کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
آخه شما اقوام داری که بهشون امیدوار باشی. من بیچاره چکار کنم که هیچ احدالناسیو توی آمریکا نمیشناسم؟
اصلا موندم واقعا، دقیقا درست میگی، اکثرشون کلاهبردارن.
دیگه دارم خل میشم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، sh.am
الاهه جون درست میگه..اصلا پول نده برای این کار...انشالاه یکی رو پیدا میکنی.ببین یعنی هیچ اشنایی ندارین اونجا؟دوست صد سال پیشی؟همسایه قدیمی یی؟اشنای خاله یا عمه ای چیزی؟؟به نظر من اگر ادم تصمیم بگیره رو بندازه خیلی هارو میتونی پیدا کنی....مثلا شاید خاله ات یک همسایه قدیمی در امریکا که داشته باشه....منظورم اینه که به همه بسپار که به فکرت باشن....غصه نخور عزیزم...بیشتر پرسو جو کن..
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، sh.am ، mercedeh2011
کاملا جان هیچکی حاضر نمیشه مجانی اسپانسر بشه آخه. مگه اینکه آدمو بشناسه و فامیل نزدیکی، دوست نزدیکی باشه. اگه 1 درجه دورتر باشه حتما پولی میخواد.
بدبختی اینه که همون آشنای دورشم نداریم. یعنی چندتایی بودنا، دقیقا یکیشون برادر همسایمون بود، 2تاشونم خواهر و برادر همکارای قدیمم بودن، خوب قبول نکردن
یکی هم از فامیلای دور یکی از دوستان خانواده شوهرم بود، که اولش گفت 3000 تا ولی بعدش گفت پشیمون شدیم.
واااااااای
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، kamela ، sh.am ، mhy_1985
آره متاسفانه همه میترسن.. منم واسه الاهه چند جا سراغ گرفتم ولی‌ می‌گفتن مسئولیت داره! من که سر در نمیارم از این چیزا ولی‌ فکر نمیکنم مسئولیتی داشته باشه!
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kamela ، sh.am
(2012-10-14 ساعت 06:35)sh.am نوشته:  سلام دوستان .
من دختری 23 ساله هستم . خوشحالم که با این سایت آشنا شدم.
من سال 2010 در june گرین کارت گرفتم . پدرم چون سیتی زن بودن برام اقدام کرده بود. البته در طول این دو سال و چند ماه که گذشته , من 2 بار به ایران سفر کردم که در مجموع حدود 9 ماهی خارج از آمریکا بودم
من قصد دارم با شخصی ازدواج کنم. اما ایشون الان ایران هست . خواهر ایشون سیتی زن آمریکا هستن و حدود 1 سال پیش برای مهاجرت ایشون به آمریکا تقاضا دادن

من دلم میخواد هرچه سریعتر ایشون بیاد اینجا و بنابراین اینکه چند سال صبر کنم که سیتی زن بشم از طریق ویزا نامزدی بیاد ...خیلی سخته

با توجه به توصیفاتی که از شرایطمون گفتم من از چه طریقی میتونم ایشون رو سریعتر بیارم آمریکا ؟
به نظر شما سریعتر ازدواج کنیم و الان که گرین کارت دارم اقدام کنیم یا اینکه صبر کنم سیتی زن بشم بعدش واسه ازدواج اقدام کنیم یا نامزدی ؟ به نظر شما کدومش سریعتر میشه؟

و میشه تخمین بزنید که من حدودا چه تاریخی برای سیتی زن شدن میتونم اپلای کنم ؟ و اینکه پروسه سیتی زن شدن اگه همه چی درست باشه و مشکلی نباشه چقدر طول میکشه که سیتی زن شد؟ بعد از مصاحبه و پاس شدن تست زود سیتی زن میشن و پاسپورت بعد دو هفته برای شخص صادر میشه؟

دوست عزیز
با سلام
من فکر میکنم شما سریعترین راهی که دارین همونطور که دوست دیگمون saba.m گفتن این هست که الان با نامزدتون ازدواج کنید و براشون اقدام کنید و کیس قبلی ایشون رو که خواهرشون براشون اقدام کردن رو آپگرید کنید ، پروسه ازدواج با گرین کارت در حالت عادی همون بین 2 تا 3 سال طول میکشه ولی چون ایشون قبلا اقدام کردن و کیسشون باز شده خیلی مراحل رو طی کردن که دیگه نیاز نیست مجدد طی بشه (مراحل USCIS) و خودش یه 6 ماهی جلو میندازه کارو و اگه در این حین شما سیتیزن هم بشین و دوباره کیس رو آپگرید کنین باز جلو میوفته..
اما در مورد سیتیزن شدن چند تا نکته رو بهتون بگم که خیلی مهمه!
شما دقیقا (نه حدودا) بعد از 5 سال که از گرفتن گرین کارتتون گذشت برای گرفتن سیتیزن شیپ واجد شرایط میشین که اولین شرط هست!
شرط دوم که جدیدا خیلی روش حساس شدن و چک میکنن این هست که از این 5 سال باید حداقل نیمی از اون یعنی 2 سال و نیم رو به صورت فیزیکی در خاک آمریکا باشین و این رو باید اثبات کنین ! البته به افیسری که باهاش مصاحبه میکنین بستگی داره و کاملا شانسیه ولی تا جایی که من دارم از اطرافیا می شنوم جدیدا خیلی سخت میگیرن پس به ریسکش نمی ارزه ، زیاد به خارج از آمریکا سفر نکنین.. میدونم سخته ولی به نفع خودتونه!
شرایط دیگه هم مثل امتحان تاریخ آمریکا و عدم سو پیشینه هست که خب زیاد سخت نیست.
شما حدود 3-4 ماه مونده به اینکه 5 سال تموم بشه میتونین درخواستتون رو اعلام کنین ، کل مراحل از زمان درخواست سیتیزن شیپ تا زمان گرفتن پاسپورت که شامل ارسال و تایید مدارک ، انگشت نگاری ، تعیین وقت مصاحبه ، مصاحبه و امتحان ، در صورت قبولی تعیین تاریخ جشن سیتیزنشیپ و مراسم قسم خوردن ،و در روز مراسم قسم خوردن هم بهتون Certificate میدن که با اون از طریق پست میتونین درخواست پاسپورت بدین( که اگرExpedite و Overnight delivery درخواست بدین حدود 1 تا 2 هفته طول میکشه) کل این مراحل اگه همه چیز خوب و سر موقع پیش بره 6-7 ماه طول میکشه ،همش بستگی داره چقدر مراحلش رو درست و به موقع انجام بدین .

امیدوارم این اطلاعات کمکتون کرده باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، kamela ، sh.am
مراحل ستیزن شدن هم متفاوته.. همسر من پارسال در عرضه ۳ ماه ستیزن شد با اینکه همه بهش گفته بودن چون بعد از ۲۷ سال چند ماه ایران بودی ستیزن نمیشی‌ و گواهی فوت پدرشم همراهش بود ولی‌ حتی ازش نپرسیدن چرا! مادرشم ۵-۶ سال پیش ستیزن شد که البته اون موقع ۲ سال طول کشید کارشون و موقعی که بهشون نوبت مصاحبه دادن ایشون ایران بودن و از اینجا تماس گرفتن خواهش کردن عقب بندازن نوبت مصاحبشونو اونا هم قبول کردن و خیلی‌ راحت ستیزن شدن...
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: rezanet ، الهه سابق ، sh.am
درسته ..
دیگه کمه کم 3 ماه طول میکشه ... من اون 6-7 ماه که گفتم با احتساب اینکه شما از 3-4 ماه قبل از سر رسیدن 5 سال میتونین اقدام کنین و درخواست بدین...
از زمانی که 5 سال تموم میشه تا زمان سیتیزن شدن حداقل 3 ماه!
خواستم اصلاح کنم که اشتباه برداشت نشه..!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، kamela ، sh.am
ممنون که راهنمایی ام کردین
پس نظر شما اینکه گرین کارتی سریعتر میشه...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
بالاخره ایمیل ان وی سی اومد برام...فقط بچه ها اگه الان شما چیزی ازش فهمیدین من هم فهمیدم...من حدث میزنم بهم گفتن که بسته ما هنوز به دستشون نرسیده...دیشب به وکیلم ایمیل زدم که ان وی سی به کمن خبر داده که پست به دستشون نرسیده و گفتم که وکیلم پیگیری کنه...وکیلم همون موقع بهم ایمیل داد که بسته به دستشون رسیده و گفت من ایمیل ان وی سی رو براش فوروارد کنم تا ببینه چی بوده و من هم فوروارد کردم ولی هنوز جوابی نداده...بچه ها من این ایمیلی که بهم داده رو میزارم اینجا توروخداااااا هرکی چیزی فهمید بهم بگه که منظورشون چی!!!!ممنونم از همتون

Unfortunately, we are unable to confirm if your mail was received at the NVC. Once your mail is received and matched with your case appropriate action will be taken. Please allow at least 20 business days from the day the mail was sent for it to be matched with the case file and reviewed.این کلاچیزی هست که بهم گفتن....مرسی بچه ها
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
(2012-10-18 ساعت 14:01)kamela نوشته:  
Unfortunately, we are unable to confirm if your mail was received at the NVC
Once your mail is received and matched with your case appropriate action will be taken
Please allow at least 20 business days from the day the mail was sent for it to be matched with the case file and reviewed

ترجمه :

متاسفانه ما قادر نیستیم تایید کنیم که بسته پستی شما توسط NVC دریافت شده است.
زمانی که بسته پستی شما دریافت و با مشخصات موجود در پرونده شما مطابقت داده شد ٫ اقدامات لازم انجام خواهد شد.
لطفا حداقل ۲۰ روز کاری (۲۰ روز کاری آمریکایی ها حدود ۱ تا ۱.۵ ماه می شود) از زمان ارسال بسته پستی صبر کنید تا مرسوله شما مورد بررسی قرار گرفته و با مشخصات پرونده شما مطابقت داده شود.

نتیجه گیری :

به شما بصورت قطعی نمی گن که بسته رو دریافت کردن ولی به احتمال ۹۹٪ بسته دریافت شده ولی هنوز تو مراحل اداری است یا جزو صف انتظاره که بررسی بشه. زمانی به شما خبر میدن که همه چیز بدون مشکل باشه یا ایرادی توش پیدا کرده باشن.

البته من نمیدونم شما چه فرم ها و یا چه مدارکی براشون فرستادین و یا در چه مرحله کاری NVC هستید. اگر دقیق بگید شاید بتونم راهنمایی کنم.

یک سوال : مگر مدارک یا فرم ها را با USPS نفرستادید ؟ اگر با USPS فرستادید که می تونید رهگیری کنید ببینید که NVC دریافت کرده یا نه. اگر هم وکیلتون پست کرده از وکیلتون Tracking No رو بخواهید.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، kamela
اقای acaro خیلی سپاسگذارم از پاسخ شما.....من تمامی مدارک رو کامل به دست وکیل دادم و ایشون برای ان وی سی پست کردن...هم تمامی فرمها...هم عکسها و هم مدارک اسپانسر....خیلی وقت هست که پرونده ما تکمیل هست ولس سر چیزهای جزیی مثل عکس و یا کپی پاسپورت امرکایی اسپانسر کارهای ما(به خاطر تکمیل کردن)عقب افتاد....به نظر خودم و وکیل پرونده هیچ نقصی نداره و ما فقط منتظر تاریخ مصاحبه هستیم(البته اگر ایرادای جزیی نگیرن)و اینکه تمام کارهای مارو وکیل میکند...از جمله کارهای پستی....حالا به نظر شما منظور ان وی سی چی بوده؟؟؟؟الان باز وکیل ایمیل داد که معنی این ایمیل ان وی سی این هست که مدارک ما کامل دستشون هست...ولی من چنین چیزی رو برداشت نکردم....خیلی خیلی خیلی از شما ممنونم
پاسخ
من یک نکته رو خدمت شما عرض کنم. در کیس های ازدواج ٫ NVC در ۹۹٪ مواقع از طریق ایمیل اطلاع نمیده که کیس شما تکمیل شده (حتی اگر ایمیل Petitioner و Applicant را بعد از اینکه کیس از USCSI به NVC منتقل شد را اعلام کرده باشید) فقط از طریق تماس تلفنی در صورتی که کیس تکمیل شده باشه بهتون پشت تلفن خواهند گفت و تاریخش را اعلام می کنند.
به نظر من برای اینکه خیالتون راحت باشه از وکیل Tracking No مدارکی که پست کرده رو بخواهید (معمولا بهترین و سریعترین راه ارسال از داخل آمریکا USPS است مگر اینکه وکیل خساست کرده باشه و با پست زمینی یا چاپار ارسال کرده باشه Big Grin )
اگر Track کردید و دیدید که مدارک به دست NVC رسیده حداقل ۱ ماه بعد حتما تلفنی تماس بگیرید و Status کیستون رو جویا بشید. بهترین روش برای پیگیری مراحل در NVC تماس تلفنی است. اگر هم مدت زمانی بیشتر از ۱.۵ ماه معطل شدید وقتی که تماس گرفتید و جواب درست حسابی نگرفتید از اپراتور بخواهید که تماس شما رو منتقل کنه به Supervisor اش و اصلا هم نگران نباشید کمی عصبی صحبت کنید و خلاصه ازش توضیح بخواهید. برخلاف USCIS مسولین NVC بسار مودب تر و صبور تر هستند.
من جای دیگری در این انجمن گفتم به وکیل ها زیاد اعتماد نکنید (پیشاپیش از تمامی وکیل های عزیز انجمن عذر خواهی می کنم بنده منظورم کل وکیل ها نیست ٫ تعداد کمی هستند که بسیار بی انصاف هستند) عده ای از این دوستان از قصد مدارک شما را ناقص و یا دیر ارسال می کنند که به شما استرس وارد شود و در یک موقعیت مناسب که آسیب پذیر شدید از شما درخواست کارمزد بیشتری کنند (این مورد دقیقا برای من پیش آمده)
امیدوارم که مشکلات و نگرانی های شما به زودی برطرف شود.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl
acaro عزیز ازت ممنونم....والا من از ناچاری وکیل گرفتم..وگر نه هیچ کس بهتر از من این وکیل ها رو نمیشناسه و کسی به ندازه من ازشون ضربه نخورده....راستش وکیل ما که خیلی مطمین میگه بسته دستشونه و بهشون رسیده....من هم دوست دارم زنگ بزنم و از ان وی سی بپرسم ولی متاسفانه هروقت زنگ میزنم خیلی چیزایی رو که میگن نمیفهمم و کلی عصبی میشم و قطع میکنم..با اینکه اونها واقعا با ارامش صحبت میکنن...من هر دفعه مجبورم گوشی رو بدم به دوست و فامیل که باهاشون صحبت کنه......یعنی به نظر شما ان وی سی حتی به وکیل ما هم خبرها رو نمیده؟یعنی اگر پرونده تکمیل بشه ان وی سی به وکیل ایمیل نمیده که بگه؟اصلا به نظر شما منظور از این ایمیل که ان وی سی بهم داده چی هست؟ببخشید که سوال زیاد میپرسم.....سر این پرونده دیوانههههه شدم به خدا!
پاسخ
تشکر کنندگان:
کاملا جان چیزی نیست. اونا مدارک به دستشون رسیده ولی چون توی نوبته، فعلا مونده تا به پروندتون رسیدگی کنن. واسه همین میگن ما نمیتونیم بگیم که به دستمون رسیده. اگه نرسیده بود میگفتن چیزی دریافت نکردیم. بهشون ایمیل بزن و بگو هر وقت مدارکم اوکی شد و تکمیل شد بهم خبر بدین

بچه ها. توروخدا اگه توی دوست و آشناهاتون کسی قبول میکنه با دریافت پول اسپانسر بشه، بهم بگین. هرچی باشه اگه شماها یکیو معرفی کنین دیگه خیالم راحته و با جون و دل پولشو میدم و ترسی هم ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، girl
مرسی الاهه جون..خیالم راحت شد...همین که بدونم وکیل راست میگه و مدارک دست ان وی سی رسیده باشه برام کافی...حالا بالاخره خبر میدن که (بازززززز چی میخان)!!!!ممنون الاهه جون.حتما این ایمیل رو بهشون میزنم....فدای تووووووو
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان