کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
(2015-04-28 ساعت 11:35)meraj-fallahi نوشته:  از جناب پویا و امین بابت راهنماییاشون ممنونم
ولی یکسری ابهامات در مورد پرونده این رفیق عزیزم دارم ...
اگه لاتاری قبول شدُ رفتُ بلاخره ویزا رو گرفت... موقع برگشتنش از کشور همسایه (که کنسولگری اونجا قرار داره) بخطار اینکه تو پاسبورتش ویزا خورده مشکلی نداره ؟! ... از این بابت عرض میکنم که پاسبورت این عزیز در سیستم ماموران مربوطه موقت هستش دیگه !
اخه این میگه بعد ویزا میترسم برگردم ایران بخاطر ویزای تو پاسبورتم نزارن دوباره خارج بشم ! یکراست از ... میرم آمریکا ...

ببخشید که سوالای عجیب ُ غریب میپرسم
فدای همه بچه های منتظر

دوست عزیز اگه ایشون دانشجو باشن هرجوری هم که بتونن از کشور خارج بشن بعد از مصاحبه چه یکضرب بگیرن چه کلیر بخورن نمیتونن برگردن چون تا سال دیگه (ترم دیگه) نمیتونن از کشور خارج بشن! و ممکنه مهلت مقرر ویزاشون به اتمام برسه مگر اینکه خیلی حساب شده و دقیق پیش برن که فک نکنم بشه!
حالا مشکل ساز شدن ویزا جای خودش

حالا بذارین نتایج اعلام بشه اگه برنده شدن اینجا دوستان میتونن راهنماییشون کنن!

این پست حاوی مطلب اشتباه است برای مشاهده اصلاحیه به پست های پایین مراجعه کنید.
2016
2017
2019
تشکر کنندگان: pichak333 ، pooria_sn1 ، msr839
(2015-04-28 ساعت 11:44)pouya007 نوشته:  
(2015-04-28 ساعت 11:35)meraj-fallahi نوشته:  از جناب پویا و امین بابت راهنماییاشون ممنونم
ولی یکسری ابهامات در مورد پرونده این رفیق عزیزم دارم ...
اگه لاتاری قبول شدُ رفتُ بلاخره ویزا رو گرفت... موقع برگشتنش از کشور همسایه (که کنسولگری اونجا قرار داره) بخطار اینکه تو پاسبورتش ویزا خورده مشکلی نداره ؟! ... از این بابت عرض میکنم که پاسبورت این عزیز در سیستم ماموران مربوطه موقت هستش دیگه !
اخه این میگه بعد ویزا میترسم برگردم ایران بخاطر ویزای تو پاسبورتم نزارن دوباره خارج بشم ! یکراست از ... میرم آمریکا ...

ببخشید که سوالای عجیب ُ غریب میپرسم
فدای همه بچه های منتظر

دوست عزیز اگه ایشون دانشجو باشن هرجوری هم که بتونن از کشور خارج بشن بعد از مصاحبه چه یکضرب بگیرن چه کلیر بخورن نمیتونن برگردن چون تا سال دیگه (ترم دیگه) نمیتونن از کشور خارج بشن! و ممکنه مهلت مقرر ویزاشون به اتمام برسه مگر اینکه خیلی حساب شده و دقیق پیش برن که فک نکنم بشه!
حالا مشکل ساز شدن ویزا جای خودش

پویا جان مطمئنی که هر ترم فقط یه بار میشه خارج شد ؟ تا جایی که من میدونم دانشگاه ازاد محدودیتی نداره برا این موضوع ... نظام وظیفه ام میگه پولو بزار ! هر وقت میری برووووو ...
بله انگار خودش کاملا دقیق فکر همه جارو کرده ! فقط این من بیچاره ام که به حرمت رفاقت قدیمی الکی نگرانشم Big Grin
حالا ببنیم قبول میشه یا نه ....بازم ممنون
تشکر کنندگان: pouya007 ، pichak333 ، msr839 ، Mansour92
(2015-04-28 ساعت 11:52)meraj-fallahi نوشته:  پویا جان مطمئنی که هر ترم فقط یه بار میشه خارج شد ؟ تا جایی که من میدونم دانشگاه ازاد محدودیتی نداره برا این موضوع ... نظام وظیفه ام میگه پولو بزار ! هر وقت میری برووووو ...
بله انگار خودش کاملا دقیق فکر همه جارو کرده ! فقط این من بیچاره ام که به حرمت رفاقت قدیمی الکی نگرانشم Big Grin
حالا ببنیم قبول میشه یا نه ....بازم ممنون

سال های قبل دوستانی که خارج میشدن با مشکل محدودیت خروج در هرترم مواجه بودن ولی امسال خبر ندارم! گفتین دانشگاه آزاد؟ خب ایشون چجوری میخواد خارج بشه؟ (با چه دلیلی میخواد اجازه خروج بگیره؟) اگه میشه ازش اینو بپرسین!!
بنده خودم هم اطلاع چندانی ندارم و شرایطم مثل ایشونه بهشون بگین در صورت امکان عضو مهاجرسرا بشن تا بیشتر در این باره بحث کنیم!
===========================================================================================
11- آيا صدور مجوز خروج براي دانشجويان از سوي وظيفه عمومي محدوديت دارد؟
خير صدور مجوز خروج در هر ترم تحصيلي از نظر وظيفه عمومي هيچ محدوديتي ندارد.

بله درسته محدودیتی نداره! ولی امیدوارم ویزا مشکل ساز نباشه!
2016
2017
2019
تشکر کنندگان: pooria_sn1 ، meraj-fallahi ، pichak333 ، msr839 ، Mansour92
دوستان عزیز آیا سربازی کجا خدمت کردی (آش خوری ) تاثیری در وضعیت ما داره
تشکر کنندگان: pouya007 ، pichak333 ، msr839 ، ostokhan ، puryapurya
(2015-04-28 ساعت 11:59)hmahmoudi نوشته:  دوستان عزیز آیا سربازی کجا خدمت کردی (آش خوری ) تاثیری در وضعیت ما داره

اگه سپاه بودی اف بی آی چک میخوری
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: pooria_sn1 ، pouya007 ، pichak333 ، msr839 ، ostokhan ، puryapurya
یعنی چه ؟
یعنی مشکل میخوره
اف بی آی چیکار مینه مثلا اگه یه نفر سرباز آش خور بوده مشکلی ایجاد میشه توضیح بدید
تشکر کنندگان: pouya007 ، pooria_sn1 ، pichak333 ، msr839 ، someonelikeyou ، ostokhan
یعنی چه ؟
یعنی مشکل میخوره
اف بی آی چیکار مینه مثلا اگه یه نفر سرباز آش خور بوده مشکلی ایجاد میشه توضیح بدید
تشکر کنندگان: msr839 ، ostokhan
یعنی چه ؟
یعنی مشکل میخوره
تشکر کنندگان: msr839 ، ostokhan
یعنی چه ؟
یعنی مشکل میخوره
تشکر کنندگان: msr839
(2015-04-28 ساعت 12:04)someonelikeyou نوشته:  
(2015-04-28 ساعت 11:59)hmahmoudi نوشته:  دوستان عزیز آیا سربازی کجا خدمت کردی (آش خوری ) تاثیری در وضعیت ما داره

اگه سپاه بودی اف بی آی چک میخوری

مگه میپرسن کجا خدمت کردی؟؟
تشکر کنندگان: pouya007 ، pichak333 ، msr839 ، someonelikeyou ، puryapurya
(2015-04-28 ساعت 11:39)pooria_sn1 نوشته:  دوستان عزیز سلام
من ۴ سال پیش به جرم این که با دوست دخترم رفتم شمال و تو جاده گرفتنم ۳ شب زندان بودم.
به نظر شما این مشکل ساز نمیشه ؟

معلومه كه مشكل ساز ميشه
امريكا كه جاي اين كارهاي مفسده برانگيز نيست Big GrinBig Grin
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
تشکر کنندگان: pooria_sn1 ، ali diana ، pichak333 ، سوار ، pouya007 ، msr839 ، ostokhan ، puryapurya ، kuwait ، Gl@diator
(2015-04-28 ساعت 11:39)pooria_sn1 نوشته:  دوستان عزیز سلام
من ۴ سال پیش به جرم این که با دوست دخترم رفتم شمال و تو جاده گرفتنم ۳ شب زندان بودم.
به نظر شما این مشکل ساز نمیشه ؟
در ضمن از مطالب بسیار مفیدتون هم بسیار ممنونم.
با آرزوی موفقیت برای همه Smile

خیر چون از کسانی که در ایران زندگی می کنند سوء پیشنه درخواست نمی کنند ... فقط اگه در دادگاهی محکوم شده باشید و حکم زندان به شما تعلق گرفته باشد باید در فرم DS260 فقط ذکر کنید تازه اگه جرمتون قاچاق مواد مخدر یا تروریست و یا کشت و کشتار نبوده باشه مشکلی ایجاد نمی کنه ... بازداشت موقت که اصلا جایی به حساب نمیاد نگران نباشید
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند

تشکر کنندگان: pooria_sn1 ، pichak333 ، taherifar ، pouya007 ، msr839 ، ostokhan ، puryapurya ، Gl@diator
سلام
بالاخره ترجمه و ورژن جدید فرم 260 اماده شد
ایشلا 15 اردیبهشت در تاپیک مربوطه قرار میدم
با ارزوی برنده شدن برای تک تک دوستان و مخصوصا خودم
خدایا خودت کمکمون بکن
تشکر کنندگان: pichak333 ، motinus ، online27H ، amirmc ، pouya007 ، msr839 ، Hezha ، ostokhan ، puryapurya ، Mansour92 ، kuwait
آنهايی که "از ایران" رفته اند همانطور که دارند يک غذای سر دستی درست می‌کنند تا تنهايی بخورند، فکر می‌کنند آنهايی که مانده‌ند الان دارند دور هم قورمه سبزی با برنج زعفرانی می‌خورند و جمعشان جمع است و می‌گويند و می‌خندند.
آنهايی که مانده اند "در ایران" همانطور که دارند يک غذای سر دستی درست می‌کنند فکر می‌کنند آنهايی که رفته‌ند الان دارند با دوستان جديدشان گل می‌گويند و گل می‌شنوند و از آن غذاهايی می‌خورند که توی کتاب‌های آشپزی عکسش هست.
آنهايی که رفته‌ند فکر می‌کنند آنهايی که مانده‌ند همه‌ش با هم بيرونند. کافی‌شاپ، لواسان، بام تهران و درکه می‌روند. خريد می‌روند… با هم کيف دنيا را می‌کنند و آنها را که آن گوشه دنيا تک افتاده‌ند فراموش کرده‌ند.
آنهايی که مانده‌ند فکر می‌کنند آنهايی که رفته‌ند همه‌ش بار و ديسکو می‌روند و خيلی بهشان خوش می‌گذرد و آنها را که توی اين جهنم گير افتاده‌ند فراموش کرده‌ند.
آنهايی که رفته‌ند می‌فهمند که هيچ کدام از آن مشروب‌ها باب طبعشان نيست و دلشان می‌خواهد يک چای دم کرده حسابی بخورند.
آنهايی که مانده‌ند دلشان می‌خواهد يکبار هم که شده بروند يک مغازه ای که از سر تا تهش مشروب باشد که بتوانند هر چيزی را می‌خواهند انتخاب کنند.
آنهايی که رفته‌ند، پای اينترنت دنبال شبکه 3 و فوتبال با گزارش عادل يا سريالهای ايرانی و اخبارهايی با کلام پارسی و ايرانی هستند.
آنهايی که مانده‌ند در حسرت دیدن کانال‌های ماهواره بدون پارازيت کلافه می‌شوند و دائم پشت ديش هستند.
آنهايی که رفته اند می‌خواهند برگردند.
آنهايی که مانده‌ند می‌خواهند بروند.
آنهايی که رفته‌ند به کشورشان با حسرت فکر می‌کنند.
آنهايی که مانده‌ند از آن طرف، دنیایی رویایی می‌سازند.
اما هم آنهايی که رفته اند و هم آنهايی که مانده‌ند در يک چيز مشترکند:
آنهايی که رفته اند احساس تنهايی می‌کنند.
آنهايی که مانده‌ند هم احساس تنهايی می‌کنند.
آنها که می‌روند وطن‌فروش نیستند.
آنهايی که می‌مانند عقب مانده نیستند.
آنهايی که می‌روند، نمی‌روند آن طرف که مشروب بخورند.
آنهايی که می‌مانند، نمانده‌‌ند که دینشان را حفظ کنند.
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.
و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.

"نشریه دانشجویی شریف"
می گذرد ...
(2015-04-28 ساعت 12:27)nima2016 نوشته:  سلام
بالاخره ترجمه و ورژن جدید فرم 260 اماده شد
ایشلا 15 شهریور در تاپیک مربوطه قرار میدم
با ارزوی برنده شدن برای تک تک دوستان و مخصوصا خودم
خدایا خودت کمکمون بکن

15 شهریور؟؟؟
تشکر کنندگان: pouya007 ، manheb1 ، msr839 ، redbull ، Hezha ، puryapurya

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان