کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-06-24 ساعت 15:40)laleht نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 14:59)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 13:00)laleht نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 11:25)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  از دوستان برنده امسال کسی هست که مقصدش واشینگتن دی. سی، جنوب مریلند و یا شمال ویرجینیا باشه؟
چیکار داری؟ من یکی از دوستای صمیمیم دی سی هست اگه سوالی داری بگو بپرسم

لاله خانم مهربون ممنون که برای همه وقت میذاری و حواست به همه هست.

راستش سئوال زیاده! الان مهمترین سئوالم اینه که بین محله های خوب مریلند که دسترسی به مترو دارن و نزدیک به واشینگتن دی. سی. هستن و همینطور محله های خوب شمال ویرجینیا با همین شرایط، کدوم بهترن؟ چه مزایایی نسبت به هم دارن؟
و سئوال دیگه ای که برام پیش اومده! کسی که ساکن شمال ایالت ویرجینیا باشه و در واشنگتن دی. سی. مشغول به کار بشه. در همون ایالت ویرجینیا in state میشه؟ و فقط میتونه کمک هزینه تحصیلی برای دانشگاه های ویرجینیا بگیره؟ یعنی نمیتونه مثلا بره دانشگاه جرج واشینگتن یا دانشگاه مریلند و کمک هزینه دریافت کنه؟
خوب این دیگه خیلی زیادی تخصصی بود Big Grin ولی حتما آخر هفته(آخر هفته اونور آب نه اینور آب) واستون میپرسم میگم چون دوستم تو دی سی استاد دانشگاس و احتمالا راحت میتونه جواب شما رو بده Wink

من مقصدم همون جاست ولی تا آدم نره که جواب این سوالا رو نمیدونه
شماره کیس: نزدیک 5000|مصاحبه: may|ویزا: یهویی Big Grin | دریافت این کارت سبز کذایی : ۱۱۰ روز پس از ورود

*سفرنامه ابوظبی*

تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، Alex 2014
شاید تجربه بنده به کار شما بیاد
برای دانشگاههای هیوستون چک میکردم به دانشجوهای آمریکایی یه قیمت میداد. به این استیت ها (کسانی که ساکن تگزاس هستند یک قیمت) و یه مبلغی کمتر برای کسانی که در خود هیوستون ساکن هستند. البته شاید این دانشگاه یک استثناء باشه اما طبیعتا تخفیف اصلی فقط مربوط به افراد داخل همون ایالت هست و تخفیفی ایالتی است.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: sarasara1 ، AliReza.Sh ، nora-nora ، rbrb-2015 ، laleht ، mick ، Alex 2014
(2015-06-24 ساعت 15:40)laleht نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 14:59)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 11:25)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  از دوستان برنده امسال کسی هست که مقصدش واشینگتن دی. سی، جنوب مریلند و یا شمال ویرجینیا باشه؟

راستش سئوال زیاده! الان مهمترین سئوالم اینه که بین محله های خوب مریلند که دسترسی به مترو دارن و نزدیک به واشینگتن دی. سی. هستن و همینطور محله های خوب شمال ویرجینیا با همین شرایط، کدوم بهترن؟ چه مزایایی نسبت به هم دارن؟
و سئوال دیگه ای که برام پیش اومده! کسی که ساکن شمال ایالت ویرجینیا باشه و در واشنگتن دی. سی. مشغول به کار بشه. در همون ایالت ویرجینیا in state میشه؟ و فقط میتونه کمک هزینه تحصیلی برای دانشگاه های ویرجینیا بگیره؟ یعنی نمیتونه مثلا بره دانشگاه جرج واشینگتن یا دانشگاه مریلند و کمک هزینه دریافت کنه؟
خوب این دیگه خیلی زیادی تخصصی بود Big Grin ولی حتما آخر هفته(آخر هفته اونور آب نه اینور آب) واستون میپرسم میگم چون دوستم تو دی سی استاد دانشگاس و احتمالا راحت میتونه جواب شما رو بده Wink

چه عالی
پیشاپیش سپاس گزارم Smile
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-06-24 ساعت 16:09)behdadK نوشته:  شاید تجربه بنده به کار شما بیاد
برای دانشگاههای هیوستون چک میکردم به دانشجوهای آمریکایی یه قیمت میداد. به این استیت ها (کسانی که ساکن تگزاس هستند یک قیمت) و یه مبلغی کمتر برای کسانی که در خود هیوستون ساکن هستند. البته شاید این دانشگاه یک استثناء باشه اما طبیعتا تخفیف اصلی فقط مربوط به افراد داخل همون ایالت هست و تخفیفی ایالتی است.

درستِ جناب مدیر.
منتها واشینگتن دی.سی. شرایطش باید متفاوت باشه، چون دی.سی. در واقع بخشی از هیچ ایالتی نیست!! و معمولا اکثر افرادی که در این شهر کار میکنن ساکن جنوب مریلند و شمال ویرجینیا هستن و همین قضیه رو یکم پیچیده میکنه.
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

سلام دوستان تو این سایتهایی که میشه هتل رزرو کرد priceline سایت خوبیه قیمتهای تخفیفی خوبی هم داره یک سایت دیگه امروز دیدمhotwireبود گاهی یک شرایط تخفیف تقریبا نصف قیمت میگذاره تو یک ناحیه شما هتل را بدون اینکه اسمش را بدونی زیر قیمت رزرو میکنی بعد از رزرو اسم هتل را به شما اعلام میکنه فقط کنسلی و تعویض نداره امروز برای ۵شب یک هتل گذاشته بود شبی۳۸ یورو جمعا ۲۱۷ یورو شده بود(با کمی هزینه های جانبی) گفتم بنویسم شاید برای یک عده خوب باشه.به امید موفقیت همه دوستان
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، reza80 ، laleht ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-24 ساعت 14:59)rbrb-2015 نوشته:  

عزیزم بحث in-state شدن مربوط میشه به ایالت، شما وقتی تو ویرجینیا هستی ریزیدنت اون ایالتی، و وقتی تو مریلند ریزیدنت مریلند.
بنده خودم در یکی از دانشگاه های دی سی مشغول خواهم شد که شما نام بردی، و این قضیه in state هم همان طور که گفتم بر میگرده به ایالت
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، laleht ، nora-nora ، t_arian_n ، Alex 2014
در مورد دی سی هم باید بگم، اون دانشگاه هایی که شما گفتین همه private هستن و اصلا مقوله ی in state براشون مطرح نمیشه و شهریه اشون ثابت می باشد.
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، laleht ، nora-nora ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-06-24 ساعت 18:45)ajab1 نوشته:  در مورد دی سی هم باید بگم، اون دانشگاه هایی که شما گفتین همه private هستن و اصلا مقوله ی in state براشون مطرح نمیشه و شهریه اشون ثابت می باشد.

سپاس از اطلاعاتی که دادید، البته مسلم که اگه ساکن ویرجینیا باشم in state همون ایالت میشم، شاید من سوالم رو بد مطرح کردم. راستش شنیدم یه توافقی بین ایالت مریلند و ویرجینیا در این مورد هست که البته ممکنه هر لحظه کنگره لغوش کنه. نمیدونم شما در این مورد هم اطلاعاتی دارید؟!

http://osse.dc.gov/service/dc-tuition-as...ant-dc-tag

ممنون از اطلاعات مفید دوستان
دوستان با تجربه خوراکیهایی که میتونیم با خودمون ببریم چیا هست، مثلا گردو و بادام و پسته، زعفران من اینا رو میخوام به عنوان سوغاتی ببرم، به دردسرش میارزه یا اینکه بیخیالش بشم
كيس نامبر: ***5 2015as تعداد افراد كيس:1 ارسال فرم :30اکتبر2014 کارنت: می نامه دوم: 24 آپریل مصاحبه: 2 جون سفارت: آنکارا دريافت ويزا: خدا رو شکر یکضرب Smile اولين ورود به آم ريكا:16 جولاي واشنكتن دي سي؛ دريافت سوشيال :20جولاي وضعيت closed در سايت اليس: 25Aug؛ دريافت كرين كارت: 26Aug
تشکر کنندگان: farrokh33 ، t_arian_n ، Alex 2014
(2015-06-24 ساعت 22:27)fati.d نوشته:  دوستان با تجربه خوراکیهایی که میتونیم با خودمون ببریم چیا هست، مثلا گردو و بادام و پسته، زعفران من اینا رو میخوام به عنوان سوغاتی ببرم، به دردسرش میارزه یا اینکه بیخیالش بشم
سلام دوست عزیز باآرزوی سفری شاد برایتان .
اگر مغز گردو ومغز بادام وپسته هایی که خندان باشند (دربسته نباشن) اشکالی نداره وگیر نمیدن ولی جالبه که بگم یک سال من مغز گردو با خودم بردم برای سوقات بعد متوجه شدم این مغز گردو آمریکایی بود چون وقتی رفتیم فروشگاه اسپرات مثل اونو تو فروشگاه دیدیم وکلی خندیدیم که ما چه استرسی تو فرودگاه داشتیم که به اونا گیر ندن .نگو زیره به کرمان برده بودیم.دوست عزیز پیشنهاد میکنم از صنایع دستی کشورمون برا سوقاتی استفاده کنید حتما نمیخواد که گرون باشه میتونید از رومیزی ها وسفره های پارچه ای خاتم کاری و زرباف که ارزون هست هم استفاده کنید هم کمک به رشد صنایع دستی مان واشتغال هم وطنانمان است وهم ماندگاری دارد (البته نوع پاکستانی اون هم تو بازار فراوان هست که باید حواستان باشد).ویا ظروف مسی منبت کاری ویا اون چیزی که به سلیقه خوب شماست استفاده کنید .خوردنی ها خیلی زود فراموش میشوند ولی صنایع دستی ماندگاری دارند .سفر به سلامت
تشکر کنندگان: Aghaman ، APOLO5321 ، reza80 ، laleht ، fati.d ، rbrb-2015 ، t_arian_n ، jupiterx ، Alex 2014
باسلام خدمت همه دوستان عزیز
سوالی که من دارم این که پس از ورود به آمریکا حدودا چقدر طول میکشه تا گرین کارت برایمان ارسال بشه و دیگه اینکه آیا برای دریافت آن ميشه خود شخص اونجا نباشه و به خانواده بدن؟
سلام به همگی
من امروز برای امتحان کتبی رانندگی اینجا وقت گرفته بودم و وقتی مدارکم را چک می کرد گفت فرم I-94 داری و من گفتم که نه و بعد مسوولش پاسپورتم را گرفت و رفت اون پشت مشتا و بعد حدود 10 دقیقه اومد و گفت متاسفانه دستگاه ما نمیتونه پاسپورت شما رو به عنوان پاسپورت معتبر تشخیص بده !!!
بعد گفت اگه بخواین میتونید امروز امتجان کتبی را بدید اما برای امتحان عملی باید صبر کنید که جواب استعلامتون بیاد و معمولا 3 تا 4 ماه یا مورد داشتیم تا 6 ماه !!! هم طول کشیده.
من بهش گفتم همین روزا منتظرم که گرین کارتم بیاد و اون گفت پس براتون بهتره که صبر کنید و برای هر دو مورد با همون گرین کارت اقدام کنید.

هر دم از این باغ بری می رسد! Wink

کسی این تجربه را داشته؟ دوستانی که یکی دو روز بعد از ورود برای امتحان رانندگی رفتند چه مدارکی را با خودشون بردند؟

پ.ن. من همراه پاسپورت ، SSN رو هم همراهم برده بودم.
ابوظبی،هفته دوم دسامبر،آخرین آپدیت همسرم: 22 آپریل
نصفه و نیمه

گر نگهدار من آن است که من می دانم ،شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد.
تشکر کنندگان: ed2008 ، p00ya2001 ، Abdorrezaa ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-25 ساعت 00:06)nooshinahmady نوشته:  باسلام خدمت همه دوستان عزیز
سوالی که من دارم این که پس از ورود به آمریکا حدودا چقدر طول میکشه تا گرین کارت برایمان ارسال بشه و دیگه اینکه آیا برای دریافت آن ميشه خود شخص اونجا نباشه و به خانواده بدن؟

زمان رسیدن گرین کارت متغیر است فکر کنم از 25 روز شروع میشه و تا 6 الی 9 ماه طول میکشه. گرین کارت را براتون پست می کنین و در صندوق پستی مقصد می ندازن؛ اصلا با شما کاری ندارن
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
تشکر کنندگان: ed2008 ، p00ya2001 ، Mahboy ، Memolk ، Alex 2014
(2015-06-25 ساعت 01:54)APOLO5321 نوشته:  سلام به همگی
من امروز برای امتحان کتبی رانندگی اینجا وقت گرفته بودم و وقتی مدارکم را چک می کرد گفت فرم I-94 داری و من گفتم که نه و بعد مسوولش پاسپورتم را گرفت و رفت اون پشت مشتا و بعد حدود ۱۰ دقیقه اومد و گفت متاسفانه دستگاه ما نمیتونه پاسپورت شما رو به عنوان پاسپورت معتبر تشخیص بده !!!
بعد گفت اگه بخواین میتونید امروز امتجان کتبی را بدید اما برای امتحان عملی باید صبر کنید که جواب استعلامتون بیاد و معمولا ۳ تا ۴ ماه یا مورد داشتیم تا ۶ ماه !!! هم طول کشیده.
من بهش گفتم همین روزا منتظرم که گرین کارتم بیاد و اون گفت پس براتون بهتره که صبر کنید و برای هر دو مورد با همون گرین کارت اقدام کنید.

هر دم از این باغ بری می رسد! Wink

کسی این تجربه را داشته؟ دوستانی که یکی دو روز بعد از ورود برای امتحان رانندگی رفتند چه مدارکی را با خودشون بردند؟

پ.ن. من همراه پاسپورت ، SSN رو هم همراهم برده بودم.

امان از آدم های ناشی! شانس شما یکیش افتاد به شما.
یک شعبه دیگه DMV تشریف ببرید و اونجا اقدام کنید. فرم I-94 مربوط به غیر مهاجرتی هاست که شامل حال شما نمیشه البته اگر میدونستید شاید میتونستید قانعش کنید (هر چند به حدی پرت بوده طرف که احتمال شیرفهم شدنش بسیار کم بود!)
ویزایی که داخل پاستون هست و مهر خورده تا یکسال جایگزین قطعی گرین کارت هست و هر جا که گرین کارت لازمه همون ویزا به همون شکل عمل میکنه.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: nora-nora ، ed2008 ، APOLO5321 ، laleht ، p00ya2001 ، sarasara1 ، reza80 ، miyu ، آزاده_امین ، Mahboy ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان