کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان لاتاری 2016
(2016-01-28 ساعت 13:59)Khosrow_53 نوشته:  
(2016-01-28 ساعت 13:28)صمدی نوشته:  سلام دوستان
من برنده لاتاری 2016 هستم که 7 اکتبر در ابوظبی مصاحبه داشتم...

از اونجایی که طی مصاحبه بارها و بارها مدارک شما کنترل شده، به احتمال زیاد آفیسر اسم و مشخصات شما را اشتباه تایپ کرده باشه. 

در تکمیل صحبتهای خسرو جان اینو بگم که اشتباه رد مشخصات فردی اونجا مشکل ایجاد میکنه که اسمتون در ویزاتون اشتباه تایپ بشه,پس در هنگام تحویل گرفتن ویزا دقت بفرمایید.
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان: matin86 ، پرسپولیس6 ، صمدی ، مل مل ، sepideh81 ، smpf
شماره کیس: 2016as15XX ■ تاریخ رویت قبولی: 09May2015 ■ کنسولگری: ANK Changed to ABD ■تعداد افراد منظور در کیس :02 
ارسال فرمهای سری اول: 12May2015 ■ کارنت شدن کیس:25Aug2015 ■ مصاحبه: 29Oct2015 ■ دریافت کلیرنس: 22Mar2016 ■ دریافت ویزا: 4Apr2016 ■ورود به آمریکا: 18Apr2016 ■دریافت گرین کارت: 27May2016 ■ جمع تقریبی هزینه‌ها: 11M
تشکر کنندگان: haaaa ، matin86 ، مل مل ، smpf
(2016-01-28 ساعت 10:40)matin86 نوشته:  
(2016-01-27 ساعت 01:46)Norton1 نوشته:  من این موضوع ر  دوباره تکرار میکنم چون شاید دوستانی باشند که در حال انتظار برای رفتن به مصاحبه باشن و سری به این تاپیک بزنن

حتما حتما با هر رشته و مقطع تحصیلی هستید یک رزومه با خودتون ببرید.

تا مثل من به مشکل بر نخورید. البته توی تاپیک های دیگه هم گفتم

شما برنده اصلى هستين ؟
من سفارت ارمنستان مصاحبه داشتم و فوق ليسانس شيمى هستم برنده اصلى همسرم هستند.اما نه رزومه اى ازمن خواست نه حتى راجع به رشته تحصيليم سوالى پرسيد .همه مداركى هم كه ترجمه كرده بودم برگردوندم و اصلا ازم نخواستند.چرا سفارتها اينقدر متفاوت عمل ميكنند؟
آره من برنده اصلی هستم. فکر کنم بستگی به رشته تحصیلی هست یکسری رشته هست روشون حساس هستند مثل کامپیوتر و رشته های مرتبط با انرژی هسته اس و هوا و فضا و هر افسر بر اساس برداشت هاش و پروتکل اجرایی ممکنه یک مدل تصمیم بگیره
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

تشکر کنندگان: PNM ، matin86 ، مل مل ، smpf ، SornaSoftt
(2016-01-28 ساعت 11:22)Khosrow_53 نوشته:  
(2016-01-28 ساعت 10:40)matin86 نوشته:  
(2016-01-27 ساعت 01:46)Norton1 نوشته:  من این موضوع ر  دوباره تکرار میکنم چون شاید دوستانی باشند که در حال انتظار برای رفتن به مصاحبه باشن...
... برنده اصلى همسرم هستند.اما نه رزومه اى ازمن خواست نه حتى راجع به رشته تحصيليم سوالى پرسيد .همه مداركى هم كه ترجمه كرده بودم برگردوندم و اصلا ازم نخواستند.چرا سفارتها اينقدر متفاوت عمل ميكنند؟

مدارک تحصیلی یا سوابق شغلی را فقط از برنده اصلی می‌گیرن. مدارک تحصیلی یا سوابق شغلی همراهان اصلا اهمیت نداره.

اراه فقط از برنده اصلی میخوان ولی فقط مدارک تحصیلی اگر دیگر اعضا را شاغل اعلام کرید حتما مدارک کاری همراتون باشه.
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

تشکر کنندگان: PNM ، matin86 ، smpf ، SornaSoftt
(2016-01-28 ساعت 13:28)صمدی نوشته:  
(2016-01-28 ساعت 12:47)پرسپولیس6 نوشته:  
(2016-01-28 ساعت 03:33)Norton1 نوشته:  معمولا کیس هایی که خانم و آقای مسنی هستند و از سربازیش خیلی گدشته و بازنشسته هست و حرفه خاصی نداره و به جایی وصل نیست یا یکضرب ویزا میگیرن یا زود کلیر میشن که روز مصاحبه من یک همچین موردی بود که آقا و خانم مسن حدود 55 سال که یکضرب گرفتن. توی مصاحبه و سی وی قرار نیست شما توانایی یا استعدادهای خودتون به کسی ثابت کنید.

دوستان عزیز

امیدوارم به هیچکس برنخورده باشه ولی فکر نمیکنم سن حدود 55 سال مسن محسوب بشه , همه جای دنیا حداکثر بهشون میگن میانسال .

امیدوارم همگی به آرزوهاتون برسید.
سلام دوستان
من برنده لاتاری 2016 هستم که 7 اکتبر در ابوظبی مصاحبه داشتم . از روزی که مصاحبه انجام شد هر بار که به سایت ابوظبی مراجعه میکنم نام فامیل من رو اشتباه نوشتن . با وجود اینکه تا حالا دو بار از طریق قسمتی که توی سایت نوشته "contact us" براشون پیام دادم اما هیچ تغییری نکرده وآخرین اپدیت رو هم توی سایت ابوظبی همون روز مصاحبه میزنه . اما در سایت سیس دوبار اپدیت 9 دسامبر و 25 ژانویه رو داشتم . خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید که چه کار کنم و با کجا مکاتبه کنم و چه ادرسی؟
فکر نمیکنم مشکلی باشه و تنها راه ارتباطی برندگان لاتاری با سفارت ابوظبی فقط همون contact us هست . میخواید با بچه های پاریز هم مشورت کن.

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

تشکر کنندگان: PNM ، matin86 ، smpf ، صمدی ، SornaSoftt

دوستان عزیز از ارسال پستهای تکراری و خارج از موضوع تاپیک خودداری کنید .
در ضمن برای تشکر نیازی به ارسال پست نیست و میتونید از گزینه تبریک و تشکر زیر هر پست استفاده کنید .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: behjan ، matin86 ، haaaa ، Interuniversal ، پرسپولیس6 ، asal1372 ، Hana2015 ، tamana2016 ، مل مل ، smpf ، golia ، armin1006
دوستان یه پیشنهاد
من کلیرنس پارسال رو که میخوندم
مدیر پیج پارسال بچه ها رو ترغیب به ایمیل زدن کرد و همه ایمیل زدن تا سفارت یه تکونی به خودش بده
من سفارت ارمنستان بودم ، تا الان هیچکاری نکرده
نه آپدیتی نه کلیر گروهی . فقط ۲تا کلیر
پارسال چندتا آپدیت شدن بعد آخر ماه کلیر شدن . اما امسال هیچی به هیچی...
دوستان یه همفکری کنن یه ایمیل تنظیم کنیم به سفارت بدیم کمی دست بجنبونن
، کیس نامبر:2XXX&ارسال فرم:1 June &کارنت:12 August&مصاحبه:هفته سوم نوامبر ایروان
نتیجه:خودم یک ضرب و همسر جانAP(شغل شرکت خصوصی، سربازی نیرو هوایی ارتش)
ورود خودم به آمریکا:13می(4 روز مونده به انقضای ویزا،ریسک کردم که شاید ویزای همسرم بیاد... Sad )-دالاس-سوشال:14روز بعد از ورود،گرین کارت 28روز بعد از ورود

*آپدیت همسرم:٢۵ نوامبر، ٢١جولای از آمریکا(دو خطی)، ٢٢ جولای از سفارت،٢۵ جولای آپدیت تبدیل به OR ،کلیر بعد از 247 روز
گرفتن ویزا 12 آگوست Big Grin
سفرنامه
(2016-01-28 ساعت 17:36)chakavakl نوشته:  دوستان یه پیشنهاد
مدیر پیج پارسال بچه ها رو ترغیب به ایمیل زدن کرد و همه ایمیل زدن تا سفارت یه تکونی به خودش بده

عرض ارادت  و سپاس برای حس هم دلی شما
باید عرض کنم خدمتتون که تا حالا هیچ سفارتی این مواردی رو که ذکر کردید انجام نداده و این بدین معنیه که روند کاریشون هست,
طبق همون تاپیک ,دوستان در پست های بالاتر هم گفتند که بعد از اتمام ماه Jan تازه کلیرهای گروهی انشالا شروع میشه و امسال هم هیچ فرقی با سال پیش نیست
پس فعلا بهتره تمرکزمون رو بزاریم روی تحقیقات بیشتر و موارد مهم دیگه و اگه داستان غیر طبیعی شد اونوقت  بفکر ایمیل زدن هم خواهیم افتاد چرا که نه...
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان: matin86 ، پرسپولیس6 ، Danoosh ، behjan ، rezamehrzad ، مل مل ، sepideh81 ، j.modarres ، smpf ، armin1006
(2016-01-28 ساعت 17:36)chakavakl نوشته:  دوستان یه پیشنهاد

طبق فرمایش دوست خوبم محمد عزیز
امسال هم هر سه سفارت طبق روال پارسال و حتی میتونم بگم بهتر از پارسال دارن عمل میکنن .
سفارت ابوظبی تمام کیسهایی رو که آپدیت 9 دسامبر داشتند( که تعدادشون هم کم نیست ) رو به تاریخ 25 دسامبر دوباره آپدیت کرده و این نشون میده که احتمالا اوایل ماه فوریه کلیرهای گروهی شروع میشه .
ایمیل زدن رو من توصیه نمیکنم همونطور که خود سفارتها تاکید دارند که فقط برای کارهای ضروری مثل نقص مدارک ایمیل بزنید و اجازه بدید مراحل کلیرنس بصورت روتین پیش بره .

موفق باشید
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: matin86 ، پرسپولیس6 ، Danoosh ، behjan ، Interuniversal ، asal1372 ، مل مل ، j.modarres ، smpf ، sara20e ، golia ، armin1006
بچه ها سلام

رفته بودم تو سایتی که مربوط به پیکاپ ویزا هست ، نوشته بود این سایت آپدیت شده و گفته که اگر قبل از سپتامبر ثبت نام کردید ....

خلاصه رفتم اطلاعاتم رو چک کنم دیدم ایمیلمو نمیشناسه ، گفت دوباره ثبت نام کنید.!
رفتم ثبت نام کنم دیدم اکثر دفاتر پستی تغییر کرده . کلا نام اون دفتر پستی که قبلاً ( 2 ماه قبل از مصاحبه ) انتخاب کرده بودم اصلاً نیست. تازه تو روش قبلی هم اسم من و خانومم جدا جدا ثبت شده بود.
به هر حال دوباره ثبت نام کردم و در این روش جدید ( آپدیت جدیدشون ) خانومم امد زیر اسم من قرار گرفت و یکی شدیم.

شما ها هم برید چک کنید.

راستی تو برگه یاسی رنگی که سفارت ( آنکارا ) به ما داد ، 2 تا تیک زده که بعد از مراحل AP نیازه ، یکی پاسپورتها و دیگری هم پرینت پیکاپ ویزا ( این درحالیکه ما زمان مصاحبه اون رسید قبلی پیکاپ رو تحویل داده بودیم. فکر کنم خودشون فهمیدن که ما تو سایت جدیدشون ثبت نام نکردیم)
شماره کیس : 2016AS00000xxx
تاریخ مصاحبه : هفته اول اکتبر 2015
محل مصاحبه : آنکارا
تعداد افراد کیس : 2 نفر
برنده اصلی ( Principle Applicant) : خودم
سربازی : ارتش
وضعیت فعلی : صدور ویزا (فعلا نفر اصلی)
تشکر کنندگان: behjan ، smpf ، golia
(2016-01-28 ساعت 22:08)sharif.mahmoodpoor نوشته:  
(2016-01-28 ساعت 11:30)sharif.mahmoodpoor نوشته:  سلام به همه
دوستان میشه من رو راهنمایی کنید که چطوری باید اپدیتهای سایت سفارت رو چک کنم؟و اینکه باید هم سایت سفارت رو چک کرد هم سیس رو یا یکیش هم اکتفا میکنه؟من این مدت فقط سیس رو چک میکردم که فقط یه اپ روز بعد از مصاحبه داشتیم و یکی هم 11ژانویه و دیگر هیچ.حالا این اپ 25ام رو باید تو سایت سفارت چک کرد؟؟
پیشاپیش عذر میخام که اشفتگیه ذهنمم تو نوشته هام هم هست ?

سپاسگزارم از راهنماییهای دوستان ?
سلام دوست گرامی
جناب محمودپور بنده عذر میخوام که جوابتون رو دریافت نکردید یکی از مشکلات سوالهای غیر مرتبط و تکرار مکررات همینه که سوال شما گم میشه این وسطا
باید عرض کنم خدمتتون که آپدیت سایت سفارت رو در اون برگه ای که بعد مصاحبه خدمتتون دادند آدرسش هست(سفارت آنکارا در ترکیه)
در مورد آپدیت ها که فرمودید بگم که اصل سایت سیس هست و آپدیت سایت سفارت خیلی اهمیت نداره فقط فقط حواستون به ایمیلتون باشه و اون چیزی که جلوی وضعیت کیستون در سایت سفارت میزنه چون بمحض اینکه کلیر بشید وضعیتتون ازAP به کامپیلیت تغییر میکنه.
در ضمن آپدیت 25م مربوط به بچه های ابوظبی بوده و برای آنکارا همون 11 م عه

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، behjan ، sharif.mahmoodpoor ، مل مل ، j.modarres ، matin86 ، smpf ، golia
(2016-01-28 ساعت 13:28)صمدی نوشته:  سلام دوستان
من برنده لاتاری 2016 هستم که 7 اکتبر در ابوظبی مصاحبه داشتم . از روزی که مصاحبه انجام شد هر بار که به سایت ابوظبی مراجعه میکنم نام فامیل من رو اشتباه نوشتن . با وجود اینکه تا حالا دو بار از طریق قسمتی که توی سایت نوشته "contact us" براشون پیام دادم اما هیچ تغییری نکرده وآخرین اپدیت رو هم توی سایت ابوظبی همون روز مصاحبه میزنه . اما در سایت سیس دوبار اپدیت 9 دسامبر و 25 ژانویه رو داشتم . خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید که چه کار کنم و با کجا مکاتبه کنم و چه ادرسی؟

منم مشکلم مثل شما بود شب ایمیل زدم، صبح تصحیح کردن !
تشکر کنندگان: smpf ، صمدی
Wink 
(2016-01-28 ساعت 22:19)Interuniversal نوشته:  
(2016-01-28 ساعت 22:08)sharif.mahmoodpoor نوشته:  
(2016-01-28 ساعت 11:30)sharif.mahmoodpoor نوشته:  سلام به همه
دوستان میشه من رو راهنمایی کنید که چطوری باید اپدیتهای سایت سفارت رو چک کنم؟و اینکه باید هم سایت سفارت رو چک کرد هم سیس رو یا یکیش هم اکتفا میکنه؟من این مدت فقط سیس رو چک میکردم که فقط یه اپ روز بعد از مصاحبه داشتیم و یکی هم 11ژانویه و دیگر هیچ.حالا این اپ 25ام رو باید تو سایت سفارت چک کرد؟؟
پیشاپیش عذر میخام که اشفتگیه ذهنمم تو نوشته هام هم هست ?

سپاسگزارم از راهنماییهای دوستان ?
سلام دوست گرامی
جناب محمدپور بنده عذر میخوام که جوابتون رو دریافت نکردید یکی از مشکلات سوالهای غیر مرتبط و تکرار مکررات همینه که سوال شما گم میشه این وسطا
باید عرض کنم خدمتتون که آپدیت سایت سفارت رو در اون برگه ای که بعد مصاحبه خدمتتون دادند آدرسش هست(سفارت آنکارا در ترکیه)
در مورد آپدیت ها که فرمودید بگم که اصل سایت سیس هست و آپدیت سایت سفارت خیلی اهمیت نداره فقط فقط حواستون به ایمیلتون باشه و اون چیزی که جلوی وضعیت کیستون در سایت سفارت میزنه چون بمحض اینکه کلیر بشید وضعیتتون ازAP به کامپیلیت تغییر میکنه.
در ضمن آپدیت 25م مربوط به بچه های ابوظبی بوده و برای آنکارا همون 11 م عه
خیلی خیلی سپاسگزارم دوست عزیز بخاطر راهنماییتون.حیفم اومد فقط از ایکون تشکر برای سپاسگزاری استفاده کنم.چون کامل روشنم کردین.
در ضمن محمودپور هستم عزیز ؛)
اول از همه اعلام کنم فرمون اکثر اوقات دست خانمم هست.بنده کنار دست میشینم ?
شماره کیس:3xxx
کنسولگری: ankara
تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول : 4 اگوست
کارنت شدن کیس :17نوامبر
مصاحبه :7ژانویه
دریافت کلیرنس : (اپدیتهای سیس:8 ژانویه،11ژانویه.24 مارچ.8 جون اپدیت دوخطی)بالاخره کلیر 10جون بعد از 153روز
دریافت ویزا : موقع شکوفه های گیلاس
ورود به آمریکا : همزمان با کوچ مرغان مهاجر
دریافت گرین کارت : هستیم خدمتشون
جمع تقریبی هزینه‌ ها : هستند خدمتمون
تشکر کنندگان: smpf ، Interuniversal
سلام به همه
من مصاحبم رو انجام دادم و کلیرنس شدم.مصاحبم تو آنکارا بود
روز مصاحبه یادم میاد پاکت مدیکالم رو ازم گرفتن ولی پس ندادن
آیا باید ازشون می گرفتم؟
یا طبیعیه که پیش خوذشون نگه داشتن؟
لظفاًراهنمایی کنید.
ممنون
مشکل فکرهای بسته این است که دهانشان پیوسته باز است . Shy
تشکر کنندگان: matin86 ، مل مل ، smpf ، golia
(2016-01-29 ساعت 08:18)nasimm1 نوشته:  سلام به همه
من مصاحبم رو انجام دادم و کلیرنس شدم.مصاحبم تو آنکارا بود
روز مصاحبه یادم میاد پاکت مدیکالم رو ازم گرفتن ولی پس ندادن
آیا باید ازشون می گرفتم؟
یا طبیعیه که پیش خوذشون نگه داشتن؟
لظفاًراهنمایی کنید.
ممنون

سلام دوست عزیز
پاکت جواب مدیکال رو همون موقع تشکیل پرونده باز میکنن و محتویاتش ضمیمه پرونده شما میشه و فقط پاکت رادیولوژی رو باید پیش خودتون نگه دارید. در ضمن شما باید برای خودتون امضا درست کنید که دوستان موقع راهنمایی بدونن شرایط کیس شما چطور هست.
شماره کیس: **2016AS20 » تاریخ رویت قبولی: May-23-۲۰۱۵ » کنسولگری: Abu Dhabi <- Ankara تعداد افرادکیس : 5 نفر
 ارسال فرم:15-Jul-28 » کارنت:15-Aug-12 » نامه دوم:15-Nov-17 » مصاحبه:2016-Jan-14  » وضعیت:AP
آپدیتهای سیس: 14 و 15 و 20 و 21 و 25 ژانویه و 15مارچ و 20 آوریل- آپدیت سایت ابوظبی: 14 ژانویه
تشکر کنندگان: matin86 ، پرسپولیس6 ، lighthouse ، omid40 ، مل مل ، PNM ، smpf

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان