کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
سلام دوستان
اين قضيه خواستن رزومه و رمز صفحات اجتماعي چيز جديدي نيست
١٤ مارچ با همسر رفتيم ابوظبي براي مصاحبه از ٢ تا از كساني همون روز با ما مصاحبه شدن رزومه و رمز صفحات اجتماعي خواستن
همين آقا رضا هم كه با ما مصاحبه شد و ٣٤ روزه كليير شد ايميل ٦ تا سوال براش اومد
بيخود نگراني براي خودتون درست نكنين
اين دفعه ديگه ميخوان كاملاً علني ش كنن و به تصويب برسونن كه البته ١٠٠٪‏ مخالفتهايي خواهد داشت
چون واقعاً صفحات اجتماعي حريم شخصي هست
ولي خب براي هيچكدوم از ما فك نميكنم مهم باشه همين الان رمز تمام صفحات اجتماعي من رو بخوان بهشون ميدم
من بارها گفتم اين ٥ ماه باقي مونده رو فقط صبر كنيد و از خدا بخواين كه اگر به صلاحتون هست كارتون رو درست كنه

پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، فافافا ، hosseinkht ، V_B ، Sudeh ، mostafa2017 ، onasiss ، Bboys_s
(2017-05-05 ساعت 09:14)Ali--usa نوشته:  سلام دوستان
١٤ مارچ با همسر رفتيم ابوظبي براي مصاحبه از ٢ تا از كساني همون روز با ما مصاحبه شدن رزومه و رمز صفحات اجتماعي خواستن
اين دفعه ديگه ميخوان كاملاً علني ش كنن و به تصويب برسونن كه البته ١٠٠٪‏ مخالفتهايي خواهد داشت
ولي خب براي هيچكدوم از ما فك نميكنم مهم باشه همين الان رمز تمام صفحات اجتماعي من رو بخوان بهشون ميدم
من بارها گفتم اين ٥ ماه باقي مونده رو فقط صبر كنيد و از خدا بخواين كه اگر به صلاحتون هست كارتون رو درست كنه

نگرانی بیشتر بابت زمانبندیه و اینکه میرسن اینهمه آدم رو چک کنن یا نه! همین الان ۶ ماه و ۷ ماهه تو ای پی هستیم.. اگه از اول با این داستان جدید دو باره بخوان چند ماه لفت بدن ما که کارمون تمومه! وگرنه همین فردا سفارت ایمیل بزنه تا دو ساعت هر اطلاعاتی میخواد بهش میدم.! ضمنا رمز نمیخوان و اون دوره هم رمز نمیخواستن ولی اگه بخوان اون رو هم میدم. فقط اینا کار کنن و کلیر کنن از سمت ما مشکلی وجود نداره!

اون دوره ۱۳ تا ۱۶ مارچ که فرم شش سوالی میدادن به همه میدادن یا بعضی ها؟ مثلا شما خودتون گرفتین یا نه؟
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Sudeh ، mahii
(2017-05-05 ساعت 09:48)TiredAdmin نوشته:  

نگرانی بیشتر بابت زمانبندیه و اینکه میرسن اینهمه آدم رو چک کنن یا نه! همین الان ۶ ماه و ۷ ماهه تو ای پی هستیم.. اگه از اول  با این داستان جدید دو باره بخوان چند ماه لفت بدن ما که کارمون تمومه! وگرنه همین فردا سفارت ایمیل بزنه تا دو ساعت هر اطلاعاتی میخواد بهش میدم.! ضمنا رمز نمیخوان و اون دوره هم رمز نمیخواستن ولی اگه بخوان اون رو هم میدم. فقط اینا کار کنن و کلیر کنن از سمت ما مشکلی وجود نداره!

اون دوره ۱۳ تا ۱۶ مارچ که فرم شش سوالی میدادن به همه میدادن یا بعضی ها؟ مثلا شما خودتون گرفتین یا نه؟
بله دقيقاً وقت يه كم نگران كننده س
اين همه كيس مصاحبه شدن
اگر از همشون دوباره اطلاعات بگيرن و كنترل كنن واقعاً براي دوستان لاتاري ممكنه وقت كم بياد
نه من مدركم ليسانس بود ازم نخواستن
كلاً مصاحبه من ٢ دقيقه بيشتر طول نكشيد و ته ش گفت همه چي خوب و تكميل از ٣ ماه ديگه سايت رو چك كن
گويا به مدارك بالاي فوق ليسانس ايميل ميزنن و رزومه ميخوان

پاسخ
تشکر کنندگان: Sudeh ، onasiss ، mahii
(2017-05-05 ساعت 09:57)Ali--usa نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 09:48)TiredAdmin نوشته:  

نگرانی بیشتر بابت زمانبندیه و اینکه میرسن اینهمه آدم رو چک کنن یا نه! همین الان ۶ ماه و ۷ ماهه تو ای پی هستیم.. اگه از اول  با این داستان جدید دو باره بخوان چند ماه لفت بدن ما که کارمون تمومه! وگرنه همین فردا سفارت ایمیل بزنه تا دو ساعت هر اطلاعاتی میخواد بهش میدم.! ضمنا رمز نمیخوان و اون دوره هم رمز نمیخواستن ولی اگه بخوان اون رو هم میدم. فقط اینا کار کنن و کلیر کنن از سمت ما مشکلی وجود نداره!

بله دقيقاً وقت يه كم نگران كننده س
اين همه كيس مصاحبه شدن
اگر از همشون دوباره اطلاعات بگيرن و كنترل كنن واقعاً براي دوستان لاتاري ممكنه وقت كم بياد
نه من مدركم ليسانس بود ازم نخواستن
كلاً مصاحبه من ٢ دقيقه بيشتر طول نكشيد و ته ش گفت همه چي خوب و تكميل از ٣ ماه ديگه سايت رو چك كن
گويا به مدارك بالاي فوق ليسانس ايميل ميزنن و رزومه ميخوان

از ما هم که هر دو نفر لیسانس داشتیم هیچ چیز اضافی مثل رزومه و شبکه های اجتماعی و ... نخواستند. هیچ ایمیلی هم برامون نیامده.
کیس نامبر: 2017AS3xxx
تعداد نفرات کیس 3
برنده اصلی: خانم
رویت نامه قبولی: 4 May
تکمیل فرم 260: 4 May
نامه دوم :دسامبر
تاریخ مصاحبه: 21 فوریه
محل مصاحبه: ايروان ( تغییر از آنکارا به ايروان توسط KCC)
آپدیت دو خطی برنده اصلی و فرزند: 12 جون
کلیر برنده اصلی و دخترم : 14 جون
وضعیت بنده: همچنان AP
پاسخ
تشکر کنندگان:

شما مطمئن هستين رمز صفحات مجازي و ايميل رو خواستن؟ در فرم ٦سوالي هم فقط اكانت هايي كه در شبكه هاي مجازي فعاليت دارند سوال شده من بعيد ميدونم رمز شبكه هاي مجازي و ايميل هاي مارو بخوان انقدر بيكارن كه بشينن تك تك چك كنن!! به نظرم فقط اكانت هاي فعال رو ميخوان چرا كه امكان داره اونا نتونن اكانت هارو شناسايي كنن و با قرار دادن اطلاعات اكانت ديگه مطمئن ميشن!مثلا امكان داره خيلي ها با اسم و فاميلي اصليشون فيسبوك نساخته باشن و اسم هاي مستعار قرار داده باشن.
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 12:05)bahareh75 نوشته:  

شما مطمئن هستين رمز صفحات مجازي و ايميل رو خواستن؟ در فرم ٦سوالي هم فقط اكانت هايي كه در شبكه هاي مجازي فعاليت دارند سوال شده من بعيد ميدونم رمز شبكه هاي مجازي و ايميل هاي مارو بخوان انقدر بيكارن كه بشينن تك تك چك كنن!! به نظرم فقط اكانت هاي فعال رو ميخوان چرا كه امكان داره اونا نتونن اكانت هارو شناسايي كنن و با قرار دادن اطلاعات اكانت ديگه مطمئن ميشن!مثلا امكان داره خيلي ها با اسم و فاميلي اصليشون فيسبوك نساخته باشن و اسم هاي مستعار قرار داده باشن.

قبلنم پیش اومده که خواسته شده از بعضیا.
اما بیشتر به نظر میاد که بازی جدید راه انداختن. میخوان بگن ما میتونیم! ما اینیم!
مگه میشه اینا به حسابهای اینترنتی ما دسترسی نداشته باشن و تا حالا چک نکرده باشن؟
من حتی فکر میکنم با اون مدیکال DNAمونم دارن Smile)
با این پیشرفت تکنولوژی چیزی از زیر دستشون در نمیره.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: V_B ، zamini1975
اگر كسي مثلا فيسبوك نداشته باشه چي؟ چطوري ثابت كنه كه نداره؟؟ خداييش يه روش بيخود و وقت گير و غير قابل اعتماد و پر هزينه س...
با اين حساب همه اي پي ميخورن تا اينا بشينن يواش يواش اكانت هاي افرادو چك كنن??
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
(2017-05-05 ساعت 13:23)arezoo dream نوشته:  اگر كسي مثلا فيسبوك نداشته باشه چي؟ چطوري ثابت كنه كه نداره؟؟ خداييش يه روش بيخود و وقت گير و غير قابل اعتماد و پر هزينه س...
با اين حساب همه اي پي ميخورن تا اينا بشينن يواش يواش اكانت هاي افرادو چك كنن??

و اين كه چقدر اين مدت طول ميكشه
متقاضي ويزاي نامزدي
تاريخ مصاحبه: ٢٩نوامبر ارمنستان
نتيجه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
http://www.foxnews.com/politics/2017/05/...cants.html
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، hsh85
واقعا نميدونم جند نفرتون حالتون مثه منه!
30 may مصاحبمه و مدام داره اين خبراي وزارت خارجه براي تشديد اي پي بهمم ميريزه.
ذهنيتم اين بود كه چون سربازي نرفتم و دانشجو فوق ليسانسم و سابقه كار دولتي ندارم روزاي قبل مصاحبه پر از هيجان و استرس لذت بخش ويزاي يك ضرب هست برام.
اما الان نميدونم جرا نااميد، افسرده و يه حس عجيب مزخرفي دارم كه اين حروف اصلا قابليت بيانش نداره.
ويزا يه ضربي كه به اميدش بودم پيش كش نميدونم چرا فك ميكنم اصلا قراره روز مصاحبه بهم بگن اصلا شما رد صلاحيت شدي توسط شوراي نگهبان سفارت :|
خدا عاقبت هممون رو به خير كنه ...
دریافت نامه دوم: 28 مارس
تاریخ مصاحبه: 30 می
محل مصاحبه: تغییر از انکارا به ایروان توسط KCC
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979
(2017-05-06 ساعت 15:06)Moh.Bahrami1989 نوشته:  واقعا  نميدونم جند نفرتون حالتون مثه منه!
30 may  مصاحبمه و مدام داره اين خبراي وزارت خارجه براي تشديد اي پي بهمم ميريزه.
ذهنيتم اين بود كه چون سربازي نرفتم و دانشجو فوق ليسانسم و سابقه كار دولتي ندارم روزاي قبل مصاحبه پر از هيجان و استرس لذت بخش ويزاي يك ضرب هست برام.
اما الان نميدونم جرا نااميد، افسرده و يه حس عجيب مزخرفي دارم كه اين حروف اصلا قابليت بيانش نداره.
ويزا يه ضربي كه به اميدش بودم پيش كش نميدونم چرا فك ميكنم اصلا قراره روز مصاحبه بهم بگن اصلا شما رد صلاحيت شدي توسط شوراي نگهبان سفارت :|
خدا عاقبت هممون رو به خير كنه ...

هرکس به خدا توکل کند او برایش بس است.
انشاله هر چی خیر و صلاح مون درش هست اتفاق میافته.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، V_B ، bsbali ، Sudeh
با سلام
چند مقالهدر اين مورد extreme vetting معروف خوندم، ظاهرا قرار نيست براي همه اتفاق بيفته، فقط براي كساني كه افيسر مشكوك ميشه شبكه هاي اجتماعي چك ميشه( البته ميدونم براي هيچكدوممون چك شدن شبكه هامون مهم نيست بلكه زماني هست كه صرف اين قضيه ميكنن)...
اين ماجرا هنوز قطعي نشده و تا ١٨ مي كميسيون مديريت بودجه تاييد يا رد ميكنه كه اصلا اجرايي بشه يا نه...(باز هم ميدونيم كه قبل از تاييد كميسيون افيسرها مورد به مورد اجرا ميكردن)... منتقدين گفتن اين زمان بر هست و باعث سير كند و خزنده اي ميشه كه مدنظر ban هست و اين عدالت نيست كه اگر مثلا كسي اطلاعات جزيي ١٥ سال اخيرشو يادش نياد به اين علت چك بخوره يا ريفيوز بشه..
البته دو نكته رو طراحان اين ماجرا پيش نويس كردن كه باعث گير هاي حقوق بشري نشه
١. گفتن پسورد از كسي نميگيريم
٢. اسم كشور خاصي ذكر نشده
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، eblis_67
(2017-05-06 ساعت 16:50)arezoo dream نوشته:  با سلام
چند مقالهدر اين مورد extreme vetting معروف خوندم، ظاهرا قرار نيست براي همه اتفاق بيفته، فقط براي كساني كه افيسر مشكوك ميشه شبكه هاي اجتماعي چك ميشه( البته ميدونم براي هيچكدوممون چك شدن شبكه هامون مهم نيست بلكه زماني هست كه صرف اين قضيه ميكنن)...
اين ماجرا هنوز قطعي نشده و تا ١٨ مي كميسيون مديريت بودجه تاييد يا رد ميكنه كه اصلا اجرايي بشه يا نه...(باز هم ميدونيم كه قبل از تاييد كميسيون افيسرها مورد به مورد اجرا ميكردن)... منتقدين گفتن اين زمان بر هست و باعث سير كند و خزنده اي ميشه كه مدنظر ban هست و اين عدالت نيست كه اگر مثلا كسي اطلاعات جزيي ١٥ سال اخيرشو يادش نياد به اين علت چك بخوره يا ريفيوز بشه..
البته دو نكته رو طراحان اين ماجرا پيش نويس كردن كه باعث گير هاي حقوق بشري نشه
١. گفتن پسورد از كسي نميگيريم
٢. اسم كشور خاصي ذكر نشده

Vali mosalame irani haro mizaran jozesh chon be ghole khodeshoon az manateghe khatari hastan
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32
حداقل در ظاهر اسم كشوريو نبردن...
پاسخ
(2017-05-06 ساعت 18:50)arezoo dream نوشته:  حداقل در ظاهر اسم كشوريو نبردن...

Doroste, yekam dge bayad sabr kard kamel moshakhas mishe vali hamin ke esme keshvari nayoomade khodesh khoobe.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان