کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
(2015-04-30 ساعت 15:56)حاجی واشنگتن نوشته:  سلام دوستان گرامی؛
چند روزی بیشتر تا اعلام نتایج لاتاری ۲۰۱۶ نمونده، امیدوارم دوستان این تاپیک در 5May دست پر به تاپیک های بعدی لاتاری بروند. بنده با توجه به تجربه ای که در این مسیر با خانواده، اقوام، دوستان و... داشتم،
پیشنهاد می کنم، پیشنهاد می کنم، پیشنهاد می کنم
موقعی که ویزای آمریکا داخل پاسپورتتان چسبیده شد، به هر کسی که دوست داشتین، اعلام بفرمایید که می خواهید به آمریکا مهاجرت کنید. مسیر پروسه لاتاری طولانی و غیر قابل پیش بینی هستش، آدم صبور و تودار می خواد، با تمام وجودم آرزو می کنم هورااااااااااااااااااااااای همتونو در روز اعلام نتایج بشنوم...
روزگار به کام...

من میخوام نام کاربریم رو به حاجی سیاتل تغییر بدم میشه عایا? :d :d :d

چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟؟؟
همه جا ارزانی است...
چه شرافت ارزان...
تن عریان ارزان...
و دروغ از همه چیز ارزان تر...
آبرو قیمت یک تکه نان...
و چه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر
انسان !!!
.::سیاتل::.
تشکر کنندگان: rezijon ، pichak333 ، someonelikeyou ، msr839 ، online27H ، pouya007 ، tabim4 ، alirezanz ، ostokhan ، puryapurya ، pooria_sn1
همین جا. زن . زندگی یکنواخت . دلخوشی در حد صفر . پیر شدن

البته اینا که گفتم اگه خدایی نکرده امسال برنده نشدم و بعدشم توی ۲۰۱۷،۲۰۱۸،۲۰۱۹،و ۲۰۲۰ بازم خدایی نکرده قبول نشدم موارد بالا اتفاق میفتن
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
(2015-04-30 ساعت 15:51)someonelikeyou نوشته:  
(2015-04-30 ساعت 15:47)Ali_Hunter نوشته:  
(2015-04-30 ساعت 15:13)someonelikeyou نوشته:  اگه قرار بر این باشه که در مقابل چیزی که میگیری یه چیز از دست بدی
به جز سلامتی و خانواده شما در مقابل قبول شدن در لاتاری حاضرید چه چیز هایی رو از دست بدید؟

من حاضرم 2 سال سربازیم رو دو دستی تقدیم کنم :d
چیز دیگه ای ندارم :d

من خودم یه دوس دختر دارم اونو از دست میدم واسه خاطر لاتاری

ایشالله یه دونه بهتر تو سیاتل تور میکنی :d

همه جا ارزانی است...
چه شرافت ارزان...
تن عریان ارزان...
آبرو قیمت یک تکه نان...
انسان !!!
تشکر کنندگان: someonelikeyou ، pichak333 ، msr839 ، pouya007 ، alirezanz ، rezijon ، puryapurya ، کوهنورد ، pooria_sn1
برای ثبت در تاریخ یادآوری می کنم در چهارصد و پنجاهمین صفحه:
کاربران در حال بازدید این موضوع: ، Anamis، karkiaa، m.a.masoud، meraj-fallahi، mortezafox، msr839، online27H، pouya007، rezijon، sana javan، shahram1376، shaman، smart، 4 Ali_Hunter، amir_naji، elahe mousavi، online27H، qwerty2، taherifar، whiteappple، سوار، غلام دلخوش، کاربر مخفی، 4 مهمان
تا خدا چه خواهد و دست تقدیر چگونه رقم زند..................
تشکر کنندگان: Ali_Hunter ، pichak333 ، msr839 ، pouya007 ، alirezanz ، rezijon ، کوهنورد ، pooria_sn1
من سالهای پیش تو همین مهاجرسرا خوندم که یه آقایی برنده شده بود اما دوست دخترش چون نمیخواست بره به kcc ایمیل زده بوده و چرت و پرت گفته روز مصاحبه آفیسر ازش سوال میکنه اما چون با صحبت های اون خانم مغایرت داشته بهش میگه که یه ایمیل اومده این آقا هم میگه که جریان چیه و در نهایت ویزای یه ضرب میگیره.
منظورم از این پرحرفی این بود که آدمای اینجوری زیادن. البته بلانسبت شماها.
همیشه سرم بالاست،چون بالای سرم خداست
تشکر کنندگان: pichak333 ، msr839 ، pouya007 ، alirezanz ، rezijon ، ostokhan ، کوهنورد ، pooria_sn1
(2015-04-30 ساعت 16:09)Ali_Hunter نوشته:  
(2015-04-30 ساعت 15:51)someonelikeyou نوشته:  
(2015-04-30 ساعت 15:47)Ali_Hunter نوشته:  
(2015-04-30 ساعت 15:13)someonelikeyou نوشته:  اگه قرار بر این باشه که در مقابل چیزی که میگیری یه چیز از دست بدی
به جز سلامتی و خانواده شما در مقابل قبول شدن در لاتاری حاضرید چه چیز هایی رو از دست بدید؟

من حاضرم 2 سال سربازیم رو دو دستی تقدیم کنم :d
چیز دیگه ای ندارم :d

من خودم یه دوس دختر دارم اونو از دست میدم واسه خاطر لاتاری

ایشالله یه دونه بهتر تو سیاتل تور میکنی :d

ایشالا ... البته خدا خدا خودش میدونه من آدم دو دره باز و بی وفایی نیستم ولی واقعا درصورت قبولی اولین چیزی که از دستش خلاص میشم همین دوس دختره خخخخخ والاا از بس حرف میزنه و وقتمو میگیره ،،، تازه خرجشم بالاس. بجاش پولامو نگه میدار تا برسم سیاتل میگن اونجا همه چیز دانگی دونگیه یعنی اگه طرف حتی دوس دخترتم باشه دونگ خودشو میده خخخخخخخخخخخخ تو و خدا بعم حمله نکنید مزاح کردم
برنده خوش شانس
تشکر کنندگان: pichak333 ، msr839 ، Ali_Hunter ، pouya007 ، گلنسا ، tabim4 ، rezijon ، puryapurya ، کوهنورد ، pooria_sn1
برنامه لاتاری امریکا (Diversity Immigrant Visa) که از سال ۱۹۹۵ در حال اجراست، سالانه ۵۰,۰۰۰ ویزای اقامت دائم را از طریق قرعه کشی و مصاحبه صادر می کند. این روش صدور ویزا که در سال ۱۹۹۰ توسط کنگره امریکا به تصویب رسید، جهت جذب مهاجر از کشورهایی که نرخ پایینی در صدور سایر ویزاهای مهاجرتی دارند طراحی گردیده است. به عنوان مثال کشورهایی مانند نیجریه و ایران که در لاتاری ۲۰۱۳ بیشترین تعداد برنده قرعه کشی را داشتند (حدود ۶۰۰۰ مورد). از سوی دیگر افراد مقیم در کشورهایی مانند کلمبیا و تایوان حق شرکت در این برنامه را ندارند.

همان طور که می دانید هر ساله میلیونها نفر (۷,۹۰۰,۰۰۰ نفر برای آخرین دوره) از سراسر جهان در این برنامه ثبت نام کرده و حدود ۱۰۰,۰۰۰ نفر در قرعه کشی انتخاب می شوند … یا به اصطلاح “برنده لاتاری می شوند”. تا اینجای کار تقریبا همه چیز شفاف است. اما سهمیه سالیانه صدور ویزا نصف این عدد است. در نتیجه برندگان لاتاری به طور متوسط ۵۰% شانس دریافت ویزا دارند.

اما دلایل این امر چیست و بعد از برنده شدن چه موارد دیگری مورد بررسی قرار می گیرد؟

۱- بررسی صحت اطلاعات اظهار شده با توجه به مدارک موجود

۲- سکیوریتی چک از نظر امنیت داخلی امریکا (و احتمالا عدم سوء پیشینه از کشور مبداء)

۳- داشتن حداقل مدرک دیپلم یا دو سال تجربه در یکی از مشاغل گروه ۷ یا بالاتر در ۵ سال اخیر

۴- معرفی یک شهروند یا مقیم دائم امریکا به عنوان اسپانسر یا اثبات توانایی مالی و همچنین مورد تقاضا بودن حرفه در کشور مقصد

۵- عبور موفقیت آمیز از آزمایشات پزشکی (شخص متقاضی و همراهان)

۶- و در آخر … تهیه به موقع مدارک و حضور در سفارت امریکا – حدود ۲۵% از برندگان ایرانی دوره ۲۰۱۱ به سفارت امریکا مراجعه نکردند!

نکته: صدور ویزا برای شما و همراهان (همسر و فرزندانی که در روز ثبت نام اینترنتی زیر ۲۱ سال دارند) علاوه بر موارد فوق، به ظرفیت کشور (حداکثر ۷% از کل ویزاهای صادره) و همچنین ظرفیت کل (۵۰,۰۰۰ ویزا) بستگی دارد. بنابراین در صورت تکمیل شدن هر یک از ظرفیتهای مذکور، شانس خود را در آن دوره از دست می دهید. در صورت موفقیت در این دوره، ویزای شما صادر می گردد.
Like the sun we will live to rise
Like the sun we will live and die
And then ignite again
ولی اینکه میگین به کسی بگیم یا نه.
خواهرم و دختر عمه بنده 2014 برنده شدن. خواهره من به کسی نگفت اما دخترعمه من به کل عالم گفت.
درنهایت دختر عمه جان با اینکه بعد از قبولی سریعا ازدواج کرد حتی ازش کلی عکس و فیلم خواستند یکضرب گرفت ولی شوهر خواهر من کلیرنس خورد اما درنهایت گرفت.
منظورم اینه به نظر من اگه خدا بخواد هر کسی هرکاری هم بکنه اتفاقی که باید می افته
همیشه سرم بالاست،چون بالای سرم خداست
ركورد ٢٠١٥ شكسته شد Big Grin
می گذرد ...
(2015-04-30 ساعت 16:06)someonelikeyou نوشته:  همین جا. زن . زندگی یکنواخت . دلخوشی در حد صفر . پیر شدن

البته اینا که گفتم اگه خدایی نکرده امسال برنده نشدم و بعدشم توی ۲۰۱۷،۲۰۱۸،۲۰۱۹،و ۲۰۲۰ بازم خدایی نکرده قبول نشدم موارد بالا اتفاق میفتن

ميتونم بپرسم چرا براي كشور هاي ديگه مثل كشور هاي اروپايي اقدام نميكنين؟
بايد برم از اينجا
چاره نمونده جز كوچ...
تشکر کنندگان: msr839 ، pichak333 ، someonelikeyou ، pouya007 ، rezijon ، puryapurya ، کوهنورد ، pooria_sn1
کیا اینجا clash بازی میکنن????

همه جا ارزانی است...
چه شرافت ارزان...
تن عریان ارزان...
آبرو قیمت یک تکه نان...
انسان !!!
تشکر کنندگان: pouya007 ، pichak333 ، online27H ، payamshad ، msr839 ، pooria_sn1
(2015-04-30 ساعت 16:16)msr839 نوشته:  ركورد ٢٠١٥ شكسته شد Big Grin

آقا تبریییییک میگم این پیروزی مقدمه پیروزی ماست بر دیو لاتاری
برنده خوش شانس
تشکر کنندگان: pouya007 ، Ali_Hunter ، pichak333 ، kamyar2 ، alirezanz ، msr839 ، pooria_sn1
(2015-04-30 ساعت 16:16)msr839 نوشته:  ركورد ٢٠١٥ شكسته شد Big Grin

اره کاکو تو تاریخ مهاجرسرا ثبت شدیم :d

همه جا ارزانی است...
چه شرافت ارزان...
تن عریان ارزان...
آبرو قیمت یک تکه نان...
انسان !!!
تشکر کنندگان: pichak333 ، pouya007 ، someonelikeyou ، alirezanz ، rezijon ، saidoo ، puryapurya ، msr839 ، pooria_sn1
ايشالله منم برنده ميشم چون خيلي دوست دارم برم البته من دو تا داداشام اونجان الان ١٠ ساله ولي هر دو تاشون ميگن هر جا پول باشه اونجا آمريكاست ... آمريكايي كه بي هدف بخواي بري يا بي پول بري فقط دچار يه زندگي فرسايشي ميشي ديدنش خوبه خدا قسمت همه بكنه از جمله خودم ولي اينكه بخواي اونجا زندگي كني يه ذره سخته بقول مامان من كه ميگه گاو نر ميخواهد و مرد كهن به اميد موفقيت تك تك شما دوستان ?
تشکر کنندگان: kamyar2 ، pichak333 ، pouya007 ، گلنسا ، someonelikeyou ، Fifi2015 ، rezijon ، redbull ، payamshad ، msr839 ، mehrdad_latery
(2015-04-30 ساعت 16:16)matinng نوشته:  ولی اینکه میگین به کسی بگیم یا نه.
خواهرم و دختر عمه بنده 2014 برنده شدن. خواهره من به کسی نگفت اما دخترعمه من به کل عالم گفت.
درنهایت دختر عمه جان با اینکه بعد از قبولی سریعا ازدواج کرد حتی ازش کلی عکس و فیلم خواستند یکضرب گرفت ولی شوهر خواهر من کلیرنس خورد اما درنهایت گرفت.
منظورم اینه به نظر من اگه خدا بخواد هر کسی هرکاری هم بکنه اتفاقی که باید می افته

البته در كل اين خصلت بشره كه دوست داره كاري كه ١٠٠ درصد انجام شده به كسي بگه نه كاري كه اخرش معلوم نيس ولي در كل اتفاقي مثل لاتاري اونقدر شوق و اشتياق داره كه واقع ادم نميتونه خود دار باشه و به كسي چيزي نگه
بايد برم از اينجا
چاره نمونده جز كوچ...
تشکر کنندگان: pichak333 ، pouya007 ، alirezanz ، rezijon ، msr839 ، کوهنورد ، pooria_sn1

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان