کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-10-21 ساعت 06:41)maryamb نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 15:12)Azer نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 12:56)TajbakhshSalma نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 12:30)sad_sad نوشته:  
(2015-10-18 ساعت 17:42)sad_sad نوشته:  این تغییر سایت پرداخت 165 دلار واقعا مشکل ایجاد کرده واون این هست که این شماره که با IOE شروع میشه رو نمیده در نتیجه از هیچ طریقی نمیشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد اگر کسی از مدیران میدونه خواهش میکنم راهنمایی کنه که چه جوری باید این شماره که با IOE شروع میشه رو گیر آورد یا اگر این شماره رو نمیدن چه جور میشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد
در ضمن دومی همیشه با DC شروع نمیشه و بطور مثال 14 کاراکتری من با ...E5E1A شروع شده
دوستان مدیران و ...
کسی نیست که بتونه کمک کنه این شمارهIOE رو گیر بیاریم

دوست عزيز من دو روز پيش از طريق سايت جديد با كارت از ايران پرداخت كردم و وقتي صفحه آخر براي شما كانفرميشن پرداخت مياد ، يه آيكون داره كه اگه اشتباه نكن اگزيت يا چيز ديگه اي بود كه صفحه اي براتون مياره كه به تعداد نفرات براتون شماره رسيد پرداخت كه با حروفIOE هست و بهتون ميده !

شما مطمئني؟؟؟ صفحه آخر مي گه آيا به ايميل آدرس ديگه اي هم مي خواي کانفرميشن بره که اگه جوابت ok باشه، بايد ايميل بدي و هيچ خبري از IOE نيست. حد اقل ما که نديديم و پس از پرداخت من يک ساعت همين طور خيره شده بودم به مونيتور، و بعد هم دگمه پرينت داره، که مي گه ما پيشنهاد مي کنيم که از اين صفحه يک پرينت بگيري. و بعد گرفتن پرينت، خود به خود از سيستم خارج مي شي. والسلام!!!

دوستان از من receipt number می خواد حالا باید چیکار کرد آیا ؟
دوست عزیز اگر در سایت جدید 165 دلار را پرداخت کرده باشید دیگر ریسیت نامبر نمیدهد لذا قابل پیگیری نیست و طبق گفته خودشون باید تا 45 روز نرسید به 5283-375-800-1 زنگ بنید یا برید سایت /www.uscis.gov و یک e-request بدید و پیگیری کنید البته ما که نمیزاریم 45 روز بگذره زودتر پیگیری میکنیمWink
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام

من هم تا دو سه هفته دیگر دارم میام کالیفرنیا- لس آنجلس میخواستم برای دوماهی که آنجا هستم دختر 6 ساله ام را به pre-school ببرم برای روزی دویاسه ساعت کسی تجربه ای در این خصوص داره راهنمایی کنه؟؟
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: 123a
(2015-10-21 ساعت 11:06)Azer نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 08:22)kyakourosh نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 08:05)سپیده زمان نوشته:  سلام دوستان
ما تازه رسیدیم آمریکا، کارهای مورد نیاز بدو ورود رو امکان داره لطف بفرمایید چیه و راهنماییمون کنید

2015AS2***
مصاحبه می - آنکارا
تعداد افراد ۲ نفر

سلام
اولين كار كه ميكنيد يك حساب بانكي دبيت چكينگ در بانك ولز فارگو ترجيحا باز كنيد كه با همون نشون دادن پاسپورت امكان پذير هست
دومين كار پرداخت مبلغ 165 دلار مربوط به گرين كارت هست
سومين كار احتياط واجب هست كه به اداره سوشال سكيوريتي مراجعه كنيد و فرم پركنيد البته اگر هم پر نكنيد مشكلي نيست ولي ديده شده در مواردي سر نزدن به اداره سوشال باعث تاخير در دريافت كارت شده
در اين مورد لازم نيست از كسي سئوال كنيد و توضيح بديد كه تازه رسيديد فقط ميتونيد بگيد كه ميخواهيم آدرسمون را اطلاع بديم چون در اغلب أوقات فقط ادرس است كه باعث تاخير ميشود
بعد هم رزومه كاري خودتون را اگر اماده داريد شروع كنيد به اپلاي كردن براي كار
در ضمن از بيمه هم غافل نشويد كه اغلب هم دوستان راجع به اون اطلاعي ندارند
طبق قانون هرشخصي كه داراي أقامت ميباشد و فقط سي و پنج روز در سال يا بيشتر در ايالت متحده بماند بدون توجه به تعداد دفعات ورود و خروج بايد بيمه داشته باشد در غير اينصورت اگر مشكلي پيش بيايد هم هزينه هاي درمان و هم جريمه بايد پرداخت كند و دقت كنيد كه هزينه هاي درمان گاهي ممكن است چندصد هزاردلار باشد

اين آخري را خيلي جدي بگيرين. بدون بيمه، اگه گذرتون به بيمارستان بيافته، خدا مي دونه چه قدر بايد بدين. فقط يک خاطره قديمي. حدود 20 سال پيش يک نفر را مورچه (بله مورچه تو حوالي هيوستون تگزاز) گاز گرفته بود، که طرف خيلي حالش بد شد، و مجبور به انتقال ايشون به بيمارستان شدند. خرجش 1900 دلار شد. هر چند تورم آمريکا خيلي بالا نيست و اون 1900 دلار الان ممکنه زير 2500 دلار برات تموم بشه، ولي برا يک تازه مهاجر بدون کار اين مبلغ هزينه دو الي سه ماه اجاره است!!!
اون موقع ها متاسفانه بيمه اجباري نبود، و اين مشکلات بوجود مي آمد و تازه مهاجر ها را حسابي اذيت مي کرد.
راستي مدير هاي محترم سايت اگه لطف کنند و تاپيکي به عنوان بيمه براي تازه مهاجرين باز کنن، فکر کنم مي تونه کمک قابل توجهي برا تبادل اطلاعات برا تهيه بيمه باشه.
راستش من فکر مي کنم از باز کردن حساب بانکي هم بيمه مهم تر باشه، چون حادثه که خبر نمي کنه، حالا تصور کن در اون شرايط مورد اورژانسي هم پيش بياد!!! مخصوصاً واسه کوچولوهاي عزيز که خيلي ها واسه همون کوچولوها حاضر به مهاجرت شدند.
ممنون مي شم نظرات شما را هم در اين مورد بشنوم.
بسیار عالیه که یه تاپیک تحت عنوان بیمه برای تازه واردین ایجادبشه
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: Azer
(2015-10-21 ساعت 14:10)arezoue نوشته:  بهجت خانم نازنین من همیشه پستهای شما را می خوانم و روحیه و تلاش شما را تقدیر می کنم خدا قوت سواالی داشتم خدمتتون من مادر وپدرم ۲ ماه گرین کارت گرفتند ایا شما بیمه مدیکل گفتید یا مدیکر چون فکر میکنم با وجودی که پدرم 68 سالش هست باید برای مدیکر 140 دلار ماهی بده

سلام عزیزم ما از بیمه مدیکل استفاده میکنیم که کلا رایگان است هم ویزیت دکتر هم دارو ، ما هیچ پولی نمیدیم، هروقت هم داروهامون تمام شد میریم دکتر فورا برای داروخانه ایمیل میکنه اسم داروهامونو، و ما میریم داروخانه ،داروهای آماده رو میگیریم پدر و مادر باید به کانتی هر ایالتی که هستند مراجعه کنند، و شرایطشونو بگویند اگر قبول کنند بهشون تعلق میگیره موفق باشید
[/quote]

انواع بيمه
١- madicare
اين بهترين نوع بيمه هست در ايالات متحده كه تقريباً بيشتر كارها رايگان انجام ميشود كه فقط شامل كساني ميشود كه بالآي شصت سال دارند و يا اينكه حداقل ده سال در ايالات متحده كار كرده باشند و ماليات پرداخت كرده باشند
درصورتيكه سن والدين شما بيش از شصت سال هست ميتوانيد درخواست خود را ارائه كنيد ولي باتوجه به شرايط شما و إيالتي كه در ان أقامت داريد بررسي ميكنند و ممكن است بپذيرند يا اينكه رد كنند
٣- Medicaid
اين نوع بيمه شامل كودكان و زنان باردار و يا كساني كه ناتواني جسمي دارند إعطاء ميشود و براي اين موضوع هم بايستي درخواست خود را اراىه نماييد و بررسي شود و اين نوع بيمه هم پوشش خوبي دارد
٣- Obamacare
اين نوع بيمه شامل كساني ميشود كه تازه و بصورت قانوني وارد أمريكا شده اند و هنوز شغلي ندارند و مالياتي پرداخت نكرده اند تا تحت پوشش بيمه هاي فوق قراربگيرند يا اينكه در پنج سال گذشته حقوق پايين داشته اند و نتوانستن به هر دليلي تحت پوشش بيمه هاي فوق قرار بگيرند كه در ازاي مبلغ كمي شما را بيمه ميكنند و بسته به نوع بيمه ممكن است شصت يا هفتاد و يا هشتاد و يا نود درصد مخارج بيمارستاني حتي شامل عمل جراحي و ساير موارد مشابه و اورژانس را پوشش ميدهند
اگر موفق شديد هركدام ازبيمه هاي اول و دوم را باتوجه به شرايط خودتون بگيريد كه برد بزرگي انجام داد

ممنون دوست عزیز بابت اطلاعات فردا میرم کانتی ببینم چی میگند. من همسرم پزشک هست ومیگه مدیکید یا همون مدیکل در کالیفرنیا خیلی بد هست اما مدیکل خیلی خوبه
[/quote]

ممنون دوست عزیز بابت اطلاعات فردا میرم کانتی ببینم چی میگند. من همسرم پزشک هست ومیگه مدیکید یا همون مدیکل در کالیفرنیا خیلی بد هست اما مدیکل خیلی خوبه

لطفا بفرمایید بالاخره کدام بهتر است به انگلیسی
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان:
دوستان سانفرانسیسکویی
کسی تجربه برای هتل اپارتمان( منظورم مثلا داشتن یه سوییت دو خوابه با اشپرخانه ) را داره؟ یا extended stay ها
تشکر کنندگان:
دوستان
مطمئن نیستم ولی در یه جایی خواندم برای کسایی که به صورت مهاجرتی به امریکا میروند بیمه مسافرتی مورد قبول نیست یعنی اینکه کسانی که برای مثلا سه ماه میروند که کارهایشان را سرو سامان بدهند نمیتوانند از بیمه مسافرتی استفاده کنند ایا این موضوع درست است؟
تشکر کنندگان:
(2015-10-20 ساعت 23:18)kyakourosh نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 23:04)niloo_980 نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 23:00)Srod نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 22:55)niloo_980 نوشته:  سلام

ببخشید مدارکی که باید هنگام ورود در فرودگاه آمریکا داشته باشیم:

- پاسپورت
- پاکت زرد
- فرم گمرک که داخل پرواز بهمون میدن و باید پرش کنیم
- تغییر ادرس اگر داریم

چیز دیگه که احتیاج نیست دوستان؟

خودتون هم باید تشریف داشته باشین به علاوه سوغاتی هایی که از ایران آوردین برامون Big Grin
غیر از اینا هیچ چیز دیگه ای لازم نیست
ممنون دوست عزیز.

فقط ما که با روش جدید ۱۶۵ دلارو دادیم چجوری باید ادرسمونو توی وب سایتیواس سی ای اس عوض کنیم؟

بازم ممنون

دوست عزيز
براي تغيير ادرس دوتا روش وجود داره كه حتي اگر تماس بگيريد بصورت خودكار اين پاسخ به شما داده ميشود
١) به اداره ايميگريشن مراجعه كنيد و فرم AR-11 را دريافت كنيد و سريعاً پركنيد و از طريق پست ارسال نماييد
٢) از طريق سايت اين فرم را جستجوكنيد و بصورت انلاين پر كنيد و ارسال نماييد كه بلافاصله براي شما تاييديه ايميل خواهد امد
دقت كنيد از روزي كه شما تغيير ادرس ميدهيد حدود يك ماه طول ميكشد كه ادرس شما تاييد شود بنابر اين در أسرع وقت اقدام كنيد

ممنون دوست عزیز.

توصیه میکنید قبل از ورود به امریکا ادرسو تو این سایت تغییر بدیم یا بعد از ورود؟
ایاهر دو نفر باید انجام بدن یا فقط برنده اصلی؟

ممنون
تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 14:37)ریحانا نوشته:  دوستان عزیز سلام

من هم تا دو سه هفته دیگر دارم میام کالیفرنیا- لس آنجلس میخواستم برای دوماهی که آنجا هستم دختر ۶ ساله ام را به pre-school ببرم برای روزی دویاسه ساعت کسی تجربه ای در این خصوص داره راهنمایی کنه؟؟

لس انجلس رو نميدونم ما سمت ارواين هستيم و پسرم پري أسطول ميره از ساعت ٨ صبح تا ١١:٢٠
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 15:52)niloo_980 نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 23:18)kyakourosh نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 23:04)niloo_980 نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 23:00)Srod نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 22:55)niloo_980 نوشته:  سلام

ببخشید مدارکی که باید هنگام ورود در فرودگاه آمریکا داشته باشیم:

- پاسپورت
- پاکت زرد
- فرم گمرک که داخل پرواز بهمون میدن و باید پرش کنیم
- تغییر ادرس اگر داریم

چیز دیگه که احتیاج نیست دوستان؟

خودتون هم باید تشریف داشته باشین به علاوه سوغاتی هایی که از ایران آوردین برامون Big Grin
غیر از اینا هیچ چیز دیگه ای لازم نیست
ممنون دوست عزیز.

فقط ما که با روش جدید ۱۶۵ دلارو دادیم چجوری باید ادرسمونو توی وب سایتیواس سی ای اس عوض کنیم؟

بازم ممنون

دوست عزيز
براي تغيير ادرس دوتا روش وجود داره كه حتي اگر تماس بگيريد بصورت خودكار اين پاسخ به شما داده ميشود
١) به اداره ايميگريشن مراجعه كنيد و فرم AR-11 را دريافت كنيد و سريعاً پركنيد و از طريق پست ارسال نماييد
٢) از طريق سايت اين فرم را جستجوكنيد و بصورت انلاين پر كنيد و ارسال نماييد كه بلافاصله براي شما تاييديه ايميل خواهد امد
دقت كنيد از روزي كه شما تغيير ادرس ميدهيد حدود يك ماه طول ميكشد كه ادرس شما تاييد شود بنابر اين در أسرع وقت اقدام كنيد

ممنون دوست عزیز.

توصیه میکنید قبل از ورود به آمریکا ادرسو تو این سایت تغییر بدیم یا بعد از ورود؟
ایاهر دو نفر باید انجام بدن یا فقط برنده اصلی؟

ممنون

دوست عزيز
هر دونفر بصورت جداگانه انجام بدهيد و قبل از ورود اقدام كنيد خيلي بهتر است ولي در فرودگاه هم افيسر مجدد چك ميكند ولي خيلي مهم است كه فرم براي هرشخص بصورت جداگانه پر شود
در موارد مربوط به تغيير ادرس اغلب تأخيرات به دليل اين هست كه فقط كيس اصلي فرم رو پر ميكند
فراموش نكنيد كه رسيد نامبر هر شخص رو بصورت جداگانه واردنماييد و اگر وارد إيالات متحده شده أيد حتماً A نامبر رو هم براي هر شخص وارد كنيد
تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 15:20)ariana80 نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 14:10)arezoue نوشته:  بهجت خانم نازنین من همیشه پستهای شما را می خوانم و روحیه و تلاش شما را تقدیر می کنم خدا قوت سواالی داشتم خدمتتون من مادر وپدرم ۲ ماه گرین کارت گرفتند ایا شما بیمه مدیکل گفتید یا مدیکر چون فکر میکنم با وجودی که پدرم 68 سالش هست باید برای مدیکر 140 دلار ماهی بده

سلام عزیزم ما از بیمه مدیکل استفاده میکنیم که کلا رایگان است هم ویزیت دکتر هم دارو ، ما هیچ پولی نمیدیم، هروقت هم داروهامون تمام شد میریم دکتر فورا برای داروخانه ایمیل میکنه اسم داروهامونو، و ما میریم داروخانه ،داروهای آماده رو میگیریم پدر و مادر باید به کانتی هر ایالتی که هستند مراجعه کنند، و شرایطشونو بگویند اگر قبول کنند بهشون تعلق میگیره موفق باشید

انواع بيمه
١- madicare
اين بهترين نوع بيمه هست در ايالات متحده كه تقريباً بيشتر كارها رايگان انجام ميشود كه فقط شامل كساني ميشود كه بالآي شصت سال دارند و يا اينكه حداقل ده سال در ايالات متحده كار كرده باشند و ماليات پرداخت كرده باشند
درصورتيكه سن والدين شما بيش از شصت سال هست ميتوانيد درخواست خود را ارائه كنيد ولي باتوجه به شرايط شما و إيالتي كه در ان أقامت داريد بررسي ميكنند و ممكن است بپذيرند يا اينكه رد كنند
٣- Medicaid
اين نوع بيمه شامل كودكان و زنان باردار و يا كساني كه ناتواني جسمي دارند إعطاء ميشود و براي اين موضوع هم بايستي درخواست خود را اراىه نماييد و بررسي شود و اين نوع بيمه هم پوشش خوبي دارد
٣- Obamacare
اين نوع بيمه شامل كساني ميشود كه تازه و بصورت قانوني وارد أمريكا شده اند و هنوز شغلي ندارند و مالياتي پرداخت نكرده اند تا تحت پوشش بيمه هاي فوق قراربگيرند يا اينكه در پنج سال گذشته حقوق پايين داشته اند و نتوانستن به هر دليلي تحت پوشش بيمه هاي فوق قرار بگيرند كه در ازاي مبلغ كمي شما را بيمه ميكنند و بسته به نوع بيمه ممكن است شصت يا هفتاد و يا هشتاد و يا نود درصد مخارج بيمارستاني حتي شامل عمل جراحي و ساير موارد مشابه و اورژانس را پوشش ميدهند
اگر موفق شديد هركدام ازبيمه هاي اول و دوم را باتوجه به شرايط خودتون بگيريد كه برد بزرگي انجام داد

[/quote]

لطفا بفرمایید بالاخره کدام بهتر است به انگلیسی
[/quote]

Medicare
بهترين نوع بيمه هست
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. برای اجاره ی خونه از چه وب سایت هایی استفاده می کنید؟ آیا صفحه ی فیس بوکی هم برای اجاره ی خونه هست؟
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
دوستان عزيز؛ كسي از دوستان از بيمه كارت طلايي (gold card) استفاده كرده؟ تعريف هاي خيلي خوبي ازش شنيدم ولي گفتم از شماها شايد كسي استفاده كرده باشه و بتونه تجربه اش رو بگه. البته براي تگزاس رو ميدونم كه هست ولي ايالت هاي ديگه رو نميدونم.

شماره کیس: 2015AS000004xxx / تاریخ روئت قبولی در سایت:2May / ارسال فرم ها: 31 May / سفارت: آنکارا ____ تغییر به ____ ابوظبی / کارنت: 9 Jan / تاریخ مصاحبه: March / همسر و فرزند یکضرب / خودم: AP آپدیت 20 مارچ، 24 جولای / کلییر: 26 جولای / مقصد: هیوستون
«خوشبختی و عشق را به بها دهند و نه بهانه!»
تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 00:13)نیلان نوشته:  سلام دوستان. برای اجاره ی خونه از چه وب سایت هایی استفاده می کنید؟ آیا صفحه ی FBی هم برای اجاره ی خونه هست؟

http://www.apartments.com
http://www.zillow.com
http://www.trulia.com
خيلي سايتهاي ديگه هم هست وبعضي از اپارتمانها مستقيم وب سايت خودشون را دارند بايد توي اينترنت سرچ كنيد
تشکر کنندگان: نیلان
(2015-10-22 ساعت 03:22)kyakourosh نوشته:  
(2015-10-22 ساعت 00:13)نیلان نوشته:  سلام دوستان. برای اجاره ی خونه از چه وب سایت هایی استفاده می کنید؟ آیا صفحه ی FBی هم برای اجاره ی خونه هست؟

خيلي سايتهاي ديگه هم هست وبعضي از اپارتمانها مستقيم وب سايت خودشون را دارند بايد توي اينترنت سرچ كنيد
سلام، خیلی ممنون. من این ها رو استفاده کردم و متاسفانه نتونستم آپارتمان خالی پیدا کنم...
من الان woodland hills هستم....اگه ممکنه لطف کنید و اسم خیابون ها یا نواحی یی که حول و هوش اینجا باشه و قیمت مناسب داشته باشه به من بگید ممنون میشم...
مرسی دوستان
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان:
(2015-10-22 ساعت 05:22)نیلان نوشته:  
(2015-10-22 ساعت 03:22)kyakourosh نوشته:  

سلام، خیلی ممنون. من این ها رو استفاده کردم و متاسفانه نتونستم آپارتمان خالی پیدا کنم...
من الان woodland hills هستم....اگه ممکنه لطف کنید و اسم خیابون ها یا نواحی یی که حول و هوش اینجا باشه و قیمت مناسب داشته باشه به من بگید ممنون میشم...
مرسی دوستان

سلام
كدوم شهر هستيد ؟
تشکر کنندگان: نیلان

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان