کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-09-28 ساعت 07:44)ajab1 نوشته:  آقا من یه وقت گرفتم برای هفته اول اکتبر که برم آفیس uscis در مورد گرین کارتم که فرستادن به آدرس قبلیم ، ایشالا حل بشه موضوع و ختم به خیر

من فردا صب وقت دارم ، هر خبري شد اطلاع ميدم.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: ajab1 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-26 ساعت 21:39)M.d نوشته:  
(2015-09-26 ساعت 12:50)HERMES7 نوشته:  
(2015-09-26 ساعت 12:48)miyu نوشته:  
(2015-09-26 ساعت 09:59)Srod نوشته:  
(2015-09-26 ساعت 09:05)miyu نوشته:  سلام
من نزديك تاريخ اكسپاير شدن ويزام دارم ميرم!ميتونم بعد از گرفتن سوشيال با اينكه ويزام تا اون موقع اكسپاير شده باشه برگردم؟يا بايد حتما گرين كارتمم بگيرم؟

اون ویزا فقط برای یک بار ورود اعتبار داره حتی اگر اکسپایر نشده باشه باید صبر کنید تا گرین کارت بیاد.
ممنون از پاسختون ولي خيلي از دوستاني كه ميرن بعداز مدت كوتاهي برميگردن و خيلي راحت هم ميرن!!چون مثل اينكه مهر ورود كه بخوره يه بار رفت و برگشت مشكلي نداره منتها موضوعي كه من دارم اينه كه تا اون موقع ويزام اكسپاير ميشه
بعد از مهر ورود روی ویزا تون ویزا دوباره یک سال دیگه تمدید میشه.
درسته آقا مدير،يعني اگر الان بريم آمريكا چند روز بمونيم برگرديم با فرض اينكه گرين كارت هم نگيريم تا شش ماه پس از خروج هم ميتونيم با همون ويزا وارد آمريكا بشيم؟؟؟

بله تا يكسال هم ميتونيد خارج از امريكا باشيد با اون ويزاي مهر خورده
تشکر کنندگان: Daneshjo ، M.d ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-09-28 ساعت 09:40)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-09-28 ساعت 07:44)ajab1 نوشته:  آقا من یه وقت گرفتم برای هفته اول اکتبر که برم آفیس uscis در مورد گرین کارتم که فرستادن به آدرس قبلیم ، ایشالا حل بشه موضوع و ختم به خیر

دمت گرم
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-28 ساعت 03:36)laleht نوشته:  
(2015-09-28 ساعت 03:03)Sky meteor نوشته:  دوستان
من یه عضو ناواردم. هر چی دنبال سفرنامه هاتون می گردم پیدا شون نمی کنم.
لطف می کنید راهنماییم کنید.

تشريف ببرين به انجمن خصوصى برندگان هر سالى كه ميخواين سفرنامه هاشون رو بخونين مثلا برندگان ٢٠١٥ :

http://www.mohajersara.com/Forum-انجمن-خ...-۲%DB%B0۱۵

از راهنماییتون خیلی سپاسگزارم
. هیچ جوری پیدایش نمی کردم، مثل اینکه مشکل فعال سازی داشتم.
تشکر کنندگان: Daneshjo ، M.d ، laleht ، Alex 2014
بچه ها من یه پرواز برام پیدا کردند یه تومن ارزونتره ولی یه استاپ تو سانفرانسیسکو داره بعد لس آنجلس
خیلی سخت میشه بنظرتون؟
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Srod ، Alex 2014
(2015-09-28 ساعت 12:58)samane1363 نوشته:  بچه ها من یه پرواز برام پیدا کردند یه تومن ارزونتره ولی یه استاپ تو سانفرانسیسکو داره بعد لس آنجلس
خیلی سخت میشه بنظرتون؟

سلام عزیزم هرجا که استاپ اولت تو آمریکاست باید کارهای مهاجرتیتون انجام بشه ، فقط مواظب باش زمان توقف تو سانفرانسیسکو کم نباشه،
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: ریحانا ، Daneshjo ، samane1363 ، shahin61 ، Alex 2014
(2015-09-28 ساعت 13:17)behjat نوشته:  
(2015-09-28 ساعت 12:58)samane1363 نوشته:  بچه ها من یه پرواز برام پیدا کردند یه تومن ارزونتره ولی یه استاپ تو سانفرانسیسکو داره بعد لس آنجلس
خیلی سخت میشه بنظرتون؟

سلام عزیزم هرجا که استاپ اولت تو آمریکاست باید کارهای مهاجرتیتون انجام بشه ، فقط مواظب باش زمان توقف تو سانفرانسیسکو کم نباشه،

بهجت جون ، پروازش اتحاد ه. یه استاپ قبلش تو ابوظبی واسه کارای مهاجرتی داره
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
(2015-09-28 ساعت 13:44)samane1363 نوشته:  
(2015-09-28 ساعت 13:17)behjat نوشته:  
خیلی سخت میشه بنظرتون؟

بهجت جون ، پروازش اتحاد ه. یه استاپ قبلش تو ابوظبی واسه کارای مهاجرتی داره

دوست عزيز براي مقصد لوس انجلس قطري پرواز مستقيم كذاشته از اول ژانويه اگر به تاريختان مي خورد قيمت امروز ٢٧٥٠٠٠٠
تشکر کنندگان: ریحانا ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014
سلام
دوستان عزيز من هم از گروه كليرنس بالاخره اومدم اينجا، منتظرم بيصبرانه كه بقيه دوستان هم به جمع ما اضافه بشند. فكر يك دور بايد كا مطالب و براي منم توضيح بديد:؛)(

من قطري چك كردم نفري ٦ مليون تقريبا
Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، behjat ، shahin61 ، Behinaz ، Daneshjo ، Alex 2014
دوستان من یه سری کتاب درسی زبان و ... به علاوه چند جلد کتابای ادبی مثل حافظ و سعدی دارم میبرم ، یه بنده خدا گفت باید تایید ارشاد بشه تا گمرک گیر نده، منم همینجوری از در ارشاد رد میشدم گفتم یه سوال کنم دیدم گفتن آره باید تایید بشه، کسی تجربه مشابه داشته تو این زمینه، راستش نمیدونم اگه بدون تایید بریم فرودگاه گیر میدن با اینکه طرف دیده ما رفتیم گفته حالا که خودش اومده بذار بگیم واجبه تایید بش، ضمن اینکه من اصلا تو این موقعیت وقت اینکارا رو ندارم الآن، اگه کسی اطلاعاتی تو این مورد داره ممنون میشم بگه شرایطی نیست که دنبال کار اضافی برم به کارای واجبمم به زور میرسم.
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: samane1363 ، Alex 2014
سلام دوستان ما الان يك ماهه كه وارد خاك امريكا شديم. سه روز بعد ورودمون به اداره سوشال رفتيم و هفته بعدش سوشال كارتمون رو گرفتيم. دقيقا يك ماه بعدم كه دو روز پيش باشه گرين كارتمون رو دريافت كرديم با اينكه تغيير ادرس داشتيم و تو سايت تغير نداديم و فقط تو فرودگاه به افيسر گفتيم. در ضمن ما از قبل تو ايران توي سايت ثبت نام و پول رو پرداخت كرده بوديم.

CN:2015AS5xxx/Ankara
submission of the forms:may 18th
resub. on jul. 20th
مصاحبه: هفته اول جون
دريافت ويزاي يك ضرب D:
تگزاس، دالاس
٢٨ اگست
تشکر کنندگان: behjat ، SomeOneX ، ریحانا ، eagla ، moj21 ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-28 ساعت 10:45)ajab1 نوشته:  

دمت گرم
آقا من امروز رفتم اداره مهاجرت ، افيسر چك كرد و همون چيزايي كه ميدونستم رو بهم گفت كه فلان تاريخ برات إرسال شده ، دليور نشده و برگشت خورده ، و ما توي سايت ما چيز ديگه اي ننوشته ، و برو اداره پست پي گيري كن ، بعدش رفتم اداره پست گفتيد ما برگردونديم به ادرس ارسالي ، خلاصه هيچي ديگه الان نميدونم چي كار بايد بكنم ، با اين زبون داغون نميتونيم به اين زبون نفهما هم چيزي بفهمونيم ،
يه لحظه ياد اداره هاي ايران افتادم كه هي به همديگه پاس ميدن
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: behjat ، ajab1 ، eagla ، moj21 ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-09-29 ساعت 01:45)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-09-28 ساعت 10:45)ajab1 نوشته:  

دمت گرم
آقا من امروز رفتم اداره مهاجرت ، افيسر چك كرد و همون چيزايي كه ميدونستم رو بهم گفت كه فلان تاريخ برات إرسال شده ، دليور نشده و برگشت خورده ، و ما توي سايت ما چيز ديگه اي ننوشته ، و برو اداره پست پي گيري كن ، بعدش رفتم اداره پست گفتيد ما برگردونديم به ادرس ارسالي ، خلاصه هيچي ديگه الان نميدونم چي كار بايد بكنم ، با اين زبون داغون نميتونيم به اين زبون نفهما هم چيزي بفهمونيم ،
يه لحظه ياد اداره هاي ايران افتادم كه هي به همديگه پاس ميدن

انشاالله که زودتر گرین کارتتون برسه، من هم مثل شما باید تازه وقت بگیرم، شما کدام منطقه هستید، آدرس اداره مهاجرت کجا بود؟
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
(2015-09-29 ساعت 01:32)sarasara1 نوشته:  دوستان من یه سری کتاب درسی زبان و ... به علاوه چند جلد کتابای ادبی مثل حافظ و سعدی دارم میبرم ، یه بنده خدا گفت باید تایید ارشاد بشه تا گمرک گیر نده، منم همینجوری از در ارشاد رد میشدم گفتم یه سوال کنم دیدم گفتن آره باید تایید بشه، کسی تجربه مشابه داشته تو این زمینه، راستش نمیدونم اگه بدون تایید بریم فرودگاه گیر میدن با اینکه طرف دیده ما رفتیم گفته حالا که خودش اومده بذار بگیم واجبه تایید بش، ضمن اینکه من اصلا تو این موقعیت وقت اینکارا رو ندارم الآن، اگه کسی اطلاعاتی تو این مورد داره ممنون میشم بگه شرایطی نیست که دنبال کار اضافی برم به کارای واجبمم به زور میرسم.

این دیگه چه صیغه ایه

والا من 16 کیلو کتاب از ایران(6-7 تا زبون اصلی - 2 تا فارسی) اوردم کسی نگفت اینهمه کتاب چیه
توی امریکا هم کسی بهم گیرنداد که کمر کپی رایت رو شکستم

کلا دو طرف منو تحویل نگرفتن Big Grin
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: ریحانا ، sarasara1 ، moj21 ، samane1363 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
سمت ایران را نمی دونم و اولین باره که میشنوم گمرک ایران به خروج کتاب گیر می دهد. خدا عالم است!
سمت امریکا:شما مجاز نیستید هیچ نسخه کپی غیر مجاز داشته باشید یا حمل کنید یا استفاده کنید. اگر صفحات اول کتابهای اصلی را بخوانید توضیح داده و گفته که شرایطش چیه.
اگر شما همراه داشته باشید و کسی ازتون نپرسه خوب می تونید به استفاده ادامه بدین ولی هر زمان و بهر دلیلی که ماموران دولتی بفهمند شما مشمول جرایم خواهید شد.
اینها قانونه و استثنا هم نداره.
اگر در فرودگاه مامور گمرک از شما بپرسه که اون کتابها توی کیفتون اصل است یا کپی و شما راست نگین دو حالت داره.
یا اون چک می کنه و اگر دروغ گفته باشین می شود دروغ به مامور فدرال که خیلی بد است. اگر نه که درون لحضه شما مشکلی ندارین.
معمولا به وسایل شخصی کاری ندارند ولی این اصل موضوع را منتفی نمی کنه.
من دوستی را می شناسم که بخاطر یک نسخه کپی سی دی تام و جری چند ساعت در فرودگاه سوال جواب شده بود.
انتخاب با خود افراد است و باید ریسکش را بپزیریم.
اینها را جهت پیشگیری از موارد خاص گفتم تا خدای نکرده دچار مشکل نشین.

(2015-09-29 ساعت 01:32)sarasara1 نوشته:  دوستان من یه سری کتاب درسی زبان و ... به علاوه چند جلد کتابای ادبی مثل حافظ و سعدی دارم میبرم ، یه بنده خدا گفت باید تایید ارشاد بشه تا گمرک گیر نده، منم همینجوری از در ارشاد رد میشدم گفتم یه سوال کنم دیدم گفتن آره باید تایید بشه، کسی تجربه مشابه داشته تو این زمینه، راستش نمیدونم اگه بدون تایید بریم فرودگاه گیر میدن با اینکه طرف دیده ما رفتیم گفته حالا که خودش اومده بذار بگیم واجبه تایید بش، ضمن اینکه من اصلا تو این موقعیت وقت اینکارا رو ندارم الآن، اگه کسی اطلاعاتی تو این مورد داره ممنون میشم بگه شرایطی نیست که دنبال کار اضافی برم به کارای واجبمم به زور میرسم.
من به زیبایی یک گل٬ به هوای مه آلود صبحگاهی و به رنگ پریده کودکم که ترسید مدیونم.
شاید روزی یا ساعتی بجای آن بی نیاز از من ها ... دینم را به تو ادا کنم.
تشکر کنندگان: sarasara1 ، moj21 ، samane1363 ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان