کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-09-15 ساعت 10:24)nastaran_t نوشته:  سلام دوستان....کسی میدونه اگه بخام این 165 دلار رو از ایران واریز کنم بهترین راه چیه؟ حتما باید صرافی برم؟؟!؟!؟ ....مرسی

منم از طريق ويزا كارتي كه بانك پارسيان داده بود پرداخت كردم
برنده لاتاري ٢٠١٥/دونفر/ورود به امريكا اكتبر٢٠١٥/ ميامي فلوريدا
تشکر کنندگان: ریحانا ، samane1363 ، Daneshjo ، nastaran_t ، Alex 2014
(2015-09-15 ساعت 17:50)karo.eng نوشته:  سلام دوستان عمریکا رفته
سوشال رو باید بریم دفتر مربوطه درخواست بدیم یا خودشون میان با زبون خوش دم در خونه تحویل میدن ؟ Big Grin

ما فرداى ورودمون خودمون رفتيم و درخواست داديم ٦ روز بعدش هم رسيد كسى هم بهمون نگفت بايد صبر ميكرديد خودش بياد ولى اگه صفحات اين تاپيك رو بخونين متوجه ميشين كه تجربه ها متفاوت بوده
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Memolk ، babak12 ، karo.eng ، Mahboy ، jupiterx ، samane1363 ، nimanoush ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-15 ساعت 23:11)laleht نوشته:  
سوشال رو باید بریم دفتر مربوطه درخواست بدیم یا خودشون میان با زبون خوش دم در خونه تحویل میدن ؟ Big Grin

ما فرداى ورودمون خودمون رفتيم و درخواست داديم ٦ روز بعدش هم رسيد كسى هم بهمون نگفت بايد صبر ميكرديد خودش بياد ولى اگه صفحات اين تاپيك رو بخونين متوجه ميشين كه تجربه ها متفاوت بوده
چوت کارهای مهاجرتی شما در فرودگاه انجام میشه، اگر برید حضوری از دفاتر SSN پیگیری کنید تا 10 روز کاری یا همون دو هفته خودمون که نتیجه اقدام انجام شده در فرودگاه مشخص بشه بهتون جواب خاصی نمیدن، ولی اگر تا اونموقع خبری ازش نشد میتونید برید حضوری یک فرم دیگه پر کنید و احتمالا شماره SSN
رو هم بگیرید و کارت رو هم مجدد براتون صادر و ارسال میکنن
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: ریحانا ، jupiterx ، behdadK ، p00ya2001 ، Daneshjo ، samane1363 ، Alex 2014
ماهم فرداي وردمون رفتيم و فرم پر كرديم و ٥ روز بعدش كارتهامون اومد، به نظر من شما هم برين هيچ ضرري نداره، نهايت اينه كه ميگن نياز به فرم پر كردن نداريد، اگه ١٠ روز صبر كنيد و نياد فقط ١٠ روز فرصت ازدست داديم.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Mahboy ، jupiterx ، karo.eng ، babak12 ، samane1363 ، Daneshjo ، APOLO5321 ، Alex 2014
(2015-09-16 ساعت 07:09)k1_m_1358 نوشته:  
ماهم فرداي وردمون رفتيم و فرم پر كرديم و ٥ روز بعدش كارتهامون اومد، به نظر من شما هم برين هيچ ضرري نداره، نهايت اينه كه ميگن نياز به فرم پر كردن نداريد، اگه ١٠ روز صبر كنيد و نياد فقط ١٠ روز فرصت ازدست داديم.

با تشکر از راهنمایی همه دوستان SmileSmile
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
دوستان کسی از پرواز KLM استفاده کرده واسه اولین ورود؟ خیلی قیمتش مناسبه ولی اصلا از بچه ها نشنیدم کسی رفته باشه با این پرواز،
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
(2015-09-16 ساعت 02:35)Mahboy نوشته:  

چوت کارهای مهاجرتی شما در فرودگاه انجام میشه، اگر برید حضوری از دفاتر SSN پیگیری کنید تا ۱۰ روز کاری یا همون دو هفته خودمون که نتیجه اقدام انجام شده در فرودگاه مشخص بشه بهتون جواب خاصی نمیدن، ولی اگر تا اونموقع خبری ازش نشد میتونید برید حضوری یک فرم دیگه پر کنید و احتمالا شماره SSN

سلام
ولی منم مث لاله خانم فرداش رفتم اداره سوشیال بهم گفتن تا ده روز صبرکنم ولی فرم پر کردیم 7 روز بعد اومد

(2015-09-16 ساعت 02:35)Mahboy نوشته:  

چوت کارهای مهاجرتی شما در فرودگاه انجام میشه، اگر برید حضوری از دفاتر SSN پیگیری کنید تا ۱۰ روز کاری یا همون دو هفته خودمون که نتیجه اقدام انجام شده در فرودگاه مشخص بشه بهتون جواب خاصی نمیدن، ولی اگر تا اونموقع خبری ازش نشد میتونید برید حضوری یک فرم دیگه پر کنید و احتمالا شماره SSN

سلام
ولی منم مث لاله خانم فرداش رفتم اداره سوشیال بهم گفتن تا ده روز صبرکنم ولی فرم پر کردیم 7 روز بعد اومد
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: samane1363 ، laleht ، Daneshjo ، Alex 2014
با سلام، دوستان عزیز ایا در بدو ورود به امریکا به جز اقدام برای SSN و پرداخت 165 دلار کار اداری دیگه ای هم در ارتباط با اداره مهاجرت بایستی انجام داد ؟
و سوال دیگه اینکه مراجعه حضوری به اداره مهاجرت (USCIS) ضروری هست یا نه و فقط برای گرفتن جواب سوالات مربوط به امور مهاجرت می توان به این اداره مراجعه کرد
سلام، دوستان ببخشید یک سوال داشتم
تو یکی از یادداشت ها توسط دوستان (دقیقا یادم نیست کدوم بخش بود میخوندم)
ایشان نوشته بودند برای stop در آمریکا رفتن به هواپیمای دیگر برای رسیدن به مقصد نهایی، میگفت مدت زمان انتظار در فرودگاه شیکاگو کمتر از 5 ساعت نگیرید، چون از پرواز بعدی جا میمونید. میخواستم ببینم کسی این مطلب رو تایید میکنه؟ من پرواز که انتخاب کردم مدت زمان ماندن در فرودگاه شیکاگو 4 ساعت هستش.
اگه از دوستان کسی اطلاعات داره ممنون میشم راهنماییم کنه
(2015-09-16 ساعت 18:14)saharbb نوشته:  با سلام، دوستان عزیز ایا در بدو ورود به آمریکا به جز اقدام برای SSN و پرداخت 165 دلار کار اداری دیگه ای هم در ارتباط با اداره مهاجرت بایستی انجام داد ؟
و سوال دیگه اینکه مراجعه حضوری به اداره مهاجرت (USCIS) ضروری هست یا نه و فقط برای گرفتن جواب سوالات مربوط به امور مهاجرت می توان به این اداره مراجعه کرد

سلام دوست من
فقط مراجعه برای SSN و پرداخت 165 دلار لازمه و نیازی به مراجعه حضوری به اداره مهاجرت نیست.
در ضمن بعد از دریافت SSN در اولین فرصت برای حساب بانکی و گواهینامه اقدام کنین.
شاد باشین.
تشکر کنندگان: Hopeman ، saharbb ، habibhabib ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان من ادرس رو عوض نکردم که بره به ادرس داییم کالیفرنیا بعد ایشون واسم گرین کارت رو پست کنه میمونه سوشیال که میرم اداره دالاس بعد که خواست بفرسته به ادرس داداشم تو دالاس میاد سوشیال نامبرم؟
یعنی میشه سوشیال بیاد منزل داداش اما گرین کارت رو تغییر ادرس ندم بره خونه دایی؟
ممنون از پاسختون.
با احترام.

Sent from my GT-I9300I
(2015-09-16 ساعت 22:14)boshra نوشته:  
(2015-09-16 ساعت 21:52)alireza.moazini نوشته:  سلام دوستان من ادرس رو عوض نکردم که بره به ادرس داییم کالیفرنیا بعد ایشون واسم گرین کارت رو پست کنه میمونه سوشیال که میرم اداره دالاس بعد که خواست بفرسته به ادرس داداشم تو دالاس میاد سوشیال نامبرم؟
یعنی میشه سوشیال بیاد منزل داداش اما گرین کارت رو تغییر ادرس ندم بره خونه دایی؟
ممنون از پاسختون.
با احترام.

Sent from my GT-I9300I

bale.
in dota rabti beham nadaran . harkodoom be adresi ke dadin miran. albate agar adres ro baraye harkodoom avaz karde bashin baraye social miad be adrese jadid
ممنون از پاسختون اما ادرس واسه سوشیال رو تو همون اداره سوشیال عوض میکنیم حضوری درسته؟
ایا هزینه ای هم داره؟
ممنون از لطفتون.

Sent from my GT-I9300I
(2015-09-16 ساعت 21:38)reza_norouzi نوشته:  
(2015-09-16 ساعت 18:14)saharbb نوشته:  با سلام، دوستان عزیز ایا در بدو ورود به آمریکا به جز اقدام برای SSN و پرداخت 165 دلار کار اداری دیگه ای هم در ارتباط با اداره مهاجرت بایستی انجام داد ؟

سلام دوست من
فقط مراجعه برای SSN و پرداخت 165 دلار لازمه و نیازی به مراجعه حضوری به اداره مهاجرت نیست.
در ضمن بعد از دریافت SSN در اولین فرصت برای حساب بانکی و گواهینامه اقدام کنین.
شاد باشین.

ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز. برای حساب بانکی اقدام کردم البته فعلا بهم debit card دادن و من برای credit card اقدام نکردم اما یکی از دوستان که در بانک کار می کنند بهم گفتند که حتما برای credit card هم اقدام کنم چون امتیاز حساب که بعدا برای گرفتن وام و .. به درد می خوره با استفاده از credit card هستش. البته من یه خورده ترس دارم راجع به مسایل مالی و فکر می کنم نیاز به تحقیقات بیشتر دارم. هروقت اطلاعاتم کامل شد همین جا سعی می کنم بیام و نتیجه رو بگم.
فکر نکنم گوشی یا تبلت یا سیستم عاملی باشه که کیبورد فارسی نداشته باشه

گوشی های بلک بری هم توی نسخه 10 سیستم عاملش فارسی رو پشتیبانی کرد دو سال پیش
اندروید هم که از 1.6 هست داره !
مک بوک هم که خیلی وقته پرژن داره ، ایفون هم عربی داره که اتفاقا گچ پژ هم داره
ویندوز هم از ویندوز 95 داره لینوکس هم همینطور

به نظرم عذری پذیرفته نیست برای فینگلیش تایپ کردن دوستان
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، karo.eng ، babak12 ، laleht ، areb1356 ، Daneshjo ، Memolk ، APOLO5321 ، Alex 2014
(2015-09-17 ساعت 06:16)SomeOneX نوشته:  فکر نکنم گوشی یا تبلت یا سیستم عاملی باشه که کیبورد فارسی نداشته باشه

گوشی های بلک بری هم توی نسخه ۱۰ سیستم عاملش فارسی رو پشتیبانی کرد دو سال پیش
اندروید هم که از ۱.۶ هست داره !
مک بوک هم که خیلی وقته پرژن داره ، ایفون هم عربی داره که اتفاقا گچ پژ هم داره
ویندوز هم از ویندوز 95 داره لینوکس هم همینطور

به نظرم عذری پذیرفته نیست برای فینگلیش تایپ کردن دوستان

اگر یه خورده بیشتر هوشتون رو خرج میکردید متوجه میشدید که ممکنه بعضیا از سرکار وصل بشن و کامپیوترشون فونت فارسی نداشته باشه. ضمن اینکه دوست دارن به دوستان هم کمک بکنن. حالا شما هرجور راحتی فکر کن.
تشکر کنندگان: karo.eng ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان