کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
درخواست آنلاین ویزای مهاجرتی (فرم DS-260)
جهت دریافت مشاوره تخصصی و تکمیل فرم DS-260 با توجه به شرایط کیس، می توانبد با شرکت کارما سفر نیلی (پاریز تراول) تماس بگیرید.
021 44622214-16
(2016-05-13 ساعت 11:12)Lilimamali نوشته:  
(2016-05-13 ساعت 10:23)boss نوشته:  دوستان، من هیچ جا تو فرم دی اس 260 ندیدم که از اسپانسر سوال کنه
جندین بار چک کردم، ولی چیزی ندیدم.
میشه بگین کدوم قسمت در مورد اسپانسر هست؟

سلام. دوست عزیز من هم فرم رو پر کردم هیج جایی راجع به اسپانسر ندیدم. فکر کنم برداشتن این موضوع رو از تو فرم.

تا جاییکه من میدونم اسپانسر برای کسانی نیاز میشه که تمکن مالی نداشته باشند،
باز هم اگر اساتید در این مورد شفافسازی کنن ممنون میشیم.
کیس نامبر: ‎2017AS۲۰XX‎
تاریخ رویت قبولی: ۵ می
تعداد اعضای کیس: ۱ نفر
وضعیت : مجرد-سربازی نیروی هوایی ارتش-شغل شرکت خصوصی
تاریخ اولین ارسال فرم: ‎۲۳ می
تاریخ نامه دوم :-----------
تاریخ مصاحبه :------------
تاریخ صدور ویزا :-----------
ورود به آمریکا :------------
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
برای تکمیل فرم DS-260 چند تا سوال دارم لطفا اگر مورد مشابه دیدین یا تجربه سالهای قبلی رو دارین ممنون میشم جواب بدین:

۱- من دانشجوی مقطع لیسانس مهندسی الکترونیک بودم، اما همون سالها کلاسها رو نرفتم و بعد هم خودبخود اخراج شدم و هیچ مدرکی نگرفتم. آیا باید سالهای تحصیلم در این مقطع رو تو فرم ذکر کنم؟ با اینکه هیچ مدرکی نگرفتم و هنوز فقط دیپلم دارم؟

۲- من طی ۶ سال اخیر چهار بار تغییر محل کار دادم، همه هم جاهای خصوصی بوده، آیا باید همه رو ذکر کنم یا آخری ها کافیه؟ دوم اینکه محل کار اولم که ۳ سال توش بودم از طریق شرکتهای تهیه نیروی کار کارمند استخدام میکرد، یعنی من برای این شرکت اصلی کار میکردم اما قراردادم با این شرکتهای خدماتی بود که قرارداد ما رو میبستن و حقوق ما رو میدادن و.. ولی به هر حال کارمند شرکت اصلی حساب می شدیم، این شرکت خدماتی ها هم هر سال عوض شدن! یعنی به اون حساب بخوام بنویسم خودبخود ۳ تا شرکت اضافه میشه و فرمم الکی شلوغ میشه!

تاکید من واسه این دو تا موضوع واسه اینه که من صفحه لینکدین و فیسبوک و.. با اسم انگلیسیم که قابل سرچه دارم و این چیزها رو به جزییات حتی غلو آمیزتر اون تو نوشتم (مثلا نوشتم تحصیل در دانشگاه فلان در حالی که هیچوقت تموم نشده، یا شغل و مهارتهامو کمی بیشتر نوشتم تولینکدین) در حالی که شغلم ساده تر بوده و خبر خاصی هم نبوده، حالا می ترسم واقعیت رو واسه این فرم بنویسم ، افیسر و .. برن اسمم رو سرچ کنن فکر کنم دارم بهشون دروغ می گم Sad میترسم ادیت هم کنم فیسبوک و لینکدین رو و فکر کنن کلکی تو کارمه! عجب بساطی شده ها!
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام - ممنون می شم این موضوع رو برام روشن کنید.
من برای آدرس اقامت دايم و آدرس دریافت گرین کارت دو آدرس از آشنایان و دوستان رو می تونیم بنویسم. یکی در هیوستون تگزاس هست و دیگری در سن خوزه کالیفرنیا.
برای آدرس ارسال گرین کارت ترجیح می دم آدرس کالیفرنیا رو بدم چون مطمئن تر هست برام. اما برای آدرس اقامت دائم آیا با توجه به تمکن مالی حدود ۵۰/۰۰۰ دلار برای یک خانواده ۳ نفره که بچه یک ساله داریم اگر آدرس اقامت دايم رو هم همان کالیفرنیا بزنم مشکلی پیش نمیاد؟ با توجه به اینکه زندگی در کالیفرنیا از تگزاس گرونتر هست و تگزاس معافیت مالیاتی برای مواد غذایی داره چون نفت داره. البته خودمون کالیفرنیا رو ترجیح می دیم به دلیل وجود آشنایان اما ممکنه ریجکت بشیم به خاطر تمکن مالی پایین؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal
(2016-05-13 ساعت 16:44)Frnz نوشته:  
(2016-05-10 ساعت 19:13)MJJAVAN نوشته:  دوستان من سال فارق التحصیلی دانشگاهو اشتباها یک سال زودتر از از زمانش زدم. ایمیل زدم به KCC ولی جواب نداده هنوز. اساتید محترم جواب بدند ایا این مشکلی ایجاد می کنه؟ یا حتما باید قبل از مصاحبه اصلاح بشه؟

منم مشكل مشابه دارم ، يعني مدرك ديپلم من براي پايان دوره پيش دانشگاهيه اما من تاريخ رو يك سال قبل زدم ! لازمه كه اطلاع بدم ؟ در ضمن دوره پيش دانشگاهي رو جدا ننوشتم

نه نيازي نيست درخواست انلاك بديد
ايميل بزنيد و روز مصاحبه هم اعلام كنيد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: MJJAVAN
(2016-05-14 ساعت 00:00)khezri نوشته:  سلام - ممنون می شم این موضوع رو برام روشن کنید.
من برای آدرس اقامت دايم و آدرس دریافت گرین کارت دو آدرس از آشنایان و دوستان رو می تونیم بنویسم. یکی در هیوستون تگزاس هست و دیگری در سن خوزه کالیفرنیا.
برای آدرس ارسال گرین کارت ترجیح می دم آدرس کالیفرنیا رو بدم چون مطمئن تر هست برام. اما برای آدرس اقامت دائم آیا با توجه به تمکن مالی حدود ۵۰/۰۰۰ دلار برای یک خانواده ۳ نفره که بچه یک ساله داریم اگر آدرس اقامت دايم رو هم همان کالیفرنیا بزنم مشکلی پیش نمیاد؟ با توجه به اینکه زندگی در کالیفرنیا از تگزاس گرونتر هست و تگزاس معافیت مالیاتی برای مواد غذایی داره چون نفت داره. البته خودمون کالیفرنیا رو ترجیح می دیم به دلیل وجود آشنایان اما ممکنه ریجکت بشیم به خاطر تمکن مالی پایین؟

ممنون

سلام دوست عزیز
آدرسی که مورد اطمینانتون هست رو بدید,جای دیگه میرید مشکلی ایجاد نمیکنه نگران نباشید
در مورد تمکن مالی برای سه نفره خیلی هم خوبه و اینکه کسی به این راحتی ها ریجکت نمیشه مخصوصا برای تمکن مالی

مورد آخر برای تگزاس که فرمودید تکس داره ولی خیلی خیلی اندکه و به چشم نمیاد ولی صفر نیست عوضش جاهای دگ جبران میکنن Wink
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، babak12
DS-260 نیاز یه عکس داره ؟ کجاست ؟ من پیدا نمیکنم یا نمیخواد؟
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تعداد اعضای کیس  : ‎3 نفر
تاریخ رویت قبولی : ‎3 می‎
سربازی : معافی
شغل :شرکت خصوصی
تاریخ اولین ارسال فرم :  15 می‎
درخواست آنلاک : ‎3 مرتبه
کامل شدن و امضا فرم   DS260 :جولای 20
تاریخ دریافت نامه دوم : 20 دسابر
تاریخ مصاحبه :  9  فوریه
تاریخ مدیکال :  8  فوریه
نتیجه مصاحبه   -  AP -Administrative Processing
آپدیت ها :  13 فوریه ، 14 فوریه,17فوریه ،12 آپریل(توسط ایمیل)،،23 می(توسط ایمیل)،14 جون
کلیرینس:  14  جون
وضعیت ویزا : ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-14 ساعت 00:00)khezri نوشته:  سلام - ممنون می شم این موضوع رو برام روشن کنید.

ممنون

تا جایی که دوستان توضیح دادند فکر کنم تمکن مالی ۵۰ هزار تا به اندازه کافی هست و بعید میدونم چنین چیزی باعث ریجکت شدن شما بشه. تمکن مالی باید بر اساس خط فقز محاسبه بشه که سال گذشته برای یک نفر حدود ۱۱ هزار دلار بوده و برای خانواده سه نفره هم فکر کنم ۱۳-۱۴ هزار تا. و دوستان میگن تمکن مالی تون باید ۲۵ درصد بیشتر از همین خط فقر باشه و کافیه.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام اگه ممکنه سوال منو هم جواب بدین 2016-05-12 ساعت 18:26
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
از برندگان لاتاری امسال ‎2017‎ هستم
خواهش میکنم راهنمایی کنید بنده رو گیج شدم ‎ Sad
1-برای پر کردم فرم ‎260‎ در قسمت ‎permanent adress‎ از من میخواد آدرس جایی که میخوام توو آمریکا زندگی کنم رو بنویسم...در صورتی که من هنوز محل زندگیم مشخص نیست که!!از طرفی آدرسی میخواد برای ارسال گرین کارد که برای اون،آدرس یکی از آشناهامون رو میخوام بدم...اما حالا سوال من اینه!توو قسمتی که آدرس جایی که قراره زندگی کنم رو ازم خواسته،چی بزنم؟؟خالی هم اگر بزارمش نمیره مرحله بعد ‎ Sad  همون آدرس آشنامون رو بنویسم موردی نداره؟اما بعدا برم جای دیگه برای زندگی؟
2-از طرفی تجربه های افراد سالای قبل رو خوندم دیدم توو این قسمت از اونا سوال شده ‎"Do ‎you have an address in the United States where you‎
‎intend‎ ‎to ‎live?"‎ در صورتی که از من اصلا همچین سوالی نمیپرسه که من پاسخ منفی بدم و یک راست آدرس جایی برای زندگی رو میخواد!!‎میخوام ببینم برای همه همینطوریه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-14 ساعت 16:05)fortminor نوشته:  DS-260 نیاز یه عکس داره ؟ کجاست ؟ من پیدا نمیکنم یا نمیخواد؟

نه دوست عزیز
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: fortminor
لطفا اگه میشه جواب بدید
سلام، در مورد سن ۲۱ سال سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید، اگه کسی قبول بشه و اعضای خانواده هم زیر مجموعش باشن اگر یکی از اعضا (یکی از فرزندان)تا زمان مصاحبه به سن ۲۱ سال برسه ولی فرم ‎ds260‎ را قبل از ۲۱ سالگی اون عضو خانواده ارسال کرده باشند مشکلی پیش میاد یا نه؟ و یا باید به سفارت خبر داد یا نه ودر این صورت لطفا بگید از چه طریق باید به اطلاع سفارت برسه
شماره کیس: 2017AS2XXX
مصاحبه:1 نوامبر (AP)(ابوظبی)
تعداد:4
آپدیت ها:
10 می نفر دوم (دوخطی)
14 می تمام افراد(نفر دوم OR)
18 می نفر اصلی و نفرات سوم و چهارم (نفر اصلی دو خطی)
23 می همه ی افراد(نفر اصلیOR)
24 می متن کلییر در سایت
18 جون تحویل پاسپورت به سفارت
19 جون ایشود در سایت ceac
22 جون تحویل از سفارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و تشكر از دوستاني كه وقت خودشون را در اختيار ما مي گذارن
چندتا سوال داشتم
1. همسر من فوق ليسانس مهندسي دارن و سابقه بيمه حدود ٣/٥ سال داره كه به عنوان مشاور توي چند تا شركت مختلف(٣تا) واسشون رد شده منتها شغل اصلي ايشون آزاد هست(كارگاه صنعتي شخصي دارن).،حالا بهتره كه كدوم اينها را وارد كنيم؟ سابقه ي بيمه و اسم تك تك شركت ها؟ يا شغل اصلي ايشون كه آزاد هست يا هر دو؟
2. براي تمكن مالي با حساب بانكي، با توجه به اينكه فقط applicant بايد ارائه بده، ميشه پرينت حساب مشترك را گرفت كه براي هر دو نفر باشه؟

خيلي خيلي ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-14 ساعت 20:37)سارا_الف نوشته:  سلام دوستان عزیز
از برندگان لاتاری امسال ‎2017‎ هستم
خواهش میکنم راهنمایی کنید بنده رو گیج شدم ‎ Sad
1-برای پر کردم فرم ‎260‎ در قسمت ‎permanent adress‎ از من میخواد آدرس جایی که میخوام توو آمریکا زندگی کنم رو بنویسم...در صورتی که من هنوز محل زندگیم مشخص نیست که!!از طرفی آدرسی میخواد برای ارسال گرین کارد که برای اون،آدرس یکی از آشناهامون رو میخوام بدم...اما حالا سوال من اینه!توو قسمتی که آدرس جایی که قراره زندگی کنم رو ازم خواسته،چی بزنم؟؟خالی هم اگر بزارمش نمیره مرحله بعد ‎ Sad  همون آدرس آشنامون رو بنویسم موردی نداره؟اما بعدا برم جای دیگه برای زندگی؟
2-از طرفی تجربه های افراد سالای قبل رو خوندم دیدم توو این قسمت از اونا سوال شده ‎"Do ‎you have an address in the United States where you‎
‎intend‎ ‎to ‎live?"‎ در صورتی که از من اصلا همچین سوالی نمیپرسه که من پاسخ منفی بدم و یک راست آدرس جایی برای زندگی رو میخواد!!‎میخوام ببینم برای همه همینطوریه؟؟

سلام. دوست عزیز تا اونجا که من اطلاع دارم. آدرس فقط برای اینه که گیرین کارتتون رو ارسال کنن اونجا. و هیچ اجباری نیست که حتما شما اونجا زندگی کنید. شما هر جایی که دوست دارید می تونید برید زندگی کنید.
حتی می تونید آدرس هتل بدید. تا لحظه آخر تو مصاحبه هم می تونید این آدرس رو عوض کنید.
پس نگران نباشید. اگر آدرس اقوام و دوستان و آشنایانی دارید که اونجا زندگی می کنن رو بدید . نگران نباشید. نمیپرسه هیچ جا کجا می خواهید زندگی کنید. فقط آدرس می خواد و این رو مپرسه که آیا می خواهید گرین کارتتون هم به این آدرس ارسال بشه؟ همین.
کیس: ‎2017AS38XX‎
تعداد اعضاء : 2 نفر
تاریخ مشاهده نتیجه: 3 May
تاریخ ارسال فرم: 24 May
کارنت شدن کیس: 12 Dec
تاریخ نامه دوم:  ‎20 Dec
محل مصاحبه: آنکارا تغییر به ابوظبی
تاریخ مصاحبه : 21 Feb
ویزا دریافت شد. Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام عرض میکنم خوشحال میشم منو در خصوص زمانبمدی کلی کار راهنمایی بفرمائید بعلارتی تا کی بهتره فرم ds260 را ارسال کنیم؟و قدم بعد از ارسال فرم ها چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ازيز
در موارد بر كردن فورم جند سوالى داشتم ممنونم اكر وقت داشتين كمك كنيد
1_ بندة فوق ليسانس دارم در اين سوال بايد كدامرا اختيار كنم ؟Highest Level of Education Completed
2_ بايد شمارةى جندرا بنويسم
Number of Educational Institutions Attended:
3_در اين بخش بايد اسم جيرا نوشت ؟Name of Institution
باز ممنونم ..........................
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان