کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان لاتاری 2016
تشکر کنندگان: لطف اله ، behjan ، smpf ، asal1372
(2016-01-03 ساعت 19:16)chakavakl نوشته:  
(2016-01-03 ساعت 18:41)amirrazi نوشته:  سلام دوستان بعد از کلیر شدن ویزا در آنکارا چند روز فرصت هست برای تحویل پاسپورت؟
یکی از دوستان گفته بود 3 روز ولی خیلی غیر منطقیه
با فرض اینکه بلافاصله مطلع بشیم ممکنه برای چند روز پرواز به آنکارا پر باشه و اگر نزدیک آخر مدیکال هم باشه 2 روز برای مدیکال میخواد
واقعا این زمان بنظرم منطقی نمیاد
ممنون میشم دوستان با تجربه جواب بدن چون واقعا این طوری خیلیا نمیتونن برسن تو 3 روز
ممنون از راهنماییاتون

سلام
با توجه به آخرین نفری که ایروان کلیر کرده دارم اینو میگم
توی سایت ایروان تاریخ تصویت ویزای ایشون 15 دسامبر 2015 بود و تا
تاریخ 25 فوریه 2016 وقت داره تا ویزا رو بگیره

[عکس: c8Cb4uI.jpg]

Rolleyes ممنون از پاسخ خوبتون
امیدوارم همه به آرزومون که موفقیت در این راهه برسیم
شماره کیس  2016as13xx
تاریخ رویت قبولی: 5 می 2015
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد منظور در کیس :2
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  دسامبر ۲۰۱۶
کلیرنس : برنده 120 روز
آپدیت نهایی : 5 آپریل
دریافت ویزا: 19 آپریل
ورود به آمریکا: 23 می
دریافت گرین کارت: 
تشکر کنندگان: j.modarres ، behjan ، chakavakl ، smpf ، مل مل
کیس نامبر: 2016AS72**
رویت قبولی: May 10
ارسال فرم: May 21
کارنت شدن: April 12
تعداد افراد: 1 نفر
نامه ی دوم: April 22  
تاریخ مصاحبه: نیمه اول June
مكان مصاحبه: آنكارا بود خودشون تغییر دادن به ابوظبی
دریافت ویزا:
ورود به آمريكا:
دريافت گرين كارت:
تشکر کنندگان: j.modarres ، golia ، lotfe.kh ، sweety.alireza ، behjan ، smpf ، asal1372 ، لطف اله
Trader جان شما امضات چيه؟
دریافت ویزا:
ورود به آمريكا:
دريافت گرين كارت:
تشکر کنندگان: smpf
تشکر کنندگان: lotfe.kh ، golia ، USIMMIGRANT ، Hana2015 ، behjan ، smpf ، matin86
با سلام

یه سوال از پیشکسوت های عزیز

1.برای سفارت ابوظبی مهلت تحویل پاسپورت به سفارت از زمان فهمیدن کلیری چقدر هست ؟
2. با توجه به اینکه گرفتن ویزا از امارات حداقل یکهفته زمان لازم داره آیا فک می کنید لازم باشه که ویزا دو ماهه رو بگیرم و اماده داشته باشم هر وقت کلیر شدم فقط پرواز و هتل بگیرم ؟
2016as16XX
پرکردن فرم :اواخر May
مصاحبه : اوایل اکتبر-ابوظبی
وضعیت :نفر اصلي کیس یه ضرب -نفر دوم كيس ؛AP اپديت ٩ دسامبر، 25 ژانویه .
کلیر اوایل فوریه   :-)

تشکر کنندگان: behjan ، smpf
با سلام مجدد

یه سوال و زحمت دیگه برای پیشکسوت های گرامی

با توجه به اینکه همسر من ویزا یکضرب رو اکتبر گرفتن و باید قبل از پایان زمان اتمام مدیکال مهاجرت کنند و از طرفی با توجه به اینکه من تقریبا سه ماه است که در پروسه AP به سر می برم
آیا اماری از متوسط زمان انتظار برای کلیر شدن با توجه به رفتارهای سفارتهای و امار سالهای گذشته می توان در دست داشت ؟

چون واقعا برنامه ریزی رو برام سخت کرده

ممنون .
2016as16XX
پرکردن فرم :اواخر May
مصاحبه : اوایل اکتبر-ابوظبی
وضعیت :نفر اصلي کیس یه ضرب -نفر دوم كيس ؛AP اپديت ٩ دسامبر، 25 ژانویه .
کلیر اوایل فوریه   :-)

تشکر کنندگان: behjan ، smpf
(2016-01-04 ساعت 11:44)ghazal2016 نوشته:  با سلام

یه سوال از پیشکسوت های عزیز

1.برای سفارت ابوظبی مهلت تحویل پاسپورت به سفارت از زمان فهمیدن کلیری چقدر هست ؟
2. با توجه به اینکه گرفتن ویزا از امارات حداقل یکهفته زمان لازم داره آیا فک می کنید لازم باشه که ویزا دو ماهه رو بگیرم و اماده داشته باشم هر وقت کلیر شدم فقط پرواز و هتل بگیرم ؟

سلام دوست عزیز
لطفا تاپیک سفر به امارات رو مطالعه کنید، ظاهرا گرفتن ویزای امارات با مشکلاتی همراه شده.
شماره کیس: **2016AS20 » تاریخ رویت قبولی: May-23-۲۰۱۵ » کنسولگری: Abu Dhabi <- Ankara تعداد افرادکیس : 5 نفر
 ارسال فرم:15-Jul-28 » کارنت:15-Aug-12 » نامه دوم:15-Nov-17 » مصاحبه:2016-Jan-14  » وضعیت:AP
آپدیتهای سیس: 14 و 15 و 20 و 21 و 25 ژانویه و 15مارچ و 20 آوریل- آپدیت سایت ابوظبی: 14 ژانویه
تشکر کنندگان: smpf ، behjan ، matin86
CASE NUM:7200
DS260--->21 JUN
YEREVAN
jun9<------INTERVIEW
AP
UP DATE .......>:5MAY&9JUN&10JUN&13jun&14jun
اوس کریم هرچی برامون رقم زدی راضیم به رضایت Rolleyes
تشکر کنندگان: behjan ، smpf ، matin86 ، لطف اله
(2016-01-04 ساعت 11:33)amirrazi نوشته:  
(2016-01-03 ساعت 19:16)chakavakl نوشته:  
(2016-01-03 ساعت 18:41)amirrazi نوشته:  سلام دوستان بعد از کلیر شدن ویزا در آنکارا چند روز فرصت هست برای تحویل پاسپورت؟
یکی از دوستان گفته بود 3 روز ولی خیلی غیر منطقیه
با فرض اینکه بلافاصله مطلع بشیم ممکنه برای چند روز پرواز به آنکارا پر باشه و اگر نزدیک آخر مدیکال هم باشه 2 روز برای مدیکال میخواد
واقعا این زمان بنظرم منطقی نمیاد
ممنون میشم دوستان با تجربه جواب بدن چون واقعا این طوری خیلیا نمیتونن برسن تو 3 روز
ممنون از راهنماییاتون

سلام
با توجه به آخرین نفری که ایروان کلیر کرده دارم اینو میگم
توی سایت ایروان تاریخ تصویت ویزای ایشون 15 دسامبر 2015 بود و تا
تاریخ 25 فوریه 2016 وقت داره تا ویزا رو بگیره

[عکس: c8Cb4uI.jpg]

Rolleyes ممنون از پاسخ خوبتون

دوست عزيز اين مربوط به ايروان هست نه انكارا!! انكارا اصلا چنين جدولي ندارد

تشکر کنندگان: smpf ، amirrazi
دریافت ویزا:
ورود به آمريكا:
دريافت گرين كارت:
تشکر کنندگان: j.modarres ، lotfe.kh ، Hana2015 ، behjan ، lighthouse ، smpf ، asal1372 ، matin86 ، panizrm ، لطف اله ، مل مل
(2016-01-04 ساعت 12:18)Aabearff نوشته:  
(2016-01-04 ساعت 11:33)amirrazi نوشته:  Rolleyes ممنون از پاسخ خوبتون

دوست عزيز اين مربوط به ايروان هست نه انكارا!! انكارا اصلا چنين جدولي ندارد

بله من هم گفتم برای ایروان هست !
اما به طور کلی چیزی که تا الان دیدم و از دوستان پارسال شنیدم اندازه کافی به شما برای گرفتن ویزا وقت میدن
تنها زمانی که زمان کوتاه میدن اواخر زمان لاتاری ( سپتامبر ) هست
طوری که بچه های پارسال هفته ی آخر سپتامبر رفتن آنکارا که اگه اسمشون توی سایت بود بتونن به موقع برسن .
توی سپتامبر چون تحت هر شرایطی باید کیسهای همون سال تموم بشه اگر شما به طور مثال 28 سپتامبر کلیر بشی فقط 2 روز بهت وقت میدن چون وقت بیشتر اصلا نیست !
اما تو شرایط عادی اینطور نیست .
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
تشکر کنندگان: j.modarres ، behjan ، lighthouse ، smpf ، مل مل
سلام دوستان
کسی اطلاع دارد که تقریبا چه موقعی جواب میدهند؟ تاریخ مصاحبه اوایل اکتبر بود.
متشکرم
تشکر کنندگان: ghazal2016 ، smpf
اینو از پیج کلیر 2015 برداشتم جالب بود

behdadK ' نوشته:  آپ های قبل از روز مصاحبه رو که کلا میبایست بی خیال شد. از این بقیه اش نظر شخصی و برداشت من از اطلاعاتی است که میبینم
روز مصاحبه و یا روز بعد از مصاحبه بسته به شلوغی سر آفیسر شما و اعضای کیس همگی یک آپ دارید (مگر اعضای خردسال که چیزی برای درج در پرونده ندارند) و این آپ برای پر کردن اطلاعات شما و اضافه کردنش به دیتابیس هست.
اگر همه اطلاعات رو کنار هم ببینید میبینید که آفیسر چند تا چند تا پرونده ها رو جمع میکنه و اونهایی که نیاز به چک بیشتر دارند چک ها رو مشخص میکنه و میفرسته به سازمان های مربوطه. حالا از شانس ممکنه وقتی که پرونده شما ممکنه آخرین نفر پرونده باشید و همون روز مصاحبه شما با بقیه ارسال بشه فرمتون و اون آپ رو نبینید یا اولین نفر باشید و ببینید مثلا 3، 5 یا حتی 10 روز بعد یا فرداش یه آپ دیگه دارید. البته چند مدل چک هست که از چند سازمان مختلف اخذ میشه. پس ممکنه چند آپ داشته باشید.
کلا آپ های نزدیک مصاحبه و تا مثلا 10 روز بعدش فقط نشون دهنده اینه که درخواست چک شما ارسال شده و شاید هم یکسری سوال و جواب مابین کنسولگری و ادارات مربوطه و شاید حتی یکسری نتیجه از ادارات متولی. این چک ها معمولا کمتر از 2 ماه حاضر میشه و بیشتر طول نمیکشه.
اما چک اصلی که Eagle هست و Condor (برای کشور های حاشیه خلیج )و گاها Mantis(سرقت اطلاعات) و از سازمان هایی نظیر هوم لند سکیوریتی باید جوابش بیاد و به دلیل عدم رابطه دیپلماتیک با ایران امکان تهیه سریعش نیست چک طولانی هست که همه ایرانی ها پشتش گیر میکنند و این چک ها جوابشون تا 1 ماه هم نمیاد. تا جایی که من میدونم ایرانی های کلیرنسی 90% مهمان ایگل هستند اون 10% باقیمانده همونهایی هستند که آفیسر خیلی زود کلیرشون میکنه و شرایط یکضربی داشتند اینها رو آفیسر چک دانکی یا هاوک داده و خودش هم داره پرونده رو مجدد بررسی میکنه و در نتیجه در همون ماه ممکنه یکی دو تا آپ داشته باشند تا آفیسر مطمئن شه. حتی ممکنه این بین آفیسر ازشون با ایمیل اطلاعات بخواد و نظرش رو در نهایت وارد فایل کنه و همه اینها میشه آپ و بعد کلیرشون کنه یا اگر قانع نشد چک های ایگل و کندور و ... رو مهمانشون کنه .
حالا از اون 90% شاید مثلا 30% چک کندور و شاید منتیس هم داشته باشند با این که این دو چک معمولا جواب سریعتری دارند اما خوب چون در نهایت گیر جواب ایگل هم هستند جوابشون هم زمان با بقیه میاد.
این افراد مثلا در بازه 6 ماهه که طول میکشه کلیر بشن در بازه 1-2 ماهه به بعد میبینند که دارند آپ میشوند یعنی جواب اون چک های دیگشون داره کامل میشه(که البته تقریبا 99% ایرانی ها مشکل دزدی اطلاعات رو ندارند و کسی هم که قرار باشه از ایگل سربلند بیرون بیاد از کندور هم سربلند بیرون میاد) اما اون 60% باقی مونده میبینند که هیچ آپی ندارند. نه اونهایی که باقی موندن وضعیتشون بهتره نه اونهایی که مرتب آپ میشن و هر دو وضعیتشون مشابهه و همه منتظر جواب ایگل. برای همینه که میگن این آپ های میانی هیچ تاثیری نداره. حالا ممکنه جواب ایگل شما بعد از 6 ماه مثبت باشه یا منفی یا حتی نیاد. فقط اینو یادتون باشه که آپدیت های اون 90% متفاوت هست با اون 10% و شما هر چه هم آپ داشته باشید نشون از چک های بیشتر شما میده نه اینکه جلوترید چون همگی گیر ایگل هستیم!
از چیزی که من از پارسال و دو سال پیش متوجه شدم نتایج چک ایگل هم گروهی هست و هوم لند بصورت دسته دسته نتیجه بررسی رو اعلام میکنه . حالا داخل یه بچ 20 تایی ممکنه 1 نفر هم رد شده باشه اما اون روزی که هوم لند نتایج رو آپ میکنه مثلا 20 نفر میان میگن که ما آپ داشتیم. این 20 نفر میتونن از 3 تا سفارت باشن با زمان نزدیک ارسال فرم درخواست از سفارت (و به تبعش زمان مصاحبه نزدیک) حالا سفارت جواب رو میگیره و آفیسر نظر نهاییش رو میده و دوباره پرونده آپ میشه. در این صورت ممکنه دوباره 20 نفر با هم آپ بشن و یا یه سفارت دیرتر کارکنه یه سفارت زودتر و مثلا امروز 5 تا از این سفارت آپ بشن فردا 2 تا از اون سفارت پس فردا 13 تا از اون سفارت. یا حتی آفیسر نرسه امروز نصف 13 تا رو بررسی کرده فردا نصفش رو. و در نهایت در 2-3 روز آینده برای پیگیری کارهاشون و تکمیل پروندشون و درخواست ویزاشون و ... 2-3 تا آپ داشته باشند. اینها افرادی هستند که از اول هم میدونستن که کلیرنس میخورند و معمولا به ترتیب زمان مصاحبه هم کلیر میشن یعنی گروهی که دو هفته اول رفته احتمالا اولین گروه کلیری هست. یه روز میبینید نصف اکتبری ها میان میگن که ما آپ داشتیم 2-3 روز آیندش هم همه اعلام میکنن که یکی دو تا آپ دیگه داشتن و بعدش ظرف 1 تا 3-4 روز میبینی 3 سفارت لیست کلیر 10-12 تایی حداقل (تا 40 تایی هم بوده) میدن بیرون. حالا ممکنه یکی هم که با اینها بوده یا قبلشون اصلا آپ هم نشده باشه یا آپ هم شده باشه کلیر نشده باشه یعنی یا جوابش هنوز نیامده و یا مورد مشکوکی هوم لند دیده و منتظر وقت بیشتری است یا حتی ممکنه جواب ایگلش اومده باشه اما مانتیس هم چک خورده و جواب اون گیر کرده.

و چیزی که من از پارسال دیدم تا 6 ماه جوابی از کلیرنس ها از هوم لند نیومد. نمیدونم هوم لند خواب بود لج کرده بود یا مشکلی پیش آمده بود اما بعد از 6 ماه یکدفعه شروع شد و در عرض 3 هفته از شماره 1 تا 3500 رو کلیر کردند. چه اتفاقی افتاد که اینطور شد من نمیدانم. شاید واقعا اینها بچ به این بزرگی دارند و 1000 تا 1000 تا تصمیم گرفتند چک کنند. اما من یک تئوری دیگر دارم که به نظر با واقعیت هماهنگ تره که با پیگیری کلیرنسی ها آخر سفارت ها درخواست دادند و تایید شد که بدون جواب ایگل آفیسر تصمیم گیری کنه چون قانون وجود داره در صورتی که 3 ماه از درخواست بگذره آفیسر میتونه خودش تصمیم گیری کنه.
پارسال برندگان چون وضعیت 2013 رو میدیدند پاشنه سفارت رو از جا کنده بودند و مدام پیگیری که چرا جواب نمیدین (2013 اکلیرنس های گروهش از 9 ام شروع شد و از 23 ژانویه دیگه خیلی جدی شد!) اما ما که وضعیت 2014 رو میبینیم خونسرد نشستیم و می که گذشت تازه یادمون می افته پیگیری کنیم که ممکنه خیلی بد باشه. البته وقتی آفیسر گفته 3-4 ماه و الان 3 ماه هم نشده طبیعتا نمیشود بصورت منطقی پیگیری کرد اما توصیه من به دوستانی که 3 ماهشون گذشته و یا دلیل محکم و مستدلی دارند زودتر پیگیری کنند تا اگر پارسال هم به همین دلیل کلیر ها شروع شد امسال از پارسال وضعیت بدتر نشه.

اینهایی که گفتم کاملا برداشت شخصی بود و ممکنه از پایه غلط باشه. اگر دوستان تئوری دیگری دارند خوشحال میشم بشنونم. البته بنده یک کلمه از فایل سی اک آنالیز نکردم مگرنه پستم رو اونجا میگذاشتم.
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
(2016-01-04 ساعت 11:49)ghazal2016 نوشته:  با سلام مجدد

یه سوال و زحمت دیگه برای پیشکسوت های گرامی

با توجه به اینکه همسر من ویزا یکضرب رو اکتبر گرفتن و باید قبل از پایان زمان اتمام مدیکال مهاجرت کنند و از طرفی با توجه به اینکه من تقریبا سه ماه است که در پروسه AP به سر می برم
آیا اماری از متوسط زمان انتظار برای کلیر شدن با توجه به رفتارهای سفارتهای و امار سالهای گذشته می توان در دست داشت ؟

چون واقعا برنامه ریزی رو برام سخت کرده

ممنون .
ما هم مشکل شما رو داریم
شماره کیس:2016as7xx
کنسولگری:آنکارا 
تعداد افراد منظور در کیس :٢ نفر(برنده خانم همسر)
مصاحبه:هفته اول Nov
دریافت ویزا: همسر برنده اصلي يكضرب، خودم ap
آپديتها: 10novو 11jan , 5jan
ورود به آمريكا:...
تشکر کنندگان: smpf

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان