کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان . برای بیمه وقتی هنوزکار ندارید چگونه باید اقدام کرد؟
تشکر کنندگان: Marmad
سلام دوستان
بعد از گذشت حدودا يه ماه از اومدنمون هنوز كارت سوشيالمون نيمده! كسي آدرس اداره سوشيال سياتل و داره كه من حضوري برم اونجا؟ ميشه لطف كنين بهم ادرس و بدين! چون من از نيويورك وارد شدم و اونجا رفتم فرداي ورودم اداره سوشيال و گفتن احتياج به پر كردن فرم نيست و از اين حرفا!
ممنون
Case n. : 2015AS35$$ / سفارت:آنكارا>>>>ابوظبي / ارسال فرمها: اواخر اكتبر / كارنت: اوايل ژانويه / مصاحبه : ٢٦ مي / تعداد افراد كيس : الان سه نفر ? / برنده اصلي:همسرم / AP:٢٦ مي / UD :٢٩ مي /UD برنده اصلي از سيس: ٧ جولاي /٦ اگوست هردو فقط براي برنده اصلي /10 اگوست همه افراد كيس از سيس /8 سپتامبر آپديت برنده اصلي / 9 سپتامبر آپ هر سه نفرمون و ايميل از سفارت ابوظبي!

خدايا شكرت!!!!!!! اين كليري و قسمت همه بكن زودتررررررررر!
تشکر کنندگان: Marmad ، Pariba
سلام
در مورد پوشش بیمه، ما که الان خارج از آمریکا هستیم و سوشال سکیوریتی مون هم نیومده ، آیا میتونیم برای این بیمه اوباما کر اپلای کنیم؟ آیا اگر برگردیم و بیمه نداشته باشیم جریمه میشیم؟ باید چیکار کنیم؟ کدوم شرکت رو برای بیمه پیشنهاد میدین؟
ممنونم از اینکه هستین و راهنماییمون میکنین دوستان Smile
شماره کیس: 42XX - رویت قبولی: MAY 03, 2014 - کنسولگری: Armenia - تعداد افراد: 2 - مصاحبه: -March 9 وضعيت: یک نفر گرفته و یک نفر کلیرنس - آپديتهاي سيس: ۲۰ مارچ - ۲ جون همسرم (ap) و ۴ جون خودم (برنده اصلی) - ۲۶ جون هر دو نفر - ۴ آگوست خودم - ۱۲ آگوست خودم - ۱۸ آگوست هر دو - ۲۰ و ۲۱ آپدیت و کلیر ۲۱ آگوست. مقصد: ایتاکا
تشکر کنندگان: Mahboy
(2015-11-13 ساعت 11:52)TajbakhshSalma نوشته:  سلام دوستان
بعد از گذشت حدودا يه ماه از اومدنمون هنوز كارت سوشيالمون نيمده! كسي آدرس اداره سوشيال سياتل و داره كه من حضوري برم اونجا؟ ميشه لطف كنين بهم ادرس و بدين! چون من از نيويورك وارد شدم و اونجا رفتم فرداي ورودم اداره سوشيال و گفتن احتياج به پر كردن فرم نيست و از اين حرفا!
ممنون

سلام. گوگل مپ سرچ کنید مشخصه. در2nd Ave است. من هم اونجا رفتم و فرم پرکردم بعد از چند روز اومد
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
تشکر کنندگان:
دوستان در سفر اول به امریکا چقدر دلار میشه با خود برد ایا هر نفر ده هزار دلار میتونه ببره یا بیشتر ؟
ایا مثلا یک خانواده سه نفره میتونه سی هزار دلار ببره؟
متشکر از جوابتون.

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان:
در ادامه پر كردن فرم I-130
تو بند ١٤ اين سوال رو كرده :
14. If you are a lawful permanent resident alien, complete the following:
Date and place of admission for or adjustment to lawful permanent residence and class of admission.
منظورش زمان و محل گرفتن ويزا هست و يا زمان و محل ورود به آمريكا براى با اول
و كلاس مهاجرتى ما هم I-551 هست ، درسته ؟
شماره كيس : ***۶ - رويت قبولى ۷ مى - افراد كيس : ٢ نفر - ارسال فرم 12جولاى -،كارنت 12 مى - نامه دوم : بيست مى بود كه دوم جون باز شد!! مصاحبه : نهم جولاى - سفارتخانه : ابوظبى - ويزا : يكضرب Big Grin - مقصد : مريلند - ورود : اواخر نوامبر - سوشیال : یک هفته بعد از ورود - گرین کارت : برای همسرم ۶۵ روز بعد از ورود و برای نفر اصلی هنوز منتظرم!!
تشکر کنندگان:
(2015-11-13 ساعت 14:19)joybar نوشته:  دوستان در سفر اول به آمریکا چقدر دلار میشه با خود برد ایا هر نفر ده هزار دلار میتونه ببره یا بیشتر ؟
متشکر از جوابتون.

اگه منظورتون ورود به آمريكاست ، بيشتر از ١٠ هزار دلار داريد بايد فقط اعلام كنيد ، و فرقى نميكنه چند نفر هستيد چون يه فرم رو پر ميكنيد و اگه بيشتر باشه مشكلى پيش نمياد.
اما اگه منظورتون خروج از ايرانه هر نفر ٥ هزار دلار بيشتر نميتونيد و بيشترش رو يه جورى بايد برد ديگه !!
شماره كيس : ***۶ - رويت قبولى ۷ مى - افراد كيس : ٢ نفر - ارسال فرم 12جولاى -،كارنت 12 مى - نامه دوم : بيست مى بود كه دوم جون باز شد!! مصاحبه : نهم جولاى - سفارتخانه : ابوظبى - ويزا : يكضرب Big Grin - مقصد : مريلند - ورود : اواخر نوامبر - سوشیال : یک هفته بعد از ورود - گرین کارت : برای همسرم ۶۵ روز بعد از ورود و برای نفر اصلی هنوز منتظرم!!
تشکر کنندگان: Mahboy ، samane1363
(2015-11-13 ساعت 15:13)behrayan نوشته:  در ادامه پر كردن فرم I-130
تو بند ١٤ اين سوال رو كرده :
14. If you are a lawful permanent resident alien, complete the following:
Date and place of admission for or adjustment to lawful permanent residence and class of admission.
منظورش زمان و محل گرفتن ويزا هست و يا زمان و محل ورود به آمريكا براى با اول
و كلاس مهاجرتى ما هم I-551 هست ، درسته ؟

سلام دوست عزيز
زمان و محل ورود به آمريكا رو ميخواد و كلاس مهاجرتي I-551 هست ، در ضمن ما نه هيچ عكسي و نه هيچ پاكت نامه اي براي جواب انگشت نگاري نگذاشتيم و مدركي كه دال بر تاريخ برگشتمون بود را در پاكت ارائه كرديم و اونا همون روز را براي انگشت نگاري ما اعلام كردن
موفق باشيد
تشکر کنندگان:
(2015-11-13 ساعت 15:30)behrayan نوشته:  
(2015-11-13 ساعت 14:19)joybar نوشته:  دوستان در سفر اول به آمریکا چقدر دلار میشه با خود برد ایا هر نفر ده هزار دلار میتونه ببره یا بیشتر ؟
متشکر از جوابتون.

اگه منظورتون ورود به آمريكاست ، بيشتر از ١٠ هزار دلار داريد بايد فقط اعلام كنيد ، و فرقى نميكنه چند نفر هستيد چون يه فرم رو پر ميكنيد و اگه بيشتر باشه مشكلى پيش نمياد.
اما اگه منظورتون خروج از ايرانه هر نفر ٥ هزار دلار بيشتر نميتونيد و بيشترش رو يه جورى بايد برد ديگه !!

دوست عزيز
ما دونفر بوديم و ٣٠ هزار دلار اورديم و در فرم نوشتيم و هيچ مشكلي ندارد نگران نباشيد البته اگر بار اول هست كه سفر ميكنيد هيچكس حتي پول را چك نكرد فقط سئوال ميكنند ايا
اين مقدار پول همراه شما هست و بعد هم در كامپيوتر خود ثبت ميكنند
تشکر کنندگان: Mahboy ، samane1363
(2015-11-13 ساعت 01:31)atefeh60 نوشته:  سلام دوستان چه سایتی برای چک کردن آنلاین خونه یا استودیو هست و چطوری میشه چک کرد؟ ممنون

سلام دوست عزيز
Airbnb را هم ميتوني چك كني
تشکر کنندگان: Pariba ، shahin61
(2015-11-13 ساعت 09:31)پانیسا نوشته:  دوستان . برای بیمه وقتی هنوزکار ندارید چگونه باید اقدام کرد؟

اگر منظورتون بیمه عمومی اوباما هست که حتما باید میزان درآمد سالیانه رو اثبات کنید ولی موضوع در ایالت‌های مختلف فرق می‌کنه و شاید اصلا بتونید پوشش مجانی MEDICAID بگیرید
من می‌دونم که در تگزاس نمی‌تونید از این خدمات استفاده کنید چون به مهاجران این خدمات رو نمیدن مگر بچه‌ها و خانم‌های باردار؛ ولی اینکه شما کجا هستید و چه شرایطی دارید؟! چون امضا ندارید نمیشه نظری داد Wink
اگر ساکن آمریکا هستی. برید به سایت healthcare.org و اکانت بسازید، تا حدودی خودش راهنمایی می‌کنه
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: Pariba ، shahin61 ، samane1363
(2015-11-13 ساعت 13:15)Marmad نوشته:  سلام
در مورد پوشش بیمه، ما که الان خارج از آمریکا هستیم و سوشال سکیوریتی مون هم نیومده ، آیا میتونیم برای این بیمه اوباما کر اپلای کنیم؟ آیا اگر برگردیم و بیمه نداشته باشیم جریمه میشیم؟ باید چیکار کنیم؟ کدوم شرکت رو برای بیمه پیشنهاد میدین؟
ممنونم از اینکه هستین و راهنماییمون میکنین دوستان Smile

تا جائیکه من می‌دونم شما وقتی ساکن آمریکا هستید باید پوشش بیمه داشته باشید و اگر اومدید وساکن شدید باید با توجه به قوانین ایالتی بیمه بگیرید وگرنه جریمه می‌شید که البته جریمه خیلی بالا نیست Wink
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: Marmad ، shahin61
بیمه در امریکا به این شکل که یا شغل و درآمد کافی دارید یا ندارید .
اگر ندارید که میرید اپلای میکنید برای یکی از Benefitها
اگرم شغل و درآمد دارید که دیگه نمیتونید از Benefit استفاده کنید پس باید پول بدید و بیمه بخرید.

هر دو حالتش هم در ایالت های مختلف ، متفاوته
مثلا یک نوع بیمه Benefit ، دولت ایالتی کالیفرنیا واسه مقیمانش گذاشته به نام Medi-CAL که بقیه جاها ندارن ، الی آخر

بیمه های خصوصی (پولی) مخصوص اقشار شاغل و درآمد دار هم به صورت به ۴ پلن تقسیم میشن
پلاتین
گلد
سیلور
برنز
که هر پلن سطح مشخصی از قراداد رو پوشش میده و بالطبع قیمتش هم متفاوته
شرکت های ارایه کننده بیمه ها هم در ایالت های مختلف ، متفاوته
هر کدوم از اون پلن های ۴ گانه رو میشه “با” یا “بدون” مکمل دندانپزشکی خریداری کرد که باز در محاسبه قیمت پرداختی ماهیانه تاثیر داره

هر ایالت برای بیمه هاش یه Marketplace داره که لینک سایتش توی سایت دولت ایالتی هست و میتونید بردارید و ببینید که با توجه به درآمدتون ، چی شامل حالتون میشه
و آیا این وسط کمک مالی ای هم دولتی ایالتی میکنه یا نه

بیمه فدرال Medicare
مخصوص آدم های بالای ۶۰ سال و …

بیمه Medicaid مرجع صدور و تامینش SSA هست و مخصوص افراد کم درآمد و … هست

طرح Hill-Burton که از طرف وزارت بهداشت و خدمات انسانی تامین بودجه میشه و فقط در بعضی ایالت های اجرا میشه. سیستم کارش به این صورت که در هر ایالت ، چند تا (۲-۳ تا) مرکز درمانی ، هستن که به افراد با درآمد پایین خدمات رایگان یا ارزان درمانی میدن. فرد باید به یکی از بیمارستان های شامل طرح Hill-Burton بره و درخواست بده. بعد از اینکه بیمارستان درخواست رو بررسی کرد ، اگر درآمد فرد واجد شرایط بود ، براش کارت صادر میکنه که فرد میتونه از خدمات اون مراکز استفاده رایگان یا ارزان کنه.
این طرح از طرف DHHS تامین بودجه میشه و فرق داره با بیمه های مدیکر و مدیکید
اون بیمه ها از طرف دولت فدرال و وزارت تامین اجتماعی تامین بودجه میشه
لیست کامل مراکز طرف طرح Hill-Burton ، در لینک زیر هست و فرد میتونه ببینه که اولا مرکز نزدیکی به او وجود داره یا نه
دوما فرد قبل از استفاده از خدمات این مراکز حتما باید ثبت نام کرده باشه ، واجد شرایط شناخته شده باشه و کارتش رو گرفته باشه
و سوما باید پس از دریافت کارت در هر بار بیماری صرفا به همین مراکز مراجعه کنه ، نه هر بیمارستان و مرکزی که دلش خواست
http://www.hrsa.gov/.../afford.../hillbu...ities.html
ایالت هایی که اساسا طرح Hill-Burton رو اجرا نمیکنن :
Alaska, Delaware, Indiana, Maryland, Minnesota, Nebraska, Nevada, North Dakota, Rhode Island, South Dakota, Utah, Vermont,Wyoming

دوستان این مطالب در مورد بیمه به لطف و زحمت یکسری از دوستان در یک گروه تـ ـلـ ـگـ ـــرام جمع آوری شده و من برای کمک اینجا کپی کردم.
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: پانیسا ، arezoue ، shahin61 ، Mahboy ، mojgan m ، behjan ، samane1363 ، A2000 ، Alex 2014 ، ahmad120
بیمه رایگان و ارزان فرزندان :
www.insurekidsnow.gov

برنامه غذایی مکمل رایگان و ارزان فرزندان :
http://www.fns.usda.gov/school-meals/chi...n-programs
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

تشکر کنندگان: shahin61 ، Mahboy ، A2000 ، Alex 2014 ، ahmad120
ظاهرا بعد از ورود به امریکا یک ماه فرصت دارید که خودتون رو بیمه کنید، حتی شده بیمه موقت یکماه! وگرنه جریمه میشید.
مبحث بیمه خیلی در امریکا پیچیده ست و من شخصا هنوز از پلن ها و شرایط سر در نیاوردم.
امروز با شماره market place ـ اگه اشتباه نکنم! ـ تماس گرفتیم ـ این شماره: 1-800-318-2596 ـ
و وقتی توضیح دادیم که ما از ایران بیمه سه ماهه سامان گرفتیم، گفتن جریمه نمیشید و همین بیمه کافیه
موقع ثبت نام برای بیمه و اظهار برگه مالیاتی اسم و شماره بیمه رو در فرم ها قید کنید.
ولی دوستان شما باز هم خودتون تحقیق کنید و به نظرم اگه واقعا در عمل بیمه سامان رو قبول داشته باشن و بعد زیر حرفشون نزنن. بیمه سه ماهه سامان خیلی به صرفه تر از بیمه های موقت در امریکاست.

https://www.irs.gov/Affordable-Care-Act/...w-and--You

تشکر کنندگان: Danoosh ، Marmad ، Mahboy ، Rira_1982 ، Alex 2014 ، ahmad120

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان