کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
این رو اولین صفحه های همین تاپیک دیدم ام به شخصه گمش کردم و فک کنم الان بیشتر بهش نیازه نخ سوزن اولیش

مرسی از Sam2014

(2014-10-25 ساعت 17:20)Sam2014 نوشته:  دوستان عزیز و گرامی
نمونه دو تا از فرم هایی که در اولین سفر باهاش مواجه می شوید را برایتان می گذارم .
اولی فرمی هست که در هواپیما به شما میدهند که مربوط به اظهار نامه گمرکی هست .آنرا پر می کنید و در فرودگاه به همراه سایر مدارک و پاسپورت تون تحویل مآمور CBP می دهید . (در همین فرم وجه نقد بالای 10000 دلار را اعلام می کنید )

[عکس: Costums_Declaration-p1.jpg]

[عکس: Costums_Declaration-p2.jpg]

فرم دوم فرمی است که اگر در مقصد چمدانتان را بازکردید و دیدیدش تعجب نکنید چون چمدان تان را باز کردند و بازرسی شده است .

[عکس: Notification_of_Baggage_Inspection.jpg]
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: HERMES7 ، sarasara1 ، ed2008 ، الناز٢ ، Mahboy ، Nima4185 ، mel ، fati.d ، rbrb-2015 ، mahtaji ، jupiterx ، Alex 2014 ، rose119 ، shahin61
ما امروز رفتیم منوچهری برای خرید کول پشتی و کری آن.
حالا چرا کول پشتی؟ چون پروازمون قطری هست و این پرواز به 7 کیلو گیره و وزن اضافه کری آن خودش دردسره. کول پشتی بزرگ و جا دار که از استاندارد بیرون نزنه از 100 تومن تا 400 تومن بود که یکی 170 تومنی اش رو انتخاب کردیم که سبک باشه و وزنش شد یک کیلو و خرده ای .
کری آن هم به خاطر اینکه از ما بهتران امکان بارکردن کول پشتی رو نداره و می بایست بکشه با خودش. از این چهار چرخ ها و دو چرخ ما با مارک و بی مارک و ... بود که از 200 تا 500 مارک دلسی بود. فقط اگر دلسی بگیرید و چهار چرخ باشه به خاطر اینکه میخواد استاندارد رو رعایت کنه فاصله چرخ تا دسته رو 65 سانت میگیره که داخلش خیلی کم جا میشه. البته دلسی هم چینیه و فقط مارکه. کارلتون هم بود چند مدل تخفیف داشت که با تخفیف کری آن میشد 200 تومن که به نظرمون عمق کمی داشت کری آن هاش . متاسفانه سبک های 2.3 کیلویی دیواره نازک دارند و حداقل 2.6 کیلو وزن یه کری آن محکمه. در کل باید اینطور فکر کنی که کری آن رو تحویل بدی 7 کیلو رو بکشن و بعد پرش کنی چون 4 کیلو پرکردنش ارزش خریدش رو نداره Big Grin

ما دو تا چمدون از قبل داشتیم یعنی بهتر بگم یه چمدون سایز 80 و یکی از این ساک های پیر گاردین چرخ دار سایز 70 و هر چی شکستنی است در چمدان میگذاریم و دو تا از این ساک مکه ای ها داریم که داخل اونها رو قراره وسایل نشکن و لباس و ملافه و ... پر کنیم. آخه وزن سبک ترین چمدان های سایز بالا 3.5 کیلوه و جای کمتری طبیعتا میگیره و البته از این هم بگذریم یه نگاهی به قیمت مارک های پدر مادر دار آمازون بندازیم میبینیم چه جوری تو پاچمون میره این چمدون های چینی!
آخه خدا رو خوش میاد چمدان 4 تکه پیر گاردین اصل یا سامسونت رو 140 دلار بخری (یعنی کمتر از 450) و اینجا یه دونه پیر گاردین تقلبی رو (ونه یه ست ) 700-800 بسلفی؟! نه که نمیاد. Big Grin همینجوری با همین چمدان ها و ساک حاجی ها تا اون جا سر میکنیم اگر لازم شد اونجا میخریم . حالا ست هم نیست فدای سر همتون Big Grin
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
خداروشکر ما هم اهل بریز و بپاش نیستیم و هرچی چمدون و ساک قدیمی داریم میبریم حکایت انیشتن است که همیشه یک لباس کهنه میپوشید بهش میگفتند آخه این چیه تو میپوشی؟می گفت اینجا دیگه همه منو میشناسند یک بار که میخواست بره کنفرانس یک کشور دیگه ،باز هم همون لباس کهنه هاشو پوشید گفتند باز هم که این لباستو پوشیدی گفت اونجا که کسی منو نمیشناسه خلاصه حکایت منه همه جوره از زیر خرج کردن در میرم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
(2015-06-18 ساعت 22:37)behdadK نوشته:  ما امروز رفتیم منوچهری برای خرید کول پشتی و کری آن.
حالا چرا کول پشتی؟ چون پروازمون قطری هست و این پرواز به ۷ کیلو گیره و وزن اضافه کری آن خودش دردسره. کول پشتی بزرگ و جا دار که از استاندارد بیرون نزنه از 100 تومن تا 400 تومن بود که یکی 170 تومنی اش رو انتخاب کردیم که سبک باشه و وزنش شد یک کیلو و خرده ای .
کری آن هم به خاطر اینکه از ما بهتران امکان بارکردن کول پشتی رو نداره و می بایست بکشه با خودش. از این چهار چرخ ها و دو چرخ ما با مارک و بی مارک و ... بود که از 200 تا 500 مارک دلسی بود. فقط اگر دلسی بگیرید و چهار چرخ باشه به خاطر اینکه میخواد استاندارد رو رعایت کنه فاصله چرخ تا دسته رو 65 سانت میگیره که داخلش خیلی کم جا میشه. البته دلسی هم چینیه و فقط مارکه. کارلتون هم بود چند مدل تخفیف داشت که با تخفیف کری آن میشد 200 تومن که به نظرمون عمق کمی داشت کری آن هاش . متاسفانه سبک های ۲.۳ کیلویی دیواره نازک دارند و حداقل ۲.۶ کیلو وزن یه کری آن محکمه. در کل باید اینطور فکر کنی که کری آن رو تحویل بدی ۷ کیلو رو بکشن و بعد پرش کنی چون ۴ کیلو پرکردنش ارزش خریدش رو نداره Big Grin

ما دو تا چمدون از قبل داشتیم یعنی بهتر بگم یه چمدون سایز 80 و یکی از این ساک های پیر گاردین چرخ دار سایز 70 و هر چی شکستنی است در چمدان میگذاریم و دو تا از این ساک مکه ای ها داریم که داخل اونها رو قراره وسایل نشکن و لباس و ملافه و ... پر کنیم. آخه وزن سبک ترین چمدان های سایز بالا ۳.۵ کیلوه و جای کمتری طبیعتا میگیره و البته از این هم بگذریم یه نگاهی به قیمت مارک های پدر مادر دار آمازون بندازیم میبینیم چه جوری تو پاچمون میره این چمدون های چینی!
آخه خدا رو خوش میاد چمدان ۴ تکه پیر گاردین اصل یا سامسونت رو 140 دلار بخری (یعنی کمتر از 450) و اینجا یه دونه پیر گاردین تقلبی رو (ونه یه ست ) 700-800 بسلفی؟! نه که نمیاد. Big Grin همینجوری با همین چمدان ها و ساک حاجی ها تا اون جا سر میکنیم اگر لازم شد اونجا میخریم . حالا ست هم نیست فدای سر همتون Big Grin

ما هم دیروز منوچهری بودیم و دادیم چرخ دو تا از چمدونهامون رو که شکسته بود عوض کردن شد ۱۵۰ هزار تومان Big Grin راستی پس چرا شما رو ندیدیم ؟ Big Grin
راستی آیا یه کوله پشتی با یه کیف لپ تاپ واسه یک نفر قبوله یا این دو تا حساب میشه؟ اتفاقا ایرلاین ما هم قطری هست آژانس میگه مشکلی نیست حالا موندم به دفتر شون فرودگاه امام زنگ بزنم یا سوالم خیلی مسخره هست
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: babak12 ، sarasara1 ، Alex 2014
مشکلی نیست. سایت خود قطری رو نگاخ کنید گفته دو تکه به شرطی که از 7 کیلو مجموعش بیشتر نشه و البته یکیش کیف دستی کیف لپتاپی چیزی باشه. البته 99 درصد کاری با وزن دومی ندارند مگر اینکه به ادم گیری برخورد کنید.
150 هزار تومن برای چرخ؟ عجب خوش انصاف اند
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: nora-nora ، laleht ، fa15 ، ed2008 ، Mahboy ، babak12 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-18 ساعت 20:08)bahreini.ehsan نوشته:  
(2015-06-18 ساعت 18:41)sh_mm10 نوشته:  دوستان سلام
۱-ایا برای بچه ها، ۷و13ساله کلاسهای زبان ،ورزشی و....مخصوص مهاجرین تازه وارد وجود داره،در محدوده laguna Niguel ؟
۲-برای بزرگسالان غیر از کلاسهای saddle back کلاسهای زبان ESLدیگری هست ؟چون هزینه این کلاسها برای افراد مقیم مناسب هست، (اکثر مکانها کلاسهاشون از جون تا سپتامبر تعطیله) ،
با سپاس از شما
سلام.
برا کلاس زبانتون ببینید pelmground اون کالجی میخوای برین ساپورت میکنه یا نه.اگه کرد کل هزینه تون رو دولت میده میشه رایگان. Spell رو یادم نیست ولی فکرکنم همینه. سری به سایت fafsa.gov بزنید خیلی کمکتون میکنه.

در کل چیزی بنام تازه مهاجرها نداریم اینجا.گرین کارت ، گرین کارته.همه چی شامل همه میشه اگه شرایطشو داشته باشید.

موفق باشید
سپاس از راهنماییتون دوست عزیز
کیس نامبر: 2015AS3XXX/سفارت:ابوظبی/ ارسال فرم ها: 24 می/دريافت نامه دوم : Oct 23 2014/ مصاحبه :نیمه دوم دسامبر/ کلیرنس:2 آوریل سفرنامه ابوظبی: قسمت اول قسمت دوم / آپدیت: 19 دسامبر2014، 1فوریه، 29مارس،2 آوریل/ورود Jun 6,2015/امدن سوشال July6/رسید گرین کارت July 15
آرزوی سلامتی و بهترینها برای ایرانیان عزیزSmile
تشکر کنندگان: bahreini.ehsan ، Alex 2014
(2015-06-19 ساعت 09:05)behdadK نوشته:  مشکلی نیست. سایت خود قطری رو نگاخ کنید گفته دو تکه به شرطی که از ۷ کیلو مجموعش بیشتر نشه و البته یکیش کیف دستی کیف لپتاپی چیزی باشه. البته 99 درصد کاری با وزن دومی ندارند مگر اینکه به ادم گیری برخورد کنید.
150 هزار تومن برای چرخ؟ عجب خوش انصاف اند

بله دو تا چمدون هر کدوم یک جفت چرخ البته همچین موقع ها میگن جنس خوب هست و ..... راستش اول قبول نکردیم و گفتیم بریم چمدون نو بخریم بعد چند تا مغازه سر زدیم دیدیم چمدون خودمون حدود ۴۰۰ تومان و دو تاش میشه ۸۰۰ تومان برگشتیم گفتیم آقا با کمال میل ۱۵۰ تومان تقدیم میکنیم Big Grin
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: ed2008 ، p00ya2001 ، Mahboy ، babak12 ، behjat ، rbrb-2015 ، sarasara1 ، behdadK ، AliReza.Sh ، Memolk ، Alex 2014
سلام به همه دوستان عزیز
خوب به سلامتی همگی دوستان مشغول جور کردن مقدمات سفر هستید
من هنوز وقت نکردم برم سراغ مقدمات سفرم
برای همگی ارزوی موفیت دارم
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: behjat ، laleht ، rbrb-2015 ، sh_mm10 ، aghamilad ، omid man ، goliii ، Reza-2015 ، jupiterx ، Alex 2014
سلام
بچه ها از دوشنبه من امریکا هستم
داخل فرودگاه پاکت و پاسپرت مارو گرفت و یک مهر زد توی پاسپرت و بهم داد
کسی نمیدونه مراحلش چی هست
نگران هستم
تشکر کنندگان: goliii ، Alex 2014
(2015-06-19 ساعت 17:00)rezareza63 نوشته:  سلام
بچه ها از دوشنبه من آمریکا هستم
نگران هستم
همین دیگه کاری دیگه ندارید تو فرودگاه باید اینا رو تحویل میدادید و فکر کنم یه انگشت نگاری هم باید شده باشید، فقط یه سر بزنید به اداره سوشال برای اس اس ان، تمام ، گرین کارت و اس اس انتون میاد دم در.
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: ed2008 ، Alex 2014
(2015-06-19 ساعت 17:28)sarasara1 نوشته:  
(2015-06-19 ساعت 17:00)rezareza63 نوشته:  سلام
بچه ها از دوشنبه من آمریکا هستم
نگران هستم
همین دیگه کاری دیگه ندارید تو فرودگاه باید اینا رو تحویل میدادید و فکر کنم یه انگشت نگاری هم باید شده باشید، فقط یه سر بزنید به اداره سوشال برای اس اس ان، تمام ، گرین کارت و اس اس انتون میاد دم در.
مدیکال تحویل نگرفتند
مدیکال کجا باید بدیم
هیچ کمکی از جمله مترجم توی اداره سوشیال نکردند
من و بچه ۱:۵ ساله تنهام
همه چیز خوب پیش میره
اگر کسی هست که میاد دالاس میتونیم همخونه بشیم
تشکر کنندگان: Alex 2014
سلام ممنون میشم از دوستان کسی‌ بتونه کمکم کنه,من گرین کارتم تازه اومده‌, تاریخش هست 01.۲۰۱۴تا 01.2024 من 29 دسامبر ۲۰۱۴از آمریکا خارج شدم.

۱-من کی‌ مجبورم باز آمریکا باشم.

۲-من آلمان هستم اینجا هم کنسولگری داره آمریکا , آیا برای پاس سفید می‌تونم آلمان اقدام کنم یا مجبورم آمریکا باشم?
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
(2015-06-19 ساعت 21:01)mina85 نوشته:  سلام ممنون میشم از دوستان کسی‌ بتونه کمکم کنه,من گرین کارتم تازه اومده‌, تاریخش هست 01.۲۰۱۴تا 01.2024 من 29 دسامبر ۲۰۱۴از آمریکا خارج شدم.

۲-من آلمان هستم اینجا هم کنسولگری داره آمریکا , آیا برای پاس سفید می‌تونم آلمان اقدام کنم یا مجبورم آمریکا باشم?
شما بیشتر از 6 ماه نمیتونی از آمریکا بیرون باشید.
(2015-06-19 ساعت 21:04)hoorshid نوشته:  
(2015-06-19 ساعت 21:01)mina85 نوشته:  سلام ممنون میشم از دوستان کسی‌ بتونه کمکم کنه,من گرین کارتم تازه اومده‌, تاریخش هست 01.۲۰۱۴تا 01.2024 من 29 دسامبر ۲۰۱۴از آمریکا خارج شدم.

شما بیشتر از ۶ ماه نمیتونی از آمریکا بیرون باشید.

mamnona -من آلمان هستم اینجا هم کنسولگری داره آمریکا , آیا برای پاس سفید می‌تونم آلمان اقدام کنم یا مجبورم آمریکا باشم?
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
(2015-06-19 ساعت 21:18)mina85 نوشته:  
(2015-06-19 ساعت 21:04)hoorshid نوشته:  

شما بیشتر از ۶ ماه نمیتونی از آمریکا بیرون باشید.

mamnona -من آلمان هستم اینجا هم کنسولگری داره آمریکا , آیا برای پاس سفید می‌تونم آلمان اقدام کنم یا مجبورم آمریکا باشم?
نمیدونم اینو،من خودم. میخوام بدونم شرایط پاس سفید چی هست

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان