کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
من با اینکه نزدیک دوماهه که به این تاپیک نقل مکان کردم ولی اولین باریه که دارم وارد میشم و پست میگذارم. و اما در U.S. Customs and Border Protectionنوشته که فرم I-94 که همین فرم مذکور در پست قبلی است دیگر توسط مسافران خارجی لازم نیست پر کرده شود : Foreign visitors to the U.S. arriving via air or sea no longer need to complete paper Customs and Border Protection Form I-94 Arrival/Departure Record or Form I-94W Nonimmigrant Visa Waiver Arrival/Departure Record.
البته نمیدانم ما هم جزء Foreign visitors هستیم یا خیر. از دوستان اگر کسی خبر دقیق دارد ما را هم در جریان بگذارد.
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: Mahboy ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-27 ساعت 18:04)Radwin نوشته:  من با اینکه نزدیک دوماهه که به این تاپیک نقل مکان کردم ولی اولین باریه که دارم وارد میشم و پست میگذارم. و اما در U.S. Customs and Border Protectionنوشته که فرم I-94 که همین فرم مذکور در پست قبلی است دیگر توسط مسافران خارجی لازم نیست پر کرده شود : Foreign visitors to the U.S. arriving via air or sea no longer need to complete paper Customs and Border Protection Form I-94 Arrival/Departure Record or Form I-94W Nonimmigrant Visa Waiver Arrival/Departure Record.
البته نمیدانم ما هم جزء Foreign visitors هستیم یا خیر. از دوستان اگر کسی خبر دقیق دارد ما را هم در جریان بگذارد.

سلام دوست من ، من خودم ٥ روز پيش وارد امريكا شدم و همون فرم ابي توي هواپيما توزيع شد و ما پر كرديم و زمان ورود و همزمان با چك پاسپورت و ويزا تحويل گرفته شد .
شماره کیس:***2015AS3/کنسولگری:ابوظبی/تعداد افراد منظور در کیس :2/ارسال فرمهای سری اول: 16jun 2014/کارنت شدن کیس:10oct /مصاحبه: 11دسامبر / AP/آپدیت ها : 22دسامبر(ایمیل) - 1فوریه - ٢٧مارچ - ٢٩ مارچ / دریافت ویزا : ٢ اپريلBig Grin/ورود : ٢٢ مي
آرزوي من اين است ؛ نتراود اشك در چشم تو هرگز مگر از شوق زياد و به اندازي هر روز تو عاشق باشي ...
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، m.ghoreishi ، laleht ، hilda60 ، Samia ، Mahboy ، barfi1 ، Radwin ، Daneshjo ، jupiterx ، Alex 2014
دوستان این همون فرمی هستش که تو هواپیما بهمون میدن تا پر کنیم؟؟؟
آخه مادر و پدر من چند وقت پیش که وارد امریکا شدن گفتن یه فرمی تو هواپیما بهمون دادن تا پر کنیم میخواستم ببینم این همونه!
و اینکه فقط همین 15 قسمت هست؟؟
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: laleht ، habibhabib ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-05-27 ساعت 19:20)hilda60 نوشته:  دوستان این همون فرمی هستش که تو هواپیما بهمون میدن تا پر کنیم؟؟؟
آخه مادر و پدر من چند وقت پیش که وارد آمریکا شدن گفتن یه فرمی تو هواپیما بهمون دادن تا پر کنیم میخواستم ببینم این همونه!
و اینکه فقط همین 15 قسمت هست؟؟

آره عزیزم همین فرمه
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: barfi1 ، miyu ، hilda60 ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
بچه ها من با توجه به توصیه دوستان که در مورد ناکافی بودن زمان 1 ساعت و 50دقیقه ای توقف در اولین فرودگاه در امریکا که فیلادلفیا بود، تغییر نظر دادم و میخوام بلیطمو طوری بگیرم که اولین فرودگاهم دالاس باشه که زمان ترانزیتش برای پرواز داخلی بعدی 2 ساعت و 15 دقیقه هست، یعنی 25 دقیقه زمان بیشتر. حالا به نظرتون این زمان میتونه کافی باشه که ما به پرواز بعدی برسیم؟ و اینکه آیا فرودگاه دالاس از فرودگاههای خیلی بزرگ و شلوغ هست یا نه؟ از این بابت گفتم که اگه خیلی بزرگ و شلوغ باشه شاید باز هم کار مهاجرتی و همچنین گرفتن چمدانها و بار و رفتن به گیت مورد نظر خیلی زمانبر باشه و فرقی با گزینه قبلی نداشته باشه. ضمنا به خاطر این 25 دقیقه بیشتر ناچارم 700 هزار بیشتر بدم. ممنون میشم اگه از شخصی دوستان اطلاع داره راهنمایی کنه.
کیس نامبر:***2015as1 / تعداد افراد کیس: 3 نفر / مصاحبه : دسامبر-آنکارا / وضعیت: خانم و پسرم کلیر در 3 آپریل / آپدیت ها: 8 آپریل نفر دوم کیس و دوباره 8 آپریل آپدیت همه اعضا که اینبار ساعت 9 شب و آخرین آپدیت که خودم هم کلیر شدم 14 آپریل(بعد از 129 روز) دریافت ویزای هر سه نفر 6 میSmile
تشکر کنندگان: Mahboy ، laleht ، Daneshjo ، reza80 ، Alex 2014
سلام بر همه دوستان
تشکر کنندگان: Mahboy ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-05-27 ساعت 18:04)Radwin نوشته:  من با اینکه نزدیک دوماهه که به این تاپیک نقل مکان کردم ولی اولین باریه که دارم وارد میشم و پست میگذارم. و اما در U.S. Customs and Border Protectionنوشته که فرم I-94 که همین فرم مذکور در پست قبلی است دیگر توسط مسافران خارجی لازم نیست پر کرده شود : Foreign visitors to the U.S. arriving via air or sea no longer need to complete paper Customs and Border Protection Form I-94 Arrival/Departure Record or Form I-94W Nonimmigrant Visa Waiver Arrival/Departure Record.
I94 یه چیز دیگست این نیست.
I94 مشخص کنه چند دفعه شما بعنوان ویزیتور به امریکا سفر کردید.
این فرم بیشتر فکوس روی وسایل همراه و پول و ... داره
کیس نامبر:2015as3xx
California
تشکر کنندگان: Mahboy ، Radwin ، miyu ، hilda60 ، laleht ، Daneshjo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-27 ساعت 21:15)habibhabib نوشته:  بچه ها من با توجه به توصیه دوستان که در مورد ناکافی بودن زمان ۱ ساعت و 50دقیقه ای توقف در اولین فرودگاه در آمریکا که فیلادلفیا بود، تغییر نظر دادم و میخوام بلیطمو طوری بگیرم که اولین فرودگاهم دالاس باشه که زمان ترانزیتش برای پرواز داخلی بعدی ۲ ساعت و 15 دقیقه هست، یعنی 25 دقیقه زمان بیشتر. حالا به نظرتون این زمان میتونه کافی باشه که ما به پرواز بعدی برسیم؟ و اینکه آیا فرودگاه دالاس از فرودگاههای خیلی بزرگ و شلوغ هست یا نه؟ از این بابت گفتم که اگه خیلی بزرگ و شلوغ باشه شاید باز هم کار مهاجرتی و همچنین گرفتن چمدانها و بار و رفتن به گیت مورد نظر خیلی زمانبر باشه و فرقی با گزینه قبلی نداشته باشه. ضمنا به خاطر این 25 دقیقه بیشتر ناچارم 700 هزار بیشتر بدم. ممنون میشم اگه از شخصی دوستان اطلاع داره راهنمایی کنه.

حداقل سه ساعت بین پرواز
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: laleht ، habibhabib ، Daneshjo ، Alex 2014
(2015-05-28 ساعت 04:33)tajhizgaran نوشته:  
(2015-05-27 ساعت 21:15)habibhabib نوشته:  بچه ها من با توجه به توصیه دوستان که در مورد ناکافی بودن زمان ۱ ساعت و 50دقیقه ای توقف در اولین فرودگاه در آمریکا که فیلادلفیا بود، تغییر نظر دادم و میخوام بلیطمو طوری بگیرم که اولین فرودگاهم دالاس باشه که زمان ترانزیتش برای پرواز داخلی بعدی ۲ ساعت و 15 دقیقه هست، یعنی 25 دقیقه زمان بیشتر. حالا به نظرتون این زمان میتونه کافی باشه که ما به پرواز بعدی برسیم؟ و اینکه آیا فرودگاه دالاس از فرودگاههای خیلی بزرگ و شلوغ هست یا نه؟ از این بابت گفتم که اگه خیلی بزرگ و شلوغ باشه شاید باز هم کار مهاجرتی و همچنین گرفتن چمدانها و بار و رفتن به گیت مورد نظر خیلی زمانبر باشه و فرقی با گزینه قبلی نداشته باشه. ضمنا به خاطر این 25 دقیقه بیشتر ناچارم 700 هزار بیشتر بدم. ممنون میشم اگه از شخصی دوستان اطلاع داره راهنمایی کنه.

حداقل سه ساعت بین پرواز

ممكنه با همين حدود ساعتها بتوني كارهاي اوليه در فرودگاه رو انجام بدي ولي يك مقداري استرس زا هست ، من خودم از شيگاگو اومدم و كارهاي گرين كارت در حدود نيم ساعته انجام شد ولي من حدود چهار ساعت با پرواز بعدي فاصله داشتم!در مجموع بستگي به شلوغي فرودگاه اوليه داره.
تشکر کنندگان: laleht ، habibhabib ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-26 ساعت 17:09)Mahboy نوشته:  داشتم آئين نامه راننگي تگزاس رو ميخوندم چند تا نكته از بخشهايي ابتدائيش يادداشت كردم گفتم شايد به درد دوستان بخوره Big Grin. خوشحال ميشم به كامل و اصلاح شدنش كمك كنيدShy و ضمنا پيشنهاد ميكنم اين پست آقا بهداد گل رو هم در اين زمينه ببينيد. Wink

•مداركي كه بايد همراه داشته باشيد
o اسم كامل - آدرس محل سكونت - آدرس پستي - محل تولد - تاريخ تولد
o مدارك شناسايي (توضيحات از لين هاي انتهايي
o كارت و شماره SSN
o اثر انگشت
o شرح وضعيت فيزيكي
o آماده كردن پاسخ‌ها به سوالت پزشكي - اگر محدوديت پزشكي داشته باشيد بايد مدارك مربوطه را بياوريد
o گواهي نامه خارج ايالتي (درصورتي كه داريد)
o كشور دقيق محل اقامت و وضعيت اقامت در آمريكا
•مبلغ پرداخت شده براي 90 روز، سه بار امتحان و در همه شعبه هاي شهر معتبر است.
•تست بينايي سنجي در زمان مراجعه انجام شده و نتيجه آن تعيين كننده لزوم يا عدم لزوم عينك خواهد بود
•در زمان تست رانندگي صحبت نمي كنيد و فقط دستورالعمل ممتحن را گوش مي دهيد
•اگر شما مجاز به رانندگي در تگزاس نيستيد بايد كس ديگري ماشين را به محل امتحان بياورد.
•در يكي از حالتهاي زير شما در امتحان مردود مي شويد:
o سرپيچي از قانون
o عدم پذيرش فرمان صادر شده توسط ممتحن
o رانندگي خطرناك يا تصادف كردن
o داشتن بيش از 30 نمره/نكته منفي در طول امتحان
•در امتحان رانندگي توانايي شما در ۴ بخش زير سنجيده مي شود:
o كنترل = قدرت كنترل شما بر روي خودرو طبق آن چيزي كه مي خواهيد
o مشاهده و درنظر داشتن پيرامون = قدرت شما در درك ساير مسائل ترافيكي اطرافتان
o موقعيت يابي = رانندگي در بين خطوط
o علامت‌دهي = استفاده از علائم و هشدارها در زمان نياز (مثل راهنما و ...)
•موارد زير از شما امتحان گرفته خواهد شد پس قبل از امتحان تمرين كنيد!! :
o پارك دوبل
o توقف سريع - شايد از شما خواسته شود كه در سرعت 20 مايل بر ساعت خودروي خود را سريع و بدون لغزيدن متوقف كنيد.
o دنده عقب رفتن به آرامي و مستقيم در فاصله اي در حدود 15 پا
o علائم ترافيكي و هشدارها
o استفاده از كلاچ در ماشين‌هاي دنده‌اي
o رعايت حق تقدم در تقاطع‌ها
o دور زدن
o وضعيت نشستن شما پشت فرمان - آرنج خود را روي پنجره خودرو به حالت استراحت نگذاريد!
•هزينه گرفتن گواهي نامه 24+۱ دلار و براي تمديد 11 دلار

و كلي مطلب ديگه كه فكر كنم حالا حالاها بايد بخونم ولي در كل سخت به نظر نميرسه Big GrinBig Grin

دوستان کسی دالاس هست؟من تنهام و می خواستم در مورد اسکان بپرسم..
تشکر کنندگان: Daneshjo ، Alex 2014

من با هركى مشورت كردم گفت حداقل ٤-٣ ساعت همين هم باعث شده شانس انتخابم تو پروازها و مسيرها كم شده و البته قيمتها هم بالاتر. حتى خود آژانس هم اين مطلب رو ميدونست و گفت شما ويزاى مهاجرتى دارين كارتون طول ميكشه و زير ٣ ساعت ترانزيت نبايد بردارين در ضمن به تعداد أعضا خانواده هم ربط داره كارهايى مثل اثر انگشت و .....
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: habibhabib ، Mahboy ، Aghaman ، barfi1 ، Daneshjo ، reza80 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
ممنون از دوستان عزیز و فعال خدا سفرتون رو بی خطر و سرار موفقیت کند
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: ali3875 ، mehdi1989 ، laleht ، Daneshjo ، Memolk ، Alex 2014
سلام دوستان
کسی برای اواسط یا اواخر خرداد کالیفرنیا LA نمیره با هم هماهنگ کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پیام بدید لطفا
تشکر کنندگان: Alex 2014
تشکر کنندگان: Alex 2014
Salam man Dallas zendegi mikonam khoshhal misham betonam Komaketon konam
تشکر کنندگان: barfi1 ، habibhabib ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان