کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان با تجربه اون ور آبی و اینور آبی لطفا اظهار نظر کنین :
من دفترچه آیین نامه رانندگی ایالتی که میخوام برم رو دانلود کردم خوندم و تستهاش رو که میزنم یا غلط ندارم یا بدترین حالت 2 تاس که خوب یعنی قبول.
اما
من راستش اصولا وقتی بچه تو ماشین هست یا رانندگی نمیکنم یا صبح های جمعه که خیابونا خلوته چون اصولا از این موتوری ها و دوستان محترم دست به فرمون حرفه ای بسیار میترسم خوب این یعنی چی یعنی کم رانندگی میکنم و مثلا مثل همسرم حرفه ای نیستم (البته خدا روشکر تا حالا تصادف هم نداشتم)
حالا
به نظر شما اینجا یا اونجا نیاز هست برم تعلیم رانندگی یا اینکه چون اونجا همه قوانین رو رعایت میکنن و مثل دوستان راننده در تهران رانندگی نمیکنن نگران نباشم و تو آزمون رانندگی قبول میشم.
دوستم که الان ساکن کالیفرنیا هست میگه نیازی نیست مهم اینه که آیین نامه رو بلد باشی و قوانینشون رو بدونی حتما راحت رانندگی میکنی البته ظاهرا در کالیفرنیا شما میتوانی امتحان آیین نامه رو به زبان فارسی هم امتحان بدی که خوب گلابی گلابی واسه دوستانی که عازم اونجا هستن.
نظرتون رو بگین ممنون میشم
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، الناز٢ ، ali3875 ، nora-nora ، sarasara1 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-23 ساعت 13:18)laleht نوشته:  دوستان با تجربه اون ور آبی و اینور آبی لطفا اظهار نظر کنین :
من دفترچه آیین نامه رانندگی ایالتی که میخوام برم رو دانلود کردم خوندم و تستهاش رو که میزنم یا غلط ندارم یا بدترین حالت ۲ تاس که خوب یعنی قبول.
اما
من راستش اصولا وقتی بچه تو ماشین هست یا رانندگی نمیکنم یا صبح های جمعه که خیابونا خلوته چون اصولا از این موتوری ها و دوستان محترم دست به فرمون حرفه ای بسیار میترسم خوب این یعنی چی یعنی کم رانندگی میکنم و مثلا مثل همسرم حرفه ای نیستم (البته خدا روشکر تا حالا تصادف هم نداشتم)
حالا
به نظر شما اینجا یا اونجا نیاز هست برم تعلیم رانندگی یا اینکه چون اونجا همه قوانین رو رعایت میکنن و مثل دوستان راننده در تهران رانندگی نمیکنن نگران نباشم و تو آزمون رانندگی قبول میشم.
دوستم که الان ساکن کالیفرنیا هست میگه نیازی نیست مهم اینه که آیین نامه رو بلد باشی و قوانینشون رو بدونی حتما راحت رانندگی میکنی البته ظاهرا در کالیفرنیا شما میتوانی امتحان آیین نامه رو به زبان فارسی هم امتحان بدی که خوب گلابی گلابی واسه دوستانی که عازم اونجا هستن.

لاله جان اگر اصول اولیه رانندگی رو بلدی و ایین نامه رو هم که میگی حفظی پس نیازی به اموزش مجدد نداری. اون برا وقتیه که شما در امتحان عملی رانندگی (امتحان شهر) مسلط نباشی.
عامیانش میشه این: ایین نامه که حفظی دست به فرمونتم که اوکیه پس حله Wink پشت ماشینتم بنویس خوش رکابی از تهران
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Sam2014 ، laleht ، الناز٢ ، آزاده_امین ، nora-nora ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-23 ساعت 13:41)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-06-23 ساعت 13:18)laleht نوشته:  دوستان با تجربه اون ور آبی و اینور آبی لطفا اظهار نظر کنین :
من دفترچه آیین نامه رانندگی ایالتی که میخوام برم رو دانلود کردم خوندم و تستهاش رو که میزنم یا غلط ندارم یا بدترین حالت ۲ تاس که خوب یعنی قبول.
اما
حالا

لاله جان اگر اصول اولیه رانندگی رو بلدی و ایین نامه رو هم که میگی حفظی پس نیازی به اموزش مجدد نداری. اون برا وقتیه که شما در امتحان عملی رانندگی (امتحان شهر) مسلط نباشی.
عامیانش میشه این: ایین نامه که حفظی دست به فرمونتم که اوکیه پس حله Wink پشت ماشینتم بنویس خوش رکابی از تهران

نه دیگه نشد ...........
خوش رکابی از شهر گل و بلبل شیراز Big Grin
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، الناز٢ ، sarasara1 ، Memolk ، Alex 2014
اما
حالا
نه اونجا همه مثل روز جمعه شما رانندگی میکنن.

برو امتحان بده دیدی داستان داری و نمیشه بعد کلاس بگیر.
سیو مانی کن بابا جون Wink
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، laleht ، الناز٢ ، nora-nora ، Alex 2014
(2015-06-23 ساعت 14:06)رضا2015 نوشته:  
اما
حالا
نه اونجا همه مثل روز جمعه شما رانندگی میکنن.

برو امتحان بده دیدی داستان داری و نمیشه بعد کلاس بگیر.
سیو مانی کن بابا جون Wink
امان از این مانی سیوینگ رضا
این آقای ما الان دیگه ما آب هم میخوایم بخوریم میگه حواست به مانی سیوینگ باشه ........ هی میشینه قیمت اینترنت، تلویزیون کابلی، تلفن ، یوتیلیتی، کرایه خونه، خرید ماشین،.........خلاصه قیمت همه چی رو در میاره هی به مخارج من گیر میده Big Grin خلاصه من فکر کنم تا حداقل یکیمون زودتر اونجا کار گیر نیاریم در منزل ما حکومت نظامی مالی بر قرار باشه Big Grin Big Grin
تشکر کنندگان: الناز٢ ، p00ya2001 ، آزاده_امین ، behjat ، eagla ، Memolk ، Alex 2014

سارا جان پیرو مطلب مطرح شده بالا
اصل داستان اینه که شما کیست مجردی هست جیگر و در نتیجه تمام مطالب کارمند سفارت در مورد کیس شما درسته عزیزم و در نتیجه نه اشتباه کردی و نه اطلاعات غلط دادی Big Grin Big Grin
عزیزم هیچ کدوم از ما کامل نیستیم و یه جایی یا اشتباه میکنیم یا سوتی میدیم
مهم اینه که هممون اینجا دور هم هستیم تا اطلاعات همو تکمیل کنیم و بتونیم قدم کوچکی در موفقیت آینده همدیگه برداریم
سارای عزیزم همین که با وجودیکه ویزاتو گرفتی ولی باز به تاپیکها سر میزنی خیلی قابل تقدیره بعضا هستن دوستانی که ویزا گرفتن دیگه شدن حاجی حاجی مکه یا دوستانی که هر دفعه موردی در مورد کیسشون هست کلافه میکنن بسکه میان و تو فروم ثانیه به ثانیه اون مورد رو میپرسن باز بقول معروف خرشون که از پل رد شد دوباره هیچ به هیچ
موفق باشی
[/quote]

سپاس بانو
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: laleht ، Alex 2014
اما
حالا
دوست عزیز با عرض معذرت شما نیاز به تعلیم رانندگی داری من ماه پیش تو کایفرنیا بعد 2 بار مردودی گواهی نامه گرفتم امتحان شهری بسیار سخته و تمام قوانین رانندگی را باید رعایت کنید به نظر من حتما آموزش ببینید بعد تشریف ببرید برای امتحان عملی
من 27 ساله تو تهران رانندگی میکردم ولی اینجا مثل مبتدی ها بودم
آیین نامه را میتوانید فارسی امتحان بدید و همونجا هم به شما جوابشو میدن و میتونید بعد امتحان برای عملی وقت بگیرید
و اینو به خاطر داشته باشید حتما تعلیم رانندگی ببینید بعد تشریف ببرید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، laleht ، miyu ، nora-nora ، k1_m_1358 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
از یوتوب کمک بگیرید نمونه امتحان های عملی رو داره که آفیسر میگه چه چیزایی رو باید رعایت کنید. خیلی ها رو میشناسم از جمله در همین فروم که بدون معلم قبول شدند. کار سختی نیست بخصوص که ما همه چندین و چند سال رانندگی کردیم.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، laleht ، miyu ، nora-nora ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
ولي ما جايي رانندگي يادگرفتيم و رانندگي كرديم كه هنرمان بي توجهي به قوانين بود زرنگيمان از چراغ قرمز گذشتن بود Big Grin
حالا بيا درستش كن ولي عادت ميكنيم نگران نباشيم
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: laleht ، nora-nora ، ali3875 ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-23 ساعت 15:20)ali3875 نوشته:  
اما
من راستش اصولا وقتی بچه تو ماشین هست یا رانندگی نمیکنم -----------------------------------------------------------------ظاهرا در کالیفرنیا شما میتوانی امتحان آیین نامه رو به زبان فارسی هم امتحان بدی که خوب گلابی گلابی واسه دوستانی که عازم اونجا هستن.
دوست عزیز با عرض معذرت شما نیاز به تعلیم رانندگی داری من ماه پیش تو کایفرنیا بعد ۲ بار مردودی گواهی نامه گرفتم امتحان شهری بسیار سخته و تمام قوانین رانندگی را باید رعایت کنید به نظر من حتما آموزش ببینید بعد تشریف ببرید برای امتحان عملی
من 27 ساله تو تهران رانندگی میکردم ولی اینجا مثل مبتدی ها بودم
آیین نامه را میتوانید فارسی امتحان بدید و همونجا هم به شما جوابشو میدن و میتونید بعد امتحان برای عملی وقت بگیرید
و اینو به خاطر داشته باشید حتما تعلیم رانندگی ببینید بعد تشریف ببرید
خیلی لطف کردین مرسی از اظهار نظرتون البته من کالیفرنیا نمیرم و باید به زبان انگلیسی امتحان بدم و خوب البته که اینو شنیدم که خیلی از ایرانی ها چون به رانندگی اینجا عادت دارن ممکنه تو آزمون عملی رد شن بازم ممنون
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ali3875 ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-23 ساعت 15:31)behdadK نوشته:  از یوتوب کمک بگیرید نمونه امتحان های عملی رو داره که آفیسر میگه چه چیزایی رو باید رعایت کنید. خیلی ها رو میشناسم از جمله در همین فروم که بدون معلم قبول شدند. کار سختی نیست بخصوص که ما همه چندین و چند سال رانندگی کردیم.
والا بهداد جان دو سه بار واسه نحوه مصاحبه در سفارت و اینجور چیزا رفتم سراغ یوتیوب اینقدر که با فیلترشکن و سرعت پایین ....... کلافه شدم دیگه اینو میزارم همونجا راحت با سرعت بالا و بدون فیلترشکن نگاه میکنم و نتیجه امتحانم رو بعدا میام اعلام میکنم Big Grin Tongue
مرسی از راهنماییت
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Aghaman ، rbrb-2015 ، nora-nora ، behjat ، Memolk ، Alex 2014
اگر تگزاسی یه برنامه هست در اندروید و آیفون به اسم تگزاس درایور لایسنس تست. همه اون ویدیوهای تو یوتوب رو هم با کیفیت پایین داره که نیاز به سد غیر قابل عبور شکن نداره
البته دیگه شما با این سمت میبایستی استاد باشی در پیدا کردن راههای پشتی.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، p00ya2001 ، rbrb-2015 ، miyu ، nora-nora ، AliReza.Sh ، Alex 2014
(2015-06-23 ساعت 15:48)behdadK نوشته:  اگر تگزاسی یه برنامه هست در اندروید و آیفون به اسم تگزاس درایور لایسنس تست. همه اون ویدیوهای تو یوتوب رو هم با کیفیت پایین داره که نیاز به سد غیر قابل عبور شکن نداره
البته دیگه شما با این سمت میبایستی استاد باشی در پیدا کردن راههای پشتی.
راستش قراره اول بریم پنسیلوانیا چون یکی از دوستان صمیمیم اونجا هستن و همه جوره ساپورتمون میکنه اما خوب اگه دیدیم به هیچ عنوان کار پیدا نمیشه اونوقت جمع کنیم بریم هیوستن تگزاس که واسه رشته من و همسرم بنظر میرسه کار فراوونه
و البته خوب وقتی بچه داری مشکل اینه که خیلی قدرت و زمان مانوور نداری چون یکی دو ماه دیگه مدارس باز میشه و زودتر باید یه جا ستل بشی.
تشکر کنندگان: Aghaman ، rbrb-2015 ، nora-nora ، behjat ، r.bazargan ، Memolk ، Alex 2014
يادمه حدود صفحات 70 همین تاپیک یکی از دوستان در مورد عدم امکان انتخاب صندلی در پرواز الاتحاد پرسیده بود
با اینکه مطمئن بودم مشکلی وجود نداره و قطعا از زمان گرفتن کانفرمیشن نامبر امکان انتخاب صندلی و غذا وجود داره باز تا خودم انجام ندادم خیالم راحت نشد
پیشنهادم به دوستان اینه که قبل از انتخاب صندلی حتما با ذکر شماره و تاریخ پرواز در سایت seatguru.com صندلی های خوب و بد پروازشون رو انتخاب کنند که در زمان انتخاب در سایت اصلی سریعتر و بهتر تصمیم بگیرند البته همیشه سه ماه قبل از پرواز صندلیهای خیلی خوب پر میشه ولی باز هرچه زودتر این انتخاب رو انجام دهید به نقع شماست
به هر حال بلیط ما هم شد یک پرواز از تهران تا لوس آنجلس جمعا به مدت 20 ساعت و 20 دقیقه که مدتش عالیه البته 1 ساعت و 50 دقیقه هم زمان امور مهاجرتی و بین دو پرواز در ابوظبی است .
حالا مجسم کنید با اینهمه داستان آخرش کلیر هم نشم ، چه شود ؟؟؟؟؟
هواپیمایی اتحاد در هنگام عضویت در کلوپ خود به هر کدام از اعضا یک کارت با 500 امتیاز میده که با اولین استفاده فعال میشه و طبعا مقدار مایل پرواز هم طبق تعرفه و درصد مربوط به کلاس بلیط محاسبه و به آن اضافه میشود.
در صورتیکه از خدمات بار همین ایرلاین هم استفاده شود ( جهت فریت بار ) باز امتیازاتی به کارت شما افزوده میشود که قابل توجه میباشد .
اگر من کلیر نشدم بلیطم رو کنسل نمیکنم از حرصم آتیشش میزنم بعد فیلمش رو میفرستم سفارت مربوطه در ابوظبی Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، ed2008 ، laleht ، rbrb-2015 ، miyu ، nora-nora ، behjat ، k1_m_1358 ، AliReza.Sh ، Memolk ، Alex 2014
دوستان اگر گواهینامه رو در ایران بین المللی کنیم اونجا به درد میخوره ؟
تشکر کنندگان: ali3875 ، ed2008 ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان