کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-02-13 ساعت 03:24)someonelikeyou نوشته:  دوستان خدایی من آدم اهل چونه زدن و کل کل کردن نیستم الانم چون دو روز تعطیلی کلی خوابیدم و الان خوابم نمیبره اینجا باز جواب میدم

آخه برادر من چرا حرفای خنده دار میزنی

دادش اونجا خیلی بده، ادمهاش اکثراً پست و بیشعور و دو دره باز هستند.
شما 10k هم ببری یه روزه تمامه!
خاک بر سر کسی که ایران رو ترک کنه بره بلاد کفر!

اخه من چی بگم برادر من!
من دارم میگم با 6 کیلو میشه شش ماه ساخت شما میگی نمیشه.
من میگم میشه بری حومه شهر شیر گوسفند دوشید شما میگی نه باید بری ناف شهر و عشق و حال.
اما تا خودتون نرید و سختی نکشید متوجه من نمیشید. حالا من هرچی که بگم.
خودم توی ایران کشیدم و دیدم که میگم دیگه ... ایکه کسی جربزه داشته باشه و کسی تن پرور باشه ... غیر از این بود که همه ادمها مثل هم بودند دیگه!!
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، jsmlz
(2016-02-13 ساعت 03:26)meraj-fallahi نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 03:18)milade نوشته:  
(2016-02-13 ساعت 02:52)meraj-fallahi نوشته:  20 میلیون حالا با دلار 3000 تومان دولتی میشه 6000 هزار تا اینا ...
تو شهرای بزرگ میتونی 2 ماه با این پول دومم بیاری ... شایدم 2هفته بیشتر ...
ولی قبول کن بیشتر نمیشه ....
نمیگم بری یه شهر کوچیک که هزینه هات خیلی پایین بیاد....
بعدشم برادر من ، اقا ارش عزیز ما سال چند مهاجرت کردن ؟! سال2006 ! حدودا 10 سال پیش ...
بعدم ایشون روزای اولش فکو فامیلی داشته که پیششون بوده ...
بعدم خیلی زود کار پیدا کرده !
اصلا گزینه ایشون  مورد مقایسه با بقول خودت ادمای مفلوکی مثه ما نیست !
-----
اگه تنهایی میری که 10000 تا ، تا حد لازم بسته ... اگه معقول خرج کنی و به موقع کار پیدا کنی ... نه زود نه دیر !
ولی اگه زن و بچه ای همراته هزینه هات واقعا زیاد میشه ... که بنظرم باید از خیر شهرای بزرگ بگذری تا وقتی جا بیفتی !

این ستگی داره به سبک زندگی ها.
2 ماه رو به نظرم شما خیلی کم حساب کردید.
مگر اینکه طرف یک خونه مستقل بخواد بگیره! وگرنه با یک اتاق توی حاشیه شهر هم میشه زندگی کرد! کسی که پول انچنانی نداره موقعیت خودش رو درک میکنه و تصمیم درست میگیره مطمعناً.

دوستان اونجا ایران نیست که هر روز قیمت یه چیزی باشه.
قیمت ها اکثراً ثبات دارند و در برخی کالاها کمتر میوشند که بیشتر نه!
بنابراین فکر نمیکنم آمریکا این قدر بی در و پیکر باشه که در طول 10 سال 2 برابر شده باشه هزینه ها دز صورتی که سود بانکی به 1% هم نمیرسه. این یعنی تورم کمتر از 5% که در 10 سال میشه 50% در بدترین حالت!

درسته نخوردیم نون گندم، اما دیدیم دست مردم!

باور کن انگیزت رو تحسین میکنم ... و این که الکی بره خودت بهشت نساختی خیلی خوبه !
ولی بعضا اتفاقای عجیبی میفته ...
همین چند وقت پیش یه خبری خوندم ، دختر خانم جوان ایرانی که از یه پیرزن ایرانی تو حاشیه شهر لس انجلس اتاق اجاره کرده بوده ... صاحبخونه وقتی این مستاجر تازه مهاجرش خونه نبوده ... اومده وسایلش رو ریخته بیرون ... حتی دختره میگفته پول و گرین کارتم رو برداشته !!!!
قضیه سر چی بوده ؟! این که صاحبخونه میگفته حق نداری قضای گرم بخوری تو این خونه و ضروف استفاده کنی ...
ببین همه چی به گلُ بلبلی که فک میکنی نیست ...
همیشه سختیای پیش بینی نشده ای هم هست برادرم

باهاتون موافقم که نمیشه جلو تقدیر رو گرفت.
اما همین ارش خان ما هم چند مدت پیش چند تا کاکا سیا بود با ماهی 250 تا دیگه!
ادم پاش برسه اونجا باید دور ایرانی ها رو خط قرمز بکشه تا مدتی چون ایرانی نشون داده جز کلاه سر هم گذاشتن نمیتونه نفعی داشته باشه. مگه فامیل باشه که اونم بالاخره توش یه چیزی پیدا میشه.

شما وقتی لس انجلس رو درنظر میگیری باید بگی که حداقل حقوق اونجا هم ساعتی 9 دلار هستی دیگه!
یکی با یک هفته کار میتونه خرج خونه رو جور کنه. یک هفته هم غذا. دو هفته هم فرضاً بیکار!

من نتیجه ای که از صحبت شما عزیزان میگیرم اینه که این پناه.نده ها اکثراً بعد از مدتی تبدیل به کنسرو میشن و در بازار سرو! چون پول نداشتن و از گرسنگی مردن و قبل از مرگ توسط دولت صید شدن!
بابا سخته اما نشد نداره!
تشکر کنندگان: meraj-fallahi ، mehre cyrus ، jsmlz
عزیز دلم
جوری گفتی بری حاشیه شهر و گاو و گوسفند بدوشی یاد کارتون پرین افتادم

شما داری حرفتو عوض میکنیا
اول میگی اونجا میخان حلوا حلوات کنن چون شاید آریشگری یا آشپزیت یا خیاطیت خوبه چون امریکاییا اصلن با این شغل ها آشنایی ندارن و همه کاراشون رو زمین مونده منتظرن یه سری آمهاجر برسن کاراشونو انجام بدن
احتمالن امریکاییا الان ریش و پشمشون اندازه قدشون شده و هر روز تو رستوراناشون فقط املت میخورنو حوله دور خودشون میپیچن
داداش من این تخصص ها و پی اچ دی هایی که گفتیو سالهاس هندیا و چینی ها خیلی قشنگ دارن انجام میدن
به قول معراج چرا فک نمیکنی تخصص یه چیز دیگه باشه تبحر توی یه رشته آکادمیک مثلن
اصلن این حرفا بکنار
چرا فکر میکنی فقط کار بدنی و آجر بالا انداختن کاره
آقا من واقعن تن پرورم الانم صد و پونزده کیلو وزنمه
خدایی سر کارم حتی بلند نمیشم یه چایی بریزم واسه خودم یکی از منشیامو میگم بره چایی بیاره یا هرکاری
من با فکرم پول در آوردم ایده های خوبی داستم واسه ایده هام فکر کردم ولی اجر بالا ننداختم

مخلص کلام اینکه ۵۷۰۰ دلار نهایتش واسه دو ماه پول خوبیه
فکر نمیکنم حاشیه هیچکدوم از شهر ها بشه گاو و گوسفند نگهداری کرد و باید بری روستا که اونم خیلی عجیب غریبه یه مهاجر بره تو روستا
اون چیزایی که گفتی تخصص در صورتی تخصصه که نامبر وان باشی
اگه آشپزی توی یه رستوزان اسمی کار کنی نه توی مک دوناد ته کوچه
اگه خیاطی ، برا یه برند مث بیژن یا رالف لورن یا ... کار کنی
اگه آرایشگری آرایشگر مخصوص مثلن هیلاری داف باشی

شب بخیر
برنده خوش شانس
مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه 
تشکر کنندگان: milade ، mehre cyrus ، jsmlz
(2016-02-13 ساعت 03:24)someonelikeyou نوشته:  مطمئن باش اگه اینجا هم سواد و شعور و فهم داشتی که صد البته داری بازم مزدتو میدن
منتها بیست میلیون تومن واسه شش ماه یه جوک خیلی غم انگیزه
میدونم تو ذهنت چیا میگذره الان ایرانی هایی که رفتن آمریکا و موفق شدن و کار میکنن و مزد میگیرن واسه تو امید کردستانی و فیروز نادری و امثال اینان
ولی داداش من ، ندیده و نشناخته بهت میگم متاسفانه زندگی اصلا اونجوری نیس
اون کار کردنی که شما طبق اون بخوای زندگیتو الان از هیچ و در یک کشور خارجی باهاش بسازی نه در توان تو و نه هیچ کس دیگه نیست مطمئن باش اگه شما یک سواد و فهم و درک و شعور ( همونایی که میگی من ندارم ) رو یک اپسیلون بالاتر از متوسط جامعه داشتی الان وضع اقتصادیت همینجا هم خوب بود
ببین این توهین نیست همین حرف در مورد بیشتر ما درسته
ما ها یک طبقه متوسط خیلی پر جمعیتی هستیم که اونقدر تعداد زیاده که شانس موفقیت به نزدیک صفر رسیده
بعدشم چرا فک میکنی من پولدارم؟؟؟؟؟

دقیقاً موافقم که اگر کسی توی ایران سواد و درک و فهم و شعورش رو داشته باشه میتونه مثل امریکا موفق باشه!
پس کسی پا بگذاره اونجا که اینجا توی کشور خودش یه پخی باشه نه اینکه انتظار داشته باشه اینجا مشغول خانم بازی باشه اونجا هیلاری کیلینتون بیاد بگه بشو معاون من که!

اتفاقاً من اصلاً به امید کردستانی و امثالهم فکر نمیکنم چراکه اونها توی اون زمان که یک سری تکنولوژی اومد تونستند خودشون رو جذب کنند و الان دیگه نمیشه یک حرکت مثل اون رو زد.
من ته تهش به یکی مثل همین بچه هایی که رفتند و شاید الان هم سخت کار میکنند برای مخارجشون فکر میکنم.
من حرف های شما رو توهین تلقی نمیکنم ، هرچند که شاید منظور شما این نباشه اما حقیقت همینه!
حقیقت من همین الان توی ایران یه کسب و کار کوچیک دارم و خدارو شکر با عزم خودم بهش رسیدم.
مطمعن باش همین سختی و تلاشم رو دیدم که اینها رو میگم.
اگر از بابام میگرفتم که نمیاومدم شما رو به 6000 دلار در 6 ماه امیدوار کنم که!

ادم چه توی ایران چه افغانستان، اگر تلاش کرد موفقه در غیر این صورت هیچ فرقی نمیکنه افغانستان باشی یا کره مریخ. چه بسا امریکایی هایی که کارتن خواب هستند و افغانی هایی که از راه تجارت پرسود خشخاش زندگی خوبی رو دارند!!

من نگفتم شما پولداری. شما فرمودید نون سنگک من هم به شوخی به شما گفتم پولدار :دی

موفق باشید همه دوستان. جسارتی شد به بزرگی خودتون ببخشید. من کم کم میرم که شات دون شم.
تشکر کنندگان: jsmlz ، roadhog
(2016-02-13 ساعت 03:58)someonelikeyou نوشته:  عزیز دلم
جوری گفتی بری حاشیه شهر و گاو و گوسفند بدوشی یاد کارتون پرین افتادم

شما داری حرفتو عوض میکنیا
اول میگی اونجا میخان حلوا حلوات کنن چون شاید آریشگری یا آشپزیت یا خیاطیت خوبه چون آمریکاییا اصلن با این شغل ها آشنایی ندارن و همه کاراشون رو زمین مونده منتظرن یه سری آمهاجر برسن کاراشونو انجام بدن
احتمالن آمریکاییا الان ریش و پشمشون اندازه قدشون شده و هر روز تو رستوراناشون فقط املت میخورنو حوله دور خودشون میپیچن
داداش من این تخصص ها و پی اچ دی هایی که گفتیو سالهاس هندیا و چینی ها خیلی قشنگ دارن انجام میدن
به قول معراج چرا فک نمیکنی تخصص یه چیز دیگه باشه تبحر توی یه رشته آکادمیک مثلن
اصلن این حرفا بکنار
چرا فکر میکنی فقط کار بدنی و آجر بالا انداختن کاره
آقا من واقعن تن پرورم الانم صد و پونزده کیلو وزنمه
خدایی سر کارم حتی بلند نمیشم یه چایی بریزم واسه خودم یکی از منشیامو میگم بره چایی بیاره یا هرکاری
من با فکرم پول در آوردم ایده های خوبی داستم واسه ایده هام فکر کردم ولی اجر بالا ننداختم

مخلص کلام اینکه ۵۷۰۰ دلار نهایتش واسه دو ماه پول خوبیه
فکر نمیکنم حاشیه هیچکدوم از شهر ها بشه گاو و گوسفند نگهداری کرد و باید بری روستا که اونم خیلی عجیب غریبه یه مهاجر بره تو روستا
اون چیزایی که گفتی تخصص در صورتی تخصصه که نامبر وان باشی
اگه آشپزی توی یه رستوزان اسمی کار کنی نه توی مک دوناد ته کوچه
اگه خیاطی ، برا یه برند مث بیژن یا رالف لورن یا ... کار کنی
اگه آرایشگری آرایشگر مخصوص مثلن هیلاری داف باشی

شب بخیر

نه من حرفم عوض نشد.
در کل عرض کردم متخصصه و با سواده تا کار مناسب پیدا کنه و رزومه رو ببره جاهای مختلف، میگرده یه اب باریکه واسه خودش پیدا میکنه که پولش تمام نشه. این در حقیقت توصیه تمام مهاجران هست.

کلیه حرفهای من هم مثالی بیش نبود وگرنه من رو چه به گوسفند داری، گوسفند بیچاره رو هم میکشم میره.
و در نهایت کار اگر دزدی هم باشه اونم از نوع مهندسی اجتماعی که مخ بزنی بازم کاره. کاری کار هست که منجر به درامد بشه . حالا کوفت باشه اصلاً :دی

شب شمام خوش
تشکر کنندگان: jsmlz
Sad 
سلام من تازه اينجا عضو شدم يكي محض رضاي خدا ميگهع اينجا چطوري ميشه پيام داد Sad Sad Sad
سلام به همه دوستان مهاجرسرا.....خسته نباشید و خدا قوت Smile.........امیدوارم امسال همه برنده بشیم Wink

تشکر کنندگان: dv2017 ، mohammad_esf59 ، jsmlz
سلام
كسي ميدونه اون كلمه فارسي " كاربر" زير نام كاربري چطوري عوض ميشه ؟
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
زبانت که خوب باشه اهل کارم باشی کار عار ندونی انتخاب شهرت هم خوب باشه یه ماهه کار گیر میاد تا بتونی خودتو جمع کنی یه رزومه خوب بسازی.
تشکر کنندگان: sheghi ، milade ، babak_m ، mehre cyrus ، aram_hpanahi ، jsmlz ، dv2017
(2016-02-13 ساعت 16:39)dv2017 نوشته:  سلام

سلام . فکر کنم توسط مدیر قابل تغییره
آن عشق که در پرده بماند به چه ارزد؟
عشق است و همین لذت اظهار و دگر هیچ ...

تشکر کنندگان: dv2017 ، jsmlz
(2016-02-13 ساعت 16:39)dv2017 نوشته:  سلام

سلام این که رتبه هستن و با تعداد پست معمولا تغییر میکنه
در موارد خاص مدیر یه رتبه خاص میسازه و به یه نفر میده
برای مثال همین مواردی که دیدیم: برنده خوش شانس و ...
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
تشکر کنندگان: dv2017 ، jsmlz
(2016-02-12 ساعت 23:23)pichak333 نوشته:  pakpourasgh ممنون از پستهاي خوبت
اگر ممكنه در مورد ميامي:
هيزينه ها
مشاغلي كه ممكنه توي اين شهر موردنيازتر باشه
فرهنگشون
هم مطلب بذار.

قیمتهای اقلام مختلف در شهر میامی پایتخت تگزاس:     
  عنوان                                میانگین                         رنج         

رستوران ارزان                      15.00  $                  14.00-20.00
رستوران متوسط                   60.00 $                   50.00-85.00
رستوران های مک دونالد          8.00 $                    7.00-9.00
آبجو 0.5 لیتر                           5.00 $                     3.5-6.00
کاپوچینو                                 4.27 $                     3.50-5.00                
پپسی                                   2.14 $                      1.50-3.00
آب (بطری 0.33 لیتر)               1.68 $                       1.00-2.50
شیر(1 لیتر)                           0.93 $                       0.66-1.24
قرص های تازه نان سفید         2.61 $                        1.00-4.13
برنج (سفید)                         3.20 $                         2.20-4.41
تخم مرغ (12عدد)                  3.12 $                         2.50-3.79
پنیر محلی (1 کیلو)               10.51 $                       17.72-12.00
گوشت گاو                           11.76 $                         9.92-15.43
سیب                                  4.15  $                         2.87-5.00
موز                                      1.82  $                        1.52-2.40
گوجه فرنگی                         3.08   $                        1.32-6.00
سیب زمینی                        2.31  $                          1.58-3.00
تاکسی 1 کیلومتر                  1.65  $                         1.49-2.49
تاکسی از 1ساعت انتظار       24.00 $                      20.00-30.00
بنزین (1 لیتر)                        0.64 $                        0.57-0.74

(برق، حرارت، آب، زباله) برای 85متر آپارتمان در یک ماه:

151.85 $                100.00-250.00
اینترنت کابلی (10 مگابیت در ثانیه با داده نامحدود):

48.05  $              ،30.00-70.00
میانگین  اجاره در یک ماه  :

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر             ،1620.14 $              ،1200.00-2،000.00
آپارتمان (1 خوابه) در خارج از شهر         ،1164.38 $              ،1000.00-1500.00
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر      ،2986.00 $              ،2000.00-3800.00
آپارتمان (3 اتاق خواب) در خارج از شهر  ،1998.00 $              ،1600.00-2،1600.00

ماهانه حقوق و دستمزد به طور متوسط  (پس از کسر مالیات):

2973.34 $               ،800.00-4000.00

این داده ها در 993 نوشته در 18 ماه گذشته از 170شخص مختلف جمع آوری شده است.
آخرین به روز رسانی: فوریه، 2016                    

در مورد شغل و فرهنگ هم به طبع هر شغلی نسبت به موقعیت شهر در هر شهری وجود داره،برای اطلاع از آمار دقیق تر میتونین یه سربه سایت linkedin هم بزنین.
راجب فرهنگ مردم هم درسته در سطح شهر زبان اسپنیش زیاد به چشم میخوره ولی تا اونجایی که من شنیدم آدمای مهربونی هستن و از کمک کردن به دیگران هیچ وقت دریغ نمیکنن Shy ،ولی باز برای بهتر آشنا شدن با فرهنگ بقیه جاها اونی خوب میتونه توضیح بده که بینشون زندگی کرده باشه.
دوست عزیز با توجه به اینکه این آمار از یک سایت محلی گرفته شده است خودتونم یه تحقیقی کنین.در ضمن این شهر نسبت به شهر های اطرافش خیلی گرونه،به قول دوست شارلوت پرستمون Smile میشه با هزینه های خیلی کمتر از اینا در شارلوت زندگی کرد.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: dv2017 ، shanks ، avenger ، elahe mousavi ، behjan ، matin.sh ، bambo_26 ، jalayevatan ، redbull ، jsmlz ، pichak333
سلام دوستان
آخ که منتظر بودن چقدر سخته با این که میدونی لاتاری خیلی شانسیه نیمیشه بی تفاوت بود به امید روزای خوب
تصویری راجب اطلاعات هزینه زندگی در ایالات مختلف:

[عکس: hdt0_coli_index_county_map.jpg]

مناطق سبز رنگ:هزینه زندگی بالا
مناطق قرمز نارنجی:هزینه زندگی پایین
مناطق لیمویی روشن:نرمال یا میانگین هزینه بالا و پایین
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
تشکر کنندگان: dv2017 ، elahe mousavi ، matin.sh ، jalayevatan ، sheghi ، Danoosh ، jsmlz ، pichak333
(2016-02-13 ساعت 02:56)meraj-fallahi نوشته:  الان یجا خوندم یه خانوم ایرانی الااصل به اسم ازیتا راجی ، سفیر آمریکا در سوئد شده ....
یه بنده خدایی زیرش کامنت کرده بود : حالا بخاطر این عربستان فشار نیاره به مجلس سنا تا مارو تحریم کنن Big Grin
جدا از شوخی
بنظرم قابل افتخاره که ایرانی های آمریکا اکثرا از قشر تحصیلکرده و متشخص اون جامعه هستن

سلام
به نظر من هم باعث افتخاره و هم تاسف
افتخار به این دلیل که ادم به خودش میباله بخاطر ایرانی بودن چنین افرادی
و تاسف به این دلیل که چرا این افراد نباید اینجا باشن
و یا چرا این افراد از کشورشون فراری شدن 
وبا هزارن تاسف دیگه.....

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان