کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-10-21 ساعت 10:54)Azer نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 07:53)k1_m_1358 نوشته:  دوستان سلام:
يكي از آشناهاي ما اينجا آژانس هواپيمايي دارن ، به من گفت اگر كسي بليط خواست ، از ايران به آمريكا و بالعكس ، ميتونه با قيمت مناسب تهيه كنه . اگر كسي مايل بود ، ميتونه زمان و مقصد و مبدأ رو واسش ايميل كنه ، قيمت بگيره و مقايسه كنه اگه مناسب بود ، تهيه كنه. واسه خود ما وقتي ميومديم قيمت خيلي خوبي ، گرفت . اميدوارم اين كمكي باشه واسه دوستان در راستاي كاهش هزينه ها.
اين ادرس ايميلش.
Nadia@pamchaltravel.com
اين هم شماره تلفن :
3273-441(240)۱+

دستتون درد نکنه، ولي کاش يک کم زودتر اين اطلاعات را مي دادين!!! خوب حداقل دوستان استفاده مي کنن. ما که هول هوکلي بليط ها را گرفتيم.Big Grin
اره به فكرم نرسيده بود، حالا ايشالا براي دوستان ديگه و پروازهاي بعدي خودتون.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 20:41)kyakourosh نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 15:20)ariana80 نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 14:10)arezoue نوشته:  بهجت خانم نازنین من همیشه پستهای شما را می خوانم و روحیه و تلاش شما را تقدیر می کنم خدا قوت سواالی داشتم خدمتتون من مادر وپدرم ۲ ماه گرین کارت گرفتند ایا شما بیمه مدیکل گفتید یا مدیکر چون فکر میکنم با وجودی که پدرم 68 سالش هست باید برای مدیکر 140 دلار ماهی بده

سلام عزیزم ما از بیمه مدیکل استفاده میکنیم که کلا رایگان است هم ویزیت دکتر هم دارو ، ما هیچ پولی نمیدیم، هروقت هم داروهامون تمام شد میریم دکتر فورا برای داروخانه ایمیل میکنه اسم داروهامونو، و ما میریم داروخانه ،داروهای آماده رو میگیریم پدر و مادر باید به کانتی هر ایالتی که هستند مراجعه کنند، و شرایطشونو بگویند اگر قبول کنند بهشون تعلق میگیره موفق باشید

انواع بيمه
١- madicare
اين بهترين نوع بيمه هست در ايالات متحده كه تقريباً بيشتر كارها رايگان انجام ميشود كه فقط شامل كساني ميشود كه بالآي شصت سال دارند و يا اينكه حداقل ده سال در ايالات متحده كار كرده باشند و ماليات پرداخت كرده باشند
درصورتيكه سن والدين شما بيش از شصت سال هست ميتوانيد درخواست خود را ارائه كنيد ولي باتوجه به شرايط شما و إيالتي كه در ان أقامت داريد بررسي ميكنند و ممكن است بپذيرند يا اينكه رد كنند
٣- Medicaid
اين نوع بيمه شامل كودكان و زنان باردار و يا كساني كه ناتواني جسمي دارند إعطاء ميشود و براي اين موضوع هم بايستي درخواست خود را اراىه نماييد و بررسي شود و اين نوع بيمه هم پوشش خوبي دارد
٣- Obamacare
اين نوع بيمه شامل كساني ميشود كه تازه و بصورت قانوني وارد أمريكا شده اند و هنوز شغلي ندارند و مالياتي پرداخت نكرده اند تا تحت پوشش بيمه هاي فوق قراربگيرند يا اينكه در پنج سال گذشته حقوق پايين داشته اند و نتوانستن به هر دليلي تحت پوشش بيمه هاي فوق قرار بگيرند كه در ازاي مبلغ كمي شما را بيمه ميكنند و بسته به نوع بيمه ممكن است شصت يا هفتاد و يا هشتاد و يا نود درصد مخارج بيمارستاني حتي شامل عمل جراحي و ساير موارد مشابه و اورژانس را پوشش ميدهند
اگر موفق شديد هركدام ازبيمه هاي اول و دوم را باتوجه به شرايط خودتون بگيريد كه برد بزرگي انجام داد

ممنون دوست عزیز بابت اطلاعات فردا میرم کانتی ببینم چی میگند. من همسرم پزشک هست ومیگه مدیکید یا همون مدیکل در کالیفرنیا خیلی بد هست اما مدیکل خیلی خوبه

ممنون دوست عزیز بابت اطلاعات فردا میرم کانتی ببینم چی میگند. من همسرم پزشک هست ومیگه مدیکید یا همون مدیکل در کالیفرنیا خیلی بد هست اما مدیکل خیلی خوبه

لطفا بفرمایید بالاخره کدام بهتر است به انگلیسی
[/quote]

Medicare
بهترين نوع بيمه هست
[/quote]

در تکمیل توضیحات خوبی که داده شد باید عرض کنم که برای بیمه Obamacare هم نیاز است که شما شاغل باشید و درآمد سالیانه خودتون رو با مدارک قابل قبول از نظر بیمه اثبات کنید، دوستانی که در فکر این بیمه هستند باید سریع‌تر مدارک مورد نیاز رو جمع کنند چون اگر اشتباه نکرده باشم ثبت نام دوره جدید از ماه دیگه شروع میشه و اگر ین فرصت رو برای داشتن پوشش بیمه سال ۲۰۱۶ از دست بدید، ثبت نام در خارج از دوره بسیار سخت بوده و شرایط خاص خودش رو خواهد داشت؛ سایت ثبت‌نام: www.healthcare.gov
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: lighthouse
(2015-10-22 ساعت 05:40)kyakourosh نوشته:  
(2015-10-22 ساعت 05:22)نیلان نوشته:  
(2015-10-22 ساعت 03:22)kyakourosh نوشته:  
(2015-10-22 ساعت 00:13)نیلان نوشته:  سلام دوستان. برای اجاره ی خونه از چه وب سایت هایی استفاده می کنید؟ آیا صفحه ی FBی هم برای اجاره ی خونه هست؟

http://www.apartments.com
http://www.zillow.com
http://www.trulia.com
خيلي سايتهاي ديگه هم هست وبعضي از اپارتمانها مستقيم وب سايت خودشون را دارند بايد توي اينترنت سرچ كنيد
سلام، خیلی ممنون. من این ها رو استفاده کردم و متاسفانه نتونستم آپارتمان خالی پیدا کنم...
من الان woodland hills هستم....اگه ممکنه لطف کنید و اسم خیابون ها یا نواحی یی که حول و هوش اینجا باشه و قیمت مناسب داشته باشه به من بگید ممنون میشم...
مرسی دوستان

سلام
كدوم شهر هستيد ؟

سلام woodland hills, LA هستیم، میخواستم تو این محدوده یه آپارتمان با قیمت مناسب پیدا کنم، ولی نمیدونم کدوم خیابون خوبه و کجاها بده؟
اگه ممکنه راهنماییم کنید
ممنونم
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، برای کسانی که وارد شدن و کار ندارن این قضیه بیمه رو کسی میدونه چجوری میشه؟ من امروز فرم پر کردم برای اوباما کیر بعد زنگ زدن گفتن ماهی ۱۵۰ و خورده ای دلار باید بدید تازه اولش برای شروع پلن باید ۲۰۰ و خورده ای هم اضافه بدی، گفتم مرد حسابی عزیزم دارم میگم من تازه اومدم کار ندارم که، مگه قرار نبود برای افراد بیکار و تازه وارد رایگان باشه، پس این اوباما کیر که میگین جدید هست و برای اینچنین شرایطی هست چیه داداش ؟ گفت از ماه دیگه تازه شروع میشه. آخرش حس کردم یا من انگیلیسیم خوب نیست یا اون طرف زبونش ترکی بوده .هیچی دیگه قطع کردیم، آخه جالبیش اینه که من خیلی جاها هم که برای کار اپلای کردم میگه باید بیمه داشته باشی. خلاصه فعلا علی مونده و حوضش. اگه کسی اطلاعات بیشتری راجع به بیمه برای تازه واردها داره ممنون میشم بگه. شرایطمم که میدونید احتمالا ولی حالا مجرد وهستم وفعلا بیکار.
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 11:40)sarasara1 نوشته:  سلام دوستان، برای کسانی که وارد شدن و کار ندارن این قضیه بیمه رو کسی میدونه چجوری میشه؟ من امروز فرم پر کردم برای اوباما *** بعد زنگ زدن گفتن ماهی ۱۵۰ و خورده ای دلار باید بدید تازه اولش برای شروع پلن باید ۲۰۰ و خورده ای هم اضافه بدی، گفتم مرد حسابی عزیزم دارم میگم من تازه اومدم کار ندارم که، مگه قرار نبود برای افراد بیکار و تازه وارد رایگان باشه، پس این اوباما *** که میگین جدید هست و برای اینچنین شرایطی هست چیه داداش ؟ گفت از ماه دیگه تازه شروع میشه. آخرش حس کردم یا من انگیلیسیم خوب نیست یا اون طرف زبونش ترکی بوده .هیچی دیگه قطع کردیم، آخه جالبیش اینه که من خیلی جاها هم که برای کار اپلای کردم میگه باید بیمه داشته باشی. خلاصه فعلا علی مونده و حوضش. اگه کسی اطلاعات بیشتری راجع به بیمه برای تازه واردها داره ممنون میشم بگه. شرایطمم که میدونید احتمالا ولی حالا مجرد وهستم وفعلا بیکار.

تا جايي که ما هم از راه دور مکاتبه کرديم، اوباما کر بايد يک هزينه اي بپردازي، ولي مبلغ دقيق را نمي دونم. اگه کلاً ساليانه زير 200 دلار بيمه اي باشه که بشه خريد، عاليه.
راستي ممنون مي شم اگه بيمه هاي ساليانه که براي خانواده 2 نفري را با زير 1000 دلار پوشش بده، اطلاع رساني کنيد.Cool
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: Pariba
(2015-10-22 ساعت 11:40)sarasara1 نوشته:  سلام دوستان، برای کسانی که وارد شدن و کار ندارن این قضیه بیمه رو کسی میدونه چجوری میشه؟ من امروز فرم پر کردم برای اوباما *** بعد زنگ زدن گفتن ماهی ۱۵۰ و خورده ای دلار باید بدید تازه اولش برای شروع پلن باید ۲۰۰ و خورده ای هم اضافه بدی، گفتم مرد حسابی عزیزم دارم میگم من تازه اومدم کار ندارم که، مگه قرار نبود برای افراد بیکار و تازه وارد رایگان باشه، پس این اوباما *** که میگین جدید هست و برای اینچنین شرایطی هست چیه داداش ؟ گفت از ماه دیگه تازه شروع میشه. آخرش حس کردم یا من انگیلیسیم خوب نیست یا اون طرف زبونش ترکی بوده .هیچی دیگه قطع کردیم، آخه جالبیش اینه که من خیلی جاها هم که برای کار اپلای کردم میگه باید بیمه داشته باشی. خلاصه فعلا علی مونده و حوضش. اگه کسی اطلاعات بیشتری راجع به بیمه برای تازه واردها داره ممنون میشم بگه. شرایطمم که میدونید احتمالا ولی حالا مجرد وهستم وفعلا بیکار.
دوست عزیز من این قسمت از پیامتون را نفهمیدم یا اون طرف زبونش ترکی بوده هر چند می دونم منظوری ندارین ولی بعضی حرفا ممکنه یه کم بوی تعصب و ... بده که یه کم دقت باید کرد.
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
تشکر کنندگان: mojgan m
سلام خدمت دوستان و عزیزان مهاجرسرایی
دوستان من قصد داشتم با یک بلیط یک طرفه برای بلند مدت به امریکا برم و یک زندگی رو شروع کنم تمام برنامه ریزی ها رو هم انجام داده بودم . ولی در چند روز گذشته متاسفانه برام مشکلات مالی و خانوادگی پیش اومده که این امر در حال حاضر مقدور نیست و باید سریعا به ایران برگردم . بخاطر همین بلیطم رو دو طرفه کردم به فاصله چندروز گرفتم که سریع برگردم . و انشالا برای یک سفر بلند مدت در اینده برنامه ریزی کنم . ادوستانی که این تجربه را داشته و یا اطلاعات موثقی داره چند سوال دارم :
1- ایا با این ورود و خروج چند روزه مشکلی برای گرین کارتم پیش نمیاد یا مرزبان گیری به من نمیده هنگام خروج از امریکا ؟
2- میتونم ادرسی بدم که گرین کارت به اون پست بشه و نیازی به حضور خودم نیست ؟
3- اگردر هنگام ورود به فرودگاه ادرس جایی دیگری که در ایالت دیگه ای هست بدم مشکلی پیش نمیاد و نیاز به اقدام خاصی جز تغییر ادرس در فرودگاه نیست ؟
4- اگر احیانا گرین کارت بدستم نرسه چجوری میتونم به امریکا برگردم چون تا اون موقع ویزا منقضی شده و فقط مهر خورده ؟

سپاس

تشکر کنندگان:

دوست خوب
بيمه اوبا يعني شما بخش كوچكي از پول را پرداخت ميكنيد و مابقي از بودجه فدرال تأمين ميشود و در بعضي از انواع ان حتي خارج از شبكه أمريكا و كانادا هم پرداخت ميكنند و بايد در نظر بگيريد اگر مشكلي خدايي نكرده پيش بيايد شايد تا چند صد هزار دلار هزينه داشته باشد كه در مقابل ماهي حدود صد تا دويست دلار كه شما پرداخت ميكنيد چيز زيادي نيست در ضمن اين به عنوان يك امتياز در نظر گرفته شده
تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 17:36)amrikale نوشته:  
دوست عزیز من این قسمت از پیامتون را نفهمیدم یا اون طرف زبونش ترکی بوده هر چند می دونم منظوری ندارین ولی بعضی حرفا ممکنه یه کم بوی تعصب و ... بده که یه کم دقت باید کرد.

من دارم از سايت medi-cal.caتو كاليفرنيا اقدام مي كنم و فرمها رو پر كردم و دارم پي گيري مي كنم ولي هنوز جواب نگرفتم
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان:
سلام.
بجه ها يه سوال؟
اكه عكس براي ثبت نام مناسب نباشه ثبت نام انجام نميشه وقتي تاييد رو زدي؟
يا نه اينجوريه كه عكس هر جور باشه ثبت انجام ميشه ولي بعد مردود ميشه؟
تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 19:10)saeed1370 نوشته:  سلام.
بجه ها يه سوال؟
اكه عكس براي ثبت نام مناسب نباشه ثبت نام انجام نميشه وقتي تاييد رو زدي؟
يا نه اينجوريه كه عكس هر جور باشه ثبت انجام ميشه ولي بعد مردود ميشه؟
مشخصات سايز عكس درست نباشه اصلا ثبت نام انجام نمي شه

فكر نمي كردم رانندگي تو امريكا اينقدر با ايران فرق كنه دارم مي رم كلاس رانندگي براي امتحان تو شهري اماده شم
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان:
ممنون كيا جان.ظاهرا عكس مناسب بوده كه ثبت نام تكميل شده درسته؟

خبرهاي خوبي در راه است...
تشکر کنندگان:
سلام دوستان و عزیزان گرامی....

عزیزانی که سفر کردن و وارد امریکا شرن محبت کنن بفرمایند که دقیقا کارهایی که در بدو ورود در اینجا انجام میشه چی هستش و اسم فرما که پر میشه چیه.... با توجه به ندونستن زبان میخام فرم هارو دانلود کنم و اینجا پر کنم و بعد اونجا از فرم های پرشده کمک بگیرم....

ممنون
4XXX - جولای ابوظبی - AP - ویزا 27 سپتامبر
مقصد فعلا Ohio - WestLake
In GOD We Trust
Cool
I'm agent of this case. It doesn't belong to me
تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 18:46)bogey نوشته:  سلام خدمت دوستان و عزیزان مهاجرسرایی
دوستان من قصد داشتم با یک بلیط یک طرفه برای بلند مدت به آمریکا برم و یک زندگی رو شروع کنم تمام برنامه ریزی ها رو هم انجام داده بودم . ولی در چند روز گذشته متاسفانه برام مشکلات مالی و خانوادگی پیش اومده که این امر در حال حاضر مقدور نیست و باید سریعا به ایران برگردم . بخاطر همین بلیطم رو دو طرفه کردم به فاصله چندروز گرفتم که سریع برگردم . و انشالا برای یک سفر بلند مدت در اینده برنامه ریزی کنم . ادوستانی که این تجربه را داشته و یا اطلاعات موثقی داره چند سوال دارم :
۱- ایا با این ورود و خروج چند روزه مشکلی برای گرین کارتم پیش نمیاد یا مرزبان گیری به من نمیده هنگام خروج از آمریکا ؟
۲- میتونم ادرسی بدم که گرین کارت به اون پست بشه و نیازی به حضور خودم نیست ؟
۳- اگردر هنگام ورود به فرودگاه ادرس جایی دیگری که در ایالت دیگه ای هست بدم مشکلی پیش نمیاد و نیاز به اقدام خاصی جز تغییر ادرس در فرودگاه نیست ؟
۴- اگر احیانا گرین کارت بدستم نرسه چجوری میتونم به آمریکا برگردم چون تا اون موقع ویزا منقضی شده و فقط مهر خورده ؟
دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد نیازی به حضورتون نیست ادرسو حتما باید هم توی سایت اداره مهاجرت وهم در اداره پست عوص کنید
سپاس
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 19:48)sunnyday نوشته:  سلام دوستان و عزیزان گرامی....

عزیزانی که سفر کردن و وارد آمریکا شرن محبت کنن بفرمایند که دقیقا کارهایی که در بدو ورود در اینجا انجام میشه چی هستش و اسم فرما که پر میشه چیه.... با توجه به ندونستن زبان میخام فرم هارو دانلود کنم و اینجا پر کنم و بعد اونجا از فرم های پرشده کمک بگیرم....

ممنون

سلام دوست من
به این پست مراجعه کنین.
شاد باشین.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان