کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-03-28 ساعت 01:46)HTQ نوشته:  درود.متاسفانه این مشکل گرین کارت ما پیچیده شده.ما تو سپتامبر وارد آمریکا شدیم و فردای روز ورود، مبلغ 165 دلار به ازای هر نفر رو پرداخت کردیم.البته آدرس سکونت ما با آدرس فرم 260 فرق داشت که ما تو فرودگاه و تو سایت USCISتغییر آدرس رو اعلام کردیم.بعد هم در مدت یک ماه حضورمون برای پاس سفید اقدام کردیم و از آمریکا خارج شدیم.سوشال و پاس سفیدمون الان اومده ولی خبری از گرین کارت نیست.زمان پرداخت مبلغ هم هیچ ریسپت نامبری به ما داده نشد.حالا هر چی فرم آنلاین رو پر می کنیم یا تماس می گیریم به نتیجه نمی رسیم.طی تماس تلفنی ما رو ارجاع میدن به فرم آنلاین و تو جواب فرم هم می گن با شما تماس می گیریم و اگه نشد مجدد فرم رو پر کنید.واقعا دچار سردرگمی شدیم.اگه دوستان تجربه مشابهی دارن لطفا راهنمایی بفرمایند.

سلام دوست عزيز
ما هم دقيقاً مثل شما هستيم ولي نگران نباش بآلاخره مياد
با اين تفاوت كه من دوماه بعد از ورود به ايران برگشتم و يك ماه ايران بودم و دوباره برگشتم و كلي تلفن و ايميل زدم و حتي حضوراً رفتم دفتر ايميگريشن حالا بعد از ٦ ماه يك نامه أؤمده كه اگر گرين كارت شما تا ٩٠ روز ديگه نرسيد به ما اطلاع بده و فقط ميگن توي پروسس هست حالا چه پروسسي من نميدونم
تشکر کنندگان: HTQ ، samane1363 ، Daneshjo
(2016-03-28 ساعت 17:09)kyakourosh نوشته:  
(2016-03-28 ساعت 01:46)HTQ نوشته:  درود.متاسفانه این مشکل گرین کارت ما پیچیده شده.ما تو سپتامبر وارد آمریکا شدیم و فردای روز ورود، مبلغ 165 دلار به ازای هر نفر رو پرداخت کردیم.البته آدرس سکونت ما با آدرس فرم 260 فرق داشت که ما تو فرودگاه و تو سایت USCISتغییر آدرس رو اعلام کردیم.بعد هم در مدت یک ماه حضورمون برای پاس سفید اقدام کردیم و از آمریکا خارج شدیم.سوشال و پاس سفیدمون الان اومده ولی خبری از گرین کارت نیست.زمان پرداخت مبلغ هم هیچ ریسپت نامبری به ما داده نشد.حالا هر چی فرم آنلاین رو پر می کنیم یا تماس می گیریم به نتیجه نمی رسیم.طی تماس تلفنی ما رو ارجاع میدن به فرم آنلاین و تو جواب فرم هم می گن با شما تماس می گیریم و اگه نشد مجدد فرم رو پر کنید.واقعا دچار سردرگمی شدیم.اگه دوستان تجربه مشابهی دارن لطفا راهنمایی بفرمایند.

سلام دوست عزيز
با اين تفاوت كه من دوماه بعد از ورود به ايران برگشتم و يك ماه ايران بودم و دوباره برگشتم و كلي تلفن و ايميل زدم و حتي حضوراً رفتم دفتر ايميگريشن حالا بعد از ٦ ماه يك نامه أؤمده كه اگر گرين كارت شما تا ٩٠ روز ديگه نرسيد به ما اطلاع بده و فقط ميگن توي پروسس هست حالا چه پروسسي من نميدونم

welcome to united states Big Grin Big Grin Big Grin
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: Daneshjo
سلام دوستان
من مریم هستم به همراه همسرم الان شش ماهی میشه که اومدیم آمریکا .
ما در آریزونا زندگی میکنیم و زیاد اینجا دوست و آشنا نداریم .
منم فکر کردم گفتم اینجا پست بزارم ببینم اگر کسی از بچه های 2015 اینجا هست برامون پیغام بزاره آشنا شیم .
(2016-03-28 ساعت 21:10)tajhizgaran نوشته:  
(2016-03-28 ساعت 17:09)kyakourosh نوشته:  

سلام دوست عزيز

welcome to united states Big Grin  Big Grin  Big Grin

سلام من و همسرم سپتامبر آمدیم و گرین کارت من بعد از یک ماه رسید . اما گرین کارت همسرم بعد از 3 ماه رسید اما با کلی پیگیری و روزی 2 بار تماس و ایمیل و مراجعه به ایمیگریشن !!! ضمنا از ایمیگریشن می تونید رسید نامبر رو بگیرید .
حالا مشکل اینجا بود که زمانی که ما وادر آمریکا شدیم و با سیستم جدید پول واریز کردیم اونها نفر دوم یعنی همسر من رو جز کسانی که پول واریز نکرده میدونستن و جالب اینجاست که مبلغ واریزی 330 دلار بود . خلاصه کنسولگر ایمیگریشن متوجه شد و حتی پیغام فرستاد که اینها پول رو برای دو نفر واریز کردن اما با وجود این با کلی پیگیری و خدا خدا کردن مشکل ما حل شد ...
2015as9xx
محل مصاحبه : آنکارا
تاریخ روئیت قبولی خودم : بعد 3 ماه
تاریخ روئیت فبولی همسرم : هوراا
محل اقامت : یه جای گرررررم
تشکر کنندگان: dv2017
(2016-03-19 ساعت 20:21)behjat نوشته:  سلام به همه دوستان عزیزم ، برای همتون سالی پر از سلامتی و خوشی و خوش شانسی آرزو میکنم، انشاالله همه کارها روی روال خوب و امن پیش بره و سالی سرشار از موفقیت برای همتون باشه، من هم بی صبرانه منتظرم که تا چندماه دیگه با یک انرژی سرشار برگردم  و یک زندگی جدید رو از نو شروع کنم، سال ۱۳۹۵ برهمه دوستان مبارک باشه
سلام بحجت خانم. سال نو مبارک باشه دوست پر تلاش و زرنگ. ایشالا زودتر برگردی و نزدیک دخترهای عزیزتون ساکن بشید
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo
(2016-03-30 ساعت 22:15)mojgan m نوشته:  
(2016-03-19 ساعت 20:21)behjat نوشته:  سلام به همه دوستان عزیزم ، برای همتون سالی پر از سلامتی و خوشی و خوش شانسی آرزو میکنم، انشاالله همه کارها روی روال خوب و امن پیش بره و سالی سرشار از موفقیت برای همتون باشه، من هم بی صبرانه منتظرم که تا چندماه دیگه با یک انرژی سرشار برگردم  و یک زندگی جدید رو از نو شروع کنم، سال ۱۳۹۵ برهمه دوستان مبارک باشه
سلام بحجت خانم. سال نو مبارک باشه دوست پر تلاش و زرنگ. ایشالا زودتر برگردی و نزدیک دخترهای عزیزتون ساکن بشید
سلام ،سال نو شما هم مبارک ممنونم عزیزم یکیشون رفته یکی دیگه چند ماه بعد از رفتن ما میره، نمیدونم حتما لطف خداست که پشت سر هم برنامه های رفتن بچه هام داره درست میشه، خودم دلم برای اونجا تنگ شده کلی برنامه دارم که منتظرم به محض رفتن شروع کنم ، گذراندن دوره در کالج ،و کار و کار و کار، توکل به خدا ، برای شما و همه دوستان عزیزم آرزوی موفقیت میکنم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، Rira_1982 ، mojgan m ، غنچه ، hamed shayan ، M.d ، Memolk ، ali.b ، Daneshjo
سلام به همه دوستان و سال نو مبارک
بعد از مدتها اومدم سایت - به یاد همه اون روزهایی که هرروز بارها و بارها سایت را چک میکردم می بینم هنوز دوستان زیادی وفاداربوده و اینجا پیام گذاشتند. امیدوارم همه دوستان تا حالا از وضعیتشون راضی باشند من هم برای مدت دو ماه و به قصد همون دوماه و نه برای مهاجرت( اواسط آبان تا اواسط دیماه) رفتم کالیفرنیا - لس آنجلس خودم دوست داشتم ولی همسر و فرزندم چندان دوست ندارند ولی با گرفتن پاس سفید فعلا فرصت برای خودمون خریداری کردم و همه مان مصمم هستیم برای سیتیزن شیپی اقدام کنیم. فعلا به زندگی روزمره خودم به ایران برگشتم . قبلا نظرمو گفته بودم برای کودکان و افراد مسن و آنهایی که زندگیشان را به تازگی شروع کردند و یا خواهند کرد عالیه ولی برای کسانی که زندگیشان در اینجا ریشه دوانده ،موضوع تصمیم گیری سخت تره و نیاز به بررسی بیشتر داره ولی واقعا کیس با کیس فرق میکنه و نمیشه برای هر شخص نسخه یکسانی پیچید. پس از دیدگاه های هرفرد استفاده کنید ولی تصمیم را خودتان بگیرید. هم افرادی بودند که موفق بودند وهم افرادی که زندگی بدتری داشتند متاسفانه چشم و هم چشمی ها و حواشیح بعضی ایرانی های آنجا از ایران خودمان بیشتر بود.
بنظرم تحصیلات شرط لازم برای یک زندگی مرفه در آنجاست پس اگر می توانید تحصیل کنید حتما حداقل آخرین مدرک تحصیلی را در آنجا بگیرید. من زندگی مرفه را برای آمریکاییهای تحصیلکرده می دیدم و شماری از ایرانی های سرمایه گذار. چون اگر به کاری هم بپردازید برای ترفیع نیاز به مدرک تحصیلی از دانشگاه آمریکایی را حس خواهید کرد پس اگر به کاری هم مشغول شدید بعد از یکسال این استیت شدن به فکر دانشگاه هم باشید. بهرحال برای کسانی که زندگی را شروع می کنند شروع درآمریکا سخت هست ولی بنظرم نسبت به ایران در زمان کوتاه تر ولی با تلاش بیشتر در آمریکا زندگیتان بهبود پیدا میکنه. دوستان من! به همون اندازه که اینجا روز هست و آنجا شب به همین اندازه تفاوت شب و روز ،بین ایران و آمریکا تفاوت وجود داره و هیچ جای مقایسه باقی نمیگذاره پس اگر تصمیم به مهاجرت دارید بدنبال مقایسه کردن شرایطتتون در ایران با آمریکا نباشید و کاملا از ایران کنده شوید. امیدوارم تصمیمتان برایتان سرانجام عالی ای داشته باشد.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
(2016-03-29 ساعت 05:27)maryam1365 نوشته:  سلام دوستان
من مریم هستم به همراه همسرم الان شش ماهی میشه که اومدیم آمریکا .
ما در آریزونا زندگی میکنیم و زیاد اینجا دوست و آشنا نداریم .
منم فکر کردم گفتم اینجا پست بزارم ببینم اگر کسی از بچه های 2015 اینجا هست برامون پیغام بزاره آشنا شیم .

سلام
ميتونيد لطفاً تا حدودي از زندگي در آريزونا بگيد؟ از اقوام همسرم در شهر mesa هستند و احتمالاً ما سفري به آنجا خواهيم داشت البته نه براي ماندن بلكه صرفاً يك سفر كوتاه مدت.
ممنون از شما
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
تشکر کنندگان: Daneshjo ، maryamb
سلام دوستان عزيز. امشب يهويي دلم براي همتون تنگ شد و رفتم تاپيك كليرنس خودمون رو ي بار ديگه چك كردم كه بسته بود و گفتم شايد اينجا بهترين جا باشه واسه احوال پرسي. عيد همتون ميارك. عجب روزاي وحشتناكي رو با هم گذرونديم. چقدر همتون خوب بوديد و با صفا. ما كه از اكتبر اومديم موندگار شديم و هنوز كه تصميم به سفر به ايران رو نداريم. ريحانا جان هم كه فعلاً يه بِرِك گرفته رفته ايران و اميدوارم هر چه زودتر برگرده و بياد. يادش به خير چقدر دعا مي كرديم هممون Big Grin
دم همتون گرم و ايام به كام
❶ کيس نامبر : 2015AS43##
❷ تعداد افراد : ٤ نفر - برنده اصلي خودم
❸ مصاحبه: ابوظبي - ٢١ آپريل
❹ آپديت كل كيس: ٢٢ و ٢٧ آپريل - ١٠ آگوست - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❺ آپديت خودم: ٢١و ٢٢و ٢٧و ٢٨و ٢٩ آپريل - ١٩ مي - ١٠ آگوست - ٢٠ آگوست با ايميل - ١٨ سپتامبر - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❻ ايميل کلیر:٢٠ سپتامبر
❼ مقصد: كاليفرنياي شمالي (Bay area). ورود ١٤ اكتبر ٢٠١٥

(2016-03-30 ساعت 23:29)behjat نوشته:  
(2016-03-30 ساعت 22:15)mojgan m نوشته:  
سلام ،سال نو شما هم مبارک ممنونم عزیزم یکیشون رفته یکی دیگه چند ماه بعد از رفتن ما میره، نمیدونم حتما لطف خداست که پشت سر هم برنامه های رفتن بچه هام داره درست میشه، خودم دلم برای اونجا تنگ شده  کلی برنامه دارم که منتظرم به محض رفتن شروع کنم ، گذراندن دوره در کالج ،و کار و کار و کار، توکل به خدا ، برای شما و همه دوستان عزیزم آرزوی موفقیت میکنم

سلام بهجت خانم راستش من چند وقتی نتونستم خیلی سر بزنم حساااابی درگیر. کار و زندگی ، ولی اینجوری که از پستتون متوجه شدم شما برگشتین ایران!!امیدوارم زود. بیاین و همه چیز عالی عالی باشه براتون.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo
دوستهای خوبم من هم دلم برای اینجا تنگ شده بود بعد از نزدیک به شش ماه در آمریکا و ایالت تگزاس بودن باید بگم که اصلا نفهمیدیم که این ۶ ماه چجوری گذشت،همه چیز بالا پایین می شه همه چیز عوض می شه و اینکه خوب تنهایی و خودتی و خودت.اینجا همه چیز بستگی به فرد داره . همه چیز بر مبنای قانون و. فردیت آدمهاست. یادمه که یه متن خیلی خوب توی آمریکا از خیال تا واقعیت خونده بودم و اون این بود توی مهاجرت برای خودتون یه بال پیدا کنید نه بار کسی که توی بدترین شرایط کنارتون باشه و با هم پرواز کنید و برید جلو. هر چند که مجردها یه جور دیگه موفق هستن اینکه تنهان و مسئولیتی در قبال دیگری ندارن.ولی خوب به هر حال من یاری کنارمه که به داشتنش افتخار می کنم و چقدر خوبه که هست. توی این مدت خیلی احساس متفاوتی داشتیم بین موندن و رفتن ولی خوب طاقت آوردیم.شرایط ما یک مقدار شاید با بعضی دوستان فرق داشت اینکه ما باید از پسر ۳ سالمون هم مراقبت می کردیم چون توی مهد نموند و بعد از دو ماه گریه ی هر روز ما مجبور شدیم که توی ۲ تا شیفت متفاوت بریم سر کار من از صبح می رفتم تا بعد از ظهر و همسرم از عصری تا ساعت ۲شب.این یعنی اینکه ما روزی ۱۵ دقیقه همدیگرو می دیدیم اون هم همش توی راه اتاق و آشپزخونه و حمام. و اینکه غذات رو گذاشتم توی کیفت یادت نره میوت رو بخوری، لباس گرم ببر هوا بیرون سرده و این مکالمه ی ما بود.
راستش را بخواید توی این مدت وقتی یه موقع هایی به خودم می گفتم شاید بهتر بود که نمیومدیم (شرایط ما خیلی خیلی توی ایران خوب بود )می رم توی اینستا یا فیسبوک کامنتهای زیر پستها را می خونم بعد می فهمم که عجب کاری کردیم که اومدیم.
آمریکایی ها جمعیت زیادشون حداقل توی ایالتی که ما هستیم خونگرم و مودب و مهربون هستن. ما تونستیم چندتا دوست آمریکایی داشته باشیم که باهاشون هر از گاهی حرف می زنیم بیرون می ریم و از بودن کنارشون لذت می بریم.
اینجا یک مقدار کار سخته و شرایطش با ایران فرق می کنه ولی با این سختی می شه همه چیز بدست اورد و بعد از یک هفته ی سخت دو روز آخر هفته رو خوش گذروند. همین اتمسفر تمیز و آزاد را تنفس کردن برای من آخر خوشیه. همین که بچم توی پارکی بازی می کنه که توی کل کشورم پیدا نمی شه از شهر. بازی حرف نمی زنم از یه پارک ساده صحبت می کنم. از دیدن تمیزی چشمامون به وجد میاد. اینکه سنجاب و خرگوش توی سطح شهر پره و هیچ جنبنده ی دوپایی اونها رو آزار نمی ده. روزهای اول سخته ولی وقتی دوستهای ایرانی زیادی رو می بینیم که توی خونه های بزرگ تریپلکس زندکی می کنن و ماشینهای خیلی خوب دارن و شاد هستن به خودمون یادآور می شیم که ما هم حتما می تونیم. درس ، کار، زندگی سالم قطعا موفقیت میاره. همه چیز مستلزم زمانه.زمان همه چیز را حل می کنه. و البته یاداور بشم که بعد از ۶ ماه ما از انتخاب ایالت و شهرمون بسیار راضی هستیم ما تونستیم ۶ ماه دووم بیاریم . خدا را شکر.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
(2016-04-09 ساعت 08:02)Memolk نوشته:  
(2016-03-30 ساعت 23:29)behjat نوشته:  
(2016-03-30 ساعت 22:15)mojgan m نوشته:  سلام بحجت خانم. سال نو مبارک باشه دوست پر تلاش و زرنگ. ایشالا زودتر برگردی و نزدیک دخترهای عزیزتون ساکن بشید
سلام ،سال نو شما هم مبارک ممنونم عزیزم یکیشون رفته یکی دیگه چند ماه بعد از رفتن ما میره، نمیدونم حتما لطف خداست که پشت سر هم برنامه های رفتن بچه هام داره درست میشه، خودم دلم برای اونجا تنگ شده  کلی برنامه دارم که منتظرم به محض رفتن شروع کنم ، گذراندن دوره در کالج ،و کار و کار و کار، توکل به خدا ، برای شما و همه دوستان عزیزم آرزوی موفقیت میکنم

سلام بهجت خانم راستش من چند وقتی نتونستم خیلی سر بزنم حساااابی درگیر. کار و زندگی ، ولی اینجوری که از پستتون متوجه شدم شما برگشتین ایران!!امیدوارم زود. بیاین و همه چیز عالی عالی باشه براتون.
ممنونم عزیزم، برای سرو سامان دادن حاصل یک عمرمون مجبورم چند ماهی ایران باشم، ولی منم با شما موافقم که کار خوبی کردین که موندیم و سختی هاشم میگذره، منم بی صبرانه منتظرم برگردم چون اونجا بیشتر جای پیشرفت دارم، برات آرزوی موفقیت میکنم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: Memolk ، samane1363 ، sahar2016 ، dv2017 ، Rira_1982 ، ali.b ، Daneshjo
سلام دوستان

من بعد از گذشت دو ماه زندگی در ماه های مهر و آبان درآمریکا به ایران برگشتم برای کمتر از شش ماه، در این فاصله که امریکا نبودم گرین کارتم دست دوستم رسیده، برای ورود مجدد نیاز هست اصل کارت گرین کارت همراهم باشه یا از بار اول ورود که شهریور ۹۴ باشه ویزای من یک سال اعتبار داره و به حضور فیزیکی گرین کارت نیازی نیست؟

این متن رو بعدا ویرایش کردم:
در صفحه ۲۸۵ خوندم که باید گرین کارت باشه، میشه ازش پرینت رنگی بگیرم یا بر فرض روز رسیدنم بگم دوستم بیاره فرودگاه!
چون مدرک صادر شده، فقط حضور فیزیکی نداره!
شماره کیس: 2015-4XXX رویت قبولی: 2 می کنسولگری: از آلماتی درخواست به Yerevan دادم تعداد افراد منظور در کیس: از 2 تبدیل به یک
ارسال فرمهای سری اول: می 2014 >>>> آنلاک سپتامبر >>>> ارسال مجدد 30 اکتبر
کارنت شدن کیس: Feb 2015 نامه دوم: 24 Feb مصاحبه 6 آوریل دریافت ویزا 15 آوریل
سلام بر همه دوستان و یاران ۲۰۱۵. بعد از مدتها دوباره اومدم تو این تاپیک.‌یادش بخیر. چه روزهای پر از بیم و امیدی بود پارسال همین موقع.‌! من فعلا پاس سفید گرفتم و برگشتم ایران. برای همه تون آرزوی موفقیت و پیروزی و سربلندی دارم.
کیس نامبر: سه هزارو . . . / تعداد افراد کیس چهارنفر. مصاحبه نیمه اول مارچ ابوظبی. برنده اصلی خانمم. کلیر خانم و بچه ها بعد از بیست و پنج روز. خودم AP ، و سرانجام با عنایت خداوند متعال در تاریخ 26 جولای با ایمیل از طرف سفارت و تماس به موبایلم کلیر شدم.
تشکر کنندگان: copol ، behjat ، Memolk ، پرسپولیس6 ، ali.b ، samane1363 ، Daneshjo
(2016-04-14 ساعت 07:31)Aamed نوشته:  سلام دوستان

من بعد از گذشت دو ماه زندگی در ماه های مهر و آبان درآمریکا به ایران برگشتم برای کمتر از شش ماه، در این فاصله که آمریکا نبودم گرین کارتم دست دوستم رسیده، برای ورود مجدد نیاز هست اصل کارت گرین کارت همراهم باشه یا از بار اول ورود که شهریور ۹۴ باشه ویزای من یک سال اعتبار داره و به حضور فیزیکی گرین کارت نیازی نیست؟

این متن رو بعدا ویرایش کردم:
در صفحه ۲۸۵ خوندم که باید گرین کارت باشه، میشه ازش پرینت رنگی بگیرم یا بر فرض روز رسیدنم بگم دوستم بیاره فرودگاه!
چون مدرک صادر شده، فقط حضور فیزیکی نداره!

سلام دوست عزيز
اصولاً وقتي كه گرين كارت صادر ميشه و به ادرس شما پست ميشه اون ويزا كه داريد فاقد اعتبار ميشه مگر اينكه گرين كارت شما گم بشه و يا اينكه به دستتون نرسه پس شما نميتوانيد با ويزا وارد شويد
دوماً اينكه گرين كارت حاوي يك تراشه إلكترونيكي هست مثل كارهاي بانكي و اطلاعات در داخل ان نگهداري ميشود و كپي گرفتن از ان هيچ كمكي به شما نميكند بنابراين بهترين راهنمايي براي شما اين است كه به دنبال شخص مورد اعتماد باشيد تا گرين كارت را به دست شما برسانيد تا دچار مشكل نشويد
موفق باشيد
تشکر کنندگان: copol ، storagemeter ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان