کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان. قبلا يك مركزي رو معرفي كرده بودند كه براي مهاجرين انواع كلاسها رو برگزار ميكرد به صورت كاملا مجاني كه بنيان گذارشون هم ايراني بود. الان هرچي ميگردم پيداش نميكنم. ميشه لطفا اگر كسي ميدونه راهنمايي كنه؟ ممنون

كيس نامبر**2015AS70
تعداد افراد كيس: دو نفر
تاريخ ارسال فرم :٥ جولاي ٢٠١٤
تاريخ كارنت شدن:١٠ جون ٢٠١٥
تاريخ دريافت نامه دوم:
تاريخ مصاحبه: ٦ آگوست
تاريخ دريافت ويزا:یکضرب
ورود به آمریکا: نوامبر2015

تشکر کنندگان:
(2015-11-14 ساعت 01:48)Mahboy نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 13:15)Marmad نوشته:  سلام
در مورد پوشش بیمه، ما که الان خارج از آمریکا هستیم و سوشال سکیوریتی مون هم نیومده ، آیا میتونیم برای این بیمه اوباما کر اپلای کنیم؟ آیا اگر برگردیم و بیمه نداشته باشیم جریمه میشیم؟ باید چیکار کنیم؟ کدوم شرکت رو برای بیمه پیشنهاد میدین؟
ممنونم از اینکه هستین و راهنماییمون میکنین دوستان Smile

تا جائیکه من می‌دونم شما وقتی ساکن آمریکا هستید باید پوشش بیمه داشته باشید و اگر اومدید وساکن شدید باید با توجه به قوانین ایالتی بیمه بگیرید وگرنه جریمه می‌شید که البته جریمه خیلی بالا نیست Wink

سلام
طبق چيزي كه من ديدم نوشته بود اگر در يك سال بيشتر از ٣٥ روز در امريكا باشيد بايد بيمه داشته باشيد حتي اگر در چند نوبت سفر كرده باشيد
تشکر کنندگان: Macy ، Mahboy ، Marmad
(2015-11-14 ساعت 03:56)rbrb-2015 نوشته:  ظاهرا بعد از ورود به آمریکا یک ماه فرصت دارید که خودتون رو بیمه کنید، حتی شده بیمه موقت یکماه! وگرنه جریمه میشید.
مبحث بیمه خیلی در آمریکا پیچیده ست و من شخصا هنوز از پلن ها و شرایط سر در نیاوردم.
امروز با شماره market place ـ اگه اشتباه نکنم! ـ تماس گرفتیم ـ این شماره: ۱-800-318-2596 ـ
و وقتی توضیح دادیم که ما از ایران بیمه سه ماهه سامان گرفتیم، گفتن جریمه نمیشید و همین بیمه کافیه
موقع ثبت نام برای بیمه و اظهار برگه مالیاتی اسم و شماره بیمه رو در فرم ها قید کنید.
ولی دوستان شما باز هم خودتون تحقیق کنید و به نظرم اگه واقعا در عمل بیمه سامان رو قبول داشته باشن و بعد زیر حرفشون نزنن. بیمه سه ماهه سامان خیلی به صرفه تر از بیمه های موقت در آمریکاست.

https://www.irs.gov/Affordable-Care-Act/...w-and--You

سلام
تا جايي كه من سايت رو خوندم نوشته بود كه در صورتيكه هيچكدام از بيمه ها شامل حال شما نميشه بايد از ماركتپليس استفاده كنيد ولي هيچ گزينه اي براي اينكه شما بيمه از كشور
ديگري بياوريد ارائه نشده بود بنابر اين بيمه سامان را قبول نخواهند كرد هرچند جريمه سنگين نيست ولي مبالغي كه در بيمارستانها دريافت ميشود خيلي سنگين هست كه فكر نميكنم خيلي ها از عهده اون بر بيان مثلاً وقتي قرار بشه ١٠٠٠٠ دلار پرداخت كنيد ضمناً خيلي از اين بيمه ها خارج از شبكه امريكا و كانادا را هم بسته به مبلغي كه پرداخت ميكنيد پوشش ميدهند و مطلب اخر را هم اضافه كنم در صورتيكه شخصي دچار شرايط اورژانس شد بدون توجه به اينكه بيمه دارد يا ندارد به اولين بيمارستان و بخش اورژانس مراجعه كنيد و براساس قوانين فدرال موظف هستند بدون دريافت پول به شما خدمات بدهند
تشکر کنندگان: Macy ، mfarazz ، Mahboy ، Rira_1982 ، rbrb-2015 ، samane1363
سلام دوستان ، من يك روز بعد از رسيدن به سوشيال افيس مراجعه كردم و فرم پر كردم ، منتها ادرسي كه براي سوشيال سكيوريتي نوشتم با ادرسي كه قبلا براي گرين كارت نوشتم مغايرت داره ، ولي هر دو ادرس مال يه شهره ، به نظرتون مشكلي پيش نمياد ؟ و هر كدوم به ادرس خودشون ميرن؟
كيس نامبر : ٦٩xx / رويت قبولي : ١ مي / تاريخ ارسال فرم : ٢٥ مي / كارنت : ١٠ جون / دريافت نامه ي دوم : ٢ جولاي / تاريخ مصاحبه : ٤ آگوست / دريافت ويزا : يك ضرب Wink ورود به امريكا : ٧ نوامبر
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان گلم.
سوال اصلي: آيا چمدان دستي که داخل هواپيما ميبريم را هواپيمايي قطر وزن ميکند؟!
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، mojgan m
(2015-11-14 ساعت 07:16)kyakourosh نوشته:  
(2015-11-14 ساعت 03:56)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  ظاهرا بعد از ورود به آمریکا یک ماه فرصت دارید که خودتون رو بیمه کنید، حتی شده بیمه موقت یکماه! وگرنه جریمه میشید.
مبحث بیمه خیلی در آمریکا پیچیده ست و من شخصا هنوز از پلن ها و شرایط سر در نیاوردم.
امروز با شماره market place ـ اگه اشتباه نکنم! ـ تماس گرفتیم ـ این شماره: ۱-800-318-2596 ـ
و وقتی توضیح دادیم که ما از ایران بیمه سه ماهه سامان گرفتیم، گفتن جریمه نمیشید و همین بیمه کافیه
موقع ثبت نام برای بیمه و اظهار برگه مالیاتی اسم و شماره بیمه رو در فرم ها قید کنید.
ولی دوستان شما باز هم خودتون تحقیق کنید و به نظرم اگه واقعا در عمل بیمه سامان رو قبول داشته باشن و بعد زیر حرفشون نزنن. بیمه سه ماهه سامان خیلی به صرفه تر از بیمه های موقت در آمریکاست.

سلام
تا جايي كه من سايت رو خوندم نوشته بود كه در صورتيكه هيچكدام از بيمه ها شامل حال شما نميشه بايد از ماركتپليس استفاده كنيد ولي هيچ گزينه اي براي اينكه شما بيمه از كشور
ديگري بياوريد ارائه نشده بود بنابر اين بيمه سامان را قبول نخواهند كرد هرچند جريمه سنگين نيست ولي مبالغي كه در بيمارستانها دريافت ميشود خيلي سنگين هست كه فكر نميكنم خيلي ها از عهده اون بر بيان مثلاً وقتي قرار بشه ١٠٠٠٠ دلار پرداخت كنيد ضمناً خيلي از اين بيمه ها خارج از شبكه امريكا و كانادا را هم بسته به مبلغي كه پرداخت ميكنيد پوشش ميدهند و مطلب اخر را هم اضافه كنم در صورتيكه شخصي دچار شرايط اورژانس شد بدون توجه به اينكه بيمه دارد يا ندارد به اولين بيمارستان و بخش اورژانس مراجعه كنيد و براساس قوانين فدرال موظف هستند بدون دريافت پول به شما خدمات بدهند
آقا کوروش درود و سلام
میشه لطفا در مورد مارکتپلیس توضیح بیشتری و کاملی بدید ممنون میشم.
با تشکر
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان:
(2015-11-13 ساعت 13:19)mehdi1989 نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 11:52)TajbakhshSalma نوشته:  سلام دوستان
بعد از گذشت حدودا يه ماه از اومدنمون هنوز كارت سوشيالمون نيمده! كسي آدرس اداره سوشيال سياتل و داره كه من حضوري برم اونجا؟ ميشه لطف كنين بهم ادرس و بدين! چون من از نيويورك وارد شدم و اونجا رفتم فرداي ورودم اداره سوشيال و گفتن احتياج به پر كردن فرم نيست و از اين حرفا!
ممنون

سلام. گوگل مپ سرچ کنید مشخصه. در2nd Ave است. من هم اونجا رفتم و فرم پرکردم بعد از چند روز اومد

ممنون دوست عزيز، اتفاقا توي گوگل مپ سرچ كردم ولي متاسفانه از سه تا آدرس اداره سوشيال دوتاشون نوشته الان بسته هستن كه سكند اونيو هم جز اون دوتاي بسته است! شما كي تشريف بردين اونجا؟ تازگيها؟
من الان ونكوور هستم و براي دوروز ميام سياتل كه هم شهر و ببينم براي تصميمگيري و هم اداره سوشيال سر بزنم ! شما تازگيها به اين آدرس رفتين ؟
واينكه دوستان نيامدن سوشيال بعد از سه هفته و ارور دادن رسيد نامبرمون بعد از پنج هفته از پرداخت في گرين كارت خيلي عجيبه ؟ ممكنه مشكلي توي كارمون باشه؟ من بايد زودتر برگردم ايران !
Case n. : 2015AS35$$ / سفارت:آنكارا>>>>ابوظبي / ارسال فرمها: اواخر اكتبر / كارنت: اوايل ژانويه / مصاحبه : ٢٦ مي / تعداد افراد كيس : الان سه نفر ? / برنده اصلي:همسرم / AP:٢٦ مي / UD :٢٩ مي /UD برنده اصلي از سيس: ٧ جولاي /٦ اگوست هردو فقط براي برنده اصلي /10 اگوست همه افراد كيس از سيس /8 سپتامبر آپديت برنده اصلي / 9 سپتامبر آپ هر سه نفرمون و ايميل از سفارت ابوظبي!

خدايا شكرت!!!!!!! اين كليري و قسمت همه بكن زودتررررررررر!
تشکر کنندگان:
(2015-11-11 ساعت 19:49)Marmad نوشته:  سلام دوستان
بعد از پیگیری های فراوان و پشت خط ماندن های طولانی، بالاخره دیروز در صحبت با یو اس سی آی اس منو به یک آقایی وصل کردن که بعد از گرفتن ای نامبر و سایر مشخصات، پرونده ما رو چک کرد و پرسید که اون پاکت زرد رو اصلا توی فرودگاه تحویل دادی یا نه؟ گفتم بله و گفت که پس احتمالا آفیسر توی فرودگاه گمش کرده چون هیچ اطلاعاتی از کیس شما به ما نرسیده و دلیل اینکه سوشال رو هم نگرفتین همینه. چون اطلاعاتی که باید ارسال میشده نشده.
برام یک فرم درخواست پیگیری پر کرد و گفت که تا ۲ هفته دیگه نامه پستی به همون آدرسی که داده بودیم میفرستن و یک شماره پیگیری هم داد (یکی برای من یکی برای همسرم) و گفت اگر نامه نیومد زنگ بزن و با این شماره پیگیری کن.
خلاصه گفتم که بدونین چنین اتفاقاتی هم ممکنه بیفته. اگر دیدین دیر شده و سوشال یا گرین کاردتون نرسیده، حتما و حتما پیگیری کنید.
موفق باشید .

سلام دوست عزيز. شماره اي كه باهاش تماس گرفتيد رو ميتونيد بگيد؟ ممنون
كيس نامبر ٣٣٠٠- كيس ٢ نفره (برنده همسرم)- ارسال فرم ٩ آگوست- كارنت ٩ دسامبر- دريافت نامه ٢٣ ژانويه- مصاحبه ٩ مارچ آنكارا- آپديت ٢٠ مارچ-٢٤ ژوئن آپديت شبانه- ٢٥ ژوئن آپديت ايميل- ٢٧ ژوئن كلير بعد از ١١٠ روزSmile اولين ورود ٣٠ آگوست
تشکر کنندگان: Marmad
(2015-11-14 ساعت 12:19)TajbakhshSalma نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 13:19)mehdi1989 نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 11:52)TajbakhshSalma نوشته:  سلام دوستان
بعد از گذشت حدودا يه ماه از اومدنمون هنوز كارت سوشيالمون نيمده! كسي آدرس اداره سوشيال سياتل و داره كه من حضوري برم اونجا؟ ميشه لطف كنين بهم ادرس و بدين! چون من از نيويورك وارد شدم و اونجا رفتم فرداي ورودم اداره سوشيال و گفتن احتياج به پر كردن فرم نيست و از اين حرفا!
ممنون

سلام. گوگل مپ سرچ کنید مشخصه. در2nd Ave است. من هم اونجا رفتم و فرم پرکردم بعد از چند روز اومد

ممنون دوست عزيز، اتفاقا توي گوگل مپ سرچ كردم ولي متاسفانه از سه تا آدرس اداره سوشيال دوتاشون نوشته الان بسته هستن كه سكند اونيو هم جز اون دوتاي بسته است! شما كي تشريف بردين اونجا؟ تازگيها؟
من الان ونكوور هستم و براي دوروز ميام سياتل كه هم شهر و ببينم براي تصميمگيري و هم اداره سوشيال سر بزنم ! شما تازگيها به اين آدرس رفتين ؟
واينكه دوستان نيامدن سوشيال بعد از سه هفته و ارور دادن رسيد نامبرمون بعد از پنج هفته از پرداخت في گرين كارت خيلي عجيبه ؟ ممكنه مشكلي توي كارمون باشه؟ من بايد زودتر برگردم ايران !

من دو هفته پیش اقدام کردم بعد از دوهفته از ورود که نیومد رفتم و برام چک کرد توسیستم چیزی نبود و فرم داد پر کردم و بعد از 5 روز اومد نمیدونم چرا برای بعضی ها میاد ولی برای بقیه چیزی در سیستم ثبت نمیشه و باید برن فرم پر کنند. شما که رفتید سیاتل تشریف ببرید همونجا کارتون را انجام میدن. برای گرین کارت هم اگه با سیستم جدید پرداخت کردید که رسیت نامبر نداره. شما میتونید زنگ بزنید یا از همین الان وقت ملاقات بگیرید در اداره مهاجرت و وقتی اونجا رفتید برید مشخصش کنید که کارتون درست پیش بره من هم برگشتم ایران و نگرانم اونجا که رفتید حتما پیگیری کنید
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: Marmad
(2015-11-14 ساعت 13:05)sara mohajer نوشته:  
بعد از پیگیری های فراوان و پشت خط ماندن های طولانی، بالاخره دیروز در صحبت با یو اس سی آی اس منو به یک آقایی وصل کردن که بعد از گرفتن ای نامبر و سایر مشخصات، پرونده ما رو چک کرد و پرسید که اون پاکت زرد رو اصلا توی فرودگاه تحویل دادی یا نه؟ گفتم بله و گفت که پس احتمالا آفیسر توی فرودگاه گمش کرده چون هیچ اطلاعاتی از کیس شما به ما نرسیده و دلیل اینکه سوشال رو هم نگرفتین همینه. چون اطلاعاتی که باید ارسال میشده نشده.
برام یک فرم درخواست پیگیری پر کرد و گفت که تا ۲ هفته دیگه نامه پستی به همون آدرسی که داده بودیم میفرستن و یک شماره پیگیری هم داد (یکی برای من یکی برای همسرم) و گفت اگر نامه نیومد زنگ بزن و با این شماره پیگیری کن.
خلاصه گفتم که بدونین چنین اتفاقاتی هم ممکنه بیفته. اگر دیدین دیر شده و سوشال یا گرین کاردتون نرسیده، حتما و حتما پیگیری کنید.
موفق باشید .

سلام دوست عزيز. شماره اي كه باهاش تماس گرفتيد رو ميتونيد بگيد؟ ممنون
سلام، بله حتما
1-800-375-5283
صبر کنید تا به یک رپرزنتتیو وصل بشید و براشون کامل توضیح بدید. ویزاتون هم کنار دستتون باشه چون اطلاعاتش رو ازتون میپرسه. همچنین تاریخی که پرداخت کردید و آدرس محلی که قرار بوده کارتتون ارسال بشه.
موفق باشید
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
تشکر کنندگان: Mahboy ، sara mohajer
موفق باشید .

ببخشيد مي شه پورت ورودي تون را بفرماييد.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: mfarazz
(2015-11-14 ساعت 09:57)Azer نوشته:  با سلام خدمت دوستان گلم.
سوال اصلي: آيا چمدان دستي که داخل هواپيما ميبريم را هواپيمايي قطر وزن ميکند؟!
من اولين باره که مي خوام با هواپيماي قطري پرواز کنم. يک تجربه اي که اخيراً با هواپيمايي های بلوک شرق (Aeroflot و Azal) داشتم ساک دستي ام را قبل از رود به هواپيما وزن کردند و مجبورمون کردند که هر ساک دقيقاً ۷ کيلو باشه!
من قبلاً با هواپيمايي هاي متعددي (Easy Jet, Pan american, klm, lufthansa, british airways, Air France امارات حتي ايران اير خودمون) پرواز بين المللی داشتم و همچين موردي نديده بودم!!
به هر حال، مي خواستم بدونم که هواپيمايي قطري بار دستي را وزن مي کنه يا نه! (من هميشه چيزهاي سنگين مثل کتاب يا لوازم فلزي غير سنگين خودم را تو ساک دستي مي برم، و تقريباً اون ساک دستي بالاي 20 الي 25 کيلو وزنش مي شه، اگه وزن بکنند که بايد تغيير استراتژي بدم.Big GrinBig GrinCool)
سلام
بله با قطر ايرويز هم ساك دستي داخل رو وزن ميكنن
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: Mahboy ، Azer
(2015-11-14 ساعت 16:30)Azer نوشته:  
موفق باشید .

ببخشيد مي شه پورت ورودي تون را بفرماييد.

واشنگتن دی سی
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
تشکر کنندگان: Azer
سلام 60 روز از ورود ما به امریکا گذشته هنوز گرین کارت ما نرسیده از دوستان خواهش مندیم متن ایمیل و نحوی فرستادن ایمیل را راهنمایی کنن تشکر
شماره کیس *** 2015AS4 /سفارت :ایروان / مصاحبه 2 آپریل / تعداد 3 نفر / برنده اصلی خودم/ آپدیت کل کیس :7 و 8 آپریل 24 July و 27 July/آپدیت خودم 8 آپریل و با نامه پیگیری 13 جولای , 27 July / کلیر: 27 July تمام نفرات
تشکر کنندگان:
(2015-11-14 ساعت 10:28)mfarazz نوشته:  
(2015-11-14 ساعت 07:16)kyakourosh نوشته:  
(2015-11-14 ساعت 03:56)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  ظاهرا بعد از ورود به آمریکا یک ماه فرصت دارید که خودتون رو بیمه کنید، حتی شده بیمه موقت یکماه! وگرنه جریمه میشید.

سلام
آقا کوروش درود و سلام
میشه لطفا در مورد مارکتپلیس توضیح بیشتری و کاملی بدید ممنون میشم.
با تشکر

سلام دوست عزيز
در مورد ماركتپليس ميتوانم در كل بگوييم كه بازار بيمه خدمات درماني هست كه موارد مهم ان به شرح زير هست
١- اگر تحت پوشش بيمه قرار نگيريد براساس قانون به ازاي هر نَفَر بزرگسال ٦٩٥ دلار و هربچه ٣٤٧ دلار بايد جريمه پرداخت كنيد كه با توجه به اينكه ارزان ترين بيمه حدود ٧٥ دلار هست اين يعني جريمه معادل نه ماه ارزان ترين نوع بيمه هست
٢-تخفيف در بيمه بستگي به ثبت نام به موقع و درامد ساليانه و تعداد نفرات خانواده دارد
٣- زمان ثبت نام از يكم نوامبر ٢٠١٥ شروع شده و تا ٣١ژانويه ٢٠١٦ هم ادامه خواهد داشت
٤- از هر زمانيكه ثبت نام كنيد از ١٥ روز بعد تحت پوشش بيمه قرار خواهيد گرفت
٥- اگر زمان ثبت نام تمام شود ديگر نميتوانيد ثبت نام كنيد مگر در شرايط زندگي تغييري حاصل شود و يا دوستاني كه تازه وارد ايالات متحده ميشوند
٦-قوانين اين بيمه خيلي پيچيده هست و تقريباً ١٠٠٠ صفحه قانون داره كه بخش زيادي از ان درباره جريمه ها توضيح داده پس هيچ كس بدرستي ان را نميداند

انواع پلان
PPO-
شما ميتوانيد متخصص را خودتون انتخاب كنيد و پوشش خارج از شبكه پزشكي امريكا هم دارد

EPO-
شما ميتوانيد متخصص را خودتون انتخاب كنيد و پوشش خارج از شبكه ندارد

HMO
شما بايد اول توسط يك دكتر ويزيت شويد و او شما را به متخصص إرجاع دهد و پوشش خارج از شبكه هم ندارد
POS-
شما بايد اول توسط يك دكتر ويزيت شويد و او شما را به متخصص إرجاع دهد و پوشش محدود خارج از شبكه دارد

از نقطه نظر پرداخت سهم بيمه هم به شكل زير طبقه بندي ميشوند
Bronze
٦٠ درصد توسط شركت بيمه و ٤٠ درصد توسط شما پرداخت ميشود
Silver
٧٠ درصد توسط شركت بيمه و ٣٠ درصد توسط شما پرداخت ميشود
Gold
٨٠ درصد توسط شركت بيمه و ٢٠ درصد توسط شما پرداخت ميشود
Platinum
٩٠ درصد توسط شركت بيمه و ١٠ درصد توسط شما پرداخت ميشود

نكات مهم ديگر در انتخاب بيمه

Deductible
اين مبلغي هست كه شما بايد در هرسال از جيب خود پرداخت نماييد و هروقت هزينه هاي درمان شما از اين مبلغ بيشتر شد شركت بيمه شروع به مشاركت و پرداخت ميكند
Out of pocket
اين مبلغي هست كه در هرسال اگر هزينه هاي پرداختي شما از اين مبلغ بالاتر برود شركت بيمه ١٠٠ درصد مبلغ را پرداخت خواهد كرد
تشکر کنندگان: mojgan m ، A2000

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان