کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان من رسید پرداخت واسم ایمیل کرد تو ایمیلام پاک شده الان 40روزه گرین کارتم نیومده الان باید چطوری پیگیری کنم تلفنی جواب میدن
شماره کیس4xxx.تعدادنفرات2نفر.سفارت از انکارا به ابوضبی.تاریخ مصاحبه 12 مارچ. چک.اخرین اخرین ابدیت 7جولای وضعیت ایشود
تشکر کنندگان:
بهجت خانم نازنین من همیشه پستهای شما را می خوانم و روحیه و تلاش شما را تقدیر می کنم خدا قوت سواالی داشتم خدمتتون من مادر وپدرم 2 ماه گرین کارت گرفتند ایا شما بیمه مدیکل گفتید یا مدیکر چون فکر میکنم با وجودی که پدرم 68 سالش هست باید برای مدیکر 140 دلار ماهی بده
كيس:IR5 خانوادگي پدر و مادر، مصاحبه: ۲۳ فوریه ابوظبی، آپدیت: پدر ۲۸ فوریه, ۲۰ مارچ، هر دو ۴ جون، ۸ جون
کلیرنس: ۸ جون Big Grin پیکاپ: ۹ جون، اپدیت ۲۸، ۲۹, ۳۰ جون, ۱ جولای
ویزا: مادر ۱ جولای، پدر ۶ جولای Cool
تشکر کنندگان:
(2015-10-20 ساعت 17:19)sad_sad نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 15:19)ican2015 نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 15:12)Azer نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 12:56)TajbakhshSalma نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 12:30)sad_sad نوشته:  دوستان مدیران و ...
کسی نیست که بتونه کمک کنه این شمارهIOE رو گیر بیاریم

دوست عزيز من دو روز پيش از طريق سايت جديد با كارت از ايران پرداخت كردم و وقتي صفحه آخر براي شما كانفرميشن پرداخت مياد ، يه آيكون داره كه اگه اشتباه نكن اگزيت يا چيز ديگه اي بود كه صفحه اي براتون مياره كه به تعداد نفرات براتون شماره رسيد پرداخت كه با حروفIOE هست و بهتون ميده !

شما مطمئني؟؟؟ صفحه آخر مي گه آيا به ايميل آدرس ديگه اي هم مي خواي کانفرميشن بره که اگه جوابت ok باشه، بايد ايميل بدي و هيچ خبري از IOE نيست. حد اقل ما که نديديم و پس از پرداخت من يک ساعت همين طور خيره شده بودم به مونيتور، و بعد هم دگمه پرينت داره، که مي گه ما پيشنهاد مي کنيم که از اين صفحه يک پرينت بگيري. و بعد گرفتن پرينت، خود به خود از سيستم خارج مي شي. والسلام!!!
سلام
هيچ شماره IQE نميده سايت جديد. تو رو خدا مردم رو به شك نندازين.
من از تمام صفحات که باز شد از اول تا آخر اسکرین شات دارم این شماره IOE اصلا وجود نداره اگه میشد تمام اسکرین شات ها رو هم میگذاشتم و این مشکلیه که ما نمیدونیم بدون این شماره وبا این شماره هایی که داریم چطور روند گرین کارت رو پیگیری کنیم

سلام
این جواب USCIS است[/align] که در جواب ایمیل من داده شده است. وهمین طور که ملاحظه میفرمایید گفته در سیستم جدید شماره رسید صادر نمیشود.

Dear ......
Thank you for your inquiry dated September 9, 2015, regarding the status of your USCIS Immigrant Fee.
The USCIS Electronic Immigration System does not provide a receipt number when you complete the USCIS Immigrant Fee payment. You should receive your green card (Permanent Resident Card) within 60 days of your entry into the United States or within 60 days after your USCIS Immigrant Fee is received (whichever occurred later). If you do not receive your green card within this time-frame, please submit a follow-up inquiry with the Customer Contact Center by clicking on the “Contact Us” link located at https://egov.uscis.gov/cris/contactus.
Please provide the following information for all applicants:
• Full names (including ALL other names ever used);
• Date(s) of birth; and
• A-File number(s);
Follow up inquiries must be submitted by the applicant or the applicant’s parent/legal guardian if the applicant is a minor child. A USCIS Immigration Services Officer will contact you regarding the status of the green card.
If you need to update your address, only the applicant may do so and MUST complete BOTH steps below:
Complete an AR-11 address update by:
Selecting https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do.
Use your Alien Registration Number, NOT your USCIS Electronic Immigration System Receipt Number.
You will be asked if your change of address is for an application or petition currently in progress. Select “NO” and continue as directed.
Create a Change of Address service request by:
Contact the USCIS Electronic Immigration System Customer Contact Center by clicking on the “Contact Us” link located at https://egov.uscis.gov/cris/contactus
Please provide the following information for all applicants:
• Full names (including ALL other names ever used);
• Date of birth;
• Current Address;
• Previous Address; and
• A-File number(s)
Please be advised that a USCIS Immigration Services Officer will call you (the applicant or the parent/legal guardian), in order to verify your identity prior to changing the address.
We hope this information is helpful.
Sincerely,
USCIS Customer Contact Center
KDE
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: nora ، farslm
(2015-10-20 ساعت 23:44)sunnyday نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 11:04)Azer نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 06:04)sunnyday نوشته:  دوستان بزرگوار.... می خواستم واسه رزرو بلیط اقدام کنم.... رزرو آنلاین هارو چک کردم و یه توقف در نیویورک یا شیکاگو خواهم داشت.... حالا فاصله فرود به اونجا تا پرواز داخلی ۳ ساعت زمان هست.... تو این سه ساعت در این فرودگاه که میشه اولین پورت ورودی به آمریکا میشه کاراری مهاجرتی رو انجام داد ؟ عزیزانی که تجربه دارن محبت کنن بگن چقدر زمان نیاز هست که کارهای اولیه مهاجرتی انجام بشه تا پرواز داخلی رو از دست ندم..... ضنما یه نفر هستم.... و زبان بلد نیستم.....
ممنون از راهنمایی شما بزرگواران
موفق باشید.

دوست عزيز،
شما اول بفرمايين از کجا به کجا مي خواين برين. ولي تجربه قديمي ما مي گه کارهاي مهاجرتي در بدو ورود ممکن است تا ۵ ساعت هم به طول بکشه.
و يک توصيه کوچولو از من، غير از الاتحاد که کارهاي مهاجرتي تو ابوظبی انجام مي شه. حتي الامکان پرواز مستقيم از مبدا به شهر يا نزديکترين شهر محل اسکان در امريکا را رزرو کنيد، حتي اگه قيمت بليط به طور معقول بالاتر باشه.
مثلاً يکي از دوستا مي خواد بره به آستين تو تگزاز. اين دوست، به خصوص اگه خانوادگي و بيشتر از يک نفره، بهتره به هيوستون بليطش را بگيره، و هيوستون تا آستين را خيلي راحت و بدون هيچ نگراني و عجله مي تونه زميني در عرض کمتر از ۳ ساعت طي کنه.
يا دوستايي که مي خوان به شهرهاي کاليفرنيا برن. بهتره به نزديکترين فرودگاه پورت ورودي برن، و از اون فرودگاه مي تونن زميني به شهر مقصدشون برن.
موفق باشيد.Big Grin

ممنون از راهنمایی تون.... من از تهران به کلیولند میخاستم برم.... الان با قطر چک کردم دیدم بعضی از پروازهاش تا ۵ ساعت کانکشن تایم دارن.... بازم منتظر پیشنهادات خوب عزیزان هستم.... مرسی

٣ ساعت كافيه ، چه خبره ٥ ساعت!!!!؟بيخودي خسته ميشيد.
تشکر کنندگان: sunnyday
(2015-10-20 ساعت 15:12)Azer نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 12:56)TajbakhshSalma نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 12:30)sad_sad نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 17:42)sad_sad نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 16:49)Azer نوشته:  دوست عزيز رسيد پرداخت دوتا شماره پيگيري داره، اوليش Pay.gov Tracking ID و دومي Agency Tracking ID هست. اولي هشت رقمي هست و با عدد شروع مي شه، دومي 14 کاراکتري و با DC
شروع مي شه. اين شماره IOE که شما مي گين نمي دونم کجاي رسيد بايد دنبالش بگرديم[/code]. يک احتمال هم وجود داره که فرمت شماره عوض شده. دوستاني که تجربه جديد دارند، ممنون مي شم، راهنمايي کنند.
این تغییر سایت پرداخت 165 دلار واقعا مشکل ایجاد کرده واون این هست که این شماره که با IOE شروع میشه رو نمیده در نتیجه از هیچ طریقی نمیشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد اگر کسی از مدیران میدونه خواهش میکنم راهنمایی کنه که چه جوری باید این شماره که با IOE شروع میشه رو گیر آورد یا اگر این شماره رو نمیدن چه جور میشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد
در ضمن دومی همیشه با DC شروع نمیشه و بطور مثال 14 کاراکتری من با ...E5E1A شروع شده
دوستان مدیران و ...
کسی نیست که بتونه کمک کنه این شمارهIOE رو گیر بیاریم

دوست عزيز من دو روز پيش از طريق سايت جديد با كارت از ايران پرداخت كردم و وقتي صفحه آخر براي شما كانفرميشن پرداخت مياد ، يه آيكون داره كه اگه اشتباه نكن اگزيت يا چيز ديگه اي بود كه صفحه اي براتون مياره كه به تعداد نفرات براتون شماره رسيد پرداخت كه با حروفIOE هست و بهتون ميده !

شما مطمئني؟؟؟ صفحه آخر مي گه آيا به ايميل آدرس ديگه اي هم مي خواي کانفرميشن بره که اگه جوابت ok باشه، بايد ايميل بدي و هيچ خبري از IOE نيست. حد اقل ما که نديديم و پس از پرداخت من يک ساعت همين طور خيره شده بودم به مونيتور، و بعد هم دگمه پرينت داره، که مي گه ما پيشنهاد مي کنيم که از اين صفحه يک پرينت بگيري. و بعد گرفتن پرينت، خود به خود از سيستم خارج مي شي. والسلام!!!

دوستان از من receipt number می خواد حالا باید چیکار کرد آیا ؟
2015as9xx
محل مصاحبه : آنکارا
تاریخ روئیت قبولی خودم : بعد 3 ماه
تاریخ روئیت فبولی همسرم : هوراا
محل اقامت : یه جای گرررررم
تشکر کنندگان: Pariba
دوستان سلام:
يكي از آشناهاي ما اينجا آژانس هواپيمايي دارن ، به من گفت اگر كسي بليط خواست ، از ايران به آمريكا و بالعكس ، ميتونه با قيمت مناسب تهيه كنه . اگر كسي مايل بود ، ميتونه زمان و مقصد و مبدأ رو واسش ايميل كنه ، قيمت بگيره و مقايسه كنه اگه مناسب بود ، تهيه كنه. واسه خود ما وقتي ميومديم قيمت خيلي خوبي ، گرفت . اميدوارم اين كمكي باشه واسه دوستان در راستاي كاهش هزينه ها.
اين ادرس ايميلش.
Nadia@pamchaltravel.com
اين هم شماره تلفن :
3273-441(240)1+
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: Pariba
(2015-10-21 ساعت 04:50)arezoue نوشته:  بهجت خانم نازنین من همیشه پستهای شما را می خوانم و روحیه و تلاش شما را تقدیر می کنم خدا قوت سواالی داشتم خدمتتون من مادر وپدرم ۲ ماه گرین کارت گرفتند ایا شما بیمه مدیکل گفتید یا مدیکر چون فکر میکنم با وجودی که پدرم 68 سالش هست باید برای مدیکر 140 دلار ماهی بده

سلام عزیزم ما از بیمه مدیکل استفاده میکنیم که کلا رایگان است هم ویزیت دکتر هم دارو ، ما هیچ پولی نمیدیم، هروقت هم داروهامون تمام شد میریم دکتر فورا برای داروخانه ایمیل میکنه اسم داروهامونو، و ما میریم داروخانه ،داروهای آماده رو میگیریم پدر و مادر باید به کانتی هر ایالتی که هستند مراجعه کنند، و شرایطشونو بگویند اگر قبول کنند بهشون تعلق میگیره موفق باشید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: arezoue ، mojgan m ، victor2016 ، ریحانا ، moj21 ، Pariba
سلام به همه دوستان
من هم از 18 سپتامبر تا 18 اکتبر به آمریکا رفتم و کلیه کارهای مهاجرتی من در این یک ماه انجام شد اما برای اتمام تحصیل و انجام چند کار دیگه به ایران برگشتم تا بعد از 6 ماه مجددا و بصورت دایمی برم، اما چند نکته که البته قسمت دوم سفرنامه من هم میشه و قسمت اول را هم در بخش سفرنامه ها میتونید ملاحظه کنید:
1 - پرواز من با لوفت هانزا و یونایتد که همکار مشترک لوفت هانزا در آمریکا بود انجام شد البته من فاصله پروازها رو حدود 3 ساعت انتخاب کردم که البته با کمی تاخیر یک مقدار استرس زا شد پس پیشنهاد میکنم حتما فاصله بین پرواز ها رو بیشتر در نظر بگیرید حتی ایرلاین هایی مثل لوفت هانزا یا یونایتد هم ممکن هست به هردلیلی تاخیر داشته باشند و از طرفی در فرودگاههایی که من توقف داشتم جا برای گدراندن وقت زیاد هست. توقف اول من در فرانکفورت بعد شیکاگو و در آخر سانفرانسیسکو و در برگشت سانفرانسیسکو به فرانکفورت و از آنجا به تهران بود. نکته جالب اینکه با اینکه در پرواز برگشت یونایتد از سانفرانسیسکو به فرانکفورت تاخیر داشت و من دقیقا 50 دقیقه مانده به پرواز فرانکفورت به تهران به فرودگاه فرانکفورت رسیدم اما یک اتوبوس مخصوص من و یک هموطن دیگر رو مستقیما از پای هواپیما یونایتد به گیت پرواز فرانکفورت به تهران برد تا وقت ما در راهروهای فرودگاه بزرگ فرانکفورت اتلاف نشه و از طرفی چمدان ها هم در تهران دریافت شد که البته نسبت به آن خوشبین نبودم پس هم به فکر زمان بیشتر بین پرواز ها باشید و هم دنبال ایرلاین های خوب مثل لوفتهانزا تا به این شکل به شما کمک کنند.
2- به هیچ وجه در فرودگاه شیکاگو که اولین لندینگ من بود من فرمی پر نکردم و اثر انگشتی هم از من گرفته نشد و کل سوال و جواب ها که مربوط به آدرس ، مبلغ پولی که همراه آوردم و کمی خوش و بش آفیسر با من بود شاید 3 یا 4 دقیقه هم طول نکشید و فقط فرم گمرک را تحویل دادم. ضمن اینکه فرودگاه شیکاگو هم بسیار زیبا هست و البته از هر ترمینال به ترمینال دیگر با ترن مخصوص جابجا میشوید و البته چمدان ها را در ترمینال اولی گرفتم و در همان ترمینال دوباره تحویل دادم برای پرواز بعدی به سانفرانسیسکو و دیگه نیازی نبود که اونها را با خودم داخل ترن به ترمینال بعدی ببرم و البته این فرودگاه جا برای استراحت و گذراندن وقت زیاد داره پس توصیه میکنم به عنوان یک گزینه بین پرواز ها حتما شیکاگو را در نظر بگیرید
3- در شهرهایی مثل سانفرانسیسکو که توریستی هستن خانه یا اتاق یا هتل اجاره کردن اشتباه محض هست چون قیمت ها فوق العاده بالاست پس میتونید در اطراف سانفرانسیسکو خانه پیدا کنید البته باز منطقه به منطقه متفاوت هست بعضی مناطق اوکلند بسیار خطرناک و آمار جرایم بالاست که طبیعتا قیمتها هم پایین تر هست. در بعضی شهرها مثل والنات کریک که محیط آرام و امنی داره قیمت ها بالاست هرچند پایین تر از خود سانفرانسیسکو اما توصیه من جایی مثل کنکورد هست که متوسط هست البته اگر بچه دار نیستید چون مدرسه های خوبی نداره. البته مواظب کلاه برداران اینترنتی هم باشید که بعضا با آگهی دروغ و حتی دادن مشخصات خانه از شما مبلغی را پیش میخواهند حتی قبل از اینکه بتونید خونه رو از نردیک ببینید.
4- من در روز سوم ورودم به اداره سوشیال سکوریتی مراجعه کردم و فرم مخصوص را پر کردم که کارت من بعد از 2 هفته رسید و البته گرین کارتم بعد از 26 روز که عالی شد. من مبلغ گرین کارت رو از سایت قبلی واریز کردم و تا زمانی که فرآیند تولید کارت من شروع نشده بود نتونستم از سایت پیگیری کنم اما بعد از تولید کارت تا پست شدن و رسیدنش کلا یک هفته طول کشید ضمن اینکه من مبلغ رو 2 ماه قبل و از ایران واریز کردم.
5- از دیدن سانفرانسیسکو زیبا و بعضی مناطق اطرافش غافل نشید و اگر هم در اطراف سانفرانسیسکو ساکن هستید براحتی میتونید از ترن های سریع بنام بارت استفاده کنید.
6- در منطقه سانفرانسیسکو بی من ایرانی زیادی دیدم که اکثرا هم موفقند هرچند هزینه زندگی در این منطقه بالاست اما به نظر من فرصت های کاری خوبی وجود داره و محیط خوب برای زندگی البته همیشه از بعضی مناطق خطرناک که قاعدتا نمونه آن رو در هر شهر و ایالتی در آمریکا میتونید ببینید، دوری کنید.
7- برای گواهینامه چون فرصت کافی برای شرکت در هر دو امتحان نبود اقدام نکردم . امتحان کتبی رو فورا به محض دریافت سوشیال سکوریتی میتونید شرکت کنید اما برای امتحان شهری 2 هفته بعد به شما وقت داده میشه.
8- حساب بانکی رو در ولز فارگو باز کردم اول دبیت کارد موقت و بعد 2 هفته دبیت کارد دایمی را دریافت کردم. نکته مهم اینکه حتما در زمان خرید با کارت دقت کنید اگر فروشنده از شما شماره تلفنی خواست حتما شماره ای که در بانک داده اید را بدهید چون احتمالا به این دلیل کارت من یکبار توسط بانک از کار افتاد و بعد از تماس با بانک و چند سوال و جواب مجددا وصل شد البته شاید هم دلیل دیگری داشته پس آمادگی این اتفاقات رو هم داشته باشید.
9- زبان و فقط زبان اگر میخواهید زودتر در جامعه پذیرفته بشید و کار مناسب پیدا کنید که قبلا هم توصیه کردم ادالت اسکول ها با قیمت پایین کلاس های زبان خوبی دارند یا تا جای ممکن در ایران و قبل از آمدن به آمریکا زبان رو تقویت کنید و در پایان اگر قصد زندگی در کالیفرنیا رو دارید تا جای ممکن پول کافی و اولیه با خود بیاورید
10- یک نکته هم اینکه فروشگاه های کاسکو از نظر قیمت و آپشن های همراهش برای خانواده های 3 یا 4 نفر به بالا بسیار مناسب است.
آرزوی موفقیت برای همه شما دارم.
شماره کیس : ---1 ارسال فرم ٢٦٠ : سپتامبر، تعداد افراد كيس : ١ نفر، تاريخ مصاحبه : ٢٢ آوريل 2015 ، محل مصاحبه : آنكارا ⬅️ ابوظبي
آپديتها : ٢٢، ٢٣، ٢٤ آوريل - ٢٣ ژوئن - 1 جولای
اعلام کلیر در سایت سفارت 2 جولای 2015
دريافت ويزا : ٩ جولاي 2015
مقصد : كاليفرنيا
اولین ورود به آمریکا : 18 سپتامبر 2015
(2015-10-21 ساعت 08:04)behjat نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 04:50)arezoue نوشته:  بهجت خانم نازنین من همیشه پستهای شما را می خوانم و روحیه و تلاش شما را تقدیر می کنم خدا قوت سواالی داشتم خدمتتون من مادر وپدرم ۲ ماه گرین کارت گرفتند ایا شما بیمه مدیکل گفتید یا مدیکر چون فکر میکنم با وجودی که پدرم 68 سالش هست باید برای مدیکر 140 دلار ماهی بده

سلام عزیزم ما از بیمه مدیکل استفاده میکنیم که کلا رایگان است هم ویزیت دکتر هم دارو ، ما هیچ پولی نمیدیم، هروقت هم داروهامون تمام شد میریم دکتر فورا برای داروخانه ایمیل میکنه اسم داروهامونو، و ما میریم داروخانه ،داروهای آماده رو میگیریم پدر و مادر باید به کانتی هر ایالتی که هستند مراجعه کنند، و شرایطشونو بگویند اگر قبول کنند بهشون تعلق میگیره موفق باشید

ممنون عزیزم ایا شما رفتید برای بیمه social services یا social security
كيس:IR5 خانوادگي پدر و مادر، مصاحبه: ۲۳ فوریه ابوظبی، آپدیت: پدر ۲۸ فوریه, ۲۰ مارچ، هر دو ۴ جون، ۸ جون
تشکر کنندگان: behjat
(2015-10-21 ساعت 09:04)arezoue نوشته:  

ممنون عزیزم ایا شما رفتید برای بیمه social services یا social security
اول رفتیم سوشیال سکوریتی ، خودشون گفتند برید کانتی لس آنجلس که همه موارد رو شامل میشه
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: arezoue

انواع بيمه
١- madicare
اين بهترين نوع بيمه هست در ايالات متحده كه تقريباً بيشتر كارها رايگان انجام ميشود كه فقط شامل كساني ميشود كه بالآي شصت سال دارند و يا اينكه حداقل ده سال در ايالات متحده كار كرده باشند و ماليات پرداخت كرده باشند
درصورتيكه سن والدين شما بيش از شصت سال هست ميتوانيد درخواست خود را ارائه كنيد ولي باتوجه به شرايط شما و إيالتي كه در ان أقامت داريد بررسي ميكنند و ممكن است بپذيرند يا اينكه رد كنند
٣- Medicaid
اين نوع بيمه شامل كودكان و زنان باردار و يا كساني كه ناتواني جسمي دارند إعطاء ميشود و براي اين موضوع هم بايستي درخواست خود را اراىه نماييد و بررسي شود و اين نوع بيمه هم پوشش خوبي دارد
٣- Obamacare
اين نوع بيمه شامل كساني ميشود كه تازه و بصورت قانوني وارد أمريكا شده اند و هنوز شغلي ندارند و مالياتي پرداخت نكرده اند تا تحت پوشش بيمه هاي فوق قراربگيرند يا اينكه در پنج سال گذشته حقوق پايين داشته اند و نتوانستن به هر دليلي تحت پوشش بيمه هاي فوق قرار بگيرند كه در ازاي مبلغ كمي شما را بيمه ميكنند و بسته به نوع بيمه ممكن است شصت يا هفتاد و يا هشتاد و يا نود درصد مخارج بيمارستاني حتي شامل عمل جراحي و ساير موارد مشابه و اورژانس را پوشش ميدهند
اگر موفق شديد هركدام ازبيمه هاي اول و دوم را باتوجه به شرايط خودتون بگيريد كه برد بزرگي انجام داده أيد و حتي اگر در ازاي مبلغ كمي داده شود باز هم به نظر من خوب است
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، victor2016 ، arezoue ، ریحانا ، rz59 ، Rira_1982 ، Pariba
(2015-10-21 ساعت 07:53)k1_m_1358 نوشته:  دوستان سلام:
يكي از آشناهاي ما اينجا آژانس هواپيمايي دارن ، به من گفت اگر كسي بليط خواست ، از ايران به آمريكا و بالعكس ، ميتونه با قيمت مناسب تهيه كنه . اگر كسي مايل بود ، ميتونه زمان و مقصد و مبدأ رو واسش ايميل كنه ، قيمت بگيره و مقايسه كنه اگه مناسب بود ، تهيه كنه. واسه خود ما وقتي ميومديم قيمت خيلي خوبي ، گرفت . اميدوارم اين كمكي باشه واسه دوستان در راستاي كاهش هزينه ها.
اين ادرس ايميلش.
Nadia@pamchaltravel.com
اين هم شماره تلفن :
3273-441(240)۱+

دستتون درد نکنه، ولي کاش يک کم زودتر اين اطلاعات را مي دادين!!! خوب حداقل دوستان استفاده مي کنن. ما که هول هوکلي بليط ها را گرفتيم.Big Grin
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: ریحانا ، k1_m_1358
(2015-10-20 ساعت 08:22)kyakourosh نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 08:05)سپیده زمان نوشته:  سلام دوستان
ما تازه رسیدیم آمریکا، کارهای مورد نیاز بدو ورود رو امکان داره لطف بفرمایید چیه و راهنماییمون کنید

2015AS2***
مصاحبه می - آنکارا
تعداد افراد ۲ نفر

سلام
اولين كار كه ميكنيد يك حساب بانكي دبيت چكينگ در بانك ولز فارگو ترجيحا باز كنيد كه با همون نشون دادن پاسپورت امكان پذير هست
دومين كار پرداخت مبلغ 165 دلار مربوط به گرين كارت هست
سومين كار احتياط واجب هست كه به اداره سوشال سكيوريتي مراجعه كنيد و فرم پركنيد البته اگر هم پر نكنيد مشكلي نيست ولي ديده شده در مواردي سر نزدن به اداره سوشال باعث تاخير در دريافت كارت شده
در اين مورد لازم نيست از كسي سئوال كنيد و توضيح بديد كه تازه رسيديد فقط ميتونيد بگيد كه ميخواهيم آدرسمون را اطلاع بديم چون در اغلب أوقات فقط ادرس است كه باعث تاخير ميشود
بعد هم رزومه كاري خودتون را اگر اماده داريد شروع كنيد به اپلاي كردن براي كار
در ضمن از بيمه هم غافل نشويد كه اغلب هم دوستان راجع به اون اطلاعي ندارند
طبق قانون هرشخصي كه داراي أقامت ميباشد و فقط سي و پنج روز در سال يا بيشتر در ايالت متحده بماند بدون توجه به تعداد دفعات ورود و خروج بايد بيمه داشته باشد در غير اينصورت اگر مشكلي پيش بيايد هم هزينه هاي درمان و هم جريمه بايد پرداخت كند و دقت كنيد كه هزينه هاي درمان گاهي ممكن است چندصد هزاردلار باشد

اين آخري را خيلي جدي بگيرين. بدون بيمه، اگه گذرتون به بيمارستان بيافته، خدا مي دونه چه قدر بايد بدين. فقط يک خاطره قديمي. حدود 20 سال پيش يک نفر را مورچه (بله مورچه تو حوالي هيوستون تگزاز) گاز گرفته بود، که طرف خيلي حالش بد شد، و مجبور به انتقال ايشون به بيمارستان شدند. خرجش 1900 دلار شد. هر چند تورم آمريکا خيلي بالا نيست و اون 1900 دلار الان ممکنه زير 2500 دلار برات تموم بشه، ولي برا يک تازه مهاجر بدون کار اين مبلغ هزينه دو الي سه ماه اجاره است!!!
اون موقع ها متاسفانه بيمه اجباري نبود، و اين مشکلات بوجود مي آمد و تازه مهاجر ها را حسابي اذيت مي کرد.
راستي مدير هاي محترم سايت اگه لطف کنند و تاپيکي به عنوان بيمه براي تازه مهاجرين باز کنن، فکر کنم مي تونه کمک قابل توجهي برا تبادل اطلاعات برا تهيه بيمه باشه.
راستش من فکر مي کنم از باز کردن حساب بانکي هم بيمه مهم تر باشه، چون حادثه که خبر نمي کنه، حالا تصور کن در اون شرايط مورد اورژانسي هم پيش بياد!!! مخصوصاً واسه کوچولوهاي عزيز که خيلي ها واسه همون کوچولوها حاضر به مهاجرت شدند.
ممنون مي شم نظرات شما را هم در اين مورد بشنوم.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: miyu ، arezoue ، ریحانا ، ariana80 ، mojgan m ، sh_mm10 ، moj21 ، ali.b ، 123a
بهجت خانم نازنین من همیشه پستهای شما را می خوانم و روحیه و تلاش شما را تقدیر می کنم خدا قوت سواالی داشتم خدمتتون من مادر وپدرم ۲ ماه گرین کارت گرفتند ایا شما بیمه مدیکل گفتید یا مدیکر چون فکر میکنم با وجودی که پدرم 68 سالش هست باید برای مدیکر 140 دلار ماهی بده
[/quote]

[/quote]

انواع بيمه
١- madicare
اين بهترين نوع بيمه هست در ايالات متحده كه تقريباً بيشتر كارها رايگان انجام ميشود كه فقط شامل كساني ميشود كه بالآي شصت سال دارند و يا اينكه حداقل ده سال در ايالات متحده كار كرده باشند و ماليات پرداخت كرده باشند
درصورتيكه سن والدين شما بيش از شصت سال هست ميتوانيد درخواست خود را ارائه كنيد ولي باتوجه به شرايط شما و إيالتي كه در ان أقامت داريد بررسي ميكنند و ممكن است بپذيرند يا اينكه رد كنند
٣- Medicaid
اين نوع بيمه شامل كودكان و زنان باردار و يا كساني كه ناتواني جسمي دارند إعطاء ميشود و براي اين موضوع هم بايستي درخواست خود را اراىه نماييد و بررسي شود و اين نوع بيمه هم پوشش خوبي دارد
٣- Obamacare
اين نوع بيمه شامل كساني ميشود كه تازه و بصورت قانوني وارد أمريكا شده اند و هنوز شغلي ندارند و مالياتي پرداخت نكرده اند تا تحت پوشش بيمه هاي فوق قراربگيرند يا اينكه در پنج سال گذشته حقوق پايين داشته اند و نتوانستن به هر دليلي تحت پوشش بيمه هاي فوق قرار بگيرند كه در ازاي مبلغ كمي شما را بيمه ميكنند و بسته به نوع بيمه ممكن است شصت يا هفتاد و يا هشتاد و يا نود درصد مخارج بيمارستاني حتي شامل عمل جراحي و ساير موارد مشابه و اورژانس را پوشش ميدهند
اگر موفق شديد هركدام ازبيمه هاي اول و دوم را باتوجه به شرايط خودتون بگيريد كه برد بزرگي انجام داد

ممنون دوست عزیز بابت اطلاعات فردا میرم کانتی ببینم چی میگند. من همسرم پزشک هست ومیگه مدیکید یا همون مدیکل در کالیفرنیا خیلی بد هست اما مدیکل خیلی خوبه
تشکر کنندگان: mojgan m
(2015-10-19 ساعت 05:46)sunn789 نوشته:  خدارو شکر که ایرانیها هم رو فراموش نکردن کلی خوشحال شدم
ممنون میشم ادرس سایت رو بدید چون من گرین کارت دخترم گمشده و دوباره درخواست دادم و یه خورده هم کمک هم فکری می خوام برای پاس سفید هم اقدام کردم تا برگردم ایران اما هنوز خبری نیست نمی دونم چه کار بکنم احساس می کنم افسرده شدم تنها اینجا شدیدا به کمک نیاز دارم ممنون اگر ادرس رو بدید

دوست عزیز این پبج که گفتم سایت نیست یه پیج مربوط به واشنگتن دی.سی در FB
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: k1_m_1358

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان