کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
همه جا نه دوست عزیز
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: آزاده_امین ، ed2008 ، Alex 2014
من میخواستم جهت اطلاع این مطلب رو بگم که زمانی که شما پرواز قطری یا امارات میگیرید این هم در نظر داشته باشید که پرواز به مدت 2.5 تا2ساعت توراهه تا برسه امارات متحده عربی حالا اینجا به احتمال زیاد یه استاپ 2ساعته داریدو بعد از اون هواپیما بلند میشه و برای ادامه مسیر دوباره از روی خاک ایران رد میشه(این یعنی دوساغت اضافه تر توی هواپیما بودن) که این یعنی یه نمره منفی
از طرفی استاپ شما انجام شده و شما باید برای ادامه مسیر بدون توقف به مدت حداقل 16ساعت متوالی در هواپیما در حال پرواز باشید.نمره منفی بعدی اینجاست بهترین حالت استاپ اینه که شما نیمی از مسیر رو رفته باشید و بعد یه استاپ داشته باشید و بعد پرواز دوم مخصوصا اینکه دیگه لازم نیست اون دوساعت اضافه روی خاک ایران رو داشته باشید.
من به همین دلیل لوفت هانزا گرفتم اولا بعدازاینکه نیمی از مسیر رو طی کنم استاپ دارم و خستگی میخورم.استاپ در فرودگاه بین المللی فرانکفورت هست که میگن دیدن این فرودگاه زیبا خودش عالمی داره و ساعتها طول میکشه،از طرفی پرواز دوم بعداز یه استراحت شروع میشه .نتیجه اینکه شاید طول کل سفر در هردو ایرلاین یکی باشه ولی شما بالوفتهانزا مدت کمتری د رهواپیما هستید و به جاش اون زمان رو در فرودگاه فرانکفورت بسر میبرید.ولی در قطری یا اتحاد یا امارات مدت متوال بیشتری در هواپیما هستید که خیلی خسته کننده است.
دیگه خود دانید
2015AS4XXX یک نفر ،از آنکارا تغییر به ابوظبی،مصاحبه اپریل،ویزا یکضرب
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

تشکر کنندگان: Hagh81-2 ، p00ya2001 ، rbrb-2015 ، ed2008 ، r.bazargan ، miyu ، jadooo ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-23 ساعت 21:21)طاها99 نوشته:  دوستان اگر گواهینامه رو در ایران بین المللی کنیم اونجا به درد میخوره ؟

در کالیفرنیا که بدرد ما نخورد و قبول نکردند
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: ed2008 ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-06-23 ساعت 23:52)taba60 نوشته:  من میخواستم جهت اطلاع این مطلب رو بگم که زمانی که شما پرواز قطری یا امارات میگیرید این هم در نظر داشته باشید که پرواز به مدت ۲.۵ تا۲ساعت توراهه تا برسه امارات متحده عربی حالا اینجا به احتمال زیاد یه استاپ ۲ساعته داریدو بعد از اون هواپیما بلند میشه و برای ادامه مسیر دوباره از روی خاک ایران رد میشه(این یعنی دوساغت اضافه تر توی هواپیما بودن) که این یعنی یه نمره منفی
از طرفی استاپ شما انجام شده و شما باید برای ادامه مسیر بدون توقف به مدت حداقل 16ساعت متوالی در هواپیما در حال پرواز باشید.نمره منفی بعدی اینجاست بهترین حالت استاپ اینه که شما نیمی از مسیر رو رفته باشید و بعد یه استاپ داشته باشید و بعد پرواز دوم مخصوصا اینکه دیگه لازم نیست اون دوساعت اضافه روی خاک ایران رو داشته باشید.
من به همین دلیل لوفت هانزا گرفتم اولا بعدازاینکه نیمی از مسیر رو طی کنم استاپ دارم و خستگی میخورم.استاپ در فرودگاه بین المللی فرانکفورت هست که میگن دیدن این فرودگاه زیبا خودش عالمی داره و ساعتها طول میکشه،از طرفی پرواز دوم بعداز یه استراحت شروع میشه .نتیجه اینکه شاید طول کل سفر در هردو ایرلاین یکی باشه ولی شما بالوفتهانزا مدت کمتری د رهواپیما هستید و به جاش اون زمان رو در فرودگاه فرانکفورت بسر میبرید.ولی در قطری یا اتحاد یا امارات مدت متوال بیشتری در هواپیما هستید که خیلی خسته کننده است.
دیگه خود دانید
البته ایشالا که به سرنوشت من دچار نشی که به محض ورود به فرودگاه فرانکفورت کل لوفتانزای دنیا اعتصاب کنه و مجبور شی 12 ساعت بیگ بیگ بزنی اونوقت همون فرودگاه خوشگلی که میگی تو ماکزیمم 3-2 ساعت همشو میبینی و دیگه بقیه اش رو باید بشینی باردق بگیری تا کی پروازت بپره Big Grin

كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، r.bazargan ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
بعضی بچه ها ازم پرسیدن واسه رفتن چیکار کنیم و چی ببریم گفتم توصیه هایی که از دوستام بهم شده اینجا بنویسم شاید بدرد کسی بخوره:

- ملحفه و حوله : اگه نو تو منزل دارین حتما ببرین اگه کهنه هست دیگه نمیخواد الان برین بخرین چون اونجا معمولا هر دفعه یکی دو فروشگاه آف های خوبی دارن و میتونین بخرین
- لباس : باز اگه لباس نو دارین ببرین اما مستعمل ها رو بیخود بار نکنین چون قیمت پوشاک مناسبه و اگه آف هم بخوره که دیگه بهتر – البته لباس مهمونی خانمها و کت و شلوار رسمی اونجا هم قیمت پایین نیست پس اگه خواستین یکی دو دست حتما ببرین بالاخره یه جایی ممکنه دعوت شین. خانمهایی که قصد کار دارین حتما دو سه دست لباس فرمال واسه مصاحبه در نظر بگیرین.
- کفش : کفش اسپرت و معمولی فرقی نمیکنه اما کفش و کیف چرم اونجا گرونه بنابراین از اینجا یکی دو جفت بخرین ببرین.
- کتری و قوری : اونجا کتری قوری به سبک ماهایی که عادت داریم قوری روی سر کتری شیردار بزاریم و دم کنیم نیست واسه همین اگه به این روش چای خوردن عادت دارین ببرین.
- کارد میوه خوری : میوه خوردن به سبک ما ایرانی ها مرسوم نیست و معمولا کارد میوه خوری راحت گیر نمیاد مگر اینکه سرویس کامل قاشق چنگال بخواین بخرین که فعلا اکثر ما مهمونی آنچنانی نمیخوایم بدیم که نیاز به سرویس 12 نفره قاشق چنگال باشه.
- کاسه بشقاب : اکثر ظروف از این سرامیکهای سنگین هست و این آرکوپالهای سبک کم گیر میاد که اگه سرویس کوچولوی 6 نفره دارین و اضافه بار هم ندارین حتما با خودتون ببرین.
- فنجان چای : اگه عادت به خوردن چای تو فنجان دارین نه لیوان بهتره یه دست 6 تایی ببرین چون بیشتر یا ماگ هست یا فنجان قهوه.
- اسباب بازی : اونجا دنیای اسباب بازی هست و جز اون چندتایی که واسه سرگرمی بچه تو هواپیما و ترانزیت و یا اونی که بهش وابستگی شدید داره چیز دیگه نبرین بماند که تو این دوره زمونه تنها وسیله سرگرم کننده بچه شده تبلت یا پی اس پی متاسفانه ولی خوب اگه مثل من مامان شمری باشین و در طول روز سرجمع فقط ماکزیمم 2 ساعت به بچه اجازه این بازیها رو میدین چند وسیله سرگرم کننده و کتاب ببرین.
- دارو : چون تا مدتی از بیمه خبری نیست حتما اگه بیماری خاصی دارین به دکتر بگین تا یکسال دارو رو واستون تو چند نسخه بنویسه و ببرین مثلا من شوهرم دیابت داره و روزی یک قرص میخوره که دکترش واسه یکسال واسش نوشت البته گفت که اونجا هم سعی کن پیش یه پزشک کنترل شی. بچه دارها مثل من میدونن که همیشه باید حتی تو مسافرت داخلی هم شربت سرماخودگی و استامینوفن کودکان همراشون باشه. آنتی بیوتیک اونجا خیلی گرونه و مثل ایران که داروخونه ها بدون نسخه مثل نقل و نبات میدن نیست بنابراین آموکسی سیلین که معمولا چند منظوره هست بد نیست یکی دو بسته همراه باشه **البته با اجازه دوستان پزشک حاضر در فروم** . راستش من خودم معمولا بدون تجویز دکتر امکان نداره دارو بخورم اما این توصیه دوستمون هست که پزشک هستن و داریم میریم پیششون.
- به من توصیه شده بود پکیج نرم افزار کینگ یا گردو ببرم که دوستمون گفت نیار که وقتی میخوای رجیستر کنی به مشکل نخوری.
- لوازم برقی: برق اونجا 110 هست پس بردن هیچ چیز ارزش نداره چون اونوقت یه ترانس چند کیلویی هم باید ببری که سر راهش بزاری البته شارژر ها 110-240 هستن که پس واسه گوشی و لپ تاپ یا تبلت مشکلی نیست.
- لپ تاپ : اگه نو هست ببرین اگه نه الکی از اینجا نخرین و همونجا تهیه کنین چون گاها آف های خوبی میبینین.
- زعفران: ببرین اما نه زیاد چون تو گمرک فرودگاه به مقدارش حساس هستن نهایتا 3 مثقال ببرین.
- لیمو عمانی : به هیچ عنوان تکرار میکنم به هیچ عنوان لیمو عمانی نبرین که اینقدر که روش حساس هستن حتی اسمش رو به فارسی تلفظ میکنن و میپرسن.
- بیمه ماشین : اگه ماشینتون سابقه بیمه خوبی داره از شرکت بیمه یه گواهی بگیرین که چند سال بیمه عدم خسارت داشتین و موقع خرید ماشین مامور بیمه با دیدن ترجمه اون تخفیف بیمه بهتون میده.
- گواهینامه رانندگی : اگه گواهینامتون از این جدیدا که مثل عابر بانک میمونه هست سابقه گواهینامه تون اگر بیش از 10 سال هست و چند بار تمدید کردین از شهرک آزمایش بخواین یک گواهی میدن که مثلا شما از 20 سال پیش رانندگی کردین و گواهینامه دارین و باز موقع بیمه ماشین وقتی بفهمن شما سابقه رانندگی بالا دارین تخفیف خوب میدن .

اینا مطالبی بود که دوستام به من پیشنهاد دادن و حالا این دست دوستان با تجربه اونور آبی و اینور آبی رو میبوسه که نظر بدن و بتونیم تکمیل کنیم این موارد رو.
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
با تشکر ویژه از Laleht بابت اطلاعات خوبی که به اشتراک میزارن. یک مورد هم در نظر داشته باشید بد نیست : سعی کنید یک وکالتنامه برای یکی از نزدیکان مورد اعتماد بگذارید . پیش میاد مواردی که شما اون ور هستید و نیاز به امضا مدرک، حضور در اداره یا .... پیدا می کنید. خیلی کمک میکنه.
Interview: October ---- Embassy: Ankara -----Status: Issued (After 7 month)
تشکر کنندگان: laleht ، p00ya2001 ، sh_mm10 ، rbrb-2015 ، ed2008 ، آزاده_امین ، sarasara1 ، behjat ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
از دوستان برنده امسال کسی هست که مقصدش واشینگتن دی. سی، جنوب مریلند و یا شمال ویرجینیا باشه؟
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: Alex 2014
(2015-06-24 ساعت 11:25)rbrb-2015 نوشته:  از دوستان برنده امسال کسی هست که مقصدش واشینگتن دی. سی، جنوب مریلند و یا شمال ویرجینیا باشه؟
چیکار داری؟ من یکی از دوستای صمیمیم دی سی هست اگه سوالی داری بگو بپرسم
تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، Alex 2014
(2015-06-24 ساعت 11:25)rbrb-2015 نوشته:  از دوستان برنده امسال کسی هست که مقصدش واشینگتن دی. سی، جنوب مریلند و یا شمال ویرجینیا باشه؟
سلام
من مقصدم دی سی هست
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
(2015-06-24 ساعت 13:22)ajab1 نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 11:25)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  از دوستان برنده امسال کسی هست که مقصدش واشینگتن دی. سی، جنوب مریلند و یا شمال ویرجینیا باشه؟
سلام
من مقصدم دی سی هست
به به داداش گلم
کم پیدایی... امتحاناتت خوب شد
اگه داری میری دی سی که حتما همو میبینیم چون دوست صمیمی من اونجاست و حتما به اونجا سفر خواهم کرد
(2015-06-24 ساعت 13:00)laleht نوشته:  
(2015-06-24 ساعت 11:25)rbrb-۲۰۱۵ نوشته:  از دوستان برنده امسال کسی هست که مقصدش واشینگتن دی. سی، جنوب مریلند و یا شمال ویرجینیا باشه؟

لاله خانم مهربون ممنون که برای همه وقت میذاری و حواست به همه هست.

راستش سئوال زیاده! الان مهمترین سئوالم اینه که بین محله های خوب مریلند که دسترسی به مترو دارن و نزدیک به واشینگتن دی. سی. هستن و همینطور محله های خوب شمال ویرجینیا با همین شرایط، کدوم بهترن؟ چه مزایایی نسبت به هم دارن؟
و سئوال دیگه ای که برام پیش اومده! کسی که ساکن شمال ایالت ویرجینیا باشه و در واشنگتن دی. سی. مشغول به کار بشه. در همون ایالت ویرجینیا in state میشه؟ و فقط میتونه کمک هزینه تحصیلی برای دانشگاه های ویرجینیا بگیره؟ یعنی نمیتونه مثلا بره دانشگاه جرج واشینگتن یا دانشگاه مریلند و کمک هزینه دریافت کنه؟
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

(2015-06-24 ساعت 13:22)ajab1 نوشته:  
سلام
من مقصدم دی سی هست

به سلامتی دوست عزیز
لطفا اگه فرصت میکنید، اطلاعات مفیدی که در مورد دی سی دارید
با ما در تاپیک مربوطه ش به اشتراک بذارید.
پیشاپیش ازتون سپاس گزارم

(2015-06-24 ساعت 14:59)rbrb-2015 نوشته:  

لاله خانم مهربون ممنون که برای همه وقت میذاری و حواست به همه هست.

راستش سئوال زیاده! الان مهمترین سئوالم اینه که بین محله های خوب مریلند که دسترسی به مترو دارن و نزدیک به واشینگتن دی. سی. هستن و همینطور محله های خوب شمال ویرجینیا با همین شرایط، کدوم بهترن؟ چه مزایایی نسبت به هم دارن؟
و سئوال دیگه ای که برام پیش اومده! کسی که ساکن شمال ایالت ویرجینیا باشه و در واشنگتن دی. سی. مشغول به کار بشه. در همون ایالت ویرجینیا in state میشه؟ و فقط میتونه کمک هزینه تحصیلی برای دانشگاه های ویرجینیا بگیره؟ یعنی نمیتونه مثلا بره دانشگاه جرج واشینگتن یا دانشگاه مریلند و کمک هزینه دریافت کنه؟
خوب این دیگه خیلی زیادی تخصصی بود Big Grin ولی حتما آخر هفته(آخر هفته اونور آب نه اینور آب) واستون میپرسم میگم چون دوستم تو دی سی استاد دانشگاس و احتمالا راحت میتونه جواب شما رو بده Wink
تشکر کنندگان: sarasara1 ، rbrb-2015 ، Alex 2014

ممنون از مطالب خوبتون...من برای واریز 165$ چطور باید اقدام کنم؟می تونم برم اونجا و پول را بریزم ویا حتما باید اینجا واریز کنم؟تو فرودگاه مدرکی در این مورد باید ارایه بدیم؟ من در اینجا کارت برای واریزی پول ندارم.دوستان چطور واریز کردن . ممنون می شم راهنماییم کنید.
تشکر کنندگان:
بله الزامی برای پرداخت 165 دلار قبل از سفر نیست شما با خیال راحت برید و حساب باز کنید و با حساب خودتون پرداخت کنید .
تشکر کنندگان: laleht ، جهان20 ، M.d ، Memolk ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان