کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری DV-2017
نتایج لاتاری DV-2017 اعلام شد.

راهنمای مشاهده نتایج لاتاری به همراه لینکها و نمونه نامه قبولی جدید، در تاپیک نتایج لاتاری DV-2017 قرار گرفت.

برندگان لاتاری لطفاً با ارسال مشخصات کیس خود در تاپیک خلاصه وضعیت کیس کاربران مهاجرسرا وضعیت خود را اعلام کنند.
(2016-03-30 ساعت 03:24)fairy نوشته:  [quote='babak_m' pid='699208' dateline='1459285441']
بدبختی آدم مهاجر، در دم خور شدن با یک مشت یعقوب است. یعقوب اولین نفری خواهد بود که روز چهارم مهاجرت در یک مهمانی زورکی تو را کنار می کشد و میپرسد کی آمده ای؟ میگویم همین روزها. تخصصم را میپرسد مثلا میگویم کامپیوتر. میگوید کار؟ میگویم فعلا که تازه ام! بعد مثل دکتری که به مریض لاعلاج نگاه میکند نگاهی دلسوزانه میکند و خواهدگفت: ببین! توصیه میکنم اگر تا شش ماه کاری پیدا نکردی برو! مکثی میکند و چون اثری از ضربه نصیحتش در صورتم نخواهد دید باز تاکید میکند: برو، نمون اینجا!
تا مدتها سرگرمی اوقات بیکاری ام  می شود تفکر در مورد یعقوب و اینکه چرا به من توصیه میکند برگردم.

کم کم دوزاری ام می افتاد که اینها یک خانواده اند. یعنی با اینکه هیچ خویشاوندی سببی و نسبی با هم ندارند، همه شان به ابناء بشر عاقل ان در سفیه نگاه میکنند. مهاجر تازه وارد را با مریض جذامی یکی می دانند. تاریخ مهاجرتشان را مبدا تاریخ بشر می پندارند. یک واحد سنجش شعور دارند که عبارتست از میزان درآمد ماهانه طرف ضربدر عدد روزهایی که اینجا بوده، حالا مثلا تقسیم بر صد! فرقی هم ندارد این «اینجا» کدام گوری است. از قلب نیویورک تا بیخ دهاتهای قبرس. از قعر صحرای کالاهاری تا نوک فلان برج تجاری! کلا هر جایی که یعقوب زودتر از تو وارد شده! اصلا همه چیز در ایران یا همان ایرون، بعد از خروج یعقوب متوقف شده. گرد مرگ روی تمام آدمها و حیوانات و گیاهان پاشیده شده. ماشین ها از حرکت و جنبندگان از رشد باز ایستاده اند در هجر یعقوب! اینجوری است که تو هم که امروز وارد شده ای یک مرده متحرک محسوب می شوی. یک نعش تازه وارد هستی که به لطف همنشینی با یعقوبیان کم کم رشد میکنی و جان میگیری.

این همه کشفیات البته در عرض چند ماه، حالا بگو یک سال، انجام می شود. بنده الان
به درجه دکترای افتخاری یعقوب شناسی رسیده ام. وقتی یکی شان را می بینم به چشم دیوانه در من نگاه می کنند. یا حتی نگاه نمی کنند زیر چشمی دید می زنند و سری به تاسف تکان می دهند. از من بشنو، اگر میخواهی مهاجرت کنی، قبل از فکر کردن در مورد تخصص و نگرانی امرار معاش، به خطر یعقوبیزاسیون فکر کن!

کاملا با گفته هاتون موافقم
این جور اشخاص علاقه ی زیادی هم به عدد 6 ماه دارن Big Grin  من هنوز منتظرم اون  6 ماه برسه...اتفاق هایی که بعد از 6ماه قرار بوده بیفته هیچکدوم نیفتاده  Big Grin Big Grin یه سری ها هم تمدید کردن گفتن حالا 6ماه دیگه هم صبر کن خودت میبینی Smile
[/quote
دوستان خوش شانس خودشونو اماده كنن واسه پروسه نفس گير و سر شار از استرس و بخابي كشيدن و ايشالا بعد گرفتن ويزا و مهاجرت به اينجا، پي هرجور سختي و گرفتاري هارو به تنتون بمالين كه واقعا سخته، من خودم ناظر عمران بودم ٣ ماه حمالي كردم و شانس اوردم توسط يك اشنا معرفي شدم به يك شركت ايراني و كارم يكم سبكتر شده، از دوستان شركت نفت با بهترين حقوق و شرايط زندگي كارگر شركت هاي باربري شد و خيلي كساي ديگه كه شرايط اوليه سختو شروع كردن، اينجا ام ريكا نيس، اينحا عمري كاره، اگه وضع مالي خيلي خوب در ايران با بنيه مالي خوب هستين شايد شرايط راحت باشه اينجا واسه شروع ، بقيه بايد همه جوره به اب و اتيش بزنن تا بتونن اوضاعو جمع جور كنن، اينجا در بدو ورود بهتون خونه اجاره نميدن و بايد به سختي خونه پيدا كنين، داستان زياده ، شايد بازم تونستم بيام بقيشو بگم
تشکر کنندگان: msr839 ، aram_hpanahi ، sheghi ، jsmlz ، saeed_gh ، LORDAmiroo ، copol ، alireza_guitar
بانوی گل...
شاهکار زیبای خلقت...
مخلوق دلبری خداوند...
شادی تو، شادی دنیاست.
روزت، ماهت، سالت و تمام
لحظه های عمرت، از هم اکنون مبارک...
روز خانمای تاپیک مبارک.
من چو باران بر همه جا باریده ام Wink
تشکر کنندگان: aram_hpanahi ، sheghi ، msr839 ، jsmlz ، saeed_gh ، Ali_Hunter ، dv2017 ، Elham usa ، mehre cyrus ، alirezanz
وااای خدا یعنی میشه امسال Rolleyes Rolleyes Rolleyes Rolleyes
.
.
.
.
.
.
.
2008‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2009‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2010‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2012‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2013‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2014‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2015‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2016‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
‎2017‎ ‎HAS‎ ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED
‎2018‎ ............‎Achieve my dream
تشکر کنندگان: Siamak ، msr839 ، jsmlz ، sheghi ، alirezanz
ببخشيدا
تاريخ اعلام نتايج قرعه كشي به تاريخ ايران كي هست
تشکر کنندگان: jsmlz
(2016-03-30 ساعت 11:53)مررداد نوشته:  ببخشيدا
تاريخ اعلام نتايج  قرعه كشي به تاريخ ايران  كي هست

12 اردیبهشت 1 may
تشکر کنندگان: Siamak ، jsmlz ، Classic ، مررداد
(2016-03-30 ساعت 13:08)azb2003 نوشته:  
(2016-03-30 ساعت 11:53)مررداد نوشته:  ببخشيدا
تاريخ اعلام نتايج  قرعه كشي به تاريخ ايران  كي هست

12 اردیبهشت 1 may

احتراما فكر كنم امسال تاريخ اعلام نتايج سه شنبه ١٤ ارديبهشت (٣ مي) باشه
می گذرد ...
تشکر کنندگان: jsmlz ، Aras7 ، redbull ، Ali_Hunter ، copol ، sheghi ، aram_hpanahi ، alirezanz ، مررداد
(2016-03-29 ساعت 21:25)R@#@ نوشته:  سال نو مبارک !
دوستان تا وقتی که ویزاتونو در دست نگرفتین واقعا در لاتاری برنده نشدین.برای گرفتن ویزا هم لازمه که چندین و چند بار شانس بیارین.اول اینکه در خود لاتاری جزو برندگان باشین.دوم اینکه کیس نامبرتون کوچیک باشه.سوم (خودم زخم خورده این یکیم :/) در صورت داشتن فرزند 7-18 ساله مصاحبتون تو خرداد نیوفته.چهارم اینکه کلیرنستون کوتاه باشه.پنجم اینکه کل اعضای کیس کلیر بشن و...
و همونطور که اسمش داد میزنه به معنای واقعی لاتاری هستش Sad
من هم کاملا با شما هم نظر و هم عقیده ام..و مثل شما زخم خورده!
پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنی است.
تشکر کنندگان: Ccroperator ، R@#@ ، jsmlz ، msr839 ، aram_hpanahi ، alirezanz
به نظر من برنده شدن براى خيلي ها مثل من اول يا بهتر بگم ادامه سردگميه ،إز يه طرف نميدونى اكر برى أمريكا چه چيزى در انتظارته آيا كار پيدا ميكنى يا نه ،آيا ميتىونى اونجا دوام بيارى يا نه ،آيا ميتونى دورى عزيزانتو تحمل كنى يا نه و صدها آياي ديگه و بدرتر از همه وضعيت خوبي هم در ايران ندارى و موندنت تو ايران هم برات عذابه .و امسال من هيچ وقت از خدا برنده شدنمو نخواستم واقعا سردرگمم و ازش چيزيو ميخوام كه به نفعم باشه و منو إز اين برزخ نجات بده
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، jsmlz ، Elham usa ، aram_hpanahi
سلم دوستان ،امروز فهمیدم یکی از اقوام هفته پیش عازم امریکا شدن ومتوجه شدیم این عزیزان برنده لاتاری ۲۰۱۶بودن وخیلی شیک بی سرو صدا تمام مراحل طی نموده ویزا رو هم کسب کرده وبدون خداحافظی هم تشریف بردن .ودر عجب هستم که این خانم واقای نازنین حتی نمی دونستن امریکارو با کدوم الف می نویسند.فقط در یک کلام خدا شانس بده ودیگر هیچ???
[از هیچ چیز نمی ترسم.فرشته نگهبانم پیشاپیش من گام بر می دارد وراهم را همواروکامیاب می گرداند.Wink
تشکر کنندگان: saeed_gh ، jsmlz ، storagemeter ، alireza_guitar ، aram_hpanahi ، alirezanz
واقعا یکی به من یه حرف قانع کننده بزنه که منی که شرکت نکردم چرا 24 ساعته اینجام ؟!؟!؟ Smile
DV 2016 ....... قسمت نبود
DV 2017 ....... شرکت نکردم
DV 2018 ....... یا قسمت !
(2016-03-30 ساعت 07:59)babisondes نوشته:  دوستان خوش شانس خودشونو اماده كنن واسه پروسه نفس گير و سر شار از استرس و بخابي كشيدن و ايشالا بعد گرفتن ويزا و مهاجرت به اينجا، پي هرجور سختي و گرفتاري هارو به تنتون بمالين كه واقعا سخته، من خودم ناظر عمران بودم ٣ ماه حمالي كردم و  شانس اوردم توسط يك اشنا معرفي شدم به يك شركت ايراني و كارم يكم سبكتر شده، از دوستان شركت نفت با بهترين حقوق و شرايط زندگي كارگر شركت هاي باربري شد و خيلي كساي ديگه كه شرايط اوليه سختو شروع كردن، اينجا ام ريكا نيس، اينحا عمري كاره، اگه وضع مالي خيلي خوب در ايران با بنيه مالي خوب هستين شايد شرايط راحت باشه اينجا واسه شروع ، بقيه بايد همه جوره به اب و اتيش بزنن تا بتونن اوضاعو جمع جور كنن، اينجا در بدو ورود بهتون خونه اجاره نميدن و بايد به سختي خونه پيدا كنين، داستان زياده ، شايد بازم تونستم بيام بقيشو بگم

باز خوبه شما خودت میگی خوششانس! ما که 16-17 ساله لحظه هایی مثه لحظه ی ساعت 8 شب یک ماه دیگه رو تجربه کردیم و جمله ی معروف رو تو ذهنمون داریم دیگه جایی برای فک کردن به این به قول شما حمالی ها تو ذهنمون نمیمونه و فقط منتظر اون جرقه اولیه هستیم و بعد از اون مطمئن باش از یک دستگاه خر هم حمال تر خواهیم بود Big Grin Cool
Starts in 2000
&
.
2015‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
2016 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2017 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2018‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2019‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2020‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2021‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2022‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
‎2023‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
2024 ?
زندس HOPE انسان با
  Rolleyes
(2016-03-31 ساعت 02:30)jsmlz نوشته:  واقعا یکی به من یه حرف قانع کننده بزنه که منی که شرکت نکردم چرا 24 ساعته اینجام ؟!؟!؟ Smile

سلام.خاصیت فروم فعال همینه.یوزرها بصورت عادت روزمره هم که شده سعی میکنند پابه پای هم ازکم و کیف فروم ومطالب ان باخبرباشند وعقب نمانند مگردرشرایط گرفتاری های خاص!خوشبختانه این فروم خروجی خیلی خوبی برای هموطنان داره,هرچند که نظرات متفاوت هم کم نیستن.(کل کل درهمه فروم ها هست)فقط مدیریت بلند نظرانه میتونه که این پویایی رو پابرجانگه داره.برقرارباشید.سپاس
تشکر کنندگان: jsmlz ، dv2017 ، alireza_guitar ، aram_hpanahi ، alirezanz
(2016-03-31 ساعت 04:09)LORDAmiroo نوشته:  
(2016-03-30 ساعت 07:59)babisondes نوشته:  دوستان خوش شانس خودشونو اماده كنن واسه پروسه نفس گير و سر شار از استرس و بخابي كشيدن و ايشالا بعد گرفتن ويزا و مهاجرت به اينجا، پي هرجور سختي و گرفتاري هارو به تنتون بمالين كه واقعا سخته، من خودم ناظر عمران بودم ٣ ماه حمالي كردم و  شانس اوردم توسط يك اشنا معرفي شدم به يك شركت ايراني و كارم يكم سبكتر شده، از دوستان شركت نفت با بهترين حقوق و شرايط زندگي كارگر شركت هاي باربري شد و خيلي كساي ديگه كه شرايط اوليه سختو شروع كردن، اينجا ام ريكا نيس، اينحا عمري كاره، اگه وضع مالي خيلي خوب در ايران با بنيه مالي خوب هستين شايد شرايط راحت باشه اينجا واسه شروع ، بقيه بايد همه جوره به اب و اتيش بزنن تا بتونن اوضاعو جمع جور كنن، اينجا در بدو ورود بهتون خونه اجاره نميدن و بايد به سختي خونه پيدا كنين، داستان زياده ، شايد بازم تونستم بيام بقيشو بگم

باز خوبه شما خودت میگی خوششانس! ما که 16-17 ساله لحظه هایی مثه لحظه ی ساعت 8 شب یک ماه دیگه رو تجربه کردیم و جمله ی معروف رو تو ذهنمون داریم دیگه جایی برای فک کردن به این به قول شما حمالی ها تو ذهنمون نمیمونه و فقط منتظر اون جرقه اولیه هستیم و بعد از اون مطمئن باش از یک دستگاه خر هم حمال تر خواهیم بود  Big Grin  Cool

GREAT
Big Grin Best answer i've ever seen
کیس نامبر : ___________،   سفارت : ___________،   تاریخ مصاحبه :___________،   تاریخ صدور ویزا :_____________،   تاریخ اولین ورود به آمریکا :___________

بزرگترین آرزوم مهاجرت به یه کشور پیشرفته است ،واسه رسیدن به آرزوم تمام تلاشمو میکنم. حالا آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، اروپا یا نیوزیلند
---------------------------------------------------------------------------------
2014 نشد، 2015 نشد، 2016 نشد، 2017 نشد ، 2018 امیدوارم بشه
تشکر کنندگان: jsmlz ، LORDAmiroo ، aram_hpanahi ، alirezanz ، meraj-fallahi
(2016-03-31 ساعت 02:30)jsmlz نوشته:  واقعا یکی به من یه حرف قانع کننده بزنه که منی که شرکت نکردم چرا 24 ساعته اینجام ؟!؟!؟ Smile

اینا همش بخاطر مرام و معرفتته داداش Big Grin

فردین زندست
کیس نامبر : ___________،   سفارت : ___________،   تاریخ مصاحبه :___________،   تاریخ صدور ویزا :_____________،   تاریخ اولین ورود به آمریکا :___________

بزرگترین آرزوم مهاجرت به یه کشور پیشرفته است ،واسه رسیدن به آرزوم تمام تلاشمو میکنم. حالا آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، اروپا یا نیوزیلند
---------------------------------------------------------------------------------
2014 نشد، 2015 نشد، 2016 نشد، 2017 نشد ، 2018 امیدوارم بشه
تشکر کنندگان: jsmlz ، alireza_guitar ، aram_hpanahi ، alirezanz
نوبتی هم باشه نوبت شهر شیکاگو دیگه. Cool

ایالت ایلینوی
شیکاگو:
شیکاگو بزرگترین شهر در ایالت ایلینوی است.

[عکس: 3p6n_chgo-architectural-biennial-iwan-baan.jpeg]

این شهر جمعیتی در حدود 2700000 نفری دارد که از این لحاظ در رتبه اول پر جمعیترین شهر در ایالت و منطقه غرب،و سومین شهر پر جمعیت در ایالات متحده می باشد.
در ابالت ایلینوی متوسط درآمد خانوار 57.166 $ است.در حالی که در شهر شیکاگو این مقدار47.408$ می باشد.

[عکس: b7o3_chicago-architecture-biennial-iwan-baan.jpg]

نزدیک به 40 میلیون نفر در سال از این شهر دیدن میکنند.

[عکس: a0bi_cc_20aerial_20skyline_20sout.jpg]

این شهر با متوسط سن 33.1 سال آمار فوقع العاده بالای بیکاری را داراست کــــــ این آمار عدد 8.4% رو نشان می دهد در حالی که این عدد برای کل ایالات متحده 6.3% است،همچنین رشد اشتغال در این شهر مثبت بوده و عدد 0.85% را ثبت کرده است.

هزینه  زندگی 3.4% بالاتر از میانگین کشوری است.

9%مالیات بر فروش و 5%مالیات بر درامد وجود دارد.

این شهر دارای دو فرودگاه و مترو هست ک فرودگاهای این شهر از شلوغترین فرودگاهای جهان به شمار میروند.

47.01٪ از مردم سفید پوست، 32.91٪ سیاه پوست، 5.55٪ آسیا، 0.27٪ سرخپوست هستند،

28.42 درصد از مردم در شیکاگو ادعای قومیت اسپانیایی را دارند. (به معنی 71.58٪ غیر اسپانیایی هستند).

بیشنه وکمینه دما 30و7 درجه سلسیوس است.در سال حدود 124 روز هوا بارانی است.

آماری از میزان تاهل،طلاق...:

[عکس: ccgz_chart.png]

من براى هر پستم حدود دو ساعت وقت ميزارم.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان