کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-08-20 ساعت 03:32)reza.aa نوشته:  تجربه ۱۰۵$
برید و این پست رو بخونید

http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%B3...#pid648211
سلام اقا رضاي گل و دوستاني كه اين تجربه رو ميخونن
منم يه اتفاق مشابه برام افتاد حدود ١٠ روز پيش كه براتون توضيح ميدم.
من يه چكي به مبلغ ٢٦٩ دلار براي رجيستر و ترانسفو ماشين به dmv داده بودم كه يكم حواسم پرت شد و يادم وفت حساب چكينك رو براي اين چك كامل كنم و چك رفته بود بانك حدود ٨٠ دلار كم داشت ، بانك چك رو پاس كرده بود و بالانس حساب من شده بود ٨٠- كه فرداش من متوجه شدم پول ريختم به حسابم و بانك طلبش رو برداشت و ٣٥ دلار هم بابت اينكه من پول كافي براي پاس شدن چك نداشتم و خودشون پاس كرده بودند از حساب من برداشت كردند.
امروز با راهنمايي دوستي زنگ زدم به شماره پشت كارت و گفتم ترانسلتر ميخام ، وقتي اومد گفتم چرا ٣٥ دلار از حساب من كم شده كه دليلش رو هموني كه نوشتم گفت، من گفتم چرا از حساب سيوينگ خودم برداشت نكردين كه ١٢/٥٠ دلار شارژ بشم ، گفت شما موقع افتتاح حساب اين رو نخاستين، اگه ميخاي الان برات فعال كنم، منم گفتم درخواست داده بودم كارمند شما اشتباه كرده و من مطمين هستم كه اين درخواست رو دادم، خلاصه خانومه گفت اكي ما ٣٥ دلار رو برات بر ميگردونيم و حسابت رو به سيوينگ متصل ميكنيم واي اگه بازم حساب چكينگ كمبود داشت ١٢/٥٠ شارژ ميشي. خلاصه الان ديدم ٣٥ دلار رو برگردوندند. اميدوارم اين تجربه بدردتون بخوره.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: laleht ، Abdorrezaa ، SomeOneX ، h_researcher ، Mahboy ، sh_mm10 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان عزیز
درود به همه برندگان خوش شانس
من برنده 2013 هستم و الان 2 سال هست که در آمریکا زندگی میکنم . میدونم که الان لحظات پر استرسی رو میگرونید (البته اکثرا) من فقط میخواستم که نکاتی رو بهتون بگم که فکر میکنم براتون مفید باشه که چندی پند از زبان یکی که 2 سال هست تو آمریکا زندگی میکنه بشنوید. اول اینکه به امید خدا همتون به زودی کاراتون انجام میشه و عازم آمریکا میشید. دوم اینکه زبان رو فراموش نکنید چون اولین و آخرین و تنها چیزی که اینجا به دادتو میرسه زبان هست. من نمیدونم این ایده که میگن میری تو محیط بعد 6 ماه راه میوفتی از کجا اومده ولی چنین چیزی صحت نداره بنده الان بیشتر دایره لقاط و اطلاعات انگلیسیم چیزایی هست که از ایران یاد گرفتم. سوم اینکه وقتی وارد آمریکا شدین از صحبتکردن با مردم خجالتی نباشید . زبانتون تنها وقتی راه میوفته که بزنید به دل دریا و هرجا و هروقت که خواستین شروع به صحبت کردن کنید. پنجم اینکه مهاجرت درسته که سختی داره ولی لذت ها و شیرینی هاش صدها برابر سختیاشه شما دارین میاین بهترین کشور دنیا پس خودتونو برای سختی های یکی دو سال اول آماده کنید و این سختی ها چه مادی و چه معنوی نباید باعث بشه که نا امید بشید. وقتی که اینجا راهتون رو پیدا کردین دیگه میوفتید رو سرازیری و ازین که یه روزی داشتین به برگشتن فکر میکردین پشیمون میشید. دوستانی که کار فنی بلد هستن مثل جوشکاری و خیاطی و..... اینجا میتونن همون خرفه رو ادامه بدن و حتی خوب هم پول بسازن. دوستانی هم که مایل به ادامه تحصیل هستند مثل خود بنده اینجا همه جوره براشون امکانات محیا هستش. اگر فرصت برای یاد گرفتن یک کار فنی دارید این کارو بکنید چون بهتون تو پیدا کردن کار کمک میکنه. و آخر اینکه اگه در آخر تصمیم به اومدن گرفتین با یک عزم جدی بیاید و وقتی اومدین هی به برگشتن فکر نکنید تا اینکه اینجا خوب جا بیوفتید و به امید خدا با کمی تلاش پیشرفت کنید و از زندگی جدیدتون لذت ببرید.
من در اورنج کانتی در کالیفورنیا زندگی میکنم دوستانی که قصد اومدن به اینجارو دارن بهم مسج بدن خوشحال میشم کاری که از دستم بر میاد براشون انجام بدم.
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
سلام
امروز هشتمین روز ورود به امریکا سوشیال سکیوریتیمون اومد
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: SomeOneX ، Alireza1347 ، areb1356 ، laleht ، sunn789 ، رامشه ، h_researcher ، mel ، Mahboy ، sh_mm10 ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 06:36)p00ya2001 نوشته:  سلام
امروز هشتمین روز ورود به آمریکا سوشیال سکیوریتیمون اومد

سلام اقا پویا
با آرزوی موفقیت برای شما.
ایا شما برای صدور سوشیال کارت به جایی مراجعه کردید یا اینکه اتوماتیک خودش انجام شد؟
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان ببخشيد يه سوال تخصصي
من اگه بخوام يك ماه بيام امريكا و برگردم و بعد از ١٠ ماه دوباره بيام و پاس سفيد تقاضا كنم يعني تقريبا ٣ سال خارج از امريكا باشم نياز هست كه تو يك ماه اول براي بيمه درماني كه اجباري هست اقدام كنم يا بايد بعد از ٣ سال كه برگشتم اقدام كنم ؟
و سوال دوم اينكه ايا تو اين ٣ سال كه اونجا نيستم فرم هاي مالياتي رو بايد پر كنم با توجه به اينكه درامدي نخواهم داشت ؟

شماره کیس : 201500005XXX-رویت قبولی :١٠ مي -ارسال فرم های اول : ١٦ جون -سابمیت مجدد بعد از آنلاک : ٢٣ آگوست-کارنت:١٢ مارچ - مشاهده نامه دوم : ٢٤ مارچ - مصاحبه : ١٨ مي بود تغيير دادن به ١١ مي-تعداد افراد کیس : 1 نفر-محل مصاحبه : آنکارا بود تغيير دادن به ايروان-ویزا : يكضرب شكر خدا
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo
سلام دوستان
يك چيزي چن روزه ذهنم رو مشغول كرده لطفا راهنمايي كنيد منو
از برندگان 2015 هستم و به شكر خدا خودم و خانواده(جمعا 4نفر) ويزا را دريافت كرديم ولي مسئله اينه كه من و خانم هر دو كارمند رسمي شهرداري هستيم و نميدونم واسه اين دو ماه اول كه براي گرفتن گرين كارت نياز هست كه اونجا باشيم چي جوري واسه گرفتن مرخصي اقدام كنم البته اينو بگم كه ما مرخصي طلبكاريم و براي گرفتن مرخصي مشكلي نيست ولي بايد توضيح بديم اين مدت طولاني چيكار ميخوايم كنيم و فرم مسافرت به خارج را در حراست پركنيم
بنظر شما به اداره بگم كه اصلا ميخوام به كشور عمه ري كا سفر كنم يا اسم كشور ديگه اي رو بگم؟(توي فرم شماره پاسپورت را ميخواد) اينكار با توجه به حساسيت به نام اين كشور در مراكز دولتي ممكنه با مرخصي ام مخالفت بشه ؟
لطفا كمكم كنيد . چيكار كنم اگه راهكار ديگه اي هم دارين لطفا بگين.
تشکر کنندگان: jupiterx ، Daneshjo
(2015-08-25 ساعت 08:43)mel نوشته:  سلام دوستان ببخشيد يه سوال تخصصي
من اگه بخوام يك ماه بيام امريكا و برگردم و بعد از ١٠ ماه دوباره بيام و پاس سفيد تقاضا كنم يعني تقريبا ٣ سال خارج از امريكا باشم نياز هست كه تو يك ماه اول براي بيمه درماني كه اجباري هست اقدام كنم يا بايد بعد از ٣ سال كه برگشتم اقدام كنم ؟
و سوال دوم اينكه ايا تو اين ٣ سال كه اونجا نيستم فرم هاي مالياتي رو بايد پر كنم با توجه به اينكه درامدي نخواهم داشت ؟

فك نميكنم قبل از گرفتن پاس سفيد بتونيد ١٠ ماه خارج از امريكا باشين
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
دوستان امکان رانندگی قبل از گرفتن سوشیال وجود داره؟
بافرض داشتن گواهینامه بین المللی ایران و در دسترس بودن ماشین
شماره کیس: 2015AS 51xx
تعداد افراد کیس : 2 نفر
تاریخ مصاحبه:12 می ایروان
اپدیت ها: 13 می هر دو کیس روزانه- 15 می هر دو کیس شبانه- 18 می و 19 می کیس اصلی شبانه_7 جولای کیس اصلی روزانه_21 جولای کیس اصلی شبانه و 22 جولای کیس اصلی روزانه و اعلام شماره کیس در سایت سفارت برای کلیر شدن
مقصد: هیوستون
تشکر کنندگان: mel ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 09:50)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 08:43)mel نوشته:  سلام دوستان ببخشيد يه سوال تخصصي

فك نميكنم قبل از گرفتن پاس سفيد بتونيد ١٠ ماه خارج از امريكا باشين

دوست گرامی اینکه شما میخواید پاس سفید بگیرید و دوباره برگردید تصمیم هوشمندانه ای هست چون شما مدتی رو که لازمه برای رزیدنت شدن هست رو خارج از آمریکا میگزرونید ولی شما قبل از پاس سفید نمیتونید بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا باشید و وقتی بعد پاس سفید برگردید آمریکا دیگه نمیتونید از پاس سفید استفاده کنید. در ضمن شما وقتی درامد ندارید لازم نیست فرم مالیات پر کنید
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
(2015-08-25 ساعت 10:02)mahtaji نوشته:  دوستان امکان رانندگی قبل از گرفتن سوشیال وجود داره؟

شما با گواهینامه اصلی ایران و گواهینامه بین المللی (با هم) تشریف ببرید دئ ام وی به شما اجازه یک ماه رانندگی میدن که باید در این هین برای گرفتن گواهینامه اقدام کنید
تشکر کنندگان: mahtaji ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 09:33)ican2015 نوشته:  سلام دوستان
از برندگان ۲۰۱۵ هستم و به شكر خدا خودم و خانواده(جمعا ۴نفر) ويزا را دريافت كرديم ولي مسئله اينه كه من و خانم هر دو كارمند رسمي شهرداري هستيم و نميدونم واسه اين دو ماه اول كه براي گرفتن گرين كارت نياز هست كه اونجا باشيم چي جوري واسه گرفتن مرخصي اقدام كنم البته اينو بگم كه ما مرخصي طلبكاريم و براي گرفتن مرخصي مشكلي نيست ولي بايد توضيح بديم اين مدت طولاني چيكار ميخوايم كنيم و فرم مسافرت به خارج را در حراست پركنيم
بنظر شما به اداره بگم كه اصلا ميخوام به كشور عمه ري كا سفر كنم يا اسم كشور ديگه اي رو بگم؟(توي فرم شماره پاسپورت را ميخواد) اينكار با توجه به حساسيت به نام اين كشور در مراكز دولتي ممكنه با مرخصي ام مخالفت بشه ؟
دوست عزیز این بستگی داره هدف شما چی باشه و چه برنامه ای برا مهاجرتتون داشته باشید.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: Siamak ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 10:14)sepand88 نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 10:02)mahtaji نوشته:  دوستان امکان رانندگی قبل از گرفتن سوشیال وجود داره؟

شما با گواهینامه اصلی ایران و گواهینامه بین المللی (با هم) تشریف ببرید دئ ام وی به شما اجازه یک ماه رانندگی میدن که باید در این هین برای گرفتن گواهینامه اقدام کنید

سلام
من چند روز پیش به DMV ایمیل زدم و درپاسخ به سوال من در مورد رانندگی با گواهینامه استرالیا چنین پاسخ دادن.yes, you can drive in CA with a foreign license for one year or until you establish residency whichever comes first)
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: mahtaji ، mel ، sh_mm10 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-08-25 ساعت 10:51)Abdorrezaa نوشته:  
از برندگان ۲۰۱۵ هستم و به شكر خدا خودم و خانواده(جمعا ۴نفر) ويزا را دريافت كرديم ولي مسئله اينه كه من و خانم هر دو كارمند رسمي شهرداري هستيم و نميدونم واسه اين دو ماه اول كه براي گرفتن گرين كارت نياز هست كه اونجا باشيم چي جوري واسه گرفتن مرخصي اقدام كنم البته اينو بگم كه ما مرخصي طلبكاريم و براي گرفتن مرخصي مشكلي نيست ولي بايد توضيح بديم اين مدت طولاني چيكار ميخوايم كنيم و فرم مسافرت به خارج را در حراست پركنيم
دوست عزیز این بستگی داره هدف شما چی باشه و چه برنامه ای برا مهاجرتتون داشته باشید.
دوستان ربطي به هدف نداره . سوال من اين بود كه چه بهانه اي براي اداره براي دريافت مرخصي عنوان كنم و يا اصلا بگم ميخوام برم سفر عمه ريكا يا نه؟
باز هم از اينكه پاسخ داديد ممنونم.
تشکر کنندگان: Daneshjo
مهاجرين عزيز سلام
اگر كسي از دوستان در فلوريدا شهر تمپا دنبال هم خونه ميگرده از 3 نوامبر ما هستيم
***2013AS7 ‫(٢ نفر) ღ مصاﺣﺒﮧ: 15 مي۲۰۱۳، ابوظبي، برگهٔ سفيد ღ كليرنس ღ كلير 30جون ღمقصد: فلوريدا *ویزا 16 جولای2013 تا 15 جون2014 @
(2015-08-25 ساعت 12:54)ican2015 نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 10:51)Abdorrezaa نوشته:  
دوستان ربطي به هدف نداره . سوال من اين بود كه چه بهانه اي براي اداره براي دريافت مرخصي عنوان كنم و يا اصلا بگم ميخوام برم سفر عمه ريكا يا نه؟
باز هم از اينكه پاسخ داديد ممنونم.
معمولا اهداف برندگان لاتاری به چند دسته عمده تقسیم میشه: 1. برم بمونم 2. برم ببینم چطوره شاید موندم شاید برگشتم. 3.اینجا کار و زندگی دارم و فعلا موندگارم از طرفی نمیخوام گرین کارتم هم از دست بره پس پروسه حداکثر 6ماه بیرون از آمریکا رو شروع میکنم. 4. کلی کار عقب افتاده و درگیری و گرفتاری در حال حاضر دارم پس میرم دنبال ReEntry Permit یا پاس سفید. بسته به شرایط و مقتضیات فرد، بخشها و انشعابات دیگه ای هم به این دسته بندی اضافه میشه که یکی از مهمترین هاش وجود فرزنده که شما هم گویا دوتاشو دارید. منظور من هم از هدف همین بود که جناب عالی بیشتر توضیح بفرمایید ببینیم قصدتتون دقیقا چه کاریه. اما بهرحال هیچ نیازی به حضور 50-40 روزه در آمریکا نیست و شما همینکه وارد بشید و فرمهای مربوطه بهمراه 165 دلار رو پرداخت کنید گرین کارت بین حدودا 20 تا 40 روز به آدرسی که دادید ارسال میشه و میتونید هرچقدر که دلتون خواست اقامت داشته باشد. همین 10-8-7 صفحه پیش رو که مطالعه بفرمایید یکی از آقایون بخاطر شرایط کاریش دور روزه رفت و برگشت که فقط ویزاش باطل نشه. نمونه های دیگه هم هستند که پیش از دریافت گرین کارت برمیگردن و میسپرن که کارتو براشون پست کنند.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: h_researcher ، ed2008 ، areb1356 ، Mahboy ، jupiterx ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان