کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2015
(2014-12-27 ساعت 15:02)laleht نوشته:  
(2014-12-27 ساعت 14:07)behdadK نوشته:  سرکار خانم لاله چیزی که بنده گفتم یک حدس بود و احتمالا اشتباه شما به دل نگیرید.
ضمنا اگر دو سال پیش این اتفاق افتاد و پارسال هم خیلی خیلی کمتر شد احتمالا امسال این اتفاق نخواهد افتاد و شما به خاطر ویزا گرفتن دوستانی که به ویزا نیاز چندانی ندارند از ویزا محروم نخواهید شد. یک مقایسه آماری به تعداد قبول شدگان امسال 5000 و 2013 که بندازید میبینید با وجود برنده شدن 1000 نفر بیشتر در 2013 به 200 نفر کلا ویزا نرسید (البته 200 نفر هم خارج از سهمیه به ایران دادند) حالا حتی با فرض شرکت بیشتر برندگان در لاتاری امسال هم اگر اتفاقات ناخوشایند 2014 تکرار نشود به همه ویزا خواهد رسید و اگر قرار بر تکرارش باشد یک ویزای اضافه از ایران حتی با فرض استفاده نابجا نوش جان دریافت کننده اش!
روزی که ما مصاحبه رفته بودیم یکی از برندگان میگفت من قصد آمریکا رفتن ندارم اما شانسی بوده که نمیخوام از دستش بدم! وضع زندگی برنده نشون میداد که این رقمی هم که تاحالا برای این پروسه هزینه کرده رقمی به ظن خودش قابل توجه بوده و اونقدر مهم بوده که پروسه رو ادامه داده. خیلی داستان ها هم از همین دوستان ما شنیدیم که قصد ماندن نداشتند و الان چندین سال در آمریکا هستند و کلاهشون هم بیوفته نمیان اینجا بردارند. از اون طرف ده ها داستان هم شنیدیم که طرف به هر قیمتی رفته و یک ساله برگشته.
همه این روده درازی ها رو کردم که به شما بگم نه من نه شما نه هیچ شخص دیگر ایرانی و غیر ایرانی مستحق تر در دریافت ویزای لاتاری نیست. شما کافیست حداقل ها رو داشته باشی و نیم ساعت وقت و دسترسی به اینترنت و همه اینها کافیست تا از نظر دولت آمریکا لایق دریافت ویزای لاتاری باشی. حالا بعدش آمدی و خوشت نیومد مسئول و متضرر این تصمیم خودت هستی و لاغیر
شما هم نگران ویزات نباش راستی شما بودی زنگ زده بودی به سارا گرو؟

درد دل من از آتلانتیس جان نبود اما یه دفعه با خوندن سوال ایشون چیزی که این همه سال تو دلم بود زد بالا Big Grin
آخه شاید باور نکنین یکی از همکارای من پارسال (dv2014) برنده شد و رفت و ویزا رو هم گرفت و حتی یکبار هم واسه فعالسازیش نرفت و باطل شد وقتی بهش میگم انگیزت تو اینکار چی بود بیچاره اونایی که سهمیه ویزا بهشون نرسید میگه میخواستم بدونم کلا از نظر شانس چقدر رو بورسم ..................
شما بودی چه حسی بهت دست میداد.................
نه من دیشب تو پیجش پیام گذاشته بودم که گفت سوالات مربوط به لاتاری رو مطرح نمیکنه اولش خودم هم جا خوردم فکر کردم خودمم Big Grin
خوب ایشون قصدش این بود که شانسش رو واسه هرگونه مهاجرت آتی به آمریکا از بین ببره که موفق شدBig Grin خوب 1 نفر کمتر تا اون بازه 50 هزار نفر در 5 سال سقف لاتاریWink
بعضی ها هم علاقه دارند پولشون رو خرج کنن حالا اگر در رنج و عذاب هم این خرج باشه مهم نیستWink البته شاید هم حساب کرده نمیتونه و بیخیال شده. تصمیم به مهاجرت تصمیم سختیه و خیلی ها که فکر میکنن آماده اند دقایق آخر پا پس میکشن

هر کس اختیار خودش رو داره. اگر کسی هم مثال کشتی توی کتاب دینی و سوراخ کردنش رو بزنه من بنش میکنمWinkSmileBig Grin
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، milad.nas ، vahidbaq
(2014-12-27 ساعت 13:08)atlantis770 نوشته:  بابت این سوال پیش پا افتاده ببخشید:
1- سوشیال سکیوریتی نامبر چی هست و به چه کارمون میاد؟(البته در مورد ش توی تاپیکها خوندم. ولی باز بگید ممنون میشم).
2- مزیت داشتن گرین کارت چیه؟ با داشتنش، برای دفعات بعد که میخوایم بریم آمریکا دیگه نیازی به گرفتن ویزا نیست؟

1- ssn یک شماره 9 رقمی ه که از طرف اداره تامین اجتماعی صادر میشه و هویت افراد را مشخص می‌نماید هدف اصلی آن ردیابی افراد برای مقاصد تأمین اجتماعی است.

2- بله با داشتن گرین کارت معتبر بدون داشتن ویزا میتونین به آمریکا سفر کنین
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: babak12 ، atlantis770 ، HERMES7 ، Alex 2014 ، A_A
تورو خدا چرا ما ها يك كم وقت نميگذاريم و اين تاپيك ها رو نميخونيم
صاف مياييم سوالى رو كه هزار بار پرسيده شده و جواب هم داده شده مطرح ميكنيم و لقمه هزار بار جويده شده رو واسه بار هزارويكم ميخواهيم واسمون بجوند Big Grin تازه بعد هم گله ميكنيم دوستان درست راهنمايي نكردن
همه ما سرشار از استرس هستيم كه چه ميشود ولى واقعيت اينه كه يك كم هم به خودمون زحمت مطالعه و يافتن جواب نميديم و تا دلتون بخواد تالار ها پر از سؤال تكرارى هست
شايد منم الان چون خسته شدم اينقدر حساس شدم ولى بخدا تحقيق و مطالعه تو اين ايام انتظار خيلى بهتره
تا مياى ميبينى تاپيك هايلايت شده فكر ميكنى مطلب تازه هست باز ميكنى ميبينى باز سؤال تكرارى Sad
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: babak12
ببخشید بهداد عزیز: اولاً) سلب درسته. نه صلب.
ثانیاً)من به اندازه ی کافی وقت دارم که فکر کنم برای مهاجرت میرم یا مسافرت! در ضمن اگر پاسخ به چنین سوالاتی اینقدر برای شما وقتگیر و هزینه بر! هست بهتره دیگه پاسخ ندید.
سعی میکنم در اولین فرصت شما رو از تصمیم خودم مبنی بر اقامت دائم یا مسافرت صرف، مطلع کنم!

لاله خانم. شما هم بهتره خونسردیتونو حفظ کنید و خیلی به اعصابتون فشار نیارید! استرسهای بزرگتر از این رو در راه دارید!

هرچند میدونم این پست رو پاک میکنید.!
تشکر کنندگان: laleht ، behdadK ، milad.nas
آقا بهداد !
یادمه یکبار یکنفر همینجا توی پیغام خصوصی از من پرسیده بود:
"ببخشید خانم، بعد از اینکه بمن ویزا دادن، باید چکار کنم؟میشه برام توضیح بدید؟"

بنظر میاد سؤال پوچ و خنده داری پرسیده. ولی نه خندیدم و نه مسخره ش کردم. من اینجا رو یک مکان عمومی میدونم که افراد با هر سطح فکر و سواد و معلوماتی در اون حضور دارند. نیازی به خندیدن یا استهزاء دیگران نیست. اگر کسی خودش رو مدیر میدونه باید سعه ی صدر کافی برای این کار رو هم داشته باشه. نه اینکه دلش خوش باشه اسمش رو رنگی و های لایت نوشته! وگرنه اگر دقت کنید خواهید دید از 15 پیجی که این موضوع داره، به جرات میتونم بگم به اندازه 10 صفحه ش سوالات تکراری و به اصطلاح سطحی! وجود داره.
بنظر من هرکسی میتونه در حد وسع خودش به دیگران کمک کنه و به سوالاتشون پاسخ بده.
از سابوتر عزیز تشکر میکنم.
تشکر کنندگان: behdadK ، milad.nas ، bahar101 ، nilgoon1982 ، m.ghoreishi
دوستان ببینید بنظر من هر کی لاتاری برنده میشه و میره گرین کارت میگیره! اگه از گرین کارتش به هر عنوانی استفاده کنه ،حق کسی رو ضایع نکرده! ولی خوبه که مهاجرت کنه!
یکی دوست داره ساکن بشه ، یکی دوست داره به عنوان ویزای سوپر بره بیاد! یکی هم اصلا بندازه تو کشوی میزش تا اکسپایر بشه!

این مثل این می مونه که شما برنده پول بشید! دیگه حق ندارید دیگران رو اذیت کنید چرا با پولت این کارو میکنی!

آقا خانم شانسش زده برنده شده ، خوش به حالش هر کاری هم میکنه نوش جونش!

واللللا!.... Big Grin
تشکر کنندگان: atlantis770 ، behjat ، behdadK ، milad.nas ، bahar101 ، A_A
رضا جان حرفتون درست نیست. بحث گرین کارت، بحث ویزای مهاجرتیه! مهاجرت.
توی سفارت هم اگر شما بگید می خوام گرین کارت بگیرم هرجور دلم خواست ازش استفاده کنم، شـــــــــااااید هم اگه حوصله ام شد به مهاجرت هم یکم فکر کردم. میگن ویزا نداریم برید به سلامت...

مثل این می مونه که یکی بره یه داروی کم یاب، که خودش نیازی بهش نداره رو بخره، بعد هم بریزه تو سطل آشغال، بعد هم بگه ماله خودمه، دلم خواست بریزم دور! شما نمی تونید بگید اون حق نداشت چنین کاری بکنه؟

و وقتی تعداد ویزای لاتاری محدوده، هرکس که قصد یا شرایط رفتن رو نداره ثبت نام کنه حق اونایی که قصد و شرایطش رو داشتن ولی اون بجاشون برنده شده رو ضایع کرده. حالا اگه کسی برنده شد، تلاشش رو هم کرد ولی نتونست مهاجرت کنه، حرفی جداست.
من نمی گم کسی حق داره لاتاری ثبت نام بکنه یا نکنه، هرکسی مختاره هر کاری میتونه بکنه. اما اگر همه ما تو زندگی مسئولانه تر تصمیم میگرفتیم، وضعمون خیلی بهتر از این بود. شاید اصلا لازم نبود به مهاجرت فکر کنیم.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
تشکر کنندگان: laleht ، bahar101
(2014-12-27 ساعت 21:46)atlantis770 نوشته:  ببخشید بهداد عزیز: اولاً) سلب درسته. نه صلب.
ثانیاً)من به اندازه ی کافی وقت دارم که فکر کنم برای مهاجرت میرم یا مسافرت! در ضمن اگر پاسخ به چنین سوالاتی اینقدر برای شما وقتگیر و هزینه بر! هست بهتره دیگه پاسخ ندید.
سعی میکنم در اولین فرصت شما رو از تصمیم خودم مبنی بر اقامت دائم یا مسافرت صرف، مطلع کنم!

لاله خانم. شما هم بهتره خونسردیتونو حفظ کنید و خیلی به اعصابتون فشار نیارید! استرسهای بزرگتر از این رو در راه دارید!

هرچند میدونم این پست رو پاک میکنید.!
عزیزم من که گفتم واسه چی یه دفعه اون مطلب رو نوشتم دلیل حساسیتم چی بود شاید هم ایراد از من بود درست بعد از سوال شما و پاسخ بهداد نظرم رو گفتم ببخشید
اینو هم خوب میدونم که همه از این وضع کلافه هستن خود من توی همین تاپیک از این همه سوال تکراری گله کردم
درسته یه جاهایی از دست هم آزرده میشیم اما یادمون نره خیلی از دوستان مثل بهداد جان خیلی کمک ها راهنماییها تو این مدت بهمون کردن
مهم اینه که با اختلاف عقاید متنوع با هم و کنار هم باشیم
دوست عزیز مجازی من موفق باشی و من از جانب خودم عذر میخوام و قول میدم خونسردیمو حفظ کنم
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Aghaman ، behdadK ، milad.nas ، atlantis770 ، bahar101 ، A_A ، behjat
(2014-12-23 ساعت 01:59)رضا2015 نوشته:  [quote='maral.seti' pid='569290' dateline='1419280549']
سلام
دوستان نامه تمکن مالی باید به همراه مدارک دیگه پست کنیم یا فقط روز مصاحبه همراه خود داشته باشیم و ارایه بدیم؟

اصلش رو پست كنيد و يه كپي هم همراهتون باشه روز مصاحبه
[/q
case number :19xx -ابوظبي- ٤ نفر -مصاحبه :هفته سوم نوامبر-ويزا يكضرب
تشکر کنندگان: HERMES7
(2014-12-28 ساعت 09:05)vahidbaq نوشته:  رضا جان حرفتون درست نیست. بحث گرین کارت، بحث ویزای مهاجرتیه! مهاجرت.
توی سفارت هم اگر شما بگید می خوام گرین کارت بگیرم هرجور دلم خواست ازش استفاده کنم، شـــــــــااااید هم اگه حوصله ام شد به مهاجرت هم یکم فکر کردم. میگن ویزا نداریم برید به سلامت...

مثل این می مونه که یکی بره یه داروی کم یاب، که خودش نیازی بهش نداره رو بخره، بعد هم بریزه تو سطل آشغال، بعد هم بگه ماله خودمه، دلم خواست بریزم دور! شما نمی تونید بگید اون حق نداشت چنین کاری بکنه؟

و وقتی تعداد ویزای لاتاری محدوده، هرکس که قصد یا شرایط رفتن رو نداره ثبت نام کنه حق اونایی که قصد و شرایطش رو داشتن ولی اون بجاشون برنده شده رو ضایع کرده. حالا اگه کسی برنده شد، تلاشش رو هم کرد ولی نتونست مهاجرت کنه، حرفی جداست.
من نمی گم کسی حق داره لاتاری ثبت نام بکنه یا نکنه، هرکسی مختاره هر کاری میتونه بکنه. اما اگر همه ما تو زندگی مسئولانه تر تصمیم میگرفتیم، وضعمون خیلی بهتر از این بود. شاید اصلا لازم نبود به مهاجرت فکر کنیم.
بله حق با شماست ! منم هم گفتم بهتر مهاجرت کنه! ولی ما حق سرزنش نداریم!
خرید دارو با اون قضیه خیلی فرق میکنه!
دقیقا بعضی ها فکر میکنن اگر لاتاری برنده بشن و برن دیگه مشکلی ندارن و همون داروی کمیابه! ولی ممکنه اون دارو جواب نده!
حالا شما فکر میکردی که اگر ایشون اینکار رو نمیکرد حتما به کس دیگه ای میرسید؟Sad که بخوایم هم خودمون و هم اون رو سرزنش کنیم!
تشکر کنندگان: atlantis770
گفتم مثال کشتی نزنید مثال دارو میزنید؟ Big Grin
اصلا فرض کنید حق اونی که میخواسته بره و قبول نشده رو خورده اند حق شما رو که نخوردند!
حالا بماند که قبولی قرعه کشی است و کد خدا گفته که هر کسی این شرایط رو داشته باشه آزاده شرکت کنه و شانسش برای هر ایرانی کمتر از 3 دهم درصده! این جوری حق به جانب زندگی کردن تهش به این ختم میشه که بقیه نفس نکشند اگر لازم ندارند و من به جاشون بکشم!

صرف خواستن شما و نیاز داشتنتون شما رو لایق و بقیه رو نالایق چیزی نمیکنه. ضمنا زندگی ناعادلانه است به این قضیه عادت کنید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: atlantis770 ، bahar101 ، HERMES7 ، A_A ، behjat
دوستان سلام شما یک تابلت که به سیستم آمریکا هم کار کنه و قیمت بالایی هم نداشته باشه برای من که خیلی کم از امکانات گوشی یا تبلت استفاده میکنم چه مارکی رو پیشنهاد میکنید.مارک هوآوی چطوره؟ ممنونم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان:
از ايران تهيه نکن برو از همونجا بخر چون نرم افزارهايى ک درون ايران هس همه قفل شکسته و در امريکا نامعتبر هس وقتى ب اينترنت متصل ميشى متوجه شده ميان سيستمت رو ميبرن و جريمه ميکنن
2015AS2*** /مصاحبه می - آنکارا/تعداد افراد ۲ نفر
تشکر کنندگان: behjat
"پاس سفید" چی هست؟
یکی از دوستان گفت که چون من دانشجو هستم و باید برگردم ایران و درسم رو تموم کنم حتما باید برای پاس سفید اقدام کنم!
ضروریه؟
تشکر کنندگان:
(2014-12-30 ساعت 00:03)atlantis770 نوشته:  "پاس سفید" چی هست؟
یکی از دوستان گفت که چون من دانشجو هستم و باید برگردم ایران و درسم رو تموم کنم حتما باید برای پاس سفید اقدام کنم!
ضروریه؟

چون شما بیشتر از 6 ما نمیتونید از امریکا خارج بشید و اگر تصمیم به این کار دارید
باید شما با گرفتن پاس سفید که میتونید تا 2 سال خارج از امریکا باشید. اقدام کنید
http://www.mohajersara.com/thread-3694.html
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: atlantis770 ، babak12 ، vahidbaq ، bahar101 ، reza.aa ، Memolk

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان