کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان كسي لينك دانلود برگه اي كه تو هواپيما ميدن را داره؟و اينكه چطوري بايد بنويسيم
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان:
(2015-12-09 ساعت 04:06)Pariba نوشته:  سلام دوستان ، باااخره ما هم آمديم امريكا ، ما در تاريخ ٣٠ نوامبر وارد ايالت ويرجينيا و شهر فالس چرچ شديم و امروز ٩ روزه كه از ورودمان مي گذره ، خدا را شكر ديروز سوشيالهامون آمد ، حالا ديگه بايد بريم دنبال كار و كلاس زبان و .... تا حالا هر جا كه مي رفتيم از ما شماره ي سوشيال را مي خواستند . لطفا دوستان با تجربه در مورد كارهاي اولييه اي كه بايد انجام بدهيم ، راهنمايي بفرمايند . در ضمن ما مبلغ ١٦٥ دلار بابت گرين كارت را از ايران پرداخت كرده ايم . براي همه ي دوستان آرزوي بهترين ها را دارم . ☺️☺️☺️

رسیدن بخیر،
ما هم ساکن شهر الکساندریا در ویرجینیا هستیم.
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: Pariba
سلام دوستان .یک سوال دارم میخواستم بدونم اداره مهاجرت مدارک مثل گرین کارت یا پاس سفید را با چه پستی ارسال میکنه چند روز طول میکشه تا بیاد؟ممنون
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
تشکر کنندگان:
(2015-12-10 ساعت 22:10)mehdi1989 نوشته:  سلام دوستان .یک سوال دارم میخواستم بدونم اداره مهاجرت مدارک مثل گرین کارت یا پاس سفید را با چه پستی ارسال میکنه چند روز طول میکشه تا بیاد؟ممنون
با پست دولتی یا همان USPS . معمولاً هم بسته به مسافت بین 7 تا 10 روز کاری . بعضاً بیشتر هم طول می کشه .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: mehdi1989
(2015-12-09 ساعت 23:47)ariana80 نوشته:  
(2015-12-09 ساعت 15:24)Marmad نوشته:  
(2015-12-09 ساعت 15:00)ali3875 نوشته:  طرح کنگره آمریکا: سفر به ایران، نمره منفی در صدور ویزای آمریکا

براساس این طرح شهروندان کشورهای دارای وضعیت لغو ویزا با آمریکا که بعد یک مارس ۲۰۱۱ به *******ه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند نمی توانند بدون ویزا به آمریکا بروند

به علاوه شهروندانی که تابعیت دوگانه این چهار کشور را دارند هم باید برای سفر به آمریکا ویزا بگیرند.
به عنوان مثال اگر یک شهروند ایرانی - فرانسوی بخواهد با استفاده از گذرنامه فرانسوی به آمریکا سفر کند باید ویزا دریافت کند.
شهروندان فرانسه برای سفر به آمریکا نیازی به دریافت ویزا ندارند.

این طرح با ۴۰۷ رای در مقابل ۱۹ رای تصویب شد و پیش از آنکه رسمیت یابد باید در مجلس سنا هم تصویب شود و به امضای رئیس جمهور برسد.

آمریکا با ۳۸ کشور جهان قراردادی دایر بر معافیت شهروندان آنها از ویزای آمریکا دارد و تخمین زده می شود که سالانه ۲۰ میلیون نفر از این کشورها به آمریکا سفر می کنند. شهروندان این 38 کشور برای سفر به آمریکا نیازی به دریافت ویزا ندارند.

بلژیک و فرانسه که بیشتر عاملان حملات اخیر پاریس شهروندان آنها بودند جزو این برنامه هستند.

بنابه گزارش ها قانونگذاران آمریکایی عمدتا نگران هزاران شهروند کشورهای اروپایی هستند که گرایش های رادیکال دارند و به عراق و *******ه رفته اند.

مایکل مکال رئیس کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان کنگره در بیانیه ای پیش از تصویب طرح گفته بود: "متوقف کردن این افراد هدف طرح است. ما مجبوریم که امنیت برنامه معافیت از ویزا را بهبود بخشیم تا تروریست ها به خاک ما نرسند."

این طرح از کشورهایی که همچنان مایل به مشارکت در برنامه معافیت از ویزا هستند می خواهد گذرنامه های خود را به تراشه هایی حاوی داده های بیومتریک شهروندان مجهز کنند، اطلاعات مربوط به گذرنامه های مسروقه را گزارش دهند و اطلاعات مربوط به مظنونان تروریستی را در اختیار آمریکا بگذارند.

این طرح با انتقاد گروه لابی شورای ملی ایرانیان آمریکا و نیز اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا روبرو شده که آن را "تبعیض آمیز" خوانده اند.

دویچه وله هم در توصیف این طرح نوشت: مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را تصویب کرده که محدودیت‌های جدیدی برای ممانعت از ورود «عناصر رادیکال» به این کشور اعمال خواهد کرد. سفر به ایران، عراق، *******ه و سودان، خط قرمز جدید برای دریافت ویزای آمریکا خواهد بود.

بر اساس این طرح که با استقبال کم‌سابقه‌ای از سوی نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه مواجه شده و با ۴۰۷ رای موافق در برابر ۱۹ رای مخالف به تصویب رسید، تبادل اطلاعات میان آمریکا و ۳۸ کشوری که سفر شهروندانشان به آمریکا بدون دریافت ویزا میسر است، تشدید خواهد شد تا از ورود «عناصر رادیکال» به این کشور جلوگیری شود.

به این ترتیب با اعمال اصلاحاتی که در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده، اگر کسی پس از ماه مارس ۲۰۱۱ – که جنگ داخلی در *******ه آغاز شد – به کشورهای *******ه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشد، برای سفر به آمریکا نیازمند دریافت ویزا خواهد بود. گذشته از این، سفر شهروندان عراق و *******ه به آمریکا، بدون دریافت ویزا غیرممکن خواهد بود، حتی اگر تابعیت دوگانه داشته باشند.

کسانی که مشمول دریافت ویزای آمریکا می‌شوند باید از فرآیند معمول آن بگذرند و پیش از دریافت روادید برای مصاحبه حضوری به سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کنند. بر اساس این طرح همچنین کسانی که به *******ه یا عراق سفر کرده‌اند تا پنج سال امکان سفر بدون ویزا به آمریکا را از دست خواهند داد. این طرح به وزارت امنیت داخلی آمریکا این امکان را می‌دهد که در صورت لزوم کشورها را از سیستم معافیت ویزا حذف کند.

سلام
این یعنی الان مایی که گرین کارد داریم و ایرانیم برای سفر دوباره به آمریکا باید ویزا بگیریم؟
دوستان عزیز
این موضوع بسیار مهمی است و الان پر از ابهام است امیدوارم که با این وضعیت تصویب نشود و تغییرات مهمی را شامل بشود
بر اساس این نکته این مربوط به کشورهایی است که قرارداد لغو ویزا با آمریکا را دارند و چون این با ایران نیست پس منطقا برای ایرانی های مقیم ایران مشکلی نباید باشد
متاسفانه این خبر در شبکه های اجتماعی درج شده و ناقص و نامعتبر است. اتباع 38 کشوری که برای ورود به آمریکا از قانون " ویزا ویور" استفاده می کردند را شامل می شود . اتباع این 38 کشور ( اغلب اروپایی ) باید ویزا بگیرند و بعد وارد عمه ریکا شوند . دنبال اصل خبر بگردید تا خیالتان راحت شود.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: usatravel ، hilda60 ، mehdi1989 ، daniel_b ، aaraam
دوستان
میشه لطفا، شماره تماس برای پیگیری وضعیت گرین کارت رو بذارین؟
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان:
(2015-12-10 ساعت 23:33)samane1363 نوشته:  دوستان

سلام
من امروز به شماره ی 8003755283 که در جواب ایمیلم بهم داده بودند زنگ زدم و جواب گرفتم. بعد از 70 روز گرین کارتم صادر شده بود.
کیس نامبر: 2015AS5XXX . سفارت: آنکارا . ارسال اولیه فرم ها: 20 می . ارسال فرم ها بعد از آنلاک : 22 آگوست ، کارنت: 13آوریل ، مصاحبه : 9 جون ، دریافت ویزا یک ضرب
تشکر کنندگان: samane1363 ، aaraam
دوستان من میرم تو سایت 165 دلار رو پرداخت کنم میزنه ای نامبر نمیشناسه تماس گرفتم میگن میگن اسمم هست توی لیست ولی ای نامبر متفاوته و اسم همسرمم داخل لیست نیست گفتن حضوری بیاین اداره
اینم خدمتتون بگم سوشیال من اومد دم خونه ولی مال همسرم نیومده
کسی به این مشکل برخورده یا شنیده کسی این اتفاق واسش بیفته؟
لطفأ اگه میدونید راهنمایی کنید

تشکر کنندگان:
(2015-12-11 ساعت 08:26)farslm نوشته:  

سلام
من امروز به شماره ی 8003755283 که در جواب ایمیلم بهم داده بودند زنگ زدم و جواب گرفتم. بعد از 70 روز گرین کارتم صادر شده بود.

مرسی دوست عزیز
شما از چه طریقی ایمیل زدین که پاسخ دادند؟
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من میخواستم واسه تعطیلات کریسمس بر گردم ایران و تا عید بمونم اما این قانون جدیدی که صحبتش هست که هرکس به ایران بره باید مجدد ویزا بگیره حتی با گرین کارت من رو خیلی نگران کرده چون واقعا دوباره ویزا گرفتن مثل کابوس میمونه. به نظر شما باید چه کار کنم؟
شماره کیس: 2015ASXXXX1XXX تاریخ رویت قبولی:14 May کنسولگری: Ankara ---->Abu Dhabi تعداد افراد منظور در کیس : 1 ارسال فرمهای سری اول: 27 may
کارنت شدن کیس: 12 Augest مصاحبه: Nov هفته سوم دریافت کلیرنس: هفته سوم March دریافت ویزا: سه هفته بعد ورود به آمریکا: May دریافت گرین کارت: Big Grin

تشکر کنندگان:
(2015-12-11 ساعت 13:00)Nazem نوشته:  
HR158 یا اصلاحیه جدید قانون لغو روادید آمریکا با 38 کشور
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: shanks ، mehdi1989 ، ریحانا ، Ali Sepehr
(2015-12-09 ساعت 04:46)Sam2014 نوشته:  
(2015-12-09 ساعت 04:06)Pariba نوشته:  سلام دوستان ، باااخره ما هم آمديم امريكا ، ما در تاريخ ٣٠ نوامبر وارد ايالت ويرجينيا و شهر فالس چرچ شديم و امروز ٩ روزه كه از ورودمان مي گذره ، خدا را شكر ديروز سوشيالهامون آمد ، حالا ديگه بايد بريم دنبال كار و كلاس زبان و .... تا حالا هر جا كه مي رفتيم از ما شماره ي سوشيال را مي خواستند . لطفا دوستان با تجربه در مورد كارهاي اولييه اي كه بايد انجام بدهيم ، راهنمايي بفرمايند . در ضمن ما مبلغ ١٦٥ دلار بابت گرين كارت را از ايران پرداخت كرده ايم . براي همه ي دوستان آرزوي بهترين ها را دارم . ☺️☺️☺️
درود و تبریک ورود به ساکنان جدید پایتخت .... هوا هم سرده اونجا یخده ... مراقب باشید
یک خان از هفت خان را گذراندید به سلامتی >>> منظورم سوشاله نه آمریکا اومدن Big GrinBig Grin
با کسب رخصت از بزرگان ... کارها به ترتیب قد (البته اگر تشریف آوردید که بمانید وگرنه سفرهای سوک سوکی برای گرفتم گرین کارت و برگشت به ایران این کارهایی که در زیر فهرست وار نوشتم را لازم ندارد )
قبل از هرچیز برنامه ریزی کاری ، انضباط مالی و صبر و حوصله چون اینجا زود دلارها تون خرج میشه SadSad. پس با درایت و دقت عمل کنید و تا می تونید تحقیق کنید و بررسی و فقط به حرف های کلی ( مثل همین چند سطر زیر ) بسنده نکنید .
۱- انتخاب و اجاره محل سکونت با توجه به فاکتورهای مهم مثل امنیت ، نزدیکی به مدرسه و یا محل گار ( برای بچه مدرسه ای دارها مث خودم اولویت با مدرسه با درجه ۸ تا ۱۰ است) + تهیه خط تلفن .
۲- ثبت نام مدرسه بچه ها .
۲- باز کردن حساب بانکی ( checking و saving ) در یکی از بانک های بزرگ مثل Bank of America ، Wells Fargo و .... و بعدش هم اپلای برای کردیت کارت ( احتمالاً در بدو ورود Secured )
۳- انتقال پول هایتان به حساب بانکیتون ( به هیچ وجه پول و اقلام قیمتی در خانه نگهداری نکنید ) . اگر می توانید صندوق در بانک اجاره کنید ( هزینه سالانه دارد )
۴- گرفتن گواهینامه رانندگی که از اوجب واجبات است .
۵- خریدن اتول که بدون وسیله نقلیه در عمه ریکا آچمزید + بیمه اتول تون
۶- بیمه خدمات درمانی چون تا 15 دسامبر فرصت دارید .( برای ۲۰۱۶)
۷- پیدا کردن کار و کلاس ESL و باقی قضایا
توجه کنید شما در آمریکا باید برای هر کاری آدرس و تلفن ارائه بدهید و در خیلی از موارد مثل استخدام ۲ تا فرم شناسایی ( گرین کارت ، درایور لایسنس ، سوشال و یا پاسپورت ) .بنابراین برای شما آدرس محل سکونت خیلی مهمه . یک سری از کارها با آدرس دوست و فامیل و قوم و خویش امکانپذیره ولی آدرس هتل و متل این ها را قبول نمی کنند .
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما و خانواده معزز
سلام دوست عزيز ، ممنون كه با صبر و حوصله به سوال من جواب دادي ، مي شه لطف كني براي بيمه درماني بيشتر توضيح بدهيد ، كه چه كار بايد بكنيم و كدام بيمه براي ما با اين شرايطي كه هنوز كار نداريم و بايد از جيب بخوريم بهتره ؟ ( اگر باز نكته اي به نظرتان رسيد ، بفرماييد ، ممنون مي شم . )
البته اين را بگم ، ما خونه گرفتيم در محلي كه دسترسي محليش خوبه و مدرسه و كتابخانه و كالج و فروشكاه بهش نزديكه .
بازم از شما دوست عزيز تشكر مي كنم و براي شما آرزوي بهترين ها را دارم .
2015AS6### * تعداد افراد کيس: 4 نفر * مصاحبه 16 جولاى ارمنستان * آپديت طلايى شبانه: 9سپتامبر * کلير شدن: 10سپتامبر * صدور ويزا: 16 سپتامبر * ورود به آمريکا ( واشنگتن. دى.سى ) : بزودى و درسال 2015 Rolleyes
تشکر کنندگان: behjan ، nora ، samane1363
(2015-12-11 ساعت 12:23)Goldenstar نوشته:  سلام دوستان. من میخواستم واسه تعطیلات کریسمس بر گردم ایران و تا عید بمونم اما این قانون جدیدی که صحبتش هست که هرکس به ایران بره باید مجدد ویزا بگیره حتی با گرین کارت من رو خیلی نگران کرده چون واقعا دوباره ویزا گرفتن مثل کابوس میمونه. به نظر شما باید چه کار کنم؟

من یک مورد رو متوجه نشدم، این قانون ربطی به دارندگان گرین کارت نداره. مربوط به دارندگان تابعیت 38 کشور هست.
و در ضمن اگر کسی از سال 2011 به ایران رفته باشه و تابعیت 38 کشور رو داشته باشه شاملش میشه. حالا بر فرض اشتباه (مطابق با مطلب شما دوست عزیز)، آیا شما در 4 سال گذشته ایران نبودید؟؟؟ و آیا کلا اونهایی که از سال 2011 به اینطرف با لاتاری وارد آمریکا شدن در 5 سال گذشته توی ایران نبودند؟
در ضمن خوتون قضاوت کنید: این قانون شامل کانادا نمیشه، حالا چطوری ما داریم به خود آمریکا ربطش میدیم.
واقعا دوستان به نحوه گسترش این خبر دقت کنید، این قانون واقعا مسخره هست اما تا حد زیادی بهش موارد مختلف مربوط میشه.
تشکر کنندگان: shahin61 ، aaraam
سلام دوستان امیدوارم کارهاتون بر وفق مراد انجام شه با کمال تعجب امروز گرین کارت من ب اینکه فقط ده روز از پرداختم میگذره اومد من یه هفته ای بعد از اومدنم پرداخت انجام دادم الان 18 روزه اینجام امروز گرین کارتم اومد بعد نکته خنده دار اینه که سوشالم هنوز نیامده با اینکه فردای اومدنم رفتم اداره سوشال و حضوری اپلای کردم چه پیشنهادی دارین چکار کنم؟بعد برا بیمه بدون سوشال میتونم اقدام کنم با همین گرین کارت ؟
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، Pariba ، miyu ، samane1363
(2015-12-11 ساعت 12:22)samane1363 نوشته:  
(2015-12-11 ساعت 08:26)farslm نوشته:  

سلام

مرسی دوست عزیز
شما از چه طریقی ایمیل زدین که پاسخ دادند؟
سلام
من فرم https://egov.uscis.gov/cris/contactus رو پر کزده بودم.. اسم و تاریخ تولد و A-number . و تاریخ ورودتون و تاریخ پرداخت رو ذکر کنید.
کیس نامبر: 2015AS5XXX . سفارت: آنکارا . ارسال اولیه فرم ها: 20 می . ارسال فرم ها بعد از آنلاک : 22 آگوست ، کارنت: 13آوریل ، مصاحبه : 9 جون ، دریافت ویزا یک ضرب
تشکر کنندگان: samane1363

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان