کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-05-19 ساعت 05:25)Shezem نوشته:  اطاق برای تازه وارد !

دوستان، من در کالیفرنیا، در یکی از محله های خوب و دنج در اورنج کانتی ، یک اطاق در خانه یک خانواده ۳ نفره آمریکایی اجاره کرده ام. در آگوست یا سپتامبر میخواهم یک سفر ۲ ماهه به ایران داشته باشم، از طرفی اطاقم را هم نمیخواهم از دست بدهم. چون در این سه سالی که اینجا زندگی کرده‌ام مشکلی نداشتیم، از محل اینجا هم خوشم میاد، صاحب خونه هم آدم خوبیه، با هم رفیقیم.
پیش خودم فکر کردم، از دوستان تازه وارد، اگر کسی دلش میخواد که دو ماهی را تا پیدا کردن خانه مورد نظرش ، بصورت موقتی اینجا باشد، به من خبر بده.
مبلغ کرایه از ۷۰۰ دلار در ماه فکر نکنم بیشتر باشه. البته شما به صاحب خانه پرداخت خواهید کرد، نه به من.

اطاق شامل، یک تخت کویین سایز با رختخواب، میز و صندلی، تلویزیون ۳۲ اینچ با بیش از۲۰۰ کانال ، کمد دیواری، دراور و آینه و حمام و دشتشویی مجزا برای خود است.

اگر کسی خواست، به من پیام بده.

سلام،حیف که ما دو نفریم و اواسط جولای میایم وگرنه حتما ازتون میگرفتیم باز هم امیدوار شدم که شاید با این حدود کرایه بشه اونورا اتاق پیدا کرد،براتون آرزوی موفقیت میکنم، و وبلاگتون هم خوب مینویسید،ادامه بدید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، farrokh33 ، bahar101 ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-19 ساعت 10:28)نیلان نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 20:53)Mahboy نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 19:20)نیلان نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 19:05)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 18:49)نیلان نوشته:  دوستان سلام، چند نفرتون تجربه ی گم شدن بار با ترکیش رو دارید؟

من تجربه شخصی ندارم.
ولی توی این مدت زیاد در مورد پاره شدن چمدان یا خیس شدن بارها و گم شدنشون در این ایرلاین خوندم.

بنده هم از همه ی دوستانم شنیدم، خواستم همسرم قانع بشه
Big GrinBig Grin
ممنون

من تصمیم به رفتن با ترکیش داشتم ولی با یکی از دوستان در آ م ر ی ک ا صحبت کردم و گفت که برای خودش و یکی از دوستاش پیش اومده که در جابجایی بارها با ترکیش چمدانها دستکاری شده بودند! Sad و احتمالا چیزی برداشته شده که به همین دلیل قطر گرفتم و امیدوارم این تجربه در این ایرلاین تکرار نشه Wink

دوست من و خاله ش و مامانش در ۳ تاریخ جدا با ترکیش سفر کردن، هر ۳ تا بارشون گم شده بود. دوستان توجه کنید ترکیش ریسک داره.

وای بر من که با عجله بلیط تهیه کردم! Sad کاش زودتر گفته بودین.
حالا آخرش چی شد؟ وسایل گم شده پیدا شدن یا رفت که رفت؟ نفهمیدین کدوم قسمت ترکیش اشتباه کرده؟
Case:2015AS1xxx; DS-260:July10th; Invitation Letter:Nov25th; Interview: Jan8th; Abudhabi; 1 Person; Clear:Apr5th; Visa Issued:Apr 20th;
تشکر کنندگان: laleht ، Alex 2014
(2015-05-19 ساعت 15:34)solid_mercury نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 19:20)نیلان نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 19:05)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  من تجربه شخصی ندارم.
ولی توی این مدت زیاد در مورد پاره شدن چمدان یا خیس شدن بارها و گم شدنشون در این ایرلاین خوندم.

بنده هم از همه ی دوستانم شنیدم، خواستم همسرم قانع بشه
Big GrinBig Grin
ممنون

من تصمیم به رفتن با ترکیش داشتم ولی با یکی از دوستان در آ م ر ی ک ا صحبت کردم و گفت که برای خودش و یکی از دوستاش پیش اومده که در جابجایی بارها با ترکیش چمدانها دستکاری شده بودند! Sad و احتمالا چیزی برداشته شده که به همین دلیل قطر گرفتم و امیدوارم این تجربه در این ایرلاین تکرار نشه Wink

دوست من و خاله ش و مامانش در ۳ تاریخ جدا با ترکیش سفر کردن، هر ۳ تا بارشون گم شده بود. دوستان توجه کنید ترکیش ریسک داره.

حالا آخرش چی شد؟ وسایل گم شده پیدا شدن یا رفت که رفت؟ نفهمیدین کدوم قسمت ترکیش اشتباه کرده؟

حالا قرار نیست که همه بارهای ترکیش گم بشه
ایشالا مال شما صحیح و سالم میرسه
اینقدر آیتم واسه استرس داری که ای توش گمه بهش فکر نکن معمولا لوازم پیدا میشه و کم اتفاق میفته که ایرلاینی چمدونها رو گم کنه و دیگه پیدا نشه.
بعدم این اتفاقها تو همه ایرلاینها میفته
من سه سال پیش رفتم اسپانیا با لوفتانزا باور میکنین 3 تا چمدون داشتم هیچکدوم با پرواز خودم نیومد و با سه تا پرواز متفاوت تو روزای مختلف اومد
تازه مردم یه لوفتانزا میگن پنجاه تا از بغلش در میاد
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Mahboy ، behjat ، solid_mercury ، AliReza.Sh ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-19 ساعت 16:04)laleht نوشته:  
(2015-05-19 ساعت 15:34)solid_mercury نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 19:20)نیلان نوشته:  بنده هم از همه ی دوستانم شنیدم، خواستم همسرم قانع بشه
Big GrinBig Grin
ممنون

حالا قرار نیست که همه بارهای ترکیش گم بشه
ایشالا مال شما صحیح و سالم میرسه
اینقدر آیتم واسه استرس داری که ای توش گمه بهش فکر نکن معمولا لوازم پیدا میشه و کم اتفاق میفته که ایرلاینی چمدونها رو گم کنه و دیگه پیدا نشه.
بعدم این اتفاقها تو همه ایرلاینها میفته
من سه سال پیش رفتم اسپانیا با لوفتانزا باور میکنین ۳ تا چمدون داشتم هیچکدوم با پرواز خودم نیومد و با سه تا پرواز متفاوت تو روزای مختلف اومد
تازه مردم یه لوفتانزا میگن پنجاه تا از بغلش در میاد

دوست عزیز من منظورم از این پاسخ صرفا اطلاع رسانی هست و همون طور که عزیز دیگه هم می گن این یک احتمال هست. اما در جهت اطلاع رسانی باید بگم که بار دوست من پیدا نشد اما بار خاله ش رو ۲ یا ۳ هفته بعد آوردن اما همه ی وسایل خورد و خمیر شده بود و معلوم نیست که کدوم قسمت این اتفاق میفته. اما ترکیش آمار بالایی در گم کردن بار داره کلا. من همچنان شوهرم داره می گه بار ترکیش بریم و اگه بارمون گم شد هم مهم نیست چون بار خاصی نداریم. کلا فقط حواستون باشه اگه بار گم شد، شما بالاترین مقدار رو claim کنید. Big Grin لازم به ذکره که بنده وقتی کوچیک بودم، بارم توی ایر لاین امارات گم شد. یعنی همه جا پیش میاد. بهرحال من هدفم اطلاع رسانی بود. موفق باشید عزیزم.
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: laleht ، Mahboy ، solid_mercury ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
سلام دوستان
اگر اطلاعاتی در مورد واریز آنلاین 165 دلار دارید کمک کنید
من اکانت ساختم تو سایت USCIS ELIS و برای تکمیل پروفایل هنوز A- number رو نمیشناسه با توجه به اینکه حدود 10 روز از صدور ویزا میگذره این عادی هست
آیا نیاز هست با جایی مکاتبه کنم ؟
2015AS5XXX
محل گذران عمر شیکاگو Cool
سفرنامه
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-05-19 ساعت 22:46)bugbear نوشته:  سلام دوستان
من اکانت ساختم تو سایت USCIS ELIS و برای تکمیل پروفایل هنوز A- number رو نمیشناسه با توجه به اینکه حدود ۱۰ روز از صدور ویزا میگذره این عادی هست

من هم این مشکل رو داشتم ته کیس نامبرتون 01 رو نزنین میشناسه.این به خاطر این هست که یک نفر هستین
شماره كيس: 2015ASXXX---كنسولگري: آنكارا--تاريخ رويت قبولي: 1 MAY--ارسال فرمهاي اول: 18 MAY--تعداد افراد كيس: فقط خودم---كارنت شدن كيس:Aug --دريافت نامه دوم: 15 aug--مصاحبه: oct 8,آپديت ها: -4Nov-7Nov-8Jan-12Jan-18Jan-16 Mar-24- Mar25(by email)--April 27rd(by --email)-April28-April29-May5-May6-May7---کلیرنس :-May 7---دريافت ويزا: May13Cool---ورود به آمريكا:7OCT Big Grin
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، bugbear ، laleht ، r.bazargan ، SomeOneX ، omid man ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-20 ساعت 01:17)Nima4185 نوشته:  
(2015-05-19 ساعت 22:46)bugbear نوشته:  سلام دوستان
من اکانت ساختم تو سایت USCIS ELIS و برای تکمیل پروفایل هنوز A- number رو نمیشناسه با توجه به اینکه حدود ۱۰ روز از صدور ویزا میگذره این عادی هست

من هم این مشکل رو داشتم ته کیس نامبرتون 01 رو نزنین میشناسه.این به خاطر این هست که یک نفر هستین

خیلی ممنون
یا خذف 01 آخر کیس نامبر مشکل حل شد Wink
2015AS5XXX
محل گذران عمر شیکاگو Cool
سفرنامه
تشکر کنندگان: laleht ، asher ، Sam2014 ، Alex 2014
دوستان سلام. من قبلا port ورودی به امریکا رو آتلانتا اعلام کرده بودم ولی حالا مقصدم عوض شده. به نظرتون توی روند کارهای مهاجرتی مشکلی پیش میاد و من مجبورم که اولین ورودم به آتلانتا باشه و بعد به مقصد جدیدم برم و یا نه زیاد مهم نیست و من مستقیم برم به مقصد جدیدم و کارهای مهاجرتی رو از فرودگاه اونجا شروع کنم؟ ممنون میشم از دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن.
کیس نامبر:***2015as1 / تعداد افراد کیس: 3 نفر / مصاحبه : دسامبر-آنکارا / وضعیت: خانم و پسرم کلیر در 3 آپریل / آپدیت ها: 8 آپریل نفر دوم کیس و دوباره 8 آپریل آپدیت همه اعضا که اینبار ساعت 9 شب و آخرین آپدیت که خودم هم کلیر شدم 14 آپریل(بعد از 129 روز) دریافت ویزای هر سه نفر 6 میSmile
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Alex 2014
(2015-05-20 ساعت 11:30)habibhabib نوشته:  دوستان سلام. من قبلا port ورودی به آمریکا رو آتلانتا اعلام کرده بودم ولی حالا مقصدم عوض شده. به نظرتون توی روند کارهای مهاجرتی مشکلی پیش میاد و من مجبورم که اولین ورودم به آتلانتا باشه و بعد به مقصد جدیدم برم و یا نه زیاد مهم نیست و من مستقیم برم به مقصد جدیدم و کارهای مهاجرتی رو از فرودگاه اونجا شروع کنم؟ ممنون میشم از دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن.

تا ائنجايي كه من شنيدم تو اولين فرودگاه وروديي به امريكا كارهاي مهاجرتيتون رو ميتونين انجام بدين و فكر كنم بايد انجام بشهSmile
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: habibhabib ، Sam2014 ، Alex 2014
دوستان دوباره سلام

قبلا هم گفت شده حتما فاصلهٔ زمانی‌ بین پروازهای اولی‌ ورود رو بیشتر از ۳ ساعت بگیرید ، نکته بد اینکه حتما کل مسیر رو با یه شرکت هواپیمای‌ای بگیرید اینطوری پول بار به پروازهای داخلی آمریکا نمی‌دید ، درضمن به خودتون استرس ندید و از سفرتون لذت ببرید

اگه بچه کوچیک دارید چند تا اسباب بازی جدید براش بخرید و هر فقط حوصله‌اش سر رفت یه دونه بهش بدید این طوری چند ساعت ساکت میشوند
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
تشکر کنندگان: habibhabib ، Mahboy ، Rira_1982 ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-20 ساعت 11:30)habibhabib نوشته:  دوستان سلام. من قبلا port ورودی به آمریکا رو آتلانتا اعلام کرده بودم ولی حالا مقصدم عوض شده. به نظرتون توی روند کارهای مهاجرتی مشکلی پیش میاد و من مجبورم که اولین ورودم به آتلانتا باشه و بعد به مقصد جدیدم برم و یا نه زیاد مهم نیست و من مستقیم برم به مقصد جدیدم و کارهای مهاجرتی رو از فرودگاه اونجا شروع کنم؟ ممنون میشم از دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن.

شما در هر فرودگاهی (ایالتی) وارد امریکا بشین کارهای مهاجرتی شما اونجا انجام میشه و فقط شما باید تغییر ادرس را در فرودگاه اعلام کنید تا گرین کارتتون به ادرس جدید بیاد. ما در فرمهای سفارت مقصد را فلوریدا اعلام کرده بودیم اما مستقیم اومدیم کالیفرنیا و هیچ مشکلی هم به وجود نیومد
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، habibhabib ، jupiterx ، Alex 2014
خب دوستان امروز خدا را شکر سوشالم اومد بعد از 11 روز از تاریخ ورودم و 10 روز بعد از رفتن به اداره سوشال سکیوریتی
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: hilda60 ، tajhizgaran ، m.ghoreishi ، آلیس-1980 ، ali3875 ، laleht ، behjat ، sh_mm10 ، Mahboy ، bahar101 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-21 ساعت 02:23)aghamilad نوشته:  خب دوستان امروز خدا را شکر سوشالم اومد بعد از 11 روز از تاریخ ورودم و ۱۰ روز بعد از رفتن به اداره سوشال سکیوریتی
تبریک میلاد جانSmile
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: aghamilad ، bahar101 ، Alex 2014
(2015-05-21 ساعت 01:33)atriana نوشته:  

شما در هر فرودگاهی (ایالتی) وارد آمریکا بشین کارهای مهاجرتی شما اونجا انجام میشه و فقط شما باید تغییر ادرس را در فرودگاه اعلام کنید تا گرین کارتتون به ادرس جدید بیاد. ما در فرمهای سفارت مقصد را فلوریدا اعلام کرده بودیم اما مستقیم اومدیم کالیفرنیا و هیچ مشکلی هم به وجود نیومد

دوست عزیز از راهنمایی خوبتون و همچنین لطفتون سپاسگزارم
کیس نامبر:***2015as1 / تعداد افراد کیس: 3 نفر / مصاحبه : دسامبر-آنکارا / وضعیت: خانم و پسرم کلیر در 3 آپریل / آپدیت ها: 8 آپریل نفر دوم کیس و دوباره 8 آپریل آپدیت همه اعضا که اینبار ساعت 9 شب و آخرین آپدیت که خودم هم کلیر شدم 14 آپریل(بعد از 129 روز) دریافت ویزای هر سه نفر 6 میSmile
تشکر کنندگان: bahar101 ، Memolk ، Alex 2014
(2015-05-20 ساعت 11:39)p00ya2001 نوشته:  

تا ائنجايي كه من شنيدم تو اولين فرودگاه وروديي به امريكا كارهاي مهاجرتيتون رو ميتونين انجام بدين و فكر كنم بايد انجام بشهSmile
آقا پویا ممنون از راهنمایی شما
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، bahar101 ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان