کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-05-16 ساعت 17:14)omid man نوشته:  
(2015-05-16 ساعت 13:28)behjat نوشته:  [quote='omid man' pid='612257' dateline='1431763990']
من اگر خدا بخواد ده روز بعد میرم .هر چی که لازم بود جمع کردم.همش شد یه چمدان و یه کوله پشتی. نمیدونم دوستان دیگه چی میبرن که زیاده همینقدرشم سوغاته نصفش دارم وسواس پیدا میکنم که نکنه بقیه کارشون حساب شدس و مال من برنامم ناقصه هههههههه

سلام انشاالله به سلامتی ما هم که دونفریم فکر نمیکنم بیشتر از بار شما همراه ببریم نگران نباشید هر شخصی خودش بهتر میدونه چی لازمه که ببره موفق باشید
[/quot e]

ارزوی موقیت براتون دارم منم بعد از یک ماه احتمالا کالیفرنیام شایدم هم ایالتی شدیم ههههه

موفق باشید مالس آنجلس برای ورود، بقیش بستگی به اونجا داره،سفرنامه یادتون نره
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: farrokh33 ، bahar101 ، samane1363 ، Alex 2014
(2015-05-16 ساعت 10:26)Mahboy نوشته:  
(2015-05-16 ساعت 01:27)farrokh33 نوشته:  سلام آقا رضا البته ببخشید مدیریت محترم (شوخی کردم به دل نگیرWink)درست گفتی اول می خانم یکی از دوستان ما میخواست بره آمریکا .برا خداحافظی که رفتیم پیشش گفت چند کیلو برنج دارم با خودم میبرم .جریان ساقه طلایی رو براش گفتم .ولی اصرار داشت ومیگفت چون پسرم ایران که بوده ازاین برنج خیلی خوشش میومده من حتما باید براش ببرم واونجا براش بپزم .چند روزبعد تلفنی باهاشون صحبت کردیم واحوال برنج ها رو ازشون گرفتیم گفتن تو فرودگاه برنج هارو ریختن تو سطل .....نمیدونم چرا ما ایرانی ها حتما باید خودمون همه چی رو تجربه کنیم وبه تجربیات دیگران اهمیت نمی دیم .سفر بسیارخوب و خاطره انگیزی رو برا دوستان آرزو میکنم.شاد باشید
حالا ما تصمیمی برای بردن برنج نداریم . ولی واقعا برنج ممنوعه؟!!! SadSad هیچ جایی ندیده بودم که برنج جزء لیست ممنوعه است.
سلام دوست عزیز مواد خوراکی جزو کالاهای ممنوعه است مخصوصا دانه ها .در این سالها ایرانی های هموطن آنقدر پسته با خودشون بردن امریکا که ماموران فرودگاه دیگه نسبت به اون بی توجه شدن البته پسته های دربسته رو گیرمیدن .انواع تخمه هارو اصلا نمیذارن وارد خاک آمریکا بشه .جالبه که مغز این تخمه ها تو فروشگاهاشون به فراوانی یافت میشه مخصوصا تو فروشگاه اسپرات فروشگاهی که معمولا میوه وسبزیجات رو از اونجا میخرن .من هوس کرده بودم موقع دیدن مسابقات فوتبال مثل ایران تخمه بشکنم وتلویزیون تماشا کنم Tongueرفتم اسپرات واز هرکدوم از اونا حدود نیم پوند خریدم (هرپوند ۴۵۰گرم)شب موقع دیدن مسابقه مثل ایران چای وتخمه ها رو گذاشتم جلوم .البته مغز تخمه به نیت خود تخمه .دستم تو پاکت وچشمم به تلویزیون Big Grinبعد ازدیدن مسابقه رفتم خوابیدم ....Winkچشمتون روز بد نبینه اون شب تا صبح یک پام تورختخواب ویک پام تو....Sadلعنت به این آمریکایی ها فرستادم که چقدر عقب افتاده اندCoolآخه دیدن فوتبال بدون شکستن تخمه با پوست یعنی چی؟Coolدیدن فوتبال فقط موقعی مزه میده که اولا تو ورزشگاه باشی دوما حتما تخمه آفتابگردون بخری اونهم یک کیلو .ثانیا وقتی تخمه میشکونی حتما پوستشو پرت کنی تو یقه جلوییتBig Grinواما اگه توخونه هستی .باید پوستشو پرت کنی رو قالی. و آخر سر قرولوند خانم وبعد مجبور بشی خودت جارو برقی بکشی وتا چند روز این جمله رو از علیا مخدره بشنوی که ببین خوب جارو نکردی واینجا پر از پوست تخمه است .دوستان عزیز عازم سفر تا میتونید تخمه بشکنید مخصوصا موقع دیدن فوتبال که دیگه گیرتون نمیاد وممکنه باعث یک عقده بزرگ بشه تو دیار غربت. از اینکه باهاتون شوخی کردم عذر میخوام .امیدوارم مدیر محترم هر چه زودتر این پست رو پاک کنه همیشه شاد وخندون باشید
(2015-05-16 ساعت 10:24)Mahboy نوشته:  
(2015-05-16 ساعت 08:08)Aghaman نوشته:  
(2015-05-13 ساعت 23:26)Mahboy نوشته:  
(2015-05-13 ساعت 22:46)Aghaman نوشته:  
(2015-05-13 ساعت 16:28)Mahboy نوشته:  ميدونم بهداد عزيز. گفتم اطلاعات به روز و چكيده تحقيقات رو بتونيم با هم شير كنيم مخصوصا حالا كه درمورد واجب ترين چيز محدوديت داريم گفتم شايد بشه جاهاي ديگه يكم جبران كرد!! WinkBig GrinBig Grin

به نظرم به فرد کردن وسائل هم فکر کنید چند هفته پیش که با یکی از این شرکت ها صحبت میکردم بالای 150 کیلو رو میگفت کیلویی ۲ دلار و 70 سنت ، البته تا دالاس
هر جوری حساب میکنم می ارزه
من که اصلا میخوام از جمع ظرفیت چمدان هام که ۶ تا میشه هم کم کنم که از دردسر فرودگاه و حمل و نقل آنها هم راحت بشم مثلا ۳ تا چمدان ببرم و بقیه رو فرد کنم
البته الان بنا به مسائل کاری و جایی که کار تخصصی برام پیدا شده مجبورم مقصدم رو عوض کنم که با توجه به فاصله شاید یه چند سنتی از اون قیمت قبلی بیشتر بشه ولی ارزنده است ( البته این نظر منه که ممکنه با نظر دیگران متفاوت باشه )
موفق باشید
اینم ایده خوبیه ولی دو تا مسئله:
اول این که تا نری و نبینی نمیدونی چی واقعا ارزش بردن داره و اصلا آدرسی نداری که بخوای به فرستادن فکر کنی وقتی هم که رفتی دیگه اینجا نیستی که وسایلت رو جمع و جور کنی و بفرستی!! Big Grin
دوم این که وسایل برقی که نمیشه کلا فرستاد چون کار نمیکنه اونجا، ما هم که خدا رو شکر عتیقه جات و ... نداریم میمونه تخت و کمد و مبل که واقعا نمیدونم ارزش این کار داره یا نه؟! Sad
مثلا شما چه چیزهایی مد نظر دارید که بالای 150 کیلو هم بشه؟

سلام
در مورد آدرس که میتونی خودت بارت رو تو فرودگاه تحویل بگیری پس نیازی به آدرس نیست
ولی این که چه ببریم به نظر شخصی من هر آنچه که وزنش به قیمتش بیارزه قابل بردنه
من خودم خیلی جمع و جور کردم نزدیک 70 کیلو فقط کتابهای تخصصی دارم که اصلا با این قیمتهای معمولی نمیتونم اونجا تهیه کنم
یه سری چیزها هم به نظرم ارزش عاطفی و روانی داره
مثلا شاید بردن چند تا قاب خاطره انگیز برای منی که مدتها اونجا قراره دوست و آشنا نبینم بد نباشه ( البته دارم مثال میزنم )
من که خودم به راحتی 400 کیلو بار دارم
حتی چمدان هم بیشتر از دو تا با خودم نمیبرم و هر چه اون اول بخوام بفرستم رو فرد میکنم
در ضمن شما بیست کیلو هم داشته باشی برات فرد میکنند و نیازی به 150 کیلو نیست
بیش از 150 کیلو قیمت ارزان تر میشود
موفق باشید

ممنون از توضیحاتت دوست عزیز
میشه لطفا یه لینک از این شرکتها بذاری قیمتها برای وزنهای کمتر رو ببینم Rolleyes

سلام
يه سرچ ساده تو گوگل کنی لیست همشون رو برات میاره
همه ی این شرکت ها تو فرودگاه امام خمینی دفتر دارند
من تلفنی باهاشون صحبت کردم
اگر پبدا نکردی بفرمایید تا من شماره چند تایی رو بهتون بدم
موفق باشید
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: farrokh33 ، laleht ، Mahboy ، samane1363 ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-16 ساعت 19:43)farrokh33 نوشته:  
(2015-05-16 ساعت 10:26)Mahboy نوشته:  
(2015-05-16 ساعت 01:27)farrokh33 نوشته:  سلام آقا رضا البته ببخشید مدیریت محترم (شوخی کردم به دل نگیرWink)درست گفتی اول می خانم یکی از دوستان ما میخواست بره آمریکا .برا خداحافظی که رفتیم پیشش گفت چند کیلو برنج دارم با خودم میبرم .جریان ساقه طلایی رو براش گفتم .ولی اصرار داشت ومیگفت چون پسرم ایران که بوده ازاین برنج خیلی خوشش میومده من حتما باید براش ببرم واونجا براش بپزم .چند روزبعد تلفنی باهاشون صحبت کردیم واحوال برنج ها رو ازشون گرفتیم گفتن تو فرودگاه برنج هارو ریختن تو سطل .....نمیدونم چرا ما ایرانی ها حتما باید خودمون همه چی رو تجربه کنیم وبه تجربیات دیگران اهمیت نمی دیم .سفر بسیارخوب و خاطره انگیزی رو برا دوستان آرزو میکنم.شاد باشید
حالا ما تصمیمی برای بردن برنج نداریم . ولی واقعا برنج ممنوعه؟!!! هیچ جایی ندیده بودم که برنج جزء لیست ممنوعه است.
سلام دوست عزیز مواد خوراکی جزو کالاهای ممنوعه است مخصوصا دانه ها .در این سالها ایرانی های هموطن آنقدر پسته با خودشون بردن آمریکا که ماموران فرودگاه دیگه نسبت به اون بی توجه شدن البته پسته های دربسته رو گیرمیدن .انواع تخمه هارو اصلا نمیذارن وارد خاک آمریکا بشه .جالبه که مغز این تخمه ها تو فروشگاهاشون به فراوانی یافت میشه مخصوصا تو فروشگاه اسپرات فروشگاهی که معمولا میوه وسبزیجات رو از اونجا میخرن .من هوس کرده بودم موقع دیدن مسابقات فوتبال مثل ایران تخمه بشکنم وتلویزیون تماشا کنم Tongueرفتم اسپرات واز هرکدوم از اونا حدود نیم پوند خریدم (هرپوند ۴۵۰گرم)شب موقع دیدن مسابقه مثل ایران چای وتخمه ها رو گذاشتم جلوم .البته مغز تخمه به نیت خود تخمه .دستم تو پاکت وچشمم به تلویزیون Big Grinبعد ازدیدن مسابقه رفتم خوابیدم ....Winkچشمتون روز بد نبینه اون شب تا صبح یک پام تورختخواب ویک پام تو....Sadلعنت به این آمریکایی ها فرستادم که چقدر عقب افتاده اندCoolآخه دیدن فوتبال بدون شکستن تخمه با پوست یعنی چی؟Coolدیدن فوتبال فقط موقعی مزه میده که اولا تو ورزشگاه باشی دوما حتما تخمه آفتابگردون بخری اونهم یک کیلو .ثانیا وقتی تخمه میشکونی حتما پوستشو پرت کنی تو یقه جلوییتBig Grinواما اگه توخونه هستی .باید پوستشو پرت کنی رو قالی. و آخر سر قرولوند خانم وبعد مجبور بشی خودت جارو برقی بکشی وتا چند روز این جمله رو از علیا مخدره بشنوی که ببین خوب جارو نکردی واینجا پر از پوست تخمه است .دوستان عزیز عازم سفر تا میتونید تخمه بشکنید مخصوصا موقع دیدن فوتبال که دیگه گیرتون نمیاد وممکنه باعث یک عقده بزرگ بشه تو دیار غربت. از اینکه باهاتون شوخی کردم عذر میخوام .امیدوارم مدیر محترم هر چه زودتر این پست رو پاک کنه همیشه شاد وخندون باشید
شما از فروشگاههای عربها و ایرانیها میتونین تخمه بخرین تخمه آفتابگردون، تخمه کدو و...
من شنیدم علت اینکه شما هر دانه قابل رشدی رو بخواین بیارین تو فرودگاه آمریکا گیر میدن و در نهایت دور میریزن اینه که اینجا خیلی از محصولات کشاورزی اصلاح نژاد شدن که زمانبر و پرهزینه س و بخاطر همین جلوی ورودشو از خارج از آمریکا میگیرنCool البته اگه علتش این باشه احتمالا مامور گمرک هم نمیدونه و فقط بطور کلی میدونه که نباید اجازه وارد کردن دانه ها ( آجیل، غلات و حبوبات ) رو بده وگرنه با آجیل یا تخمه شور شده نباید مشکل داشته باشن.Wink
case number: 2014AS31xx, مصاحبه:26 فوریه ابوظبی، نتیجه:کلیرنس(برگه آبی)، کلیر:26 می(بعد از 89 روز) ویزا:18ژوئن، ورود به آمریکا:5 دسامبر
لس آنجلس، سوشال:26دسامبر، گرین کارت:31دسامبر
سرزمین من جاییست که مردمانش برای ترک آن به یکدیگر تبریک می گویند
تشکر کنندگان: Mahboy ، pmoudi ، samane1363 ، farrokh33 ، jupiterx ، Alex 2014 ، SAMBAR
سلام
فکر می‌کنم سوال من تا حدی تکراری باشه (یه دوست دیگه‌ای پرسیده بودند)... ولی جواب دقیقی براش ندیدم... پس دوباره می‌پرسم...
بعد از گرفتن ویزا، تا چه زمانی می‌تونیم وارد آمریکا بشیم؟ (ویزا برای چه مدتی معتبره؟ یک سال؟ شش ماه؟)
می‌دونم که قاعدتاً تاریخ مدیکال مهمه... ولی اینم می‌دونم که اگه تاریخ مدیکال بگذره، می‌شه دوباره رفت مثلاً آنکارا و مدارک مدیکال رو گرفت... Wink
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Alex 2014
(2015-05-17 ساعت 09:01)pmoudi نوشته:  سلام
فکر می‌کنم سوال من تا حدی تکراری باشه (یه دوست دیگه‌ای پرسیده بودند)... ولی جواب دقیقی براش ندیدم... پس دوباره می‌پرسم...
بعد از گرفتن ویزا، تا چه زمانی می‌تونیم وارد آمریکا بشیم؟ (ویزا برای چه مدتی معتبره؟ یک سال؟ شش ماه؟)
می‌دونم که قاعدتاً تاریخ مدیکال مهمه... ولی اینم می‌دونم که اگه تاریخ مدیکال بگذره، می‌شه دوباره رفت مثلاً آنکارا و مدارک مدیکال رو گرفت... Wink

از تاریخی که مدیکال دادین تا 6 ماه بعد از آن
مثلا اگه 1 مارچ مدیکال دادین تا 1 سپتامبر
توی ویزاتون نگاه کنین نوشته تا چه تاریخی معتبر هست
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: Mahboy ، pmoudi ، samane1363 ، farrokh33 ، aaraam ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-17 ساعت 09:01)pmoudi نوشته:  سلام

شما مديكالتون رو فقط قبل از گرفتن ويزا ميتونيد تمديد كنيد و نه بعد از اون! يعني وقتي شما ويزا رو گرفتيد بسته به اينكه مديكالتون قبلش تمديد شده باشه يا خير روي ويزاي شما تاريخ اعتبار مديكالتون بعنوان تاريخ اعتبار ويزاتون درج ميشه و قابل تغيير نيست و شما بايد قبل از اون تاريخ مهر ورود روي ويزاتون بخوره.
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: laleht ، pmoudi ، samane1363 ، farrokh33 ، aaraam ، habibhabib ، Reza-2015 ، jupiterx ، Alex 2014
دوستان ما ديروز اولين ساك 23 كيليويي خودمون رو بستيم (البته شد 24 تا!! Big Grin) يهو ياد پارسال اين موقع افتادم كه تازه اين سايت رو پيدا كرده بودم و تا چند روز چراغ خاموش ميومدم و فقط و فقط ميخوندم تا بفهمم اصلا چكار بايد بكنم Wink
بچه ها من دارم در مورد بيمه مسافرت تحقيق ميكنم و بيمه هايي كه اول كار (با شرايط يك مهاجر) ميشه اونور گرفت؛ اگر دوستان جديدا كاري در اين زمينه انجام دادن اطلاعات رو شير كنيد لطفا Smile
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
در مورد بيمه سفر، نتيجه اولين پيگيريها: Big Grin
افرادي در شرايط ما كه عمدتا بليط برگشت نداريم، ميتونم تا 92 روز بعد از اولين مهر خروج از بيمه سفر استفاده كنيم با سقف هزينه 50هزار يورو كه براي رده سني 13 تا 65 سال هزينه اين بيمه 291هزار تومان براي هر نفر است. شرايط در شركتهاي بيمه مختلف مثل هم هست ولي من بيشتر روي سامان متمركز شدم كه شرايطش رو از اينجا ميتونيد ببينيد. قيمتها براي سنين مختلف متفاوت است ولي نكته خوب اينه كه براي گرفتن هزينه نيازي به بازگشت به ايران و مراجعه به شركت بيمه وجود نداره و برخي هزينه ها ظاهرا با هماهنگي دفتر بين الملل بيمه با مراكز درماني مستقيم به مركز درماني پرداخت ميشه، البته كلي آپشن ديگه هم هست.
حالا سوال اين كه كسي تجربه استفاده از اين نوع بيمه ها رو داشته كه بتونه از محاسن و معايبش رو بگه؟
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: asher ، samane1363 ، behdadK ، farrokh33 ، m.ghoreishi ، laleht ، Haghighat ، sh_mm10 ، Reza-2015 ، AliReza.Sh ، jupiterx ، Alex 2014
سلام دوستان عزیز قبل از اینکه پسرم بره آمریکا به اصرار من گواهینامه بین المللی گرفت تا موقعی که ثبت نام کنه وگواهینامه بگیره وبتونه ماشین برونه (من با ویزای توریستی همین روش رو انجام میدادم)ولی وقتی تلفنی ازش پرسیدم رانندگی میکنی ؟گفت اجازه ندارم با این گواهینامه رانندگی کنم مگر این که یک نفر گواهینامه دار پهلوم بشینه (این هم از مضرات داشتن گرین کارتCool)گفتم یه کم اطلاعات بتون بدم بد نیست.در ضمن اکثرا ایرانی هاتو امتحان کتبی بار اول قبول میشن ولی تو امتحان رانندگی رد میشن به چند دلیل :۱-سرعت غیر مجازSadتو همه خیابوناش تابلوهایی هست که حداکثر سرعت رو نشون میدن-نزدیک مدرسه ها این سرعت کمتر است -توبزرگ راه هاش سرعت حداکثر وحداقل دارن مثلا نمیتونی از ۷۵مایل درساعت بیشر برونی ونمیتونی از مثلا۴۵مایل کمتر برونی)۲-استاپ ساین:در ابتدای هر سه راه (فرعی به اصلی واصلی به فرعی)یک خط ممتدی کشیده شده که راننده درست قبل از این خط باید توقف کامل بکنه حتی اگه ماشینی وجود نداشته باشه وبعد بارعایت حق تقدم حرکت کنه ۳-پارک کردن :معمولا پارک دوبله خیلی به ندرت هست مخصوصا تو دالاس ویا شهرهایی که وسعت زیاد دارن ولی تا دلتون بخواد جای پارک هست وهمه جا خط کشی شده .وحالا قانون :نباید به هیچ عنوان جای پارکی که مخصوص معلولین هست پارک کنید.نباید لاستیک ماشینتون رو خط ها باشه.وقتی پارک کردید نباید لاستیک های عقب ماشینتون روی خط قرمز فایر لاین باشه(در انتهای خط های پارک ماشین یک خط قرمز کشیده شده که نشون میده ماشین رو باید تا پشت این خط وارد کنید مثل اینکه ماشین رو توگاراژگذاشتید وخط فرمزش هم در گاراژهست)۴-پارکینگ رو باز در محوطه بیرون دانشگاها با خط کشی های رنگی مشخص شدن مثلا رنگ زرد برای اساتید .رنگ ابی برای دانشجویان هست ورنگهای دیگه...یک شب حدودای ساعت ۱۱شب برای پیکاپ پسرم(پسراولی) رفتم دانشگاه .هوا نسبتا تاریک بود رفتم جلو وجای اساتید که به رنگ زرد بود پارک کردم چون تقریبا همه جاها خالی بودوماشینی پارک نبود.هنوز یک دقیقه نگذشته بود دیدم چراغ های ماشین پلیس روشن شدن واز جای تاریک حدود ۱۰۰متری اومد طرفم نگو تو تاریکی ماشین پلیس خاموش بود ومن اونو ندیده بودم ....خلاصه به خیر گذشت.۵-وقتی به چهار راه میرسید اگه میخواید به سمت چپ ویا سمت راست بپیچید حدود ۵۰ متری چهار راه خط ها ی ممتد مخصوص وجود دارند که باید از بین اونا مسیرحرکتت رو ادامه بدی و اگه تو لاین مربوطه نباشی نمیتونی از خط ممتد بگذری(البته تو ایران خودمون هم چنین قوانینی هست ولی کسی رعایت نمیکنه)۶-....خانم بنده تو تهران به راحتی رانندگی میکنه ولی وقتی میریم آمریکا حتی یک دقیقه هم پشت فرمون نمیشینه ومیگه رانندگی اینجا خیلی سختهSad البته حق داره چون وقتی به سمت راست ویا چپ می پیچه اصلا راهنما نمیزنه Cool-به راحتی لاین رو عوض میکنه وسرعت مجاز معنا نداره :Cool اینا رو نوشتم که به گم اگه بار اول قبول نشدید بدونید که قضیه از چه قراره .شاد باشید
تشکر کنندگان: asher ، m.ghoreishi ، aaraam ، laleht ، p00ya2001 ، Mahboy ، reza.aa ، behjat ، mehdi1989 ، Haghighat ، sh_mm10 ، Reza-2015 ، AliReza.Sh ، Abdorrezaa ، jupiterx ، fa15 ، Alex 2014
Www.numbeo.com
تو اين سايت هزينه هاى زندگى ، پزشكى، .... ايالتها و شهرهاى مختلف رو ميتونين مقايسه كنين واسه تصميم گيرى تو انتخاب محل زندگى
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Mahboy ، mehdi1989 ، ajab1 ، behjat ، asher ، omid man ، farrokh33 ، Aamed ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-15 ساعت 00:06)ajab1 نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 20:35)rahbar نوشته:  
(2015-05-13 ساعت 21:31)Hagh81-۲ نوشته:  دوستان سلام، پروازهايي كه درآمريكا توقف دارند مشكلي براي كارهاي مهاجرتي ايجاد نميكنن؟ من سر راه لس آنجلس توي هوستون توقف دارم با قطر بعد از اونجا با خط آمريكايي. ممنوم ميشم راهنمايي كنين

چهت اطلاع اولین مرز ورود به آمریکا باید کارهای مهاجرتی و بعدش گمرکی بارت را انجام بدی. سعی کن عجله کنی..نفر اول تو صف مهاجرها بعد پیاده شدن باشی.
سفر بعدی بعد از هیوستونت داخلی حساب میشه.
امیدوارم استاپت از اون دوساعته ها نباشه.خیلی لب مرزی هست اما غیرممکن ...............
متاسفانه مردم از آمریکا تو ذهنشون یه چیزی ساختن دوست عزیز و تا زمانی که نیان و حرف شما رو لمس نکنن متوجه نمیشن که آمریکا هم همه چی آرومه و خانه ی رویا ها نیست، و باید ببینی مصداق شعر که میگه همه چی آرومه / من چقدر خوشبختم Smile))) ، آیا واقعا اونجا خوشبخت هستی یا نه!

آمریکا = تلاش تلاش تلاش تلاش تلاش -----> خوشبختی
اول اینکه خوشبختی = ؟؟؟؟ هر کسی یکجور به قضیه نگاه میکنه و تفسیرش می کنه ... سالم و تندرستم = خوشبختم ، در جایی زندگی می کنم که مرا به چشم یک انسان نگاه می کنند و به عقاید و حقوق شهروندیم احترام می گذارند = خوشبختم ، پول تپل در میارم Big Grin و پامو رو پام می ندازم و پول پارو می کنم ( الان تو ایران مده ) = خوشبختم ، دانشگاه خوب درس می خونم و موفق هستم = خوشبختم ، زبر و زرنگم و سختکوش و از راه درست پول درمیارم و زندگی عالی دارم = خوشبختم ، راحت فیلم می سازم و کسی منو تحقیر نمی کنه و فیلتر نمی شم = خوشبختم ووووووو
خوشبختی یک کلمه با معانی پیچیده و عمیق هست و از هزاران زاویه میشه بهش نگاه کرد. در ضمن خوشبختی با هدف دار بودن و با تلاش بدست میاد نه از راه های دیگه ....
اونی که بچه داره خوشبختی بچه اش میشه خوشبختی خودش ، اونی که فقیره ثروت میشه خوشبختی ، اونی که ثروت منده ..... خیلی وقت ها هم اشتباهاً چیزی را بعنوان خوشبختی دنبالشی که اصلاً خوشبختی نیست خلاصه یه چی دیگس .
و اما
ایران = تلاش تلاش تلاش تلاش تلاش ..... تلاش ------> بابا په چی شد ، من کجا بیدم ، اون یارو چرا اونجا بیده ( ای یاروه که هیچ کاری نمی کرد فقط ......) Big GrinBig Grin
آره داداش گلم
آمریکا = مخلوطی از مثبت ها و منفی ها و تا لمس نکنی و تجربه نکنی نمی شه 100% بگی چی چیست Wink
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: behjat ، HERMES7 ، r.bazargan ، Mahboy ، mick ، mehdi1989 ، farrokh33 ، jadooo ، AliReza.Sh ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-16 ساعت 13:28)behjat نوشته:  
(2015-05-16 ساعت 12:43)omid man نوشته:  من اگر خدا بخواد ده روز بعد میرم .هر چی که لازم بود جمع کردم.همش شد یه چمدان و یه کوله پشتی. نمیدونم دوستان دیگه چی میبرن که زیاده همینقدرشم سوغاته نصفش دارم وسواس پیدا میکنم که نکنه بقیه کارشون حساب شدس و مال من برنامم ناقصه هههههههه

سلام انشاالله به سلامتی ما هم که دونفریم فکر نمیکنم بیشتر از بار شما همراه ببریم نگران نباشید هر شخصی خودش بهتر میدونه چی لازمه که ببره موفق باشید
كل بار يك خانواده يكطرف و وسايل اضافي كه داشتن يه كوچولوي دو ساله به موضوع اضافه ميكنه هم يك طرف ديگه Big GrinBig Grin، خيلي با هم مقايسه نكنيد، شرايط خيلي فرق ميكنه WinkWink

ولي من نميفهمم چرا اين صفحه اينقدر سوت و كوره!! فكر كنم همه انرژي شون رو در مرحله انتظار براي مصاحبه و كليرنس تموم كردن اومدن اينجا! يا اونهايي كه رفتن حسابي درگير زندگي جديدن و نميرسن سر بزنن SmileWink
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: laleht ، farrokh33 ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-17 ساعت 16:01)Mahboy نوشته:  در مورد بيمه سفر، نتيجه اولين پيگيريها: Big Grin
افرادي در شرايط ما كه عمدتا بليط برگشت نداريم، ميتونم تا 92 روز بعد از اولين مهر خروج از بيمه سفر استفاده كنيم با سقف هزينه 50هزار يورو كه براي رده سني 13 تا 65 سال هزينه اين بيمه 291هزار تومان براي هر نفر است. شرايط در شركتهاي بيمه مختلف مثل هم هست ولي من بيشتر روي سامان متمركز شدم كه شرايطش رو از اينجا ميتونيد ببينيد. قيمتها براي سنين مختلف متفاوت است ولي نكته خوب اينه كه براي گرفتن هزينه نيازي به بازگشت به ايران و مراجعه به شركت بيمه وجود نداره و برخي هزينه ها ظاهرا با هماهنگي دفتر بين الملل بيمه با مراكز درماني مستقيم به مركز درماني پرداخت ميشه، البته كلي آپشن ديگه هم هست.
حالا سوال اين كه كسي تجربه استفاده از اين نوع بيمه ها رو داشته كه بتونه از محاسن و معايبش رو بگه؟

همین چند روز پیش خوندم، دوستی از تجربه استفاده از بیمه سامان در یکی از فرم ها ـ درست یادم نیست در مهاجرسرا و یا سایت دیگه ـ گفته بود. ظاهرا توی همون یکی ـ دو ماه اول ورود نیاز به استفاده از خدمات بیمارستان پیدا کرده بودن. با دفتری در دبی برای بیمه هماهنگ میکنن، بعد از اینکه کارشون انجام میشه متوجه میشن ۱۲ هزار دلار از هزینه رو شرکت بیمه دبی پرداخت کرده و ۲هزار تا رو خودشون باید پرداخت کنن که مجدد بعد از پیگیری، بیمه سامان تمام و کمال هزینه رو پرداخت میکنه.
همین باعث شد من نظر مثبتی به بیمه مسافرتی این شرکت پیدا کنم.
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: Mahboy ، laleht ، farrokh33 ، sh_mm10 ، negin kherad ، Reza-2015 ، AliReza.Sh ، jupiterx ، Alex 2014
دوستان سلام، چند نفرتون تجربه ی گم شدن بار با ترکیش رو دارید؟
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان