کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
Sad 
از اون دوستی که گفت از سال 1993 شرکت کرده تو این تاپیک کسی باسابقه تر هست ؟!

چه امضای غم انگیزی?
[/quote]

سلام من از سال 90 دارم شرکت میکنم ولی ...
تشکر کنندگان: msr839 ، aram_hpanahi ، rezaeebarmi
نازی . بریم خارج . نازی
خارج
تشکر کنندگان: dv2017 ، mehre cyrus ، jack87 ، arminqt ، msr839 ، alirezanz ، Malmal60 ، Pakpourasghar ، redbull ، someonelikeyou ، aram_hpanahi ، taptan
(2016-05-02 ساعت 20:36)Concept نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 20:33)mary59 نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 20:23)Concept نوشته:  از اون دوستی که گفت از سال 1993 شرکت کرده تو این تاپیک کسی باسابقه تر هست ؟!

چه امضای غم انگیزی?

Sad
انگار رفتن یه قسمتی از فرهنگ ماست اصلا...

هجرت، تاریخ ما نبود، به زور تحمیل شد...
تشکر کنندگان: Concept ، arminqt ، msr839 ، Sedagat ، alirezanz ، Malmal60 ، aram_hpanahi
دوستان یه شب دیگه مونده لطفا مراقب بحثها باشید Wink
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
تشکر کنندگان: crysis ، mehre cyrus ، jack87 ، arminqt ، msr839 ، Sedagat ، alirezanz ، mary59 ، Malmal60 ، amirmc ، redbull ، aram_hpanahi ، ali etesami
فردا شوشه لی پک لیلی لونِ
فردا شوشه یارُم واشنگتنِ Big Grin
.
بازم دعا میکنم فردا شب همگی با خبر قبولیتون خوشحالمون کنید شما هم اگه قابل دونستین همسفرتون بشیم ما رو دعا کنید
دوست عزیز
بله خود شما
10 ثانیه بخند :-)
مرسی

تشکر کنندگان: dv2017 ، mehre cyrus ، msr839 ، arminqt ، Sedagat ، alirezanz ، mary59 ، crysis ، amirmc ، redbull ، aram_hpanahi ، mom ، sepideh1234
(2016-05-02 ساعت 20:44)dv2017 نوشته:  دوستان یه شب دیگه مونده لطفا مراقب بحثها باشید  Wink

برنده ميشي . حالا ببين
زندگي را روي شانس نبايد بست

WINTER IS COMING
تشکر کنندگان: msr839 ، mehre cyrus ، dv2017 ، Sedagat ، alirezanz ، mary59 ، jack87 ، crysis ، redbull ، aram_hpanahi
(2016-05-02 ساعت 20:41)mary59 نوشته:  هجرت،  تاریخ ما نبود،  به زور تحمیل شد...

بله
و همچنین نشون میده چقدر میتونه مهم باشه این مسئله وقتی محوریت سرآغاز تاریخ سرزمینی باشه..
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...
تشکر کنندگان: arminqt ، alirezanz ، mary59 ، Malmal60 ، Sedagat ، redbull ، msr839 ، aram_hpanahi
(2016-05-02 ساعت 20:46)arminqt نوشته:  
(2016-05-02 ساعت 20:44)dv2017 نوشته:  دوستان یه شب دیگه مونده لطفا مراقب بحثها باشید  Wink

برنده ميشي . حالا ببين
الان صورتم دیدنیه ، نیشم تا بناگوش بازه Big Grin
کلی ذوقیدم
ممنون دوست عزیز Smile
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، Sedagat ، alirezanz ، jack87 ، mary59 ، Malmal60 ، algh90 ، arminqt ، redbull ، arman_ghasr68 ، msr839 ، aram_hpanahi
0Day, 23 Hour, 40 Min, 51 Sec مونده، فردا این زمان دو گروه داریم هر دو سکته کرده ،گروه اول از خوشی سکته کردن،گروه دوم از ناراحتی سکته زدن.امیدوارم از گروه اول باشین سکته کرده،فلج از خوشی نه ناراحتی.
تشکر کنندگان: alirezanz ، mehre cyrus ، Sedagat ، Malmal60 ، jack87 ، dv2017 ، mary59 ، redbull ، msr839 ، aram_hpanahi ، LAlover ، ali etesami ، copol ، rezaeebarmi
سلام به همه
از دوستان کسی نرم افزار ‎adobe reader‎ برای ویرایش فایل های ‎pdf‎ داره؟ نرم افزاری که به ‎license‎ نیاز نداشته باشه
تشکر کنندگان: msr839 ، aram_hpanahi
منم برگشتم با کلی امید
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: alirezanz ، dv2017 ، mary59 ، Sedagat ، jack87 ، mehre cyrus ، amirmc ، redbull ، msr839 ، aram_hpanahi
دوست جون های عزیزم امیدوارم اخرین شب قرعه کشی و به خوبی پشت سر بذارید.
آرزوی قلبی من برای همه دوستان چه اونایی که از قدیم ثبت نام میکردن چه جدید، چه اونایی که صلاحشونه چه اونایی که نیست، اون عزیزانی که نیازشونه و اونایی که آرزوشونه درکل بچه های مهاجرسرا ، علی آقا کریمی، آقا مهدوی کیا همه و همه امسال ، سالشون باشه برنده بشن و سال دیگه بیان از سفرنامه و تجربیات زندگیشون واسمون بگن. آمین
تشکر کنندگان: dv2017 ، redbull ، payamshad ، arman_ghasr68 ، asrainman ، msr839 ، aram_hpanahi ، algh90 ، LAlover ، ali etesami ، copol ، sheghi
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه

توی پستها خوندم یکی نوشته بود جمله بالا یعنی چی ، همرو نخوندم اگه پاسخ هست از تکراری بودن مطلب عذر میخوام
من خودم اون اوایل که اومده بودم توی این تاپیک ( رجوع شود به تاریخ عضویتم) امضای سامی عزیز نظرمو جلب کرد و اون موقع بود که رفتم دنبال معنیش .

...
یکی از این واژه‌ها که هنوز در لهجه‌های مختلف مردم زاگرس نشین وجود دارد و با مشتقات خود هنوز کاربرد دارد، واژه" نچیر" میباشد که به معنای شکار گوشتی است و "نچیروان" هم اسمی است به معنای شکارگر ماهر که از همان واژه مشتق شده است و لفظ تعریب شده آن نوشیروان است که در گذشته نام نوشیروان عادل یکی از پادشاهان ساسانی بوده و در حال حاضر هم در لهجه‌های مختلف کردی نام"نچیروان" بر کودکان ایشان گذارده میشود. نامی که امروزه در لهجه‌های فارسی اثری از کاربرد آن یافت نمیشود.
...
واژه نخچیر در زبان باستانی دری به واژه نچیر در زبان عموم تغییر شکل میدهد و در ادامه با رسم‌الخط عربی به واسطه عدم وجود حرف"چ" در این زبان، واژه به صورت نجیر نگاشته آمده است. دست‌نویس بودن کتاب‌های کهن و کپی نویسی کاتبان خراسانی از روی آنها و عدم فهم واژه نجیر و اصالت آن، و به زعم کاتبان برای درست کردن املای غلط پیشین به این واژه یک الف ناقابل چسبانده‌اند تا دست کم معنایی از آن برداشت کنند و در اشتباهی تاریخی و ادبی، معنای واقعی را به بیراه ببرند و این غلط مصطلح تا به امروز در بین فارسی زبانان رایج است.اصطلاح به این گونه تصحیح میشود: "مرغی که نچیر می‌خوره، نوکش کجه"، یعنی  پرنده‌ای که شکار گوشتی می‌خوره نوکش کجه. این معنا را نه هر کارشناس و جانورشناس بلکه هر فردی که این پرندگان را دیده باشد، حتما تأیید خواهد کرد.

برای مشاهده متن کامل به این سایت‎مراجعه کنید
تشکر کنندگان: alirezanz ، mehre cyrus ، jack87 ، arminqt ، redbull ، Malmal60 ، Pakpourasghar ، amin_j ، msr839 ، abas_kashan ، aram_hpanahi ، sattar1981 ، copol ، sheghi
من فال حافظ گرفتم گفت یه سفر مهمی میری یعنی می شه؟
‎ -1شماره کیس:--------------
‎-‎2 تاریخ رویت قبولی: ---------‎‎
3 - کنسولگری: ---------------‎
4 - تعداد افراد منظور در کیس: ‎4
5 - ارسال فرمهای سری اول: --------------‎
6 - کارنت شدن کیس: --------‎‎
7 - نامه دوم: ----------
‎8- مصاحبه:--------
9-صدور ویزا:
تشکر کنندگان: dv2017 ، alirezanz ، mehre cyrus ، Sedagat ، jack87 ، arminqt ، redbull ، msr839 ، aram_hpanahi ، mom ، rezaeebarmi
بچه ها ، مهمون داریم Wink مهمون که نه یکی از صاحب خونه هاست
اگه بخوام مثبت اندیش باشم ، میگم امشب پست میذاره Smile
تشکر کنندگان: alirezanz ، mehre cyrus ، jack87 ، arminqt ، redbull ، Pakpourasghar ، msr839 ، aram_hpanahi ، sheghi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان