کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-08-11 ساعت 06:57)siamak نوشته:  
(2016-08-11 ساعت 05:53)MSDJVD نوشته:  سلام. من الان 17 روز 165 را واریز کردم . وقتی شرایط را در سایت چک می کنم می گه ارور validation ایا به غیر از ریختن پول و دریافت کانفرمیشن باید کاری دیگری می کردم. و یا ioe را باید وارد کنیم برای چک کردن رسیپت نامبر

نگران نباشید برای ما به این شکل بود که تا زمان رسیدن گرین کارت سایت USCIS همین ارور رو میداد .دقیقا بعد از 47 روز که گرین کارت کیس اصلی رسید استاتوس هم تغییر کرد .
برای اینکه راحتتر بتونید در جریان قرار بگیرید میتونید در سایت USCIS  یه اکانت بسازید و رسید نامبرهاتون رو اونجا ادد کنید به محض اینکه هر تغییری در وضعیت گرین کارتتون ایجاد بشه هم براتون ایمیل میاد و هم SMS .
آدرسش رو اینجا براتون میزارم .

USCIS

دوست عزیز با تشکر از شما من الان این لینکی شما فرمودید باز کردم میتونید بفرمایید منظور ازSuffixچیه و باید کدام گزینه رو بزنیم و ایا منظور از کشور و استان و زیپ کد و کلا باید ادرس امریکا رو بدیم و یا ایران رو و در ضمن حتما باید برای هریک از اعضای کیس یه اکانت جداگانه بسازیم؟راستی دوست عزیز یه سوال دیگه هم داشتم.من تو امارات نتونستم به ایمیل خودم دسترسی پیدا کنم چون یه سوال امنیتی از من میپرسید که من نمیدونستم.از من ادرس محل تولد پدرم رو میپرسید و من اصلا یادم نمیاد موقع ساختن ایمیل این گزینه رو چی وارد کردم حتما این مشکل در امریکا هم به وجود میاد درسته؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001 ، milad.abadani
(2016-08-11 ساعت 08:56)sahar2016 نوشته:  
(2016-08-11 ساعت 06:57)siamak نوشته:  نگران نباشید برای ما به این شکل بود که تا زمان رسیدن گرین کارت سایت USCIS همین ارور رو میداد .دقیقا بعد از 47 روز که گرین کارت کیس اصلی رسید استاتوس هم تغییر کرد .
برای اینکه راحتتر بتونید در جریان قرار بگیرید میتونید در سایت USCIS  یه اکانت بسازید و رسید نامبرهاتون رو اونجا ادد کنید به محض اینکه هر تغییری در وضعیت گرین کارتتون ایجاد بشه هم براتون ایمیل میاد و هم SMS .

USCIS

دوست عزیز با تشکر از شما من الان این لینکی شما فرمودید باز کردم میتونید بفرمایید منظور ازSuffixچیه و باید کدام گزینه رو بزنیم و ایا منظور از کشور و استان و زیپ کد و کلا باید ادرس آمریکا رو بدیم و یا ایران رو و در ضمن حتما باید برای هریک از اعضای کیس یه اکانت جداگانه بسازیم؟راستی دوست عزیز یه سوال دیگه هم داشتم.من تو امارات نتونستم به ایمیل خودم دسترسی پیدا کنم چون یه سوال امنیتی از من میپرسید که من نمیدونستم.از من ادرس محل تولد پدرم رو میپرسید و من اصلا یادم نمیاد موقع ساختن ایمیل این گزینه رو چی وارد کردم حتما این مشکل در آمریکا هم به وجود میاد درسته؟

Suffix مهم نیست خالی بزارید و آدرسی رو که برای گرین کارت دادید همون رو وارد کنید .نیازی هم نیست برای هر یک از اعضای خانواده اکانت جدا بسازید فقط یک اکانت بسازید و در قسمت Enter a Receipt Number رسید نامبر تمام اعضای خانواده رو تک تک وارد کنید .
در مورد مشکل ایمیلتون هم چند تا راه حل وجود داره . باید ببینید دقیقا ازتون چی میخواد و همون رو وارد کنید .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، MSDJVD ، sherwean001 ، milad.abadani
(2016-08-11 ساعت 10:09)siamak نوشته:  
(2016-08-11 ساعت 08:56)sahar2016 نوشته:  
(2016-08-11 ساعت 06:57)siamak نوشته:  نگران نباشید برای ما به این شکل بود که تا زمان رسیدن گرین کارت سایت USCIS همین ارور رو میداد .دقیقا بعد از 47 روز که گرین کارت کیس اصلی رسید استاتوس هم تغییر کرد .

USCIS

دوست عزیز با تشکر از شما من الان این لینکی شما فرمودید باز کردم میتونید بفرمایید منظور ازSuffixچیه و باید کدام گزینه رو بزنیم و ایا منظور از کشور و استان و زیپ کد و کلا باید ادرس آمریکا رو بدیم و یا ایران رو و در ضمن حتما باید برای هریک از اعضای کیس یه اکانت جداگانه بسازیم؟راستی دوست عزیز یه سوال دیگه هم داشتم.من تو امارات نتونستم به ایمیل خودم دسترسی پیدا کنم چون یه سوال امنیتی از من میپرسید که من نمیدونستم.از من ادرس محل تولد پدرم رو میپرسید و من اصلا یادم نمیاد موقع ساختن ایمیل این گزینه رو چی وارد کردم حتما این مشکل در آمریکا هم به وجود میاد درسته؟

Suffix مهم نیست خالی بزارید و آدرسی رو که برای گرین کارت دادید همون رو وارد کنید .نیازی هم نیست برای هر یک از اعضای خانواده اکانت جدا بسازید فقط یک اکانت بسازید و در قسمت Enter a Receipt Number رسید نامبر تمام اعضای خانواده رو تک تک وارد کنید .
در مورد مشکل ایمیلتون هم چند تا راه حل وجود داره . باید ببینید دقیقا ازتون چی میخواد و همون رو وارد کنید .

ممنونم دوست عزیز.همونطور که گفتم سوال میکنه"پدر شما در کجا متولد شده" و من هر چی که به نظرم درست می اومد وارد کردم ولی جواب نگرفتم.راستی شما الان مثلا در امریکا میخواهید ایمیلتون رو باز کنید غیر از پسورد سوال امنیتی دیگه ای میپرسه.شاید من تو امارات چون میخواستم از کامپیوتر هتل استفاده کنم این سوال رو میپرسید.
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
سلام خسته نباشین دوستان سوالی داشتم از خدمتتون
بعد از دریافت گرین کارت
در سال باید چند سفر و با چه بازه زمانی به آمریکا داشته باشیم (بنده قصد دارم بعدز 2 سال برم آمریکا اقامت دائم) بعضی از دوستان با بازه زمانی 11 ماه بدون پاس سفید رفتن درسته؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: R@#@ ، milad.abadani
(2016-08-10 ساعت 17:00)sepehr007 نوشته:  سلام
كسي اطلاعي از I-94 دارد يا USCIS NUMBER؟من امروز براي مصاحبه رفتم ، همه چي اوكي بود تا اينو خواستند؟ از كجا بايد بگيرم(ضمنا گرين كارد هم نيامده هنوز ) تشكر

https://www.uscis.gov/i-9-central/form-i-94
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. به نظر شما که مسیر مهاجرت را از ما زودتر شروع کردن ,بعد از یک ماه ورود خرید ماشین عاقلانه است . بدون ماشین به هیچ کار نمی شه رسید.تاکسی که گرون. اتوبوس که وحشتاک.بدون ماشین فکر نکمنم بشه کار پیدا کرد.
پاسخ
(2016-08-12 ساعت 05:38)MSDJVD نوشته:  سلام. به نظر شما که مسیر مهاجرت را از ما زودتر شروع کردن ,بعد از یک ماه ورود خرید ماشین عاقلانه است . بدون ماشین به هیچ کار نمی شه رسید.تاکسی که گرون. اتوبوس که وحشتاک.بدون ماشین فکر نکمنم بشه کار پیدا کرد.
سلام
دوست عزیز اینجا خودرو از نون شب واجب تر هستش. البته تازمان خرید خودرو از تاکسی UBER استفاده کنید چون هزینه اش تغریبا نصف تاکسی های معمولی هست.
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، milad.abadani
سلام. دوستانی که اکانت my uscis ساختن، ما 10 روزه وارد شدیم و پول گرین کارت رو از قبل پرداخت کردیم.ایا طبیعیه توی این اکانت هیچ اپدیتی برای گرین کارتها نداریم؟ check status رو هم که میزنیم validation error
پاسخ
(2016-08-12 ساعت 22:51)baran.bahari1987 نوشته:  سلام. دوستانی که اکانت my uscis ساختن، ما 10 روزه وارد شدیم و پول گرین کارت رو از قبل پرداخت کردیم.ایا طبیعیه توی این اکانت هیچ اپدیتی برای گرین کارتها نداریم؟  check status رو هم که میزنیم validation error

بله دوست عزیزم کاملا طبیعیه

ما 15 روز بعد از ورودمون هزینه گرین کارت پرداخت کردیم و در سایت USCIS اکانت ساختیم بعد از 47 روز کیس ما آپدیت شد و برامون sms و ایمیل اومد که کیس آپدیت شده و همون روز گرین کارت نفر اصلی کیس به دستمون رسید .
البته ما دوستانی هم داشتیم که گرین کارتشون زودتر به دستشون رسید .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Moody ، matin.sh ، sahar2016 ، baran.bahari1987 ، milad.abadani
سلام. به دوستان مهاجرسرایی پیشنهاد می‌کنم یه هفته بعد از ورود به امریکا (زودتر مراجعه نکنید) به اداره سوشال سکیورتی محلشون مراجعه کنند و پی گیر سوشال سکیورتی‌شون بشن. در ایالت تگزاس(شهر آستین) نیاز به پر کردن فرم هست تا پروسه سوشال سکیورتی نامبر فعال بشه تا حداکثر در ده روز کاری سوشال کارت به آدرستون پست بشه. حتما هم رسید رو دریافت کنید تا بتونید پس از ده روز کاری در صورت نرسیدن کارت، پی گیری کنید. متاسفانه اون کاغذی که سفارت ایروان در مورد فعال شدن خودبه خود سوشال و اینکه نیاز به مراجعه به اداره سوشال نیست، (چون در فرم ۲۶۰ بند مربوط به سوشال رو تیک زدیم) اشتباه‌ست.
شماره کیس:2016as2600، ارسال فرم‌ها21مِی، کنسولگری:آنکارا تغییر یافته به ایروان توسط kcc، تعداد افرادِ کیس:1، مصاحبه:اکتبر، آپدیت16اکتبر،9فوریه(ای-‌میل) کلیرنس:3مارچ دریافت ویزا:25 مارچ ورود به آمریکا:20جولای- Austin-TX دریافت گرین کارت 19سپتامبر سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، sahar2016 ، baran.bahari1987 ، alborz3718 ، sara20e ، milad.abadani
(2016-08-12 ساعت 15:45)mfarazz نوشته:  
(2016-08-12 ساعت 05:38)MSDJVD نوشته:  سلام. به نظر شما که مسیر مهاجرت را از ما زودتر شروع کردن ,بعد از یک ماه ورود خرید ماشین عاقلانه است . بدون ماشین به هیچ کار نمی شه رسید.تاکسی که گرون. اتوبوس که وحشتاک.بدون ماشین فکر نکمنم بشه کار پیدا کرد.
سلام
دوست عزیز اینجا خودرو از نون شب واجب تر هستش. البته تازمان خرید خودرو از تاکسی UBER استفاده کنید چون هزینه اش تغریبا نصف تاکسی های معمولی هست.
موفق باشید

سلام دوست عزیز میشه بفرمایید به چه طریق باید از تاکسی uberاستفاده کنیم و ایا در اولین ورود میتونیم از فرودگاه تا هتل از اون استفاده کنیم؟و هزینش چه حدود هست؟
سفر به آمریکا:
پاسخ
(2016-08-13 ساعت 03:47)rezamehrzad نوشته:  سلام. به دوستان مهاجرسرایی پیشنهاد می‌کنم یه هفته بعد از ورود به آمریکا (زودتر مراجعه نکنید) به اداره سوشال سکیورتی محلشون مراجعه کنند و پی گیر سوشال سکیورتی‌شون بشن. در ایالت تگزاس(شهر آستین) نیاز به پر کردن فرم هست تا پروسه سوشال سکیورتی نامبر فعال بشه تا حداکثر در ده روز کاری سوشال کارت به آدرستون پست بشه. حتما هم رسید رو دریافت کنید تا بتونید پس از ده روز کاری در صورت نرسیدن کارت، پی گیری کنید. متاسفانه اون کاغذی که سفارت ایروان در مورد فعال شدن خودبه خود سوشال و اینکه نیاز به مراجعه به اداره سوشال نیست، (چون در فرم ۲۶۰ بند مربوط به سوشال رو تیک زدیم) اشتباه‌ست.

ما هم در تگزاس (هیوستن) هستیم. مراجعه حضوری کردیم برای سوشیال حتی فرم هارو هم پر کردیم.
اخرش گفتن نه برای شما از همون ورودی فرودگاه وطبق فرم برای سوشیال اقدام شده.برو اگر تا 3 هفته نیومد بیا دوباره. ولی فعلا که بعد 11روز خبری نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: rezamehrzad ، milad.abadani
دوستان برخی بچه ها قبلا رفتن و ازشون درخواست کردن که شمارشو بدن تا بعدا کارت و غیره بیاد و بهشون داده شده. یعنی بگید صرفا شماره رو فعلا بدن که میخواهید حساب باز کنید و غیره.
نتیجه رو اینجا اعلام کنید.
پاسخ
درود بر شما عزیزان
از سرورانی که در موردطریقه انتقال وجه به آمریکا اطلاعاتی دارند خواهشمندم راهنمایی کنید و اینکه قانون در این مورد چه میگوید؟ . لازم بذکر است که اینجاب علاوه بر ایران ، در دبی نیز دارای حساب بانکی از قبل میباشم و مبلغ انتقالی نیز بالای 100 هزار دلار میباشد .
2- آیا میشود قبل از رفتن به حساب بستگان کل وجه را واریز کرد و بعد از افتتاح حساب آن وجه را انتقال داد ؟
3- آیا میشود بستگان قبل از ورود ما برایم حساب بانکی باز کنند و از اینجا به آن حساب واریزی داشته باشم ؟
بسیار سپاسگذارم از راهنماییتان . اگر تاپیک را اشتباه انتخاب کردم ، ضمن عذرخواهی لطفاً تاپیک صحیح را معرفی نمایید.
2016----3      سفارت : ابوظبی   مصاحبه : نیمه ژانویه   سربازی : ارتش  Big Grin    تعداد  :4   مدرک : دکتری    شغل : خصوصی    وضعیت : کلیرنس  
آپدیت سفارت: فقط یکبار بعد از مصاحبه      آپدیت سیاک  :25 ژانویه کلی و 20 آپریل فقط کیس اصلی Wink و 29 و 31 جولای دوخطی و 1 آگوست OR
کلیری :   یکی از بهترین روزهای خدا 4 آگوست  
اولین ورود : ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alborz3718 ، milad.abadani
(2016-08-13 ساعت 09:24)sahar2016 نوشته:  
(2016-08-12 ساعت 15:45)mfarazz نوشته:  
سلام
موفق باشید

سلام دوست عزیز میشه بفرمایید به چه طریق باید از تاکسی uberاستفاده کنیم و ایا در اولین ورود میتونیم از فرودگاه تا هتل از اون استفاده کنیم؟و هزینش چه حدود هست؟
سلام
برای گرفتن تاکسی UBER نیاز به کردیت کارت دارید. بانک ولز فارگو wells fargo برای تازه واردها سریع حساب باز میکنه. همزمان با گشایش حساب چکینگ یا همون حساب جاری میتونید درخواست حساب SAVING و کردیت هم بدید. برای شروع درخواست  500 یا هزار دلار حساب کردیت بدید. ابتدا سکیور کردیت کارت بهتون میدن تا شش ماه. یعنی همین 500 یا هزار دلار رو از شما میگیرن و ششماه بعد بهتون برمیگردونن.
برنامه TAXI UBER رو دانلود و نصب کنید. شماره کردیت کارت و مشخصاتتون و وارد کنید، فعال میشه. هر جا باشید درخواست کنید تاکسیها خودشون موقعیتتون و پیدا میکنن و میان پیداتون میکنن. چند آپشن داره سعی کنید از UBEREX استفاده کنید ارزونترین آپشنش هستش. من یه مسیرو با تاکسی زرد 17 دلار رفتم و برگشت همونو با UBER  تقریبا نصف یعنی 9 دلار برگشتم.

موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، MSDJVD ، Siamak ، Paniz888 ، alborz3718 ، milad.abadani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان