کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2015
2هزار 2 ماهى ميشه فرستادم
2015AS2*** /مصاحبه می - آنکارا/تعداد افراد ۲ نفر
تشکر کنندگان:
ميشه راهنماييمون کنيد لطفا
تشکر کنندگان:
کيس نامبر 2هزارو.... و حدود 2 ماهه فرم 260 رو ارسال کردم
تشکر کنندگان:
کسي نيس جواب منوبده؟!؟!؟!؟
تشکر کنندگان:
(2014-12-23 ساعت 02:54)سپیده زمان نوشته:  کسي نيس جواب منوبده؟!؟!؟!؟

قدری صبر کنید. اما در کل اگر نگران هستید می تونید ایمیل بزنید و وضعیت پروندتون رو جویا بشید. واکسن ها رو طبق برنامه شروع کنید که هر لحظه ممکنه دعوت به مصاحبه بشید. البته در نهایت اگر در زمینه واکسن چیزی کم و کسر داشته باشید موقع مدیکال می گن که بزنید همون موقع یا اگر واکسنتون چیزی مثل هپاتیت باشه و مثلا نوبت دوم یا سومش هنوز نرسیده باشه بهتون می گن که به موقع بزنید. در کل زیاد استرس نداشته باشید. ایشالا به امید خدا به زودی دعوت می شید. اما خوب فعلا تا یک هفته ده روز آینده یه مقدار همه چیز تق و لقه چون کریسمسه و همه دنبال این قصه هستن. ولی توکلتون به خدا باشه. Smile
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: vahidbaq ، atlantis770 ، soruosh
(2014-12-23 ساعت 02:41)سپیده زمان نوشته:  کيس نامبر 2هزارو.... و حدود 2 ماهه فرم 260 رو ارسال کردم

خوب شما فرم رو خيلي دير ارسال كرديد انشاله براي فروردين بريد براي مصاحبه
تماس با كي سي سي بگيريد و جويا شيد پروسس فورمتون كي تموم شده
واكسن ها رو پيگير باشيد
تشکر کنندگان:
قرار ملاقات سفارت به ايميلى ک داديم مياد؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2014-12-23 ساعت 14:53)سپیده زمان نوشته:  قرار ملاقات سفارت به ايميلى ک داديم مياد؟؟؟؟؟

يه ايميل از kcc براتون مياد كه نامه اولتون اپديت شده و توي اون نامه زمان مصاحبته اتون اعلام ميشه بعد ايشالا از سفارت براتون ايميل مياد
تشکر کنندگان:
سلام به همه
میخواستم بدونم چطور میتونم یه سری اطلاعات کامل در مورد کارت های اعتباری در امریکا بدست بیارم , یه مقدار سرچ کردم تو گوگل ولی لینک مفیدی پیدا نکردم . اگر یه منبع جامع میشناسید لطفا راهنمایی کنید , به امید موفقیت همگی در تمامی مراحل زندگیتون Smile
شماره کیس:***2015AS3/کنسولگری:ابوظبی/تعداد افراد منظور در کیس :2/ارسال فرمهای سری اول: 16jun 2014/کارنت شدن کیس:10oct /مصاحبه: 11دسامبر / AP/آپدیت ها : 22دسامبر(ایمیل) - 1فوریه - ٢٧مارچ - ٢٩ مارچ / دریافت ویزا : ٢ اپريلBig Grin/ورود : ٢٢ مي
آرزوي من اين است ؛ نتراود اشك در چشم تو هرگز مگر از شوق زياد و به اندازي هر روز تو عاشق باشي ...
تشکر کنندگان:
کلا یه تالار داریم واسه این قضیه
http://www.mohajersara.com/forum-46.html
مطالعه کنید به همه جوابها میرسید
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: vahidbaq ، milad.nas ، soruosh ، A_A ، Alex 2014
بابت این سوال پیش پا افتاده ببخشید:
1- سوشیال سکیوریتی نامبر چی هست و به چه کارمون میاد؟(البته در مورد ش توی تاپیکها خوندم. ولی باز بگید ممنون میشم).
2- مزیت داشتن گرین کارت چیه؟ با داشتنش، برای دفعات بعد که میخوایم بریم آمریکا دیگه نیازی به گرفتن ویزا نیست؟
تشکر کنندگان:
1-SSN : شماره ملی خودمون تقلیدی تقریبا کامل از این هست. شما بدون شماره کد ملی و کارت ملی نه میتونید حساب باز کنید نه جایی استخدام بشید و ... اونجا هم همینطوره. البته لازم نیست که یاداوری کنم این شماره محرمانه است و اگر کسی داشته باشه میتونه ازش سو استفاده کنه؟

2- شما با داشتن گرین کارت LPR هستید. شهروند قانونی همیشگی پس میتونید تا هر وقت خواستید در ایالات متحده باشید فقط به شرطی که قصدتون اقامت باشه در صورتی که رفتاری از شما سربزنه که خلاف این رو ثابت کنه میتونه امتیاز LPR و گرین کارت شما باطل بشه. از جمله موارد عدم حضور بیش از 1 سال بصورت متداوم در خاک آمریکا و یا عبور و مرور به نحوی که آفیسر گمرک رو متقاعد کنه شما از گرین کارتتون به عنوان ویزای توریستی استفاده میکنید مثلا شما بصورت متداوم بیش از 6 ماه در سال خارج از خاک آمریکا باشید و هر دفعه از یک پورت وارد شید . البته دراین موارد معمولا شما برای دفعه اول ادوایز میشید برای بار دوم به دادگاه انتقال داده میشید که معمولا به نفع مهاجر رای میده و برای بار سوم گرین کارت از شما ساقط میشه. همچنین اگر مجرمیت بزرگی داشته باشید که برای آمریکا پابلیک چارج بشید هم امکان پس گرفتن گرین کارت و دیپورت شما وجود داره.
با داشتن گرین کارت از طریق لاتاری به مدت 5 سال و عدم حضور خارج از خاک آمریکا بیش از 6 ماه بصورت متداوم (بیش از 6 ماه در سال) و حضور حداقل 30 ماه از اون در خاک آمریکا میتونید درخواست سیتیزن شیپ بدید و بعد از گذراندن مصاحبه و پرداخت مبلغ یک سیتیزن آمریکا تبدیل بشوند. در این صورت شما علاوه بر گواهی سیتیزن شیپی میتوانید درخواست گذرنامه آمریکایی بکنید و همانطور که یک ایرانی اگر از زمان ولادت تا وفاتش هم خارج از خاک ایران باشد نیاز به ویزا برای ایران ندارد شما هم نیاز به ویزا و گرین کارت و باطل شدن و .... نخواهید داشت.

برای بیشتر خواندن در باره سیتیزن شیپ اینجا را بخوانید
http://www.mohajersara.com/thread-2932.html

فقط برای بنده یک سئوال شده سرکار خانم آتلانتیس. شما واقعا قصد مهاجرت را دارید؟ از صحبت های شما احساس کردم که قصدتان بیشتر امکان رفتن به آمریکا بوده. در این صورت خدمتتون باید عرض کنم که گرین کارت سوپر ویزای توریستی نیست و در صورت استفاده اینچنینی دیر یا زود این امتیاز از شما صلب میگردد.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: HERMES7 ، laleht ، babak12 ، vahidbaq ، atlantis770 ، Alex 2014 ، A_A ، AliReza.Sh
(2014-12-27 ساعت 13:49)behdadK نوشته:  1-SSN : شماره ملی خودمون تقلیدی تقریبا کامل از این هست. شما بدون شماره کد ملی و کارت ملی نه میتونید حساب باز کنید نه جایی استخدام بشید و ... اونجا هم همینطوره. البته لازم نیست که یاداوری کنم این شماره محرمانه است و اگر کسی داشته باشه میتونه ازش سو استفاده کنه؟

2- شما با داشتن گرین کارت LPR هستید. شهروند قانونی همیشگی پس میتونید تا هر وقت خواستید در ایالات متحده باشید فقط به شرطی که قصدتون اقامت باشه در صورتی که رفتاری از شما سربزنه که خلاف این رو ثابت کنه میتونه امتیاز LPR و گرین کارت شما باطل بشه. از جمله موارد عدم حضور بیش از 1 سال بصورت متداوم در خاک آمریکا و یا عبور و مرور به نحوی که آفیسر گمرک رو متقاعد کنه شما از گرین کارتتون به عنوان ویزای توریستی استفاده میکنید مثلا شما بصورت متداوم بیش از 6 ماه در سال خارج از خاک آمریکا باشید و هر دفعه از یک پورت وارد شید . البته دراین موارد معمولا شما برای دفعه اول ادوایز میشید برای بار دوم به دادگاه انتقال داده میشید که معمولا به نفع مهاجر رای میده و برای بار سوم گرین کارت از شما ساقط میشه. همچنین اگر مجرمیت بزرگی داشته باشید که برای آمریکا پابلیک چارج بشید هم امکان پس گرفتن گرین کارت و دیپورت شما وجود داره.
با داشتن گرین کارت از طریق لاتاری به مدت 5 سال و عدم حضور خارج از خاک آمریکا بیش از 6 ماه بصورت متداوم (بیش از 6 ماه در سال) و حضور حداقل 30 ماه از اون در خاک آمریکا میتونید درخواست سیتیزن شیپ بدید و بعد از گذراندن مصاحبه و پرداخت مبلغ یک سیتیزن آمریکا تبدیل بشوند. در این صورت شما علاوه بر گواهی سیتیزن شیپی میتوانید درخواست گذرنامه آمریکایی بکنید و همانطور که یک ایرانی اگر از زمان ولادت تا وفاتش هم خارج از خاک ایران باشد نیاز به ویزا برای ایران ندارد شما هم نیاز به ویزا و گرین کارت و باطل شدن و .... نخواهید داشت.

برای بیشتر خواندن در باره سیتیزن شیپ اینجا را بخوانید
http://www.mohajersara.com/thread-2932.html

فقط برای بنده یک سئوال شده سرکار خانم آتلانتیس. شما واقعا قصد مهاجرت را دارید؟ از صحبت های شما احساس کردم که قصدتان بیشتر امکان رفتن به آمریکا بوده. در این صورت خدمتتون باید عرض کنم که گرین کارت سوپر ویزای توریستی نیست و در صورت استفاده اینچنینی دیر یا زود این امتیاز از شما صلب میگردد.

اصلا قصد جسارت و یا اهانت به کسی رو ندارم اما متاسفانه اکثر ایرانی ها به گرین کارت بعنوان یک ویزای مالتیپل نگاه میکنن و از نظر من این خوردن حق کسانی هست که با هزاران امید و آرزو در این لاتاری شرکت میکنن تا امکان مهاجرت پیدا کنن و همین کار رو سخت تر میکنه
بعضی وقتها بعضی سوال ها منو گیج میکنه و در عجب از حکمت اون بزرگوار میمونم
بازم امیدوارم کسی به دل نگیره فقط یه نظر بود و یه درد دل
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: vahidbaq
سرکار خانم لاله چیزی که بنده گفتم یک حدس بود و احتمالا اشتباه شما به دل نگیرید.
ضمنا اگر دو سال پیش این اتفاق افتاد و پارسال هم خیلی خیلی کمتر شد احتمالا امسال این اتفاق نخواهد افتاد و شما به خاطر ویزا گرفتن دوستانی که به ویزا نیاز چندانی ندارند از ویزا محروم نخواهید شد. یک مقایسه آماری به تعداد قبول شدگان امسال 5000 و 2013 که بندازید میبینید با وجود برنده شدن 1000 نفر بیشتر در 2013 به 200 نفر کلا ویزا نرسید (البته 200 نفر هم خارج از سهمیه به ایران دادند) حالا حتی با فرض شرکت بیشتر برندگان در لاتاری امسال هم اگر اتفاقات ناخوشایند 2014 تکرار نشود به همه ویزا خواهد رسید و اگر قرار بر تکرارش باشد یک ویزای اضافه از ایران حتی با فرض استفاده نابجا نوش جان دریافت کننده اش!
روزی که ما مصاحبه رفته بودیم یکی از برندگان میگفت من قصد آمریکا رفتن ندارم اما شانسی بوده که نمیخوام از دستش بدم! وضع زندگی برنده نشون میداد که این رقمی هم که تاحالا برای این پروسه هزینه کرده رقمی به ظن خودش قابل توجه بوده و اونقدر مهم بوده که پروسه رو ادامه داده. خیلی داستان ها هم از همین دوستان ما شنیدیم که قصد ماندن نداشتند و الان چندین سال در آمریکا هستند و کلاهشون هم بیوفته نمیان اینجا بردارند. از اون طرف ده ها داستان هم شنیدیم که طرف به هر قیمتی رفته و یک ساله برگشته.
همه این روده درازی ها رو کردم که به شما بگم نه من نه شما نه هیچ شخص دیگر ایرانی و غیر ایرانی مستحق تر در دریافت ویزای لاتاری نیست. شما کافیست حداقل ها رو داشته باشی و نیم ساعت وقت و دسترسی به اینترنت و همه اینها کافیست تا از نظر دولت آمریکا لایق دریافت ویزای لاتاری باشی. حالا بعدش آمدی و خوشت نیومد مسئول و متضرر این تصمیم خودت هستی و لاغیر
شما هم نگران ویزات نباش راستی شما بودی زنگ زده بودی به سارا گرو؟
تشکر کنندگان: HERMES7 ، laleht ، milad.nas
(2014-12-27 ساعت 14:07)behdadK نوشته:  سرکار خانم لاله چیزی که بنده گفتم یک حدس بود و احتمالا اشتباه شما به دل نگیرید.
ضمنا اگر دو سال پیش این اتفاق افتاد و پارسال هم خیلی خیلی کمتر شد احتمالا امسال این اتفاق نخواهد افتاد و شما به خاطر ویزا گرفتن دوستانی که به ویزا نیاز چندانی ندارند از ویزا محروم نخواهید شد. یک مقایسه آماری به تعداد قبول شدگان امسال 5000 و 2013 که بندازید میبینید با وجود برنده شدن 1000 نفر بیشتر در 2013 به 200 نفر کلا ویزا نرسید (البته 200 نفر هم خارج از سهمیه به ایران دادند) حالا حتی با فرض شرکت بیشتر برندگان در لاتاری امسال هم اگر اتفاقات ناخوشایند 2014 تکرار نشود به همه ویزا خواهد رسید و اگر قرار بر تکرارش باشد یک ویزای اضافه از ایران حتی با فرض استفاده نابجا نوش جان دریافت کننده اش!
روزی که ما مصاحبه رفته بودیم یکی از برندگان میگفت من قصد آمریکا رفتن ندارم اما شانسی بوده که نمیخوام از دستش بدم! وضع زندگی برنده نشون میداد که این رقمی هم که تاحالا برای این پروسه هزینه کرده رقمی به ظن خودش قابل توجه بوده و اونقدر مهم بوده که پروسه رو ادامه داده. خیلی داستان ها هم از همین دوستان ما شنیدیم که قصد ماندن نداشتند و الان چندین سال در آمریکا هستند و کلاهشون هم بیوفته نمیان اینجا بردارند. از اون طرف ده ها داستان هم شنیدیم که طرف به هر قیمتی رفته و یک ساله برگشته.
همه این روده درازی ها رو کردم که به شما بگم نه من نه شما نه هیچ شخص دیگر ایرانی و غیر ایرانی مستحق تر در دریافت ویزای لاتاری نیست. شما کافیست حداقل ها رو داشته باشی و نیم ساعت وقت و دسترسی به اینترنت و همه اینها کافیست تا از نظر دولت آمریکا لایق دریافت ویزای لاتاری باشی. حالا بعدش آمدی و خوشت نیومد مسئول و متضرر این تصمیم خودت هستی و لاغیر
شما هم نگران ویزات نباش راستی شما بودی زنگ زده بودی به سارا گرو؟

درد دل من از آتلانتیس جان نبود اما یه دفعه با خوندن سوال ایشون چیزی که این همه سال تو دلم بود زد بالا Big Grin
آخه شاید باور نکنین یکی از همکارای من پارسال (dv2014) برنده شد و رفت و ویزا رو هم گرفت و حتی یکبار هم واسه فعالسازیش نرفت و باطل شد وقتی بهش میگم انگیزت تو اینکار چی بود بیچاره اونایی که سهمیه ویزا بهشون نرسید میگه میخواستم بدونم کلا از نظر شانس چقدر رو بورسم ..................
شما بودی چه حسی بهت دست میداد.................
نه من دیشب تو پیجش پیام گذاشته بودم که گفت سوالات مربوط به لاتاری رو مطرح نمیکنه اولش خودم هم جا خوردم فکر کردم خودمم Big Grin
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: behdadK ، A_A

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان