کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2015
نمیدونستم کجا اینو بنویسم فکر کردم اینجا از همه جا بهتره!!

خواستم برای همه تون آرزوی موفقیت کنم و ازتون دعوت کنم که حتما به تاپیکهای مربوط به دوستانی که هم اکنون در آمریکا زندگی میکنن مثل تاپیک اشتغال سر بزنید تا از الان آمادگی شرایط رو داشته باشید و یا خودتون رو برای مهاجرت واقعا آماده کنید.

هیچ چیزی بدتر از مواجهه با شرایطی متفاوت با آنچه فکرش رو میکردید نیست و بالابردن معلومات در موردش هم بهترین راه حل هست.

در این زمانهای انتظار فوکوس کردن روی کارهای مفید واقعا سخته!! میدونم اما هیچ چیزی جای تکمیل کردن زبانتون در این مدت و حدا الامکان تقویت فیزیکی بدنتون و یاد گرفتن یک کار دم دستی برای اول کار رو نخواهد گرفت.

موفق باشید Smile
(2014-11-18 ساعت 23:40)yami نوشته:  نمیدونستم کجا اینو بنویسم فکر کردم اینجا از همه جا بهتره!!

خواستم برای همه تون آرزوی موفقیت کنم و ازتون دعوت کنم که حتما به تاپیکهای مربوط به دوستانی که هم اکنون در آمریکا زندگی میکنن مثل تاپیک اشتغال سر بزنید تا از الان آمادگی شرایط رو داشته باشید و یا خودتون رو برای مهاجرت واقعا آماده کنید.

هیچ چیزی بدتر از مواجهه با شرایطی متفاوت با آنچه فکرش رو میکردید نیست و بالابردن معلومات در موردش هم بهترین راه حل هست.

در این زمانهای انتظار فوکوس کردن روی کارهای مفید واقعا سخته!! میدونم اما هیچ چیزی جای تکمیل کردن زبانتون در این مدت و حدا الامکان تقویت فیزیکی بدنتون و یاد گرفتن یک کار دم دستی برای اول کار رو نخواهد گرفت.

موفق باشید Smile

"تقويت فيزيكي بدن" يعني چي ؟!!
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، ArashDone
سلام
من پست هام بیشتر از ۱۰ تا شده و میخوام بدونم اون اطلاعاتی که زیر متنی که مینویسیم باید باشه رو چجوری باید وارد کنم که هر دفعه مجبور نباشم کیس و غیره رو تو متنم وارد کنم
تشکر کنندگان:
(2014-11-19 ساعت 22:40)key15 نوشته:  سلام
من پست هام بیشتر از ۱۰ تا شده و میخوام بدونم اون اطلاعاتی که زیر متنی که مینویسیم باید باشه رو چجوری باید وارد کنم که هر دفعه مجبور نباشم کیس و غیره رو تو متنم وارد کنم

کنترل پنل------->پایین سمت راست ----->ویرایش امضاء
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: saboteur ، atlantis770 ، soruosh
خب این کنترل پنل کجاست؟؟
پیداش نمیکنمSad
تشکر کنندگان:
سلام
سوال من این هستش ایا برای اطلاع از پروسه AP یا اینک در مورد پروندمون سوال کنیم میشه زنگ زد پرسید که چه وقت کلیر می شیم؟؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان: atlantis770
(2014-11-19 ساعت 23:20)Vandadi نوشته:  سلام
سوال من این هستش ایا برای اطلاع از پروسه AP یا اینک در مورد پروندمون سوال کنیم میشه زنگ زد پرسید که چه وقت کلیر می شیم؟؟

سلام
میتونین زنگ بزنین اما جواب سربالا میدهند و اعلام نمیکنند چه زمانی کلیرمیشوید. نهایت بگویند نه کلیرنشدید یا کلیرشدید. بیشتر از این جوابی در این مورد نخواهند داد

(2014-11-19 ساعت 23:18)key15 نوشته:  خب این کنترل پنل کجاست؟؟
پیداش نمیکنمSad

http://mohajersara.com/usercp.php
به این آدرس مراجعه کنین کنترل پنل را مشاهده خواهید فرمود
درکل لینک کنترل پنل دقیقا زیر هدرسایت و زیر کلمه ی خوش آمدید قرار داد
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: soruosh ، atlantis770
(2014-11-19 ساعت 17:08)atlantis770 نوشته:  
(2014-11-18 ساعت 23:40)yami نوشته:  نمیدونستم کجا اینو بنویسم فکر کردم اینجا از همه جا بهتره!!

موفق باشید Smile

"تقويت فيزيكي بدن" يعني چي ؟!!

آتلانتیس جان،
اینجا متاسفانه یا بعضی ها میگن خوشبختانه!! دم دستی ترین کارها هم که ما در ایران عادت داریم بصورت نشسته انجام بدیم، بصورت سر پایی انجام میشه.
یعنی اینکه شما عملا باید قید کار نشسته رو بزنین و بدنتون رو برای سر پا بودن روزی هشت تا نه ساعت آماده کنید.
چه توی فروشگاه کار کنید چه فست فود و چه سکیوریتی و چه کارهای دیگه. حتی بیشتر مراکز تعمیرات کامپیوتر مثل آفیس مکس و آفیس دیپو هم پرسنلشون سر پا کار میکنند.
اینجا پرسنل سر کار نمیشینند مگه واقعا انجام کار بصورت سرپایی مقدور نباشه!!
راننده های ماشین های آشغال که طرف ما اکثر تکی کار میکنن هم کامیونهاشونو سرپایی میرونن!! (کامیونهای مخصوص هستن) چون دم به دقیقه باید نگه دارن و بیان پایین و آشغالها رو بار بزنن و دوباره برن بالا رانندگی کنن.
بعد از مسئله سر پا بودن، مسئله انجام خود کار هست.
یعنی کسی که مثلا تو انبار کار میکنه، جدای از اینکه سر پا هست همیشه باید عین تراکتور هم بلانسبت کار کنه.
خانم و آقا و پیر و جوان هم اینا تو کارشون نیست و به همه یک اندازه پول میدن و یک اندازه انتظار دارند.
مسئله سوم هم باز جدای از سر پا بودن و انجام خود کار، انجام دادن سریع کار هست!!
یعنی سرعتی که ما در ایران به کار کردن عادت کردیم اینجا اصلا قابل قبول نیست. اینجا از آدم دو سه برابر استاندارد ایران کار میکشن. سیستمشون اینجوریه.
در محلهای کار همه در حال ورجه وورجه و بدو بدو هستن.
بنابرین توصیه من به همه دوستان "به زودی الورود!!" اینه که بحث تقویت فیزیکی بدنشون رو جدی بگیرند.
مثل فیلمها هم فکر نکنید که اینجا همه چی با فشار دگمه اتوماتیک انجام میشه!! اینا اونقدر سریع کار میکنن که بیشتر مواقع صرفه استفاده از نیروی کار از ماشین الات بیشتره!! نمونه اش (برای اینکه نگید دارم شوخی میکنم) اینه که در خیلی از جاها هنوز از دستگاههای ظرفشویی استفاده نمیکنن یا بحث بسته بندی اینجا اونقدر ظریف و با تنوع هست که در یک فروشگاه واقعا نمیتونن برای بسته بندی تمام محصولاتشون دستگاه بخرن و نیروی کار همه اینا رو دستی بسته بندی میکنه. درسته کار ایجاد میشه اما از یک نفر هم اندازه ده نفر کار میکشن.
زیاد هم بحث این نیست که چون یک شغلی سطح پایین هست حتما فعالیت فیزیکی اش بیشتره و بالعکس.
مثلا همین ماموران فرودگاه که ماها یک پرستیزی برای اینا قائل هستیم و همشون استخدام دولت فدرال هستن، در پشت صحنه فرودگاه چنان با سرعت تمام این چمدانهای سنگین رو دونه دونه باید جابجا کنن و بذارن توی دستگاه ایکس ری و بعضی هاشونو باز کنن و چک کنن و دوباره ببندن و ببرن بذارن بغل بقیه چمدانها، که اصلا آدم باورش نمیشه. آدم فکر میکنه اینا همه رئیس و فقط اشاره میکنن که بقیه کارها رو انجام بدن.
سلام
دوستان می خوام بدونم ما وقتی می خوایم بریم مصاحبه اگر یک پوزیشن کاری (از نوع پست داک یا دکتری) در امریکا داشته باشیم چه حالتی ایجاد می کنه؟
1- دید منفی پیدا می کنند:
بهمون مشکوک می شن و کلیرنس طولانی می خوریم؟
احتما می دن می خوایم جاسوسی کنیم که از قبل همه چیزو آماده کردیم؟!

2- بهمون دید مثبت پیدا می کنند:
عجب انسان با عرضه ایه پس می تونه امریکا زندگی کنه! بهتره پروسه کلیرنس کوتاهی داشته باشه!

3- تاثیری توی دید آفیسر نداره! :l
Case No.: 2015-51XX - ارسال فرم 260: 19 می 2014 -نفرات کیس: 2
تاریخ کارنت: 24 مارچ 2015 تاریخ مصاحبه: 11 می 2015 - سفارت: ایروان - نتیجه: AP-
خودم و همسرم: شغل دولتی-همسرم: سربازی ارتش
آپدیت ها: 11-13-14-19 می و 2 جون (آپ سفارت)- آپدیت کلیرنس 20 جولای
کلیرنس:21 جولای Rolleyes - دریافت ویزا:28 جولای

تشکر کنندگان: atlantis770
3

Sent from my GT-P3100
کیس 2015AS000003XX + تعداد 3 + ارسال فرم 17 آگوست + ایروان + مصاحبه اول مارچ

شب تو سکوت کوچه ها، به ساز دل زخمه زدم /
با اینکه همراهی نبود، تا آخرین لحظه زدم

شب از ترانه پر شدو، من از هوای عاشقی /
نشد که از اینجا برم، حتی واسه دقایقی
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم که کار توی یک شرکت سهامی عام دولتی محسوب میشه . ممنون میشم اگه اطلاعات جامعی به من بدید

پیروز باشید
تشکر کنندگان:
بستگی به نوع فعالیت شرکت و سهامداران اصلیش داره. خیلی از شرکت های سهامی عام دولتی محسوب نمیشین. اما بعضیهاشون که سهامداران اصلیش سازمان های دولتی و نهادهای مختلف هستند ممکنه یه جورایی دولتی محسوب بشن. این که سهامداران اصلی شرکت های سهامی عام چه کسایی هستند رو می تونید توی سایت تالار بورس تهران ببینید. اما به نظر من مهمتر از همه زمینه فعالیت شرکته که ایجاد حساسیت بکنه یا نه.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، yami
سلام سوال داشتم کیس نامبرها از چند هزار شروع میشه و تا چند هزار ادامه داره با تشگر
2013 = has been not selected
2014 = has been not selected
2015= کیس نامبر 8200 و کارنت نشدن
2016  در پروسه ‎2015‎ بودم و ثبت نام نکردم
2017 = has been not selected
2018 = has been not selected
2019= has been not selected
تشکر کنندگان:
(2014-11-25 ساعت 03:04)bia2mob نوشته:  سلام سوال داشتم کیس نامبرها از چند هزار شروع میشه و تا چند هزار ادامه داره با تشگر

دوست عزیز کیسهای هر قاره مخصوص همون قاره هستند.با پيشوند AS اسیا و یا EU برای اروپا و ....
در اسیا هم از 1 شروع و تا حدود 20000 خورده ای ادامه دارند
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی
یه سوال که خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه که چرا به ما مردهای ایرانی کلیرنس میخوره؟
ایا فقط به این دلیل که سربازی اونم اجباری رفتیم باید تاوان پس بدیم؟
چرا به این موضوع فکر نمیکنن اگه کسی بخواد به عنوان مامور جمهوری اسلامی و یا هر عنوان دیگه ای که KCC مارو به اون دلیل وارد پروسه ی کلیرنس میکنه میتونه به راحتی یه کارت معافیت سربازی جور کنه و یا اسمی از شغل سازمانی یا دولتیش هم نبره؟ اخه کسی که جاسوسه که نمیره بگه من کارت پایان خدمت دو ساله دارم !!!یا فلان شغل دولتی حساس رو داشتم!!!
چطور میشه اینو به گوش KCC رسوند؟ از ما که گذشت بیایید یه حرکتی کنیم تا راه برا ایندگانمون هموارتر باشه. به امید موفقیت تک تک عزیزان
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: vahidbaq

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان