کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-06-19 ساعت 21:23)hoorshid نوشته:  
(2015-06-19 ساعت 21:18)mina85 نوشته:  
(2015-06-19 ساعت 21:04)hoorshid نوشته:  
(2015-06-19 ساعت 21:01)mina85 نوشته:  سلام ممنون میشم از دوستان کسی‌ بتونه کمکم کنه,من گرین کارتم تازه اومده‌, تاریخش هست 01.۲۰۱۴تا 01.2024 من 29 دسامبر ۲۰۱۴از آمریکا خارج شدم.

۱-من کی‌ مجبورم باز آمریکا باشم.

۲-من آلمان هستم اینجا هم کنسولگری داره آمریکا , آیا برای پاس سفید می‌تونم آلمان اقدام کنم یا مجبورم آمریکا باشم?
شما بیشتر از ۶ ماه نمیتونی از آمریکا بیرون باشید.

mamnona -من آلمان هستم اینجا هم کنسولگری داره آمریکا , آیا برای پاس سفید می‌تونم آلمان اقدام کنم یا مجبورم آمریکا باشم?
نمیدونم اینو،من خودم. میخوام بدونم شرایط پاس سفید چی هست
اینم لینکش لطفا مطالعه بفرمایید
http://www.mohajersara.com/Thread-نحوه-گ...t=پاس+سفید
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: babak12 ، mina85 ، rbrb-2015 ، Alex 2014
سلام دوستا - ssn چیه ؟
شماره کیس:**63 /تاریخ رویت قبولی:2-2014 May /تاریخ تکمیل فرم:May20 /کنسولگری:آنکارا/ تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر /کارنتی: May 12 /نامه دوم:May20 /مصاحبه: ابوظبيjuly / دریافت ویزا: / ورود به usa: /
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ali3875 ، Alex 2014
(2015-06-19 ساعت 23:11)toosi نوشته:  سلام دوستا - ssn چیه ؟

اس اس ان همون کارت ملی خودمونه یه جور شماره که تقریبا بدون اون هیچکاری نمیتونی بکنی دومین کارت مهم گواهینامه رانندگیه
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: الناز٢ ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-19 ساعت 17:46)rezareza63 نوشته:  
(2015-06-19 ساعت 17:28)sarasara1 نوشته:  
(2015-06-19 ساعت 17:00)rezareza63 نوشته:  سلام
بچه ها از دوشنبه من آمریکا هستم
داخل فرودگاه پاکت و پاسپرت مارو گرفت و یک مهر زد توی پاسپرت و بهم داد
کسی نمیدونه مراحلش چی هست
نگران هستم
همین دیگه کاری دیگه ندارید تو فرودگاه باید اینا رو تحویل میدادید و فکر کنم یه انگشت نگاری هم باید شده باشید، فقط یه سر بزنید به اداره سوشال برای اس اس ان، تمام ، گرین کارت و اس اس انتون میاد دم در.
مدیکال تحویل نگرفتند
مدیکال کجا باید بدیم
هیچ کمکی از جمله مترجم توی اداره سوشیال نکردند
من و بچه ۱:۵ ساله تنهام
همه چیز خوب پیش میره
اگر کسی هست که میاد دالاس میتونیم همخونه بشیم
قرار نیست که مترجم بدن به شما دوست عزیز، شما مقیمی دیگه بقیه چیزا با خودته، اون عکس قفسه سینه رو هم باید از همون آفیسر مهاجرت تو فرودگاه میپرسیدی، من که نمیدونم شاید بقیه بچه ها بدونن
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: الناز٢ ، Alex 2014
ذوستان یکی از نکاتی کع اینجا دیدم این بود که چمدان اینجا خیلی ارزونه من بنا به دلایلی با 1 چمدان از ایران اومدم و الان مجبور شدم به چمدان دیگه بخرم که یک سایز متوسط از جنس فایبر گلس را 65 دلار خریدم در صورتی که خیابان منوچهری جنس چینی و بنجول همون سایز میداد 350 تومان
اینم قسمتی از تجربه من
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: Aghaman ، laleht ، p00ya2001 ، behjat ، fati.d ، ریحانا ، miyu ، k1_m_1358 ، sh_mm10 ، taba60 ، jupiterx ، Alex 2014
تازه میلاد جان چون ست نخریدی گرون گرفتی.
یه نگاهی به آمازون بکنی یه سرچ بکنی Luggage sets میبینی که ست های 5 تکه معمولی یا 3 تکه هارد شل 30-40% از این چیزی که گفتی ارزون تر میوفته Big Grin
واقعا زور داره اینجا چمدان بگیری البته کاریش نمیشه کرد لازمه ولی هر کسی مثل ما چمدان داره و تعدادش کمه بهتره باقیمانده رو از این چمدان های حج بگیره هم ارزونه (حدود 50-60) و هم سبک (حدود 2 کیلو) و هم جا از همه مدل چمدان بیشتر میگیره. فقط دو ایراد داره که چرخ درست حسابی نداره و یکبار مصرفه که پامون که به آمریکا رسید تمومه و میشه یه ست زیبا و با قیمت عالی خرید.
راستی معمولا جنس چمدان های هارد شل از ABS و پلی کربنات و پلی پروپیلن و پلی استر هست و فایبرگلاس منسوخ شده چون به راحتی میشکنه و سعی میکنن هارد شل ها رو زیاد هم سفت نگیرن که یه خورده درجه انعطاف داشته باشه . یه مورد هم از سامسونت دیدیم که طرح روش شبیه فیبر کربن بود و فروشنده ادعا میکرد که فیبر کربنه خیلی خیلی سبک بود ولی قیمتش هم خیلی خیلی سنگین بود 2.4 میلیون برای یک چمدان داخل کابین! هر چی حساب کردیم دیدیم چیزایی که توش میگذاریم اینقدر نمی ارزه Big Grin
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
(2015-06-19 ساعت 23:11)toosi نوشته:  سلام دوستا - ssn چیه ؟

مخفف social security number شماره ای که تو امریکا تقریبا برای تمام فعالیت ها نیازه
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: الناز٢ ، Memolk ، Alex 2014
من تو دوبی یه دونه کابین سایز مدل امریکن توریستر خریدم حدود 190 تومن البته اف خورده بود .
سایز های چمدون بزرگش خیلی خوب و سبک هست.
البته با نظر بهداد موافقم ادم سبک بگیره میره اونجا یه چیز خیلی خوب میگیره.
خیلی خوبه این برند . پنج شنبه دیدم تو میدون ونک چرم مشهد هم یکی دو مدل رو اورده بود که قیمت دوبل میداد! :/

https://www.americantourister.ca/page/atWheeled
تشکر کنندگان: behdadK ، laleht ، الناز٢ ، AliReza.Sh ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
یه پیشنهاد هم من بدم البته اینجا خیلی وارد فاز چمدان شد دیگه ادامه نمیدم.
فروشگاه چارلتون یه سری چمدان ها رو به شرطی که ست یا 2 تکه ببرید با تخفیف 30 تا 50 درصد میده. قیمت های کارلتون و کیفیتش یه سر و گردن از بقیه چینی های بازار بهتره البته همه بازار از جمله دلسی و سامسونت چینی است منظورم از چینی های غیر مارکه. البته که به پای سامسونت و شاید دلسی نرسه اما مدل های بسیار سبکی داره.
مدل V-lite با وزن چمدان کابین سایز 1.9 کیلو و وزن چمدان بزرگ 2.4 کیلو واقعا جذاب و قیمتش برای ست با تخفیف 50% می افتاد 700 هزار تومن. البته برای کاهش وزن از همه چیز از جمله زیپ ضخیم و قفل و دسته محکم و زوار ضخیم زده بودند اما اگر چمدان بخواهید وزنش،قیمتش و کیفیتش کاملا اغوا کننده است. و ضمانت 3 ساله ای که داره به شرطی که به ایران برگردید خوبه. فروشنده میگفت در صورت خرابی نمایندگی در بوستون و کالیفرنیا دارند بهش خندیدیم و گفتیم برای تعمیر بیشتر از خودش باید بدیم تا به بوستون و کالیفرنیا بریم Wink
ضمنا ماه رمضان فرصت مناسبی جهت خرید چمدان از منوچهری است. آنقدر خلوته که فروشنده ها برای فروش با هم رقابت میکنند و تخفیف خوبی میتونید بگیرید از مارک های مختلف (البته به جز شرکتی ها که قیمت ثابتی دارند)
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، laleht ، ریحانا ، miyu ، الناز٢ ، AliReza.Sh ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
سلام
بچه ها تو این سایت الییس بعد از پرداخت پول تایه مرحله پیش میره و بعد ورودم تا نزدیکای گرفتن گرین کیس رو نمیشنایه.تو ای صفحه دو تا ابشن هست باید پرش کنیم یا بزاریم به حال خودش
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: ریحانا ، Alex 2014
خوب الوعده وفا
همونطور که گفتم دیگه مثل سابق بلیط open نداریم که بلیط رو بخرین و بعدا تاریخش رو بزنین.
گرفتن بلیط رفت و برگشت با هم به صرفه تر هست تا اینکه رفت جدا برگشت جدا البته به شرطی که تاریخ برگشت رو بدونین .
معمولا رفت و برگشت رو میگیرن بعد اگه تاریخ برگشت رو بخواین تغییر بدین بین 50 تا 120 دلار بسته به ایرلاین و کلاسی که روش بلیط گرفتین جریمه میشین
در اکونومی قبلا نرخ تابعی از رفت و برگشت بود مثلا اگه رفت و برگشت در بازه 45 روزه بود ارزونتر از 3 ماهه و 6 ماهه و یکساله بود الان از این مدلها فقط 6 ماهه و یکساله از ایران میشه گرفت ولی از اونطرف هنوز روال سابق برقراره.
به ما توصیه شد یک طرفه بگیریم چون برگشت احتمالا میفتاد توی شهریور که high season هست و چون تاریخ برگشت هم دقیق معلوم نبود اونوقت علاوه بر هزینه تغییر تاریخ در اون فصل دیگه نمیشد رو کلاس پایین گرفت و رو کلاس بالا جا میداد و اینطوری دو تا جریمه میدادیم.(کلاس پروازی منظورم بیزینس و اکونومی نیست ها خود اکونومی چند کلاس داره که مثلا یکیش non refundable هست که از همه ارزونتره و یا تغییر تاریخ توش جریمه بیشتری میدین و .....)

" اما از اون طرف اگه بخواین دو طرفه بگیرین هم حواستون باشه شما ویزاتون مهاجرتی هست و نباید تاریخ برگشت شما بالای 6 ماه باشه وتاریخ ورود و خروج درایرلاین رکورد میشه."

گاهی وقتها حتی بهتره شما اگه کسی رو اونور دارین بگین از اونجا بلیط رفت و برگشت رو بگیرن براتون ایمیل کنن و شما از تهران سوار هواپیما شین منتها فقط برخی ایرلاینها مثل ترکیش، قطری ........... این اجازه رو میدن لوفتانزا رو یک سری مسیر ها این اجازه رو میده رو یکسری نه. یا بر عکس از این جا بلیط رو بگیرین واسه کسی که از امریکا میخواد بیاد ایران.
خلاصه که باید بستگی به مسیر های مختلف با ایرلاین و کلاس پروازی کلی چک کنین تا مناسبترین هزینه و کوتاه ترین مسیر رو پیدا کنین.
این خلاصه ای بود از تحقیقات من.....
حالا باز مثل دفعه پیش نشه که سر ازر مسافرتی کلی داستان شد من قوانین موجود رو گفتم هر کس صاحب اختیار خودش هست هرجور دوست داره میتونه تصمیم بگیره و بودن بعضا کسانی که بلیط بالای 6 ماه هم گرفتن و مشکلی براشون پیش نیومده.
در هر صورت برای ما بهترین و مناسبترین قیمت قطرایرویز بود و بلیط یک طرفه گرفتیم تا بریم و از نزدیک ببینیم دنیا دست کی هست و چکار کنیم و تجربه کسب کنیم ببینیم خدا و بنده خدا چی میخواد.
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، behjat ، p00ya2001 ، fati.d ، ریحانا ، ed2008 ، barfi1 ، behdadK ، babak12 ، miyu ، الناز٢ ، sarasara1 ، Aghaman ، AliReza.Sh ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
دوستان چقدر خوبه که شما اسامی آشنا را اینجا می بینم که معلومه کلی از فرایند لاتاری را جلو رفتید امیدوارم ما منتظران هم به زودی به گروه شما بپیوندیم و کلی از تجربه هاتون استفاده کنیم علی الخصوص تجربه چمدون
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، laleht ، ed2008 ، behjat ، rbrb-2015 ، behdadK ، fati.d ، الناز٢ ، Memolk ، Alex 2014
انشاءالله ريحانا
به اينجا سر بزن اصلا منتظر كلير شدن نمون بهتره به همه تاپيك ها سركشي كنيم تا از قافله عقب نمونيم
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: laleht ، ریحانا ، rbrb-2015 ، behdadK ، omid man ، الناز٢ ، m.ghoreishi ، t_arian_n ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-20 ساعت 14:13)p00ya2001 نوشته:  انشاءالله ريحانا
به اينجا سر بزن اصلا منتظر كلير شدن نمون بهتره به همه تاپيك ها سركشي كنيم تا از قافله عقب نمونيم
دقیقا
من خودم هم همین کار رو میکردم چون اگه بخوای بزاری وقتی از یک مرحله رد شدی و رفتی مرحله بعد تازه شروع کنی تاپیکش رو بخونی اونوقت میشه حکایت برخی دوستان که حوصله ندارن از اول شروع به خوندن کنن و یک سوال رو که هزار بار مطرح شده دوباره میپرسن.
این پروسه دیر و زود داره سوخت و سوز نداره ایشالا شما ها هم حتما بزودی زود به این مرحله میرسین دوستای عزیزم .تازه ماه جون هستیم.
(2015-06-20 ساعت 14:07)ریحانا نوشته:  دوستان چقدر خوبه که شما اسامی آشنا را اینجا می بینم که معلومه کلی از فرایند لاتاری را جلو رفتید امیدوارم ما منتظران هم به زودی به گروه شما بپیوندیم و کلی از تجربه هاتون استفاده کنیم علی الخصوص تجربه چمدون

ریحانا جان من تحت تاثیر این تاپیک و خوشی بستن بار سفر! دیشب وسایل دو تا از چمدان ها رو چیدم، وزن هم کردم که خیالم راحت بشه و گذاشتم کنار Big Grin
خب چیکار کنم مطمئنم بزودی کلیر میشیم Cool
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: behdadK ، p00ya2001 ، laleht ، habibhabib ، fati.d ، behjat ، الناز٢ ، goliii ، m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، t_arian_n ، Memolk ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان