کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان سلام
من سعی کردم تا اونجا که میشه پست ها رو بخونم اما متوجه نشدم کامل. توی برگه ای که به ما داده شد توی سفارت وقتی پاکتهای زرد رو تحویل دادن؛ نوشته شده بود که هیچ نیازی به مراجعه حضوری و پر کردن فرم برای گرفتن سوشال نامبر نیست. اما الان من در پست دوستان دارم میبینم که نوشتن برای سوشال به اداره رفتن یا میخوان برن یا حتی فرم پر کردن. قضیه چیه؟ باید فرم پر بشه ؟؟
ما الان ایتاکا هستیم (شهر دانشگاه کرنل در ایالت نیویورک) - من خودم رفتم اداره سوشال و اون برگه رو هم نشون دادم و ازشون پرسیدم که چطور باید استتوس کارتم رو چک کنم که گفتن هیچ راهی نداره و باید صبر کنی و نیازی نیست فرمی پر کنی.
الان دو هفته ست که ما اومدیم؛ نمبدونم که چطور میشه پیگیری کرد
ممنون میشم راهنمایی کنید
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
تشکر کنندگان: Mahboy ، Daneshjo ، Alex 2014
پرسش من در مورد تغییر آدرس هست.ما در بدو ورود به امریکا و در فرودگاه، به آفیسر در خصوص تغییر آدرس توضیح دادیم و ایشون هم ادرس جدید رو برامون ثبت کرد.آیا لازمه در جای دیگه ای هم این تغییر آدرس رو اعلام کنیم.ما به اداره مهاجرت هم رفتیم و موضوع تغییر ادرس رو گفتیم.اون ها هم گفتن ما بر اساس اطلاعات دریافتی از آفیسر در فرودگاه اقدام می کنیم.
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان: Daneshjo ، samane1363 ، Alex 2014
(2015-09-17 ساعت 07:38)Marmad نوشته:  دوستان سلام
من سعی کردم تا اونجا که میشه پست ها رو بخونم اما متوجه نشدم کامل. توی برگه ای که به ما داده شد توی سفارت وقتی پاکتهای زرد رو تحویل دادن؛ نوشته شده بود که هیچ نیازی به مراجعه حضوری و پر کردن فرم برای گرفتن سوشال نامبر نیست. اما الان من در پست دوستان دارم میبینم که نوشتن برای سوشال به اداره رفتن یا میخوان برن یا حتی فرم پر کردن. قضیه چیه؟ باید فرم پر بشه ؟؟
ما الان ایتاکا هستیم (شهر دانشگاه کرنل در ایالت نیویورک) - من خودم رفتم اداره سوشال و اون برگه رو هم نشون دادم و ازشون پرسیدم که چطور باید استتوس کارتم رو چک کنم که گفتن هیچ راهی نداره و باید صبر کنی و نیازی نیست فرمی پر کنی.
الان دو هفته ست که ما اومدیم؛ نمبدونم که چطور میشه پیگیری کرد
ممنون میشم راهنمایی کنید
راهی برای پیگیری نیست دوست عزیز
دو تا سه هفته برای رسیدن کارتها منطقیه و اگر یکبار مراجعه کردید و براتون چک کرده و گفتن که صبر کنید یعنی از طرف دفتر مهاجرتی که تو فرودگاه کارهای مهاجرتی شما رو انجام داده براتون اقدام شده و باید تا به نتیجه رسیدن این اقدام صبر کنید البته می تونید دوباره مراجعه کنید و بگید که کارتها نرسیده، الان بعد از دو هفته دیگه میتونن دقیقا چک کنن و وضعیت کارت رو بهتون بگن و شاید حتی شفاهی شماره سوشیال رو هم بهتون بدن
ولی پیشنهاد میکنم چند روز دیگه هم صبر کنید احتمال زیاد تو این هفته بهتون میرسه Wink مگر اینکه عجله داشته باشید
موفق باشید
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Marmad ، Alex 2014
(2015-09-17 ساعت 07:02)boshra نوشته:  
(2015-09-17 ساعت 06:16)SomeOneX نوشته:  فکر نکنم گوشی یا تبلت یا سیستم عاملی باشه که کیبورد فارسی نداشته باشه

گوشی های بلک بری هم توی نسخه ۱۰ سیستم عاملش فارسی رو پشتیبانی کرد دو سال پیش
اندروید هم که از ۱.۶ هست داره !
مک بوک هم که خیلی وقته پرژن داره ، ایفون هم عربی داره که اتفاقا گچ پژ هم داره
ویندوز هم از ویندوز 95 داره لینوکس هم همینطور

به نظرم عذری پذیرفته نیست برای فینگلیش تایپ کردن دوستان

اگر یه خورده بیشتر هوشتون رو خرج میکردید متوجه میشدید که ممکنه بعضیا از سرکار وصل بشن و کامپیوترشون فونت فارسی نداشته باشه. ضمن اینکه دوست دارن به دوستان هم کمک بکنن. حالا شما هرجور راحتی فکر کن.
سلام عزیزان
منم میخواستم راجع به فینگلیش نوشتن تذکر بدم که دوستان زحمت کشیدن گفتن. در مورد نداشتن فونت فارسی میشه مثلا در این سایت http://syavash.com/portal/pinglish2farsi/convertor-fa یا خیلی سایتهای دیگه فینگلیش تایپ کرد بعد برگردان فارسی رو از همونجا کپی و پیست کرد (هوش نمیخواد زحمت میخواد) علی ایحال فارسی تایپ کردن از قوانین سایته پس بهتره رعایت بشه و با توجه به تکنولوژی موجود عذری پذیرفته نیست. مثل اینکه شما از چراغ قرمز عبور کنی بگی دارم مسافر میبرم ترمینال دیرش شده. جسارت بنده رو ببخشید Tongue
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
تشکر کنندگان: SomeOneX ، babak12 ، victor2016 ، laleht ، Daneshjo ، samane1363 ، APOLO5321 ، Alex 2014 ، aaraam
با سلام
من چند وقت پیش به خاطر تمام شدن تاریخ ویزا مجبور شدم یک سفر 1 روزه به دالاس داشته باشم ولی تو مدارک و ... من آدرس هتل رو داده بودم ولی چون عموم اصرار کرد رفتم خونه اونا . قبلش هم بهم گفت که آدرس ما را بده که گرین کارت و سوشیالت بیاد اینجا . وگفت که تو فرودگاه تغییر بده آدرسو . من هم یادم رفت که تغییر بدم . تو اون یک روزی هم که بودم اونجا به اداره (اسمش یادم نیست ) رفتم و گفتم که می خوام ادرسمو تغییر بدم اونم یه پرینت داد و گفت برو از طریق اینترنت این کارو بکن . خلاصه وقت نشد و حتی 165 دلارو هم واریز نکردم . دیروز با عموم صحبت می کردم گفت سوشیالت آومده . من در تعجبم چطوری رفته اونجا من که نه تغییری دادم نه پولی واریز کردم . نمی دونم تا جایی که یادمه اون کارمنده هم آدرسو بهش نشون دادم نه جایی ثبت کرد و نه کاری کرد فقط یک پرینت گرفت داد که توش نحوه واریز 165 دلارو نوشته بود و اینکه می تونی از طریق اینترنت تغیر بدی . کسی در این مورد اطلاعاتی داره
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
تشکر کنندگان: karo.eng ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-17 ساعت 12:01)amrikale نوشته:  با سلام
من چند وقت پیش به خاطر تمام شدن تاریخ ویزا مجبور شدم یک سفر ۱ روزه به دالاس داشته باشم ولی تو مدارک و ... من آدرس هتل رو داده بودم ولی چون عموم اصرار کرد رفتم خونه اونا . قبلش هم بهم گفت که آدرس ما را بده که گرین کارت و سوشیالت بیاد اینجا . وگفت که تو فرودگاه تغییر بده آدرسو . من هم یادم رفت که تغییر بدم . تو اون یک روزی هم که بودم اونجا به اداره (اسمش یادم نیست ) رفتم و گفتم که می خوام ادرسمو تغییر بدم اونم یه پرینت داد و گفت برو از طریق اینترنت این کارو بکن . خلاصه وقت نشد و حتی 165 دلارو هم واریز نکردم . دیروز با عموم صحبت می کردم گفت سوشیالت آومده . من در تعجبم چطوری رفته اونجا من که نه تغییری دادم نه پولی واریز کردم . نمی دونم تا جایی که یادمه اون کارمنده هم آدرسو بهش نشون دادم نه جایی ثبت کرد و نه کاری کرد فقط یک پرینت گرفت داد که توش نحوه واریز 165 دلارو نوشته بود و اینکه می تونی از طریق اینترنت تغیر بدی . کسی در این مورد اطلاعاتی داره

فكر كنم شما براي گرين كارتتون ١٦٥ دلارو بايد پرداخت كنيد سوشيال فقط با ورودتون به امريكا بدون هزينه انجام ميشه و مياد
برنده لاتاري ٢٠١٥/دونفر/ورود به امريكا اكتبر٢٠١٥/ ميامي فلوريدا
تشکر کنندگان: Daneshjo ، samane1363 ، APOLO5321 ، Alex 2014
سلام عزیزان من بعد از رسیدن سوشیال نامبرمون ، برای گرفتن آی دی به دفتر dmvمراجعه کردم و الان حدود پنج هفته گذشته هنوز نیومده، دیروز که رفتم پرس و جو گفت احتمالا منتظرند اول گرین کارتت بیاد بعد رو آی دی کار کنند، گرین کارتمون هم ۲۳ اگوست پست شده ولی هنوز نرسیده، گفتند تا ۲۱سپتامبر صبر کن اگر نیومد اقدام کن ، کسی میدونه روال آی دی چطوره و آیا طبیعیه انقدر صبر کردن ممنونم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Daneshjo ، Alex 2014
با سلام ما امریکا رفتیم و سوشال و حساب بانکی هم اوکی شد . گرین کارت رو ارسال کردند اما کد پستی من رو اشتباه زده بودند و برگشت خورده. برای همسرم در همان روز که برای من برگشت خورد به دستمان رسید. بنا به دلایلی اکنون برگشتیم و تا دو سه ماه دیگه باید برگردیم. ایا با توجه به اینکه گرین کارت صادر شده اما بر اثر اشتباه انها هنوز به دستمان نرسیده می توانم برگردم. شرایط چگونه خواهد بود؟
ورود به امریکا 16 جولای Smile
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
درود.الان حدود 10 روز از حضور ما در امریکا می گذره.هنوز خبری از سوشال سکوریتی و گرین کارت نیست.امروز مدارک لازم برای RE-ENTRY VISA رو ارسال کردیم.به نظر من استفاده از ویزای سفید برای برندگان لاتاری فرصت خوبی رو برای کسب آمادگی لازم برای اقامت دایم در امریکا فراهم می کنه.توصیه همه دوستان ما در اینجا هم این بود که از این فرصت استفاده کنیم.به ویژه این که در صورت استفاده از ویزای سفید و بازگشت به امریکا قبل از سررسید تاریخ 2 ساله، یک سال به حساب شما (از مدت پروسه 5 ساله کسب سیتیزن شیپ) منظور میشه.
منتظریم تا سوشال سکوریتی هم بیاد تا حساب بانکی رو هم باز کنیم و بریم دنبال DRIVING LICENSE.
شماره کیس:**39/ تاریخ مصاحبه:25 مارچ/ محل مصاحبه: ابوظبی/ تعداد نفرات کیس:2 نفر/ وضعیت: همسرم(کیس اصلی) یک ضرب،من در انتظار کلیر/آپدیت ها: 30مارچ،17 اپریل، 5 جولای (کیس اصلی در جواب ایمیل)، 15 جولای(کیس اصلی)، 24 جولای (فقط کیس دوم)،26 جولای (کل کیس)، 27 جولای، کلیر 27 جولای
تشکر کنندگان: Kia robani ، h_researcher ، Rira_1982 ، babak12 ، areb1356 ، ریحانا ، Daneshjo ، samane1363 ، Alex 2014
(2015-09-17 ساعت 23:29)behjat نوشته:  سلام عزیزان من بعد از رسیدن سوشیال نامبرمون ، برای گرفتن آی دی به دفتر dmvمراجعه کردم و الان حدود پنج هفته گذشته هنوز نیومده، دیروز که رفتم پرس و جو گفت احتمالا منتظرند اول گرین کارتت بیاد بعد رو آی دی کار کنند، گرین کارتمون هم ۲۳ اگوست پست شده ولی هنوز نرسیده، گفتند تا ۲۱سپتامبر صبر کن اگر نیومد اقدام کن ، کسی میدونه روال آی دی چطوره و آیا طبیعیه انقدر صبر کردن ممنونم

سلام

والا ایدی من 9 روزه اومد ، اصلا ربطی به گرین کارت نداره ، گرین کارتم 65 روزه روی اپتیمایزد گیر کرده و هنوز کلوز نشده چه برسه به پست شدنش ! فقط 21 اگوست اپدیت شده وضعیتش

سوشال و ایدی ربطی به گرین کارت ندارن
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: Mahboy ، behjat ، shabghazal ، Daneshjo ، samane1363 ، Alex 2014
(2015-09-18 ساعت 00:29)SomeOneX نوشته:  
(2015-09-17 ساعت 23:29)behjat نوشته:  سلام عزیزان من بعد از رسیدن سوشیال نامبرمون ، برای گرفتن آی دی به دفتر dmvمراجعه کردم و الان حدود پنج هفته گذشته هنوز نیومده، دیروز که رفتم پرس و جو گفت احتمالا منتظرند اول گرین کارتت بیاد بعد رو آی دی کار کنند، گرین کارتمون هم ۲۳ اگوست پست شده ولی هنوز نرسیده، گفتند تا ۲۱سپتامبر صبر کن اگر نیومد اقدام کن ، کسی میدونه روال آی دی چطوره و آیا طبیعیه انقدر صبر کردن ممنونم

سلام

والا ایدی من ۹ روزه اومد ، اصلا ربطی به گرین کارت نداره ، گرین کارتم 65 روزه روی اپتیمایزد گیر کرده و هنوز کلوز نشده چه برسه به پست شدنش ! فقط 21 اگوست اپدیت شده وضعیتش

ممنونم نمیدونم چرا به ما همچین جوابی داد، دوباره باید پیگیری کنم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: Mahboy ، Daneshjo ، Alex 2014

سلام

والا ایدی من ۹ روزه اومد ، اصلا ربطی به گرین کارت نداره ، گرین کارتم 65 روزه روی اپتیمایزد گیر کرده و هنوز کلوز نشده چه برسه به پست شدنش ! فقط 21 اگوست اپدیت شده وضعیتش

تاجائیکه منم میدونم ارتباطی بین گرین کارت و آی دی نیست، شما هر موقع بتونید مدارک لازم برای گرفتن آی دی رو داشته باشید (مثل مدارک اثبات اقامتتون) میتونید آی دی بگیرید
در تگزاس باید یکماه از اقامت شما گذشته باشه که اقدام کنید و بعد از اقدام تا دو هفته باید کارت با پست تحویل بشه حالا شاید در ایالت شما موضوع متفاوت باشه
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo ، Alex 2014

سلام

آپديتش رو كجا چك كردين ميشه لينك بدين لطفا، ممنون
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Daneshjo ، nimanoush ، Alex 2014
(2015-09-18 ساعت 01:47)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-09-17 ساعت 23:29)behjat نوشته:  سلام عزیزان من بعد از رسیدن سوشیال نامبرمون ، برای گرفتن آی دی به دفتر ....

سلام

والا ایدی من ۹ روزه اومد ، اصلا ربطی به گرین کارت نداره ، گرین کارتم 65 روزه روی ..
آپديتش رو كجا چك كردين ميشه لينك بدين لطفا، ممنون

اونایی که قبلا با سیستم قدیمی ثبت نام کردن میتونن ببینن
یه جا توضیح داده بود ریز به ریز این کلمات چیه
نوشته بود اگه شیش ماه اخیر هیچ کدوم از تاریخ ها تغییر نکردن باید به اداره مهاجرت مراجعه کنید
منم نیازی ندارم به گرین کارت ، هر وقت اومد ، اومد

[عکس: uscis.jpg]
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، Mahboy ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام دوستان عزيز
ميخواستم عرض كنم من san bruno هستم نزديك San Francisco و يه اپارتمان يه خوابه رنت كردم و اينكه الان همخونه ميخوام بگيرم از لحاظ مكان جاى خيلى خوب و با امنيت و يه طورايى حيفم مياد كه بدم بره قيمتش مناسبه ولى واس يه نفر نميصرفه ولى خب گفتم اگه كسى از دوستان مايل باشه ميتونه بهم خبر بده شايد بتونم كارى بكنم در هرصورت من از لحاظ كمك هم تا جايى كه بتونم كمك ميكنم و اينو هم بگم خونه كامله هيچى نياز نيس اشپزخانه و اتاق خواب و مبل همه چى اوكيه

تاریخ ورود:21/2/2014
اقامت:حومه سنفرانسیسکو
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان