کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-27 ساعت 00:54)مریم معینی نوشته:  سلام دوستان عزیز شکر خدا ما هم بعد از چهار ماه ونیم انتظار برای کلیر همسرم به این تایپیک اومدیم منتهی به خاطر کمبود وقت تا سفر کمی کارهامون به دقیقه نود افتاده
سوالی که از شما عزیزان دارم اینه که برای ثبت نام پسرم در مدرسه مکاتبه کردم و birth certificate خواسته ما که شناسنامه رو برای سفارت ترجمه کردیم آیا دوباره باید بدم ترجمه آیا مهر دادگستری و... را میخواد همچنین مدارک تحصیلی خودم وهمسرم رو که قبلا بدون مهر دادگستری و.. دادیم سفارت الان باید این مهرها رو داشته باشه؟ از لحاظ اینکه در ماههای بعد شاید جایی برای کار از ما مدارک تحصیلیمون رو بخواهند . فکر کنم تمام اینها در اون پوشه زرد در بسته که سفارت بهمون دادند هست آیا اینها رو به ما برمیگردونند به فرض مثلا همون شناسنامه بچه هام یا دوباره بدم ترجمه .؟توی فرودگاه اون مدارک رو به شما برگردوندند؟کلا فکر میکنید چه مدارکی رو ما باید ترجمه کنیم بیاریم؟
ممنون میشم دوستانی که اونجا هستند منو راهنمایی کنند
سلام مبارک باشه موفق باشید از ما ترجمه شناسنامه خواست که من همراهم نداشتم کارنامه بچه هام رو ترجمه کردم اصلا نخواستن کپی از ویزا و سوشال رو خواستن با کارت واکسن که دکتر اونگان داده همین و در فرودگاه چیزی به شما برنمی گردونن اگر می خواهید ترجمه کنید ولی مهر دادگستری احتیاج نداره برای مدرسه ،برای ادامه تحصیل مهر دادگستری رو لازم دارن ،کار نمی دونم اطلاع ندارم
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، مریم معینی ، nora ، sh_mm10 ، Daneshjo ، Alex 2014
خب سلام به دوستان گرامي
خيلي وقت بود پست نگذاشته بودم
يه جوري تو ترك بودم ??
الان از فرودگاه امام خميني در خدمتتانم
يكساعت مونده به پرواز
دعامون كنيد لطفا
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
(2015-08-27 ساعت 04:33)Aghaman نوشته:  خب سلام به دوستان گرامي
يه جوري تو ترك بودم ??
يكساعت مونده به پرواز
دعامون كنيد لطفا

Good Luck
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: behjat ، Siamak ، nora ، Aghaman ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-27 ساعت 00:54)مریم معینی نوشته:  سلام دوستان عزیز شکر خدا ما هم بعد از چهار ماه ونیم انتظار برای کلیر همسرم به این تایپیک اومدیم منتهی به خاطر کمبود وقت تا سفر کمی کارهامون به دقیقه نود افتاده
سوالی که از شما عزیزان دارم اینه که برای ثبت نام پسرم در مدرسه مکاتبه کردم و birth certificate خواسته ما که شناسنامه رو برای سفارت ترجمه کردیم آیا دوباره باید بدم ترجمه آیا مهر دادگستری و... را میخواد همچنین مدارک تحصیلی خودم وهمسرم رو که قبلا بدون مهر دادگستری و.. دادیم سفارت الان باید این مهرها رو داشته باشه؟ از لحاظ اینکه در ماههای بعد شاید جایی برای کار از ما مدارک تحصیلیمون رو بخواهند . فکر کنم تمام اینها در اون پوشه زرد در بسته که سفارت بهمون دادند هست آیا اینها رو به ما برمیگردونند به فرض مثلا همون شناسنامه بچه هام یا دوباره بدم ترجمه .؟توی فرودگاه اون مدارک رو به شما برگردوندند؟کلا فکر میکنید چه مدارکی رو ما باید ترجمه کنیم بیاریم؟

سلام عزيزم خوش آمدين به اين تاپيك
هيچ يك از مداركى كه به سفارت تحويل دادين به شما ديگه بر نميگرده
براى مدرسه بچه :
شناسنامه بچه و خودتون كه معمولا فقط مال مادر رو ميخوان ولى بنظرم مال همسرتون هم ترجمه كنين
نيازى به مهر دادگسترى نيست چون از پاسپورت هم كپى ميگيرن و پيوستش ميكنن
به ازاء تك تك سالهاى تحصيلى فرزندتون كارنامه هاشو ترجمه كنين و باز نيازى به مهر دادگسترى نيست و البته من يه گواهى هم از مدرسه گرفتم كه مثلا سالهاى تحصيلى فلان و فلان در اين مدرسه تحصيل كرده و اونو هم ترجمه كردم البته بعضى ايالتها از روى سن كلاس بچه رو انتخاب ميكنن كه من در هر صورت باز پسرم همون كلاسى كه بايد بشينه تاييد شد
كپى كارت واكسنى كه پزشك معتمد سفارت (ابوظبى،آنكارا،ايروان) بهتون داده حتما ميگيرن البته از من كپى كارت واكسيناسيون پاستور هم گرفتن
اگر فرزندتون داروى خاصى ميخوره يا حساسيت به داروى خاصى و يا آلرژى به چيزى داره حتما از پزشكش در ايران نسخه يا نامه بگيرين و ترجمه كنين بيارين چون حتما نرس مدرسه ميخواد
عكس واسه مدرسه معمولا نميگيرن و چند وقت بعدش ميگن فلان روز تو مدرسه عكاس مياد و عكس پرسنلى واسه پرونده ميگيرن
براى كار معمولا از شما مداركى نميخوان جز رزومه
براى تحصيل چون بايد بدين جايى ارزيابي بشه مدرك و ريزنمرات اونا رو بهتره كه بدين تاييد دادگسترى و امورخارجه ولى بعضا ترجمه خالى هم پذيرفتن
از شركت بيمه ماشينتون يه نامه سابقه بيمه بگيرين بدين ترجمه تو بعضى ايالتها وقتى ماشين خريدى ميخواى بيمه كنى اگه نشون بدين تو كشورتون چند سال سابقه بيمه ماشين با عدم خسارت دارين بهتون تخفيف ميدن رو بيمه ماشين
گواهينامه رانندگى رو هم بدين بين المللى كنين هم بدين دارالترجمه ترجمه كنين كه داشتنش بعضا موقع بيمه ماشين باز روى تخفيف بيمه اثر داره چون نشون ميده شما چند سال هست رانندگى ميكنين و تازه كار نيستين
من حتى چند روز قبل از سفر از بانك دوباره گواهى موجودى گرفتم و موقع اجاره خونه كه صاحب خونه گير داده بود شما هيچكدوم كار نميكنين و من چطور اعتماد كنم ميتونين كرايه منو بدين علاوه بر موجودى اينجا بهش گفتم من تو كشورم هنوز اينقدر پول دارم و خيالش راحت شد البته ٤-٣ ماه پول اجاره رو هم پيش داديم
اينا به ذهنم رسيد باز فكر ميكنم اگه چيزى يادم رفته بود مينويسم و اميدوارم دوستان ديگه اگه چيز ديگه ميدونن اينجا بنويسن
موفق باشين
(ببخشيد تو پيام خصوصى ننوشتم گفتم اينجا باشه كه اگه سوال كسى ديگه هم بود بتونه استفاده كنه)
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: M.d ، Mahboy ، ed2008 ، eagla ، Amir.AA ، Siamak ، mahtaji ، Rira_1982 ، sarasara1 ، Memolk ، nora ، SomeOneX ، مریم معینی ، sh_mm10 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-27 ساعت 05:09)laleht نوشته:  

سلام عزيزم خوش آمدين به اين تاپيك
هيچ يك از مداركى كه به سفارت تحويل دادين به شما ديگه بر نميگرده
براى مدرسه بچه :
شناسنامه بچه و خودتون كه معمولا فقط مال مادر رو ميخوان ولى بنظرم مال همسرتون هم ترجمه كنين
نيازى به مهر دادگسترى نيست چون از پاسپورت هم كپى ميگيرن و پيوستش ميكنن
به ازاء تك تك سالهاى تحصيلى فرزندتون كارنامه هاشو ترجمه كنين و باز نيازى به مهر دادگسترى نيست و البته من يه گواهى هم از مدرسه گرفتم كه مثلا سالهاى تحصيلى فلان و فلان در اين مدرسه تحصيل كرده و اونو هم ترجمه كردم البته بعضى ايالتها از روى سن كلاس بچه رو انتخاب ميكنن كه من در هر صورت باز پسرم همون كلاسى كه بايد بشينه تاييد شد
كپى كارت واكسنى كه پزشك معتمد سفارت (ابوظبى،آنكارا،ايروان) بهتون داده حتما ميگيرن البته از من كپى كارت واكسيناسيون پاستور هم گرفتن
اگر فرزندتون داروى خاصى ميخوره يا حساسيت به داروى خاصى و يا آلرژى به چيزى داره حتما از پزشكش در ايران نسخه يا نامه بگيرين و ترجمه كنين بيارين چون حتما نرس مدرسه ميخواد
عكس واسه مدرسه معمولا نميگيرن و چند وقت بعدش ميگن فلان روز تو مدرسه عكاس مياد و عكس پرسنلى واسه پرونده ميگيرن
براى كار معمولا از شما مداركى نميخوان جز رزومه
براى تحصيل چون بايد بدين جايى ارزيابي بشه مدرك و ريزنمرات اونا رو بهتره كه بدين تاييد دادگسترى و امورخارجه ولى بعضا ترجمه خالى هم پذيرفتن
از شركت بيمه ماشينتون يه نامه سابقه بيمه بگيرين بدين ترجمه تو بعضى ايالتها وقتى ماشين خريدى ميخواى بيمه كنى اگه نشون بدين تو كشورتون چند سال سابقه بيمه ماشين با عدم خسارت دارين بهتون تخفيف ميدن رو بيمه ماشين
گواهينامه رانندگى رو هم بدين بين المللى كنين هم بدين دارالترجمه ترجمه كنين كه داشتنش بعضا موقع بيمه ماشين باز روى تخفيف بيمه اثر داره چون نشون ميده شما چند سال هست رانندگى ميكنين و تازه كار نيستين
من حتى چند روز قبل از سفر از بانك دوباره گواهى موجودى گرفتم و موقع اجاره خونه كه صاحب خونه گير داده بود شما هيچكدوم كار نميكنين و من چطور اعتماد كنم ميتونين كرايه منو بدين علاوه بر موجودى اينجا بهش گفتم من تو كشورم هنوز اينقدر پول دارم و خيالش راحت شد البته ٤-٣ ماه پول اجاره رو هم پيش داديم
اينا به ذهنم رسيد باز فكر ميكنم اگه چيزى يادم رفته بود مينويسم و اميدوارم دوستان ديگه اگه چيز ديگه ميدونن اينجا بنويسن
موفق باشين
(ببخشيد تو پيام خصوصى ننوشتم گفتم اينجا باشه كه اگه سوال كسى ديگه هم بود بتونه استفاده كنه)

خیلی خیلی ممنون از لاله عزیز و sunn789عزیزتوضیحاتتون خیلی به دردم خورد ممنونم
کیس نامبر:**47//نفرات کیس:4نفر//تاریخ تکمیل فرم ها:8july//تاریخ کارنت:9February//دریافت نامه دوم:24February//تاریخ مصاحبه :14April//محل مصاحبه : ایروان //نتیجه مصاحبه:نفر اصلی و فرزندان یکضرب وهمسرم کلیرینس آپدیت ها 17Aprilو19Mayو فقط نفر اصلی16July - تمام اعضای کیس 18 آگوست- 20 آگوست فقط شخص AP- کل اعضا 21 آگوست (با OR)-شکر خدا کلیر 21 آگوست:
تشکر کنندگان: laleht ، Daneshjo
سلام دوستان
ما ١٩ آگست توي سايت أليس closed شديم ولي هنوز گرين كارت هامون نيومده ، به نظرتون دير نشده؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
به به مباركه حسابي ،
خوشحال شديم خيلي زياد باميد ديدار
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: مریم معینی ، Daneshjo ، Alex 2014
يه جوري تو ترك بودم ??
يكساعت مونده به پرواز
دعامون كنيد لطفا

سلام انشاالله به سلامتی موفق و پیروز باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، Siamak ، zhila1393 ، Aghaman ، Daneshjo ، Alex 2014
يه جوري تو ترك بودم ??
يكساعت مونده به پرواز
دعامون كنيد لطفا

موفق باشی اقامن عزیز. در تماس هستیم
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: Amir.AA ، Siamak ، Aghaman ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان..منم ویزا و پاکت زرد رو دریافت کردم . الان فکر مشغول این شده که کنار پاکت زرد همه به اندازه ی ثلث بریده شده؟
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان: tandis_n_m ، pmoudi ، Daneshjo
(2015-08-27 ساعت 14:05)mojgan m نوشته:  سلام دوستان..منم ویزا و پاکت زرد رو دریافت کردم . الان فکر مشغول این شده که کنار پاکت زرد همه به اندازه ی ثلث بریده شده؟
برای همه همینطور هست. یک سری مدارک دارای binder در اون قسمت هست خواستن راحت تو پاکت جا بشه
تشکر کنندگان: mojgan m ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-27 ساعت 14:05)mojgan m نوشته:  سلام دوستان..منم ویزا و پاکت زرد رو دریافت کردم . الان فکر مشغول این شده که کنار پاکت زرد همه به اندازه ی ثلث بریده شده؟

بله، اون پاکت که به همین معروفه حتی، نگرانش نباشین
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: mojgan m ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-27 ساعت 22:02)sarasara1 نوشته:  

معروف به پاکت گوش ندار!!!Big GrinBig GrinBig Grin
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: ed2008 ، Memolk ، p00ya2001 ، sarasara1 ، m.ghoreishi ، mojgan m ، بابراس ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان
سایت elis با اینکه من همه کارامو کردم شماره 13 رقمی منو نمیشناسه میگه شماره رو اشتباه وارد میکنم درسته
کسی میتونه راهنمایی کنه
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: بابراس ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-27 ساعت 22:31)ajab1 نوشته:  
(2015-08-27 ساعت 22:02)sarasara1 نوشته:  

معروف به پاکت گوش ندار!!!Big GrinBig GrinBig Grin

بهش میگن پاکت گوش بریدهBig Grin
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، mojgan m ، بابراس ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان