کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام عزیزان
من شنیدم در ام ریکا،پایه تحصیلی بچه ها را از روی سنشون تعیین می کنند و کاری به کارنامه کشور خودشون ندارند؟!
ایا درسته یا اینکه باید کارنامه ایران همراهمون باشه ؟(باتوجه به اینکه ما اواسط خرداد می ریم هنوز کارنامه ای دستمون نیست..)
با سپاس
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-05-25 ساعت 19:05)sh_mm10 نوشته:  سلام عزیزان
من شنیدم در ام ریکا،پایه تحصیلی بچه ها را از روی سنشون تعیین می کنند و کاری به کارنامه کشور خودشون ندارند؟!
ایا درسته یا اینکه باید کارنامه ایران همراهمون باشه ؟(باتوجه به اینکه ما اواسط خرداد می ریم هنوز کارنامه ای دستمون نیست..)
با سپاس
ما این سوالرا داشتیم.
یکبار وسط سال رفتیم و یکبار هم پس از پایان سال تحصیلی. چقدر هم مثل آدمهای ساده لوح به مدرسه مسخره اصرار و التماس کردیم که کارنامه دخترمون (4 و 5 دبستان) را بدهند. اونها هم کلاس را ترکوندند که نمیشه و منطقه باید برید و ...
من هم که بیحوصله، کلا بیخیالش شدم.
رفتیم اداره آموزش و پرورش اونها (مثلا) و سلام. اصلن نپرسیدند که توی ایران کلاس چند بوده، درسش چه جور بوده و ....
1- مدارک اقامتی، پاسپورت و موارد سلامتی و واکسنها را چک کردند.
2- از روی سن کلاس مشخص می کنند.
3- یک آزمون نهایتا 3 ساعته زبان که بچه هرچی بیشتر بلد باشه، طولانی تره و اگر advance بشه که هیچ و الا کلاسهای بعدازظهر فوق العاده و ...

این داستان در کالیفرنیا بود، احتمالا بقیه هم همینطورند
اصلن دنبال گواهی و کارنامه و ترجمه نباشید. من موندم "هدیه های آسمانی" با نمره خیلی خوب، ترجمه اش چی میشه!!!؟؟؟Big GrinBig GrinBig Grin
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: laleht ، p00ya2001 ، Mahboy ، r.bazargan ، reza.aa ، sh_mm10 ، Aghaman ، salar5452 ، ALISHARIFI ، SomeOneX ، aaraam ، Daneshjo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
سلام به همه دوستان
اول از همه قبل از مطرح كردن سوالم من ٢٢ مي وارد ام ر ي ك ا شدم از واشنگتن و بعد به ويرجينيا اومدم كارهاي مهاجرتي بسيار ساده و روان انجام شد و براي وسايل هم موردي نبود و همچنين براي دلار بيشتر از ١٠ هزار هم كه همراهم بود اشكالي نگرفتن خلاصه همه چيز طبق روال پيش رفت به لطف خدا ، حالا سوال . من كه ميخوام بعد از دريافت پاس سفيد برگردم ايران تا كارامو سر و سامون بدم الان براي بيمه اقدام كنم يا نه ؟ اگه اقدام كنم با توجه به نداشتن درامد به چه صورتي بايد اقدام كنم؟
شماره کیس:***2015AS3/کنسولگری:ابوظبی/تعداد افراد منظور در کیس :2/ارسال فرمهای سری اول: 16jun 2014/کارنت شدن کیس:10oct /مصاحبه: 11دسامبر / AP/آپدیت ها : 22دسامبر(ایمیل) - 1فوریه - ٢٧مارچ - ٢٩ مارچ / دریافت ویزا : ٢ اپريلBig Grin/ورود : ٢٢ مي
آرزوي من اين است ؛ نتراود اشك در چشم تو هرگز مگر از شوق زياد و به اندازي هر روز تو عاشق باشي ...
تشکر کنندگان: ali3875 ، laleht ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-26 ساعت 14:51)milad.nas نوشته:  سلام به همه دوستان
اول از همه قبل از مطرح كردن سوالم من ٢٢ مي وارد ام ر ي ك ا شدم از واشنگتن و بعد به ويرجينيا اومدم كارهاي مهاجرتي بسيار ساده و روان انجام شد و براي وسايل هم موردي نبود و همچنين براي دلار بيشتر از ١٠ هزار هم كه همراهم بود اشكالي نگرفتن خلاصه همه چيز طبق روال پيش رفت به لطف خدا ، حالا سوال . من كه ميخوام بعد از دريافت پاس سفيد برگردم ايران تا كارامو سر و سامون بدم الان براي بيمه اقدام كنم يا نه ؟ اگه اقدام كنم با توجه به نداشتن درامد به چه صورتي بايد اقدام كنم؟
وقتی قراره پاس سفید بکیرید و برگردید برای چی بیمه میخواهید؟ بیمه را بگذارید برای زمانی که به سلامتی مقیم شدید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: laleht ، Mahboy ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-05-26 ساعت 15:01)ali3875 نوشته:  
وقتی قراره پاس سفید ب***ید و برگردید برای چی بیمه میخواهید؟ بیمه را بگذارید برای زمانی که به سلامتی مقیم شدید

حالا بر فرض اينكه بخوان بمونن هم راهنمايي كنيد لطفا Big GrinWink
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
تشکر کنندگان: milad.nas ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
داشتم آئين نامه راننگي تگزاس رو ميخوندم چند تا نكته از بخشهايي ابتدائيش يادداشت كردم گفتم شايد به درد دوستان بخوره Big Grin. خوشحال ميشم به كامل و اصلاح شدنش كمك كنيدShy و ضمنا پيشنهاد ميكنم اين پست آقا بهداد گل رو هم در اين زمينه ببينيد. Wink

•مداركي كه بايد همراه داشته باشيد
o اسم كامل - آدرس محل سكونت - آدرس پستي - محل تولد - تاريخ تولد
o مدارك شناسايي (توضيحات از لين هاي انتهايي
o كارت و شماره SSN
o اثر انگشت
o شرح وضعيت فيزيكي
o آماده كردن پاسخ‌ها به سوالت پزشكي - اگر محدوديت پزشكي داشته باشيد بايد مدارك مربوطه را بياوريد
o گواهي نامه خارج ايالتي (درصورتي كه داريد)
o كشور دقيق محل اقامت و وضعيت اقامت در آمريكا
•مبلغ پرداخت شده براي 90 روز، سه بار امتحان و در همه شعبه هاي شهر معتبر است.
•تست بينايي سنجي در زمان مراجعه انجام شده و نتيجه آن تعيين كننده لزوم يا عدم لزوم عينك خواهد بود
•در زمان تست رانندگي صحبت نمي كنيد و فقط دستورالعمل ممتحن را گوش مي دهيد
•اگر شما مجاز به رانندگي در تگزاس نيستيد بايد كس ديگري ماشين را به محل امتحان بياورد.
•در يكي از حالتهاي زير شما در امتحان مردود مي شويد:
o سرپيچي از قانون
o عدم پذيرش فرمان صادر شده توسط ممتحن
o رانندگي خطرناك يا تصادف كردن
o داشتن بيش از 30 نمره/نكته منفي در طول امتحان
•در امتحان رانندگي توانايي شما در 4 بخش زير سنجيده مي شود:
o كنترل = قدرت كنترل شما بر روي خودرو طبق آن چيزي كه مي خواهيد
o مشاهده و درنظر داشتن پيرامون = قدرت شما در درك ساير مسائل ترافيكي اطرافتان
o موقعيت يابي = رانندگي در بين خطوط
o علامت‌دهي = استفاده از علائم و هشدارها در زمان نياز (مثل راهنما و ...)
•موارد زير از شما امتحان گرفته خواهد شد پس قبل از امتحان تمرين كنيد!! :
o پارك دوبل
o توقف سريع - شايد از شما خواسته شود كه در سرعت 20 مايل بر ساعت خودروي خود را سريع و بدون لغزيدن متوقف كنيد.
o دنده عقب رفتن به آرامي و مستقيم در فاصله اي در حدود 15 پا
o علائم ترافيكي و هشدارها
o استفاده از كلاچ در ماشين‌هاي دنده‌اي
o رعايت حق تقدم در تقاطع‌ها
o دور زدن
o وضعيت نشستن شما پشت فرمان - آرنج خود را روي پنجره خودرو به حالت استراحت نگذاريد!
•هزينه گرفتن گواهي نامه 24+1 دلار و براي تمديد 11 دلار

و كلي مطلب ديگه كه فكر كنم حالا حالاها بايد بخونم ولي در كل سخت به نظر نميرسه Big GrinBig Grin
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
(2015-05-26 ساعت 16:59)Mahboy نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 15:01)ali3875 نوشته:  
وقتی قراره پاس سفید ب***ید و برگردید برای چی بیمه میخواهید؟ بیمه را بگذارید برای زمانی که به سلامتی مقیم شدید

حالا بر فرض اينكه بخوان بمونن هم راهنمايي كنيد لطفا Big GrinWink
میتونید از بیمه medical یا obama care استفاده کنید
CLAERANCE 201 Days
San Jose-CA

تشکر کنندگان: laleht ، Mahboy ، Daneshjo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
سلام
وقتتون بخير دو تا سوال ابتدايي داشتم. ببخشيدا
١
اول اينكه ما بعد واريز ١٦٥دلار بايد بشينيم به انتظار گرين كارد؟! هيچ راهي براي پيگيريش هست يا نه؟!

دوم اينكه ما بايد برگرديم ايران چند ماه بعد دوباره بياييم امريكا بمونيم، سوالم اينه كه بهتره فرم مالياتي از الان پر كنيم؟! يا اصلا بدون داشتن كار نميشه؟!!!
كيس نامبر:29xx-رويت قبولي:نيمه مي-نامه دوم: نيمه اكتبر-مصاحبه:نيمه نوامبر-تعداد افراد:٣نفر-وضعيت كليرنس:همسر فرد قبول با شغل دولتي و معافيت خاص سربازي- اپديت :حدودا ٦بار، دقيقشو يادم نيس دو تاي اخر ٢٣اوريل شب و ٢٧اوريل روز. ايميل كلير شدن همسر:٢٩اوريل
"من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک / چرخ بر هم زنم ار غير مرادم گردد"
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
بادرود
درسایت elis وضعیت optimized چند روز معمولا طول میکشه و بعد چندروز گرین کارت ارسال میشود
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: laleht ، Samia ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-05-27 ساعت 03:20)bahreini.ehsan نوشته:  بادرود
درسایت elis وضعیت optimized چند روز معمولا طول میکشه و بعد چندروز گرین کارت ارسال میشود
بعد از optimaiz هر وقت closed شد 4-5 روز بعد با پست به دستت میرسهSmile
CLAERANCE 201 Days
San Jose-CA

تشکر کنندگان: laleht ، bahreini.ehsan ، Samia ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
بازم سلام
یکی از بچه های ساکن امریکا تو همین تاپیک گفته بودن که بعضی ایالتها گواهینامه رانندگی بین المللی ایران رو قبول نمیکنند و باید خود گواهینامه رو بدیم دارالترجمه رسمی ترجمه بشه . فقط اینکه مثل مدارک که به سفارت میدیم فقط ترجمه رسمی یا اینکه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم میخواد؟؟
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: r.bazargan ، p00ya2001 ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
بچه ها کسی نمونه فورمه که تو هواپیما پر میشه رو داره ؟ممنون میشم زود جواب بدین
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-05-27 ساعت 08:28)laleht نوشته:  بازم سلام
یکی از بچه های ساکن آمریکا تو همین تاپیک گفته بودن که بعضی ایالتها گواهینامه رانندگی بین المللی ایران رو قبول نمیکنند و باید خود گواهینامه رو بدیم دارالترجمه رسمی ترجمه بشه . فقط اینکه مثل مدارک که به سفارت میدیم فقط ترجمه رسمی یا اینکه مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم میخواد؟؟
با سلام،
بله، ، کالیفرنیا اینجوریه
خیر مهر وزارت امور خارجه نمیخواد ولی مهر دادگستری رو میخواد به نظرم

The CA Department of Motor Vehicles states that California does recognize a valid driver license that is issued by a foreign jurisdiction (country, state, territory) of which the license holder is a resident. California however does not recognize an International Driving Permit (IDP) as a valid driver license.

The IDP is only a translation of information contained on a person's foreign driver license and is not required to operate a motor vehicle in California. Citations issued to a person in California who has an IDP, but does not have a California driver license will be placed on the Department of Motor Vehicle database.

The United States and over 100 other countries are party to the International Convention on Road Traffic. The agreement requires the US and its states to allow a foreign driver admitted to the US to drive a private motor vehicle for one year on certain conditions. Iran is also one of the countries that is party to this Convention so you should be able to drive in California with your Iranian driving license while a tourist here visiting however you should check with CA DMV to find out for certain and see what all you should carry with you when driving a car.
California
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، laleht ، Daneshjo ، AliReza.Sh ، Memolk ، Alex 2014
(2015-05-27 ساعت 08:57)omid man نوشته:  بچه ها کسی نمونه فورمه که تو هواپیما پر میشه رو داره ؟ممنون میشم زود جواب بدین

(2015-05-27 ساعت 08:57)omid man نوشته:  بچه ها کسی نمونه فورمه که تو هواپیما پر میشه رو داره ؟ممنون میشم زود جواب بدین
یه زحمت بکشید توی گوگل image بنویسیدus customs and border protection براتون میاره
California
تشکر کنندگان: laleht ، habibhabib ، Mahboy ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
[عکس: CBP_Customs_Declaration_Form_Front.jpg]
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: r.bazargan ، nora-nora ، m.ghoreishi ، hilda60 ، Mahboy ، habibhabib ، barfi1 ، جهان20 ، omid man ، Daneshjo ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان