کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
سلام بر دوستان گرامی امیدوارم امسال اسمم دراد چون امسال دیگه عکس رو خودم تو خونه گرفتم با پرده سفید
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
(2021-11-09 ساعت 17:04)vidatanha نوشته:  
(2021-11-09 ساعت 02:58)ostokhan نوشته:  . یک روز ماتده به اتمام وقت.
شیطان رجیم باز فریفته مون کرد.
به هر حال اینم شده سرگرمی. ولی خب حتی یک در میلیون هم اسم دربیاد با توجه به هزینه ها و مخارج ستگین و از همه مهمتر اینکه میخوای اونجا چکار کنیم باید در موردش تامل کرد. شرایط بغرنجی پیش اومده.
نهایتا باز هم جمله کلیشه ای هرسال رو میگیم که به امید موفقیت نهاجرسرایی ها. حالا چه لاتاری و جه زندگیشون در ایران.
در مورد عکس لاتاری هم واقعا من نفهمیدم تو این چند سال اصلا کوالیفای بوده و شرکت داده شدیم یا نه. ولی من هیچ وقت عکاسی نرفتم. خودم عکسهارو ردیف میکردم. یادمه چند سال پیش یکی هز بچه ها میگفت ساعت اخر با پزده سفید خونشون عکس انداخته و برنده شده.
فی الواقع معنای زتدگی چیزی فراتر از ایت چیزهاس و ما ایرانی ها هیچ موقع فلسفه زندگانی رو نفهمیدیم و نمیفهمیم
[quote pid='773538' dateline='1636410498']
دقیقا منم به شک افتادم نکنه توی این هفت سال اصلا توی قرعه کشی نبودم Big Grin من ثبت نام کردم. بعدا اوپ سایت رسمی رو دیدم و امتحان کردم دیدم عکسمو قبول نمیکنه میگه زبادی فشرده است که نفهمیدم منظورش چیه. ولی خوب سایز و مشخصات دیگه میدونم درست بود. عکس پارسالم هم امتحان کردم دیدم اونم قبول نکرد  Sad همش هم اتلیه گرفته بودم. گفتم سال دیگه عکس رو بدم موسسات تا تاییدش کنن بعد ثبت نام کنم

[/quote]
این ایراد رو به عکس من هم گرفت اون سایت چک کردن عکس. یه چیزایی در مورد فشردگی بود و ارور میداد. البته من با دو سه تا عکس دیگه هم امتحان کردم همون ارور میداد ولی کلا مشخصات دیگه عکس همه ردیف بود از قبیل قرار گرفتن چانه و چشم ها تو ناحیه هاشور و سایز سر در عکس. دیگه اعصابم نکشید که بخوام خیلی ور برم به عکس. فقط به سایز مورد نظر روندمش و کوالیفای کردمش و تموم. شرکت هم ندادن دیگه ندادن. برام مهم نیست. همونجور که در مورد سالهای پیش نمیدونیم. 
این روش بالاترم گفتم نون و اب نمیشه برای ادم. کلا برنامه ریزی با دقتی میطلبه که از کتگوری های مختلف اقدام کنی. لاتاری که اسمش روش. ما یه تفنگ اب پاش هم بهمون ندادن تو قرعه چه برسه به انتخاب میون چندمیلیون نفر که اصلا معلوم نیست اساسش براساس قرعه س یا نه. من که تو کتم نرفت فقط قرعه باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2021-11-10 ساعت 15:08)dv2017 نوشته:  
(2021-11-09 ساعت 21:32)نیویورک.2022 نوشته:  من متوجه شدم بر خلاف تصور خیلی هامون مهمترین نکته عکسه. در واقع اگر عکس اوکی نباشه کلا حذف میشیم و اصلا در قرعه کشی شرکت داده نمیشیم. ((البته متاسفانه کامل مطمئن نیستم...))در خیلی از سایتهای انگیسی سرچ کردم و بارها تاکید کرده بودند که اصلا نباید ادیت بشه عکس. در حالی که آتلیه ها همه عکسها را رتوش کمی میکنند. به خاطر همین یک سری ها با پرده خونه عکس دارن و برنده شدن. چون ادیت نشده بوده. من که چند سالی هست آتلیه نمیرم و خودم عکس میگیرم. ولی اگر کسی خواست بره آتلیه تاکید کنه عکس خام و ادیت نشده را بهش بدن و فیلتر نزارن و رتوش نکنن. درنهایت این که من هم هیچ وقت مطمون نشدم که عکسم درسته یا نه؟! در واقع نفهمیدم از بدشانسی که برنده نشدم یا از بی سوادی خودمه که عکسم بد بوده و اصلا شرکت داده نشدم.
ما چند سال با ديوار سفيد، ملحفه سفيد عكس گرفتيم هيچكدوم برنده نشديم-- شانس نقش اساسي داره
اینا فایده نداره
باید بری پایگاه بسیج محلتون ابتدا نیت کنی که استکبارستیزی میکنم قربت الی الله. Rolleyes بعد اونجا عکس با پرده های چلوارشون میگیری و سپس تثب تام میکنی برای سرزمین کفر و استکبار. اینطوری دیگه مو لای درزش نمیره Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2021-11-09 ساعت 21:32)نیویورک.2022 نوشته:  من متوجه شدم بر خلاف تصور خیلی هامون مهمترین نکته عکسه. در واقع اگر عکس اوکی نباشه کلا حذف میشیم و اصلا در قرعه کشی شرکت داده نمیشیم. ((البته متاسفانه کامل مطمئن نیستم...))در خیلی از سایتهای انگیسی سرچ کردم و بارها تاکید کرده بودند که اصلا نباید ادیت بشه عکس. در حالی که آتلیه ها همه عکسها را رتوش کمی میکنند. به خاطر همین یک سری ها با پرده خونه عکس دارن و برنده شدن. چون ادیت نشده بوده. من که چند سالی هست آتلیه نمیرم و خودم عکس میگیرم. ولی اگر کسی خواست بره آتلیه تاکید کنه عکس خام و ادیت نشده را بهش بدن و فیلتر نزارن و رتوش نکنن. درنهایت این که من هم هیچ وقت مطمون نشدم که عکسم درسته یا نه؟! در واقع نفهمیدم از بدشانسی که برنده نشدم یا از بی سوادی خودمه که عکسم بد بوده و اصلا شرکت داده نشدم.

این کامنت از جمله you has not been selected سمی تر بود Big Grinداغونم کرد اصن
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan
دوستان گرامی
آرزوی خوش شانسی برای همتون دارم امسال
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2021-12-08 ساعت 00:12)ostokhan نوشته:  دوستان گرامی
آرزوی خوش شانسی برای هنتوت دارم امسال
استخوان جان شما سفر کرده ای یا پرنده ای که تو قفس لونه کرده؟  Big Grin
کيس نامبر: 2022AS78**
تعداد افراد: من مرد تنهای شبم
کنسولگری: آنقارا
ارسال دی اس 260: 15 می
ایمیل درخواست مدارک: 14 سپتامبر
ارسال اسکن مدارک و ترجمه: 23 اکتبر (من تنبلی کردم دیر شد تو نکن دوست من)
کارنت: May
نامه دوم: متاسفانه هیجوقت نیومد
نتیجه: جامانده DV2022
پاسخ
(2021-12-08 ساعت 00:15)mehrdad_9908 نوشته:  
مهرداد جان ظاهرا میله های قفس از فولاد اب دیده س. نمیشه فولاد رو کاریش کرد  Big Grin
شنا هم انگار تو قفسی؟!  Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2021-12-03 ساعت 19:31)nargol s نوشته:  

این کامنت از جمله you has not been selected سمی تر بود Big Grinداغونم کرد اصن
از سم هم گذشته دیگه. عفونت کشنده بود Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:

این کامنت از جمله you has not been selected سمی تر بود Big Grinداغونم کرد 
کاش شما و جناب استخوان یک توضیحی میدادید که ماهایی که تازه کار هستیم از شما یاد بگیریم. یعنی به نظرتون عکس مهم نیست؟ یا رتوش مهم نیست یا چی؟؟!!.. ممنون میشم یک توضیحی بدید هم شما و هم جناب استخوان.
پاسخ
(2021-12-13 ساعت 21:38)نیویورک.2022 نوشته:  

این کامنت از جمله you has not been selected سمی تر بود Big Grinداغونم کرد 
کاش شما و جناب استخوان یک توضیحی میدادید که ماهایی که تازه کار هستیم از شما یاد بگیریم. یعنی به نظرتون عکس مهم نیست؟ یا رتوش مهم نیست یا چی؟؟!!.. ممنون میشم یک توضیحی بدید هم شما و هم جناب استخوان.
نیویورک جان حقیقتا کسی دستورالعمل مشخص و تدوین شده از عکس لاتاری نداره ومن خودمم بعد هشت سال هنوز نمیدونم رعایت کردم یا نه. میگن نباید روتوش بشه. البته کراپ کردن که مشکلی نداره. عکس باید نور و ابعاد مناسب رو داشه باشه و تو نرم افزارهای مربوطه عکس رو ولید بکنه. 
در هر صورت اگه این نکات رو رعایت کنی نباید مشکل خاصی باشه. کلا لاتاری رو نباید بهش فکر کزد از اول تا اخرش. بگیر نگیر داره. تا لحظه اخر ممکنه  که کار به سرانجام نرسه. بیخیالی طی بکن
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، mohsen kaheh ، AFSHIN.Tehrani
چقدر سوت وکور شده این انجمن؟
پاسخ
(2022-01-31 ساعت 16:31)AFSHIN.Tehrani نوشته:  چقدر سوت وکور شده این انجمن؟
متاسفانه همینطوه و  کسانی هم که اخیرا میومدن دیگه نمیان
ظاهرا خسته شدن و دل و دماغی هم برای کسی این روزها نمونده Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: AFSHIN.Tehrani
(2021-12-09 ساعت 02:37)ostokhan نوشته:  
(2021-12-08 ساعت 00:15)mehrdad_9908 نوشته:  
مهرداد جان ظاهرا میله های قفس از فولاد اب دیده س. نمیشه فولاد رو کاریش کرد  Big Grin
شنا هم انگار تو قفسی؟!  Tongue
ای جان دل من از منتظرین کارنتی ام ایشالا که خیره 🙏
کيس نامبر: 2022AS78**
تعداد افراد: من مرد تنهای شبم
کنسولگری: آنقارا
ارسال دی اس 260: 15 می
ایمیل درخواست مدارک: 14 سپتامبر
ارسال اسکن مدارک و ترجمه: 23 اکتبر (من تنبلی کردم دیر شد تو نکن دوست من)
کارنت: May
نامه دوم: متاسفانه هیجوقت نیومد
نتیجه: جامانده DV2022
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، AFSHIN.Tehrani
اساتید کسی تو این دو سال اخیر تونست از لاتاری بره اونور ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: AFSHIN.Tehrani ، ostokhan
(2022-02-15 ساعت 01:17)javadth نوشته:  اساتید کسی تو این دو سال اخیر تونست از لاتاری بره اونور ؟
اصلا اینجا کسی میاد که بخواد جواب بده!؟ 
اینجا هر وقت میام تم د واکینگ دد میگیرتم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: AFSHIN.Tehrani ، saeed_gh ، javadth

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان