کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-08-13 ساعت 10:31)baran.bahari1987 نوشته:  
(2016-08-13 ساعت 03:47)rezamehrzad نوشته:  سلام. به دوستان مهاجرسرایی پیشنهاد می‌کنم یه هفته بعد از ورود به آمریکا (زودتر مراجعه نکنید) به اداره سوشال سکیورتی محلشون مراجعه کنند و پی گیر سوشال سکیورتی‌شون بشن. در ایالت تگزاس(شهر آستین) نیاز به پر کردن فرم هست تا پروسه سوشال سکیورتی نامبر فعال بشه تا حداکثر در ده روز کاری سوشال کارت به آدرستون پست بشه. حتما هم رسید رو دریافت کنید تا بتونید پس از ده روز کاری در صورت نرسیدن کارت، پی گیری کنید. متاسفانه اون کاغذی که سفارت ایروان در مورد فعال شدن خودبه خود سوشال و اینکه نیاز به مراجعه به اداره سوشال نیست، (چون در فرم ۲۶۰ بند مربوط به سوشال رو تیک زدیم) اشتباه‌ست.

ما هم در تگزاس (هیوستن) هستیم. مراجعه حضوری کردیم برای سوشیال حتی فرم هارو هم پر کردیم.
اخرش گفتن نه برای شما از همون ورودی فرودگاه  وطبق فرم برای سوشیال اقدام شده.برو اگر تا 3 هفته نیومد بیا دوباره. ولی فعلا که بعد 11روز خبری نیست

در جایی که من هستم, کارمندش در مورد اون برگه سفارت که نوشته نیاز به پر کردن فرم نیست، چیزی نمی‌دونست و حتی یه کپی از اون گرفت و گفت براش این کاغذ جدیده. بهرحال گفت اطلاعاتی از من در سایتش نیست. و گفت تا ده روز کاری و حتی زودتر برام پست می‌شه. البته امیدوارم.
شماره کیس:2016as2600، ارسال فرم‌ها21مِی، کنسولگری:آنکارا تغییر یافته به ایروان توسط kcc، تعداد افرادِ کیس:1، مصاحبه:اکتبر، آپدیت16اکتبر،9فوریه(ای-‌میل) کلیرنس:3مارچ دریافت ویزا:25 مارچ ورود به آمریکا:20جولای- Austin-TX دریافت گرین کارت 19سپتامبر سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
با سلام
خوشبختانه ديروز بعد از ٥٠روز از ورود گرين كارد را دريافت كرديم ، فقط مسئله اي كه است گرين كارد پسرم نبود(زير ٢سال) أيا اين طبيعي است يا ما بايد إعلام كنيم ؟ چون سوشال نامبر و ايدي كارد ايالتي دارد.
تشكر و اميدوارم خبرهاي خوب از همه بشنويم .
پاسخ
مهاجرسرايي ها، چرا روزهاي اول مهاجرت اين همه سخت هست !!!!؟!!!
شماره کیس: 2016AS0***
تاریخ رویت قبولی: 17 September
کنسولگری:Sydney
تعداد افراد منظور در کیس :۲
ارسال فرمهای سری اول:30 September
کارنت شدن کیس: August
نامه دوم: 25 January
مصاحبه: 8 March
وضعیت: AP
آپدیت ها: 10 March هر دو کیس، 27 April هر دو کیس، 29 April کیس اصلی، 2 May هر دو کیس، 3 May هر دو كيس، 4 May هر دو كيس ( كيس اصلي or شد )، 5 May هر دو کیس، 6 May
دریافت ویزا: 6 May
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها:
پاسخ
(2016-08-14 ساعت 06:58)fireball نوشته:  مهاجرسرايي ها، چرا روزهاي اول مهاجرت اين همه سخت هست !!!!؟!!!

سلام.همه تغییرهای زندگیمون تاحالا سخت بودن ,نبودن؟امیدتون روازدست ندید ومرتبا اهدافی که بخاطرشون وطن روترک کردید به خودتون یاداوری کنین.روحیتون رونبازین.کم کم زندگی زیبا هم میشه.فراموش نکنین چقدردراین مسیرسختی کشیدین.درپناه خداموفق باشید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، fireball ، matin.sh ، milad.abadani
(2016-08-13 ساعت 21:01)koool نوشته:  درود بر شما عزیزان
از سرورانی که در موردطریقه انتقال وجه به آمریکا اطلاعاتی دارند خواهشمندم راهنمایی کنید و اینکه قانون در این مورد چه میگوید؟  . لازم بذکر است که اینجاب علاوه بر ایران ، در دبی نیز دارای حساب بانکی از قبل میباشم و مبلغ انتقالی نیز بالای 100 هزار دلار میباشد .  
2- آیا میشود قبل از رفتن به حساب بستگان کل وجه را واریز کرد و بعد از افتتاح حساب آن وجه را انتقال داد ؟
3- آیا میشود بستگان قبل از ورود ما برایم حساب بانکی باز کنند و از اینجا به آن حساب واریزی داشته باشم ؟
بسیار سپاسگذارم از راهنماییتان . اگر تاپیک را اشتباه انتخاب کردم ، ضمن عذرخواهی لطفاً تاپیک صحیح را معرفی نمایید.

سلام دوست عزیز شما زمانی که وارد امریکا شدید می توانید اقدام کنید برای باز کردن حساب وقتی حساب را افتتاح کردید چند روز طول می کشد تا کردیت کارت شما فعال و به دست شما برسد اما این مهم نیست و شما با همان دبیت کارت که زمان افتتاح حساب به شما می دهند می توانی اقدام به انتقال پول از ایزان نمایید که از بانک مفتوح کننده حساب ،شماره حساب و نام صاحب حساب و سویف بانک را بصورت لاتین دریافت کنید و به فردی که از ایران قصد ارسال پول دارد بدهید که از ایران می بایست از طریق صرافی انتقال وجه صورت پذیرد که حدود 3 تا 5 روز زمان می برد .
اما از دبی خیلی راحتتر می توانید این کار را از طریق بانک و همان اطلاعت بالا ظرف مدت یک ساعت انجام دهید.
در مورد قانون هم من متوجه منظورتان نشدم که قانون کجا و چی رو می گویید اما از نظر قانون امریکا چون تازه می خواهید وارد بشوید خیلی سخت گیری نمی کنند ولی اقلام بالای 10 هزار دلار نیاز به توضیح دارد که باید از سرگذشت پول خود که از کجا و به چه منظوری امده توضیح دهید و اگر بیشتر از 10 هزار دلار نقد هم همراه خود داشته باشید حتما در فرودگاه اعلام کنید.
اما در مورد اینکه پول از کدام کشور امده حتما بیشتر تحقیق کنید.
در مورد افتتاح حساب به خود فرد نیاز می باشد اما در مورد انتقال به حساب بستگان امکان پذیر است اما از خود بستگان سوال شود.
اما در نظر داشته باش انتقال پول زیاد بصورت کلی جهت بیمه و مالیات شما در امریکا کمی می تواند دردسر ساز باشد
به امید موفقیت
آن ‎‎کيس نامبر‎‎ 2016AS1###: ‎‎
تعداد افراد: 3 نفر
کنسولگری:  Abu Dhabi‎‎ (تغییر کنسول گری از طرف‎‎kcc‎‎)
ارسال فرم : ‎‎ 29‎‎ می
تاریخ مصاحبه: 13 اکتبر
وضعیت :  نفر اصلی ap ، همسر و فرزند ready
شرایط : سربازی نیروی هوایی ارتش،لیسانس حسابداری ،شرکت خصوصی،‎‎
آپدیت ها : سایت سفارت  13‎‎ اکتبر،31 مارچ، سایت سیس : 9دسامبر،25 ژانویه، 9 مارچ ، 15 مارچ همسر و فرزند ، 12 آپریل ، 17 آپریل
کلیر: 31 مارچ بعد از 171 روز
ایشود : 17 آپریل
دریافت ویزا 23 آپریل
ورود : کالیفرنیا 21 جولای 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha ، alborz3718 ، milad.abadani
(2016-08-14 ساعت 09:01)lighthouse نوشته:  
(2016-08-14 ساعت 06:58)fireball نوشته:  مهاجرسرايي ها، چرا روزهاي اول مهاجرت اين همه سخت هست !!!!؟!!!

سلام.همه تغییرهای زندگیمون تاحالا سخت بودن ,نبودن؟امیدتون روازدست ندید ومرتبا اهدافی که بخاطرشون وطن روترک کردید به خودتون یاداوری کنین.روحیتون رونبازین.کم کم زندگی زیبا هم میشه.فراموش نکنین چقدردراین مسیرسختی کشیدین.درپناه خداموفق باشید.
سلام دوست عزيز، ممنون از دلگرمي كه داديد، حق با شماست بايد كمي صبورتر باشيم و به أهداف فكر كنيم.
شماره کیس: 2016AS0***
تاریخ رویت قبولی: 17 September
کنسولگری:Sydney
تعداد افراد منظور در کیس :۲
ارسال فرمهای سری اول:30 September
کارنت شدن کیس: August
نامه دوم: 25 January
مصاحبه: 8 March
وضعیت: AP
آپدیت ها: 10 March هر دو کیس، 27 April هر دو کیس، 29 April کیس اصلی، 2 May هر دو کیس، 3 May هر دو كيس، 4 May هر دو كيس ( كيس اصلي or شد )، 5 May هر دو کیس، 6 May
دریافت ویزا: 6 May
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، milad.abadani
(2016-08-14 ساعت 10:53)heidary1356 نوشته:  
(2016-08-13 ساعت 21:01)koool نوشته:  درود بر شما عزیزان
از سرورانی که در موردطریقه انتقال وجه به آمریکا اطلاعاتی دارند خواهشمندم راهنمایی کنید و اینکه قانون در این مورد چه میگوید؟  . لازم بذکر است که اینجاب علاوه بر ایران ، در دبی نیز دارای حساب بانکی از قبل میباشم و مبلغ انتقالی نیز بالای 100 هزار دلار میباشد .  
2- آیا میشود قبل از رفتن به حساب بستگان کل وجه را واریز کرد و بعد از افتتاح حساب آن وجه را انتقال داد ؟
3- آیا میشود بستگان قبل از ورود ما برایم حساب بانکی باز کنند و از اینجا به آن حساب واریزی داشته باشم ؟
بسیار سپاسگذارم از راهنماییتان . اگر تاپیک را اشتباه انتخاب کردم ، ضمن عذرخواهی لطفاً تاپیک صحیح را معرفی نمایید.

سلام دوست عزیز
اما از نظر قانون آمریکا چون تازه می خواهید وارد بشوید خیلی سخت گیری نمی کنند ولی اقلام بالای 10 هزار دلار نیاز به توضیح دارد که باید از سرگذشت پول خود که از کجا و به چه منظوری امده توضیح دهید و اگر بیشتر از 10 هزار دلار نقد هم همراه خود داشته باشید حتما در فرودگاه اعلام کنید.
اما در مورد اینکه پول از کدام کشور امده حتما بیشتر تحقیق کنید.

به امید موفقیت

با سپاس از راهنماییتان ،
لطف کنید در مورد انتقال اولین وجه از ایران یا دبی ، پس از افتتاح حساب در آم ر ی ک ا توسط صرافی بیشتر توضیح دهید که اگر مبلغ بالا ی 10000 دلار بود نیاز به ارایه مدارک هست ؟؟ مثلا برای 100 تا 200 هزار دلار انتقال از راه صرافی در مرحله اول باید مدارک منشا پول ارایه کنیم ؟؟ و بقول معروف سین جیم میشویم .
بنظر این طبیعیست که هر مهاجری با توجه به تعداد خانواده و مخارج زندگی اولیه نیاز به وجوه بالاتر از 10000 دلار دارد ! تا موقع کار مناسب و در آمد مناسب !!
من با هر کسی در آنجا صحبت کردم گفتند حدالقل هزینه یکسال زندگی را باید بهمراه داشته باشید برای اطمینان خاطر تا پیدا کردن شغل و درامد مناسب.
با توجه به این ،لطفا از شما و دوستان با تجربه که زودتر رفتند خواهشمندم طبق تجربه شخصی راهنمایی کنید .
2016----3      سفارت : ابوظبی   مصاحبه : نیمه ژانویه   سربازی : ارتش  Big Grin    تعداد  :4   مدرک : دکتری    شغل : خصوصی    وضعیت : کلیرنس  
آپدیت سفارت: فقط یکبار بعد از مصاحبه      آپدیت سیاک  :25 ژانویه کلی و 20 آپریل فقط کیس اصلی Wink و 29 و 31 جولای دوخطی و 1 آگوست OR
کلیری :   یکی از بهترین روزهای خدا 4 آگوست  
اولین ورود : ؟
پاسخ
سلام
كسي اطلاع دارد بابت گرين كارد بچه زير ٢سال( براي من و همسرم ٢روز پيش امد ولي براي بچه نيامده ، ضمنا بعد از گرفتن گرين كارد براي تغيير ادرس بايد إيميل بزنيم يا حضوري هم ميشود .
تشكر
پاسخ
(2016-08-15 ساعت 08:17)sepehr007 نوشته:  سلام
كسي اطلاع دارد بابت گرين كارد بچه زير ٢سال( براي من و همسرم ٢روز پيش امد ولي براي بچه نيامده ، ضمنا بعد از گرفتن گرين كارد براي تغيير ادرس بايد إيميل بزنيم يا حضوري هم ميشود .
تشكر

برای تغییر آدرس میتونید از این لینک استفاده کنید .تمام مراحل شفاف و راحت هستند .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr007 ، milad.abadani
(2016-08-15 ساعت 10:06)siamak نوشته:  
(2016-08-15 ساعت 08:17)sepehr007 نوشته:  سلام
تشكر

برای تغییر آدرس میتونید از این لینک استفاده کنید .تمام مراحل شفاف و راحت هستند .

با سلام و تشكر فراوان ، امكان دارد درباره نرسيدن گرين كارد بچه هم توضيح بدهيد.
تشكر
پاسخ
سلام خسته نباشین دوستان سوالی داشتم از خدمتتون
بعد از دریافت گرین کارت
در سال باید چند سفر و با چه بازه زمانی به آمریکا داشته باشیم (بنده قصد دارم بعدز 2 سال برم آمریکا اقامت دائم) بعضی از دوستان با بازه زمانی 11 ماه بدون پاس سفید رفتن درسته؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود به همه دوستان
گرین کارت من و همسرم بعد از 9 ماه هنوز نیومده و هیچ تغییر وضعیتی هم تو سایتشون ایجاد نشده و فقط زدن که دریافت کردن پول رو و هر چی ایمیل میزنم جواب میدن که باید باهاتون صحبت کنیم در صورتی که من ایران هستم و نمیتونم با تلفنشون تماس بگیرم
دو تا سوال دارم
1-کسی میدونه چطوری از ایران با دفترشون تماس برقرار کنم؟
2-ماه بعد قصد دارم برم برای پیگیری چطور میتونم از دفترشون وقت بگیرم و چند روز پس از درخواست وقت میدن؟
چون زمان سفرم محدوده میخوام از ایران درخواست بدم و اونجا حضوری مراجعه کنم
و چند روز پس از مراجعه گرین کارت برام ارسال میشه ؟
ممنون میشم از راهنماییتون
شماره کیس: ***2015AS0006
نفرات : 2 نفر
سفارت: انکارا/ تغییر به ایروان
ارسال فرم سری اول : 5 جون
کارنت شدن :20 می
مصاحبه : دوم جولای
ویزا یکضرب بعد از یک هفته
مقصد : دالاس
اولین ورود : 11 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-08-16 ساعت 01:25)sepehr007 نوشته:  با سلام و تشكر فراوان ، امكان دارد درباره نرسيدن گرين كارد بچه هم توضيح بدهيد.
تشكر

برای پیگیری گرین کارت فرزندتون هم میتونید این فرمرو پر کنید و پیگیری کنید .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: sepehr007 ، baran.bahari1987 ، Rira_1982
سلام
برای صدور گرین کارت برای انگشت نگاری نباید بریم؟
و اینکه اگه انگشت نگاری داره بعد از انگشت نگاری میشه از آمریکا خارج شد بعد به آدرسی که تو آمریکا دادیم بیاد و برای من بفرستن یا تا زمان تحویل گرین کارت باید تو خاک آمریکا موند؟
Sspsk Rolleyes
پاسخ
سلام دوستان.
من دارم برنامه ریزی میکنم که برم آنکارا بعد از اینکه ویزامو گرفتم از همون ور برم آمریکا. من میخوام جمعه همین هفته برم آنکارا و همون روز صبح مدارک رو ارسال کنم سفارت. امیدوارم روز کاری بعد که دوشنبه هست مدارکم برسه سفارت. از اونجا که سفارت میگه ‎3-5‎ روز طول میکشه تا ویزا صادر بشه، من فرض میکنم که اگه 4 روز برا من طول بکشه. ایشالا جمعه ویزا آماده میشه (حتی شاید 5 شنبه). شنبه و یا 1 شنبه هم بلیط آمریکا رو بگیرم. البته میدونم بعضی مواقع ممکنه موارد خاص هم پیش بیاد که بیشترم طول بکشه. خواستم ببینم به نظرتون این برنامه من جواب میده یا زمان بیشتری رو نیاز دارم.
ممنون میشم من رو راهنمائی کنید.
CR1
Ankara
AUG.2014: Priority Date
تکمیل مدارک: Oct.2015
ایمیل سفارت: Mar.2016
مصاحبه: May.2016
نتیجه: AP!
کلیرنس: Aug.2016 . ابتدا دوخطی، پس از 23 روز Or، و بعد از 3 روز ایمیل کلیر شدن
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان