کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام کسی از برندگان 2015 اومده سانفرانسیسکو یا اطرافش ؟
تشکر کنندگان: Alex 2014
دوستانی که میخوان برن Sanf Bay یا لوس آنجلس یه سایت پیدا کردم که خدمات رایگانی میده مثل کلاس زبان یا کلاس های فنی حرفه ای، رزومه... به تازه واردین!
ایرانی هم هست موسسه. سه تا مرکز توی sanjose, Menlo park, , Los Angeles داره.
اميدوارم بدردتون بخوره
parsequalitycenter.org
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: laleht ، goliii ، nora-nora ، hoseyn ، vahidbaq ، somayeh1363 ، babak_m ، t_arian_n ، SAAM_60 ، Alex 2014
سلام دوست عزیز
ممنون از اطلاعات مفیدتون
1 سوال. من وقتی پرواز اولم تو هیوستن میشینه تا پرواز دومم که میره فینیکس 1 ساعت و 40 دقیقه وقت دارم. بنظرتون میرسم کارامو انجام بدم؟ یا از پرواز جا میمونم؟
ممنون
طبق سفرنامه دوستان احتمال زیاد جا میمونید.
در بهترین حالت 3 ساعت بین 2 پروازتون باید فاصله باشه.
ای کاش فاصله ها رو بیشتر میگرفتید. اگر امکانش رو دارید الان عوض کنید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، aaraam ، goliii ، bijan9 ، t_arian_n ، Memolk ، Alex 2014
(2015-02-23 ساعت 18:45)behdadK نوشته:  طبق سفرنامه دوستان احتمال زیاد جا میمونید.
در بهترین حالت 3 ساعت بین 2 پروازتون باید فاصله باشه.
ای کاش فاصله ها رو بیشتر میگرفتید. اگر امکانش رو دارید الان عوض کنید.

سلام بهداد جان بی زحمت یه کارشناسی هم واسه من میکنی
من پروازم در شیکاگو میشینه و بعد از 2.35 دقیقه باید به سمت اوکلاهاما پرواز کنم
پرواز برگشتمم اول از اوکلاهاما میره دالاس بعد دوحه بعد تهران و فاصله بین ورودم به فرودگاه دالاس تا خروجم از فرودگاه 1.05 دقیقس البته قبلا 3.30 بود خود هواپیما قطری انداخته جلو
نظرتون چیه؟
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
پیشنهاد من به همه دوستان که میخوان پرواز بگیرن ،حالا چه واسه امریکا چه برای مصاحبه و هر مسیر دیگه ای این هست که تا میتونن از تعداد پرواز ها کم کنن . و پروازهایی که دیگه اجتناب ناپذیر هست به این صورت بگیرن به نظرم حداقل زمان بین رسیدن به فرودگاه واسط و check in time رو 3 ساعت در نظر بگیرن

تازه این برای حالتی هست که تمام پروازهای شما از یک ایرلاین باشه و این به این معنی هست که شما نیازی به تحویل گرفتن بار ندارید و بار خود به خود به مقصد نهایی میره ،البته در مواردی هم باید خودتون پیگیر باشید .

اما اگه از این پرواز های چند ایرلاین استفاده میکنید توحه داشته باشید گرفتن بار و تحویل دادنش به ایرلاین جدید کلی زمان میبره حالا فکرش رو کنید یه پرواز به خاطر شرایط هوا با تاخیر باشه ، هیچی از دستتون برنمیاد جز تاسف خوردن . در نحایت ما چون از ایران به مقصد امریکا میریم مجبور هستیم حداقل پرواز دو گام بگیریم من توصیه میکنم فرودگاه واسط رو تویه منطقه ای انتخاب کنید که از نظر آب و هوا خوب باشه اگه زمستون پرواز میکنید به هیچ عنوان با ترکیش نرید همیشه احتمال یه برف درست حسابی هست .
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: behdadK ، aaraam ، goliii ، HERMES7 ، afrand ، m.ghoreishi ، vahidbaq ، A_A ، Mahboy ، t_arian_n ، jupiterx ، AliReza.Sh ، Memolk ، Alex 2014
در نظر داشته باشین که اگه خدای نکرده از پرواز بعدیتون به خاطره زمان بر بودن کارهای اقامتی جا بمونین با اولین پرواز شما رو رهسپار مقصد می‌کنن کاما اینکه این باسهٔ ما هم اتفاق افتاد و فاصلهٔ ۲ پرواز ما با قطری حدود ۱ ساعت نیم بود که ما از پروازمون جا موندیم و با پرواز بعدی راهی‌ شدیم.پس نگران نباشین.
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان: reza.aa ، rbrb-2015 ، vahidbaq ، aaraam ، aghamilad ، A_A ، goliii ، t_arian_n ، jupiterx ، Alex 2014
سلام دوستان من تا آخر هفته عازم آریزونا شهر فنیکس هستم اگر کسی هم مسیر هست لطفا پیغام بده
و یه سوال اونم اینکه من میخوام بدونم حدودا اولش چقدر باید اونجا بمونم تا بتونم با خیال راحت به ایران برگردم
من جوری برنامه ریزی کردم که بعد از اینکه بتونم اولین سفر رو انجام بدم 1 ماه به ایران برگردم
ممنون میشم راهنماییم کنید
کیس نامبر :**18 / تعداد افراد :فقط خودم / تاریخ رویت قبولی : 1 may / تاریخ ارسال فرم : 7 jun / تاریخ دریافت نامه دوم : 23 oct / تاریخ مصاحبه : 1 dec / محل مصاحبه : آنکارا / کلیرنس بدلیل نقصی مدارک / تاریخ کلیر : بعد از کامل کردن مدارک / تاریخ تحویل پاسپورت و برگه صورتی : 2 feb / تاریخ دریافت ویزا : 10 feb Tongue / ورود به آمریکا : 05 MARCH
تشکر کنندگان: A_A ، mel ، goliii ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-02-25 ساعت 22:43)nazanin_nmk نوشته:  سلام دوستان من تا آخر هفته عازم آریزونا شهر فنیکس هستم اگر کسی هم مسیر هست لطفا پیغام بده
و یه سوال اونم اینکه من میخوام بدونم حدودا اولش چقدر باید اونجا بمونم تا بتونم با خیال راحت به ایران برگردم
من جوری برنامه ریزی کردم که بعد از اینکه بتونم اولین سفر رو انجام بدم 1 ماه به ایران برگردم
شما همون روز اول که وارد آمر یکا شدین می تونین برگردین
ولی اگه می خواین کاراتون انجام بشه و بعد برگردین
از 1 روز تا 30 روز برای سوشال باید صبر کنین( حالت عادی)، البته چند روز اول سعی کنین یه سر به اداره سوشال بزنین (حالت غیر عادی شاید خیلی بیشتر طول بکشه )
برای گرین کارد هم 1-2 ماه
در این فاصله می تونین کارای افتتاح حساب بانکی و گرفتن گواهینامه یا آی دی و بیمه رو انجام بدین
► ДЯМДИ ◄ نوشته:
Immediate Issued ← 25 jan : Interview ░░ 12Aug : Current ░░ 19jul ← 7jun : DS260 ░░ Abu Dhabi ← Ankara ░░ 2015AS2ΘΘΘ

تشکر کنندگان: nazanin_nmk ، goliii ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-02-25 ساعت 22:43)nazanin_nmk نوشته:  سلام دوستان من تا آخر هفته عازم آریزونا شهر فنیکس هستم اگر کسی هم مسیر هست لطفا پیغام بده

يه پيغام خصوصي بهتون دادم اگه پاسخ بديد ممنون ميشم Smile
شماره کیس : 201500005XXX-رویت قبولی :١٠ مي -ارسال فرم های اول : ١٦ جون -سابمیت مجدد بعد از آنلاک : ٢٣ آگوست-کارنت:١٢ مارچ - مشاهده نامه دوم : ٢٤ مارچ - مصاحبه : ١٨ مي بود تغيير دادن به ١١ مي-تعداد افراد کیس : 1 نفر-محل مصاحبه : آنکارا بود تغيير دادن به ايروان-ویزا : يكضرب شكر خدا
سفرنامه ایروان
(2015-02-25 ساعت 07:24)mani.iht نوشته:  در نظر داشته باشین که اگه خدای نکرده از پرواز بعدیتون به خاطره زمان بر بودن کارهای اقامتی جا بمونین با اولین پرواز شما رو رهسپار مقصد می‌کنن کاما اینکه این باسهٔ ما هم اتفاق افتاد و فاصلهٔ ۲ پرواز ما با قطری حدود ۱ ساعت نیم بود که ما از پروازمون جا موندیم و با پرواز بعدی راهی‌ شدیم.پس نگران نباشین.

یکم این مورد مشکل داره.
درصورتی با اولین پرواز بطور حتم مسافر رو میفرستند (بخاطر از دست دادن پرواز) که شرکت هواپیمایی مقصر باشه. در اینحالت دارنده بلیط مقصره.
(2015-02-21 ساعت 17:36)MASTAN1 نوشته:  1- باید طبق قانون هیج هنگام بیش از 6 ماه خارج از آمریکا نباشید در غیر این صورت مدت اقامتهای قبلی محاسبه نمی شود.
2- اگر بطور پیوسته یا نا پیوسته مدت 30 ماه در یک بازه 5 ساله در آمریکا باشید از ماه 57 ام می توانید درخواست سیتی زن شیپ بدهید.
3- اگر بیش از 6 ماه خارج از خاک آمریکا بمانید افیسر می تواند در ورودی بعدی کیس شما را به دادگاه معرفی کند و معمولا دفعه اول دادگاه به نفع شما رای می دهد.
4- اگر فقط 6 ماه یک بار به آمریکا سفر کنید باز هم مورد 3 می تواند اتفاق بیفتد.
در کل داستان این پروسه لاتاری برای افزایش جمعیت آمریکا با گوناگونی متفاوت از ملتها و قاره های مختلف است . برای اینها مهم است که شما برنامه زندگی در آنجا دارید یا فقط گرین کارت می خواهید.
5- بعضیها برای جلوگیری از رفت و آمدهای بیمورد پاس سفید می گیرند مجوز دو ساله که در آن نیازی به رفت و آمد نیست و گرین کارت شما هم باطل نمی شود. برای این مورد باید 3 ماه بیشتر در خاک آمریکا بمانید.

فکر کنم مورد 4 درست نباشه.
اگر شما هر 6 ماه یکبار وارد بشید مشکلی برای تمدید گرین کارت ندارید (که حیلی ها اینکار رو میکنند)
اما امکان دریافت شهروندی رو از دست میدید.
دوستان دیگه هم راهنمایی کنند. ممنون
با سلام و تبریک

اگر راهی لس انجلس هستید همسر من در بانکی در انسینو کار می کنه. اگر کمکی از دستش بر بیاد براتون انجام می ده. لطفا پیغام خصوصی بدین.
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: aaraam ، A_A ، shadi79 ، somayeh1363 ، behjat ، jupiterx ، k1_m_1358 ، t_arian_n ، SAAM_60 ، Alex 2014
(2015-02-26 ساعت 04:00)daniel_b نوشته:  
(2015-02-21 ساعت 17:36)MASTAN1 نوشته:  1- باید طبق قانون هیج هنگام بیش از 6 ماه خارج از آمریکا نباشید در غیر این صورت مدت اقامتهای قبلی محاسبه نمی شود.
2- اگر بطور پیوسته یا نا پیوسته مدت 30 ماه در یک بازه 5 ساله در آمریکا باشید از ماه 57 ام می توانید درخواست سیتی زن شیپ بدهید.
3- اگر بیش از 6 ماه خارج از خاک آمریکا بمانید افیسر می تواند در ورودی بعدی کیس شما را به دادگاه معرفی کند و معمولا دفعه اول دادگاه به نفع شما رای می دهد.
4- اگر فقط 6 ماه یک بار به آمریکا سفر کنید باز هم مورد 3 می تواند اتفاق بیفتد.
در کل داستان این پروسه لاتاری برای افزایش جمعیت آمریکا با گوناگونی متفاوت از ملتها و قاره های مختلف است . برای اینها مهم است که شما برنامه زندگی در آنجا دارید یا فقط گرین کارت می خواهید.
5- بعضیها برای جلوگیری از رفت و آمدهای بیمورد پاس سفید می گیرند مجوز دو ساله که در آن نیازی به رفت و آمد نیست و گرین کارت شما هم باطل نمی شود. برای این مورد باید 3 ماه بیشتر در خاک آمریکا بمانید.

فکر کنم مورد 4 درست نباشه.
اگر شما هر 6 ماه یکبار وارد بشید مشکلی برای تمدید گرین کارت ندارید (که حیلی ها اینکار رو میکنند)
اما امکان دریافت شهروندی رو از دست میدید.
دوستان دیگه هم راهنمایی کنند. ممنون

نه درسته. اعتبار گرین کارت 10 ساله و بعد از اون اگر سیتسزن نشده باشید، باید درخواست تمدیدش رو بدید که معلوم نیست با درخواستتون موافقت بشه یا نه.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
تشکر کنندگان: goliii ، jupiterx ، bijan9 ، t_arian_n ، Alex 2014
سلام
من همیشه از نوشته دوستان استفاده کردم و خیلیییییییییییییی کمک شده به من هر چند کمتر می اومدم و یا مطلبی نمیزاشتم ولی واقعا هر چه دارم از این سایت هست و خواستم تشکری ویژه کنم از تمامی دست اندرکاران چه انان که مدیرند و چه اعضای آ ن
من در ایالت فلوریدا شهر میامی بودم و الان یک ماهه اومدم ایران اگرکسی این ایالت رابرای زندگیش می خواد انتخاب کنه انتخاب خوبی هست و من
چهار ماه دیگه بر می گردم و مایلم باهم وطنای خودم هم خونه باشم تا بیگانه ها اگر کسی تمایل داره پیام بده
تشکر کنندگان: shayan seyfi ، m.ghoreishi ، goliii ، aidaz ، tapartoor600 ، t_arian_n ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان