کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
کیس منو شوهرم در تاریخی که اون ۱۶۵ دلارها رو پرداخت کردم در ceac آپدیت شده یعنی ۱۶ جون!!!؟؟؟ اما مال پسرم رو تاریخ کلیرنس همسرم مونده !!!!!!!؟؟؟؟؟؟ ربطی داره آیا ؟؟؟؟ اصلا این آپدیت واسه چی هست ؟؟؟؟!!!!
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، r.bazargan ، t_arian_n ، Memolk ، Alex 2014
ربطی نداره اصلا. دیگه با سی اک چی کار دارین؟
واسه ما از تاریخ تحویل ویزاها به این ور که آپدیت نخورده اگر بخوره هم چیز مهمی نیست. عادت شده چک سی اک مثکه Big Grin

آفیسر چند مورد استعلام میگیره بعضی اوقات جواب بعضی از استعلام ها که از نظرش حساس نیستن دیر تر میان یا یه جواب اضافه میاد برای آپدیت برای همین ممکنه آپدیت بشه. شما که خرتون از پل گذشت دیگه مهم نیست سی اک به هیچ وجه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، الناز٢ ، r.bazargan ، Mahboy ، AliReza.Sh ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-20 ساعت 19:28)behdadK نوشته:  ربطی نداره اصلا. دیگه با سی اک چی کار دارین؟
واسه ما از تاریخ تحویل ویزاها به این ور که آپدیت نخورده اگر بخوره هم چیز مهمی نیست. عادت شده چک سی اک مثکه Big Grin

آفیسر چند مورد استعلام میگیره بعضی اوقات جواب بعضی از استعلام ها که از نظرش حساس نیستن دیر تر میان یا یه جواب اضافه میاد برای آپدیت برای همین ممکنه آپدیت بشه. شما که خرتون از پل گذشت دیگه مهم نیست سی اک به هیچ وجه

Big Grin Big Grin Big Grin راستش جنبه فضولی داشت ولی بعدش ترسیدم گفتم عجب غلطی کردم رفتم سراغ ceac یه دلشوره به دلشوره هام اضافه شد Big Grin Big Grin
از وقتی ویزای دوستمون someonex رو باطل کردن و مصاحبه مجدد گذاشتن همش تو فکرم این قضیه چیهTongue ولی چشم قول میدم دیگه از این کنجکاوی های خاص نکنم TongueBig Grin
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، الناز٢ ، t_arian_n ، Memolk ، Alex 2014
بچه ها پرسیدم تو این سایت الیس بعد از وارد شدن یه قسمتی هست که با فونت سبز رنگه و عنوان وسط صفحه هست passcodes این رو باید ادامه بدیم یا نه بزاریم گرین میاد خودش.وادامه ندیم
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-06-20 ساعت 19:33)laleht نوشته:  
(2015-06-20 ساعت 19:28)behdadK نوشته:  ربطی نداره اصلا. دیگه با سی اک چی کار دارین؟

Big Grin راستش جنبه فضولی داشت ولی بعدش ترسیدم گفتم عجب غلطی کردم رفتم سراغ ceac یه دلشوره به دلشوره هام اضافه شد Big Grin
از وقتی ویزای دوستمون someonex رو باطل کردن و مصاحبه مجدد گذاشتن همش تو فکرم این قضیه چیهTongue ولی چشم قول میدم دیگه از این کنجکاوی های خاص نکنم TongueBig Grin

نگران نباشید Big Grin

"ویزا باطل نمیشود ، مگر ناگهانی" Big Grin

اینطوری باطل میکنن :

1. ایمیل زدن پسر کجایی دلمون برات تنگ شده داداش یه سر بزن بهمون Big Grin
2.یه چند ساعت بعد از ایمیل ، از issued به ap تغییر دادن که واقعا مطمئن بشم دلشون تنگ شده واسم Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، الناز٢ ، t_arian_n ، Mahboy ، Memolk ، Alex 2014
سلام به همه خوشحالم که تو این دو ماهی که امدم ا م ر ی ک ا الان میبینم کلی از بچه هایی که اون موقع مثل ما منتظر کلیری بودن الان کلیر شدن و یا درحال امدنن یا رسیدن به امید خدا ما کالیفرنیا هستیم خوشحال میشم که بتونم کمکی بکنم من به خاطر مشکلی که واسه لپ تاپم پیش امده بود نمیتونستم بیام سر بزنم جا داره که از کمک همه دوستان تو این مدت تقریبا یک سال تشکر کنم که واقعا خیلی بهم کمک کرد
20151xxxنفر2,ارسال مدارکMay28،انکارا,نامه دوم20sepمصاحبهnov, آپدیت18novو24febایمیل و25.26.30.31مارچ و1.8اپریل کلیری8 اپریل با ایمیل146روز.24 اپریل رسیدن به کالیفرنیاBig Grin
نامه به سفارت انکارا جهت تاییدرسیدن مدارک سفرنامه, کاربرحرفه ای
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، behjat ، laleht ، rbrb-2015 ، r.bazargan ، Mahboy ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-20 ساعت 11:55)laleht نوشته:  خوب الوعده وفا
همونطور که گفتم دیگه مثل سابق بلیط open نداریم که بلیط رو بخرین و بعدا تاریخش رو بزنین.
گرفتن بلیط رفت و برگشت با هم به صرفه تر هست تا اینکه رفت جدا برگشت جدا البته به شرطی که تاریخ برگشت رو بدونین .
معمولا رفت و برگشت رو میگیرن بعد اگه تاریخ برگشت رو بخواین تغییر بدین بین 50 تا 120 دلار بسته به ایرلاین و کلاسی که روش بلیط گرفتین جریمه میشین
در اکونومی قبلا نرخ تابعی از رفت و برگشت بود مثلا اگه رفت و برگشت در بازه 45 روزه بود ارزونتر از ۳ ماهه و ۶ ماهه و یکساله بود الان از این مدلها فقط ۶ ماهه و یکساله از ایران میشه گرفت ولی از اونطرف هنوز روال سابق برقراره.
به ما توصیه شد یک طرفه بگیریم چون برگشت احتمالا میفتاد توی شهریور که high season هست و چون تاریخ برگشت هم دقیق معلوم نبود اونوقت علاوه بر هزینه تغییر تاریخ در اون فصل دیگه نمیشد رو کلاس پایین گرفت و رو کلاس بالا جا میداد و اینطوری دو تا جریمه میدادیم.(کلاس پروازی منظورم بیزینس و اکونومی نیست ها خود اکونومی چند کلاس داره که مثلا یکیش non refundable هست که از همه ارزونتره و یا تغییر تاریخ توش جریمه بیشتری میدین و .....)

" اما از اون طرف اگه بخواین دو طرفه بگیرین هم حواستون باشه شما ویزاتون مهاجرتی هست و نباید تاریخ برگشت شما بالای ۶ ماه باشه وتاریخ ورود و خروج درایرلاین رکورد میشه."

گاهی وقتها حتی بهتره شما اگه کسی رو اونور دارین بگین از اونجا بلیط رفت و برگشت رو بگیرن براتون ایمیل کنن و شما از تهران سوار هواپیما شین منتها فقط برخی ایرلاینها مثل ترکیش، قطری ........... این اجازه رو میدن لوفتانزا رو یک سری مسیر ها این اجازه رو میده رو یکسری نه. یا بر عکس از این جا بلیط رو بگیرین واسه کسی که از آمریکا میخواد بیاد ایران.
خلاصه که باید بستگی به مسیر های مختلف با ایرلاین و کلاس پروازی کلی چک کنین تا مناسبترین هزینه و کوتاه ترین مسیر رو پیدا کنین.
این خلاصه ای بود از تحقیقات من.....
حالا باز مثل دفعه پیش نشه که سر ازر مسافرتی کلی داستان شد من قوانین موجود رو گفتم هرایوایصاحب اختیار خودش هست هرجور دوست داره میتونه تصمیم بگیره و بودن بعضا کسانی که بلیط بالای ۶ ماه هم گرفتن و مشکلی براشون پیش نیومده.
در هر صورت برای ما بهترین و مناسبترین قیمت قطرایرویز بود و بلیط یک طرفه گرفتیم تا بریم و از نزدیک ببینیم دنیا دست کی هست و چکار کنیم و تجربه کسب کنیم ببینیم خدا و بنده خدا چی میخواد.

خوب لاله بانو، حالا برای ما تازه واردا میشه لطفا سایت برای رزرو بلیط معرفی بفرمائید، ضمنا از نظر راحتی و همینطور ارزونی بلیط توصیه ای رو ایرلاین خاصی دارید ؟ من راستش قیمت برام مهم تر هست ولی بالاخره این مسافت طولانی رو نمیشه راحتی رو اصلا هم در نظر نگرفت.بعد اینکه گفتید از این مدلها از ایران فقط 6 ماهه میشه گرفت من متوجه نشدم منظورتون چی هست؟ کدوم مدل، یعنی الان از ایران نمیشه رفت و برگشت مثلا 2 ماهه گرفت؟
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، r.bazargan ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-21 ساعت 01:33)goliii نوشته:  سلام به همه خوشحالم که تو این دو ماهی که امدم ا م ر ی ک ا الان میبینم کلی از بچه هایی که اون موقع مثل ما منتظر کلیری بودن الان کلیر شدن و یا درحال امدنن یا رسیدن به امید خدا ما کالیفرنیا هستیم خوشحال میشم که بتونم کمکی بکنم من به خاطر مشکلی که واسه لپ تاپم پیش امده بود نمیتونستم بیام سر بزنم جا داره که از کمک همه دوستان تو این مدت تقریبا یک سال تشکر کنم که واقعا خیلی بهم کمک کرد

موفق باشی عزیز لطف کن بگو برای شروع از کدام محله شروع کنیم برای اجاره اتاق بهتره که هم به سیستم حمل و نقل نزدیک باشیم و هم بتونیم همون اطراف یک کار ساده پیدا کنیم مقصد من لس آنجلس هست ممنون از محبتت
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: t_arian_n ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-10 ساعت 14:32)laleht نوشته:  
(2015-06-10 ساعت 14:25)varchandi نوشته:  سلام دوستان
من یک کم گیج شدم
من تصمیم داشتم با لوفتهانزا برم
اما الان دو دل شدم
دوستانی که تجربه دارن ممکنه راهنمایی کنن بهترین راه های رفتن به آمریکا رو؟
بسته به مقصد داره
مثلا بهترین قیمتها و کمترین زمان ترانزیت واسه من آلیتالیا، لوفتانزا و قطر ایرویز بود بعضی مقصدها ترکیش ایرویز و الاتحاد بهترن
به نظرم به سایتهای زیر مراجعه کنین مبدا و مقصد و مشخصات مسافران رو بزنین حدود قیمت و ترانزیتها دستتون میاد بعد همون مسیر و ایرلاین رو بگین آژانس براتون چک کنه تصمیم نهایی رو بگیرین
www.google.com/flights
www.soorati.com
www.berimsafar.com
www.eligasht.com
البته سایت خود هر ایرلاین هم مجزا میتونین چک کنین ولی اینا خوبیشون اینه که مسیرها و ایرلایناهای مختلف رو پیشنهاد میدن و میتونین ایده بگیرین

مرسی لاله خانم، سایتو خودم پیدا کردم، شما بقیش رو زحمت بکشینBig GrinTongue ، شد قضیه پارکینگ که خدایا زحمت نکش خودم پیدا کردمBig Grin ، البته بریم سفر و الی گشت که دیگه فقط خواجه حافظ نمیشناسه از بس تو همه تاپیکا گفته شده ولی سایت جدید دیگه سراغ داشته باشید خوشحال میشم از تجربیات ارزشمندتون استفاده کنیمCool
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، t_arian_n ، laleht ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-21 ساعت 02:27)sarasara1 نوشته:  
من یک کم گیج شدم
اما الان دو دل شدم
بسته به مقصد داره
مثلا بهترین قیمتها و کمترین زمان ترانزیت واسه من آلیتالیا، لوفتانزا و قطر ایرویز بود بعضی مقصدها ترکیش ایرویز و الاتحاد بهترن
به نظرم به سایتهای زیر مراجعه کنین مبدا و مقصد و مشخصات مسافران رو بزنین حدود قیمت و ترانزیتها دستتون میاد بعد همون مسیر و ایرلاین رو بگین آژانس براتون چک کنه تصمیم نهایی رو بگیرین
www.google.com/flights
www.soorati.com
www.berimsafar.com
www.eligasht.com
البته سایت خود هر ایرلاین هم مجزا میتونین چک کنین ولی اینا خوبیشون اینه که مسیرها و ایرلایناهای مختلف رو پیشنهاد میدن و میتونین ایده بگیرین

مرسی لاله خانم، سایتو خودم پیدا کردم، شما بقیش رو زحمت بکشینBig GrinTongue ، شد قضیه پارکینگ که خدایا زحمت نکش خودم پیدا کردمBig Grin ، البته بریم سفر و الی گشت که دیگه فقط خواجه حافظ نمیشناسه از بس تو همه تاپیکا گفته شده ولی سایت جدید دیگه سراغ داشته باشید خوشحال میشم از تجربیات ارزشمندتون استفاده کنیمCool

این سایت ها رو هم چک کنید :
edreams.net
airticket.com
cheapoair.com
skyscanner.net
البته باز هم سایت هست ولی این چند تا بهتره به خصوص اولی
منتها شما باید یک کردیت کارت کنار دستتون باشه چون بعضا شرایطی پیش میاد که بلیط لحظه ای ارزون میشه و میتونید قیمت خوب بگیرید
من با اینکه خواهر خانمم مدیرعامل یکی از بزرگترین آژانس های هواپیمایی تهرانه ولی خودم یک ماه این سایت ها رو زیر و رو کردم
جالب اینجاست که روزی که بلیط الاتحاد گرفتم فرداش شرایطی پیش اومد که میتونستم 1.5 میلیون بلیط رو برای سه نفر ارزون تر بگیرم
البته اون آفر فقط چند ساعت تو سایت بود و بعد هم برداشته شد
من تو این یکماهه کارمندهای خواهر خانم محترم رو تقریبا کچل کردم از بس که زنگ زدم و اذیتشون کردم اما هنوز فکر میکنم بلیط بهتری هم میتونستم بگیرم .
نکته ی دیگر اینه که اکر از این سایت ها بلیط بگیرید و خیلی به پروسه ی کار آشنا نباشید و احیانا بخواهید کنسل کنید یا تاریخ آنرا عوض کنید به مشکل میخورید
به نظر من هم خودتون با استفاده از این سایت ها به حدود قیمت و نوع پروازها آشنا شوید و بعد بدهید یک آژانس خوب براتون بلیط بگیرد
اما نکته های مهم برای گرفتن بلیط :
1 - قیمت ، که فکر میکنم خیلی مهم باشه .
2 - یک طرفه یا دو طرفه بودن بلیط ، که باید از قبل تصمیم بگیرید ، به نظر من اگر تاریخ برگشت مشخصی ندارید ، یکطرفه بگیرید و هر وقت خواستید برگردید از آمریکا دو طرفه بگیرید قطعا ارزان تر در میاد.
3 - یک استاپ یا دو استاپ بودن پرواز .
4 - فاصله ی بین پرواز ها یا زمان کلی مسافرت ، بعضا شما بلیط هایی میبینید که تا روز آخر جا داره و قیمتش هم خوبه ولی مثلا باید 14 ساعت تو فرودگاه های بین مسیر بمانید که این مطلب نه تنها خسته کننده است بلکه با توجه به قیمتهای فرودگاه شما دو تا چایی و سه تا ساندویچ بخورید تقریبا اختلاف قیمت بلیط رو جبران کردی کلی هم خسته شدی ، من خودم این مطلب خیلی برام مهم بود و کلی گشتم تا پرواز 20 ساعته از تهران به لوس آنجلس پیدا کردم .
5 - پرواز با یک ایرلاین یا پروازهای ترکیبی ، بعضی وقتها بلیط ها طوری است که مثلا شما تا نیویورک با یک ایرلاین میرید و بعد باید با پرواز داخلی آمریکایی مسیر داخلی رو بروید در این گونه پرواز ها به جابجایی بار و محدودیت بار در پروازهای داخلی دقت کنید شاید احتیاج به بازبینی انتخابتان داشته باشید.
6 - فرودگاههای همسایه ، با توجه به تعدد فرودگاه در آمریکا شاید شما بتوانید در شهر همسایه بلیط بگیرید و با یکی دو ساعت ترن سواری به مقصد برسید مثلا من خودم نهایت جایی که میخواستم برم سن دیگو بود ولی بلیط لوس آنجلس گرفتم از اونجا هم سه ساعت و نیم با ترن میرم سن دیگو ، البته به جز قیمت بلیط که نفری حدودا 300 دلار ( سه نفر 900 دلار ) ارزان تر شد باعث میشود به کاری که در لوس آنجلس دارم و دیدن اقوام هم برسم .
7 - اگر شرایطی وجود داشت که در شرایط مساوی میتوانستید بلیط الاتحاد بگیرید به نظر من با توجه به انجام شدن امور مهاجرتی در ابوظبی ، انتخاب الاتحاد انتخاب بهتری میباشد چون شما دو ساعت بعد از نشستن در هواپیما در تهران کارهای مهاجرتی تان را در عین سرحالی و شادابی انجام میدهید و وقتی هم رسیدید اونور وسایلتان را برمیدارید و به راحتی میروید و به زندگیتان میرسید ، خیلی فرق داره که بعد از 30 ساعت پرواز ، خسته و کوفته تازه بخواهید درگیر کارهای مهاجرتی شوید .
8 - با اولین انتخاب آژانس مسافرتی قانع نشوید و بخواهید برایتان مسیرهای دیگر یا ایرلاین های دیگر رو هم چک کند .
9 - اصولا بلیطی که در سایت های بالا پیدا میکنید ممکن است یک مقدار از آژانس هواپیمایی ارزانتر باشد ولی به نظرم برای بار اول بهتر است از آژانس هواپیمایی بلیط بگیرید.
10 - تقریبا یک ماهی حسابی روی بلیط وقت گذاشتم ولی باز هم فکر میکنم بلیط بهتری پیدا میشد پس حساس نباشید و هر بلیطی که گرفتید با خوشحالی از آن استفاده کنید و انشالله که سفر خوبی داشته باشید.

اگر دوست داشته باشید و براتون مهم باشه میتوانید در انتخاب هاتان به مدل هواپیما هم دقت کنید .
تقریبا در تمامی پروازهای بین قاره ای شما میتوانید محل صندلی و نوع غذایتان را انتخاب کنید ، بنابراین هرچه زودتر بلیط بگیرید انتخاب صندلی بهتری خواهید داشت .
بی شک هر چه زودتر بلیط بگیرید قیمت آن ارزانتر خواهد شد.

در پایان اگر سوال یا ابهامی بود در خدمتتان هستم
موفق باشید
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، rbrb-2015 ، ed2008 ، HERMES7 ، miyu ، fati.d ، behjat ، sarasara1 ، t_arian_n ، laleht ، babak12 ، reza80 ، Mahboy ، jadooo ، AliReza.Sh ، mahtaji ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
با سلام به دوستان
یک واحد آپارتمان یک خوابه در دالاس تا تاریخ ۲۷ جولای اجاره داده میشود . علاقمندان به این جانب پیام خصوصی بدهند. با تچکر !!
ایمیلم: jojo1hami@gmail.com
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
تشکر کنندگان: t_arian_n ، Alex 2014
(2015-06-21 ساعت 08:43)Aghaman نوشته:  
(2015-06-21 ساعت 02:27)sarasara1 نوشته:  
من یک کم گیج شدم
اما الان دو دل شدم
بسته به مقصد داره
www.google.com/flights
www.soorati.com
www.berimsafar.com
www.eligasht.com

این سایت ها رو هم چک کنید :
edreams.net
airticket.com
cheapoair.com
skyscanner.net
البته باز هم سایت هست ولی این چند تا بهتره به خصوص اولی
منتها شما باید یک کردیت کارت کنار دستتون باشه چون بعضا شرایطی پیش میاد که بلیط لحظه ای ارزون میشه و میتونید قیمت خوب بگیرید
من با اینکه خواهر خانمم مدیرعامل یکی از بزرگترین آژانس های هواپیمایی تهرانه ولی خودم یک ماه این سایت ها رو زیر و رو کردم
جالب اینجاست که روزی که بلیط الاتحاد گرفتم فرداش شرایطی پیش اومد که میتونستم ۱.۵ میلیون بلیط رو برای سه نفر ارزون تر بگیرم
البته اون آفر فقط چند ساعت تو سایت بود و بعد هم برداشته شد
من تو این یکماهه کارمندهای خواهر خانم محترم رو تقریبا کچل کردم از بس که زنگ زدم و اذیتشون کردم اما هنوز فکر میکنم بلیط بهتری هم میتونستم بگیرم .
نکته ی دیگر اینه که اکر از این سایت ها بلیط بگیرید و خیلی به پروسه ی کار آشنا نباشید و احیانا بخواهید کنسل کنید یا تاریخ آنرا عوض کنید به مشکل میخورید
به نظر من هم خودتون با استفاده از این سایت ها به حدود قیمت و نوع پروازها آشنا شوید و بعد بدهید یک آژانس خوب براتون بلیط بگیرد
اما نکته های مهم برای گرفتن بلیط :
۱ - قیمت ، که فکر میکنم خیلی مهم باشه .
۲ - یک طرفه یا دو طرفه بودن بلیط ، که باید از قبل تصمیم بگیرید ، به نظر من اگر تاریخ برگشت مشخصی ندارید ، یکطرفه بگیرید و هر وقت خواستید برگردید از آمریکا دو طرفه بگیرید قطعا ارزان تر در میاد.
۳ - یک استاپ یا دو استاپ بودن پرواز .
۴ - فاصله ی بین پرواز ها یا زمان کلی مسافرت ، بعضا شما بلیط هایی میبینید که تا روز آخر جا داره و قیمتش هم خوبه ولی مثلا باید 14 ساعت تو فرودگاه های بین مسیر بمانید که این مطلب نه تنها خسته کننده است بلکه با توجه به قیمتهای فرودگاه شما دو تا چایی و سه تا ساندویچ بخورید تقریبا اختلاف قیمت بلیط رو جبران کردی کلی هم خسته شدی ، من خودم این مطلب خیلی برام مهم بود و کلی گشتم تا پرواز 20 ساعته از تهران به لوس آنجلس پیدا کردم .
۵ - پرواز با یک ایرلاین یا پروازهای ترکیبی ، بعضی وقتها بلیط ها طوری است که مثلا شما تا نیویورک با یک ایرلاین میرید و بعد باید با پرواز داخلی آمریکایی مسیر داخلی رو بروید در این گونه پرواز ها به جابجایی بار و محدودیت بار در پروازهای داخلی دقت کنید شاید احتیاج به بازبینی انتخابتان داشته باشید.
۶ - فرودگاههای همسایه ، با توجه به تعدد فرودگاه در آمریکا شاید شما بتوانید در شهر همسایه بلیط بگیرید و با یکی دو ساعت ترن سواری به مقصد برسید مثلا من خودم نهایت جایی که میخواستم برم سن دیگو بود ولی بلیط لوس آنجلس گرفتم از اونجا هم سه ساعت و نیم با ترن میرم سن دیگو ، البته به جز قیمت بلیط که نفری حدودا 300 دلار ( سه نفر 900 دلار ) ارزان تر شد باعث میشود به کاری که در لوس آنجلس دارم و دیدن اقوام هم برسم .
۷ - اگر شرایطی وجود داشت که در شرایط مساوی میتوانستید بلیط الاتحاد بگیرید به نظر من با توجه به انجام شدن امور مهاجرتی در ابوظبی ، انتخاب الاتحاد انتخاب بهتری میباشد چون شما دو ساعت بعد از نشستن در هواپیما در تهران کارهای مهاجرتی تان را در عین سرحالی و شادابی انجام میدهید و وقتی هم رسیدید اونور وسایلتان را برمیدارید و به راحتی میروید و به زندگیتان میرسید ، خیلی فرق داره که بعد از 30 ساعت پرواز ، خسته و کوفته تازه بخواهید درگیر کارهای مهاجرتی شوید .
۸ - با اولین انتخاب آژانس مسافرتی قانع نشوید و بخواهید برایتان مسیرهای دیگر یا ایرلاین های دیگر رو هم چک کند .
۹ - اصولا بلیطی که در سایت های بالا پیدا میکنید ممکن است یک مقدار از آژانس هواپیمایی ارزانتر باشد ولی به نظرم برای بار اول بهتر است از آژانس هواپیمایی بلیط بگیرید.
۱۰ - تقریبا یک ماهی حسابی روی بلیط وقت گذاشتم ولی باز هم فکر میکنم بلیط بهتری پیدا میشد پس حساس نباشید و هر بلیطی که گرفتید با خوشحالی از آن استفاده کنید و انشالله که سفر خوبی داشته باشید.

اگر دوست داشته باشید و براتون مهم باشه میتوانید در انتخاب هاتان به مدل هواپیما هم دقت کنید .
تقریبا در تمامی پروازهای بین قاره ای شما میتوانید محل صندلی و نوع غذایتان را انتخاب کنید ، بنابراین هرچه زودتر بلیط بگیرید انتخاب صندلی بهتری خواهید داشت .
بی شک هر چه زودتر بلیط بگیرید قیمت آن ارزانتر خواهد شد.

در پایان اگر سوال یا ابهامی بود در خدمتتان هستم
موفق باشید

سلام مرسی خیلی کامل و جامع بود فقط اگر در مورد انتخاب شماره صندلی و نوع انتخابی غذا هم بود دیگه خیلی عالی میشد من تجربه ای در مورد نوع غذا ندارم چون اصلا مهم نبوده برام فقط صندلی مهم بود کنار پنجره Smile البته من یک جا خوندم که 5 ردیف اول صندلی ها خوبه و کنار پنجره (صندلی ها ردیف وسط و کنار اشپزخانه و دستشو یها بدترین صندلی ها هستند ) خواهش میکنم اگر تجربه ای دارید در این مورد هم ذکر کنید ممنون از شما
CN: 2016AS26XX ●●● YEREVAN ●●● DS-260: ۸ June ۲۰۱۵ ●●● ۱ PERSON ●●● CURRENT: 12 Agu 2015 ●●● INTERVIEW: N/A
تشکر کنندگان: omid man ، p00ya2001 ، rbrb-2015 ، sarasara1 ، Aghaman ، t_arian_n ، laleht ، Mahboy ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
اکثر ایرلاین ها برای کلاس اکونومی فقط 24 ساعت قبل از پرواز اجازه میدن صندلی رو رزرو کنید و اگر زودتر بخواهید صندلی رزرو کنید باید هزینه ش رو پرداخت کنید، مثلا لوفتانزا فکر میکنم 30 دلار بود. پس زود یا دیر خریدن بلیط تاثیری در رزرو صندلی نداره، در همون ساعت ابتدایی از 24 ساعت ماقبل پرواز اگر رزرو کنید شاید صندلی خوبی گیر بیارید. من قدم 187 هست و توی این چندتا پروازی که داشتم صندلی های کناری نشستم سختم نبود ، معمولا صندلی های کنار همگی خوب هستند، فقط صندلی وسط راهرو نگیرید که اذیت میشید، جلو و عقب هم فرقی نداره، من خودم همیشه ترجیح میدم عقب تر از بال بشینم
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، sadaf44 ، behdadK ، ed2008 ، rbrb-2015 ، behjat ، Mahboy ، t_arian_n ، laleht ، aaraam ، farrokh33 ، AliReza.Sh ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
سلام به همگی دوستان و با تشکر از راهنمایی ها و دلگرمی های همتون

من همیشه با همسرم از مطالب دوستان استفاده می کردم تا این که به دلیل کلیرنس ایشون و تاریخ انقضای مدیکالمون، مجبور شدم با دو تا بچه هام تنها بیایم آمریکا.
من تقریبا 3 هفته پیش وارد شدم. در مورد ایرلاین ها بگم که ما با الاتحاد اومدیم که مدت توقف اون در اوظبی 1:45 دقیقه است و من هم از آژانس و هم از دفتر ایرلاین در مدت زمان کم توقف سوال کردم که آیا با این زمان مشکلی برای پرواز بعدیمون پیش نمیاد و گقتند که نه ، اصلا مشکلی نیست.
خلاصه پرواز از تهران با یک ساعت تاخیر انجام شد و وقتی به اوظبی رسیدیم ، یه نفر صدا میکرد که فرودگاه lax اگر کسی میره بیاد اینجا که تقریبا یه پانزده نفری بودیم بعد کارت پروازهامون رو گرفتند و کارت پرواز جدید بهمون دادند که من دیدم باید اول بریم فرودگاه JFK (نیویورک ) و بعد از حدود 5-6 ساعت توقف ساعت 1 صبح برسیم LAX (لس آنجلس)! (در حالت پرواز مستقیم ساعت 14:30 به فرودگاه لس آنجلس میرسید.)
همه کارت پروازهاشون رو گرفتند و راه افتادن که به پرواز نیویورک برسند اما من یه لحظه با خودم فکر کردم من با دو تا بچه کوچیک خیلی سختمه که مسیرم اینطوری بشه. برای همین رفتم قسمت transfer و بهشون گفتم شما پرواز منو تغییر دادین اما این به خاطر تاخیر خودتون بوده و من واقعا برام مشکله . بلیط من مشتقیم به LA بوده و من هم همون پرواز مستقیم رو میخوام و نتیجه این که :
اونا پرواز روز بعد را بهمون دادند به اضافه ی یک شب اقامت در هتل فرودگاه و کوپن سه وعده غذا برای هر نفر.
درنهایت یک روز دیرتر به مقصد رسیدیم اما خیلی از فشار و استرس هامون کم شد و من از تصمیمم خیلی راضی بودم.
اینا رو گفتم که بدونید خیلی از جاها حق با مسافره و دوستانی که برای امور مهاجرت دارند از طریق ابوظبی میرند حواسشون به این زمان کوتاه توقف و کارایی که اونا باید برای گزین کارت انجام بدهند، باشه.

لطفا دعا کنید کلیرنس همسرم هم همین روزا بیاد.
ابوظبی،هفته دوم دسامبر،آخرین آپدیت همسرم: 22 آپریل
نصفه و نیمه

گر نگهدار من آن است که من می دانم ،شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد.
يك توضيحي كه در مورد پست بالا لازم میدانم اشاره کنم این است که هواپیمایی الاتحاد تعهد کتبی دارد که مسافرین را در فاصله دو پرواز به پرواز بعدی برساند و در عین حال کارهای مهاجرتی آنها رو هم انجام بده ، خواهر خانم من که مدیر عامل آژانس هواپیماییه قرار شد کپی نامه هواپیمایی الاتحاد رو به من بدهد .
همانطور که دوستمون در بالا اشاره کردند جزو تعهداتشان هتل و غذا هم هست که این مورد هم کتبی تعهد شده فقط لازم است شما از حق و حقوق خود آگاه باشید .
بنابراین هر شخص که در فاصله ی دو پرواز الاتحاد کارهای مهاجرتیش تمام نشه و به پرواز بعدی نرسد میتواند از ایرلاین تقاضای هتل و غذا نماید و با پرواز فردای آن روز به مقصد مربوطه پرواز کند .
در مورد صندلی و غذا هم به جز 2 ایرلاین تمام ایرلاین ها از همان روز خرید بلیط و دریافت کانفرمیشن نامبر شما میتوانید صندلیتان را انتخاب کنید بنابراین جای نگرانی نیست .

اما انتخاب صندلی : همانطور که مشخصه انتخاب صندلی کاملا سلیقه ای است ولی خوب چون پرواز طولانیست پیشنهاد میشه صندلیهاتون رو بیشتر تو راهرو انتخاب کنید که بتونید هرازگاهی یک قدمی توی هواپیما بزنید ، بهتره بیشتر از 2 ساعت یکضرب ننشینید ، البته آنهایی که خانوادگی مسافرت میکنند بسته به تعداد نفرات باید جای خودشان را انتخاب کنند که راحتتر باشند .
در مورد دستشویی ، هم پیشنهاد میشه نزدیک دستشویی باشید هم پیشنهاد میشه دور از دستشویی باشید !!!!! خب اینهم بسته به نیاز متعارفتون میباشد بعضی ها زیاد نیاز به دستشویی دارند و بعضی ها کم که با توجه به شرایط جسمی خودتان باید انتخاب کنید ولی قطعا صندلی های مجاور دستشویی خوب نیستند بهتره حداقل 3 یا 4 صندلی با دستشویی فاصله داشته باشید و حتی الامکان دستشوی پشتتهان باشد تا جلویتان .
به آشپزخانه یا محل پخش غذا هم حتی الامکان نزدیک نباشید .
با پروازی که پرواز میکنید آشنا شوید و از سایت ایرلاین هواپیمای پروازتان را بشناسید و نقشه داخل آنرا ببینید ، در بسیاری از پروازها جایی که درب خروج اضطراری وجود دارد جای پا برای صندلی پشت آن اندکی بیشتر است اگر قد بلندی دارید این گونه صندلی ها برایتان بهتر است .
در هر پرواز چند صندلی خاص هست که پشتی آن کمتر از حد معمول خم میشود آن ها را شناسایی کنید و از آنها استفاده نکنید .
با توجه به مدل هواپیما تا حد امکان از موتور ها فاصله بگیرید .
آمار جهانی نشان میدهد با درصد خیلی کمی صندلیهای عقب در سوانح از صندلیهای جلو امن تر هستند ، البته این اختلاف درصد خیلی زیاد نیست .
بچه دارها ممکن است به جهت علاقه کودک ترجیح بدهند نزدیک پنجره بنشینند.
انشالله سر فرصت نقشه چند هواپیمای متداول مانند 320 یا 777 را با توضیحات کامل اینجا میگذارم و کامل در مورد انتخاب صندلی توضیح میدهم .

موفق باشید
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان