کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2022-02-23 ساعت 02:37)ostokhan نوشته:  
(2022-02-15 ساعت 01:17)javadth نوشته:  اساتید کسی تو این دو سال اخیر تونست از لاتاری بره اونور ؟
اصلا اینجا کسی میاد که بخواد جواب بده!؟ 
اینجا هر وقت میام تم د واکینگ دد میگیرتم Big Grin
برای سال آینده هم شرط داشتن پاسپورت حذف شد..
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، copol ، javadth
خدایی باورتون میشه من هنوز گهگاهی پستهای زیرخاکی این فروم رو میخونم مثل الان.؟

علاوه بر حس نوستالژی منو به همین چند سال پیش میبره.

خدایی ترسیدم. فکر میکنم تا همین 2016 2017 که پستهاش رو میخوندم مردم امیدواری بیشتری به زندگی داشتن و زندگیشون کمی شادتر بود. متاسفانه روزبروز اوضاع دنیا و خصوصا این کشور قاراشمیش تر میشه. این دو سه سال آخر هم که این پاندمی منحوس کرونا مردم رو بیشتر افسرده تر و خونه نشین تر کرد.
ایرانیها به معنای واقعی مرده متحرک شدن و پول براشون تو زندگی به اولویت اول نبدیل شده. به همین سبب هرچی سگ دو میزنن کمتر به ارامش و آسایش میرسن.

لطفا هر کی گهگاهی پاش به اینجا میرسه پستی کامنتی لایکی بزاره تا اینجا به گورستان پستهای قدیمی تبدیل نشه.
من خودم واقعا اینجا رو ول نمیکنم. درسته کسی پرسه نمیزنه هیچکی ولی همین حس غریبیش هم برام خوشاینده.
پاسخ
کاملا با حرفهاتون موافقم جناب استخوان!
من با این که سن بالایی ندارم ولی کم آوردم. به هسرم میگم پسرمون که از اب و گل دراومد بریم دهات و بیابونی زندگی کنیم. واقعا بعضی وقتها بعضی مسایل و خبرها و ادمها زندگی را تبدیل به شکنجه میکنن. چند سال پیش پر از برنامه برای زندگی ام بودم و الان هدف فقط شده زنده موندن...
پاسخ
تشکر کنندگان: AFSHIN.Tehrani ، ostokhan ، copol
(2022-03-04 ساعت 12:17)نیویورک.2022 نوشته:  کاملا با حرفهاتون موافقم جناب استخوان!
من با این که سن بالایی ندارم ولی کم آوردم. به هسرم میگم پسرمون که از اب و گل دراومد بریم دهات و بیابونی زندگی کنیم. واقعا بعضی وقتها بعضی مسایل و خبرها و ادمها زندگی را تبدیل به شکنجه میکنن. چند سال پیش پر از برنامه برای زندگی ام بودم و الان هدف فقط شده زنده موندن...
این داستان البته تو هر جای دنیا پیدا میشه و کم و بیش همه درگیرن. ادمها درگیر زندگی ماشینی شدن. ولی خب وضعیت برای ایرانبیها بد از بدتر هست واقعا چون مشکلاتی رو دست به گریبان هستن که شاید کمترجایی تو دنیا اینطور باشه. این بی انگیرگی و بی برنامگی تو ایران مثل پاندمی شده. دقیقا اگر برگردین تو همین فروم و پستهای من رو بخونین میبینین خیلی سرخوش بودم و رویاپردازی میکردم. الان که برمیگردم و اونا رو میخونم به خودم میگم چقدر زندگی و روزگار اثر گذاشته روم. اون فکر زندگی تو یه دهات و بیابونی هم واقعا فکر بدی نیستش به شرطی که شرایط مالی اجازه بده که نخوای کار کنی.

[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ارسال‌ها[/font]
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]ویرایش حذف پاسخ نقل‌قول گزارش[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed_gh ، AFSHIN.Tehrani ، copol ، Ali_Hunter
اگر اخبارگوش ندید و توی سوشال مدیا نچرخید
زندگی تقريبا همه جای کره زمین بهتر از ده - بيست -۵۰ سال پیشه.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، copol ، Ali_Hunter
(2022-03-08 ساعت 04:23)sadeghi897 نوشته:  اگر اخبارگوش ندید و توی سوشال مدیا نچرخید
زندگی تقريبا همه جای کره زمین بهتر از ده - بيست -۵۰ سال پیشه.
ما هم دوست داریم ولی دیگه اینترنت جز لاینفک زندگی ما شده.
بخوای نخوای اخبار و اتفاقات رو میشنوی. 
اینترنت، ماهواره و شبکه های اجتماعی و روزنامه ها بکنار،  توی یه جمعی که چهارنفر دور هم جمع میشن ناخواسته اخبار رو میشنوی. 
فی الواقع زندگی شاید در یکی از روستاهای شمال کشور شاید بتونه دورمون کنه از این همه اخبار استرس زا که روی هم بزاری سنار نمی ارزه. کل دنیا و کشورها انگار دارن روی صحنه تئاتر رول خودشون رو بازی میکنن.ولی بازم هر کاری کنه هیچی مثل قدیم نمیشه. حتی همین پونزده بیست سال پیش. دنیا روزیروز داره تو لجن باتلاق فرو میره.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
امروز شخصی رو دیدم که هم خودش و هم همسرش در لاتاری امسال برنده شده بودن
خوش بحالشون

ولی من اصلا متوجه نمیشم که این روند لاتاری چطوریه که یک نفر شاید 10 سال برنده نشه و یک نفر اینطوری برنده بشه
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، saeed_gh
(2022-03-11 ساعت 23:44)javadth نوشته:  امروز شخصی رو دیدم که هم خودش و هم همسرش در لاتاری امسال برنده شده بودن
خوش بحالشون

ولی من اصلا متوجه نمیشم که این روند لاتاری چطوریه که یک نفر شاید 10 سال برنده نشه و یک نفر اینطوری برنده بشه
هرگز نا امید نشو و همیشه ثبت نام و کن و تلاش خودتو بکن.
شاهین حوشبختی یروز رو شونه همه میشینه. Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdad_9908 ، javadth ، ostokhan
دوستان عزیزم، رویاپردازان همفکر و هم مکتب
خواستم اطلاع بدم بهتون که امروز کارنتی های جدید اعلام کردن و باتوجه به اینکه تا کیس نامبر 8500 برای ماه May کارنت شدن بنده هم تو این بازه هستم و انشالله باید دو تا سه ماه دیگه منتظر نامه دوم باشم.
اگر بخش "درباره من" در پروفایلم رو بخونید خلاصه ای از تاریخ اتفاقاتی که بر من گذشت رو واستون گذاشتم.
قول میدم این محفل رو آپدیت نگه دارم، مثل تا الان، و هر اتفاق جدیدی افتاد حتما هم پیام بذارم و هم بخش درباره من رو آپدیت کنم.
خدا میدونه از وقتی که اردیبهشت ماه اسمم در اومد چننننندبار اومدم و سفرنامه و امضا و درباره من های شما عزیزان رو خوندم و این پروسه طاقت فرسا و طولانی رو چطور با کمک همین اطلاعات گذروندم و چطور نور امید تو دلم با همین اطلاعات روشن موند.
منم همه سعیمو میکنم که دینمو به این جمع ادا کنم و هر اتفاقی افتاد بهتون اطلاع بدم.
هرکس هر سوالی هم داشت (باکمال احترام اگر زیاد خصوصی نباشه) میتونه واسم پیام بذاره.. من نسبتا زیاد ب انجمن سر میزنم و پیاماتونو میخونم و با عشق هرکدوم ک بلد باشم جواب میدم
کيس نامبر: 2022AS78**
تعداد افراد: من مرد تنهای شبم
کنسولگری: آنقارا
ارسال دی اس 260: 15 می
ایمیل درخواست مدارک: 14 سپتامبر
ارسال اسکن مدارک و ترجمه: 23 اکتبر (من تنبلی کردم دیر شد تو نکن دوست من)
کارنت: May
نامه دوم: متاسفانه هیجوقت نیومد
نتیجه: جامانده DV2022
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، AFSHIN.Tehrani ، ostokhan
(2022-03-16 ساعت 22:21)mehrdad_9908 نوشته:  دوستان عزیزم، رویاپردازان همفکر و هم مکتب
خواستم اطلاع بدم بهتون که امروز کارنتی های جدید اعلام کردن و باتوجه به اینکه تا کیس نامبر 8500 برای ماه May کارنت شدن بنده هم تو این بازه هستم و انشالله باید دو تا سه ماه دیگه منتظر نامه دوم باشم.
اگر بخش "درباره من" در پروفایلم رو بخونید خلاصه ای از تاریخ اتفاقاتی که بر من گذشت رو واستون گذاشتم.
قول میدم این محفل رو آپدیت نگه دارم، مثل تا الان، و هر اتفاق جدیدی افتاد حتما هم پیام بذارم و هم بخش درباره من رو آپدیت کنم.
خدا میدونه از وقتی که اردیبهشت ماه اسمم در اومد چننننندبار اومدم و سفرنامه و امضا و درباره من های شما عزیزان رو خوندم و این پروسه طاقت فرسا و طولانی رو چطور با کمک همین اطلاعات گذروندم و چطور نور امید تو دلم با همین اطلاعات روشن موند.
منم همه سعیمو میکنم که دینمو به این جمع ادا کنم و هر اتفاقی افتاد بهتون اطلاع بدم.
هرکس هر سوالی هم داشت (باکمال احترام اگر زیاد خصوصی نباشه) میتونه واسم پیام بذاره.. من نسبتا زیاد ب انجمن سر میزنم و پیاماتونو میخونم و با عشق هرکدوم ک بلد باشم جواب میدم

سلام شما موقع ثبت نام از فیلتر/شکن استفاده کردید ؟ اگه آره با فیلتر/شکن کدوم کشور رفتید ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، mehrdad_9908
(2022-03-16 ساعت 23:51)javadth نوشته:  
(2022-03-16 ساعت 22:21)mehrdad_9908 نوشته:  دوستان عزیزم، رویاپردازان همفکر و هم مکتب

سلام شما موقع ثبت نام از فیلتر/شکن استفاده کردید ؟ اگه آره با فیلتر/شکن کدوم کشور رفتید ؟

سلام جواد جان خیر عزیز نیاز به فیلترشکن نیست ولی برای عکس با وسواس عمل کنید؛ قوانین عکس رو بخونید و تا حدالامکان ب عکاسی ای که سابقه ی این نوع عکس یا اصطلاحا عکس پاسپورتی درست رو داشته باشه مراجعه کنید. چند ده هزارتومن هزینه عکاسی ارزششو نداره شانستونو بسوزونید چون عکس نامناسب حتی اگر تو پروسه قرعه کشی شماره پروندتون در بیاد باعث ریجکتی قطعی پروندتون میشه و شما اصطلاحا برنده اعلام نمیشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: نیویورک.2022
(2022-03-17 ساعت 07:03)mehrdad_9908 نوشته:  
(2022-03-16 ساعت 23:51)javadth نوشته:  

سلام جواد جان خیر عزیز نیاز به فیلترشکن نیست ولی برای عکس با وسواس عمل کنید؛ قوانین عکس رو بخونید و تا حدالامکان ب عکاسی ای که سابقه ی این نوع عکس یا اصطلاحا عکس پاسپورتی درست رو داشته باشه مراجعه کنید. چند ده هزارتومن هزینه عکاسی ارزششو نداره شانستونو بسوزونید چون عکس نامناسب حتی اگر تو پروسه قرعه کشی شماره پروندتون در بیاد باعث ریجکتی قطعی پروندتون میشه و شما اصطلاحا برنده اعلام نمیشید.

پس شما عکس رو با موبایل نگرفتید درسته ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdad_9908
(2022-03-17 ساعت 12:07)javadth نوشته:  
(2022-03-17 ساعت 07:03)mehrdad_9908 نوشته:  
(2022-03-16 ساعت 23:51)javadth نوشته:  سلام شما موقع ثبت نام از فیلتر/شکن استفاده کردید ؟ اگه آره با فیلتر/شکن کدوم کشور رفتید ؟

قطعا خیر! شما در نظر بگیر از نورپردازی تا زاویه بندی و ابعاد مناسب و.. همه چیز خیلی راحت میتونه اشتباه بشه.
واقعا نظرم اینه هزینه چند ده هزار تومنی بابت این ثبت نام اونم سالی یک بار واقعا ارزش ریسک کردن نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan
(2022-03-17 ساعت 20:06)mehrdad_9908 نوشته:  
(2022-03-17 ساعت 12:07)javadth نوشته:  
(2022-03-17 ساعت 07:03)mehrdad_9908 نوشته:  سلام جواد جان خیر عزیز نیاز به فیلترشکن نیست ولی برای عکس با وسواس عمل کنید؛ قوانین عکس رو بخونید و تا حدالامکان ب عکاسی ای که سابقه ی این نوع عکس یا اصطلاحا عکس پاسپورتی درست رو داشته باشه مراجعه کنید. چند ده هزارتومن هزینه عکاسی ارزششو نداره شانستونو بسوزونید چون عکس نامناسب حتی اگر تو پروسه قرعه کشی شماره پروندتون در بیاد باعث ریجکتی قطعی پروندتون میشه و شما اصطلاحا برنده اعلام نمیشید.

قطعا خیر! شما در نظر بگیر از نورپردازی تا زاویه بندی و ابعاد مناسب و.. همه چیز خیلی راحت میتونه اشتباه بشه.
واقعا نظرم اینه هزینه چند ده هزار تومنی بابت این ثبت نام اونم سالی یک بار واقعا ارزش ریسک کردن نداره.
واقعا هیچ قطعیتی نداره. عکاس داریم که اصلا هیچی سرش نمیشه و عکسش استاندارد نیست. یعنی اصلا نمیدونه واقع استانداردش چیه چون گاها اون بحث قرار گرفتن سر و شونه ها تو کادر مورد نظر رو نمیدونه. 
طرف هم بوده که ساعت آخر با موبایل همراه با برادرش دو تا عکس با بک گراند پرده سفید چروک خونشون گرفتن  و برنده شدن. تو همین مهاجرسرا بودن و من دیدم برنده شدن. خلاصه عکاس اگه تبحر داشته باشه صد البته بهتره و این داستان عکس لاتاری واقعا چیزیه که هیچ کی نمیتونه سردربیاره کوالیفاید بوده یا نه. متاسفانه من خودم تو این هشت سال هم آخرش نفهمیدم داستان عکسم اکی بوده یا نه. اینا هم هیچ اطلاع رسانی نمیکنن که افراد بفهمن.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdad_9908 ، salar.s
(2022-03-19 ساعت 00:04)ostokhan نوشته:  واقعا هیچ قطعیتی نداره. عکاس داریم که اصلا هیچی سرش نمیشه و عکسش استاندارد نیست. یعنی اصلا نمیدونه واقع استانداردش چیه چون گاها اون بحث قرار گرفتن سر و شونه ها تو کادر مورد نظر رو نمیدونه. 
طرف هم بوده که ساعت آخر با موبایل همراه با برادرش دو تا عکس با بک گراند پرده سفید چروک خونشون گرفتن  و برنده شدن. تو همین مهاجرسرا بودن و من دیدم برنده شدن. خلاصه عکاس اگه تبحر داشته باشه صد البته بهتره و این داستان عکس لاتاری واقعا چیزیه که هیچ کی نمیتونه سردربیاره کوالیفاید بوده یا نه. متاسفانه من خودم تو این هشت سال هم آخرش نفهمیدم داستان عکسم اکی بوده یا نه. اینا هم هیچ اطلاع رسانی نمیکنن که افراد بفهمن.

درست میگی استخوان جان منم هردو مورد کیس ک گفتی رو در اطرافیانم دیدم و با حرفات موافقم. من پیش شرط گفته‌ی خودم رو بر این گذاشتم ک تو شهری زندگی کنید ک عکاسی که قوانین عکس لاتاری میدونه رو بلد باشه. اما در نهایت امر، اصرارِ من به وسواسی عکس انتخاب کردنه حالا چه عکاس چه خودتون عکس میگیرید اوکیه ولی حتما وسواس ب خرج بدید نور و زاویه و ابعاد درست باشه. این رو به قاطعیت میدونم که وقتی قرعه کشی انجام میشه از بین شماره پرونده های در اومده اونایی که به هر علتی عکسشون مورد تاییدشون نباشه رو از دور خارج میکنن که اون سیمون هم راجع به این موضوع چندتا ویدئو و پست هم درست کرده بود. این عکسه موضوع مهمیه گویا.
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، نیویورک.2022 ، javadth

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان