کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
ـــــــــــ
شماره کیس: 2016as15XX ■ تاریخ رویت قبولی: 09May2015 ■ کنسولگری: ANK Changed to ABD ■تعداد افراد منظور در کیس :02 
ارسال فرمهای سری اول: 12May2015 ■ کارنت شدن کیس:25Aug2015 ■ مصاحبه: 29Oct2015 ■ دریافت کلیرنس: 22Mar2016 ■ دریافت ویزا: 4Apr2016 ■ورود به آمریکا: 18Apr2016 ■دریافت گرین کارت: 27May2016 ■ جمع تقریبی هزینه‌ها: 11M
تشکر کنندگان:
ـــــــــــ
شماره کیس: 2016as15XX ■ تاریخ رویت قبولی: 09May2015 ■ کنسولگری: ANK Changed to ABD ■تعداد افراد منظور در کیس :02 
ارسال فرمهای سری اول: 12May2015 ■ کارنت شدن کیس:25Aug2015 ■ مصاحبه: 29Oct2015 ■ دریافت کلیرنس: 22Mar2016 ■ دریافت ویزا: 4Apr2016 ■ورود به آمریکا: 18Apr2016 ■دریافت گرین کارت: 27May2016 ■ جمع تقریبی هزینه‌ها: 11M
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، AMIRI1
خسرو جان شرایط و روحیه افراد متفاوته . به هر جهت بنده خدای ناکرده قصد جسارت نداشته و ندارم . اصل موضوع هم فراموش نشه من راجع به سوال اون بنده خدا اطلاعی ندارم اگر شخصی میتونه راهنماییش کنه زحمتش رو بکشه . سپاسگزارم
CN:2016as00004###            رویت قبولی: 6 may
ارسال فرم : July           کنسولگری: انکارا تغییر به ایروان
کارنت : 8 ژانویه 2016
نامه دوم : 26 ژانویه
تعداد نفرات: ۳ نفر
مصاحبه: هفته چهارم مارس- سه شنبه بعدازظهر
مدیکال : به دلیل داشتن فرزند زیر ۱۲ سال ۴ روز قبل از مصاحبه
نتیجه : ویزای یکضرب برای کل اعضای کیس- تحویل پاس و ویزا جمعه ساعت 12
ورود به آمریکا:۳۱ جولای۲۰۱۶ مقصد : کالیفرنیا
دریافت سوشال : ۱۰ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت : ۴۳ روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام
بنده تجربه شخصی خودمو عرض میکنم . هیچ کاری هم به دعواهای شخصی افراد ندارم .
ما یه خونواده چهارنفره با یک ماشین ون اختصاصی با یه لیدر عمومی (نه شخص خانم لیدر) رفتیم ابوظبی . هزینه اش شد 400 درهم . ایشون توی مسیر در پمپ بنزین مارو مهمون چای و نسکافه کردن و اجازه ندادن ما حساب کنیم و درتموم میسر رفت و برگشت به ما اعتماد به نفس جهت گرفتن ویزای یه ضرب میدادن . حضورشون درطول مسیر فقط و فقط آرامش و قوت قلب بودو بس .
بنظرم استفاده از وجود هموطنان خوبمون در هر جای دنیا اوله همه کمکی هست به خودمون و بعدشم کمکی هست به تامین و استمرار زندگی اونا تو غربت .
زیاد سخت نگیریم به دوستان درغربتمون (که حضور هموطن درهرجای دنیا نعمتیه) .
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
تشکر کنندگان: behjan ، nik.truth ، j.modarres ، dd7472003 ، sahar2016
ـــــــــــ
تشکر کنندگان: nik.truth ، omid40 ، Ali Sepehr ، sheghi
(2015-12-17 ساعت 18:11)nik.truth نوشته:  
(2015-12-16 ساعت 18:09)پرسپولیس۶ نوشته:  
(2015-12-16 ساعت 15:29)nik.truth نوشته:  
(2015-12-15 ساعت 17:23)hamiham007 نوشته:  سلام به همه دوستان.کسانی که تشریف بردن مصاحبه لطف میکنن از جو مصاحبه شون بنویسند و سوال و جوابهاشون.من ۳ هفته دیگه مصاحبه دارم و یواش یواش استرسش داره شروع میشه.

سلام دوست عزیز
وقتی شما به مصاحبه میرید باید این رو بدونید که مثل مصاحبه واسه کار یا جاهای دیگه نیست که شخص مصاحبه کننده از قبل شما رو نشناسه و رفتار واطلاعاتی ک میدید روی جواب مصاحبه تاثیر بزاره...در اینجا مصاحبه کننده از قبل میدونه که جواب شما چیه چون فرم 260 رو خونده و اگه توش ابهامی باشه واسش ویا بخواد صحت مطالب نوشته شده رو چک کنه از شما سوال میپرسه...
نکته دوم اینکه هرکسی میتونه بخوبی حدس بزنه که 90درصد سوالها چیه...مثلا حتما درمورد سربازی یا کار ویا رشته میپرسن....دربعضی موارد درمورد کسی که درآمریکا دارید(البته خیلی ساده،فقط اینکه کی رو در آمریکا دارید..)یا تصمیم دارید در آمریکا چکار کنید...وشما باید حقیقت رو خیلی ساده بیان کنید...
امانکته تستی و حساس اینکه حالت استرسی نداشته باشید...این حرفی هست که توی خیلی از مطالب قبلی دیدید وباخودتون گفتید چطور میشه ادم استرس نداشه باشه و با گفتن یک جمله ک "استرس نداشته باش" این موضوع حل نمیشه....
واما راه حل که متاسفانه من ندیدم بهش جایی اشاره شده باشه اینکه شما وقتی شماره تون رو گفتن(وقتی توی سالن منتظر نشستید به هرکس یه شماره میدن و در اخر بعداز تحویل مدارک به کارمندهای پشت شیشه و انگشت نگاری و واریز پول شمارتون رو میگن که برید با کنسول مصاحبه کنید) در رو که باز میکنید با لبخند وارد شید وسعی کنید در طول مصاحبه با ارامش و لبخند جواب بدید...من وقتی در رو باز کردم دیدم یه اتاق کوچیک هست ک کنسول پشت یک شیشه هست..واسه همین جاخوردم چون فکر میکردم یه منشی داره اول ک من رو راهنمایی میکنه..وتا به خودم اومدم و لبخند زدم یه سوال گزشت...اما وفتی لبخند زدم اون هم لبخندقشنگتری به من تحویل داد و در اخر هم یک روز بخیر و روز خوبی داشته باشید رد و بدل شد...
امیدوارم همه دوستان موفق باشید
دوست عزیز
ممنون از راهنمایی جامع و خوبتون .
ولی بعضی از دوستان میگفتن که توی همون سالن و توسط باجه های ۷ الی ۹ مصاحبه شده اند .
آیا شما و سایر دوستان چنین چیزی را شنیده و یا مشاهده نموده اید؟
با شنیدن این قبیل تحربیات از جاخوردن دوستان درصورت مواجهه با اینموارد جلوگیری میشه. و قطعا در زمان مصاحبه آرامش بیشتری خواهند داشت .
ممنون از ارائه تجربیاتتون.

دوست عزیز
روزی که ما مصاحبه داشتیم فقط کسانی که مدارک کامل نبود یا ریجکت شدن توسط باجه مصاحبه شدن...اما باتوجه به صحبتهایی که دوستان ارایه کردن...گویا با بعضیها مصاحبه درهمون باجه انجام شده..که با این شرایط باید با همون کارمندهایی که پشت باجه هستند(و به گفته ی چندین دوستی که قبل ازما رفته بودند و من هم خودم باچشم خودم در روز مصاحبه دیدم) کمی بد اخلاق بودند و اگر همون کاری که میگن نکنی یا سوال اضافی بپرسی عصبانیتشان عود میکند...باید با اینها هم با لبخند و ارامش صحبت کنید...
در ضمن چون مصاحبه اصولا ۳تا۵دقیقه حداکثر هست نشون میده چقدر ساده هست و اینکه تا 90درصد میشه گفت از قبل میدونن روی چه مواردی از کیس شما میخوان ای پی بزنن...پس با ارامش و لبخند نشون بدید که تمام حرفهاتون حقیقت هست و چیزی واسه پنهان کردن ندارید...
با ارزوی موفقیت همه ایرانیها

دوست عزیز ما تو باجه مصاحبه شدیم. نه ریجکت شدیم نه مدارکمون ناقص بود. قبل از ما هم دوتا از کیسهایی که همون باجه مصاحبه شدن ویزاشون رو یکضرب گرفتن. شخص مصاحبه کننده هم یه اقای افیسر جوون و فوق العاده خوشرو بود. خواهش می کنم اطلاعات اشتباه به دوستان ندید و استرس ایجاد نکنید.
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

تشکر کنندگان: Khosrow_53 ، j.modarres ، پرسپولیس6 ، مل مل ، z gh
ـــــــــــ
تشکر کنندگان: j.modarres ، مل مل
(2015-12-20 ساعت 09:12)Khosrow_53 نوشته:  
(2015-12-17 ساعت 18:11)nik.truth نوشته:  
(2015-12-16 ساعت 18:09)پرسپولیس۶ نوشته:  
(2015-12-16 ساعت 15:29)nik.truth نوشته:  
(2015-12-15 ساعت 17:23)hamiham007 نوشته:  سلام به همه دوستان.کسانی که تشریف بردن مصاحبه لطف میکنن از جو مصاحبه شون بنویسند...

سلام دوست عزیز
وقتی شما به مصاحبه میرید باید این رو بدونید که مثل مصاحبه واسه کار یا جاهای دیگه نیست...
دوست عزیز
ممنون از راهنمایی جامع و خوبتون...

دوست عزیز
روزی که ما مصاحبه داشتیم فقط کسانی که مدارک کامل نبود یا ریجکت شدن توسط باجه مصاحبه شدن...اما باتوجه به صحبتهایی که دوستان ارایه کردن...گویا با بعضیها مصاحبه درهمون باجه انجام شده..که با این شرایط باید با همون کارمندهایی که پشت باجه هستند(و به گفته ی چندین دوستی که قبل ازما رفته بودند و من هم خودم باچشم خودم در روز مصاحبه دیدم) کمی بد اخلاق بودند و اگر همون کاری که میگن نکنی یا سوال اضافی بپرسی عصبانیتشان عود میکند...باید با اینها هم با لبخند و ارامش صحبت کنید...
در ضمن چون مصاحبه اصولا ۳تا۵دقیقه حداکثر هست نشون میده چقدر ساده هست و اینکه تا 90درصد میشه گفت از قبل میدونن روی چه مواردی از کیس شما میخوان ای پی بزنن...پس با ارامش و لبخند نشون بدید که تمام حرفهاتون حقیقت هست و چیزی واسه پنهان کردن ندارید...
با ارزوی موفقیت همه ایرانیها

مصاحبه ما هم جلوی باجه انجام شد. نه تنها کسر مدرک نداشتیم، بلکه کلی مدرک اضافه هم به ما برگردوندن. ریجکت هم نشدیم.
روز مصاحبه ما فقط دو نفر با مشکل مواجه شدند: اولی خانمی بود که پول نقد به همراه نداشت و دومی هم خانمی بود که برای کنسولگری دبی دعوتنامه داشت و اومده بود سفارت ابوظبی مصاحبه کنه.
تا جایی که من متوجه شدم اغلب خانمها و آقایون پیر و مسن و دختر و پسرهای مجرد برای مصاحبه رفتند اتاق ۱۲ (یا همون اتاق کنسول یا سفیر) و تقریبا همگی همون روز ویزا گرفتند.

رویت قبولی : ۸ می  ، ارسال فرم ۲۸ جون ، مصاحبه : ۲۲ دسامبر ابوظبی ، وظعیت AP  
اپدیتها ۵ و ۲۵ ژانویه و ۲۲ اپریل
لیسانس بازرگانی ، معافیت سربازی ، کار در شرکت بازرگانی خصوصی
تشکر کنندگان: barfi1
(2015-12-19 ساعت 22:50)Khosrow_53 نوشته:  
(2015-12-19 ساعت 21:59)kavehsharifi نوشته:  سلام
دوستان من دوبی هستم ، تو ان م سی خانوم لیدر رو ندیدم . میسه یکی شمارشو بهم بده.
ممنون
بابت چیزی که می‌خوام بنویسم واقعا شرمنده‌ام. اما به نظر شما کسی که دوتا سفر کوتاه را توی امارات نتونه به تنهایی و بدون همراهی شخص دیگه‌ای بره، برای زندگی اون سر دنیا با مشکل مواجه نخواهد شد؟!

اقای خسرو خان شما نگران خودت باش که با این روحیه جوگیرت حتما نه اون سر دنیا بلکه همینجا هم دچار مشکل هستی. خدا کمکت کنه
تشکر کنندگان: Khosrow_53
ـــــــــــ
تشکر کنندگان: omid40
دوستان عزیز با درود به همه ی شما
فکر میکنم این بحثهای بوجود آمده درخصوص لیدرها و شخص لیدر باعث شده تا این تاپیک اینقد سوت و کور بشه و دوستانی که قبلا مصاحبه رفتن یا طی این چند روز اخیر میرن یا میخوان برن مصاحبه
قید تشریک (مساعی) اطلاعاتشون رو زدن .
حتی تو تاپیک های دیگه مسائلشونو مطرح میکنن (نمونه ش بحث خرابیه کامپیوترهای ابوظبی تو تاپیک کلیرنس)
استرش همه رو اذیت میکنه .
آیا واقعا" این هفته ها کسی ابوظبی مصاحبه نداشته و نداره ؟

بیایید با خودمون قهر نکنیم!!!!!!!
F4 Category‎
PD ‎2008
با نام کاربری sepidar

تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
تشکر کنندگان: behjan ، Ali Sepehr ، Aliakbarasghari ، j.modarres ، غنچه
(2015-12-22 ساعت 19:51)پرسپولیس6 نوشته:  دوستان عزیز با درود به همه ی شما
فکر میکنم این بحثهای بوجود آمده درخصوص لیدرها و شخص لیدر باعث شده تا این تاپیک اینقد سوت و کور بشه و دوستانی که قبلا مصاحبه رفتن یا طی این چند روز اخیر میرن یا میخوان برن مصاحبه
قید تشریک (مساعی) اطلاعاتشون رو زدن .
حتی تو تاپیک های دیگه مسائلشونو مطرح میکنن (نمونه ش بحث خرابیه کامپیوترهای ابوظبی تو تاپیک کلیرنس)
استرش همه رو اذیت میکنه .
آیا واقعا" این هفته ها کسی ابوظبی مصاحبه نداشته و نداره ؟

بیایید با خودمون قهر نکنیم!!!!!!!

سلام
من دیروز مصاحبه داشتم ، میخاستم این لیدر هارو پیدا کنم که قیمت بگیرم که نه کسی شمارشونو داد نه تو ان ام سی دیدمشون،به هر حال صبح زود با تاکسی رفتم ایستگاه القبیبه که از دیره ۲۰ درخم گرفت، بعدشم ۲۵ درهم تا ابوذبی دوباره تاکسی تا سفارت که شد ۲۰ درهم همین منوال در برگشت به جز تینکه از الغبیبه با مترو رفتم هتل . در مجموع نزدیک به ۱۲۰ درهم شد . حالا اگه لیدر ها با همین مبالغ کمی بیشتر و کمتر ببرن خوب به صرفه تر هست . ولی در کل اتوبوس هم خیلی راحت بود . اولین اتوبوس ساعت ۵ صبح از دبی حرکت میکنه که قبل از ۸ میتونید سفارت باشید.
اون دوستانی که میخان سریع تا کسی چیزی میپرسه اظهار فضل کنند که شما این و شما اون باید بدونن هر چی که به ذهنشون رسید سریع نگن من اگه خوب لبدر با ۱۲۰ تا ۱۳۰ میبرد خوب ترجیح میدادم .ولی در کل من به این نتیجه رسیدم که خیلی چیزی از کسی نپرسم و کار خودم رو انجام بدم
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، behjan ، j.modarres ، Khosrow_53 ، Siamak ، غنچه
در ضمن جو سفارت عالی هست ، یه خانوم که مدارک رو میگیره یه ذره بد اخلاق هست ولی مشکلی نیست بازم سعی در کمک داشت. افیسر یه جوون خیلی خوش برخورد بود که بیشتر با من در مورد اب و هوای تهران و امریکا صحبت کرد. بعدشم به من گفت کیست خیلی راحت هست ولی یک تا دو ماه طول میکشه. گفت نظر شخصی خودم اینه که مال من کمتر از یک ماه انجام میشه.

مهاف کفالت، لیسانس commerce از خارج از ایران، کار تو شرکت خصوصی
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، behjan ، j.modarres ، moh.saee ، Siamak
(2015-12-23 ساعت 12:17)kavehsharifi نوشته:  در ضمن جو سفارت عالی هست ، یه خانوم که مدارک رو میگیره یه ذره بد اخلاق هست ولی مشکلی نیست بازم سعی در کمک داشت. افیسر یه جوون خیلی خوش برخورد بود که بیشتر با من در مورد اب و هوای تهران و آمریکا صحبت کرد. بعدشم به من گفت کیست خیلی راحت هست ولی یک تا دو ماه طول میکشه. گفت نظر شخصی خودم اینه که مال من کمتر از یک ماه انجام میشه.

مهاف کفالت، لیسانس commerce از خارج از ایران، کار تو شرکت خصوصی
تشکر از اطلاعاتتون..
مصاحبه ما یک خانم بودن؟ کسی میدونه این خانم در غیاب این آفیسر مرد، چه سمتی داشته که جایگزین ایشون شده؟ به ما گفتند آفیسر مَرد مریض شده!
کیس:***2016as2- رویت قبولی: 12may - کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی - تعداد افراد: 1- ارسال فرم: 26 may- کارنت شدن :12 آگوست- نامه دوم:30 سپتامبر - مصاحبه: 2 نوامبر - وضعیت:AP سربازی س.پ - آپدیت: 4 نوامبرسایت سفارت. 9 دسامبر ceac - دریافت ویزا نزدیک به پنج ماه طول کشید..ورود به امریکا : :  24 April
تشکر کنندگان:
(2015-12-23 ساعت 12:17)kavehsharifi نوشته:  در ضمن جو سفارت عالی هست ، یه خانوم که مدارک رو میگیره یه ذره بد اخلاق هست ولی مشکلی نیست بازم سعی در کمک داشت. افیسر یه جوون خیلی خوش برخورد بود که بیشتر با من در مورد اب و هوای تهران و آمریکا صحبت کرد. بعدشم به من گفت کیست خیلی راحت هست ولی یک تا دو ماه طول میکشه. گفت نظر شخصی خودم اینه که مال من کمتر از یک ماه انجام میشه.

معاف کفالت، لیسانس commerce از خارج از ایران، کار تو شرکت خصوصی
دررود برشما ممنون چراغ اینجا رو روشن کردید .
بالاخره مشخص شد مصاحبه ها برقراره و دوستان هم همچنان برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتشون صادق و فداکار (ممنون از وقتی که گذاشتید).
با توجه به وضعیت کیس شما انشاله تو همون زمان موردانتظاره خودتون کلیر میشوید.
F4 Category‎
PD ‎2008
با نام کاربری sepidar

تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، j.modarres ، storagemeter ، nik.truth

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان