کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2016
(2015-02-09 ساعت 03:06)nima2016 نوشته:  
(2015-02-09 ساعت 01:51)farrokh1675 نوشته:  
(2015-02-08 ساعت 19:59)nima2016 نوشته:  
(2015-02-08 ساعت 19:11)samirasamira1010 نوشته:  کسی که دانشجو و مشمول هست اگه برنده بشه موقع مصاحبه باید چی بگه به افسر راجع به خدمت سربازی؟

هیچی.بگه دانشجو هستم.و سربازیو غیبت می کنم و بعدا میخرمش.این طرحیه که امسال تصویب شد
با سلام دوست عزیز کسی که دانشجو هست به آفیسر باید بگه معافیت تحصیلی دارم .و اینکه خدمت سربازی نرفته ای خودش یک مزیت بسیار عالی است و احتمال یکضرب ویزا گرفتن است .شاد باشید

بله درسته
ولی همه میدونن معافیت تحصیلی موقت هست و کسی نمی تونه با اون هر زمان و تا هروقت وارد کشور شه و خارج شه
پس یا باید خدمت بره یا معافیت دایم بگیره

دوست عزیز تا اونجایی که من تحقیق کردم, برای اون ها فرقی نداره که شما معافیتتون موقته یا دایم, اینکه شما نمیتونید با معافیت تحصیلی تا هر زمان که میخواید خارج از کشور باشید, به قولی دیگه مشکل خودتونه و آفیسر اهمیت به این نمیده.
لاتاری 2016 نشد
2017؟؟
در حال انجام پروسه مهاجرت تحصیلی به آلمان
تشکر کنندگان:
انقدر نگران کلیرنس نباشید دوستان من فایل نامبر نزدیک 8000 داشتم و در بدترین دوره لاتاری تا به حال یعنی سال 2014 برنده شدم. کلیرنس هم خوردم ولی هم خودم و هم خانمم به موقع کلیر شدیم و ویزا گرفتیم. اگر در اون دوره به جای تقویت زبان و جمع کردن پول میخواستیم استرس داشته باشیم قطعا الان سختیه زیادی رو تحمل میکردیم.....
تشکر کنندگان: satin ، hedyhoney ، Seattle2015 ، shahram LA ، alm80 ، Farnaz.j ، ofrfar ، 2taha ، mojy2014
درین مورد لاتاری و شانس به هیچ وجه نباید نگران هیچ چیزی باشین اگه رفتنی باشین هزارتا مانع هم که بیاد سر راهتون بازم میرین.
تشکر کنندگان: mona_ir ، hedyhoney ، maria2000 ، alm80 ، Farnaz.j ، ofrfar
دوستان قدیمی پس کجان؟؟Cool
تشکر کنندگان: hedyhoney ، ofrfar
هزار به خودم گفتم دیگه توی این تاپیک شمارش معکوس نمیام اما نشد
من هم از اون قدیمی هام
درود به همه دوستان قدیمی
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
تشکر کنندگان: satin ، we are one ، ofrfar ، azadeh.mohamad
(2015-02-09 ساعت 13:40)rainolf نوشته:  انقدر نگران کلیرنس نباشید دوستان من فایل نامبر نزدیک 8000 داشتم و در بدترین دوره لاتاری تا به حال یعنی سال 2014 برنده شدم. کلیرنس هم خوردم ولی هم خودم و هم خانمم به موقع کلیر شدیم و ویزا گرفتیم. اگر در اون دوره به جای تقویت زبان و جمع کردن پول میخواستیم استرس داشته باشیم قطعا الان سختیه زیادی رو تحمل میکردیم.....

میشه لطفا" بگید که کودوم سفارت برای مصاحبه رفتید؟
به نظر شما این موضوع صحت داره که ابوظبی بهتر و زودتر اکسپت میکنه ؟
تشکر کنندگان:
یه اتفاقی تو زندگی من افتاده بد نیس شما هم بدونید
از وقتی دغدغه امریکا رو پیدا کردم خیلی چیزا رو راحت تر تحمل میکنم ماشین خرابمو رانندگی مردمو بد اخلاقی رییس و گرونی و بدی آب و هوا و سی ا س ت و فرهنگ و همه چیز تحمل واسم راحت تر شده همشون به نظرم موقتین ایشالا سال دیگه سیاتل همه اینا واسم میشه خاطره
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: sina000 ، mona_ir ، mmah ، ProEngineer ، sophia* ، Ali_Hunter
(2015-02-09 ساعت 16:16)Farnaz.j نوشته:  
(2015-02-09 ساعت 13:40)rainolf نوشته:  انقدر نگران کلیرنس نباشید دوستان من فایل نامبر نزدیک 8000 داشتم و در بدترین دوره لاتاری تا به حال یعنی سال 2014 برنده شدم. کلیرنس هم خوردم ولی هم خودم و هم خانمم به موقع کلیر شدیم و ویزا گرفتیم. اگر در اون دوره به جای تقویت زبان و جمع کردن پول میخواستیم استرس داشته باشیم قطعا الان سختیه زیادی رو تحمل میکردیم.....

میشه لطفا" بگید که کودوم سفارت برای مصاحبه رفتید؟
به نظر شما این موضوع صحت داره که ابوظبی بهتر و زودتر اکسپت میکنه ؟
ما که کیسمون 7800 بود و در اوایل ماه جولای در آنکارامصاحبه شدیم جواب کلیرینس ما تا آخر سپتامبر نیومد و کیسهای 8000 خیلی دیرتر از جون مصاحبه رفتند خیلی خوش شانس بودیدکه با وضعیت خرابی دیتابیس و دعوای کنگره آمریکا با دولت و تعطیلی های عجیب و غریب و ..... شما کلیر شدید ....... SadSadSadSadSad
شماره کیس :2014AS71xx/ تعداد 4 نفر/سفارت انکارا /مصاحبه 3 جولاي / وضعیت در انتظار کلیر/اخرین اپدیت 12 سپتامبر
جامانده از لاتاري 2014 SadSad
تشکر کنندگان: mona_ir
(2015-02-08 ساعت 20:08)nima2016 نوشته:  
(2015-02-08 ساعت 20:01)fatima96 نوشته:  دوستان من یه سوال داشتم مثلا اون سفارت که میگن برین شانسیه یا از روی موقعیت میگن مثلا ممکن واسه خوزستانی ها بگه ابوظبی برین؟

ببین دوست عزیز
وقتی که نامه اول یعنی همون نامه قبولی که میبینید پیشفرض کل ایرانیا سفارت انکارا نوشته شده اما در فرم ds-260 که بعدا می فرستین شما می تونین هر سفارتی در هر جای دنیا انتخاب کنید

دوست عزیز هرجای دنیا نمیتونید سفارت انتخاب کنید. کارهای مهاجرتی ایران را سه سفارت آنکارا / ابوظبی و ارمنستان انجام میدن و شما یکی از این سفارتخانه ها را باید انتخاب کنید.البته اگر شما در یک کشوری بجز ایران باشید و از ملیت ایرانی در لاتاری استفاده کنید در سفارت آمریکا در همان کشور مصاحبه خواهید شد.
شماره کیس :2014AS71xx/ تعداد 4 نفر/سفارت انکارا /مصاحبه 3 جولاي / وضعیت در انتظار کلیر/اخرین اپدیت 12 سپتامبر
جامانده از لاتاري 2014 SadSad
تشکر کنندگان: mona_ir
(2015-02-09 ساعت 13:49)mona_usa نوشته:  دوستان قدیمی پس کجان؟؟Cool

بچه های قدیم انقدر این جمله Has not been selected رو دیدن دیگه روی قضیه لاتاری خیلی تمرکز نمیکنن
برای همینم هر از چند گاهی میان یه سری میزنن مهاجرسرا و میرن
یاد تاپیک انتظار 2014 بخیر
چه سالی بود اون سال
DV2017 ... DV2016 ... DV2015 ... DV2014 ... DV2013 ... DV2012 نشد ک بشه!
-----------------------------------------------------
بیا که همصدا شیم / یا پر بگیریم یا که ما فنا شیم
بیا من و تو ما شیم / یا بمیریم یا از غصه رها شیم ..... Rolleyes
تشکر کنندگان: hedyhoney ، mona_ir
(2015-02-10 ساعت 00:31)Touraj2014 نوشته:  
(2015-02-08 ساعت 20:08)nima2016 نوشته:  
(2015-02-08 ساعت 20:01)fatima96 نوشته:  دوستان من یه سوال داشتم مثلا اون سفارت که میگن برین شانسیه یا از روی موقعیت میگن مثلا ممکن واسه خوزستانی ها بگه ابوظبی برین؟

ببین دوست عزیز
وقتی که نامه اول یعنی همون نامه قبولی که میبینید پیشفرض کل ایرانیا سفارت انکارا نوشته شده اما در فرم ds-260 که بعدا می فرستین شما می تونین هر سفارتی در هر جای دنیا انتخاب کنید

دوست عزیز هرجای دنیا نمیتونید سفارت انتخاب کنید. کارهای مهاجرتی ایران را سه سفارت آنکارا / ابوظبی و ارمنستان انجام میدن و شما یکی از این سفارتخانه ها را باید انتخاب کنید.البته اگر شما در یک کشوری بجز ایران باشید و از ملیت ایرانی در لاتاری استفاده کنید در سفارت آمریکا در همان کشور مصاحبه خواهید شد.
دوست عزیز هر جایی میشه
وقتی شما فرم ds-260 رو پر میکنی و سفارتتو انتخاب می کنی kcc مدارک شما رو به اون سفارت میفرسته
این سه سفارتم که میگی که مرسوم شده به خاطر نزدیکی و امکان مصاحبه فارسی هست و طبیعیه کسی هم که ایران باشه به یکی از این سفارتا میره ولی در کل می تونه هر جایی بره

بزار براتون روشن کنم
مثلا شخصی باید به مدت چند ماه به کشور دیگه ای مثل فرانسه بره و طبق پیش بینیش زمان مصاحبش هم تو اون بازه هست پس میتونه اون سفارتو انتخاب کنه

پس محدودیتی برای انتخاب سفارت نیست.
همچنین این حرف شما اثباتی بر پست منه:" البته اگر شما در یک کشوری بجز ایران باشید و از ملیت ایرانی در لاتاری استفاده کنید در سفارت آمریکا در همان کشور مصاحبه خواهید شد"

پس چرا به پست من خرده میگیری برادر
تشکر کنندگان: sina000 ، mona_ir ، fatima96
من خودم یه مورد دیدم دختر یکی از فامیلا از یه دانشگاه سوئد فاند گرفت همون سال لاتاری برنده شد و سفارت استکهلم رو انتخاب کرد
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: mona_ir ، fatima96
(2015-02-09 ساعت 02:38)yami نوشته:  We are one جان
چه انتظاراتی از ملت داری!!! مردم سر صف نون یقه پاره میکنن، بعد میگی با خودش ادم نبره!!! Smile عایاا
تیکه ی بسیار بجا و جالبی بود.کلی لذت بردم Big Grin
واقعیتش اینه که ما خودمون داریم در حق همدیگه ظلم میکنیم.بعد میگیم تمام مشکلات 100% تقصیر .... .!
وقتی همه مریض میشن،وقتی بارون و برف نمیاد،وقتی روزی و نعمت کم میشه،وقتی آدم هر چقدر پول درمیاره و باز هم بی پوله......اینا همش بخاطر اینه که خودمون بد هستیم.خودمون کم فروشی کردیم.خودمون ناشکری کردیم.خودمون حق بقیه رو خوردیم.
جالبه وقتی این جور آدما رو از کار اشتباهشون در یک جای عمومی آگاه میکنی،خودشون که ساکت هستند که هیچ،بقیه هم با اونا ابراز همدردی هم میکنند!!!!!!!!!!! در صورتی که متوجه نیستند که بابا لامصب این حق شماها رو خورده بعد ازش طرفداری میکنین؟
و همین کسانی که دیر یا زود به هدفشون میرسند و در کنارش دنبال چیز مفت هم میگردند (لاتاری) و باعث خوردن حق بقیه میشن،مطمئن باش در آمریکا هم همین رفتار رو ادامه میدن.
و اگه دیدید یه نفر که از مشکلات بیشمار زندگی در ایران حرف میزنه و وقتی پاش به آمریکا میرسه و باز هم از مشکلات بیشمار آمریکا حرف میزنه،بدونید که خودش مشکل داره.این جور آدما اگه بهشت هم برن میگن واااای چرا اینجا رودخانه هفت مزه نداره؟ پس بهشت هم بدرد نمیخوره!!!!!
یامی جان،روزی هزار مرتبه خدا رو شاکر باش که در بهترین کشور دنیا داری زندگی میکنی.و اگه مشکلی در زندگی داشتی،صبوری کن.
با خدا باشید و از او بخواهید که هر چه برایتان صلاح میداند،اتفاق بیوفتد.
تشکر کنندگان: HERMES7 ، mona_ir ، sina000 ، ostokhan ، 2taha ، m.ghoreishi ، mohsen1991 ، fairy
نوشتن ادرس در زبان انگلیسی

ترجمه اصطلاحات و عبارات اساسی:
واحد: Unit
طبقه: Floor
شماره (پلاک): No
کوچه: Alley
خیابان: St
محله(کوی): Quarter
بلوار: Blv
خیابون فرعی: Stop Street
میدان: Sq
بزرگراه: Free Way – High Way = Hwy
بعد از: After
قبل از: Before
جاده: Rd
خیابان بزرگ: Ave
روبروی: in front of
جنب(نزدیک): Near
گوشه: at the corner of
نبش: Next to the
طبقه اول: First Floor
طبقه همکف: Ground Floor
ابتدای: First of
انتهای: End of
بن بست: Dead End
ساختمان: Building
سه­ راهی: Junction
چهارراه: Crossroad
تقاطع: Intersection
ورودی: Entrance
فلکه (چهارراه فلکه اى ،دورزننده ،غیرمستقیم): roundabout
مجتمع مسکونی: residential complex
---------------
نوشتن آدرس در زبان انگلیسی برعکس فارسی است، یعنی آدرس از نام شروع و به کشور ختم می شود. ترتیب آن به صورت زیر است:
نام شخص – واحد – پلاک – کوچه – خیابان – منطقه – نام شهر – نام کشور
یوسف­آباد – خ سید جمال الدین اسدآبادی – خ 25 پ 51 طبقه 3 واحد 7
Unit 7, Floor3, No 51, 25st St, Jamalodin Asad Abadi Av, Yusef Abad
---------------
و چند سوال شفاهی :
چطور می تونم به خیابان اصلی برسیم؟
How do I get to Main Street
---
پیاده حدودا 10 دقیقه راه هست.
It’s about a ten minutes walk.
---
با اتوبوس حدودا 20 دقیقه راه هست.
It’s about a twenty minutes bus ride.
---
یک ساعت بزرگ سمت راست خواهید دید.
You will see a large clock on the right.
---
پمپ بنزین را رد می کنی
You will pass a gas station.
---
سر چراغ بعدی بپیچ به راست
At the next traffic lights turn…
تشکر کنندگان: mona_ir ، sina000 ، HERMES7 ، ostokhan ، farzad021 ، 2taha ، rezijon ، babak_m ، m.ghoreishi ، azadeh.mohamad
سلام
اقا همینطور که گفتم باید چند مسیر مهاجرتی رو به صورت موازی آدم پیگیری کنه.من شغلم توی لیست مشاغل استرالیا هستش.به هر حال اینم امتحان کنیم شاید رفتیم استرالیا از انجا راحت تر ویزای آمریکا میشه گرفت.حالا کسی از دوستان یه سایت تخصصی واسه مهاجرت به استرالیا میشناسه معرفی کنه لطفا.اگه تجربه یا حرفی هم در این ضمینه دارید بگید.tnx
نفسم گرفت ازاین شهر در این حصار بشکن در این حصار جادویی روزگار بشکن
تشکر کنندگان: pouya007

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان