کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
با سلام وتشکر از جواب دوست عزیز pooya2001
ولی منظورم این است درسایت Elis آدرس دو قسمت داره یکی physical address ویکی mailing address ما قراره برگردیم توی فرودگاه تغییر آدرسی که به آفیسردادیم آدرس دوستمونه حالا برای ثبتش توی Elis آیا mailing address همان آدرس دوست ماست؟ وphysical address همان آدرس کنونی ما که به صورت موقت اجاره کردیم تا قبل رفتنمان؟
با تشکر از توجه همه عزیزان
کیس #5#
تعداد سه نفر
مصاحبه فوریه
کلیر می
ورود بهla جولای وسوشیال تقریبا ده روز پس از ورود
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Mahboy ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-20 ساعت 08:43)remarya نوشته:  با سلام، من قبلا شنيده بودم كه كه بعد از اولين ورود به آمريكا هر زمان خواستيم برگرديم ايران حداكثر زماني كه مي تونيم خارج از آمريكا باشيم ۶ ماهه ، جديدا يكي از دوستان گفت ۶ ماه نيست ، ۳ ماهه، كسي اطلاعات صحيح داره دقيقا چه مدتي رو مي تونيم بدون ايجاد مشكل از آمريكا خارج شويم ؟ اضافه كنم من تقريبا ۹ ماهه اينجام و گرين كارتم هم اومده

طبق قانون این زمان 6 ماهه و با پاس سفید 2 سال، که البته در مواردی جزئی پاس سفید یک ساله هم من دیدم که میشه یک سال ولی اکثرا همون دو سال
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: Siamak ، ed2008 ، ARSAMNEW ، moj21 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-20 ساعت 03:33)قصه گو نوشته:  ترجمه ي گواهينامه يا گواهينامه ي بين المللي يادتون نره. اگه بچه ي مدرسه رو داريد ، حتما كارنامه ي سال هاي آخرش رو ترجمه كنيد.

راستي چرا امضا درست نكرديد؟!

ببخشيد ترجمه گواهي نامه يا گواهي نامه بين المللي براي چه كاري به درد مي خوره من مي خوام برم لس انجلس لازمه؟
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، قصه گو ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-20 ساعت 13:46)Kia robani نوشته:  
(2015-08-20 ساعت 03:33)قصه گو نوشته:  ترجمه ي گواهينامه يا گواهينامه ي بين المللي يادتون نره. اگه بچه ي مدرسه رو داريد ، حتما كارنامه ي سال هاي آخرش رو ترجمه كنيد.

راستي چرا امضا درست نكرديد؟!

ببخشيد ترجمه گواهي نامه يا گواهي نامه بين المللي براي چه كاري به درد مي خوره من مي خوام برم لس انجلس لازمه؟

برای رانندگی و اجاره ماشین...
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ARSAMNEW ، قصه گو ، moj21 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-20 ساعت 08:39)p00ya2001 نوشته:  
(2015-08-20 ساعت 07:06)Hopeman نوشته:  سلام آيا ١٦٥ دلارو ميشه با ويزا كارتي كه بانك پارسيان بهم داده و سورسش بانك تاجيكستانه از داخل ايران پرداخت كنم؟ و آيا مثلا ٢ ماه قبل از سفرمون ميتونيم اينكارو بكنيم؟

سلام
امتحان کنین اگه تحریما اجازه بده ممکنه بشه پرداخت کرد
۲ ماه زودنر نیازی نیست
تا وارد آمریکا نشین پروسه صدور گرین کارتتون استارت نمیخوره
چه وقتی اومدین چه دو سه روز قبل پروازتون وقتای خوبی واسه پرداخت 165 دلار هست
به به آقا پویا رسیدن به خیر. خسنه سفر نباشید. در خصوص واریز 165 دلار ، ما این مبلغ رو پس از ورود به امریکا واریز کردیم و از 10 اگوست پروسمون در حال پرودیوسه. ولی توصیه ام به دوستان اینه که سعی کنن قبل از امدن به امریکا اقدام به واریز پول کنند.
ضمنا در خصوص تعویض ادرس دوستان سعی کنند در بدو ورود در فرودگاه اقدام به ارائه ادرس جدید نمایند اما اگر محبور شدید که بعد از ورود اقدام به تعویض نمایند بغیر از سایت الیس میتوانید تنها با پرداخت 1/5 دلار در سایت اداره پست اقدام به ارسال نامه هایتون از ادرس قبلی به ادرس جدید نمایید.
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان: ed2008 ، farrokh33 ، ARSAMNEW ، hassan8ir ، moj21 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-20 ساعت 07:06)Hopeman نوشته:  سلام آيا ١٦٥ دلارو ميشه با ويزا كارتي كه بانك پارسيان بهم داده و سورسش بانك تاجيكستانه از داخل ايران پرداخت كنم؟ و آيا مثلا ٢ ماه قبل از سفرمون ميتونيم اينكارو بكنيم؟

بله
من دقيقا با همون پرداخت كردم
حدود يك ماه قبل از سفرم از همون ايران پرداخت كردم و رسيد دريافتش هم چهار روز بعد توى سايت أليس اومد
من با اون كارت الان چند ساله اينترنتى هم خريد ميكنم هم پرداخت ويزا واسه سفارتهاى ديگه
بعد از اينكه پرداخت كردين حدود يك هفته بعد به تجارت الكترونيك پارسيان بگين براتون ايميل صورت حساب بده و اونجا هم برداشت پول رو چك كنين كه خيالتون راحت بشه معمولا بعد از ثبت نام در أليس ٥-٤ روز طول ميكشه تا پول رو از حسابتون بردارن ولى بعدش به ازاء تك تك افرادى كه براشون پرداخت كردين شماره رسيد بهتون ميده كه اولش IOE هست و تو همون أليس قابل مشاهده هست
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: ho_tasha ، ریحانا ، farrokh33 ، p00ya2001 ، ARSAMNEW ، Mahboy ، moj21 ، bidaad ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014

سلام
۲ ماه زودنر نیازی نیست

رسيدن بخير پويا جان جاى آقازاده هم سبزه
ايشالا موفق باشين و ايشون هم بزودى زود كارشون درست شه

ويزا كارتهاى پارسيان چون دراصل از تاجيكستان صادر شده مشمول تحريم نميشه من از سال ٢٠١١ اونو دارم و هميشه كارمو راه انداخته و پول گرين كارت هامون هم با همون از ايران يك ماه قبل از سفر دادم
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: farrokh33 ، p00ya2001 ، ARSAMNEW ، Mahboy ، moj21 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان عزیز من یه سوال دارم
من 5 روزی می شه که اومدم، اون 165 دلار هم دادم و درخواست ssn هم دادم و منتظرم بیان
حالا باید صبر کنم برم ونبال کار یا الان می شه برم؟ به نظرتون می شه کار پیدا کرد؟
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
تشکر کنندگان: ریحانا ، farrokh33 ، ARSAMNEW ، moj21 ، Daneshjo ، Alex 2014
شما تا کار پیدا کنی و مصاحبه بری اونم اومده. دست رو دست نزار.

من با خودم کلنجار میرم چطور 2 روط ناقابل صبر کنم بعد از اومدنم که مدرک pmp رو بزنم تو رزومه و شما 5 روز اومدی دو به شکی اقدام کنی؟!
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، ریحانا ، farrokh33 ، shayan seyfi ، reza.aa ، ARSAMNEW ، Mahboy ، moj21 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-20 ساعت 08:43)remarya نوشته:  با سلام، من قبلا شنيده بودم كه كه بعد از اولين ورود به آمريكا هر زمان خواستيم برگرديم ايران حداكثر زماني كه مي تونيم خارج از آمريكا باشيم ۶ ماهه ، جديدا يكي از دوستان گفت ۶ ماه نيست ، ۳ ماهه، كسي اطلاعات صحيح داره دقيقا چه مدتي رو مي تونيم بدون ايجاد مشكل از آمريكا خارج شويم ؟ اضافه كنم من تقريبا ۹ ماهه اينجام و گرين كارتم هم اومده
سلام دوست عزیز طبق قانون مهاجرت چون شما اقامت دایم دارید وباید در اونجا زندگی کنید نباید بیشتر از 6ماه از آ م ر ی ک ا خارج بشید اگر بیشتر طول کشید باید دلیلی داشته باشید که برا اونا موجه باشه که علت تاخیر شما خارج از اراده شما بوده مثلا بیماری ویا ...ممکنه که بیشتر از 6ماه هم خارج بشیدوموقع ورود مرزبانی اونجا به شما هم ایرادی نگیره ولی چون بعد از 5سال میخواهید تقاضای سیتیزنی کنید اون موقع برا شما این یک پوینت منفیه و پرونده شما ممکنه به مشکل بربخوره .شاد باشید
تشکر کنندگان: laleht ، ARSAMNEW ، moj21 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-20 ساعت 18:17)shayan seyfi نوشته:  دوستان عزیز من یه سوال دارم
من ۵ روزی می شه که اومدم، اون 165 دلار هم دادم و درخواست ssn هم دادم و منتظرم بیان
حالا باید صبر کنم برم ونبال کار یا الان می شه برم؟ به نظرتون می شه کار پیدا کرد؟
سلام دوست عزیز تا سوشیال وگرین کارتتون نیاد نمیتونید کار کنید. ولی از الان اقدام کن برای کار یابی وبرید مصاحبه برای کارچون مدتی طول میکشه تا شما رو دعوت به کار کنن تا اون موقع هم گرین کارتتون اومده .شاد باشید
تشکر کنندگان: Siamak ، shayan seyfi ، ARSAMNEW ، moj21 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
گواهينامه به عنوان يك آي دي هستش.وما با كمك اون توي ولز فارگو حساب باز كرديم.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
تشکر کنندگان: laleht ، ARSAMNEW ، Mahboy ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-20 ساعت 17:58)laleht نوشته:  

سلام
۲ ماه زودنر نیازی نیست

رسيدن بخير پويا جان جاى آقازاده هم سبزه
ايشالا موفق باشين و ايشون هم بزودى زود كارشون درست شه

ويزا كارتهاى پارسيان چون دراصل از تاجيكستان صادر شده مشمول تحريم نميشه من از سال ٢٠١١ اونو دارم و هميشه كارمو راه انداخته و پول گرين كارت هامون هم با همون از ايران يك ماه قبل از سفر دادم
ممنون لاله عزیز
مرسی
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، moj21 ، Alex 2014
خوب يكى از معضلات من در امريكا اين سايز لباس بود روزاى اول Big Grin
البته اولش خوبه احساس باربى بودن به آدم دست ميده Wink
نخندين بخدا جدى ميگم
ولى يه سايت پيدا كردم واسه تبديل سايزى كه ما بهش عادت داريم به سايزهاى امريكايى
بد نيست بدرد يه نگاه انداختن ميخوره

http://www.asknumbers.com/SizeConversion.aspx

اينم از محسنات بيكارى و تو خونه نشستن Tongue
تشکر کنندگان: ARSAMNEW ، Mahboy ، rbrb-2015 ، قصه گو ، h_researcher ، nora ، M.d ، Rira_1982 ، moj21 ، jupiterx ، Alex 2014
دوستاني كه كرين كارتشونو كرفتن؛ از زماني كه تو سايت uscis.gov/home قسمت استاتوس جك شماره رسيدشون شناخته ميشه تا زمان تحويل كرين كارت جقد طول كشيد؟ واسه من به تاريخ 10 aug يه بيام جايكزين شده و آخرش نوشته كه كارت به آدرستون بست ميشه؛ ولي هنوز خبري نيست؛ من 6 روز ديكه برميكردم و نكرانم كه كرين كارتبه دستم نرسه تو اين مدت
كيس نامبر: ***5 2015as تعداد افراد كيس:1 ارسال فرم :30اکتبر2014 کارنت: می نامه دوم: 24 آپریل مصاحبه: 2 جون سفارت: آنکارا دريافت ويزا: خدا رو شکر یکضرب Smile اولين ورود به آم ريكا:16 جولاي واشنكتن دي سي؛ دريافت سوشيال :20جولاي وضعيت closed در سايت اليس: 25Aug؛ دريافت كرين كارت: 26Aug
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، moj21 ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان