کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان عزیزم آیآ lDکارت هم پست میشه به آدرسمون؟ یا بعد دوسه هفته میشه حضوری رفت گرفت؟ ما بعد حدود بیست روز از درخواست برامون نیامده
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 09:50)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 08:43)mel نوشته:  سلام دوستان ببخشيد يه سوال تخصصي
من اگه بخوام يك ماه بيام امريكا و برگردم و بعد از ١٠ ماه دوباره بيام و پاس سفيد تقاضا كنم يعني تقريبا ٣ سال خارج از امريكا باشم نياز هست كه تو يك ماه اول براي بيمه درماني كه اجباري هست اقدام كنم يا بايد بعد از ٣ سال كه برگشتم اقدام كنم ؟
و سوال دوم اينكه ايا تو اين ٣ سال كه اونجا نيستم فرم هاي مالياتي رو بايد پر كنم با توجه به اينكه درامدي نخواهم داشت ؟

فك نميكنم قبل از گرفتن پاس سفيد بتونيد ١٠ ماه خارج از امريكا باشين

کیوان جان اگه هدف سیتیزن شدن نباشه و این کار تکرار نشه برای گرین کارد مشکلی بوجود نمیاره
شماره کیس : 201500005XXX-رویت قبولی :١٠ مي -ارسال فرم های اول : ١٦ جون -سابمیت مجدد بعد از آنلاک : ٢٣ آگوست-کارنت:١٢ مارچ - مشاهده نامه دوم : ٢٤ مارچ - مصاحبه : ١٨ مي بود تغيير دادن به ١١ مي-تعداد افراد کیس : 1 نفر-محل مصاحبه : آنکارا بود تغيير دادن به ايروان-ویزا : يكضرب شكر خدا
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 18:17)boshra نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 17:55)ramin1970 نوشته:  دوستان اگه بیمه اجباری هست برای کسایی که بیکارن هنوز چکار باید کرد؟

قانون اوباما *** حتما اعمال میشه. من و شوهرم دو ماه بین بیمه سرکارمون فاصله افتاد و از مون اون دو ماه رو جریمه گرفتن موقع مایلات پرداخت کردن

مرسی.فقط اینکه جریمش حدودا چقدر بود ؟ و اینکه برای زمانی که داخل امریکا نیستیم که بیمه لازم نیست نه؟
شماره کیس : 201500005XXX-رویت قبولی :١٠ مي -ارسال فرم های اول : ١٦ جون -سابمیت مجدد بعد از آنلاک : ٢٣ آگوست-کارنت:١٢ مارچ - مشاهده نامه دوم : ٢٤ مارچ - مصاحبه : ١٨ مي بود تغيير دادن به ١١ مي-تعداد افراد کیس : 1 نفر-محل مصاحبه : آنکارا بود تغيير دادن به ايروان-ویزا : يكضرب شكر خدا
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: ed2008 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 17:04)boshra نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 10:08)sepand88 نوشته:  
من اگه بخوام يك ماه بيام امريكا و برگردم و بعد از ١٠ ماه دوباره بيام و پاس سفيد تقاضا كنم يعني تقريبا ٣ سال خارج از امريكا باشم نياز هست كه تو يك ماه اول براي بيمه درماني كه اجباري هست اقدام كنم يا بايد بعد از ٣ سال كه برگشتم اقدام كنم ؟
و سوال دوم اينكه ايا تو اين ٣ سال كه اونجا نيستم فرم هاي مالياتي رو بايد پر كنم با توجه به اينكه درامدي نخواهم داشت ؟

دوست گرامی اینکه شما میخواید پاس سفید بگیرید و دوباره برگردید تصمیم هوشمندانه ای هست چون شما مدتی رو که لازمه برای رزیدنت شدن هست رو خارج از آمریکا میگزرونید ولی شما قبل از پاس سفید نمیتونید بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باشید و وقتی بعد پاس سفید برگردید آمریکا دیگه نمیتونید از پاس سفید استفاده کنید. در ضمن شما وقتی درامد ندارید لازم نیست فرم مالیات پر کنید

دوستان یه اشتباهی میکینید.
برگه مالیاتی پرکردن معناش این نیست که باید مالیات بدید. منظورش اینه که شما ساکن بودید و از امکانات استفاده کردید و اگر در اینده بخداید کاری بکنیدو خانه بخرید یا اسپانسر بشوید مدارک مربوطه رو دارید.

دوست عزیز این موضوع رو کاملا اگاهی دارم که پرکردن فرمهای مالیاتی به منزله پرداخت مالیات نیست فقط میخواستم بدونم برای 3سالی که خارج از امریکا هستم نیاز هست فرمهای مالیاتی رو بفرستم یا نه؟
و اینکه خروج بالای 6 ماه برای اولین بار اگر سیتیزن شدن هدف اصلی نباشه مشکلی ایجاد نمیکنه و من فعلا به سیتیزنی فکر نمیکنم تا زمانی که کاملا بتونم مستقر بشم بعد از 3 سال
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، m.ghoreishi ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 10:08)sepand88 نوشته:  دوست گرامی اینکه شما میخواید پاس سفید بگیرید و دوباره برگردید تصمیم هوشمندانه ای هست چون شما مدتی رو که لازمه برای رزیدنت شدن هست رو خارج از آمریکا میگزرونید ولی شما قبل از پاس سفید نمیتونید بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باشید و وقتی بعد پاس سفید برگردید آمریکا دیگه نمیتونید از پاس سفید استفاده کنید. در ضمن شما وقتی درامد ندارید لازم نیست فرم مالیات پر کنید

دوست عزیز جسارتا، تا جایی که من می دونم مدت زمانی که با پاس سفید خارج از آمریکا هستید جزء زمان اقامت محسوب نمیشه و بعد از برگشتن باید تا 5 سال هرسال حداقل 6 ماه آمریکا باشید تا بتونید سیتیزن بشید. اگر اشتباه می کنم اساتید تصحیح کنن.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 02:46)camel_60 نوشته:  سلام خدمت دوستان گلBig Grin
من الان حدود 40 روز هست وارد خاک آمریکاه شدم البته همسر بنده تازه کیلر شد
من هم تو این مدت اومدم ایالت کالیفرنیا شهر ارواین.
تو این مدت سوشیال من اومد
گریین کارت من هم حدود ۳روز پیش اومد ولی با کمال تعجب اسم من رو اشتباه رو کارت نوشتن اسم من AMIR HOSSEIN است نوشتن AMIR
امروز زنگ زدم امیگریشن ولی چیزی حالیم نشد به نظر شما چیکار باید بکنم
این اشتباه رو حتی موقع صادر کردن ویزا کرده بودن که بعد سه روز معطلی تو دبی و رفت و امد ویزای دوم درست صادر شد.
فقط سوشیال من رو تونستن مثل ادم بدن و گریین کارتم هم مثل ویزام با جا موندن اسمم حال من رو گرفت.
حالا موندم چی بکنم اداره امی گریشن یک چیز های در مورد فرم I90 گفت که به نظر من این فرم یک خورده پیچیده هست پر کردنش.
اخه اشتباه از خودشون هست من موقع ثبت اسم نام گریین کارت کاملا همه چی رو درست وارد کردم و فایل پی دی اف USCIS رو دارم کا همه چی دست هست.
لطفا دوستان من رو راهنمای کنن.
این شماره من هست اگه امکان داره من رو تو تلگرام یا هر چیز دیگه ای اد کنید
09361312676

منتظر جواب شما دوستان گل هستم.
کیس: **67/ رویت قبولی ۲ May /ارسال فرم : 14 nov ۲۰۱۴ /سفارت : ترکیه انکارا تغییر به ابوظبی /تعداد افراد منظور در کیس: ۲نفر /کارنت شدن :12 May/ نامه دوم : 20 May/مصاحبه:02 July /گرفتن ویزای من یک ضرب همسر من کلیرانس خورد/ورود من به امریکاه 10 جولای/
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
دريافت گرين كارد بعد از ٤٣ روز
٢٢ آگوست در اليس closed شديم و ٢٥ آگوست از طريق پست دريافت شد
حالا فقط مونده كار كه بزودى حل ميشه WinkBig Grin
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، behjat ، atriana ، SomeOneX ، arezoue ، tandis_n_m ، M.d ، sarasara1 ، h_researcher ، ajab1 ، p00ya2001 ، Memolk ، Rira_1982 ، sh_mm10 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 23:09)mel نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 17:04)boshra نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 10:08)sepand88 نوشته:  

دوست گرامی اینکه شما میخواید پاس سفید بگیرید و دوباره برگردید تصمیم هوشمندانه ای هست چون شما مدتی رو که لازمه برای رزیدنت شدن هست رو خارج از آمریکا میگزرونید ولی شما قبل از پاس سفید نمیتونید بیشتر از ۶ ماه خارج از آمریکا باشید و وقتی بعد پاس سفید برگردید آمریکا دیگه نمیتونید از پاس سفید استفاده کنید. در ضمن شما وقتی درامد ندارید لازم نیست فرم مالیات پر کنید

دوستان یه اشتباهی میکینید.
برگه مالیاتی پرکردن معناش این نیست که باید مالیات بدید. منظورش اینه که شما ساکن بودید و از امکانات استفاده کردید و اگر در اینده بخداید کاری بکنیدو خانه بخرید یا اسپانسر بشوید مدارک مربوطه رو دارید.

دوست عزیز این موضوع رو کاملا اگاهی دارم که پرکردن فرمهای مالیاتی به منزله پرداخت مالیات نیست فقط میخواستم بدونم برای ۳سالی که خارج از آمریکا هستم نیاز هست فرمهای مالیاتی رو بفرستم یا نه؟
و اینکه خروج بالای ۶ ماه برای اولین بار اگر سیتیزن شدن هدف اصلی نباشه مشکلی ایجاد نمیکنه و من فعلا به سیتیزنی فکر نمیکنم تا زمانی که کاملا بتونم مستقر بشم بعد از ۳ سال

من هم به همین دلیل پاسخ دادم. اگر بعدا برای اسپانسر شدن یا وام گرفتن بخواید کاری کنید برگه ها رو لازم دارید.
تشکر کنندگان: mel ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-26 ساعت 01:43)laleht نوشته:  دريافت گرين كارد بعد از ٤٣ روز
لاله خانوم سوشال همسرتون چند روز بعد از شما اومد؟ مجددا رفتید اداره سوشال یانه؟
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
لطفا اگر کسی درباره دو شهر هیستون و دالاس در ایالت تگزاس اطلاعاتی داره و یا اینکه میتونه این دو شهرو در هر زمینه ای مقایسه بکنه ممنون میشم که راهنمایی بکنه .
با تشکر
کیس نامبر: 2016as4xxx
تعداد افراد کیس: دو نفر
ارسال فرم 260: می ۳۱
مصاحبه: مارچ ، ابوظبی
سربازی: معاف
شغل: غیردولتی ، غیرحساس
مدرک تحصیلی: کارشناسی غیر حساس
کلیر: با سپاس از پروردگار مهربان ۷ آگوست

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار ...
دوستان برای من که بیکار هستم و تازه رسیدم اینجا بیمه اجباری هست؟ آیا جریمه ای داره اگر بیمه نکنم خودم رو؟
در ضمن در مورد اون بیمه که رایگان هست خودم میدونم ولی اون انگار به این مفتی ها به کسی نمیدن و هزار اگر و اما داره
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد

تبریک لاله خانم انشاالله موفقیت های جدید و ایده ال
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان برای گرفتن بلیط ، اگه 12 روز ب پایان ویزا فرصت باشه بلیط رو بگیرم خوبه؟؟؟؟

2015AS2***
مصاحبه می - آنکارا
تعداد افراد 2 نفر
2015AS2*** /مصاحبه می - آنکارا/تعداد افراد ۲ نفر
(2015-08-26 ساعت 07:46)ramin1970 نوشته:  
لاله خانوم سوشال همسرتون چند روز بعد از شما اومد؟ مجددا رفتید اداره سوشال یانه؟
ما فرداى روزى كه رسيديم رفتيم اداره سوشيال درخواست داديم ٦ روز بعد مال من و پسرم رسيد پرسيديم چرا مال همسرم نيومده گفتن اگه بعد از دوهفته نيومد ميشه پيگيري كرد هفته بعد مراجعه كرديم خودشون هم تعجب كردن و دوباره تو سيستم درخواست زدن و ٥ روز بعدش اومد حالا نميدونم بار اول چه اتفاقى افتاده بود خودشون هم تعجب كردن
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
(2015-08-26 ساعت 14:50)behzad mg نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
لطفا اگر کسی درباره دو شهر هیستون و دالاس در ایالت تگزاس اطلاعاتی داره و یا اینکه میتونه این دو شهرو در هر زمینه ای مقایسه بکنه ممنون میشم که راهنمایی بکنه .
با تشکر

به تاپیک های خودشون مراجعه کنید لطفا. توضیحات مفصل داده شده.

(2015-08-26 ساعت 15:45)ajab1 نوشته:  دوستان برای من که بیکار هستم و تازه رسیدم اینجا بیمه اجباری هست؟ آیا جریمه ای داره اگر بیمه نکنم خودم رو؟
در ضمن در مورد اون بیمه که رایگان هست خودم میدونم ولی اون انگار به این مفتی ها به کسی نمیدن و هزار اگر و اما داره

با قانون اوباما همه محبورن بیمه بگیرن
تشکر کنندگان: nora ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان