کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-02-12 ساعت 23:23)pichak333 نوشته:  pakpourasgh ممنون از پستهاي خوبت
اگر ممكنه در مورد ميامي:
هيزينه ها
مشاغلي كه ممكنه توي اين شهر موردنيازتر باشه
فرهنگشون
هم مطلب بذار.

چشم حتما.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: pichak333 ، jsmlz
(2016-02-12 ساعت 22:56)someonelikeyou نوشته:  دو سال دیگه دلمون برای سنگگ و دیزی تنگ بشه

خدایا هر کی رو لازمشه به اونجا برسون.
مثلاً همین دوست عزیزمون که این بالا پست دادن و اشک توی چشم من جمع کردند،
اخه من همین الان هم دلم واسه سنگک خدا تومنی و دیزی که توش گوشت و نخود باشه که بعدش بکوبیم تنگ شده،
بعد ایشون با این وضعیت اقتصادی حتما روزی یکی رو میزنن به بدن که اینطور دل من رو خون میکنن.

خدایا هر کی حقشه رو برسون، اونهایی هم که وضعشون توپه رو همین جا نگه دار Sad
مرسی خدا که درک میکنی Shy

Big Grin
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، pichak333 ، aram_hpanahi ، jsmlz
(2016-02-13 ساعت 00:51)milade نوشته:  
(2016-02-12 ساعت 22:56)someonelikeyou نوشته:  دو سال دیگه دلمون برای سنگگ و دیزی تنگ بشه

اخه من همین الان هم دلم واسه سنگک خدا تومنی و دیزی که توش گوشت و نخود باشه که بعدش بکوبیم تنگ شده،
بعد ایشون با این وضعیت اقتصادی حتما روزی یکی رو میزنن به بدن که اینطور دل من رو خون میکنن.

Big Grin

به نظر من کاملا داری اشتباه میکنی 
اگه کسی قدرت ساپورت خودش و همراهانشو با پیش بینی شش ماه تا یک سال اول ورود به امریکا رو نداره کاملن اشتباهه که بخواد بره و امیدوارم چنین کسی اصلن برنده نشه چون مطمئنا اگر که عاقل باشه زود برمیگرده و در غیر این صورت بی خانمان میشه و همینطور شانس کسایی مث من و شما رو که شرایطشو دارن از بین میبره خخخخخخ
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: milade ، Danoosh ، pichak333 ، jsmlz
(2016-02-12 ساعت 18:23)shanks نوشته:  
(2016-02-12 ساعت 14:56)kkr200 نوشته:  در موردِ یه موضوع میخوام نظرتون رو بپرسم

5 سال پیش که من قصد مهاجرت نداشتم برای تولد خودم یه گیتار به خودم دادم
یه یاماها سی70...
بعد یه مدت شروع کردم کلاس رفتن و کم کم طبع هنریم شکل گرفت
کلا موسیقی رو دوست دارم
ولی یه مدت کنار گذشتم تا سالِ قبل که دوباره رفتم کلاس
این بار مسئول آموزشگاه که اتفاقا توی موسیقی سنتی ایران هم دستی داشت و روی دیوار آموزشگاه کلی تقدیر نامه وصل بود یه داستان برام تعریف کرد:

من و دوستم برای تحصیل رفتیم آمریکا، بعد از تحصیل میخواستن ما رو بفرستن ایران با وجود این که خیلی دنبالش بودیم که بهمون اجازه موندن بدن...
به عنوان آخرین شانسمون جلوی مامور کنسول گری به التماس افتادیم اونم جوابمونو داد چرا فکر میکنین آمریکا به شما نیاز داره؟ چه هنری دارین که ما بخوایم شما بمونین؟

ادامه داد: من و دوستم به هم خیره شدیم و جوابی نداشتیم
که یهو یادِ ویالونم افتادم... هر چند تازه داشتم یاد میگرفتم و بیشتر صداش مثلِ جیغ زدن یه دختر بچه بود ولی ویالونم و در آوردم و شروع کردم اون قسمتی که مسلط تر بودم رو زدم...
و نتیجه این شد که دوستم دیپورت شد و من موندگار شدم...

جالب تر این بود که توی یکی از عکس هاش کنار یه خونه وایساده بود و جورج کلونی عکس گرفته بود
وقتی پرسیدم استاد جریانِ این عکس چیه؟
جواب داد: خب اونا به هنر خیلی اهمیت میدن بعد از 7 سال که موندگار شدم (ساز اصلیش 3 تار هست) یه کنسرت دعوت شدم و 3 تار زدم
بعد از اون یه خونه بهم دادن که 2 سمتِ درش پرچم آمریکا آویزون بود و به این معنی بود که دولتِ آمریکا این خونه رو به یه هنرمند داده...

حالا سوال اینه:
از اونجایی که منم در حد الفبای موسقی رو میدونم (خونه نمیخوام ) امکانش هست با گیتارم بهم ویزا بدن؟ Big Grin

اتفاقا چند وقت پیش داشتم یه برنامه میدیدم دکتر کاملی داشت با یه نفر صحبت میکردم دقیق نفهمیدم طرف چیکاره بود ولی فک کنم از کارکنانه وزارت امور خارجه ها یه چی تو همین مایه ها بود که اطلاعات در مورد مهاجرت داشت.داشتن در مورد ای بی 1 وای بی 2 حرف میزدن.میگفت اگر کسی هنری داشته باشه که به درد کل ایالات متحده بخوره و بتونه اینو به کنسول ثابت بکنه و همین طور توی اون رشته یا هنر کار کرده باشه سابقه داشته باشه یا درسشو خونده باشه احتمال گرفتن ویزا در ای بی 1یا 2 هست براش...البته باز بهتره اصل فیلم رو ببینی دقیقتر متوجه بشی.

در مورد EB1 اطلاعاتی تو لینک زیر هس که ورزشکارا ، هنرمندا ، مخترعها ، پژوهشگرا و کلا کسایی که بتونن اثبات کنن تو زمینه کاریشون جزو چند نفر اولن میتونن ویزا بگیرن و اقامت دایم .
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...DB%8C+EB1a
تشکر کنندگان: milade ، dv2017 ، Danoosh ، pichak333 ، shanks ، jsmlz
(2016-02-13 ساعت 01:40)someonelikeyou نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 00:51)milade نوشته:  

Big Grin

به نظر من کاملا داری اشتباه میکنی 
اگه کسی قدرت ساپورت خودش و همراهانشو با پیش بینی شش ماه تا یک سال اول ورود به آمریکا رو نداره کاملن اشتباهه که بخواد بره و امیدوارم چنین کسی اصلن برنده نشه چون مطمئنا اگر که عاقل باشه زود برمیگرده و در غیر این صورت بی خانمان میشه و همینطور شانس کسایی مث من رو که شرایطشو دارن از بین میبره خخخخخخ

به قول آقای دایی میفرمایند: "خیلی خیلی عذل مبخوام اما با نطلتون مخالفم!"
همین ارش مهاجر خودمون با 3000 تا رفته بود! این نشون میده که امریکا بر عکس تفکر شما سرزمین فرصت ها هست نه سرزمین گردن کلفت ها!
بدین معنی که شما دو ریال سواد داشته باش میگذارندشون روی سرشون حوا حوالت میکنند.
اون واسه ایرانه که باید ادم خر پول باشه تا ادم حساب بشه!
غیر از این بود که امریکا و ایران، چه فرقی داشت!

البته نمیگم ادم باید با صفر بره. اما خب جور کردن 6 ماه هزینه زندگی یعنی حدود 20 تومن خیلی هم زیاد نیست واسه یه نفر انسان که میخواد بجنگه!

شما که شرایطشو داره باید بری سراغ EB5 ! همین چار تا مث شماست که شانس یه سری مفلوک مثل ما رو صفر کردی دیگه!

خدایا این حرفاشم اضافه کن تو کارنامش سر پل صراط حالشو بگیرم!

اومدی؟ Big Grin
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، jsmlz
شش ماه بیست میلیون تومن؟؟؟؟؟؟؟؟
اولا قضیه آرش برا وقتی بود که حقوق ساعتی چهار دلار بود بعدشم آرش سر دو هفته کار گیر آورد

شش ماه بیست میلیون تومن

من عربیم خوب نیس ولی الهم اشف همه مریضا رو
برنده خوش شانس
تشکر کنندگان: milade ، mehre cyrus ، jsmlz
این جمله امریکا سرزمین فرصت هاست واسه وقتی بود مردم میرفتن آب رودخونه رو با آبکش میگشتن که طلا پیدا کنن

الان امریکا سرزمین مبارزه ۲۴۷

من خودم کلی پست تخیلی و خوش بینانه نوشتم اینجا ولی بیشتر دوستان میدونن که نوشته های من همش شوخیه
ولی این دوستمون واقعن خوش بینه

پ.ن الان دوباره خوندم بیست میلیوت تومن برا شش ماه واسه انسانی که مبخواد بجنگه
دوست عزیزم الان دمپایی ابری جنس خوب بخوای بگیری واسه جنگیدن کم کم صد و پنجاه تومن واست آب میخوره
با بیست میلیون مگه بیای تو کوچه ما باهم کشتی چوخه بگیریم
ناراحت نشیا ولی چون واقعن احساس کردم داری این حرفا رو جدی میزنی گفتم با وتقعیت روبرو بشی
برنده خوش شانس
(2016-02-13 ساعت 02:14)someonelikeyou نوشته:  شش ماه بیست میلیون تومن؟؟؟؟؟؟؟؟
اولا قضیه آرش برا وقتی بود که حقوق ساعتی چهار دلار بود بعدشم آرش سر دو هفته کار گیر آورد

شش ماه بیست میلیون تومن

من عربیم خوب نیس ولی الهم اشف همه مریضا رو

(2016-02-13 ساعت 02:18)someonelikeyou نوشته:  این جمله آمریکا سرزمین فرصت هاست واسه وقتی بود مردم میرفتن آب رودخونه رو با آبکش میگشتن که طلا پیدا کنن

الان آمریکا سرزمین مبارزه ۲۴۷

من خودم کلی پست تخیلی و خوش بینانه نوشتم اینجا ولی بیشتر دوستان میدونن که نوشته های من همش شوخیه
ولی این دوستمون واقعن خوش بینه

پ.ن الان دوباره خوندم بیست میلیوت تومن برا شش ماه واسه انسانی که مبخواد بجنگه
دوست عزیزم الان دمپایی ابری جنس خوب بخوای بگیری واسه جنگیدن کم کم صد و پنجاه تومن واست آب میخوره
با بیست میلیون مگه بیای تو کوچه ما باهم کشتی چوخه بگیریم
ناراحت نشیا ولی چون واقعن احساس کردم داری این حرفا رو جدی میزنی گفتم با وتقعیت روبرو بشی

ممنونم از توضیحاتتون.
بله 6 ماه بیست میلیون تومان.
که ما بگیریمش 6000 دلار که اونجا داشته باشیم واسه 6 ماه یعنی ماهی 1000 دلار.
اگر طرف بخواد کار کنه طبق یک حساب ساده:
با حساب اینکه دوستان مهاجر سرایی اوایل تن به هر کاری میدن برای اینکه پولشون از دست نره و طرف بره توی یک رستوران کارکنه اوایل با همون ساعتی 7 دلار میتونه یه کمک خرج داشته باشه(طرف مال کار کردن باشه سه ماهه یه رستوران رو دیگه پیدا میکنه!) . حالا ما بگیم پارت تایم هم پیدا کنه بازم کمک خرج خواهد بود.
و البته به نظرم اگر شما فکر میکنید که حدوداً با ماهی 1000-1500 تا نمیشه یه زندگی بخور نمیر داشت تا از گرسنگی نمرد سخت در اشتباهید چراکه با یک اتاق اشتراکی و نخوردن غذای بیرون در ابتدای کار و استفاده از حمل و نقل عمومی و کلی توصیه دیکه میشه کلی سیوینگ داشت.

به نظرم شما خیلی خیلی توی فاز فیلم های هالیودی هستید و در نظر دارید هر روز لنگ دراز کنید توی سواحل و یا شایدم توی همون خیابان فلان غذای ایرونی سرو کنید و کلی هم انعام به جیب بزنید دیگه ... و اما من معتقدم هر کسی به اندازه فهم و شعور و سوادش حرف میزنه، کار میکنه و مزد میگیره : )
بنابراین نابرده رنج گنج میسر نمیشود، کسی که توی ایران خودمون یه دمپایی ابری هم دستش نمیدن و هر روزش به خیال پردازی هست توقع نمیشه کرد که توی سرزمین فرصت ها بتونه کار پیداکنه.
احتمالاً اگر به شما باشه همه این ایرانی هایی که هر روز دارند میروند و سخت تلاش میکنند قصست دیگه! اما نه دوست عزیز ، بهتره از اون حالت جوک پست هات خارج بشی و ببینی مردمی هم هستند که کار میکنند ...

البته باز هم میگم تنها در صورتی موفق خواهید بود که تخصصی داشته باشید، وگرنه که ...

میدونم، احتمالاً درکش سخته! Big Grin
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، aram_hpanahi ، jsmlz ، roadhog
20 میلیون حالا با دلار 3000 تومان دولتی میشه 6000 هزار تا اینا ...
تو شهرای بزرگ میتونی 2 ماه با این پول دومم بیاری ... شایدم 2هفته بیشتر ...
ولی قبول کن بیشتر نمیشه ....
نمیگم بری یه شهر کوچیک که هزینه هات خیلی پایین بیاد....
بعدشم برادر من ، اقا ارش عزیز ما سال چند مهاجرت کردن ؟! سال2006 ! حدودا 10 سال پیش ...
بعدم ایشون روزای اولش فکو فامیلی داشته که پیششون بوده ...
بعدم خیلی زود کار پیدا کرده !
اصلا گزینه ایشون مورد مقایسه با بقول خودت ادمای مفلوکی مثه ما نیست !
-----
اگه تنهایی میری که 10000 تا ، تا حد لازم بسته ... اگه معقول خرج کنی و به موقع کار پیدا کنی ... نه زود نه دیر !
ولی اگه زن و بچه ای همراته هزینه هات واقعا زیاد میشه ... که بنظرم باید از خیر شهرای بزرگ بگذری تا وقتی جا بیفتی !
ادم هیچی نداشته باشه ؛ ولی فقط مرد باشه !
تشکر کنندگان: milade ، someonelikeyou ، aram_hpanahi ، jsmlz
الان یجا خوندم یه خانوم ایرانی الااصل به اسم ازیتا راجی ، سفیر امریکا در سوئد شده ....
یه بنده خدایی زیرش کامنت کرده بود : حالا بخاطر این عربستان فشار نیاره به مجلس سنا تا مارو تحریم کنن Big Grin
جدا از شوخی
بنظرم قابل افتخاره که ایرانی های امریکا اکثرا از قشر تحصیلکرده و متشخص اون جامعه هستن
(2016-02-13 ساعت 02:52)meraj-fallahi نوشته:  20 میلیون حالا با دلار 3000 تومان دولتی میشه 6000 هزار تا اینا ...
بعدشم برادر من ، اقا ارش عزیز ما سال چند مهاجرت کردن ؟! سال2006 ! حدودا 10 سال پیش ...
اصلا گزینه ایشون مورد مقایسه با بقول خودت ادمای مفلوکی مثه ما نیست !
-----
اگه تنهایی میری که 10000 تا ، تا حد لازم بسته ... اگه معقول خرج کنی و به موقع کار پیدا کنی ... نه زود نه دیر !
ولی اگه زن و بچه ای همراته هزینه هات واقعا زیاد میشه ... که بنظرم باید از خیر شهرای بزرگ بگذری تا وقتی جا بیفتی !

این ستگی داره به سبک زندگی ها.
2 ماه رو به نظرم شما خیلی کم حساب کردید.
مگر اینکه طرف یک خونه مستقل بخواد بگیره! وگرنه با یک اتاق توی حاشیه شهر هم میشه زندگی کرد! کسی که پول انچنانی نداره موقعیت خودش رو درک میکنه و تصمیم درست میگیره مطمعناً.

دوستان اونجا ایران نیست که هر روز قیمت یه چیزی باشه.
قیمت ها اکثراً ثبات دارند و در برخی کالاها کمتر میوشند که بیشتر نه!
بنابراین فکر نمیکنم امریکا این قدر بی در و پیکر باشه که در طول 10 سال 2 برابر شده باشه هزینه ها دز صورتی که سود بانکی به 1% هم نمیرسه. این یعنی تورم کمتر از 5% که در 10 سال میشه 50% در بدترین حالت!

درسته نخوردیم نون گندم، اما دیدیم دست مردم!
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، jsmlz ، roadhog
اولا من نمیدونم چه مشکلی پیش اومده مستقیما نمیتونم ریپلای کنم کامنت دوستان رو ....
----
میلاد جان باور کن حرفات فقط خوشگله ! تو، من یا هر کدوممون که پامونو بزاریم امریکا تا یه هفته هنگیم ... هرچقدم که حالا زرنگ باشیم !
یه مدت باید بگذره تا گوشات عادت کنه به انگلیسی شنیدن و بالطبع تو ذهنت ترنسلیت کردن و پاسخ دادن به انگلیسی ...
چون اونها قطعا مثه فیلماشون سلیس و واضح صحبت نمیکنن ....
ببین برادر عزیزم ‍! تو فقط یه ماه لازم داری تا دوربرت رو بشناسی ...
حالا توضیحات بعدا و زیادش بماند !
ولی این قضیه تخصص !
باور بفرمایید من درک نمیکنم منظور این تخصص تخصص گفتن برخی هارو ... که تازگی های تو سایت هم خیلی مد شده !!!
تخصص بنظرتون چیه ؟! رستوران کار بودن ! لوله کشی بلد بودن ! بنایی یا کلا کارای فنی ؟!
بنظرتون کسی که 6 سال وقت گذاشته تو دانشگاه درس خونده ارشد گرفته و داره با همون درسی که خونده امرار معاش میکنه ! تخصص حساب نمیشه ؟!
منظورتون از تخصص اینه که طرف حتما باید اچار فرانسه باشه !!! نه دوست عزیز در امریکا هم مردم به این شدت اچار فرانسه نیستن !!!!
من بشخصه نمیرم که جیمز باند بازی دربیارم....
من میرم که یه زندگی اروم ُ ساده توام با پیشرفت پله به پله داشته باشم ...
چیزی که در ایران ادمای تنهایی مثل من ازش بطور قطع عاجزن ...

موفق باشید - یاعلی
تشکر کنندگان: milade ، someonelikeyou ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، jsmlz
دوستان خدایی من آدم اهل چونه زدن و کل کل کردن نیستم الانم چون دو روز تعطیلی کلی خوابیدم و الان خوابم نمیبره اینجا باز جواب میدم

آخه برادر من چرا حرفای خنده دار میزنی

مطمئن باش اگه اینجا هم سواد و شعور و فهم داشتی که صد البته داری بازم مزدتو میدن
منتها بیست میلیون تومن واسه شش ماه یه جوک خیلی غم انگیزه
میدونم تو ذهنت چیا میگذره الان ایرانی هایی که رفتن امریکا و موفق شدن و کار میکنن و مزد میگیرن واسه تو امید کردستانی و فیروز نادری و امثال اینان
ولی داداش من ، ندیده و نشناخته بهت میگم متاسفانه زندگی اصلا اونجوری نیس
اون کار کردنی که شما طبق اون بخوای زندگیتو الان از هیچ و در یک کشور خارجی باهاش بسازی نه در توان تو و نه هیچ کس دیگه نیست مطمئن باش اگه شما یک سواد و فهم و درک و شعور ( همونایی که میگی من ندارم ) رو یک اپسیلون بالاتر از متوسط جامعه داشتی الان وضع اقتصادیت همینجا هم خوب بود
ببین این توهین نیست همین حرف در مورد بیشتر ما درسته
ما ها یک طبقه متوسط خیلی پر جمعیتی هستیم که اونقدر تعداد زیاده که شانس موفقیت به نزدیک صفر رسیده
بعدشم چرا فک میکنی من پولدارم؟؟؟؟؟
برنده خوش شانس
تشکر کنندگان: milade ، meraj-fallahi ، mehre cyrus ، jsmlz
(2016-02-13 ساعت 03:18)milade نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 02:52)meraj-fallahi نوشته:  20 میلیون حالا با دلار 3000 تومان دولتی میشه 6000 هزار تا اینا ...
اصلا گزینه ایشون  مورد مقایسه با بقول خودت ادمای مفلوکی مثه ما نیست !
-----

این ستگی داره به سبک زندگی ها.
2 ماه رو به نظرم شما خیلی کم حساب کردید.
مگر اینکه طرف یک خونه مستقل بخواد بگیره! وگرنه با یک اتاق توی حاشیه شهر هم میشه زندگی کرد! کسی که پول انچنانی نداره موقعیت خودش رو درک میکنه و تصمیم درست میگیره مطمعناً.

دوستان اونجا ایران نیست که هر روز قیمت یه چیزی باشه.
قیمت ها اکثراً ثبات دارند و در برخی کالاها کمتر میوشند که بیشتر نه!
بنابراین فکر نمیکنم آمریکا این قدر بی در و پیکر باشه که در طول 10 سال 2 برابر شده باشه هزینه ها دز صورتی که سود بانکی به 1% هم نمیرسه. این یعنی تورم کمتر از 5% که در 10 سال میشه 50% در بدترین حالت!

درسته نخوردیم نون گندم، اما دیدیم دست مردم!

باور کن انگیزت رو تحسین میکنم ... و این که الکی بره خودت بهشت نساختی خیلی خوبه !
ولی بعضا اتفاقای عجیبی میفته ...
همین چند وقت پیش یه خبری خوندم ، دختر خانم جوان ایرانی که از یه پیرزن ایرانی تو حاشیه شهر لس انجلس اتاق اجاره کرده بوده ... صاحبخونه وقتی این مستاجر تازه مهاجرش خونه نبوده ... اومده وسایلش رو ریخته بیرون ... حتی دختره میگفته پول و گرین کارتم رو برداشته !!!!
قضیه سر چی بوده ؟! این که صاحبخونه میگفته حق نداری قضای گرم بخوری تو این خونه و ضروف استفاده کنی ...
ببین همه چی به گلُ بلبلی که فک میکنی نیست ...
همیشه سختیای پیش بینی نشده ای هم هست برادرم
(2016-02-13 ساعت 03:19)meraj-fallahi نوشته:  اولا من نمیدونم چه مشکلی پیش اومده مستقیما نمیتونم ریپلای کنم کامنت دوستان رو ....
----
میلاد جان باور کن حرفات فقط خوشگله ! تو، من یا هر کدوممون که پامونو بزاریم آمریکا تا یه هفته هنگیم ... هرچقدم که حالا زرنگ باشیم !
یه مدت باید بگذره تا گوشات عادت کنه به انگلیسی شنیدن و بالطبع تو ذهنت ترنسلیت کردن و پاسخ دادن به انگلیسی ...
چون اونها قطعا مثه فیلماشون سلیس و واضح صحبت نمیکنن ....
ببین برادر عزیزم ‍! تو فقط یه ماه لازم داری تا دوربرت رو بشناسی ...
حالا توضیحات بعدا و زیادش بماند !
ولی این قضیه تخصص !
باور بفرمایید من درک نمیکنم منظور این تخصص تخصص گفتن برخی هارو ... که تازگی های تو سایت هم خیلی مد شده !!!
تخصص بنظرتون چیه ؟! رستوران کار بودن ! لوله کشی بلد بودن ! بنایی یا کلا کارای فنی ؟!
بنظرتون کسی که 6 سال وقت گذاشته تو دانشگاه درس خونده ارشد گرفته و داره با همون درسی که خونده امرار معاش میکنه ! تخصص حساب نمیشه ؟!
منظورتون از تخصص اینه که طرف حتما باید اچار فرانسه باشه !!! نه دوست عزیز در آمریکا هم مردم به این شدت اچار فرانسه نیستن !!!!
من بشخصه نمیرم که جیمز باند بازی دربیارم....
من میرم که یه زندگی اروم ُ ساده توام با پیشرفت پله به پله داشته باشم ...
چیزی که در ایران ادمای تنهایی مثل من ازش بطور قطع عاجزن ...

موفق باشید - یاعلی

تعریف من از تخصص:
ارایشگری، آشپزی، ترجمه و موارد مرتبط، اشنایی با کامپیوتر در موارد متعدد ( از فتوشاپ بگیر تا طراحی صنعتی و برنامه نویسی و کلاهبرداری و هک و دزدی!) ، مشاور املاک ، نجاری و بنایی و مساول مرتبط ، کمک فروشنده و پا دویی و بازاریابی و نوازندگی و خوانندگی و دوخت و دوز و بپز و ببر و بساب و بزن و بخر و بچین و قاچاق مواد مخدر و دزدی و هیزی و ...!!!
کسی که میره اونجا درسته که تا مدتی هنگه. اما توی همین مدت هم که نمیره تور امریکا گردی که! میره میشینه دو دو تا چار تا میکنه و موقعیتش رو درک میکنه تا تصمیم بگیره چکار کنه.
مطمعناً اوضاع ایرانی ها هرچند که بد باشه بدتر از این نیست که دستش جلو باباش دراز باشه.
کسی که همچین موقعیتی در خونش رو زنده حساب کارش رو میکنه و قبل از رفتن تصمیم درست میگیره!
حالا من گیری روی 6000 تا ندارم اما با همون 10000 تای شمام بالاخره زیاد بالا پایین نشده و میشه امیدوار بود که اگر ادم اهل کار باشه بالاخره یه کاری میکنه.

مهم اینه که سخت نگیریم وگرنه باید بشینیم همین جا درجا بزنیم!
تشکر کنندگان: meraj-fallahi ، mehre cyrus ، jsmlz ، roadhog

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان