کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام
دوستان مهاجر تازه وارد من دو روز پیش برای بار دوم وارد امریکا و کالیفرنیا شدم.دفعه اول پنچ ماه موندم و چهار ماهش رو کار کردم.تجربه شخصی من اینه که همه دوستان باید با سیستم اینجا و مشکلاتش کنار بیاین و پله پله واسه خودشون اینجا یه زندگی درست کنند.و فکر بازگشت و فضا و جایگاه قبلی رو نداشته باشن چون وقتی برمیگردین اونور میبینید که دیگه اون ارمش قبلی رو ندارین و باید از صفر شروع کنید پس بهتره این کار رو از همین جا شروع کنید حالا هر ایالتی هستید فرق نمیکنه.به امید موفقیت همه دوستان
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: behjan ، behjat ، nora ، samane1363 ، ریحانا ، miyu ، eagla ، m.ghoreishi
دوستان من با اينكه آدرس را عوض كرده بودم ٤ هفته اي گرين كارتم اومد. البته پول را از ايران پرداخت كرده بودم. همچنين براي اطلاع دوستان يه ايميل بعدا براي من اومد با اين عنوان كه كسانيكه قبل از ٢٣ اكتبر پول خودشون را پرداخت كردن يه مشكلي تو سيستمشون بوده كه شماره پيگيري نمي داده و بابت همين موضوع عذر خواهي كرده بود و گفته بود كه پس از ٢٣ اكتبر اين مشكل برطرف شده.

شماره كيس: **64///مصاحبه: 8 جولای./// آپديتها: ١٣ و ١٤ جولاي، ٢٠ جولاي، ٧ آگوست،10 آگوست، ١٣ آگوست///كلير: ١٤ آگوست/// تعداد افراد: ٢نفر ///محل مصاحبه: ابوظبی. /// وضعيت: سربازي س. ///شغل خصوصي.
تشکر کنندگان: samane1363 ، ریحانا ، aaraam
(2015-12-02 ساعت 04:10)ali1980 نوشته:  دوستان من با اينكه آدرس را عوض كرده بودم ٤ هفته اي گرين كارتم اومد. البته پول را از ايران پرداخت كرده بودم. همچنين براي اطلاع دوستان يه ايميل بعدا براي من اومد با اين عنوان كه كسانيكه قبل از ٢٣ اكتبر پول خودشون را پرداخت كردن يه مشكلي تو سيستمشون بوده كه شماره پيگيري نمي داده و بابت همين موضوع عذر خواهي كرده بود و گفته بود كه پس از ٢٣ اكتبر اين مشكل برطرف شده.

علی جان سیستم جا داره بیشتر از اینا معذرت خواهی کنه. چون من 29 اکتبر پرداخت کردم ولی باز هم بهم شماره پیگیری نداد. اصلا خوب شد اینجا آمریکاست. اگر ژاپن بود سیستم تا الان دست به خودکشی زده بود. در این حد افتضاح به بار اومده...
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من 1 ماهه وارد امریکا شدم ولی هر کار میکنم نمیتونم165 دلار رو پرداخت کنم میشه لطفا بگین شما از کدوم سایت وارد شدید و 165 دلارو پرداخت کردید؟
لطفا راهنماییم کنید

تشکر کنندگان:
(2015-11-26 ساعت 11:08)Pariba نوشته:  
(2015-11-26 ساعت 08:25)titi_spring64 نوشته:  سلام دوستان منم بلاخره رسیدم با پرواز قطر امدم پرواز خیلی خخوب بود از تهران رفت دوحه وایییی فرودگاه دوحه چقدر شکیل بود و از دوحه مستقیم دالاس اصلن بار داخل هواپیما رو نکشیدن من ریسک کرده بودم و تمام شکستنیهامو برده بودم بالا حدودن 20 کیلو گفتم فوقش میریزم دور چه کنم بهتر از نبردنه خلاضه من یه ساک داشتم با یه کولی پر وسایل و یه پلاستیک که پوتینام توش بود بارم هم دقیقن 23/۵ بود دو تا .من یدونه ترازو دیجیتالی خریده بودم خیلی دقیق بود هیچ مشکلی نبود بارم هم صحیح و سالم بدستم رسید فقط غای هواپیما افتضاح بود با خودتون غذا بردارین من اگه خوراکی نداشتم الان شهید بودم در ره آمریکا.هواپیما پر هندی بود که خیر ندیده ها نمیگم چی میکردن ولی واقعن داشتم خفه میشدم هر چی هم میدادن تو هواپیما میخوردن دیگه خودتون بگیرین برینBig Grin برگه داخل هواپیما رو همرو نو زدم با اینکه خوراکی داشتم ولی پولم رو درست وارد کردم اودم کارهای مهاجرتی انجام شد و یه برگه پر کردم برای پولها چون بالای ده هزارتا بود روز اول رفتم اداره سوشال و درخواست دادم نوبتی بود و نوبت گرفتم نشستم بعد رفتم یه سری سوال پرسید گفتم ادرسمم هم دادم و گفت چند روز دیگه میاد من 165 دلارو نریختم هنوز دیگه فردا باید برا حساب بانکی برم تا بتونم اونم پرداخت کنم اینجا من فقط میفهمم اینا چی میگن ولی نگاهشون میکنم چون مشکل اسپیکینگ دارم پس زبان بخونینBig Grin راستی من امروز بابت یه کپی کلی پول دادم چند تا کپی اضافه برا خودتون بیارین
سلام دوست عزيز , ما هم 30 نوامبر با پرواز قطر مى خواهيم وارد واشنگتن دى سى بشويم , خدا کنه شرايط خوپى پيش رومون باشه , لطفا راهنمايى بفرماييد چه مواد غذايى را مى شه با خودمان ببريم ( منظورم زرشک و زعفران و پسته و..... ) ؟ براى وزن بار خيلى سختگيرى مى کنند ؟ براى ميزان دلارى که همراهمان مى بريم چطور ؟
دوستان عزيز اگر نکته اى به نظرتان مى رسه که در زمان پرواز و زمان ورود به آمريکا بايد به آن توجه کنيم و رعايت کنيم را , راهنمايى بفرماييد . با آرزوى موفقيت براى تمامى دوستان . متشکرم Shy Shy Shy
سلام دوست عزیز ما هم با همین پرواز از قطر وارد واشنگتن دی سی شدیم
1.زرشک، زعفران ،زردچوبه ،انواع سبزی های خشک ، پسته و... همراهم آوردم توی فرودگاه حتی چمدونم رو نگشتن و خیلی بی دردسر وارد شدم فقط واسه اطمینان روی هر کدوم اسم لاتین رو بنویسین که اگه چمدون ها رو گشتن به مشکل نخورین.
2.برگه ای رو ک در هواپیما میدن مقدار پول رو دقیق نوشتیم اصلا کاری نداشتن و جای نگرانی نداره.
3.در مورد چمدون نفری دوتا چمدون 25 کیلویی و یک کوله پشتی 10 کیلویی همراه داشتیم توی فرودگاه زیاد گیر ندادن و با کمی آه و ناله خدا رو شکر اضافه بار نخوردیم و بارها رو تهران تحویل میدین واشنگتن تحویل میگیرید(واسه اطمینان تهران موقع تحویل بار بپرسید)
4.موقع تحویل بار دوتا بلیط بهتون تحویل میدن ی بلیط تهران قطر و یک بلیط قطر به واشنگتن
5.فقط هواستون باشه واسه ما تایم بین پرواز قطر ، واشنگتن فک کنم 2 ساعت بود خودتونو سریع ب پرواز بعدی برسونید
6.سوال دیگه ای هم بود من در خدمتم

تشکر کنندگان: behjan ، nora
سلام دوستان
واقعا ببخشین که این سوال رو اینجا مینویسم چون همتون مصاحبه دادین اینجا نوشتم.
دوستانی که برنده اصلی بودن و پدر یا مادرشون فوت کرده بود تو مصاحبه ازشون گواهی فوت خواستند؟ دوستانی که اطلاع دارن بگن.
ممنون
شماره کیس: ‎ 2016AS52xx■ تاریخ رویت قبولی: ‎9 May ■ کنسولگری: ‎تغییر از آنکارا به ابوظبی‎ ■ تعداد افراد: 2 نفر
ارسال فرمهای260: 15 May‎ ■ کارنت شدن: 9 Feb‎ ■ نامۀ دوم: 22 Feb‎ ■ مصاحبه: 5 April ■ نتیجه: AP
خدمت س پ ا ه ، شغل خصوصی ، ازدواج بعد از قبولی و قبل از ارسال فرم 260
آپدیتها: 17 آپریل، 19 آپریل، 21 آپریل، 3 آگوست آپدیت طلایی و دوخطی از آمریکا، 4 آگوست ساعت 12 ظهر آپدیت از سفارت و or
4 آگوست ساعت 6 عصر به لطف خدا دریافت ایمیل کلیری بعد از 4 ماه.
تشکر کنندگان:
(2015-12-02 ساعت 13:10)ben123 نوشته:  سلام دوستان
دوستانی که برنده اصلی بودن و پدر یا مادرشون فوت کرده بود تو مصاحبه ازشون گواهی فوت خواستند؟ دوستانی که اطلاع دارن بگن.
ممنون

سلام دوست عزیز. من برنده اصلی بودم و پدرم فوت کرده. اما مطلقه هم بودم. بنابراین ازم فقط سند طلاق خواستن. ترجمه ی برگ گواهی فوت که ضرر نداره. هزینه زیادی هم نداره. اگر گواهی گم بشه دردسر بزرگیه. کپی گواهی رو به دارالترجمه تحویل بدید
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
تشکر کنندگان: ben123
(2015-12-02 ساعت 13:10)ben123 نوشته:  سلام دوستان
ممنون

خير. نيازي نيست. شما برنده اصلي هستيد به پدر و مادرتون كاري ندارن. فقط در حد دونستن مشخصاتشون/

تشکر کنندگان:
(2015-12-02 ساعت 11:19)سپید زمان نوشته:  سلام دوستان من ۱ ماهه وارد آمریکا شدم ولی هر کار میکنم نمیتونم165 دلار رو پرداخت کنم میشه لطفا بگین شما از کدوم سایت وارد شدید و 165 دلارو پرداخت کردید؟
لطفا راهنماییم کنید

دوست عزيز صفحه اول همين تاپيك مدير محترم به صورت كامل راهنمايى كرده .
شماره كيس : ***۶ - رويت قبولى ۷ مى - افراد كيس : ٢ نفر - ارسال فرم 12جولاى -،كارنت 12 مى - نامه دوم : بيست مى بود كه دوم جون باز شد!! مصاحبه : نهم جولاى - سفارتخانه : ابوظبى - ويزا : يكضرب Big Grin - مقصد : مريلند - ورود : اواخر نوامبر - سوشیال : یک هفته بعد از ورود - گرین کارت : برای همسرم ۶۵ روز بعد از ورود و برای نفر اصلی هنوز منتظرم!!
تشکر کنندگان: behjan ، miyu
سلام دوستان من اين سوْال رو قبلا هم پرسيدم متاسفانه جوابي نگرفتم،من و همسرم با اتحاد از ابوظبي به سانفرانسيسكو پرواز كرديم تو فرودگاه ابوظبي أفسر مهاجرت فقط به همسرم يه فرم داد كه پر كنه و امضا كنه از من امضا نخواست با وجوديكه من برنده اصلي بودم،أيا كسي تجربه ي مشابهي داره؟ممنون ميشم اگر پاسخ بديد
٢٠١٥، ايالت تگزاس، شهر دالاس
تشکر کنندگان:
(2015-12-02 ساعت 21:03)sinapco نوشته:  سلام دوستان من اين سوْال رو قبلا هم پرسيدم متاسفانه جوابي نگرفتم،من و همسرم با اتحاد از ابوظبي به سانفرانسيسكو پرواز كرديم تو فرودگاه ابوظبي أفسر مهاجرت فقط به همسرم يه فرم داد كه پر كنه و امضا كنه از من امضا نخواست با وجوديكه من برنده اصلي بودم،أيا كسي تجربه ي مشابهي داره؟ممنون ميشم اگر پاسخ بديد
من هم همین پرواز رو داشتم، فقط تو ابوظبی فرم آبی رو تحویل و امضا کردیم
منظورتون همون فرم آبیه؟
شماخانم هستید؟ همسرتون سربازی رفته بودند؟زیر ۲۵ سال هستند؟
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان: sinapco
(2015-12-02 ساعت 21:03)sinapco نوشته:  سلام دوستان من اين سوْال رو قبلا هم پرسيدم متاسفانه جوابي نگرفتم،من و همسرم با اتحاد از ابوظبي به سانفرانسيسكو پرواز كرديم تو فرودگاه ابوظبي أفسر مهاجرت فقط به همسرم يه فرم داد كه پر كنه و امضا كنه از من امضا نخواست با وجوديكه من برنده اصلي بودم،أيا كسي تجربه ي مشابهي داره؟ممنون ميشم اگر پاسخ بديد
فکر میکنم همون فرمی هست ک داخل هواپیما میدن منظورتونه ک باید به افیسر توی فرودگاه که مدارکتون رو چک میکنن و پاکت زرد رو تحویل میگیرن اون فرم هم ازتون میگیرن ما دوتا پر کردیم یعنی یکی من یکی شوهرم من فرد برنده بودم ولی برگه من رو مچاله کرد و گفت نیاز نیست فقط فرم همسرمو دریافت کرد و ضمیمه پرونده کرد اونجا تغییر آدرس رو اعلام کردیم

تشکر کنندگان: sinapco
شماره كيس: **64///مصاحبه: 8 جولای./// آپديتها: ١٣ و ١٤ جولاي، ٢٠ جولاي، ٧ آگوست،10 آگوست، ١٣ آگوست///كلير: ١٤ آگوست/// تعداد افراد: ٢نفر ///محل مصاحبه: ابوظبی. /// وضعيت: سربازي س. ///شغل خصوصي.
تشکر کنندگان:
(2015-12-03 ساعت 00:16)samane1363 نوشته:  
من هم همین پرواز رو داشتم، فقط تو ابوظبی فرم آبی رو تحویل و امضا کردیم
منظورتون همون فرم آبیه؟
شماخانم هستید؟ همسرتون سربازی رفته بودند؟زیر ۲۵ سال هستند؟
من خانم هستم و برنده اصلی همسرم سربازی معاف بود و بالای 25 سال است. فرم آبی رو ما هم یکی و به نام همسرم پر کردیم. اما افسر فرم دیگه ای به همسرم داد که نام و آدرس و امضا میخواست و به من نداد. مگر قرار نیست که روی گرین کارت امضا باشه ؟ ! الان رو گرین کارت من چه امضایی هست؟؟!! اصلا از من امضا نگرفت!!!
٢٠١٥، ايالت تگزاس، شهر دالاس
تشکر کنندگان:
[/quote]
علی جان سیستم جا داره بیشتر از اینا معذرت خواهی کنه. چون من 29 اکتبر پرداخت کردم ولی باز هم بهم شماره پیگیری نداد. اصلا خوب شد اینجا آمریکاست. اگر ژاپن بود سیستم تا الان دست به خودکشی زده بود. در این حد افتضاح به بار اومده...
[/quote]

گرين كارت شما هنوز نيومده؟

[/quote]
بله. تو امضا ذکر کردم. گرین کارتم رسیده
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان