کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام به دوستان عزیزم، چطورید،همیشه میگن، سکوت علامت رضاست ،انشاالله این سکوت دوستان هم علتش رضایت از شرایط باشه، خدارو شکر من تقریبا هفته ای دوشبانه روز سرکارم میرم و دیگه تقریبا تمام کارهارو به تنهایی هم میتونم انجام بدم و خانم صاحب کارم از من خیلی راضیه، البته که درآمدم زیاد نیست ولی به همین هم راضیم چون حدود دوماه و نیم دیگه موقتا برای چند ماه برمیگردیم ایران و دفعه دیگه میخوام برم سیاتل و اونجا شانسمو امتحان کنم، به خاطر نزدیک بودن به دخترم که تا چند ماه دیگه میره ونکوور، لس آنجلس ،اجاره ها بالاست و با این درآمد محدود من نمیشه راحت زندگی کرد، برای همین میخوام اگر قراره سختی بکشم حداقل نزدیک دخترم باشم، اینجا روی ایرانیهای قدیمی کمتر میشه حسابی کرد مگر نفع خودشون هم در بین باشه، حالا دیگه اون ترس اولیه ام ریخته و میدونم که میتونم از پس زندگیم بربیام البته که نیازمند به کمک و راهنمایی دوستان سیاتلی هم هستم چه در زمینه پیدا کردن کار، و یا اجاره سوییت و یا حتی یک اتاق برای شروع، که البته به موقعش ازشون کمک میخوام،دیگه کلا از زندگی اینجا راضیم و هیچ مشکل خاصی احساس نکردم که نتونم حلش کنم و یا آزارم بده، با کمکهای دولتی محدودی که گرفتم و پس اندازم و درآمد این دوسه ماهه تونستم از پس اجاره اتاق و خرج خورد و خوراکو رفت وآمد و و پرداخت هزینه بلیط رفت و برگشت دفعه بعدم بربیام، پس به جوونهایی که دارین برنامه ریزی میکنین برای اومدن میگم که اگر من تنهایی تونستم از پسش بربیام ، شماهم میتونید، ناامید نباشید و همه تلاش کنید که اینجا آمدید کار و تلاش کنید تا زندگی بهتری داشته باشید
برای همتون آرزوی موفقیت و سلامت میکنم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
(2015-11-21 ساعت 22:57)ریحانا نوشته:  دوستان سلام منم ده روزی اینجام
من ازایران ۱۶۵دلاررا ازسایت جدید پرداخت کرده بودم امروز یک تکست اومد و ریسیت نامبر دادبرای چک کردن ولی ارورمیده?
مال ما هم ارور میده یکی از دوستان گفته بود تا زمانی که گرین کارت شما چاپ نشه و به پروسه پست نرسه این ارور هست
من به شخصه خودم زنگ زدم و با یه خانمی صحبت کردم گفت مشکلی نیست این ارور طبیعیه و مشکلی در پرونده شما نیست
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامي
من چند روز پيش از دالاس با قطر ايرويز به مقصد مشهد پرواز داشتم و به دليل فصلي و كم شدن بعضي از پروازها مجبور بودم ١٩ ساعت در دوحه توقف داشته باشم كه وقتي وارد فرودگاه دوحه شديم متاسفانه بنا به دلائل نژادپرستانه از دادن هتل در شهر و ويزاي ترانزيت خود داري كردند و من هرچي توضيح دادم كه من از امريكا ميام و گرين كارت دارم جواب اين بود كه أصلا هم نيست فقط همين كه پاس إيراني داريد نميتونيم به شما ويزاي ترانزيت بديم و اين در حالي بود كه به تمام كساني كه از هند و يا بقيه كشور هاي اسيايي بودند يكي يكي ويزا دادند و رفتنا داخل دوحه سپس ما تصميم گرفتيم كه از هتل داخل فرودگاه استفاده كنيم كه با يك عدد نجومي مواجه شديم حدود ٧٥٠ دلار براي يك روز براي دونفر كه از قيمت هتل ١٠ ستاره هم بالاتر بود و بلاخره شب را در فرودگاه مونديم و به دليل دماي پايين داخل فرودگاه تا صبح لرزيديم اين درحالي هست كه من كارت عضويت بورگاندي قطر را داشتم و با اين پرواز كارتم نقره اي ميشد يعني جزو مسافران با پرواز زياد بودم
بنابراين خواستم دوستان را راهنمايي كنم كه اگر كشوري بنا به دلائل نژادپرستانه به شما ويزا نميدهد لزومي نداره پول خودمان را در جيب انها بريزيم
تشکر کنندگان: moj21 ، Azer ، behjan ، M.d ، Rira_1982 ، samane1363 ، A2000 ، m.ghoreishi ، rz59 ، aaraam
[quote='kyakourosh' pid='681368' dateline='1448255660']
با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامي
من چند روز پيش از دالاس با قطر ايرويز به مقصد مشهد پرواز داشتم و به دليل فصلي و كم شدن بعضي از پروازها مجبور بودم ١٩ ساعت در دوحه توقف داشته باشم كه وقتي وارد فرودگاه دوحه شديم متاسفانه بنا به دلائل نژادپرستانه از دادن هتل در شهر و ويزاي ترانزيت خود داري كردند و من هرچي توضيح دادم كه من از امريكا ميام و گرين كارت دارم جواب اين بود كه أصلا هم نيست فقط همين كه پاس إيراني داريد نميتونيم به شما ويزاي ترانزيت بديم و اين در حالي بود كه به تمام كساني كه از هند و يا بقيه كشور هاي اسيايي بودند يكي يكي ويزا دادند و رفتنا داخل دوحه سپس ما تصميم گرفتيم كه از هتل داخل فرودگاه استفاده كنيم كه با يك عدد نجومي مواجه شديم حدود ٧٥٠ دلار براي يك روز براي دونفر كه از قيمت هتل ١٠ ستاره هم بالاتر بود و بلاخره شب را در فرودگاه مونديم و به دليل دماي پايين داخل فرودگاه تا صبح لرزيديم اين درحالي هست كه من كارت عضويت بورگاندي قطر را داشتم و با اين پرواز كارتم نقره اي ميشد يعني جزو مسافران با پرواز زياد بودم
بنابراين خواستم دوستان را راهنمايي كنم كه اگر كشوري بنا به دلائل نژادپرستانه به شما ويزا نميدهد لزومي نداره پول خودمان را در جيب انها بريزيم

اگر منم جای شما بودم همین کار رو میکردم. مگه ی ویزای ترانزیت چه مشکلی ایجاد میکرد که از دادنش ممانعت کردن؟!! واقعا عجیبه. واقعا متاسفم. امیدوارم سفر خوبی داشته باشید دوست عزیز
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان:
(2015-11-23 ساعت 09:44)kyakourosh نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامي

ممنون از اطلاع رساني تون. من هم به توصيه افراد مطلع به اين دليل که قطر پروازش امن تر و با صندلي هاي راحتتري هست از قطر پرواز گرفتم، ولي با اين توضيحي که شما دادين کاش از همون ترکيش مي گرفتم. لا اقل اگه تاخير 19 ساعته در پرواز ترانزيت باشه بدون ويزا مي شه رفت تو استانبول گشت.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
تشکر کنندگان: sahar2016 ، behjan ، samane1363
دوستان ما برای تاریخ 10 یا 14 دسامبر بلیط رزرو کردیم 3 میلیون رفت و برگشت دوستان اگر کسی خواست هماهنگ شیم که با هم برین اونجا اگر چند نفر باشیم خیلی بهتره تا تک تک باشیم . از دوستانی که در دالاس هستن هم اگر کسی همخونه نیاز داره و یا اینکه می تونه دو سه رو به ما جا بده ممنون میشم
کیس نامبر 2300
کارنت سری اول
فرم 260 اواخر جولای
محل مصاحبه آنکارا
نامه دوم فکر کنم تا آخر پاییز بیاد
تشکر کنندگان:
دوست عزیز ؛پرواز قطر فقط اگر قیمتش مناسب تر و همچنین استاپ طولانی نداشته باشه خوبه ، واگر نه شهر دوحه(پایتخت و تنها شهر قطر) که چیزی برای دیدن ندارد ،واز اون طرف اگر با ترکیش بروید و فاصله دوتا پروازتون در استانبول کافی باشد . تور مجانی شهر استانبول سه ساعته یا پنج ساعته را مبتوانید استفاده کنید.

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: samane1363
سلام دوستان
صدای منو از امریکا می شنوید
اولین سفر با موفقیت انجام شد
با 1. پرواز لوفتانزا از فرودگاه تهران به فرانکفورت 2. فرانکفورت به سیاتل
پرواز خوبی بود و البته بسیار خلوت
فقط بعد از ورود به آلمان سخت گیری بسیار زیاد بود.
من چهار بار بازرسی شدم !!!
الان هم بزرگترین مشکلی که دارم زبان هستش و به تمام دوستان توصیه می گنم که حتماً تمام زمانتون رو برای فقط تقویت زبان بزارین.
آهان نکته در خصوص برگه ی آبی:
1. تمام سؤالاتش رو NO بزنین
2. یه قسمتی داره که به مواد یا لوازم با ارزش و سوغاتی ها اشاره می کنه، چون ایرانی هستین یه مبلغی داخلش بزنین که :
الف. اگه مبلغ رو کم بزنین کیفتون چک نمی شه، اما اگه کیف رو گم کردن، بیمه همون قیمت رو به شما بر می گردونه
ب. اگه مبلغ رو زیاد بزنین، واسه گرفتن پول از بیمه می تونین روش حساب کنین اما به محض ورود به اولین فرودگاه امریکا کیفتون بدون شک بازرسی میشه.
ج. اگه خالی بزارین چون ابرانی هستین بهتون شک می کنه و میگه یعنی گز یا پسته نیاوردی؟ پس 20-30 دلار حداقل بنویسین. پشت برگه رو هم خالی بزارین اگه گیر داد بنویسین Candy مثلاً 30 دلار

نکته مهم : در کیف هاتون رو قفل نکنین، من قفل کرده بودم و در کیف رو شکسته بودن تا داخلش رو چک کنن. پس اصلا قفلشون نکنین.

بازم چیزی یادم اومد می نویسم. دعام کنین. مرسی
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، behjat ، sahar2016 ، behjan ، h_researcher ، amirsalehish ، M.d ، samane1363 ، Pariba ، miyu ، ali.b ، Alex 2014 ، ahmad120
(2015-11-23 ساعت 06:22)ariana80 نوشته:  
(2015-11-21 ساعت 22:57)ریحانا نوشته:  دوستان سلام منم ده روزی اینجام
من ازایران ۱۶۵دلاررا ازسایت جدید پرداخت کرده بودم امروز یک تکست اومد و ریسیت نامبر دادبرای چک کردن ولی ارورمیده?
مال ما هم ارور میده یکی از دوستان گفته بود تا زمانی که گرین کارت شما چاپ نشه و به پروسه پست نرسه این ارور هست
من به شخصه خودم زنگ زدم و با یه خانمی صحبت کردم گفت مشکلی نیست این ارور طبیعیه و مشکلی در پرونده شما نیست

سلام، به شماره موبایل جدیدتون که اونجا خریدید تکست اومد؟ اون شماره رو کِی دادید؟ ما حدود سه هفته دیگه میایم و از اینجا (ایران) 165 دلار رو پرداخت کردیم
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من و خانمم تا سه هفته ی دیگه با پرواز قطر میایم لس آنجلس. سه تا سوال دارم که ممنون می شم جواب بدید:
اول اینکه پرواز ما دو استاپ داره، اولی که دوحه، دومی تگزاس. ما در تگزاس باید چمدون هامون رو تحویل بگیریم و دوباره بحویل بدیم یا مثل دوحه خودشتون منتقل می کنن به هواپیمای بعدی؟
سوال دوم این هست که موبایل های ما که از ایران خریدیم مشکل سریال نامبر پیدا می کنه؟ مثلا ترکیه تا یک ماه اجازه می ده از گوشی استفاده کنیم و بعد از اون باید یه پولی پرداخت کرد که تو شبکه مجاز باشه. آم ریکا هم همینطوره؟ کلا بهتره گوشی رو بفروشیم و یکی از اونجا بخریم یا مشکلی پیش نمیاد؟
سوال سومم در مورد بار کابین هست. قطر ایرلاین زنگ زدم و گفتن که بار کابین هم وزن می شه و خیلی سخت گیر هستن. اینطوره؟ یعنی اگر 7 کیلو، 8 کیلو بشه مشکلی پیش میاد؟ کسی تجربه ای داره؟
خیلی ممنونم از همتون
تشکر کنندگان:
[quote='Mykufo' pid='681528' dateline='1448316545']
سلام دوستان، من و خانمم تا سه هفته ی دیگه با پرواز قطر میایم لس آنجلس. سه تا سوال دارم که ممنون می شم جواب بدید:
اول اینکه پرواز ما دو استاپ داره، اولی که دوحه، دومی تگزاس. ما در تگزاس باید چمدون هامون رو تحویل بگیریم و دوباره بحویل بدیم یا مثل دوحه خودشتون منتقل می کنن به هواپیمای بعدی؟
سوال دوم این هست که موبایل های ما که از ایران خریدیم مشکل سریال نامبر پیدا می کنه؟ مثلا ترکیه تا یک ماه اجازه می ده از گوشی استفاده کنیم و بعد از اون باید یه پولی پرداخت کرد که تو شبکه مجاز باشه. آم ریکا هم همینطوره؟ کلا بهتره گوشی رو بفروشیم و یکی از اونجا بخریم یا مشکلی پیش نمیاد؟
سوال سومم در مورد بار کابین هست. قطر ایرلاین زنگ زدم و گفتن که بار کابین هم وزن می شه و خیلی سخت گیر هستن. اینطوره؟ یعنی اگر ۷ کیلو، ۸ کیلو بشه مشکلی پیش میاد؟ کسی تجربه ای داره؟
خیلی ممنونم از همتون
[/q

من بخشی از جوابتونو میدم چون با قطر نیومدم نمی تونم همه سوالتونو جواب بدم.
۱. اولین فرودگاهی که تو امریکا پیاده بشید باید کارای مهجرتتونو انجام بدید و به نظرم باید چمدوناتونو بگیرید و از ترمینال بین المللی برید به پروازهای داخلی
۲. تلفنتون مشکلی نداره ولی اینجا همه طرح دارن و برای اون تلفن باید از روش prepaid استفاده کنید که عین سیم کارت اعتباری ایرانه فقط فرقش اینه که اعتبارش ماهیانه هست نه مبلغی و در ضمن با همه اپراتورها نمی تونید کار کنید چون دو تا سیستم موبایل اینجا هست
به نظرم برای ابتدای کار گوشیتونو بیارید بهتره تا کمتر هزینه کنید
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: behjan ، Mykufo ، Rira_1982
سلام دوستان من یکی ۲ جا برای کار رفتم هنوز گرین کارتم نرسیده هر چی بهشون گفتم این مهر تو ویزا معنیش گرین کارته و سوشال دارم قبول نکردم. کسی این مشکلو نداشته
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
تشکر کنندگان:
(2015-11-24 ساعت 03:46)atefeh60 نوشته:  سلام دوستان من یکی ۲ جا برای کار رفتم هنوز گرین کارتم نرسیده هر چی بهشون گفتم این مهر تو ویزا معنیش گرین کارته و سوشال دارم قبول نکردم. کسی این مشکلو نداشته

نه مهم سوشیال هست که دارید
به ویزای غیر مهاجرتی و کاری که سوشیال نمی دن
کی پول گرین کارتو دادید باید ۶۰ روزه برسه
گرین کارته منو ۵۴ روزه تحویل پست دادن

(2015-11-24 ساعت 03:52)varchandi نوشته:  
(2015-11-24 ساعت 03:46)atefeh60 نوشته:  سلام دوستان من یکی ۲ جا برای کار رفتم هنوز گرین کارتم نرسیده هر چی بهشون گفتم این مهر تو ویزا معنیش گرین کارته و سوشال دارم قبول نکردم. کسی این مشکلو نداشته

در ضمن بالای ویزاتون نوشته immigrant visa
مهاجر خوش گذرون که تو دنیا پیدا نمیشه
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان:

راستش من فکر کنم گرین کارتم دیر بیاد چون ۲ اکتبر پول رو پرداخت کردم ولی بعد از ۲ هفته ایمیل اومد هزینه برگشت شده که اکانت نامبرو اشتباه بهم گفته بودن دوباره ۲۰ اکتبر واریز کردم واسه همین وقفه فکر کنم طول بکشه . از هیچ طریقیم که نمیشه پیگیری کرد.

در ضمن بالای ویزاتون نوشته immigrant visa
مهاجر خوش گذرون که تو دنیا پیدا نمیشه
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
تشکر کنندگان:
(2015-11-24 ساعت 01:24)yesorno نوشته:  سلام دوستان
صدای منو از آمریکا می شنوید
اولین سفر با موفقیت انجام شد
با ۱. پرواز لوفتانزا از فرودگاه تهران به فرانکفورت ۲. فرانکفورت به سیاتل
پرواز خوبی بود و البته بسیار خلوت
فقط بعد از ورود به آلمان سخت گیری بسیار زیاد بود.
من چهار بار بازرسی شدم !!!
الان هم بزرگترین مشکلی که دارم زبان هستش و به تمام دوستان توصیه می گنم که حتماً تمام زمانتون رو برای فقط تقویت زبان بزارین.
آهان نکته در خصوص برگه ی آبی:
۱. تمام سؤالاتش رو NO بزنین
۲. یه قسمتی داره که به مواد یا لوازم با ارزش و سوغاتی ها اشاره می کنه، چون ایرانی هستین یه مبلغی داخلش بزنین که :
الف. اگه مبلغ رو کم بزنین کیفتون چک نمی شه، اما اگه کیف رو گم کردن، بیمه همون قیمت رو به شما بر می گردونه
ب. اگه مبلغ رو زیاد بزنین، واسه گرفتن پول از بیمه می تونین روش حساب کنین اما به محض ورود به اولین فرودگاه آمریکا کیفتون بدون شک بازرسی میشه.
ج. اگه خالی بزارین چون ابرانی هستین بهتون شک می کنه و میگه یعنی گز یا پسته نیاوردی؟ پس 20-30 دلار حداقل بنویسین. پشت برگه رو هم خالی بزارین اگه گیر داد بنویسین Candy مثلاً 30 دلار

نکته مهم : در کیف هاتون رو قفل نکنین، من قفل کرده بودم و در کیف رو شکسته بودن تا داخلش رو چک کنن. پس اصلا قفلشون نکنین.

بازم چیزی یادم اومد می نویسم. دعام کنین. مرسی
یسنو عزیز ،رسیدنت بخیر باشه ،هنوز هم فعال و همیاری ،یادم میاد تو مرداد و شهریور که هر دقیقه با جدول های کلیری و ویزا چطور تنور گروه نگه میداشتی ،انشاله که هر جا هستی خدا به همراهت باشه و موفق باشی من هم چند روز دیگه میام نیویوروک ،ولی خدا داند شاید روزی هم از سیاتل که شهر مورد علاقه ام هست ،واز سریال اناتومی گریس میشناسمش ،سردر بیارم.که انوقت حتما باید حداقل یک قهوه استارباکس باهت بخورم البته بدون اکسل ![emoji12]

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
تشکر کنندگان: yesorno ، samane1363

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان