کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2017-06-06 ساعت 12:46)onasiss نوشته:  
(2017-06-05 ساعت 16:06)soruosh نوشته:  
(2017-06-05 ساعت 11:25)Hamid9195 نوشته:  سلام با تبريك فراوان انشالله همسرتون هم به زودي كلير ميشن
يه سوال داشتم
وقتي پاسپورتو ارسال كرديد واسه سفارت و تحويل پست داديد چند روز بعد پاسپورتو همراه ويزا دريافت كرديد؟
ميخوام بدونم كه چندروز طول كشيد كه اگه كلير شدم واسه سفر به ارمنستان برنامه ريزي كنم
ما پنج شنبه عصر مصاحبه داشتيم امروز پاسپورتهامون رو إيميل زدند كه پست كردند.

سروش جان اول هرچيز تبريك ميگم ويزات رو كه تو از همه ما بيشتر ارزش اين ويزا رو ميدوني
بله شما درست ميفرماييد در صورتي كه يكضرب ويزا بگيريد اين فاصله ويزا دادن و از پست گرفتن شايد كمي كمتر باشه
ولي براي من كه اي پي بودم روز چهارشنبه عصر پاسپورتم رو دادم به پست و روز پنجشنبه به دست سفارت رسيد و روز دوشنبه ساعت ١٠ صبح رسيد پست و از اونجا تحويل گرفتم

تبریک دوست عزیز لطفا بگید که از چه طریق فهمیدید کلیر شدید ایمیل براتون زدن یا تو سایت اعلام کردند.اگه تو سایت دیدید ادرس سایت رو بگید ممنون.
Case ‎Number‎  :2500
تعداد افراد منظور در کیس  :   2نفر

مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

تاریخ ارسال فرم  : نمیدونم

سفارت   : ابوظبی

تاریخ نامه دعوت به مصاحبه :14 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: onasiss ، MOZHDEHHHHHH ، soruosh
کلیر شدنمونو به ادرس ایمیلی که موقع پر کردن فرم 260 دادیم میفرستن یا ادرس ایمیلی که برای رجیستر کردن دادیم؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-04 ساعت 12:58)naz s نوشته:  دوستان اگه بخوایم ایمیل به سفارت ابوظبی بزنیم تا از وضعیت کیسمون باخبر شیم باید به چه ادرسی ایمیل بزنیم وچه متنی بفرستیم؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، دوستان این همه مدت همه ماها انتظار کشیدیم توی این پروسه لاتاری و تحمل کردیم ، دیگه آخرشه تا یکی دو ماهه دیگه تکلیف همه روشن میشه ،امید به روزهای روشن در آینده
صبور باشید و امیدوار
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid9195 ، ترنم هستی ، V_B ، MOZHDEHHHHHH
(2017-06-07 ساعت 23:15)میثم ارونی نوشته:  سلام ، دوستان این همه مدت همه ماها انتظار کشیدیم توی این پروسه لاتاری و تحمل کردیم ، دیگه آخرشه تا یکی دو ماهه دیگه تکلیف همه روشن میشه ،امید به روزهای روشن در آینده
صبور باشید و امیدوار

انشاالله
همه كلير بشيم از اين عذاب راحت شيم
منتظر موندن سخته ولي انشاالله همش به شادي تبديل بشه
روزي بشه همه دوستان از كلير شدنشون بگن و رفتن واسه گرفتن ويزا به محل مصاحبه هاشون
ميدونم خدا به دل هممون نگاه ميكنه و كار هممون جور ميشه
بچه ها دعا فراموش نشه???
پاسخ
تشکر کنندگان: V_B ، میثم ارونی ، MOZHDEHHHHHH
(2017-06-07 ساعت 21:56)naz s نوشته:  
(2017-06-06 ساعت 12:46)onasiss نوشته:  
(2017-06-05 ساعت 16:06)soruosh نوشته:  ما پنج شنبه عصر مصاحبه داشتيم امروز پاسپورتهامون رو إيميل زدند كه پست كردند.

سروش جان اول هرچيز تبريك ميگم ويزات رو كه تو از همه ما بيشتر ارزش اين ويزا رو ميدوني
بله شما درست ميفرماييد در صورتي كه يكضرب ويزا بگيريد اين فاصله ويزا دادن و از پست گرفتن شايد كمي كمتر باشه
ولي براي من كه اي پي بودم روز چهارشنبه عصر پاسپورتم رو دادم به پست و روز پنجشنبه به دست سفارت رسيد و روز دوشنبه ساعت ١٠ صبح رسيد پست و از اونجا تحويل گرفتم

تبریک دوست عزیز لطفا بگید که از چه طریق فهمیدید کلیر شدید ایمیل براتون زدن یا تو سایت اعلام کردند.اگه تو سایت دیدید ادرس سایت رو بگید ممنون.

ممنون
سفارت ارمنستان ليست كيس هاي كلير شده رو روي سايتش ميگذاره كه در صورت كلير شدن اونجا كيس هاي كلير شده رو نشون ميده در قالب يك جدول

لينك سايت سفارت ارمنستان ( جدول كيسهاي كلير شده)
شماره کیس: ‎2017AS15XX‎
تاریخ رویت قبولی 10 ‎MAY‎
تعداد افراد: 2
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 24 May ‎‎
تاریخ مصاحبه: هفته اول ‎Nov
وضعيت: AP
آپديت:كيس اصلي ٦ فبريه و ٨ مي بوسيله ايميل، ٩ مي آپديت از kcc ١٠ مي آپديت از سمت سفارت و تبديل به or و بعد از چند ساعت كلير و دوباره ١٦ مي، ٢٦ مي بوسيله ايميل، تحويل پاسپورت به پست ٣١ مي، ١و ٢ ژوئن و در آخر ٥ ژوئن ٢٠١٧ ويزا ايشود (٢١٠ روز)
كيس همسرم آپديتها ١٠ مي، ١٦ مي، ٢٦ مي، ١ ژوئن، ٢ ژوئن، ٥ ژوئن، ٢٠ ژوئن با ايميل، ٢١ ژوئن تبديل به اور، ٢٢ ژوئن كلير ?????? و بعد از ٢٣٣ روز بالاخره همسر عزيزم هم ويزاش ايشود شد در تاريخ ٢٨ ژوئن ٢٠١٧
پاسخ
تشکر کنندگان: naz s ، soruosh
(2017-06-07 ساعت 11:25)خوش لحن نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 10:38)ekhveh نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 10:21)mah_2017 نوشته:  ابوظبي خيلي كنده!! من حتي آپديت هم نداشتم جز 5 روز پيش اونم با ارسال ايميل!! حتي اين ايميلها كه ايروان ميفرسته براي كيسها من نديديم ابوظبي براي كسي بفرسته!!

اگر از بچه ها كسي ابوظبي بوده و ايميل گرفته لطفا اينجا خبر بده ما هم در جريان باشيم
من هفته پیش با ارسال ایمیل و گرفتن جواب که هنوز در مرحله اداری هستین و باید منتظر بمونیم و یه اپدیت آپدیت خاصی نداشتم دوستانی هم بودن بدون گرفتن جواب ایمیلاز سفارت ابوظبی اپدیت شدن

دوست عزيز آفيسرها هيچ عجله اي براي زودتر كليرنس كردن ندارن معمولا وقتي كه بوسيله ايميل پيگير كارتون ميشيد اگه زير شش ماه در ap باشيد پيگيري مجدد نمي كنن ولي اگه بيش از 6 در ap باشيد كارتون رو از kcc پيگيري مي كنند شما به امضاء كيس onasiss توجه كنيد ايشون بيش از شش ماه توي ap بودن در تاريخ 8 مي ايميل پيگيري زدن 9 مي سفارت پيگير كرده و 10 مي kcc پاسخ داده و در نهايت كلير شدن.

آپديت زياد داشتن الزاما نشونه خوبي نيست كيس 5161 رو توي سايت سيس چك كنيد در تاريخ 31 مي kcc درخواست رزومه ايشون رو به سفارت اعلام كرده يك روز بعد يعني 1 جون سفارت توي سايتش كيس ايشون رو آپديت ميكنه و ازش درخواست رزومه مي كنه 6 جون ايشون رزومه ش رو مي فرسته و توي سيس آپديت ميشه. مي خوام بگم آپديت زياد الزاما خوب نيست خيلي ها فقط با يه آپديت كلير شدن در كل آپديت زماني صورت مي گيرده كه kcc پاسخ يكي از استعلام هاي سفارت رو مي ده و يا درخواست جزئيات بيشتري رو از سفارت مي كنه. وقتي شما آپديتي نداشتيد يعني هيچ مشكلي توي كارتون نيست و كارها داره به درستي پيش ميره
فقط مونده پيگيري سفارت در خصوص پرونده شما كه اونم وقتي حجم مصاحبه ها كم بشه كار كلير با سرعت بيشتري انجام ميشه.

بطور معمول توي هر هزار تا كيس براي هر سفارت 30 پرونده ap‌ وجود داره از ماههاي اكتبر و نوامبر و دسامبر تعداد خيلي كمي باقي مونده. اگه به روال سنوات قبل باشه كليه دوستان نيمه اول سال تا جولاي كلير ميشن و باقي دوستان هم حداكثر تا اواخر آگست يا اوايل سپتامير كلير ميشن

اين مواردي كه خدمتتون عرض كردم با توجه به تجربه دوستان سال 2016 تخمين زده شده و حدودي ارائه شده

اما يه سري موارد هست كه استثناء هستش مثلا كيس هايي كه يه تعداديشون ويزا گرفتن و يه نفرشون باقي مونده زودتر كلير ميشن

دوستان به جاي پرداختن به اين موارد استرس زا فكر برنامه ريزي براي بليط آ م ر ي ك ا و محل اقامتتون باشيد همتون كلير ميشيد شك نكنيد چون دليلي براي كلير نشدن وجود نداره. چون ما ها آدم هاي بي غرضي هستيم كه بصورت تصادفي و شانسي انتخاب شديم كسي كه ريگي به كفشش باشه از طريق لاتاري وارد آ م ر ي ك ا نميشه خيلي راحت مي تونه با پانصد هزار دلار ويزاي سرمايه گذاري بگيره ماها آدم هاي ساده اي هستيم كه زندگي معمولي داريم ap الزاما واسه دادن ويزا نيست بعضي وقت ها پرونده شما رو كامل مي كنند كه اگه در آينده اگه نيازي شد استفاده كنن

روزتون خوش انرژي مثبت يادتون نره

سلام و تشکر از ارسال مطلب خوب شما, تحلیل شما کاملا درست است, همه باید امیدوار باشیم که درماههای آخر اکثرا کلیر شده باشند. هرچه خدا خواهد
پاسخ
تشکر کنندگان: خوش لحن ، MOZHDEHHHHHH
(2017-06-07 ساعت 11:32)soruosh نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 08:27)خوش لحن نوشته:  تا اونجايي كه من اطلاع دارم ايميل 10 سوالي رو هم فقط سفارت ارمنستان مي خواست تا اينجاي كار هم ايميل 6 سوالي رو فقط سفارت ارمنستان خواسته،  البته نسبت به آنكارا ترديد دارم ولي ابوظبي از هيچ كس تا حالا نه ده سوالي خواسته نه 6 سوالي

++ انرژي مثبت يادتون نره ++

سلام ، فردای مصاحبه برای من هم فرم 6 سوالی آمد و من جواب رو ارسال کردم و آنها هم گرفتند.

سلام دوستان گرامی
ما هم 16 May ارمنستان مصاحبه داشتیم. ولی هنوز ایمیلی مبنی بر سوالات 9 سوالی یا 6 سوالی نداشتیم. آفیسر به ما گفت مدارکتون کامله و تا دو ماه دیگه سایت رو چک کنین و هر وقت شماره کیستون رو دیدین اقدام کنین. با وجود اینکه من خودم کارمند دولت و همسرم هم مدرک کارشناسی ارشد و مدرس حق التدریسی دانشگاه آزاد هستش برامون این ایمیل نیومد. ولی بر اساس تجربه دوستان سالهای قبل برا کیسهایی مشابه ما این فرم ها رو میخواستن. به نظر شما لازمه که پیگیری بشه؟ ممنون میشم اگه کسی تجربه مشابهی داشته باشه به اشتراک بزاره.
شماره کیس: ‎2017AS61XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 ‎may‎ 25‎
تعداد افراد کیس:  3
کنسولگری:  ابتدا آنکارا سپس تغییر توسط خود سفارت به ایروان
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 28
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  Jun 11
کارنت شدن کیس: ‎2017  Mar 14
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 16 - Yerevan‎
آپدیت:18، 19، 23، 24 MAY
تاریخ کلییرنس:......
تاریخ ایشود:......
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2017-06-07 ساعت 09:27)خوش لحن نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 09:18)فافافا نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 08:27)خوش لحن نوشته:  تا اونجايي كه من اطلاع دارم ايميل 10 سوالي رو هم فقط سفارت ارمنستان مي خواست تا اينجاي كار هم ايميل 6 سوالي رو فقط سفارت ارمنستان خواسته،  البته نسبت به آنكارا ترديد دارم ولي ابوظبي از هيچ كس تا حالا نه ده سوالي خواسته نه 6 سوالي

بنظرم اين موضوع به شيوه كار سفارت بر مي گرده وگرنه بيشتر سوالات توي cv و همچنين 260 پاسخ داده شده.

فكر مي كنم اين ها رو مي خوان فقط توي پرونده داشته باشن و اگه نياز شد بررسي كنن وگرنه بررسي فعاليت هاي فضاي مجازي در نرم افزارهاي مختلف در طول پنج سال گذشته كار سختيه.

در نهايت توصيه من به همه بچه ها مخصوصا بچه هاي ارمنستان اينه كه پاسخ ايميل 6 سوالي رو آماده داشته باشن و به محض دريافت ايميل پاسخ رو ارسال كنن. چون تا پايان لاتاري 2017 سه ماه و بيست و سه روز باقي مونده.

به نظر اين مدت، من مدت زمان زياديه و وقت كافي براي كلير شدن همه بچه ها وجود داره

واسه اينكه خيالتون رو راحت بكنم توصيه ميكنم كاربر عسول از برندگان سال 2016 رو بررسي بكنيد ايشون با سربازي س پ ا ه و داشتن شغل دولتي و همچنين داشتن شغل دولتي همسرشون ظرف 21 روز كلير شدن.....

من ایروان مصاحبه شدم ولی هیچ ایمیلی دریافت نکردم به نظرتون مشکلی پیش اومده؟

سلام
خیر دوست عزیز هیچ مشکلی نیست اون ایمیل ده سوالی رو هم به همه نمیدادن نگران نباشید ممکنه فرآیند کلیرنس شما از این مرحله ها گذشته باشه ولی محض محکم کاری پاسخ سوالات رو آماده داشته باشید اگر خواستن بلافاصله بفرستید.
سلام دوست گرامی
امکانش هست اون فرم 9 سوالی یا 10 سوالی و یا 6 سوالی رو که بحثش هست رو به اشتراک بزارید تا بتونیم پاسخ هاشو آماده داشته باشیم؟ ممنونم.
شماره کیس: ‎2017AS61XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 ‎may‎ 25‎
تعداد افراد کیس:  3
کنسولگری:  ابتدا آنکارا سپس تغییر توسط خود سفارت به ایروان
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 28
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  Jun 11
کارنت شدن کیس: ‎2017  Mar 14
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 16 - Yerevan‎
آپدیت:18، 19، 23، 24 MAY
تاریخ کلییرنس:......
تاریخ ایشود:......
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-08 ساعت 15:34)aralam نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 09:27)خوش لحن نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 09:18)فافافا نوشته:  من ایروان مصاحبه شدم ولی هیچ ایمیلی دریافت نکردم به نظرتون مشکلی پیش اومده؟

سلام
خیر دوست عزیز هیچ مشکلی نیست اون ایمیل ده سوالی رو هم به همه نمیدادن نگران نباشید ممکنه فرآیند کلیرنس شما از این مرحله ها گذشته باشه ولی محض محکم کاری پاسخ سوالات رو آماده داشته باشید اگر خواستن بلافاصله بفرستید.
سلام دوست گرامی
امکانش هست اون فرم 9 سوالی یا 10 سوالی و یا 6 سوالی رو که بحثش هست رو به اشتراک بزارید تا بتونیم پاسخ هاشو آماده داشته باشیم؟ ممنونم.

سلام دوست عزیز
فرم رو هم با فرمت pdf پیوست کردم

موفق و پیروز باشید

فایل‌های پیوست
.pdf   AbuDhabi_DS-5535.pdf (اندازه 153.77 KB / تعداد دانلود: 1,196)

پاسخ
تشکر کنندگان: fn_glor ، علیا
(2017-06-08 ساعت 15:25)aralam نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 11:32)soruosh نوشته:  

سلام ، فردای مصاحبه برای من هم فرم 6 سوالی آمد و من جواب رو ارسال کردم و آنها هم گرفتند.

سلام دوستان گرامی
ما هم 16 May ارمنستان مصاحبه داشتیم. ولی هنوز ایمیلی مبنی بر سوالات 9 سوالی یا 6 سوالی نداشتیم. آفیسر به ما گفت مدارکتون کامله و تا دو ماه دیگه سایت رو چک کنین و هر وقت شماره کیستون رو دیدین اقدام کنین. با وجود اینکه من خودم کارمند دولت و همسرم هم مدرک کارشناسی ارشد و مدرس حق التدریسی دانشگاه آزاد هستش برامون این ایمیل نیومد. ولی بر اساس تجربه دوستان سالهای قبل برا کیسهایی مشابه ما این فرم ها رو میخواستن. به نظر شما لازمه که پیگیری بشه؟ ممنون میشم اگه کسی تجربه مشابهی داشته باشه به اشتراک بزاره.

سلام اگه cv داده باشید و cv تون استاندارد بوده باشه پاسخ غالب این سوال ها توش هست در غیر اینصورت اگه نياز داشته باشن حتما ایمیل براتون ارسال خواهد شد. يه نکته دیگه کارمندهای دولت حتما ap میخورن ولی الزاما مدت زمان ap شون طولانی نیست شما کاربر عسول از برندگان 2016 رو ملاحظه کنید با داشتن شغل دولتي خودش و همسرش و سربازی سپاه ظرف 21 روز كلير شده

پاسخ
تشکر کنندگان: fn_glor ، soruosh ، علیا
190 روز!
از دوستانی که نیمه دوم نوامبر مصاحبه داشتند کسی کلیر شده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: MOZHDEHHHHHH
(2017-06-08 ساعت 19:17)ballmer.kurt نوشته:  190 روز!

ما که هنوز منتظریم. ابوظبی بودیم . ایشالا خبرای خوب .
شماره کیس :      2017AS23XX
رویت قبولی : می 2016
تعداد نفرات: دو نفر (برنده اصلی خانم ، آقا معاف از سربازی)
شغل : غیر دولتی
محل مصاحبه : ابوظبی
تاریخ مصاحبه :         22 نوامبر
آپدیتها :        23 نوامبر سفارت ، 29 نوامبر و 15 می سایت سیس
نتیجه : AP
پاسخ
(2017-06-08 ساعت 19:17)ballmer.kurt نوشته:  190 روز!

ما هم 29 نوامبر ابوظبی بودیم و هنوز خبری نیست! Cool
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
ما هم همچنان منتظر. به اميد اون روز خوب كه ويزاي همه بياد و خوشحال باشيمSmile)))
شماره کیس: ‎2017AS32XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 ‎July 12‎
برنده اصلی: همسر (مرد)
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا تغییر به ابوظبی توسط خودمون
تاریخ ارسال فرم:   ‎2016 ‎July 14
کارنت شدن کیس: 2016 9Nov‎
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎20 Dec 2016
تاریخ مصاحبه: ‎2017 ‎Feb 12
نتیجه مصاحبه: AP‎
21 جولای دوخطی
23جولای آپدیت و تبدیل به یک خطی و OR