کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نتایج لاتاری DV-2017
تا آماده شدن کامل تاپیکهای 2017، می توانید اطلاعات مورد نیاز را در تاپیکهای 2016 جستجو کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/forum-101.html
(2016-05-16 ساعت 18:09)mostafa2017 نوشته:  آقا یک سوال کوتاه و مختصر:

اگه بخوایم تو مصاحبه بگیم که دوست داریم تو همین رشته خودمون اونجا مشغول بشیم، مثلا به عنوان Research Assistant (رشته من بیوتکنولوژی هست)، توی فرم DS-۲۶۰ کدوم  گزینه‌ صحیحتره؟

Education?
Research?
Study?

یا باید تو Others توضیح بدیم.
ممنون

به نظر من گزینه‌ Research منطقی‌ تر میاد. باز باید دید نظر دوستان با تجربه چیه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017
دوستان سلام. من الان 4 ساله آمریکا هستم و تمام این مراحل رو یک بار برای خودم و همسرم و یک بارهم برای پدر و مادرم طی کردم.
اولا تا ویزا نگرفتید هیچ پلی رو پشت سرتون خراب نکنید. چون تا اینجا فقط 50% راهه که البته تصمیم در مورد بقیه اش از اختیار شما خارجه و تابع هیچ فرمولی نیست و بستگی به اون شخصی داره که روز مصاحبه با شما روبرو میشه.تنها کاری که از دست شما بر میاد اینه که مدارکتون کامل باشه. خصوصا مدارک ساپورت مالی خیلی اهمیت داره براشون.سعی کنید هم ترجمه سند به نام خودتون . هم ترجمه حساب بانکی و علی الخصوص فرم ساپورتی که یک نفر از داخل آمریکا باید براتون بفرسته رو داشته باشین.اینجوری بهانه شون رو کمتر کردید.
راجع به کارتون هم هر چقدر کمتر و ساده تر اطلاعات بدید بهتره.اونها به هیچ کدوم از اطلاعات داخل ایران دسترسی ندارن.حتی بیمه .پس بیخودی کار رو پیچیده نکنید و کمترین اطلاعات رو بدین.برای اونا این مهمه که اولا شما مدارکتون تکمیل باشه دوما شما توانایی مالی این رو داشته باشین که تا زمان جا افتادن و پیدا کردن شغل از عهده مخارجتون در بیاین یا کسی شما رو ساپورت کنه اینجا.....فقط همین.باقی ماجرا متاسفانه تخیلات و حدسیات بعضی هاست که بیخود ماجرا رو پیچیده میکنن.موفق باشید...............
شماره کیس : 2012AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 19 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 28 جولای
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:8سپتامبر
تاریخ دریافت نامه دوم:25 سپتامبر
تاریخ مصاحبه:15 نوامبر
تاریخ دریافت ویزا:15 نوامبر
تاریخ ورود به آمریکا :16 مارچ
تاریخ دریافت گرین کارت :20 آوریل
پاسخ
تشکر کنندگان: mohajer1360 ، barsa ، ELNAZ21
(2016-05-17 ساعت 17:51)s_sh1355 نوشته:  دوستان سلام. من الان 4 ساله آمریکا هستم و تمام این مراحل رو یک بار برای خودم و همسرم و یک بارهم برای پدر و مادرم طی کردم.
اولا تا ویزا نگرفتید هیچ پلی رو پشت سرتون خراب نکنید. چون تا اینجا فقط 50% راهه که البته تصمیم در مورد بقیه اش از اختیار شما خارجه و تابع هیچ فرمولی نیست و بستگی به اون شخصی داره که روز مصاحبه با شما روبرو میشه.تنها کاری که از دست شما بر میاد اینه که مدارکتون کامل باشه. خصوصا مدارک ساپورت مالی خیلی اهمیت داره براشون.سعی کنید هم ترجمه سند به نام خودتون . هم ترجمه حساب بانکی و علی الخصوص فرم ساپورتی که یک نفر از داخل آمریکا باید براتون بفرسته رو داشته باشین.اینجوری بهانه شون رو کمتر کردید.
راجع به کارتون هم هر چقدر کمتر و ساده تر اطلاعات بدید بهتره.اونها به هیچ کدوم از اطلاعات داخل ایران دسترسی ندارن.حتی بیمه .پس بیخودی کار رو پیچیده نکنید و کمترین اطلاعات رو بدین.برای اونا این مهمه که اولا شما مدارکتون تکمیل باشه دوما شما توانایی مالی این رو داشته باشین که تا زمان جا افتادن و پیدا کردن شغل از عهده مخارجتون در بیاین یا کسی شما رو ساپورت کنه اینجا.....فقط همین.باقی ماجرا متاسفانه تخیلات و حدسیات بعضی هاست که بیخود ماجرا رو پیچیده میکنن.موفق باشید...............

ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون. البته برخی دوستان میگن ترجیحا صرفا نامه تمکن مالی بانک رو ببرید چون اسپانسر و ملک و این چیزا باعث طولانی شدن فرایند AP میشه! ادم گیج میشه دقیقا چه کنه!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2016-05-17 ساعت 21:07)satellite نوشته:  
(2016-05-17 ساعت 17:51)s_sh1355 نوشته:  دوستان سلام. من الان 4 ساله آمریکا هستم و تمام این مراحل رو یک بار برای خودم و همسرم و یک بارهم برای پدر و مادرم طی کردم.

ممنون از به اشتراک گذاشتن نظرتون. البته برخی دوستان میگن ترجیحا صرفا نامه تمکن مالی بانک رو ببرید چون اسپانسر و ملک و این چیزا باعث طولانی شدن فرایند AP میشه! ادم گیج میشه دقیقا چه کنه!

دوست عزیز متاسفانه اکثر کسانی که این گونه پیشنهادات رو مطرح میکنن تا به حال خودشون شخصا در گیر این پروسه نبودن. منم نگفتم حتما این ها رو ببرید.ولی اگر اینها رو همشو داشته باشید خیال اونها رو راحت میکنید که شما سر بار دولت نمیشید و شانستون به شدت زیاد میشه البته به شرطی که مشکل حاد دیگه ای نباشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: satellite ، ELNAZ21
دوستان عزیز تجربه شخصی رو بصورت قانون عنوان نکنید .

برای کیس هایی که تمکن مالی به اندازه کافی دارند نیازی به معرفی اسپانسر و ترجمه اسناد ملکی نیست .
شما با معرفی اسپانسر فقط پروسه اداری تون رو طولانی تر میکنید .
میتونید از تجربیات دوستان در سالهای قبل استفاده کنید و متوجه میشید که بیشتر کیس هایی که به مصاحبه رفتن فقط با یک برگ نامه تمکن مالی ویزا دریافت کردن ونیازی به اسپانسر نداشتن .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، behjat ، satellite ، matin.sh ، ELNAZ21 ، Pedraaam ، leader-m

سلام دوست عزیز
راجع به اینکه نوشته اید کسی از آ م ر ی ک ا شما رو ساپورت مالی کنه اشتباه بزرگی است (منظور اسپانسر داشته باشید)چون هم احتمال کلیرنس خوردن رو زیاد میکنه وهم دوره کلیرنس رو طولانی میکنه چون باید راجع به اسپانسر بررسی کنن وهم مدارکش رو چک کنن که کسری نداشته باشه .فقط وفقط نامه تمکن مالی از بانک تو ایران رو داشته باشید کافیه اونهم باید مقدارش از خط فقر آ م ر ی ک ا کمتر نباشه که تو ایالت های مختلف فرق میکنه ولی برا یک نفر بطور متوسط حدود 15000 دلار در نظر بگیرید (جدول خط فقر در تاپیک ها ی مربوطه موجود است ) نامه تمکن مالی از بانک های خصوصی ایران مثل پارسیان به زبان انگلیسی هست ونیازی به ترجمه نداره .حدود 50 میلیون تومان یک روز تو حسابتون باشه فرداش میتونید نامه تمکن رو بگیرید و بعد پول رو برداشت کنید فقط مانده حساب رو درخواست بدید کافیه .بانک معادل ارز رسمی رو که حدود 3000 تومان هست تو نامه تمکن شما مینویسه.تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، leader-m
(2016-05-17 ساعت 21:37)mostafa2017 نوشته:  دوستان یک سوال:

من پیش دانشگاهی رو ۲ ساله تموم کردم(سال اول که پیش دانشگاهی داشتم، کنکور قبول نشدم و یه درس رو نگاه داشتم تا سربازی نرم و دوباره کنکور امتحان بدم، برا همین ۲ ساله تموم کردم و کنکور قبول شدم)، حالا باید شروع و پایان این ۲ سال رو برا پیش دانشگاهی بزنم یا فقط ۱ سال آخر رو ؟  (از این بابت می‌پرسم که برا آفیسر این سوال پیش نیاد که پیش دانشگاهی که یک ساله هست، چرا من ۲ ساله تموم کردم و شک کنه).

ممنون میشم پاسخ بدین.

سپاس
سلام دوست عزیز
گرفتن پیش دانشگاهی در 2سال مشکلی ایجاد نمیکنه فقط مدرک پیش رو ترجمه کنید وبا اصل اون همراهتون باشه درضمن اگر دانشگاه قبول شدید گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه با ترجمه اون رو هم با خودتون ببرید.شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017
(2016-05-16 ساعت 11:44)helia94 نوشته:  سلام بر همگی
کسی می دونه مدرک دیپلممون را چجوری باید بگیریم؟ من الان فوق لیسانسم مدرک لیسانس و فوق دارم اما دیپلم ندارم اصلا نمی دونم من نگرفتم یا ندادن بهمون

سلام
ابتدابه دبیرستان محل تحصیلتون مراجعه کنید ویا به قسمت امتحانات اداره آموزش وپرورش محل تحصیلتون که دیپلم رو گرفتید .شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 23:42)Kaspersky نوشته:  با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان، مدیران و برندگان قرعه کشی گرین کارت 2017
دو تا سوال داشتم و امیدوارم با طرح آن باعث ایجاد استرس و بی نظمی نشوم:
آیا کشور عزیزمان ایران در برنامه قرعه کشی سال آینده 2018 دارای سهمیه
خواهد بود؟ ( با توجه به شرایط فعلی روابط ایران و ایالات متحده آمریکا و تصویب قانون جدید
منع ورود که چندی پیش در مجلس آمریکا با تعداد رای بسیار بالایی به تصویب رسید)
دوم: آیا داشتن سهمیه هر کشور (در مورد کیس ما ایران) هر ساله باید به تصویب
مراجع خاصی برسد؟ آن مرجع تصمیم گیرنده کدام هستند؟
با تشکر ویژه از شما بابت پاسخگویی

سلام
شرکت دادن ایران ویا هرکشور دیگه ای درلاتاری ربطی به روابط با آم ر ی کا نداره اسم dv لاتاری یعنی ویزای گوناگونی فرهنگی هست که برای آنکه از فرهنگ های مختلف در کشور آ م ر یکا باشند این برنامه رو هر ساله اجرا میکنن وسهمیه هر کشوری که پر بشه دیگه اون کشور رو سال بعد تو لاتاری شرکت نمیدن مثلا کشور چین تعداد نفراتی که تو آم ر ی کا هستند به حد نصاب رسیده وفغلا اجازه نمیدن چینی ها تو لاتاری شرکت کنن .سهمیه ویزای ایران از لاتاری هر ساله حدود 3500 نفر هست که 7درصد از 500000 ویزای لاتاری رو شامل میشه ولی معمولا تعدادکمتری موفق به گرفتن ویزا میشن.شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، soruosh ، ELNAZ21
(2016-05-14 ساعت 16:26)HadiMSC نوشته:  دوستان يعني هيچ راهي واسه شخص برنده شده كه فقط ديپلم داره نيس ؟
لطفا جواب بديد كه من بهشون بگم ادامه راهو برن يا نرن؟
شانسي هست؟
سلام دوست عزیز
اگر منظورتون دیپلم 11 ساله است باید بگم خیر برا اونا قابل قبول نیست ولی تنها راهی که میمونه شرایط سابقه کار هست که باید داشته باشید.شادباشید
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
با سلام خدمت همه عزيزان

من بالاخره با مطالعه سايت ها و مطلاب مرتبط با مدارك تحصيلي(١٢ سال تحصيلي كه تا پيش دانشگاهي بايد باشه) و شغلي ( كه بايد در گروه ٤ يا ٥ باشه و svp بايد حتما بالاي ٧ باشه و دو سال در ٥ سال اخير به شرطي كه شما براي كار در اون رشته نيازمند ٢ سال تحصيل يا تجربه بوده باشيد)و واسه اينكه لول شغليم ٦تا٧ بود رفتم پيش دانشگاهي ثبت نام كردم يه سري امتحان خرداد يه سري شهريور و يه سري هم دي ماه و نهايتا اخراي دي ماه مدركمو ميگيرم كه ميشه حدوده ١٧ ژانويه. پس دوستاني كه مشكل مدرك دارن با خودتون رو راست باشيد و سريعا ثبت نام كنيد

يه سوال هم داشتم كه با توجه به كيس نامبرم كه 34xx مصاحبه ام كي ميوفته و به نظرتون ٢٠ ژانويه به بعد ميشه؟ چون مدركم تا اون موقع حاضر نميشه

ممنون
تاريخ رويت قبولي: ٣ مي 2016
تكميل فرم: ٤ مي 2016
كيس نامبر: ٣٤xx
سفارت: ابوظبي
سربازی : س
کارنت : ۹ نوامبر
نامه دوم:22 نوامبر
تاریخ  مصاحبه:22 ژانویه
نتیجه مصاحبه:
کیس اصلی: AP، تاریخ اپدیت ها: 22 ژانویه- 23 ژانویه- 25 ژانویه- 26 ژانویه- 18 جولای- 10 اگوست- 11 اگوست دوخطی - 18 اگوست اور - 26 اگوست اسلش و 28 اگوست ایشود
کیس زیر مجموعه : Ready، اپدیت ها: 22 ژانویه- 23 ژانویه- 25 ژانویه- 26 ژانویه- 30 ژانویه - 18 جولای- 10 اگوست- 11 اگوست - 26 اگوست تبدیل به ای پی و اسلش - 28 اگوست ایشود

28 اگوست ایشود - اولین ورود 7 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: nazi56
(2016-05-18 ساعت 16:19)Saeedshahriari نوشته:  با سلام خدمت همه عزيزان

من بالاخره با مطالعه سايت ها و مطلاب مرتبط با مدارك تحصيلي(١٢ سال تحصيلي كه تا پيش دانشگاهي بايد باشه) و شغلي ( كه بايد در گروه ٤ يا ٥ باشه و svp بايد حتما بالاي ٧ باشه و دو سال در ٥ سال اخير به شرطي كه شما براي كار در اون رشته نيازمند ٢ سال تحصيل يا تجربه بوده باشيد)و واسه اينكه لول شغليم ٦تا٧ بود رفتم پيش دانشگاهي ثبت نام كردم يه سري امتحان خرداد يه سري شهريور و يه سري هم دي ماه و نهايتا اخراي دي ماه مدركمو ميگيرم كه ميشه حدوده ١٧ ژانويه. پس دوستاني كه مشكل مدرك دارن با خودتون رو راست باشيد و سريعا ثبت نام كنيد

يه سوال هم داشتم كه با توجه به كيس نامبرم كه 34xx مصاحبه ام كي ميوفته و به نظرتون ٢٠ ژانويه به بعد ميشه؟ چون مدركم تا اون موقع حاضر نميشه

ممنون
شما حددوا بهمن تا اسفند کارنت میشین ، انشالله مدرکتون هم تا اون موقع درست شده
پاسخ
تشکر کنندگان: unforgiv3n
(2016-05-18 ساعت 00:37)farrokh33 نوشته:  

سلام دوست عزیز
راجع به اینکه نوشته اید کسی از آ م ر ی ک ا شما رو ساپورت مالی کنه اشتباه بزرگی است (منظور اسپانسر داشته باشید)چون هم احتمال کلیرنس خوردن رو زیاد میکنه وهم دوره کلیرنس رو طولانی میکنه چون باید راجع به اسپانسر بررسی کنن وهم مدارکش رو چک کنن که کسری نداشته باشه .فقط وفقط نامه تمکن مالی از بانک تو ایران رو داشته باشید کافیه اونهم باید مقدارش از خط فقر آ م ر ی ک ا کمتر نباشه که تو ایالت های مختلف فرق میکنه ولی برا یک نفر بطور متوسط حدود 15000 دلار در نظر بگیرید (جدول خط فقر در تاپیک ها ی مربوطه موجود است ) نامه تمکن مالی از بانک های خصوصی ایران مثل پارسیان به زبان انگلیسی هست ونیازی به ترجمه نداره .حدود 50 میلیون تومان یک روز تو حسابتون باشه فرداش میتونید نامه تمکن رو بگیرید و بعد پول رو برداشت کنید فقط مانده حساب رو درخواست بدید کافیه .بانک معادل ارز رسمی رو که حدود 3000 تومان هست تو نامه تمکن شما مینویسه.تندرست وشاد باشید

ذوست عزیز..چرا بیخودی اطلاعات نداری ذهن دیگران رو به هم میریزی....من 4 ساله الان آمریکا هستم.خودم این پروسه رو گذروندم.هم خودم و همسرم. هم مادرم و خواهرم و پدرم و هم دختر عموم در سالهای مختلف از 2010 تا 2014 ....همگی ما همون روز مصاحبه یکضرب ویزا گرفته بودیم و همگی هم اسپانسر داشتیم هم تمکن مالی هم ترجمه سند...شما هر وقت خودت رفتی مصاحبه ویزا گرفتی واسه دیگران نسخه بپیچ....طولانی شدن پروسه واسه بعضی ها هم هیچ ربطی به اینا نداره و تابع هیچ دستورالعمل مشخصی نیست.فقط یه بهانست واسه اینکه 50000 نفر از 100000 اسم رو که در مرحله اول اعلام کردن حذف کنن...در یه جمله همه چیز به شانس بستگی داره که افسر مصاحبه کننده قانع بشه بهت ویزا بده یا نه......
پاسخ
تشکر کنندگان: satellite ، sahar2016 ، farrokh33
(2016-05-18 ساعت 00:23)siamak نوشته:  دوستان عزیز تجربه شخصی رو بصورت قانون عنوان نکنید .

برای کیس هایی که تمکن مالی به اندازه کافی دارند نیازی به معرفی اسپانسر و ترجمه اسناد ملکی نیست .
میتونید از تجربیات دوستان در سالهای قبل استفاده کنید و متوجه میشید که بیشتر کیس هایی که به مصاحبه رفتن فقط با یک برگ نامه تمکن مالی ویزا دریافت کردن ونیازی به اسپانسر نداشتن .

اقای به اصطلاح مدیر.....هر وقت خودت رفتی ویرا گرفتی بیا با هم حرف بزنیم......
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-18 ساعت 19:52)s_sh1355 نوشته:  
(2016-05-18 ساعت 00:23)siamak نوشته:  دوستان عزیز تجربه شخصی رو بصورت قانون عنوان نکنید .

اقای به اصطلاح مدیر.....هر وقت خودت رفتی ویرا گرفتی بیا با هم حرف بزنیم......

دوست عزیز قصد بحث کردن با شما رو ندارم و قضاوت رو میزارم بعهده دوستانی که بنده رو میشناسن .

سعی کنید در انجمن عمومی کمی محترمانه تر رفتار کنید .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Simin2017 ، sahar2016 ، mehre cyrus ، storagemeter ، Shahram914 ، farrokh33 ، free pigeon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان