کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-08 ساعت 17:11)pmoudi نوشته:  سلام
من و همسرم حدودای یک ماه دیگه می‌خوای بریم سن حوزه، برای کارای گرین کارتمون... برای مدت یک ماه هم می‌مونیم... لطفا اگه کسی محلی برای اقامت با قیمت مناسب سراغ داره راهنماییمون کنه...
مرسی

من و همسرم هم ٣هفته ديگه عازم سن خوزه ايم. همه airbnb رو زير و رو كرديم. كيسهاي با قيمت و مكان مناسب زود پرميشن. دوستان سن خوزه اگر جاي مناسبي سراغ دارن ممنون ميشم اطلاع بدن. متل يا پرايوت روم.
كيس نامبر ٣٣٠٠- كيس ٢ نفره (برنده همسرم)- ارسال فرم ٩ آگوست- كارنت ٩ دسامبر- دريافت نامه ٢٣ ژانويه- مصاحبه ٩ مارچ آنكارا- آپديت ٢٠ مارچ-٢٤ ژوئن آپديت شبانه- ٢٥ ژوئن آپديت ايميل- ٢٧ ژوئن كلير بعد از ١١٠ روزSmile اولين ورود ٣٠ آگوست
تشکر کنندگان: Memolk ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-08 ساعت 18:21)saboktakin نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 11:27)behrayan نوشته:  دوستان اين سايت هواپيمايى قطر safe هست واسه گرفتن بليط؟
من امروز ميخوام بليط بگيرم واسه واشنگتن
کاملا safe هست و من خودم بلیطم رو از سایت مستقیم و راحت خریدم (با کارت شتاب). اما قیمت رو حتما چک کنید با جاهای دیگه (یه موقع هایی میشه از آژانس ها بلیط ارزونتری به نسبت سایت پیدا کرد)... البته الان با کد IROFFER تخفیف داره تا پایان سپتامبر.

دوستان ممنون از راهنمايي تون ، امروز بليط رو رزرو كردم و تا ٤٨ ساعت وقت دارم كه برم نمايندگى قطر ايرويز تو تهران و بليطمو ثبت كنم ، اي سايتايى رو كه پيشنهاد داده بوديد چك كردم و ظاهراً با تخفيف ارائه شده مناسب ترين هست ، بهتر ديدنم كه برم دفترشون و اونجا بليطمو OK كنم ( واسه محكم كارى ! )
شماره كيس : ***۶ - رويت قبولى ۷ مى - افراد كيس : ٢ نفر - ارسال فرم 12جولاى -،كارنت 12 مى - نامه دوم : بيست مى بود كه دوم جون باز شد!! مصاحبه : نهم جولاى - سفارتخانه : ابوظبى - ويزا : يكضرب Big Grin - مقصد : مريلند - ورود : اواخر نوامبر - سوشیال : یک هفته بعد از ورود - گرین کارت : برای همسرم ۶۵ روز بعد از ورود و برای نفر اصلی هنوز منتظرم!!
تشکر کنندگان: nora-nora ، p00ya2001 ، ریحانا ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-08 ساعت 20:54)behrayan نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 18:21)saboktakin نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 11:27)behrayan نوشته:  دوستان اين سايت هواپيمايى قطر safe هست واسه گرفتن بليط؟
من امروز ميخوام بليط بگيرم واسه واشنگتن
کاملا safe هست و من خودم بلیطم رو از سایت مستقیم و راحت خریدم (با کارت شتاب). اما قیمت رو حتما چک کنید با جاهای دیگه (یه موقع هایی میشه از آژانس ها بلیط ارزونتری به نسبت سایت پیدا کرد)... البته الان با کد IROFFER تخفیف داره تا پایان سپتامبر.

دوستان ممنون از راهنمايي تون ، امروز بليط رو رزرو كردم و تا ٤٨ ساعت وقت دارم كه برم نمايندگى قطر ايرويز تو تهران و بليطمو ثبت كنم ، اي سايتايى رو كه پيشنهاد داده بوديد چك كردم و ظاهراً با تخفيف ارائه شده مناسب ترين هست ، بهتر ديدنم كه برم دفترشون و اونجا بليطمو OK كنم ( واسه محكم كارى ! )
به سلامتی دوست عزیز، سفر به سلامت. البته نیازی به حضوری رفتن نیست و بلیط رو براتون ایمیل می کنند و از روی لینک مدیریت بلیط (بالای ایمیل تاییدیه بعد از پرداخت) میتونید صندلی هاتون رو هم انتخاب کنید و لذت ببرید. در هر صورت موفق باشید.
تشکر کنندگان: Memolk ، areb1356 ، p00ya2001 ، A_A ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-07 ساعت 12:27)eeift نوشته:  با سلام دوستان من ۲ اگست در ابوظبی مصاحبه داشتم و یکضرب گرفتم و ساکن اصفهان هستم ولی حالا در برگشت به ایران متوجه شدم که در برگه روی پاکت زرد اخرین شهر اقامت را به جای اصفهان , تهران نوشته اند ایا این در موقع ورود به آمریکا مشکلی ایجاد می کند؟

با عرض تبریک برای پدر مادر من هم زدند تهران به جای شیراز من کلی حرص خوردم امیل زدم سفارت گفت مشکلی نیست.
كيس:IR5 خانوادگي پدر و مادر، مصاحبه: ۲۳ فوریه ابوظبی، آپدیت: پدر ۲۸ فوریه, ۲۰ مارچ، هر دو ۴ جون، ۸ جون
کلیرنس: ۸ جون Big Grin پیکاپ: ۹ جون، اپدیت ۲۸، ۲۹, ۳۰ جون, ۱ جولای
ویزا: مادر ۱ جولای، پدر ۶ جولای Cool
تشکر کنندگان: hilda60 ، laleht ، miyu ، Mahboy ، p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
سايت خراب بود نتونستم خبر بدم كه ما شنبه امتحان آيين نامه رانندگى داديم و هردو قبول شديم Big Grin يعنى اين يكى ديگه واقعا سر پيرى و معركه گيرى به زبان فرنگى بود Big Grin Big Grin
امتحان آيين نامه بايد پشت يه كامپيوتر all-in-one مينشستي و هر سوال هم كه جواب ميدادى همون لحظه ميگفت درست جواب دادى يا غلط بعد دكمه next رو ميزدى تا برى سوال بعدى و بعدش تمام كه ميشد ميگفت دوباره بايد برگردى پيش اون كسى كه مسؤول تشكيل پرونده بود
الان يه برگه دادن كه تا روز امتحان عملى بشرطى كه يه نفر بالاى ٢١ سال داراي گواهينامه كنارت باشه ميتونى باهاش رانندگى كنى
واسه امتحان عملى بايد آنلاين وقت ميگرفتيم كه جناب همسر دو هفته ديگه و بنده سه هفته ديگه امتحان دارم زودتر جا نميداد متاسفانه

رضا جان كجايى كه حالا بايد ديد با اون رانندگى روزاى جمعه من چه دسته گلى به آب خواهم داد Big Grin Wink Tongue Big Grin

البته اينم بگم چون باز طبق معمول ما تنها خارجى بوديم حدود نيم ساعت طول كشيد اين ها اطلاعات لازم رو از روى ويزا دربيارن همش ميگفتن گرين كارت بدين گفتيم نيومده گفتن گواهى تولد گه گفتيم مال ايران هست و بالاخره مجبور شدن كتاب دستورالعمل بيارن از روش بخونن واسه ما چه مداركى لازم هست Big Grin
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
(2015-08-12 ساعت 05:26)laleht نوشته:  سايت خراب بود نتونستم خبر بدم كه ما شنبه امتحان آيين نامه رانندگى داديم و هردو قبول شديم Big Grin يعنى اين يكى ديگه واقعا سر پيرى و معركه گيرى به زبان فرنگى بود Big Grin Big Grin
امتحان آيين نامه بايد پشت يه كامپيوتر all-in-one مينشستي و هر سوال هم كه جواب ميدادى همون لحظه ميگفت درست جواب دادى يا غلط بعد دكمه next رو ميزدى تا برى سوال بعدى و بعدش تمام كه ميشد ميگفت دوباره بايد برگردى پيش اون كسى كه مسؤول تشكيل پرونده بود
الان يه برگه دادن كه تا روز امتحان عملى بشرطى كه يه نفر بالاى ٢١ سال داراي گواهينامه كنارت باشه ميتونى باهاش رانندگى كنى
واسه امتحان عملى بايد آنلاين وقت ميگرفتيم كه جناب همسر دو هفته ديگه و بنده سه هفته ديگه امتحان دارم زودتر جا نميداد متاسفانه

رضا جان كجايى كه حالا بايد ديد با اون رانندگى روزاى جمعه من چه دسته گلى به آب خواهم داد Big Grin Wink Tongue Big Grin

البته اينم بگم چون باز طبق معمول ما تنها خارجى بوديم حدود نيم ساعت طول كشيد اين ها اطلاعات لازم رو از روى ويزا دربيارن همش ميگفتن گرين كارت بدين گفتيم نيومده گفتن گواهى تولد گه گفتيم مال ايران هست و بالاخره مجبور شدن كتاب دستورالعمل بيارن از روش بخونن واسه ما چه مداركى لازم هست Big Grin
سلام به سلامتی لاله جان موفق باشی من هم چند وقت دیگه بالاخره باید آیین نامه امتحان بدم البته اینجا میشه به فارسی امتحان داد مهم تر از همه برای من کاره که اصلا خبری نیست

(2015-08-12 ساعت 05:26)laleht نوشته:  سايت خراب بود نتونستم خبر بدم كه ما شنبه امتحان آيين نامه رانندگى داديم و هردو قبول شديم Big Grin يعنى اين يكى ديگه واقعا سر پيرى و معركه گيرى به زبان فرنگى بود Big Grin Big Grin

سلام به سلامتی لاله جان موفق باشی من هم چند وقت دیگه بالاخره باید آیین نامه امتحان بدم البته اینجا میشه به فارسی امتحان داد مهم تر از همه برای من کاره که اصلا خبری نیست
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: laleht ، Kia robani ، zhila1393 ، p00ya2001 ، قصه گو ، rbrb-2015 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-12 ساعت 06:25)behjat نوشته:  
(2015-08-12 ساعت 05:26)laleht نوشته:  D

امتحان آيين نامه بايد پشت يه ......................فتيم مال ايران هست و بالاخره مجبور شدن كتاب دستورالعمل بيارن از روش بخونن واسه ما چه مداركى لازم هست Big Grin
مرسى عزيزم
اگه ID card گرفتى و قصد رانندگى ندارى الكى خودتو به زحمت ننداز بنظرم دوباره بايد ٣٤/٥ دلار پول بدى مهم اون آى دى كارت هست كه گرفتى
راستش كار كه ما هم دنبالش هستيم و تا دلت بخواد application پر كرديم منتها ميگن معمولا يكى دو ماه طول ميكشه كه تماس بگيرن
راستش اينجا همه جا زده hiring
Walmart, target,Home Depot, aldi, chipotle , .....
منتها اينا هم من امتحان نكردم اما ظاهرا به اين راحتى نيست كه برى و بگن باشه
ولى به يه چيزى دارم إيمان ميارم اونم انرژى مثبت هست و روحيه كه ماشالا من بيشترش رو از شما ميگيرم
مطمئنم با اين روحيه قوى و پشتكار كه شما دارى حتما همون طور كه ميخواى ميشه عزيزم شك نكن از قديم گفتن دير و زود داره سوخت و سوز نداره
شاد و سلامت و موفق باشين
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
امتحان آيين نامه ي ما به سبك قديم و ورقه اي بود!!!! با برگه ي پاسخ نامه.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
تشکر کنندگان: Mahboy ، ریحانا ، Haghighat ، rbrb-2015 ، m.ghoreishi ، مير منصور ، laleht ، A_A ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-08 ساعت 18:31)saboktakin نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 14:15)MAHSA9812 نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 08:01)saboktakin نوشته:  
(2015-08-08 ساعت 02:57)MAHSA9812 نوشته:  سلام دوستان
ما دفعه اول ۱۰ روز آمریکا بودیم و گرین کارتمون هم اومده ولی هند درس میخونیم و دفعه بعد که بتونیم بریم میشه نزدیک به 11 ماه تا ۱ سال بعد از ورود اولمون میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد و احتیاج هست که کاری انجام بدیم؟؟؟؟
سلام بر شما؛ شما با گرین کارت نمیتونید بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باشید وگرنه برای گرین کارتتون مشکل پیش میاد. شما باید برای re-entry permit یا همون پاس سفید اقدام کنید که در اون صورت میتونید یکبار بیشتر از ۶ ماه و حداکثر تا ۲ سال بدون هیچ مسئله ای خارج از خاک آمریکا باشید. برای اون هم تاپیک جداگانه هست (کافی هست که یک سرچ تو همین مهاجرسرا بزنید) که اطلاعات کاملی داره.
ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍز جوابتون
بﻠﻪ ﺍﯾﻥ ﻣﻄﻠﺒﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ‌ﮔﯿﺪ ﺭﻭ ﺧﻮﻧﺪﻡ ﻣﺸﮑﻞ ﺍﯾﻨﺠﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺩﻓﻌﻪ ﺍﻭﻝ ﮐﻪ ﺭﻓﺘﯿﻢ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ‌ﮐﺮﺩﯾﻢ ﮐﺎﺭﻣﻮﻥ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﺗﻤﻮﻡ ﻣﯽ‌ﺷﻪ ﻭ ﺑﺮﻣﯿﮕﺮﺩﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﻦ ﭘﺎﺱ ﺳﻔﯿﺪ ﻧﮕﺮﻓﺘﯿﻢ ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺍﻻﻥ ﺑﺪﻭﻥ ﺭﻓﺘﻦ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﯾﮑﺎ ﺭﺍﻫﯽ ﻫﺴﺖ ﯾﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﭼﻘﺪﺭ ﺟﺪﯼ ﻫﺴﺘﻦ ﺭﻭﯼ ﺍﯾﻦ ۶ﻣﺎﻩ ﻣﯽ‌ﺷﻪ ﺭﯾﺴﮏ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻧﺮﻓﺖ ﯾﺎ نه؟

ببینید اداره مهاجرت آمریکا کاملا در مورد ۶ ماه جدی هست و ممکنه بعد از ورودتون افیسر مهاجرت توبیختون کنه (دفعه اول ممکنه تذکر جدی باشه و باید دلیل موجهی ارائه کنید) تصمیم با خودتونه اما با پاس سفید راحت میتونید کارهاتون رو انجام بدید و بعد اقدام به مهاجرت کنید.

قربان شما از روی کدام مدرک میگید که اصلا محدودیت 6 ماه وجود داره که جدی باشه؟
اگر به راهنمای ویزای مهاجرتی نگاه کنید محدودیت 1 سال رو گذاشته ولی ذکر کرده که مامور مرزبان میتونه بنا به صلاح خودش اگر زودتر از 1 سال هم برگردید باز به شما گیر بده.
این گیر دادن به دلایل مختلف میتونه باشه و به دلایل مختلف هم میتونه نباشه و کاملا بسته به نظر مامور داره و مختاره.
از مواردی که ذکر کرده میتونه در جلب نظرش تاثیر داشته باشه داشتن کار، خانه و حساب بانکی در آمریکا و داشتن مدرکی است که ثابت کنه شما آمریکا رو به عنوان خانه اول خودتون انتخاب کردید.
از مواردی که میتونه مامور رو مشکوک کنه سفر طولانی (نه الزاما بیش از 6 ماه) تعدد سفر و ورود از مرزهای مختلف نداشتن خونه کار ماشین و هر چیزی است که نشون بده شما آمریکا رو به عنوان خونه اول خودتون انتخاب نکردید.
اما این ارتباط بین سفر بالای 6 ماه و نظر آفیسر در هیچ کجا ذکر نشده.
شاید یه علتی که دوستان روی 6 ماه زوم کردن بحث ریست شدن اون تایمر سیتیزن شیپ هست ولی باور بفرمایید تفاوتی بین کسی که 6 ماه یکبار یکهفته میاد و میره و کسی که سر 11 ماه میاد و میره وجود نداره و هر دو از چشم آفیسر آمریکا رو به عنوان خانه اول خودشون انتخاب نکردن. تنها تفاوتی که داره اینه که اونی که در اولین 6 ماه مجدد به خاک آمریکا برمیگرده در همون 6 ماه اول حساسیت کمتری داره ولی در ورود دوم که میشه همون 11 -12 ماه صدای آفیسر براش به اندازه کسی که سر 11 ماه برای دومین بار وارد شده به یه اندازه بلنده.
تنها دو تفاوت وجود داره که اولا شما دو بار هزینه کردید و البته ثانیا اون تایمر سیتیزن شیپ 0 نشده و 1 سال ازش گذشته و باید در 4 سال بعدش 2 سال و نیم داخل خاک آمریکا باشید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
ما دفعه اول ۱۰ روز آمریکا بودیم و گرین کارتمون هم اومده ولی هند درس میخونیم و دفعه بعد که بتونیم بریم میشه نزدیک به 11 ماه تا ۱ سال بعد از ورود اولمون میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد و احتیاج هست که کاری انجام بدیم؟؟؟؟
سلام بر شما؛ شما با گرین کارت نمیتونید بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باشید وگرنه برای گرین کارتتون مشکل پیش میاد. شما باید برای re-entry permit یا همون پاس سفید اقدام کنید که در اون صورت میتونید یکبار بیشتر از ۶ ماه و حداکثر تا ۲ سال بدون هیچ مسئله ای خارج از خاک آمریکا باشید. برای اون هم تاپیک جداگانه هست (کافی هست که یک سرچ تو همین مهاجرسرا بزنید) که اطلاعات کاملی داره.
ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍز جوابتون
بﻠﻪ ﺍﯾﻥ ﻣﻄﻠﺒﯽ ﮐﻪ ﻣﯽ‌ﮔﯿﺪ ﺭﻭ ﺧﻮﻧﺪﻡ ﻣﺸﮑﻞ ﺍﯾﻨﺠﺎﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺎ ﺩﻓﻌﻪ ﺍﻭﻝ ﮐﻪ ﺭﻓﺘﯿﻢ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ‌ﮐﺮﺩﯾﻢ ﮐﺎﺭﻣﻮﻥ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﺗﻤﻮﻡ ﻣﯽ‌ﺷﻪ ﻭ ﺑﺮﻣﯿﮕﺮﺩﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﯿﻦ ﭘﺎﺱ ﺳﻔﯿﺪ ﻧﮕﺮﻓﺘﯿﻢ ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺍﻻﻥ ﺑﺪﻭﻥ ﺭﻓﺘﻦ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺍﻣﺮﯾﮑﺎ ﺭﺍﻫﯽ ﻫﺴﺖ ﯾﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﭼﻘﺪﺭ ﺟﺪﯼ ﻫﺴﺘﻦ ﺭﻭﯼ ﺍﯾﻦ ۶ﻣﺎﻩ ﻣﯽ‌ﺷﻪ ﺭﯾﺴﮏ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻧﺮﻓﺖ ﯾﺎ نه؟

ببینید اداره مهاجرت آمریکا کاملا در مورد ۶ ماه جدی هست و ممکنه بعد از ورودتون افیسر مهاجرت توبیختون کنه (دفعه اول ممکنه تذکر جدی باشه و باید دلیل موجهی ارائه کنید) تصمیم با خودتونه اما با پاس سفید راحت میتونید کارهاتون رو انجام بدید و بعد اقدام به مهاجرت کنید.

در مورد مدت بالاي6 ماه و کمتر از 2 سال من چيز دقيقي نمي دونم ولي اگه مدت طولاني باشه، (مثلاً چندين سال) نه تنها نمي تونين برگردين، که حتي اگه مجدداً لاتاري ببرين و يا از طريق خانوادگي بخواهيد اقدام کنيد، پروسه موافقت با ويزاي شما ممکن است طولاني تر بشه، چون بايد اولاً جواب بدي چرا بر نگشتي و دوماً اين مدت کجاها چي کار مي کردي ، که بعد جواب هاي تو را با اطلاعات AP چک کنند.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: shahin61 ، p00ya2001 ، ریحانا ، Daneshjo
(2015-08-12 ساعت 10:28)Azer نوشته:  
ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍز جوابتون

در مورد مدت بالاي۶ ماه و کمتر از ۲ سال من چيز دقيقي نمي دونم ولي اگه مدت طولاني باشه، (مثلاً چندين سال) نه تنها نمي تونين برگردين، که حتي اگه مجدداً لاتاري ببرين و يا از طريق خانوادگي بخواهيد اقدام کنيد، پروسه موافقت با ويزاي شما ممکن است طولاني تر بشه، چون بايد اولاً جواب بدي چرا بر نگشتي و دوماً اين مدت کجاها چي کار مي کردي ، که بعد جواب هاي تو را با اطلاعات AP چک کنند.
دقیقآ..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ریحانا ، Daneshjo
(2015-08-12 ساعت 10:28)Azer نوشته:  
ﺧﯿﻠﯽ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍز جوابتون

در مورد مدت بالاي۶ ماه و کمتر از ۲ سال من چيز دقيقي نمي دونم ولي اگه مدت طولاني باشه، (مثلاً چندين سال) نه تنها نمي تونين برگردين، که حتي اگه مجدداً لاتاري ببرين و يا از طريق خانوادگي بخواهيد اقدام کنيد، پروسه موافقت با ويزاي شما ممکن است طولاني تر بشه، چون بايد اولاً جواب بدي چرا بر نگشتي و دوماً اين مدت کجاها چي کار مي کردي ، که بعد جواب هاي تو را با اطلاعات AP چک کنند.

و دقیقا سر این موضوع بحث نمیشد!
بحث بر سر این بود که کمتر از یک سال میشه برگشت یا کمتر از 6 ماه باید حتما باید برگشت.

طبیعیه که اگر بیش از 1 سال حتی (1 ساعت بیشتر از 1 سال) طول بکشه برگشتتون احتمال اینکه از ورودتون ممانعت بشه زیاده. حتی در صورتی که بگذارند وارد بشید به احتمال قریب به یقین گرین کارت شما ضبط میشه و به دادگاه ارجاع میشید.
البته راههایی هست که در صورت داشتن دلیل واقعا محکمه پسند مجدد برای گرین کارت اقدام کنید ولی بحث ساپورت و نوع دیگه ویزای مهاجرتی پیش میاد که نه بنده اطلاع دقیقی ازش دارم و نه در حوصله این تاپیکه. البته هزینه بسیار سرسام آور و پروسه طولانی و استفاده از وکیل جزو ملزوماتشه و احتمال گرفتنش هم خیلی زیاد نیست.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: shahin61 ، Amir.AA ، areb1356 ، rbrb-2015 ، m.ghoreishi ، nora ، ریحانا ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-07-22 ساعت 06:21)reza.aa نوشته:  من سفر نامم رو نوشتم و دارم هر روز کاملش میکنم که چیزی هم جا نندازم و روی سرم هم خروار نشه، اگه سوال هم دارید خودتون میدونید

کیف میکنم

سلااااام عمو رضای گل
خیلی خوشحال شدم که حال و احوالت خوبه
ایشالا که همیشه موفق و شاد باشی
میشه بگی چطور میشه به سفرنامت دست پیدا کرد؟
ممنون میشم اگر لینک این رو هم به امضات اضافه کنی.
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: ریحانا ، miyu ، lighthouse ، ehsan TT ، Daneshjo ، Alex 2014
درود.شمارش معکوس برای عزیمت ما شروع شده اما هنوز به شدت سر موضوع شهر محل عزیمت دچار تردیدیم.به واسطه این که کسی رو در امریکا نداریم که بتونیم پیشش بمونیم در انتخاب مکان به ویژه در سفر اول چند نکته رو مد نظر داشتیم و نهایتا میان دو راهی شارلوت (در کارولینای شمالی) و سن فرناندو یا ساکرامنتو (در کالیفرنیا) قرار گرفته ایم.هدف ما در سفر اول آشنایی با محیط، تقویت زبان، انجام امور اداری اولیه مثل دریافت ssn، گرین کارت و گواهینامه رانندگی و شناسایی و حضور در دوره هاییه که مجوز ورودمون رو به کارهای مرتبط با تخصصمون (عمران و میکروبیولوژی) فراهم کنه.تقریبا شرایط مالی اقامت و سفر به هر دو نقطه هم برابره ( با اختلاف خیلی کم).زبانمون در حدی هست که بتونیم امور روزانه مون رو مدیریت کنیم.با جمیع جهات پیشنهاد بزرگواران چیست؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان: hilda60 ، rbrb-2015 ، h_researcher ، farrokh33 ، miyu ، قصه گو ، Memolk ، Alex 2014
سلام دوستان،با عرض معذرت كه تو اين تاپيك ميپرسم چون تو تاپيك مربوطه جواب نگرفتم
بين پرواز قطر ( با دو استاپ شيراز- دوحه - هيوستون- لس انجلس) و تركيش ( با يك استاپ شيراز- استانبول- لس انجلس) با قيمت بيشتر كدام بهتره؟
بين تركيش و قطر با فرض قيمت يكسان از لحاظ كيفيت كدام بهتره؟
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان: hilda60 ، ali3875 ، farrokh33 ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان